Rozrusznik lub klemy na akumulatorze . Słabo kręci coś i siada napięcie. Zobacz po rozruchu i właczeniu świateł i dmuchawy czy nie robi się klema któraś gorąca. To wada tych aut. Lub kończy się po prostu rozrusznik.
Napięcie siada pewno na przełaczniku - sprawdź
Może być jakiś rezystor 2W?
Sprawdź zasilanie końcówki mocy, czy nie siada napięcie, może suchy elektrolit zasilający.
Jakie schasis Dodano po 8 Dioda LED pulsuje 6 razy. Było to, ilość błyśnięć diody LED określa miejsce, gdzie występuje błąd. . Należy domyślać się, że taka ilość błysnięć oznacza błąd niesklasyfikowany. W tym przypadku przyczyną była przerwa mostka łączącego (zimny lut), wlutowanego w miejsce L807, od n.10 DST i dalej do R814, D806. Elementy te tworzą...
Ten główny kondensator często pada (C1 na schemacie) - traci pojemność i napięcia są, ale jak obciążysz to "siada" napięcie - elektronika wtedy głupieje bo ma za niskie zasilanie.
Problem w zasilaniu. Przy próbie kręcenia siada napięcie i alarm się aktywuje. Do sprawdzenia aku, klemy, masa.
zasięg się zmniejsza gdy siada napięcie bateri jeśli chodzi o piloty to można wymienić przyciski lub dokupić nowy pilot i go wprogramować
Używane alternator jest uszkodzony (bardzo często w tym silniku pada - trzeba wymienić mostek diodowy o nr arc2020) oraz cały czas grzeją świece żarowe - stąd siada napięcie podczas pracy.
Czy dioda pali się ciągle, przeciągle, czy też impulsowo ? Ważne aby nie przekroczyć dopuszczalnej mocy ciągłej rozpraszanej przes układ ! Przy większych prądach siada napięcie 1 i podnosi się 0.
Urządzenia zupełnie nie znam, ale wygląda to na problem z zasilaniem. Zaczyna bardziej świecić -> zwiększa się pobór prądu -> siada napięcie -> następuje RESET. I tak w kółko. Tak tylko zgaduję... Powodem może być np. zwarcie na elemencie wyświetlacza.
Witam! Schemat wzmacniacza jest prawidłowy, nie powinien robić niespodzianek. Dodanie kondensatora na wejściu dla oddzielenia ew. składowej stałej jest rozsądne. Moje WIELKIE zastrzeżenia wzbudza zasilacz: WYRZUĆ wszystko, co jest między C3 a C5, powinno być dobrze, chyba, że aż tak bardzo siada napięcie AC przed mostkiem (sprawdź!).
Jak przekaźnik jest włączony, to pewnie zasilacz jest bardziej obciążony i łatwiej "siada" napięcie, kiedy jakieś inne urządzenie mocniej obciąża sieć - może "siada" na tyle, że przestaje działać stabilizacja? W tym układzie z linku są inne wartości oporników - np. nie ma dwóch jednakowych; większy jest iloczyn RC; jeden opornik jest z innej strony...
1. Za słaby zasilacz - na żarzenie trzeba mocy. Sprawdź miernikiem czy nie siada napięcie żarzenia. 2. Masz PCL82 a nie ECL82. Lampa P ma szeregowo łączone grzejniki a serii E równolegle. 3. Wadliwy egzemplarz.
Może tak być jak napisał Bronek . Gdy napięcie siada to sprzęt i LEDy się nie przepalają, gdy napięcie wraca do normy to może być krótkotrwały wzrost napięcia powyżej dopuszczalnego - tzw. przepięcie. Zwykłym miernikiem tego nie wyłapiesz.
Baterie 9V mają małą wydajność prądową stąd siada Ci napięcie przy większym poborze prądu.
Zasilacz stabilizowany, dla tej gałęzi ma podawać +14,5v w/g schematu. T 502, D507. Jest zupełnie prawdopodobne, że ten rzekomo uszkodzony Ul1621 jest sprawny, natomiast siada napięcie w wyniku uszkodzonego tranzystora T502. czy też rezystora 10 ohm w jego obwodzie. Pozdrawiam.
Sprawdź wartości rezystorów przy diodach. Jeśli są zbyt małe - po włączeniu diod siada napięcie i zmieniają się odczyty. Program możesz łatwo skrócić tak mniej-więcej 3..4 krotnie. Pierwsze połowy warunków przy else-if są bez sensu (zawsze prawdziwe). Użycie float też całkowicie zbędne.
Jak mierzysz prąd spoczynkowy?
dlaczego choć minimalnie nie siada napięcie? Raczej dlaczego napięcie nie jest wyższe niż katalogowe przy braku obciążenia - ? A skąd autor tematu wziął te dane "katalogowe" ? katalogowe napiecie tego trafa to 15v bez obciążenia ?? Wg mnie to transformator dedykowany do konkretnego sprzętu, na zamówienie, w żadnym katalogu nie ujęty.
Zrobiłem wg tego schematu: http://www.robotroom.com/BipolarHBridge/... jednak momentalnie siada napięcie i bardzo grzeje się stabilizator napięcia, jakby płynął przez niego nie wiadomo jaki prąd, a koło na wale silnika nawet się nie rusza. Zapewne robisz zwarcie otwierając tranzystor górny i dolny po jednej stronie silnika.
No to wstaw taki opór,jak stoi w schemacie. Pozdrawiam.
Witam Dioda pomoże o 0,3V. Jest linia sygnałowa AN0 na której procesor mierzy napięcie zasilające i jeśli przy niskim napięciu wejściowym na wyjściu L4960 jest 5V a układ się resetuje, to trzeba zwiększyć R30. Niestety najprawdopodobniej siada napięcie 5V i reset następuje od układu nadzorującego napięcie TL7705 który jest ustawiony na stałe. Można...
Główna skrzynka...Prędzej zapytam jak podepnę p304 jeśli widzę tylko dwa kolory...:O Fakt jest prosty że siada napięcie i potrzeba lepszego przekroju do zasilania metalohalogena nie wspominając o wlz...Podstawa to zmierzyć pętlę zwarcia jeśli ktoś o tym pamięta.Kończąc na poście sugerującym złoto proponuje zapoznać się z prawami handlu i marży aczkolwiek...
To teraz z kolei na moje oko, to wygląda tak, że ten "dłuższy" zasilacz siada z napięciem bardziej, bo jest duży pobór prądu i ledom nic się nie stanie, ale zasilacz zapewne bardziej się grzeje.
Kostka stacyjki, siada napięcie na jednym z przewodów i taki jest efekt.
Kondensator nic nie zmieni. Wzmacniacz się przegrzewa - chłodzić musisz. No i siada ci napięcie w instalacji - albo większy akumulator albo słuchaj na odpalonym silniku.
Jeśli po włączeniu zasilania, siada napięcie to zasilacz nie wyrabia i on też może być jedną z przyczyn.
Uszkodzona bateria i siada napięcie przy dużym prądzie rozładowania. Wszystkie sterowniki mają zabezpieczenie przy zbyt niskim napięciu i wyłączają obciążenie. Sprawdź napięcie baterii przy przyśpieszaniu.
O ile pamiętam, trafa od neonów, te starego typu, klasyczne , są specjalnie skonstruowane. Pozwalają na pracę w stanie "prawie" zwarcia. Po obciążeniu siada napięcie. Takim trafem spokojnie pogonisz powielacz. Diody minimum 2x napięcie zasilające pik-pik plus jakiś zapas. Pojemności, zależnie od prądu który chcesz pobierać. Weź schemat i zastanów się...
Prawo Ohma się kłania, U/R = I. A przy zbyt dużym prądzie napięcie siada.
Sam sobie tłumaczysz, bez obciążenia jest dobrze a jak obciążysz, napięcie siada. Zasilacz niewydolny. Kropka.
Jakie zakłócenia pewnie zapady napięcia są. Podejrzewam ze zasilacz nie wyrabia i podaje niższe napięcie. I ruter siada.
Do wzmacniacza 40W na 8 omów potrzebne jest takie napięcia zasilania, które pozwoli na amplitudę sqrt(2*40*8 )=25,4V; trzeba do tego dodać ze 2,5V, czyli +-28V w sam raz. Co do mocy transformatora: sprawność wzmacniacza może być około 70%, więc potrzeba mu do 115W; moc transformatora powinna być z zapasem prawie 2x - czyli ze 200W (na cały wzmacniacz,...
Zwykły ściemniacz po stronie pierwotnej transformatora nie może być. Przystosowany jest on do obciążenia czynnego i nie może być obciążony indukcyjnością uzwojenia transformatora. Napięcie wtórne mierzyłeś zapewne w stanie jałowym. Po pełnym obciążeniu możliwe, że napięcie zmaleje do tych 24V. Na próbę dobrze byłoby w szereg z żarówką włączyć opornik...
(at)60jarek Pisałeś o tym, że w baterii w samochodzie dość szybko siada napięcie. Jeżeli tak jest, a a instalacja ma standardowy upływ 30 mA to oznacza, że akumulator jest zasiarczony. Nie da się już takie baterii dobrze przywrócić poza hutą. Baterię można orientacyjne sprawdzić tak. Naładować do pełna i po 3-4 dniach odstania zmierzyć napięcie. Jak...
Musisz zmienić baterię, na taką która ma większą wydajność prądową, bo to że napięcie siada jest winą baterii.
Zasilacz nie wyrabia z prądem i napięcie siada. Poszukaj zasilacz o większej mocy. Co masz napisane na zasilaczu, z którego teraz korzystasz?
Zmierz napięcie tej baterii po nocy ze ściągniętą klemą przed zapaleniem motoru. Potem włącz światła i zobacz jak siada to napięcie. Klimatronik pobiera prąd i żyje własnym życiem przez kilkanaście minut po wyjściu z auta i ten wątek sobie odpuść. Na koniec zmierz napięcie ładowania.
Może napięcie zasilania siada przy załączonym tranzystorze? Rozumiem że sprawdziłeś czy zasilacz wyrabia i zwierając CE tranzystora przekaźnik włącza się ?
Test robisz w pełnej (wiec starej) instalacji, czy po demontażu na stanowisku testowym? Piję do tego, ze możesz meic straty na instalacji, np zaśniedziałe styki. Bez obciążenia mierzysz napięcie, pod obiązenm siada do nieużytecznego, typówka
Witam! Ujmę to tak: Sam zasilacz musisz sprawdzić jakie napięcie Ci siada pod obciążeniem . Lub na jakim wyjściu napięcia masz zwarcie na płycie i i działa zabezpieczenie? Ewentualnie co może takie zjawisko powodować.
Prawdopodobnie siada wewnętrzny generator napięcia kontrastu. Na wyprowadzeniu podłączonym do kondensatora powinno być napięcie ok. 7V. Jeśli jest dużo mniej wyświetlacz nie działa.
Tanie baterie to najczęściej te które długo leżały i pod obciążeniem siada na nich napięcie znacznie. Sam się przekonałem o tym kupując baterie CR2450 ,CR 2016 , CR2032. Te pastylkowe właśnie mają taki feler że stare choć nieużywane działają krócej bądź wcale. Dlatego zawsze teraz sprawdzam datę ważności ,którą to markowe produkty raczej mają. Najtańsze...
Do jakiej wartości siada napięcie na sterowniku silnika w momencie kręcenia? Jaki jest pobór prądu przez rozrusznik w momencie kręcenia - szczególnie w pierwszych 2 sekundach?
Witam Najprawdopodobniej akumulatorki nieoryginalne mają większą rezystancję wewnętrzną i napięcie bardziej im siada od oryginalnych. Mierz napięcie na nich pod obciążeniem około 1A, np. rezystorem 7,5-10Ω to przekonasz się o możliwości tych akumulatorów. Sprawdź czy na tych Energizerach aparat będzie dłużej działać.
Przy wiekszych obciążeniach napiecie bardziej "siada", podwajacz napięcia jest bardziej "miękki", niż normalny prostownik. Zachecam do zmontowania i osobistego pomierzenia własności. Pomiędzy transformator a kondensator łączący zasilanie do 2 diod daj bezpiecznik na prąd 3 razy wiekszy niz ten, który chcesz odbierać.
zrobiłem logowanie. Zrzut ekranu załączam. Objawy: nie zapala się kontrolka, brak błedów, słychać pompe, siada napięcie przy skoku prądu. Jak widać na wykresie tylko skoki pobieranego prądu. Na 100% czujnik skrętu ? http://obrazki.elektroda.net/18_12336966...
Ładowarka jest impulsowa, wartość napięcia wyj. jest prawidłowa, natomiast przy nawet niewielkim obciążeniu napięcie to siada. W tego typu ładowarkach nie jestem biegły więc od czego powinienem zacząć chcąc zlokalizować uszkodzenie?
Czy w ogóle goła płyta główna z podpiętą ładowarką, RAMem, procesorem i układzikiem z diodami (kontrolki ładowania, zasilania i pracy dysku) ma szansę odpalić? Tak. Komputer jako urządzenie logiki cyfrowej i matematycznej potrzebuje do działania wyłącznie zasilania, płyty głównej, procesora i RAMu. Dysk, klawiatura, monitor jest zbędne by uruchamiały...
Prąd spadł i napięcie siadło ale nie na przewodach to panel nie jest wstanie dać przy tej rezystancji obciążenia więcej niż 35 A więc napięcie siada. Gdybyś zwiększył rezystancję i dopasował do aktualnego uzysku panela prąd spadł by o 1 A ale napięcie skoczyło by do 25-26V. Miałbyś 25V*34A = 850 W a tak masz tylko 612 W. Im aktualna moc panela niższa...
Czyli by zapalić w zimę ciągnik c-385 to musiał bym przezwoic trafo albo kupić inne? Do tego to transformator z migomatu trójfazowego z odczepami na pierwotnym do regulacji napiecia. Trafo z migomatu jest "sztywne" to znaczy nie siada napięcie pod obciążeniem. Nie trzeba go przezwajać, tylko dorobić odczepy na odpowiednie napięcie. Z jakiego migomatu...
na czerwonym (+) mam po przekręceniu stacyjki zanik napięcia Na samym bezpieczniku napięcie też siada?. Uszkodzony jest przewód przed, albo za bezpiecznikiem.
Jeśli prawidłowo dokonałeś pomiarów, to może być do wymiany lub przelutowania gniazdo zasilania. Ewentualnie zasilacz może być uszkodzony i pod obciążeniem napięcie siada. Sprawdź na innym zasilaczu.
Próbowałem też z zasilaniem 20v - efekt taki sam. Gdy układ obciążyłem żarówką 12v 20 W prąd na wyjściu nie przekroczył 200 mA a napięcie ok. 100mV. Czyli im większe obciążenie tym bardziej siada napięcie.
Sprawdź czy przy większym poborze mocy, napięcie siada też na zasilaczu. To 85V to jest napięcie maksymalne, jakie możesz podać na końcówkę czy można je przekroczć? Zasilacz miałby być zwykły czy symetryczny? 500W ma ten wzmacniacz w sinusie, mocy muzycznej czy jakiej? Bez podania takich informacji możemy Cię co najwyżej wysłać do wróżki.
Cześć. Mam problem ze stacją zmiękczającą wodę Viessmann Aquahome 20 SMART - po kilku godzinach wyłącza się Wi-Fi (gaśnie LED) i stacja jest offline. Wyłączenie z zasilania i ponowne włączenie skutkuje ponownym połączeniem znów przez kilka godzin. Zmieniłem zasilacz z oryginalnego 24 V, 500 mA na 24 V, 2 A (podejrzewałem, że może przy komunikacji Wi-Fi...
Cześć. Mam problem ze stacją zmiękczającą wodę Viessmann Aquahome 20 SMART - po kilku godzinach wyłącza się Wi-Fi (gaśnie LED) i stacja jest offline. Wyłączenie z zasilania i ponowne włączenie skutkuje ponownym połączeniem znów przez kilka godzin. Zmieniłem zasilacz z oryginalnego 24 V, 500 mA na 24 V, 2 A (podejrzewałem, że może przy komunikacji Wi-Fi...
Witam! Po co Ci regulator PWM, chcesz zmniejszać grzanie? Grzałka zawsze przetworzy 100% dostarczonego prądu na ciepło, ale PWM z dostarczonych 100W nie robi 200W tylko mniej, niż 100W. Dla najprostszej i rozsądnej regulacji wystarczy wyłącznik (termostat). A w "ponurych" miesiącach: od listopada do lutego, Twoja instalacja ani razu nie nagrzeje 80...
Spytam inaczej. Czy moje myślenie jest błędne, czy to na schemacie jest błąd? Twoje rozumowanie jest jak najbardziej w porządku. Dla mnie osobiście, kompletnie brak racjonalnych powodów na użycie tej diody. Autor konstrukcji również nie poczuł się w obowiązku wytłumaczyć się dlaczego dodał tą diodę. A dioda jest również na druku, więc to nie błąd na...
Trafo 460W do wzmacniacza 2x100W to trochę dużo, ale tylko trochę; praktycznie moc wyjściowa wzmacniacza to połowa mocy nominalnej trafa, a nawet odrobinę mniej - można przez chwilę wyciągnąć więcej, wykorzystując energię zmagazynowaną w kondensatorach zasilacza (jeśli są odpowiednio duże), ale potem "siada" napięcie i moc maleje, a trafo - jeśli nie...
podczas wciskania głównego włącznika Znaczy którego? probuje jeszcze sprawdzić silnik bateria. Tylko najpierw odłącz silnik od zasilających go kabelków (chociaż jednego). Silnik raczej powinien być ok. Chyba, ze ma tak zasyfiony komutator, ze napięcie siada. Gdyby na baterii chodził sprawdź po podłączeniu do kabelków czy napięcie na nich nie spada...
Spróbuj max obciążenia na średnich obrotach, jeśli napięcie siada na alternatorze więcej niż 0.1V, możesz podejrzewać jakieś uszkodzenie, na wolnych obrotach to żaden test, nikt nie jeździ na wolnych.
No dobra to wiem już czemu piecyk nie działa, otóż na przedwzmacniacz idzie napięcie tylko 6V zamiast 16V. Czy może to mieć związek z tym że dwa rezystory (R44, R46) które są w zasilaczu bardzo się rozgrzewają i przez to ich opór wzrasta, a co za tym idzie napięcie siada do 6V ? Raczej odwrotnie - napięcie siada w związku ze zwiększonym poborem prądu....
A zmierzyłeś napięcia pod obciążeniem jak tak się robi i silniki stoją? jak cię poproszono. Bo ewidentnie widać że albo silniki kompresora za słabe albo siada napięcie. Ale jak wtedy nie zadziałały C16 przy 4,5KW to coś nie halo z instalacją. Chyba że jeszcze ktoś źle podłączył silniki zamiast równolegle dał szeregowo do 230V ale to była by wpadka producenta....
dioda zasilania w momencie wyłączenia silnika gaśnie i po ułamku sekundy zapala się ponownie. I... co dalej się dzieje :?: Zmierz, czy na ZD1 i ZD2 nie "siada" napięcie podczas pracy silnika.
Składową stałą da się wykryć w miarę prosto, jeśli zaopatrzymy się w podstawowy multimetr. Ot na zakresie DC trzeba się wpiąć pod gniazdo i czekać. Biorąc pod uwagę, że w takt buczenia siada także napięcie to odkształcenie musi być generowane przez coś większego. A jeśli mamy do czynienia z odkształceniem symetrycznym to można by się zastanowić nad...
Nie udało mi się dzielić 8V stabilizatorem napięcia, step-downem ani rezystorami, za każdym razem silnik wyżera cały prąd i nie starcza dla atmegi To znaczy, że założenia Twojego projektu są błędne. Perpetuum mobile nie stworzysz. Masz albo za duży silnik, albo za małą baterię. Gdyby to były chwilowe zaburzenia zasilania, to można się przed tym bronić...
Witam. Mam prawie ten sam problem z wydajnością prądową tego zasilacza. Na wtórnym mam 24V, ale układ nie wyrabia. Wyświetlacz zaświeci ale gdy ma ruszyć wentylator, siada napięcie. Co prawada mam inną płyte bo z kotła Saunier Duval ISOFAST 21. Ale zasilacz na tym samym układzie pwm ICE3A2565. Zmianke mam jedynie na tych trzech rezystorach (3 x 2.2ohm...
Jakie to auto? W Vagu linia 5V ze sterownika ma ograniczenie prądowe jak coś robi zwarcie to siada napięcie całej linii.
... powiedziałbym może tak stan wysoki PS-ON z komputera powoduje załączenie czyli gdy rozewrzesz kabel zielony do masy powoduje on wyłączenie zasilacza , a chcąc by zasilacz stracił wartości napięć na elektrolitach musisz mu odpiąć zasilanie sieci i elka rozładują się poprzez opory. Układ nie będzie pamiętał stanu w jakim był czy też gdy np. zrobiłeś...
Sprawność jest bardzo wysoka przy obciążeniu 5 mA. Jaki prąd pobiera wzmacniacz? Czy napięcie siada do zera?
Sprawdź ładowanie , czy przypadkiem alternator nie pada i nie siada napięcie.
Witam - to jest wzmacniacz w klasie D , jakim napięciem jest zasilany ( sumarycznie ) ? Dodano po 27 prawdopodobnie bateria jest kiepska i siada napięcie które poprzez przetwornicę powinno być podniesione . Dodano po 2 https://parts-store.pl/product-pol-3884-... Czy to podobna bateria ?
Sprawdź kondensatory elektrolityczne w obwodzie tego arduino, w którym "siada" napięcie.
Typowe zachowanie dla wykrycia niskiego stanu naładowania baterii (niskie napięcie zasilania) . Takie zachowanie może powodować też kiepskie połącznie/kontakt akumulatora lub niski stan elektrolitu czy też krytyczne zużycie akumulatora (napięcie siada pod obciążeniem). W tych wózkach lubią korodować mostki między sekcjami baterii czy samo połączenie...
Jak to był Philips, to weż pod uwagę, ze przeważnie dawali w swoich sprzętach transformatory na styk z mocą - być może po podaniu nominalnego obciążenia napięcie siada znacznie. Z +/- 70V wychodzi z obliczeń moc ok. 300W! Więc raczej na pewno tak jest.
Napięcia przy podłączonej płycie głównej "siada". Napięcia na CM803 bez MB: 1. NC 2. PWM 3,18V 3. ON/OFF 1,29V 4. PWM 3,18V 5. GND 6. PWM 3,18V 7. 12,65V 8. PWM 3,18V 9. 12,65V 10. ECO 11. 12,65V 12. BLU 3,01V 13. 12,65V 14. GND 15. GND 16. GND 17. 5,35V 18. 5,35V 19. 5,35V 20. PS ON/OFF 3,3V
Albo ja jestem bardzo zmęczony, albo Ty nie wiesz co to jest DDRx i PORTx. Jako wyjście ustawiłeś tylko najmłądszą linię każdego z portów. Zamiast np. DDRA = 1 wpisz DDRA = 0xFF. Napięcie zasilania nie siada ? Nie masz przypadkiem jakichś błędów montażu ?
Ten komutator to wytarty jak..... Wg mnie do wymiany, ale ... może pochodzi Przed padnięcie aku na desce rozdzielczej robi sie choinka z błędów. Przecież to normalne. Siada napięcie moduły padają i sieją błędami. Ale 5 minut na samym akumulatorze ? to jeżeli jest podłaczony alternator to pewnie i któraś dioda uszkodzona dlatego go rozładowauje tak szybko,...
Jak ci napięcie siada to znaczy, że kondensatory się rozładowują a transformator jest zbyt słaby aby je "dobijać". Czyli masz po prostu zbyt słaby transformator. Możesz próbować jakoś ten efekt minimalizować stosując lepsze diody lub po prostu duużo przewymiarowane kondensatory. 20000uF i więcej. Ale tak czy siak rozbijesz się na zbyt wysokiej rezystancji...
Sprawdzałeś rozrusznik? Napięcie siada gdy przekaźnik cyka?
No właśnie Cholera patrząc na Date Code chipa to wychodzi 08/26. Ehh. Jeszcze dodam, że że przy starcie kiedy włożona jest karta napięcie siada z 12,3V do 11,9V. To jeszcze jest w normie, tu chodzi o samą wydajność W a nie V ;)
Ta jedna "główna śruba środkowa" tworzy zwarty zwój. Logiczne ale przynajmniej dwa zjawiska wymagają wyjaśnienia: 1/Dlaczego napięcie siada tylko na wyjściu niskonapięciowym: Aha, uzwojenie anodowe na 240v jest w porządku - nic się nie zmieniło. 2/Dlaczego połączenie /rozłączenie żółto zielonego przewodu z chassis powoduje zmiany napięcia.
wysłać Ci schemat ? PDF-a to może jak popatrzysz to nie wyda się to takie chaotycznie napisane, bo operuję danymi z schematu. No właśnie czytałem schemat i to co podałeś i widziałem pewne nieścisłości np. na stronie 27 jest zasilacz. A jest wcześniej. dotknęło tranzystora Q823 2SK2231 mosfet z diodami zenera w strukturze. Tranzystor 2SK2231 to Q832,...
nie rozumiem czemu w drugim rozwiązaniu napięcie też siada, Jest spadek napięcia na oporniku - dlatego na bazie jest napięcie niższe od zasilającego. Napięcie na nich nie siada tak jak na LM7812? Na low-drop siada znacznie (ze 2-3 razy) mniej. A może stabilizator równoległy? Do takiej sytuacji absolutnie nie ma sensu. Jeśli taśma jest dostosowana do...
Manipulatory mają zasilanie tylko z USB czy też mają własny zasilacz? Sprawdzałeś na innych portach jak się zachowują? Listwa antyprzepięciowa nic nie da, nie stabilizuje napięcia zasilania. Zwykły UPS też się nie nada. Na pewno sprawę rozwiązałby UPS typu online, możliwe też że line-interactive jako że też potrafią stabilizować do pewnych napięć. Przydało...
Skoro siada napięcie czyli coś obciąża. Sprawdź na jakim zasilaniu siada Ci napięcie. Z zasilacza wychodzi Ci napięcie +B oraz +12V.
Albo ładowarka z typu tanich i przy ładowaniu mocno siada napięcie, ale należy pilnować ładowania i odłączyć na czas.
Podłącz zatem sam siłownik pod ten akumulator i zobacz (zmierz) jak siada napięcie.
Efekt jest niestety ten sam. Czyli? Bo upłynęło trochę czasu i trudno zapamiętać co już było sprawdzane. W każdym razie jeśli chodzi o siadanie napięcia po włączeniu silnika to trzeba teraz poszukać skąd bierze się to napięcie, i sprawdzić czy elementy po drodze są sprawne.
V+ z układu MAX232, znaczy element pompy ładunkowej? Może mieć znaczenie, być może w czasie szybkiej transmisji napięcie siada i poziomy się rozjeżdżaja. Połącz bez procka Rx z Tx za MAXem i sprawdź echo na PC. Albo popraw ten błąd.
Sprawdź, czy po podpięciu przedłużki masz napięcie 3,3V na złączu, bo możliwe, że napięcie siada. Druga sprawa, czy styk załączający działa prawidłowo.
O ile siada napięcie wyjściowe pod pełnym obciążeniem ?
Jak bardzo "siada" napięcie na mrozie?
Z tego co opisujesz, to problem może być z przysiadającym napięciem (wydajnością prądową zasilacza). Należałoby podpiąć miernik np. w miejsca kondensatorów i obserwując pomiary włączyć sterownik i tym sposobem coś może się wyjaśni. Dodano po 9 Należy sprawdzić, czy nie siada napięcie zasilania które dochodzi bezpośrednio do sterownika. Jakim napięciem...
Sprawdź potencjometr "gazu"czyli pedał przyspieszenia, lub gdzieś siada napięcie pod obciążeniem, wiem że po czasie lubią nie łączyć przełączniki tej firmy paleciaków elektrycznych😉.
Będziesz miał problem z wydajnością prądową do zasilenia układu INA. Ostatnio bawiłem się diboxem Behringera, opartym na dwóch opampach TL064. Próbowałem wymienić je na inne lepsze, ale okazuje się że wtedy siada napięcie zasilania, bo TL064 ma wyjątkowo mały pobór prądu. Układ bierze około 200?A na jeden wzmacniacz czyli 0,8mA kostka, co przy dwóch...
Sprawdź WN, rano jest wilgotne powietrze i tu może być problem, ponadto podczas zapalania siada napięcie akumulatora a zarazem masz WN też obniżone, słabnie iskra. Może być taki objaw.
Mamy kilka elementów połączonych szeregowo, więc przez wszystkie płynie TEN SAM prąd. Spadki napięcia są proporcjonalne do oporności, przez którą ten prąd płynie. Na oporniku 33k napięcie "siada" o 6V. Na oporności wejściowej "Unknown circuit" jest 3V, czyli połowa tego, co na 33k, zatem oporność wejściowa jest też równa połowie oporności 33k, czyli...
napięcie siada prostownik siada napięcie siada napięcie przetwornicy
halogenowy transformator peugeot boxer kluczyk romet kierunkowskazy
sztuka elektroniki odkurzacz xiaomi
Wzmacniacz Crown XLS 602 - Przekaźnik RLY1 rozłącza, PCT1 się grzeje Pioneer PC-C3 - słabo świeci wyświetlacz