a. 2 szt czujka ruchu Paradox PRO Plus - każda czujka pod osobne wejście centrali w konfiguracji 2EOL/NC. b. 5 szt czujka magnetyczna paradox (okna) - łączysz szeregowo i pod kolejne wolne wejście centrali. c. 1 szt czujka magnetyczna paradox (drzwi wejściowe) - kolejne wolne wejście centrali( wejścia - wyjście). d. 1 szt sygnalizator SPL-5020 - połącz...
Witam, Potrzebujesz jedną wolną linię, do tego radiolinę. W ostateczności można podłączyć szeregowo z linią sabotażu. Pozdrawiam.
Podłącz jego sabotaż w szereg z którąś z linii (w wypadku komunikatu o sabotażu linii może być to sabotaż czujki lub sygnalizatora. Do tej centrali nie ma ekspandera.
Jak widać na obrazku -schemacie,jeden kontaktron działa na zbliżenie magnesu drugi na sabotaż podłącz analogicznie jak w czujniku PIR czyli wyjście nc jako sygnałowe a ten drugi kontaktron potraktuj jak mikrowyłącznik od sabotażu obudowy. 1,1kHOm ma być w stanie czuwania (okno -drzwi) zamknięte, 2,2kHOm przy otwarciu (okna -drzwi) a zwarcie kiedy intruz...
Jezeli chcesz sprawdzic czy czujka zbicia jest dobrze podłączona do centrali to ja otwórz powina migać dioda odpowiadająca lini pod którą jest podpięta.Oczywiscie czujka musi byc z opornikami (2*1.1k)a centrala zprogromowana w 25 funkcji jako 2eol\nc (04).Zrób to w trybie serwisowym zeby nie uaktywniły się syreny.Co do sprawdzenia musisz sie jednak...
Bo o to chodziło. U Ciebie z uwagi na to, że masz mało wejść przewodowych wszystkie sabotaże podłącz szeregowo pomiędzy TMP i COM. Racja nie policzyłem, a ustawiłem się żeby wydzielić chociaż sabotaże wewnętrzne od zew.- a tu przecież nie ma już na czym. Kto by pomyślał kilka, kilkanaście lat temu że pętle sabotażowe znów będą w modzie. Dobrze że linii...
Masa jest wspólna. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to tak właściwie nic się nie zmienia, ponieważ linia sabotażu jak i wyjść są normalnie rozróżniane. Tylko jedna żyła jest potrzebna do sterowania akustyką jak i optyką, bo masy są wspólne - podobnie z sabotażem.
Z lewej odbiornik: 1 Plus zasilania z CA 2 Masa (COM) z CA 3,4 Styk NC ( alarmowy rozwiera się jak przerwiemy wiązkę) 6,7 sabotaż (NC jak zamknięta obudowa) Nadajnik podobnie tylko nie wykorzystujemy zacisków 3,4 Aby było poprawnie powinno to pracować w konfiguracji 2/EOL NC dodatkowo na oddzielnej linii powinien być podłączony sabotaż nadajnika.
a nie można AM podłączyć szeregowo za TMP i AM mieć sygnalizowany jako Sabotaż ?
Czujkę dymu możesz podłączyć według pierwszego lub ostatniego wariantu, w trybie z "autozerowaniem". Same PIR to tak już "na styk" (7x PIR więc zostaje jedno wejście na sabotaż -- a masz juz dwa obwody sabotażu: obudowa i sygnalizator).
Witam Tak, chciałem napisać - manipulator - dla pewności zamień wejścia w samym manipulatorze. Miałem kiedyś sytuacje - alarm sam się włączał - w historii okazało się, że robił to sabotaż manipulatora - jednak przyczyna tkwiła nie w nim, tylko w płycie centrali - poszła do serwisu. Nie musisz całkowicie rezygnować z sabotażu w czujce, jeżeli masz wolne...
... Ale egoista z ciebie, dałeś tylka i bubel kupiłeś, a teraz wszyscy mają przez twoją głupotę cierpieć "bo stówkę już wydałeś. Ciekaw jestem jaką będziesz miał minę gdy zarządca nieruchomości wystawi tobie rachunek na 5000-7000 zł za pracę instalatora oraz wymianę central, a w ostateczności zostaniesz odpięty od systemu za sabotaż.
1. Co to za kabel wpięty do gniazda RS232? 2. Gdzie podłączony jest sabotaż? 3. Co z napięciami?
Witam, Czy mogę 3 czujki dymu podłączyć do jednej linii plus druga jako sabotaż?
Ciekawe czemu nie można było umieścić sygnalizatora w miejscu gdzie przewód wychodzi? Znając życie pewnie sabotaż nie podłączony.
Źle podłączone czujki - zagadnienie poruszane setki razy. Zbędne mostkowanie COM-ów w centrali i module, masę zasilania czujek wyciągnij z AUX-a. Masz wyprowadzony gdzieś obwód sabotażowy klawiatury? Bo piszesz coś o jakichś rezystorach... Rezystor w syrenie jest do parametryzacji sabotażu. Skoro masz całkowicie niedobrany do reszty sygnalizator, to...
kable sabotażowe żółty i czerwony, gdzie je wpiąć w centralę ? Pod GND i pod któreś z wejść np I8 które ustawiasz jako NC i 24H i masz zbudowany sabotaż. Dodano po 3 W tej chwili niby mam ustawione 4 sekundy na akustycznym a po zaniku napięcia wyje non stop, A działanie wyjścia ustawione na MONO czy na BI ??
Źle podłączone. Schemat w instrukcji instalatora mówi inaczej. Więc.. zasilanie OK. Ale... traktuj styki 5 i 6 jako TMP, TMP. Natomiast styki 1 i 2 jako NC, NC. To powinno pomóc. Do centrali lecą kable z np. 1 i 6. Rezystory przestawić zgodnie z treścią instrukcji (nie zwierają tych złącz które powinny zwierać).
Czy w Risco na pewno są rezystory 2,2kOHm? Skoro podpięty do Z3 a masz sabotaż linii 2 to Cie nie zastanawia? Co masz na pozostałych wejściach?
Czujki i manipulator poprawnie. Dodatkowo podłączyć sabotaż sygnalizatora (pod dowolne wejście centrali i COM) oraz styki od obudowy (NC, C) to wejścia TMP, COM.
Masz wszystko jak wół.To o co Ci chodzi.Podjechać do domu i podłączyć? sabotaż-masa i sab czujka minus-masa,+12-UZ,n-masa,c-L1 nie no nie pisze bo kto to przeczyta to mnie wysmieje
Witam Jest obojętne do którego zacisku T1 czy T2 wepniesz rezystor. Jeżeli nie masz już wolych linii, zepnij sabotaż w szeregu ze swoją pierwszą albo ostatnią linią. Pozdrawiam
Z jakiej instrukcji to jest cytat, bo w Satelowskiej SPL-TO nic takiego nie ma? Przede wszystkim dokładając czujnik z zasilaniem do sygnalizatora, musisz mu doprowadzić zasilanie więc co najmniej dwie żyły ekstra musisz przewidzieć. A jako obwód sabotażowy można wykorzystać ten, który już jest podłączony do czujnika otwarcia obudowy, przecież nie jest...
Czyli rozumię że styki sabotażowe mogę programować tylko na wejściach od 1 do 8 ? Czyli jeśli dojdzie więcej czujek bezprzewodowych wpisywać je na wejściach następnych po 8 ? Ponieważ mam 3 styki sabotażowe Tak sabotaż podłączasz w Twoim przypadku pod wejścia 6-8 (1-5 zająłeś czujkami bezprzewodowymi). Kolejne czujki bezprzewodowe od pozycji 9 w górę....
Da radę, sabotaży nie będzie.
Na schemacie brakuje podłączenia sabotażu. Pozostała część prawidłowa. Jeżeli będzie buczenie, to niewielki rezystor pomiędzy "+" a "-" danej sygnalizacji. W przypadku, kiedy obwód sabotażowy nie będzie podłączany - dalsza dyskusja nie ma sensu (a przynajmniej nie w tym dziale).
Witam mam problem z podłączeniem drugiego sygnalizatora do modułu satel micra. Kazano mi się wpiąć w kabel który idzie do tego co miałem zamontowanego od dawna i tak zrobiłem działają akustycznie optycznie ale jest problem z sabotażem nie ma ani w 1 ani w 2 (wcześniej jak miałem 1 sygnalizator to był sabotaż) Proszę o pomoc
Według schematu to sabotaż sygnalizatora masz podłączony jako EOL/NC (jeden rezystor), a sabotaż centrali jako NC (brak rezystora).
czy podłączyć styki sabotażu czujników podłączonych w szereg Dlaczego tak, a nie w 2EOL? Co z sabotażem sygnalizatora? I tak wszystkie wyjścia mam zajęte a muszę jeszcze podłączyć sygnalizację sabotażu. Wystarczy alarm z OUT1 dać przez przekaźnik...
Poprawiłem, ale niestety nadal „sabotaż”, niezależnie od zmiany ustawień. Zaczynam podejrzewać że mam coś z przewodami, może. Jakieś przebicie? Możliwe że pomimo braku zasilania czujnika, Centrala pokaże „sabotaż”?
dziękuje pozostawiłem jak na zdjęciu, po kilku miesiącach użytkowania (klient wie co będzie jak zasłoni) brak sabotażu :)
Dziękuję za informację. A czy są jakieś inne czujki (inny producenta), które da się podłączyć do jednej linii w Satel Perfecta i które pozwoliłyby zachować detekcję sabotażu?
A jaki ma to cel? W 2EOL/NC też masz cały czas sabotaż, nie szkoda Ci miejsca w centralce?
Zostawić DEOL i zamiast jednej z żył wykonać mostek do masy.
W ustawieniach wejść przejrzyj co możesz zaznaczyć... Sabotaż sygnalizatora jak podłączony i skonfigurowany?
Tak na szybko, zamieniona polaryzacja zasilania sygnalizatora, źle podłączone wyzwalanie akustyki sygnalizatora, źle podłączony obwód sabotażowy sygnalizatora, brak połączenia sabotażu modułu INT-E.
Witam Chciałbym się dowiedziec w jaki sposob można najlepiej podłączyc sabotaże czujek w centrali Micra. Chodzi mi o podłączenie sabotażu dla 4 czujek. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?
Witam, Sabotaż podłączony równolegle z sabotażem skrzynki centrali... Że niby jak...? Pozdrawiam.
Parametryzacje dla linii 1-8 z płyty centrali ustawiasz tam gdzie masz opcje linii (sekcje 101-108), po wejściu w np.101 i wciśnięciu 9 wchodzisz w drugi zestaw opcji i lampka 6 to NC, 7-EOL a 8 to DEOL. Możesz ustawić dla każdej z linii z płyty centrali inną parametryzację. Co do sabotażu to sprawdź kolego adresy klawiatur (na każdej z klawiatur 000...
Witam, Gdzie, bo ja go doskonale widzę. Ja teraz już też widzę... ;) Ale przy sabotażu brakuje ;) Pozdrawiam.
Można się tylko domyślać, że z wejściami I7, I8 chodzi koledze o podłączenie styków sabotażowych manipulatora i sabotażu centralki (i mam nadzieje, że tak podłączył). Dar50 przeczytaj najpierw instrukcję centralki, do czego służą wyjścia, wejścia (szczególnie I7 i I8 i jaka jest ich specyfika działania). Jeśli wejścia I7/I8 będą wyzwalane przez GND,...
Witam, Ja mam sygnalizator na ścianie szczytowej 11m nad ziemią bez okien w pobliżu więc mógłbym nie mieć sabotażu i być spokojnym. Nie do końca... Pamiętaj, że sabotaż sygnalizatora chroni też jego przewód przed uszkodzeniem. Tak więc nawet montaż 25 metrów nad ziemią nie zwalnia z obowiązku podłączenia sabotażu. Pozdrawiam.
Tak, np. OUT 4. Nie podłączysz 2 sabotaży różnych urządzeń równolegle (doczytaj sobie zasadę działania) do jednego Z aby działało prawidłowo. Jeżeli chcesz w np. Z8 podłączyć sabotaż sygnalizatora i obudowy to musisz je podłączyć szeregowo do tego wejścia.
Sabotaż w 2EOL/NC włącza się jak nie zgadza się rezystancja linii. Zrób jak napisał (at)gkwiatkowski. To pierwsze co bym zrobił. Jeśli sabotaż zniknie to zrąbane podłączenie. Jeśli nie zniknie- zrąbane wejście.
Witam, EOL to linia z jednym rezystorem parametryzującym. W związku z tym centrala rozróżnia tylko 2 stany linii: podpięty rezystor - linia OK. Zwarty lub rozwarty - naruszenie. Przy 2EOL są 2 rezystory i dzięki temu na jednej linii centrala rozróżnia naruszenie linii i sabotaż czujnika (jeden rezystor podłączony = 1 stan a dwa = drugi stan). To tak...
wyzwalania ...bo zasilanie już masz (chyba). Zresztą na rysunkach widać wszystko, co potrzeba. Nie jestem pewny, ale czy tego Vidicona nie można uruchomić na dwóch żyłach, mostkując odpowiednie zaciski... No i sabotaż.
Pytałeś na pw czy można zasilić czujkę z zasilacza centrali. Jeżeli to zasilacz DC o napięciu zgodnym z napięciem zasilania czujki to czemu nie. Czujka pobiera zazwyczaj około 10mA więc chyba nie powinna stanowić tu nadmiernego obciążenia :) Mówisz że coś się wyjaśniło. Moim zdaniem średnio. Tyle to było wiadomo i bez tej "instrukcji". Jeżeli wejścia...
przy wejściach dwuparametrycznych obwód czujnika zamyka się dwoma parametrami 1.1k i masz wtedy kontrolę i lini i sabotażu.
Optymalny czas - nie ma czegoś takiego, optykę możesz ustawić jako zatrzask - będzie świeciła do momentu skasowania alarmu. Sabotaż podłącz w EOLu.
Jeśli masz wolne linie w centrali podłącz sabotaż pod wolną linię i ustaw jako linie sabotażową ,jeśli nie to podłącz szeregowo do mikrowłącznika sabotażu centrali i ustaw jako NC w programie DLOAD.Nie musisz wtedy używać żadnych rezystorów. Pozdrowionka Gurgi.
Na moje oko brakuje kabelka na zacisku Alarm. Czy zielony przewód był na pewno podłączony do zacisku Led?
Pamietaj ze łączenie czujek w szereg to mały problem. Na pewno nie grozi to powstawaniem fałszywych alarmów lecz gdy pojawią się sytuacje alarmowe jest problem z identyfikacją która czujka podpieta szeregowo pod jedno wejście spowodowała alarm. Mało znaczące kiedy stwierdzimy przyczynę alarmu, np otwarte okno itp, gorzej jeżeli jedna z czujek po jakimś...
4 żyła to sabotaż? Dwie na zasilanie, dwie na linie.Takie podłączenie da ci kompletną informację o alarmie i o sabotażu na konkretnej linii. https://obrazki.elektroda.pl/1000772900_...
Układ 2EOL jedna żyła na NO czujki, opornik NO-C oraz C - TMP1 czujki TMP2 czujki łączysz jedna żyła z TMP1 sygnalizatora TMP2 do masy i masz załatwiony sabotaż
Możesz ją podłączyć w EOL. Samą blaszkę od sabotażu także można delikatnie odgiąć.
Witam. Podłączam do systemu czujkę zewnętrzną Satel OPAL (ma ona spełniać inne zadanie niż ochrona obwodowa, ale to nie istotne). Czujka ma antymasking, którego nie potrzebuję i podłączyłem standardowo 2EOL/NC jak każdą inną. W DLOADX wyświetla mi cały czas pamięć sabotażu, a w telefonie młoteczek czyli też sabotaż. Próbowałem pominąć sabotaż i podłączyłem...
Jeszcze jedno pytanie odnośnie sabotażu. Mam też do podłączenia sabotaż obudowy centrali alarmowej. Na zaciskach Z8 i COM jest aktualnie sabotaż sygnalizatora (typ linii NC). Mam do dyspozycji jeszcze zacisk Z7 (aktualnie wolny). W planie jest dołożenie kontaktronu do bramy garażowej. Jak to najlepiej ogarnąć?
Przecież pisałem żebyś lenistwa nie brał do siebie. Tego nie sposób Ci przypisać. Przenoszenie to nie moje widzimisię tylko dbałość o poziom forum/ regulamin. Sprawdzaj to miernikiem nie centralą. Miń/ pomierz tamper czujnika. Pozdrawiam
Wszystko jest jak najbardziej poprawnie. obwód sabotażu połączyłem w jedną całość. Jeśli pozostaną wolnę wejścia to każdy sabotaż podłączę pod osobne wejście. Nie ma sensu. To i tak praktycznie nic Ci nie da a jeśli w przyszłości chciałbyś coś dołożyć to musiałbyś kombinować, zostaw tak jak jest.
Link ciekawy. Dzięki (at)suworow . Mnie dziwi że led miga jak tylko podłącze jest zasilanie. Chyba że takie jest zachowanie, jak linie sygnału oraz sabotażu nie są podłączone.
Sygnalizator posiada dwa wyjscia dowolnie programowane jak niżej. Sposobów sygnalizacji dla 2 typów alarmu (np. alarmu włamaniowego i alarmu pożarowego) albo niezależne wyzwalanie sygnalizacji optycznej i akustycznej Stan baterii oraz sabotaż nie wymaga programowania.
Jaki model sygnalizatora? Dlaczego nie podłączyłeś sabotaży w czujnikach?
w tedy zamykasz całkowicie linię sabotażową, może sprawdź mikrostyk, mam na myśli czujnik na drzwiach przy centrali alarmowej bądź jeśli masz podłączone w szereg inne sabotaże np, sabotaż czujnika, sabotaż sygnalizatora również należy rozciągnąć te sprężynkę. Prawdopodobnie masz sabotaż sygnalizatora jeśli jest na zew. Pozdrawiam
Sabotaż jest podłączony, czujki są okresowo testowane.
Witam, Akurat zrobiłeś tak zdjęcie, że nie widać opisu złącza ARK na płytce czujki. Pewnie dwa złącza - przekaźnik, dwa sabotaż i dwa zasilanie. Pozdrawiam.
Podłącz tampery z czujki i sygnalizatora szeregowo robiąc z nich jeden obwód pod Z4. Powinno być OK
S - prawdopodobnie syrena L - prawdopodobnie światło GND - masa +13V SAB - sabotaż Podłącz sobie aku do gnd i +. Od minusa aku daj drucik do S. Zobacz czy zacznie wyć. To samo z L. Zobacz czy zacznie mrugać. Styki SAB powinny dawać zamknięcie obwodu kiedy obudowa jest zamknięta.
Błędem było wyjęcie opornika. Ba, błędem było nawet odpięcie sygnalizatora i podłączenie opornika. Jeżeli sygnalizator przeszkadzał wyciem, to należało zaprogramować wyjście jako nieużywane, albo zmniejszyć czas działania do 1 sekundy. Nie ma czegoś takiego, jak sabotaż wyjścia w tych centralach, jest usterka . Należy wyjście wysokoprądowe obciążyć...
I nie wiem czy nam ta wiedza jest potrzebna. Przy braku zasilania styk się rozwiera i zgłasza w tym wypadku sabotaż. Nawet przy takim podłączeniu w szereg nie powinno być to większym problemem gdyby odpowiednio do potrzeb było dobrane zasilanie awaryjne. Nie bardzo wiem po co komu taki system alarmowy.... Pozdrawiam ps. Żeby nie było że mod popiera...
Rzeczywiście równolegle, zmienię na szeregowe , a co do tego COM'a jest do niego podłączony sabotaż sygnalizatora zewnętrznego i wewnętrznego i to działa bez problemu, ale jak podłącze pod tego złącza COM z kontaktrona to mam ciągle sabotaż. Typ wejścia na Sabotaże mam ustawiony na "Obudowa" ale to tyczy się przecież Wejść Z a nie COM'ów.
Będę miał każdą czujkę pod osobnym wejściem, ale nie zmieni to ośmiu żył w instalacji. Dlatego nadal nie będę wiedział jak wtedy podłączyć sabotaż? Napisał to już Sharp w drugim poście - dowiedz się, jak działa genialne rozwiązanie DEOL (2EOL) . Łopatologicznie: w czujce masz dwa rezystory po 1k1. Centrala mierzy sobie rezystancję pomiędzy wejściem...
2 przewody to kontaktron własciwy, 2 sabotaż.
Witaj, nie lepiej czujkę w 2EOL/NC podłączyć ? Jeżeli się upierasz jako NC to sabotaż też NC tylko jako np. 24H głośna. Kontaktron też programujesz ;)
Pamięć awarii i Komunikat serwisowy po sabotażu Kolega wyłączył?
Żeby system miał ręce i nogi to powinien być zainstalowany ekspander. Dzięki niemu masz linię zabotażową w każdym czujniku, podpięte dwie linie w nim i jeszcze możliwość podłączenia kilku czujek, można to też olać i zrobić tanim kosztem podanym wyżej. Kolega wykorzystuje 4żyły do sygnału naruszenia i sabotażu?
Pod jakie wejście podłączony jest obwód sabotażu syreny, sabotażu modułu gsm? W pozycji "powiadamiania clip/sms sabotaże są opisane i zaznaczone do odpowiednich numerów telefonu? Jaki typ wyjścia ustawiony dla wyjść syreny (osobno sygnał i lampa?) Czy czujki to nie czasem MPD-300? T sama obudowa ale czujka dla systemu Micra. APD-100 to system Abax.
to na jaki kolor się pali jeśli alarm jest wyłączony? Dodano po 1 a w swojej instrukcji nie mam napisane co oznacza dany kolor diody
Witam, Czujkę podłącz w DEOL, a nie w EOL. Sabotaż sygnalizatora podłącz w EOL. Pozdrawiam.
Widziałem, ale nawet przy NC sabotaż mógł podłączyć, wolne żyły w kablu są. W 2018 roku autor miał zamiar otwierać firmę instalatorską, ciekawe czy ta versa to dla klienta :)
Sabotaż? czemu akurat koledze zależy aby przycisk wyzwalał sabotaż? Pozdrawiam
Błędnie podłączyłeś sabotaż centrali i sygnalizatora. Podłączyłeś to równoległe czyli oba sabotaże muszą być naruszone jednocześnie, żeby aktywować wejście. Sabotaż centrali wrzuć na Z5 względem COM a sabotaż sygnalizatora Z6 względem COM. Chyba, że Z5 planujesz na coś wykorzystać, to wtedy oba sabotaże musisz spiąć szeregowo i wtedy do wejścia.
Z tego co widzę masz naruszoną linię nr 5 a nie masz nic pod nią podłączone, czy przypadkiem nie był tam podłączony sabotaż z syreny której nie podłączyłeś?
Zasilanie pod zaciski 18V a sabotaż można podłaczyć pod dowolne wejście w centralce wg własnego widzimisię.
Taak? A gdzie włączysz sabotaże linii? A gdzie sabotaż sygnalizatora? O sabotażu klawiatury już nie wspomnę... Na Twoim miejscu reklamowałbym to.
Tak masz sobie wybrać wejście i podpiąć pod nie właśnie ten sabotaż
Co z sabotażem obudowy? Jest podłączony?
Selektywność uzyskasz przy przekroczeniu prądu roboczego w określonym charakterystyką czasowo-prądową danego zabezpieczenia czasie. Przy zwarciu to jest totolotek, które zabezpieczanie zadziała. zbich70, któremu podziękowałeś już o tym wspominał a dalej brniesz w ślepy zaułek. Sugeruję zmienić podejście do tematu. Wstaw sobie do tej chińskiej oprawki...
Poniżej na obrazku podłączenie NC jakie proponuję z wykorzystaniem TAMPER. Tyle że w tym układzie nie wiesz czy masz włamanie czy sabotaż.
Widzę tu parę kwiatuszków, mianowicie podaj model sygnalizatora wewnętrznego i zewnętrznego (dlaczego sygnalizatory nie mają podpiętego sabotażu?). Wejścia 12 i 13 dlaczego są tak skonfigurowane dla pilota 2-kanałowego obsługującego jedną strefę? Zacisk TMP z INT-E gdzie masz podłączony? Masz tam podłączony sabotaż obudowy? Na zdjęciu wygląda jakbyś...
nie też nie to muszę więcej nad tym posiedzieć ale najprawdopodobniej coś się uwaliło na wejściu sabotażu...
Teraz już rozumiem wszystko. Zostały mi do podłączenia sabotaże od centrali i sygnalizatora. Wszystko inne działa. Dziękuję za pomoc.
Dzień dobry, wymieniałem czujki na nowe i mam pytanie , czy ktoś może podesłać schemat podłączenia dwóch czujek w dualu do centrali Matrix 424. Mam tylko jedną parę na 8 czujek i coś jest nie tak bo nie daje alarmu po sabotażu (otwarcie czujki na rozbrojonym). Owszem pokazuje ikonę sabotażu ale nie piszczy i nie mruga tak jak w przypadku pojedynczych...
Przy połączeniu równoległym nie zadziała sabotaż, musisz podłączyć je szeregowo lub każdy osobno pod wejście centrali.
Popieram jak wyżej- dokupić moduł INT-E lub wymienić na Versę 10. Można ewentualnie sabotaż sygnalizatora połączyć szeregowo z sabotażem centrali i wpiąć w dedykowane (do sabotażu) wejście TMP na płycie, zyskamy wtedy jedno wolne wejście. pozdrawiam wojtek
Owszem rezystory potrzebne są do EOL i DEOL. Obecnie raczej nikt nie używa NC. I tobie też odradzam, bo co zrobiłeś z sabotażami czujek? Połączyłeś wszystkie w szereg? Użyłeś drugiego wejścia dla każdej czujki czy po prostu olałeś temat i nie podłączyłeś sabotażu wcale?
OK. Sygnalizator do wyjścia zdaje się w końcu podłączony jest prawidłowo. Nie wierzę natomiast w to, że nie zauważył kolega różnicy po zmianie polaryzacji wyjścia :) Zrobi sobie kolega takie małe doświadczenie i opisze co się stało :) . Jeżeli wejście pod który jest podłączony tamper sygnalizatora ustawimy jako 24h sabotażowe, to tak czy inaczej na...
interesuje mnie podłączenie czujnika szeregowo ze stykiem (NC), lub równolegle (NO) i na oddzielną linię sabotaż
Teoretycznie można by nie odłączać zasilania, tylko trzeba by wejść w tryb serwisowy, wtedy nie będzie sabotażu, ale lepiej odłącz zasilanie, bo możesz niechcący zrobić zwarcie przy wymianie. Najpierw odłącz 230v, a potem akumulator, a podłącz odwrotnie. Jak już zdemontujesz czujkę, to zwróć uwagę jak są w niej podłączone w środku oporniki do konfiguracji...
Witam. Generalnie musisz wpinać szeregowo a nie równolegle. ja miałem na linii 30 kontaktronów NC. tylko kiedy któryś zacznie nawalać tokiepsko to wyczaić
Witam, Wielokrotnie, także tutaj na forum spotkałem się z sugestią, aby w 2EOL oprócz czujek, podłączać również styki sabotażowe sygnalizatorów oraz styk sabotażowy obudowy centrali. Pierwsze słyszę, a dużo postów tutaj już przeczytałem... Przecież podłączenie w DEOL stosuje się po to, aby centrala na linii parametrycznej mogła rozpoznać dwa stany linii...
podłączenie sabotaż alarm podłączenie sabotaż sabotaż podłączenie integra
milion wierszy uszkodzony digitizer elektroda platynowa
indukcja candy blokada prędkości
Acoustic Echo Cancellation: ITU-T G.168, Qualcomm QCC-51xx, DeepFilterNet, NLMS, ERLE Performance USB pinout guide: USB-A, USB-B, Micro-USB, USB-C, Power Delivery, OTG, EU directive