Nie trzeba niczego zalewać,ewentualnie filtr oleju(jeśli jest taka możliwość) jeżeli wszystko jest dobrze poskładane,stan oleju "MAX" pompa sama musi zaciągnąć.W przypadku jeżeli filtr oleju nie został zalany(brak możliwości) potrwa to o wiele dłużej bo najpierw musi się napełnić filtr,a dopiero potem olej gna dalej.
Przede wszystkim to należy sprawdzić pompę pod względem mechanicznym , czy nie ma luzów lub dużych oporów toczenia. Po drugie wymienić kondensator na nowy . Po trzecie usunąć te połączenia taśmowane . Zastąpić je termokurczliwymi osłonkami a łączenia zaciskami lub lutowaniem.
Jest to normalna procedura przeciwzamrożeniowa tego kotła. Cytat z instrukcji:- • W przypadku spadku temperatury na wyjściu poniżej 12°C => rozruch pompy, przy zaworze trójdrożnym w położeniu mieszanym aż do osiągnięcia temperatury 15°C. • Jeżeli temperatura na wyjściu jest większa od 7°C, ale nie przekracza 15°C => pompa włącza się na 30...
Pewnie że ma wpływ , na kole pompy jest występ do czujnika położenia cylindra jeżeli przy zablokowanym wale nie masz krótszej kreski koła w otworze czujnika to jest źle ustawiony
Masz wyłącznik silnikowy który pracuje "na granicy" swoich znamionowych parametrów. Każdy wyłącznik silnikowy prócz regulowanego wyzwalacza przeciążeniowego (termicznego), ma nieregulowany wyzwalacz zwarciowy. Zwykle ma on prąd równy maksymalnemu prądowi jaki możesz ustawić na wyzwalaczu termicznym, i charakterystykę C lub D. I ten człon powoduje problemy....
Od przekaźnika który ją zasila a dokładnie od jego sterowania.
Obniżyć obroty możesz np. regulatorem opartym na U2008b, tego na allegro jest cała masa. Zapowietrzenie może powstawać przy rozruchu pompy - podciśnienie. Układ reg. obrotów z softstartem (miękki rozruch) powinien problem wyeliminować.
Naprawiona. Pompy nie trzeba było wymieniać - problemem był rozruch pompy. Wymiana kondensatora.
Te pompy mają miękki rozruch tak że prąd rozruchowy nie jest dużo większy niż nominalny.
To znaczy przydławia się czy wyłącza? Jeżeli przydławia to normalne. Powodem jest prąd rozruchowy pompy i rodzaj obciążenia agregatu. W tym przypadku indukcyjne.
Ja mam poważne wątpliwości czy zasilacz 10A impulsowy pozwoli wystartować temu silnikowi, niezniszczalny dla tego zastosowania będzie transformator z prostownikiem i kondensatorem. Ten układ startu z postu #5 może zadziałać, tzn ze pozwoli na łagodny rozruch silnika od pompy, ale silniki na 24V zanim wystartują stwarzają bardzo trudne warunki rozruchu.
Zastosuj układ jak poniżej. Ja bym jeszcze dołożył układ czasowy aby odłączenie odbiorów innych niż pompa nastąpiło odrobinę wcześniej niż jej rozruch. A także przydałaby się niewielka zwłoka czasowa przywracająca układ do normalnego stanu zaraz po rozruchu pompy. Bo przypuszczam, że to tylko rozruch pompy powoduje problemy.
Nie. Natomiast czesta usterka było lewe powietrze układu paliwowego, czego nastepstwem była padajaca pompa wtryskowa. Mozesz uszczelnic układ na poczatek i zobaczysz czy bedzie dobrze. Jak nie pomorze to pompa do roboty plus uszczelnienie.
Zasilacz musi mieć zapas na rozruch silnika.
Tak, pomiędzy pompą, a falownikiem jest jest jeszcze cewka wspomagająca rozruch.
Sądzę, że to marny pomysł :( . Nigdy nie miałem żeliwa, więc może pisałem ogólnie. Zasada taka, że im więcej grzejników tym lepiej, ale zawsze dużo gorzej niż nawet słaba podłogówka. Budynek musi też być dobrze zaizolowany, nie da się napisać łatwego przepisu ile żeberek. Nie ma sensu gonić powyżej 40°C i to jest jakiś konkret : grzejników jest tyle...
To chyba należy wrócić do fachowca z reklamacją że jest nie tak jak powinno być.
Nie
Tak, druga strona też ślizga się w gniezdzie w korpusie.
Pompa c.o. Grundfos przy rozruchu powoduje stuk zaworu grawitacyjnego . Moje pytanie czy jest sens stosować miękki rozruch pompy c.o. np. początkowe załączenie szeregowe kondensatora z pompą. Czy takie rozwiązanie zda egzamin. Czy nie zaszkodzi to pompie. Zmniejszenie biegu pompy powoduje że grzejniki nie grzeję całe.
Zobacz jaka jest ich moc przy jakich wartościach prądu i rezystancji i odnieś to do przedmiotowego zastosowania. generalnie to nadają się one do lekkich rozruchów i przeciwdziałają przepięciom w sieci. Tu rozruch pompy nie należy do najlżejszych. Do tego mamy silnik z fazą pomocniczą nie wydzieloną na zasilaniu-silnik kompakt w pompie. Dodano po 1 Natomiast...
A może po prostu silnik masz w trójkąt, a powinien być w gwiazdę.
(at)pchlaw81 Odnośnie komfort/eco, te słowa padają w instrukcji przy ustawieniu " Tryb pracy pompy " (d.18): 1 = komfort, pompa pracująca ciągle 3 = Eco, przerywany tryb do odprowadzenia ciepła resztkowego po podgrzewaniu wody przy bardzo małym zapotrzebowaniu na ciepło Mam ustawione na 1 , czyli tę funkcję komfort mam włączoną . Tam jest jeszcze jedno...
A masz auto z gazem? Paliwa na rozruch pompa powinna podawać dużo więcej.
(at)tyqva A ile trwa zwykle rozruch pompy ? bo zgodnie z książkami nastawia się termik na prąd 1,1 I zn,, a z praktyki dawno doszedłem do wniosku, że taki nastawienie, przy braku zabezpieczenia przed brakiem fazy, nie zabezpieczy przed spaleniem silnika.
Witam. Możliwe że się mylę ale w szereg z kondensatorem powinno być jeszcze uzwojenie rozruchowe. Bo coś musi spowodować rozruch pompy.
mam problem z doborem przewodu do silnika - moc silnika 250kW, start przez soft start "in line". Przy doborze ze względu na nagrzewanie prądem przeciążeniowym. Czy powinienem brać pod uwagę prąd znamionowy, czy jego 3.5 krotność (wynika z warunków rozruchu) rozruch wydaje mi się że ciężki (pompa wody).
Kończy Ci się kolego zapewne pompa wtryskowa :( Kumpel ma to samo w Omedze TD, poszukaj na allegro sprzedają takie wspomagacze rozruchu, które wpina się w obwody elektroniczne ( kable ) idące do puszki kompa. Ułatwia to bardzo znacznie rozruch na ciepłym. Ale już masz sygnał, że pompa się kończy.
Witam Potrzebuję zmontować skrzynkę elektryczną do kompresora mianowicie chcę uzyskać z tej skrzynki prąd 400 V i zabezpieczenie na silnik 5.5 kW i 230 V na elektrozawór który chcę ustawić tak aby ułatwić rozruch pompy kompresora i odprężyć po zakończeniu pompowania przed zaworem zwrotnym. Co do tego potrzebuję?
gazownik mógł rozłączyć pompę paliwa ( napisz ile masz 2 czy 1) w baku i pod progiem. sprawdz połączenia i czy pompa w ogóle po przekręceniu w pozycję rozruch podaje paliwo. na początek do sprawdzenia przekaźnik pompy. ale na początek VAG
Jak czuć spaleniznę to coś się na pewno zesmażyło. Może wygrzało zaciski z przewodami. Warto zdjąć osłonę skrzynki i zerknąć., podzielić się spostrzeżeniami, załączyć zdjęcie zanim dojdzie do bum. Rozruch pompy będzie za każdym razem zależny od ilości wody w studni tj. wysokości lustra wody nad nią.
Witam Miałem ten sam problem w Suzuki okazało się że pompa siadła. Przed zdjęciem paska proponuję rozruch z podniesioną maską i powinieneś zauważyć czy ślizga się na kole pompy czy alternatora. Jorge83 ma rację z tym że alternator daje większy opór, pompa powinna chodzić leciutko.
Statecznik od lampy rtęciowej 125W lub 160W. Od 40W świetlówki może być troszkę za mały z uwagi na to, że moce pomp c.o. stosowanych powszechnie wynoszą około od 50W do 100W. Rozwiązaniem pośrednim może być podłączenie dwóch stateczników 40W od świetlówek RÓWNOLEGLE. Wbudowany kondensator w pompie jednofazowej spełnia inną rolę - jako przesównik fazy...
Jeżeli pojemność układu jest wystarczająco duża i nie ma możliwości odcięcia wszystkiego w tym samym czasie bufor-sprzęgło nie jest potrzebny. Bufor np przy ogrzewaniu tylko grzejnikami ma zapobiegać taktowaniu pompy co zwiększa pobór prądu przy rozruchu i zużywa części pompy. Pompy nie maja modulacji chyba że nowe droższe pompy. W ogrzewaniu grzejnikowym...
Rozumiem co piszesz tylko nie rozumiem jakie to ma być rozwiązanie problemu? Ciśnienie spada poniżej zadanego 2,8 bara a pompa nie chce wystartować dając błąd E08. Nawet w instrukcji jest napisane, że ten błąd występuje częściej gdy w układzie nie ma naczynia. cyt z instrukcji: 4.2 Dobór zbiornika ciśnieniowego !UWAGA I Dotyczy falownika tylko FPC 0,75-2,2-1/110A:...
Pompowana będzie brudna woda, szlam itp. przyjmijmy że będzie to woda z zalanych wykopów, stawów. Pompa będzie używana w różnych miejscach, a co za tym idzie zasilanie może nie dać rady przy rozruchu "na raz", no i jeszcze zanim ktoś się doczepi - pompa ma 8,2 kW, a bezpośrednio do sieci publicznej można włączać do 5,5 kW. W przypadku braku odpowiedniego...
Jeśli okaże się, że po poruszaniu wirnikiem nadal "buczy", to oznacza uszkodzenie jednego z uzwojeń, lub kondensatora potrzebnego do rozruchu.
Można dołączyć kondensator do kompensacji mocy biernej przy pompie. Kondensator rzędu 0,5-1kVar powinien pomóc. Ułatwi rozruch pompy i zmniejszy prąd płynący w przewodach.
Z przyłączem nie ma problemu, oprócz tego że wszędzie pchają C25 podczas montażu rozdzielnicy licznikowej. Jaką moc zakupiłeś, taki masz bezpiecznik. Niestety na takim zabezpieczeniu nie każdy rozruch pompy się uda, bo przecież korzystasz z innych urządzeń.
To nie zdziwienie tylko objawy skłaniają mnie do oceny że coś jest z medium pompy nie z silnikiem czy instalacją . Cytat; Silnik 22 KW o prądzie znamionowym 39 A pracujący na pompę wodną czasami wybija wyłącznik nadprądowy C 63 A teraz jeszcze może być problem jak projektant zaprojektował takie zabezpieczenie ? Jest ono na granicy prądów rozruchowych...
3x50 u góry schematu wskazuje że napięcie znamionowe jest wyższe niż 400V. Dodano po 3 Swoją drogą rozruch pompy należy robić przy zamkniętych zaworach, może tu leży sedno sprawy. Pompy i wentylatory to maszyny o najcięższym rozruchu.
Kondensator odpowiedzialny za rozruch pompy znajdziesz na niej, jest montowany wzdłuż silnika. Sprawdź jego pojemność. Jeśli nie masz czym to sprawdź czy cos nie blokuje pompy, a jak nie to kup i podstaw, nie powinien kosztować więcej niż ok 10 zł.
jest on odpowiedzialny za zmianę początku kąta wtrysku i ułatwia rozruch silnika. W mojej pompie występują dwa takie zawory U Ciebie dwa zawory to robią. Pompa posiada także dźwignię sterowaną za pomocą termostatu woskowego jeżeli dobrze pamiętam to jest ona odpowiedzialna za dawkowanie paliwa. Tylko podniesienie wolnych obrotów na zimnym silniku.
Panie Andrzeju, według mojej wiedzy ciśnienie gazu (powietrza) w Naczyniu Wzbiorczym powinno być nieco wyższe od ciśnienia wody w układzie zamkniętym Centralnego Ogrzewania. Jeśli zamierza Pan wtłoczyć wodę do kotła o ciśnieniu 1.2 bara, wcześniej (kiedy w kotle nie było wody) powinien Pan wtłoczyć do Naczynia Przeponowego gaz (powietrze) o ciśnieniu...
Pompa ciepła ma największy prąd rozruchowy i działa sprawnie. Pytanie laika , jeśli urządzenia nie chodziły w tym momencie kiedy wyłączali prąd i ponownie włączali to co ma rozruch do tego? Gdyby zabezpieczenie wyzwalało w czasie rozruchu np. pompy ciepła to bym rozumiał Pana sugestie i to że bezpiecznik wyłącza. Jestem laikiem i proszę na mnie nie...
Zlokalizowac obwody rozlaczane przez alarm,polaczyc na stale(z reguly zasilanie po zaplonie,rozruch,pompa paliwa)Odlaczyc zasilanie centrali alarmu i cieszyc sie jazda bez niego
Witam serdecznie. Czytałem orginalnym Techem 2 .Jest tylko jeden błąd PO 1113 ale nie ma on wplywu na rozruch. Pompa też się nie odzywa. Beznarzędziowo raczej się nie uda. W starszych modelach mozna było zmostkować piny 5 i 6 i policzyć błyski.Pozdrawiam.
kondensator przesuwa fazę napięcia umożliwiając rozruch pompy. Bardzo możliwe że jest uszkodzony. Rezystancje uzwojenień wydają się być OK. Jakie bezpieczniki wywala ? - może różnicowoprądowe ? - wtedy mogło faktycznie dojść do rozszczelnienia.
To nie jest typowy soft start, tylko układ rozruchowy. Bez niego, przy dużej różnicy ciśnień ssania - tłoczenia, sprężarka nie będzie w stanie się uruchomić. Dodatkowy kondensator zwiększa prawie dwukrotnie prąd rozruchowy, ale nie może on być podpięty na stałe, bo sprężarka się uszkodzi. W innych pompach ciepła mogły być inne sprężarki albo czynnik...
Witam! Temat został rozwiązany, przyczyną było zastanie pompy. Jej uruchomienie jest warunkiem zamknięcia czujnika przepływu i uruchomienia sterowania. Naprawa prosta - ręczny rozruch pompy w kotle. Dziękuję za cenne wskazówki i pozdrawiam forumowiczów
Inną dziwną dla mnie rzeczą jest podana moc pompy, czyli 1100W, a w dokumentacji, do której udało mi się w końcu dotrzeć jest napisane,że In=7,8A, co daje prawie 1800W, a Istart=24,7A, czyli 5700W. To w końcu jaka jest moc tej pompy - 1100 czy 1800W?! Kolego 1100 W to jest moc czynna pobierana z sieci gdy pompa pompa pracuje w odpowiednim punkcie charakterystyki...
Cześć, A co w momencie, gdy kasuje błąd a on uporczywie pojawia się po ok 700km z komunikatem, Usterka silnika, usterka układu oczyszczania spalin, pojawia się kontrolka serwis, urea, silnik, rozruch zabroniony za ok 1200 km. Ostatnio wymieniłem pompę adblue i komunikat znowu się pojawił :-) Do tej pory komunikat kasowałem już 3x :-)
Przy 5,5kW przy rozruchu bezpośrednim, prąd pobierany będzie rzędu 50-60A, a napięcie spadnie do 180-190V. U mnie przy rozruchu bezpośrednim 7,5kW brał ponad 80A a napięcie spadło do 170V, u sąsiada robiło się szaro.... Po dwóch próbach uruchomienia, silnik wylądował na stole do przezwojenia na rozruch Y/D. Teraz aż miło, prąd maksymalnie ok 20A.
W wirniku się nic nie odkręca, zgodnie z instrukcją wirnik może się zablokować i uniemożliwić rozruch pompy i wtedy trzeba obrócić wirnik ręcznie. Czy fakt że jest za słaby kondensator może mieć w tej sytuacji znaczenie? Dodano po 1 Czy ustawienie za wysokiego ciśnienia na wyłączniku ciśnieniowym może powodować takie objawy ?
Pompa 1-fazowa, takie objawy mogą wskazywać na obniżoną pojemność kondensatora przy pompie. Nie wiemy też w jakiej kondycji jest zasilanie tej pompy, jaki przekrój i długość przewodu/kabla? Sterownik nawodnienia na pewno nie jest tak wrażliwy na spadki napięć jak silnik podczas rozruchu.
No ten układ razem z odprężnikiem spełnia tą funkcję, mianowicie gdy pompa nie osiągnie odpowiedniego ciśnienia to silnik się wyłączy przy rozruchu a 2 to elektrozawór 1/2 cala który zawsze się otwiera przy starcie pompy ułatwiając rozruch. Stosując bieg luzem można jeszcze układ doposażyć o blokadę ssania w przypadku ciśnienia w zbiorniku i starcie...
Jeszcze mam pytanie jak objawia się uszkodzona vacu pompa???? brak podcisnienia do sterowania między innymi turbo, EGR, brak wspomagania hamulca.
Pracowałem na siemensie i schneiderze - nie było problemów. Brałbym o rozmiar większy niż silnik z opcją nastaw - pompa to rozruch pod obciążeniem- nie masz jak w sprężarce odprężnika.
Dzisiaj Megane diagnozowana była CLIPEM. W pierwszej chwili nie pokazało żadnego błędu, lecz szybko uwagę przykuła niedziałająca pompa paliwa. Przekaźnik po inicjacji komputerowej działał i podawał napięcie na pompę lecz pompa milczała. Podaliśmy więc na pompę max moc z prostownika na krótko (przy podpięciu w obwodzie auta) w tym czasie diagnosta zainicjował...
No nie jeżdzić tylko uruchomić silnik,zobacz co się będzie działo.
Pozostaje jeszcze sprawdzić czy nie zanika plus na pompie po przekręceniu rozrusznika na rozruch. We wtyczce od pompy powinien być plus cały czas sprawdż czy nie zanika w czasie rozruchu.
Witam. Dzięki za odzew. Pompa połączona w układzie trójkąta ,rozruch bezpośredni. Tak się nagrzała od wewnątrz że spaliło uzwojenie i przebicie było do obudowy.
Jeśli chcesz sprawdzić pompę to tylko na stole. Jeśli chcesz sam się bawić to odkręcasz dekielek na pompie luzujesz śrubkę na wieńcu i minimalnie musisz ja cofnąć. Najlepiej jak byś zarysował przed przestawienie. Pamiętaj ze minimalny ruch tłoczka pompy zmniejsza już dość mocno dawkę. Miałem przypadek że pompa miała źle poustawiane kąty. W C-360 dla...
Zakładając jakieś 5A prąd znamionowy to przy rozruch przy pompie może być nawet 30 do 40A a ten agregat napewno tyle nie wytworzy prądu. Takie agregaty nie nadają się do silników.
Witam Szukam opisu (czasy i sekwencja załączeń) powyższego "sterownika" do pieca olejowego. Pracuje w starym palniku firmy Korting (Hannover AG typ vt 0-DU). Uszkodził się i spróbuję go reanimować. Na początku następował rozruch pompy i po chwili wyrzucał awarię.Teraz milczy ;) Pozdrawiam
Witam, kończę uruchamianie prostego układu na zasadzie dozownika do takich cieczy jak ketchup i majonez. Najważniejszym aktorem jest tu pompa z wirnikiem gumowym zintegrowana z silnikiem + ww falownik. Urządzenie uruchamiane np w poniedziałek rano jest suche - nie posiada medium wewnątrz pompy. Powoduje to to, że skoro nie ma medium = nie ma smarowania...
Kostka stacyjki , brak 15 po połączeniu na 50. Brak impulsów z czujnika wału korbowego.
Stawiam na przerwę w obwodzie jednej z faz (pewnie spalony bezpiecznik) i brak zaworu zwrotnego w instalacji co umozliwiało cofanie strumienia płynu i ułatwiało rozruch pompy w drugą stronę. Swoją droga pogratulowac automatykowi bystrości. Pytanie: kto mógł na pracującej instalacji bez jego wiedzy zmienić kierunek silnika zmieniając kierunek faz?
Kondensator jeśli się rozszczelnił to wymaga natychmiastowej wymiany: https://hurtownia-qwerty.pl/czesci-zamie... Zapewnia on prawidłowy rozruch silnikowi pompy, ale jeśli po jego wymianie nie będzie poprawy to będziesz musiał bardziej wnikliwie przyjrzeć się pompie myjącej.
masz nieszczelny układ paliwowy albo pompa siada
Pompa paliwa-zawór zwrotny w pompie paliwa.Pompa do naprawy lub wymiany.
Hmm, ja bym się jeszcze przyjrzał, czy po przękręceniu kluczyka w położenie "rozruch" chodzi pompa paliwa i sterownik dostaje sygnał o rozruchu
Tylko wtedy załóż oryginalny filtr z przelewem do baku i pompa niskociśnieniowa 0,2 bara. Ewentualnie widziałem już tak zrobiony układ że pompa była elektrycznie podłączona do świec żarowych i miała obejście z zaworem zwrotnym. Idea była tak że pompa podaje paliwo przed odpaleniem (napełnia układ) a po rozruchu pompa VP sama ciągnie paliwo przez zaworek...
Przy 7,5kW to już powinien być rozruch γ/Δ lub softstart.
Aleksandria koło Częstochowy Na GSV wygląda że sieci tam są z przed pół wieku... Myślisz że to niedostateczna jakość energii Zapewne tak, rozruch pompy ciepła powoduje chwilowy spadek napięcia. Jak temu zaradzić? Sprawdzić czy problem nie jest u ciebie - niedostateczne przekroje przewodów między licznikiem a punktem rozgąłęzienia pompa/PV, i ewentualne...
Rozruch technologiczny mojej pompy p-w prawie skonczony 2 miesiace trwalo dopieszczenie instalacji wszystko dziala jak nalezy.Jest bezobslugowo ,wygodnie i tanio :D
Ale dlaczego nie? Przecież przy lekkim rozruchu dajemy 2,5xIzn.Przy tym silniku [pompa ma lekki rozruch]to zupełnie wystarczy.pozdrawiam.jomek
Sprawdź wężyki przelewowe nadmiaru paliwa może w którymś nastąpiło rozszczelnienie i łapie lewe powietrze.
Mierzyć to sie dosłownie nie da, najwyżej KTSem albo czyms jako wartość zmierzoną. Poniżej 200Barów ECU chyba nie zezwala na rozruch. nie jestem do końca pewien. W CDI częsko padają pompy wysokiego ciśnienia
ok dzięki lecz, jaka jest procedura chodzi mi o np: z prawdopodobnie golfa piszę z pamięci.... wkręcić czujnik zegarowy z średnią przedłużką na głębokość ok 1,4 mm ustawić GMP obracać wałem w przeciwną stronę aż wskazówka czujnika przestanie się poruszać i odczytać wartość która jest kątem ( to tak bardzo ogólnie ) a tak apropo czy maksymalne wychylenie...
Sprzedawca dobrze podawał. Ale tym bardziej interesuje mnie jak rozruch tej pompy będzie wyglądał. Bo może się okazać że lepiej założyć wyłącznik termiczny max 12A.
Jesli silnik bedzie lagodnie startowal lub rozruch pompy bedzie bez pelnego obciazenia (np.niskie cisnienie) Tak dodatkowo to zrob pewnosc ze paski dobrze siedza w rowkach ( nie wystaja) i maja zapas przestrzeni od spodu (nie dochodza za blisko dna rowka). Mozesz tez dac wieksze (dluzsze) paski i napinacz blizej mniejszego kola aby zwiekszyc opasanie....
Kondensator do sprawdzenia,przy zmianie kolorów podłączenia zmienia się kierunek jak pomożesz w rozruchu ?
https://www.falowniki.edu.pl/rozruch-bez...
To jest mój wymysł.. nie będę brał za zainstalowanie tego żadnej kasy.. hydrofornia jest na rod.. jedyne co steruje pompami tł lca2 plus soft start... nie ma nic poza tym .. ręczny rozruch chydroforni zajmuje kilka godzin.. tak byśmy naciskali guzik i wychodzili...
A można by było dokupić falownik moc chwilowa 1000W do tego panelu 210W w rozsądnej cenie na allegro ,by było pewniejsze że ruszy ?niestety nie mam możliwości dowiedzenia się ile pompa potrzebuje prądu na rozruch
Witam Podłączałem kipor ig 6000 inwektor w systemie SZR Kolego nie spiesz się tak przy pisaniu, bo żadna "szukaczka" nie znajdzie potem Twoich postów, a ja zgodnie z pkt 8.2 regulaminu będę musiał je powrzucać do kosza. Popraw też pisownię poprzednich postów.
Przetwornice częstotliwości (nazywane też przemiennikami częstotliwości albo falownikami) służą do regulacji prędkości obrotowej silników. Producent zastrzega że nie należy takiego urządzenia używać. Nie ma to nic wspólnego z możliwością zasilania z agregatu. Co do agregatu, agregat musi umożliwić rozruch pompy. W uproszczeniu, dobierając agregat jednofazowy...
przy pracy ciągłej na małej mocy masz większą sprawność przy temp. w zakresie kondensacji. do tego stała temp. nie robi naprężeń termicznych, chociaz i tak kocioł jest na to odporny. Przy kotłach z wentylatorami stałoobrotowymi szybciej siądą przekaźniki na płycie głównej. Podobnie masz mniej rozruchów pompy, rzadziej używany jest trafo zapłonowy. Tak...
Walczyłem wczoraj z tym czujnikiem. Jest to czujnik napięciowy. Można zamiast czujnika podłączyć potencjometr 100kO. Zielony do środkowej nóżki. Dzięki temu można potencjometrem ustawić "symulowane" ciśnienie wody. Napięcie powinno być w granicach 2-2,5V. Ale to nie rozwiązało problemu w moim przypadku. Piec podczas startu sprawdza czy rozruch pompy...
Witam ! Cytat z instrukcji serwisowej, dotyczy błędu E9: "▶ Sprawdzić ogranicznik temperatury wymiennika oraz kabel przyłączeniowy pod kątem występowania przerw oraz zwarcia, w razie potrzeby wymienić. ▶ Sprawdzić ciśnienie robocze. ▶ Sprawdzić i ew. wymienić ogranicznik temperatury. ▶ Sprawdzić rozruch pompy, w razie potrzeby...
Wrzuć tutaj zdjęcie pompy wtryskowej.
Panel to źródło prądowe o wydajności zależnej od słońca, czyli na dostarczenie większego prądu do rozruchu nie ma co liczyć. Od konstrukcji pompy zależy czy rozruch na "słabym" zasilaniu będzie możliwy, ale z odśrodkowymi nie powinno być problemu.
Ta pompa ma kondensator rozruchowy i on odpowiada za jej rozruch: https://www.google.com/search?q=kondensa... Oczywiście musisz...
Policzyłem, że silnik pompy (1,1kW) przy pełnym obciążeniu pobierze około 7, 8 amper Nie nadaje się, to przekaźnik do sterowania a nie do załączania obwodów siłowych a tym bardziej indukcyjnych. Prąd rozruchu pompy może wynosić około 30 A . Do taki celów służą styczniki. W tym przypadku to 25 A i taki był by potrzebny. Będzie służył lata.
To nie jest przyczyna twojej usterki, prawdopodobnie jest coś z pompą paliwa lub jej zasilaniem.
Prosty test pompy- przy rozgrzanym motorze schłodzić pompę- np polewając wiaddrem zimnej wody, jeśli rozruch powróci to pompa out, jeśli nie wróci to coś dłubnięte nie tak w początku wtrysku.
Skoro nie pomógł kondensator, to albo zablokowana albo uszkodzona pompa myjąca.
zawsze możesz podłączyć pompę bezpośrednio do gniazdka 230V z pominięciem płyty głównej kotła to będziesz miał pewność na 100%, że pompa działa. Tylko nie wiem jak jest rozwiązane przyłącze w Twojej pompie. W moim Vaillancie po otwarciu obudowy pompy z elektroniką to pokazał się kondensator i typowe złącze zaciskowe, sprężynowe, więc nie byłoby problemu...
Mam często problem z uruchamianiem pompy głębinowej SQ 3 Grundfos . Pompa ma 11 lat jest podłączona do sterownika ciśnienia PC 15 ze zbiornikiem membranowym do tej pory nie było problemów z jej eksploatacją . Teraz często nie załącza się ( pokazuje Awaria na PC 15 ) ,po zresetowaniu ( czasami kilkakrotnym ) działa przez jakiś czas i problem powraca....
pompa rozruch rozruch bezpośredni pompa rozruch bezpośredni pompa czujnik
honda civic benzyna akumulator rezystor xsara schemat schneider
Najlepsza spawarka TIG AC/DC do profesjonalnego spawania Jak zdjąć tylną ściankę w lodówce Samsung RB34?