Taka przetwornica może pobrać ok 50A, kable zasilające min 6mm², lepiej 10mm² Uziemienie przetwornicy sobie odpuść, lepiej niech pracuje w IT (układzie izolowanym od ziemi) niż przy niepewnym uziomie
Witam. Rodzaj pracy określa równowaga termiczna uzwojeń. W celu przedłużenia czasu pracy S3 do S1 trzeba zapewnić bardzo mocne chłodzenie silnika. Dobudować specjalne osłony i zastosować wymuszony obieg medium chłodzącego. Cały zabieg jest ekonomicznie nieuzasadniony. Taniej kupić odpowiedni silnik. Pzdr.
servisant może takie ceny są w na wybrzeżu w centrum są takie jakie podałem z montażem.Pozdrawiam
http://obrazki.elektroda.net/96_12022406... Dodam tylko, ze kondensator może być dołączony do uzwojenia rozruchowego (ułatwia rozruch) ale nie jest niezbędny od 2,5 do 5 micro faradów. Prąd płynący przez "rozruch" jest wysoki nawet ponad 10A i dlatego musi być załączony na ułamek chwili :), przez uzwojenie zasadnicze płynie poniżej 1A, jak...
Załączenie w jednym czasie dwóch urządzeń o dużym prądzie pobieranym z sieci powoduje, ze zabezpieczenie wyzwala/wyłącza się. Zabezpieczenie o charakterystyce C ma dłuższą zwłokę i może sprawić, że nie wyłączy się w trakcie startu silnika lodówki. ponieważ koszt takiego bezpiecznika nie jest duży to warto spróbować takiej opcji.
Czy lepiej jest pominąć tą funkcję i wyłączyć;super mrożenie;? Wyłączyć.
Ty nic nie zrobisz, musi to zrobić elektryk. Inaczej rozdzielić instalację na obwody i sprawdzić wszystkie połączenia oraz pętlę zwarcia. Silnik lodówki pobiera znaczny prąd podczas rozruchu i występuje wtedy gwałtowny spadek napięcia w obwodzie, jego przyczynę trzeba dopiero znaleźć.
Przycisnąć w przeciwniwnym kierunku gałki aby się oddaliła 2 minimetry. Dodano po 1 Na włączonej czymś izolowanym i słuchać czy ruszy silnik lodówki.
Czy przypadkiem nie przegrzał się termik? Nie rozumiem stwierdzenia "podłączyłem inną sprężarkę..." Czy silnik startuje?
Tu masz ten wentylator http://north.pl/s/?txtSzukaj=FH4G013A0&s...
Dzięki za odpowiedź. Znalazłem w radiu taki sam, ale po wymianie lodówka i tak niestety nie ruszyła. Więc chyba pozostaje silnik lodówki prawdopodobnie pozostał.
Witam wszystkich, mam zapytanie. Posiadam silnik z dużej lodówki sklepowej marki Epta z sieci sklepów Aldi. Chciałbym się dowiedzieć czy można przerobić ten silnik na kompresor. Zdjęcia wrzucę poniżej.
A co będzie z wdzięczności? Urządzenie do rozruchu silnika agregatu chłodziarki/lodówki. Nie pamiętam jaka jest poprawna nazwa. Może przekaźnik rozruchu.
No to teraz sytuacja się rozjaśniła. Silnik lodówki, a silnik pompy to jednak duża różnica, no i ten prąd rozruchu też.
Dla prostego testu podłącz to co tyka przez przedłużacz bez bolca tak żeby pominąć uziom. Jeśli przestanie tykać to coś sieje na uziemienie. Wtedy podłącz coś co tyka głośno i wyraźnie a następnie po kolei odpinaj od zasilania wszystkie urządzenia w domu które uziom mają. Ogólnie warto po kolei odpinać i nawet gasić światła sprawdzając czy problem ustanie....
Jeśli słychać, że pracuje silnik agregatu a lodówka nie chłodzi to jest rozszczelniony układ chłodniczy i ulotnił się czynnik chłodniczy. Samemu tu nic nie zrobisz. Trzeba wezwać serwis.
Na mój "uchometr" ten odgłos to wygląda na zadziałanie zabezpieczenia przeciążeniowego. Prawdopodobnie coś jest nie tak z silnikiem i pobiera za duży prąd i działa zabezpieczenie. Ewentualnie uszkodzone jest samo zabezpieczenie. Jeśli coś jest z silnikiem to agregat do wymiany.
Myślę że załączanie spowodowane jest zakłóceniami elektrycznymi wytwarzanymi podczas wyłączania silnika agregatu lodówki. No chyba że brzęczeniu towarzyszy też jakieś wesołe podskakiwanie lodówki. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie układu kondensatora i dławika odkł u cającego na przewodzie fazowym zasilającym czujnik ruchu.
A wiesz co charakteryzuje miedź milbera? Za wiki : Miedź milbera to najbardziej wartościowy rodzaj miedzi przeznaczonej do odzysku – charakteryzuje ją duża czystość (99,9% miedzi), brak powłok, izolacji, lakierów itp. Widziałeś kiedyś silnik nawinięty nieizolowanym drutem?
Jeśli to silnik zasilany prądem stałym to zamiana biegunów zmieni kierunek obrotów silnika.
Czy opłaca się naprawiać lodówkę z poniższym problemem https://obrazki.elektroda.pl/9241786000_...
https://m.youtube.com/results?q=silnik%2...
W klimatyzacjach, lodówkach silnik elektryczny sprężarki jest zbyt słaby aby pokonać różnice ciśnień jaka powstała na sprężarce. Pomiędzy wysoką a niską stroną musi wyrównać się ciśnienie. Co prawda jest zabezpieczenie w postaci kliksona ale on wiecznie na straży stać nie będzie.
Jeżeli AVR nie załatwi sprawy, to czego mam szukać? Agregatu z czystym sinusem. Nowoczesne RTV z przetwornicami, przyjmie każdy badziewny prąd w dużym zakresie wysokości napięcia. Natomiast silniki (sprężarki lodówek) muszą mieć czysty sinus. Agregat, który ma "pure sine wave" , raczej też będzie miał stabilizator wysokości napięcia.
Transformator z silnika od kompresora lodówki Zastanawiam się nad przerobieniem silnika od kompresora lodówki na transformator. Czy to ma sens i jak wyglądałaby moc? W internecie są przeróbki na spawarkę, gdzie nawija się około 20 zwojów drutu (bardzo gruby). Jakie można osiągnąć napięcie i prąd z takiego pseudo transformatora ?
Tam nie ma żadnego zamachowskiego :), po wyłączeniu z prądu ciśnienie w układzie po stronie tłocznej wychamowuje silnik w ciągu najwyżej 3 sekend i wtedy może telepać sprężarka. Szum i wibracje (dudnienie) najczęściej powoduje rozprężający się gaz "przelatujący" w obluzowanych rurkach (rurki w układzie chłodniczym powinny być solidnie przymocowane aby...
Chyba znalazłem problem. Wentylator w zamrażalniku zacina się i trzeba było rozebrać "pół lodówki".... Okazało się, że trzeba lekko poruszyć łopaty wentylatora i startuje. Dzieje się tak gdy temp spadnie do -14°C. Myślicie, że wystarczy zamontować nowy silnik?
E23 oznacza usterkę wentylatora skraplacza. Z tyłu lodówki, taki: http://north.pl/karta/silnik-wentylatora...
W małych silnikach różnych modeli są świece żarowe rozgrzewane baterią , mieszanka zapala od elementu żarowego , praca silnika podtrzymuje temperaturę tego żarnika i tak się to kręci bez kontroli momentu zapłonu , trzeba do tego odpowiednie paliwo i taki model śmiga ze 100 na godzinę , sam widziałem . Być może ciągła iska zastępuje taki żarnik .
Więc tu jest pytanie jaki akumulator do jakiego regulatora?? Źle postawione pytanie, jak dla mnie. Powinieneś zacząć od określenia pojemności akumulatora. A ta uzależniona jest od mocy i czasu zasilania urządzeń, które Cię interesują, więc silnika i lodówki. Jak określisz sobie wymaganą pojemność, to można się przymierzyć do wyboru konkretnego typu...
Trochę lat ma faktycznie. Co do temperatur w domu, to normalne. Zastanawia mnie, czy jakby padł silnik lodówki, to czy normalne, że gaśnie część wyświetlacza, która odpowiada za nią. Wyświetlacz reaguje normalnie w miejscu sterowania lodówki, po dotknięciu raz sygnalizuje o tym. https://obrazki.elektroda.pl/1185943200_... https://obrazki.elektroda.pl/4058462100_...
Duża bo zwykła przetwornica nie będzie działać lub gorzej działać przy obciążeniach czysto indukcyjnych takich jak silnik w sprężarce lodówki lub zasilacz ze zwykłym transformatorem np.w radiu.
ad1. Przekaźnik MUSI być w pozycji "cewką w dół" żeby działał. W nim nie ma się co zepsuć; chyba że się spali albo styki ma wypalone (w co wątpię). Przy włączeniu ma zewrzeć styki by po chwili je puścić. Bez przekaźnika nie podłączaj, bo spalisz silnik! ad3. Silnik się nie zatrzyma i nie zwolni, ale ciśnienia nie powinieneś utrzymać palcem. Możliwe...
Oznaczenia silnika są niewidoczne. Lodówka póki co pracuje. Więc demontaż w tym momencie raczej nie wchodzi w rachubę. Myślałem, że da się ustalić parametry silnika na podstawie modelu lodówki.
Załączenie pomarańczowego przycisku, powoduje pominięcie termostatu - jeżeli w tym momencie nie działa sprężarka, to właśnie ona jest uszkodzona. Czy aby na pewno ten przycisk pomija termostat w Whirpoolu ? Jeżeli masz włączony sprzęt do sieci to sprawdź czy silnik jest gorący.
Zauważyłem że na postoju lodówka nie chce się włączyć próbuje agregat łącza się na 2sek i koniec tylko włącza się wentylator który jest obok silnika lodówki. Do tej pory tj 4lata zawsze na pauzie lodówka chodziła i chłodziła teraz przestała. Na odpalonym silniku normalnie chłodzi. Czy jest to wina samej lodówki? Sprawdziłem przewody które idę do lodówki...
Kolego- to że silnik lodówki ruszy na przetwornicy 300 W możesz tylko pomarzyć. Liczy się prąd rozruchowy a jednofazowy silnik ma dość spory. Z akumulatora bez jego uszkodzenia można pobierać 1/10 pojemności czyli w tym przypadku 10 A. Zwiększenie spowoduje krótszą żywotność. Ale możesz zrobić doświadczenie radzieckiego uczonego- twoja kasa.
Witaj holego jeżeli z samochodu to są do tego gotowe rozwjązania 12-24V danfos na sprężarce BD 35 prąd stały "Genialny" pomysł. Tylko jak sobie to wyobrażasz? Autor w swojej lodówce ma wymienić sprężarkę na BD35 ? Czy może kupić lodówkę z taką sprężarką? Znam te sprężarki, ale nawet mi nie przyszło do głowy proponować takiego rozwiązania człowiekowi,...
Zauważ że twoja lodówka może mieć nowoczesny układ sterowania silnikiem sprężarki i nie wymaga ona takiej dużej mocy w chwili startu, jest ona sterowana falownikiem.
Inna nowa płytka po podłaczeniu uruchamia wszytko sprawnie. Która płyta? Inverter czy moduł sterujący?
Na 99% różni się tylko samym śmigłem. A silnik jest taki sam. Więc zakładamy stare śmigło. Różnica w cenie niewielka, tylko ten czas oczekiwania.
Łopatki wentylatora na parowniku o coś obcierają. Ewentualnie padł silnik parownika.
a mnie się wydaję, że to bardziej 59 niż 39 chociaż 39 jest w szeregu.
Silnik lodówki nie zwiększy obrotów i nie skróci to cyklu schładzania, a prąd będzie większy. Co do urządzeń grzewczych, takich jak czajniki itp, to faktycznie woda zagotuje się szybciej. Pozdrawiam
Może - prawdopodobnie jest uszkodzony silnik w kompresorze.
Lodówka Indesit BAAN 13 L – leci woda spod lodówki. Dziwna sytuacja, bo z prawego boku pojawia się woda spod lodówki. Ostatnio patrzę – mokro. Wytarłem. Podkładam papier i ciągle mokry po kilku godzinach. Lodówka szczelnie zamknięta, zamrażarka mrozi. Wg termometru -19°C. W zamrażarce sucho. Za lodówką sucho. Od górnej komory idzie rurka do skraplacza...
Witam. Jeżeli bańka "kompresor" nie ma kondensatora rozruchu i jest gorący, to jest prawdopodobnie zwarty silnik.
Do butli od gazu przewodów nie podłączysz.
10,5V To za mało do poprawnego działania przetwornicy. Silnik lodówki nie chce pracować dlatego że, ma małe napięcie podawane przez przetwornice.
Nie koniecznie, uzwojenie pracy podłączone na stałe do sieci a uzwojenie rozruchowe włączać tylko na chwilę aby silnik ruszył.
Wygląda to na próbę startu i za moment zadziałanie termika. Termik stygnie i znów próba. Jeśli to tak wygląda, to możliwa usterka jednego z uzwojeń silnika.
Zapomniał kolega dodać że przy rozruchu silnik lodówki ma nawet 10sięcio krotną wartość prądu znamionowego I co z tego? Ile trwa rozruch z takim przeciążeniem? Jak to się ma do charakterystyki czasowo-prądowej wyłącznika B16?
Witam mam oryginalny silnik lodówka stoi u mnie bez półek i już bez płyty głównej jest dawcą mój mail djmars(at)o2.pl
Problem rozwiązałem Przyczyną był nie sam silnik ale jego montaż w fabryce. Pewnie dlatego buczenie było od samego początku użytkowania. Otóż kabel od silnika był źle poprowadzony (z tyłu silnika) co powodowało, że był przyciśnięty do tylnej obudowy lodówki co spowodowało, że drgania z silnika przenosiły się na obudowę lodówki. Stąd te "buczenie" ....
Kostkarka jest podpięta do płyty głównej, przycisk testu, krańcówki i czujnik temperatury również. Należałoby sprawdzić silnik kostkarki, przewody łączące a na końcu drivery silnika.
dla komfortu z 1kWp. Już ten temat udowodnił, rozruch silnika pralki, lodówki to problem dla falowników. A niejednokrotnie uszkodzenie falowniki. Co tanie nie jest. Poza tym 1kWh to mało na dzień. Nie licząc grzania wody, i innych na pozór nie zauważalnych odbiorników energii.
Spawarek raczej nie ma ale przy podłączeniu na 1 obwodzie kilkunastu takich lodówek Mińsk daje odczuwalne rezultaty. Może rzeczywiście trzeba było pomierzyć te skoki zanim dodano post. :/ Normalnie 240V załączenie czajnika 234V. pomierzę to i poddam edycji post z tą lodówką.. Lodówka Mińsk nie generuje przepięć. Powoduje spadki napięcia, na skutek...
ok - wiec lodowka sie zalaczyla - swiatlo swieci sie w lodowce... czyli co... wszystko wskazuje ze to jednak silnik....... :/
Witam panów którzy mieli problemy z taką lodówka jak Samsung błąd rd usunięcie uszkodzenia polega na wymianie silnika krokowego kontraktonu
Witam A co z rozruchem?? Silnik lodówki sprężarkowej w chwili rozruchu może pobierać podobno 7-12 razy więcej energii niż podawana moc znamionowa. PZDR
Przekaźnik można wymienić.,ale uzwojenie ,to jest wewnątrz agregatu,a dokładniej wewnątrz silnika .
po co Ci schemat? doładuj gazu i będzie ok :) i nie włączaj jej od razu po wyłączeniu bo spalisz silnik !!!
Witam Mam pytanie,bo moja lodówka działa tylko podczas jazdy. Po zgaszeniu silnika lodówka próbuje się uruchomić ze trzy razy ale nie może wystartować Co może być przyczyną? Proszę o pomoc jak dla laika
Jest to prawdopodobnie zabezpieczenie termiczne silnika.Prąd rozruchu silnika jest za duży,rozgrzewa się "termik", wyłącza silnik. Prawdopodobne uszkodzenie uzwojenia silnika.
.... celowo spierdzielony projekt który jest bardzo awaryjny i koszmarnie drogi w naprawie (prawie zawsze jest nowa zmywarka). To jak widać jesteś nieszczęśnikiem. U mnie: Pralka BOSCH jedna miała 21 lat (padł silnik) , wymieniona na BOSCH . Lodówka (duża) BOSCH - działa już 16 lat. Zmywarka (względnie nowa) - 8 lat. U Mamy: Lodówka BOSCH - działa...
Mam taki problem z moją lodówką i nie wiem co może być tego przyczyną. Mianowicie na tylnej ścianie lodówki zbiera się szron. Czy to jest normalne? Dotykałem silnika lodówki i jest bardzo ciepły, poza tym silnik od lodówki prawie w ogóle się nie wyłącza. Macie jakąś radę na ten problem? Pozdrawiam.
Drodzy Panowie dzięki za szybkie odpowiedzi dzisiaj rano zauważyłem iż chłodziarka chłodzi tylko na jej tylnej ścianie jest szron (śnieg) czy tak być powinno i drugi problem to iż silnik chodzi na okrągło nie rozłącza się i trzecie to nie za bardzo się znam na lodówkach i mam pytanie co oznacza zapchana kapilara cóż to jest czy może uszkodzony jest...
Przyczyną może być ubytek gazu w instalacji chłodzącej, odsunięcie się końcówki kapilary termostatu od zamrażalnika,uszkodzenie agregatu albo jego silnika...
No to: pralka,bramy, odkurzacz i rekuperator mają silniki. W sumie piekarnik i płyta też posiadają wentylatory więc to też silniki. Teoretycznie piec CO tez ma pompy więc silniki. Lodówka ma silnik w sprężarce. Czy faktycznie te w/w urządzenia powinny być pod C ? I co z oświetleniem ? Nie wiem czemu całe mam na bezpiecznikach C.
Ten "pstryk" to jest odgłos załączania się i wyłączania zabezpieczenia termicznego silnika zabudowanego na agregacie. Coś nie tak jest z silnikiem.
Ale... kompresor lodówki "nieustannie pracuje" I do tego czasem słychać jakby zmieniał prędkość pracy. Tak ma być i nic z tym się nie zrobi. Taka technologia i do tego zużywa mniej prądu niż stara lodówka. Silnik kompresora sterowany falownikiem?
Witam, Lodówka Samsung RS7768FHCBC uszkodzona kostkarka. Po rozebraniu okazało się że spalony jest silnik o oznaczeniu SSM-25HI. Na żadnym znanym portalu aukcyjnym ani w sklepach internetowych nie mogę takiego znaleźć. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie można coś takiego dostać? Z góry dziękuję i pozdrawiam Łukasz
Załóż układ gaszący""iskrę"" na stykach przekaźnika załączający silnik lodówki...jaka to lodówka? lub uszkodzony układ lub brak filtru LC kondensator przepustowy x 2 oraz indukcyjność nawinięta na rdzeniu toroidalnym ferrytowym(rdzeń)...lodówki,odkurzacze itp.
A znałby ktoś odpowiedzi na pytania, które postawiłem? Na wszystkie nie, ale na część tak: Ad 1. Z faktu że ta dodatkowa faza którą tworzy kondenssator nie ma stałego przesunięcia o 120° Ad 2. ESR nie ma tu wielkiego znaczenia -ma znaczenie marginalne, ESR jest przyczyną nagrzewania się kondensatora i z tego powodu musi być czasem uwzględniane Ad 4....
Zablokowany silnik wentylatora nadmuchu lub brak jego zasilania. Resztę masz na PW.
Co może wnosić instalacja ? Spadki napięcia np. w momencie rozruchu silnika lodówki. Jak podłączysz klasyczną żarówkę z tego samego gniazda to będą zauważalne spadki napięcia. Druga opcja to wada samego telewizora.
Sprawdź klikson rozruchowy, jest pod przykrywka doprowadzającą zasilanie przymocowany do trzech wyprowadzeń "baniaka". A w zasadzie jest do wymiany, chyba że padło uzwojenie silnika.
Silnik działał w lodówce przed demontażem. Pękło mocowanie klapki do wałka silnika i stąd konieczność wymiany. Zamrażarka działała prawidłowo, ale lodówka chłodziła słabo z uwagi na ciągle zamkniętą klapkę. Silnik kręcił w powietrzu. Zastanawiam się, czy nie jest to przypadkiem silnik bezszczotkowy.
Przedłużacz nie ma pewnie przewodu ochronnego (czyli kołka/bolca), dlatego nie działa RCD. A co z lodówką ? silnik? może gdzieś podciekła woda i jest zwarcie fazy do przewodu ochronnego? trudno to zgadnąć, niemniej jednak nie jest to bezpieczne (praca na przedłużaczu) dla użytkowników.
Miernik wyposażony w zewnętrzny przewód z termoparą (czujnik temperatury) powinien w zamrażalniku wykazać po kilkunastu minutach ( minus 10 stopni ) od załączenia lodówki . Jeżeli tego nie ptrafo osiągnąć , to masz : albo mało płynu chłodzącego w instalacji chłodziarki albo masz uszkodzony i niewydajny agregat ( ten słyszlny , pracujący silnik(
Ustaw pokrętło na zakres "OHM" lub "Ω", podzakres 200, powinien przy przewodach i bezpiecznikach wskazywać blisko 0, uzwojenie silnika odpowiednio więcej, ale mniej jak te 200om.
Do zasilania żarówek i wszystkiego co ma przetwornice ( komputery telewizory ładowarki telefonów) będzie bardzo dobry. I tu nie ma dyskusji. Inaczej jest z silnikami, czy pompa cyrkulacji CO, agregat lodówki, to samo tyczy się też transformatorów itd.
Bardzo możliwe , ale równie dobrze może być od mójamunga z Chin.. Widać teoretycy w swojej branży Zakładasz temat to podaj wszystkie dane silnika .Kod silnika mile widziany .Teoretykami to są autorzy pytań . Dla nich lodówka czy silnik to to samo . Tłucze Ci hydro popychacz i tyle .
Kolega słyszał o kondensatorach stosowanych do rozruchu silników oraz wyłącznik bimetaliczny np. stosowany przy silnikach w lodówkach i nie tylko?
W tym mechano-elektrycznym defroście jest kondensator typu MKP.
Najprostsze rozwiązanie to kupić używany, ale sprawny UPS bez akumulatorów o mocy minimum 1000VA. Chodzi o prąd rozruchowy silnika, a nie o moc ciągłą. Są sprężarki z silnikami BLDC 12V ale raz, że droższe niż cała lodówka, dwa nie wiadomo czy będzie sprężarka o tak małej wydajności aby pasowała do Twojej lodówki. Prace chłodniarza przy wymianie to...
Wiem widziałem na youTube robili to z olejem z ARO ;D co mnie zniszczyło . Okey to ja teraz poszukuje olej do Transformatorów lub do grzejników elektrycznych LUB do silników lodówek . Nadal nie wiem czy efekt filmu olejowego powstaje też przy użyciu oleju specjalnego do transformatorów i czy taki olej zmienia swe właściwości pod czas użytku .
Zabrudzony skraplacz albo uszkodzony silnik wentylatora
Ze zdjęcia z pierwszego postu nie wynika jak jest podłączony czarny kondensator, bo on powinien być podłączany tylko na czas rozruchu, nie wiadomo czy ten silnik jest wyposażony jest w taki łącznik (np odłącznik odśrodkowy lub coś podobnego jak jest w silnikach np lodówek). Być może ten czarny przewód z odciętą końcówką miałby za zadanie włączać na...
Witam jestem tu nowy i chciałbym coś wiedzieć najpierw powiem swoje a wy mi pomożecie mam nadzieje mam kompresor z lodówki ale jak kolega chciał zobaczyć gdzie sie rozłącza żeby mi zrobić wzbudzenie to trzeba było ją do światła i ją położył na leżaka a potem ja ją położyłem w pionie rozciołem i podłączyłem chodzi działa tylko jak spuściłem freon to...
DGProject - zazdroszczę balkonu i możliwości zbudowania takiej instalacji, Ciekawy projekt, też szedłbym w tym kierunku - maksymalnie zużyć co się da - a akumulator niech sobie świeci jakimiś ledami wieczorem. Inwerter daje radę? Jak długo już Ci to pracuje? Jak się zachowuje silnik w lodówce? wydaje jakieś dziwne odgłosy? Pozdrawiam.
W praktyce "pełny sinus" dla odbiorników o charakterze indukcyjnym (a takim jest silnik lodówki) ma mniejsze znaczenie, niż się powszechnie uważa: obserwować trzeba nie napięcie zasilające lodówkę, a pobierany prąd. Dla częstotliwości harmonicznych impedancja silnika jest odpowiednio wyższa, niż dla 50Hz, co powoduje, że np. przy 30% zawartości 3 harmonicznej...
Do cooler21. Ten objaw włączenia się sprężarki na 2 do 3 sekund może być wynikiem jej uszkodzenia. Należałoby sprawdzić oporności uzwojeń silnika sprężarki.
Coś tam podobno wymyślili, do zmiany częstotliwości ale nijak się to nie kalkuluje stosować w silnikach 1f klatkowych bo taka ich natura, praw fizyki pan nie zmienisz :D, ale zapewne już nie długo będą lodówki z silnikami bldc, a może i już można takie upolować.
Witam . Awaria silnika . Można zmierzyć oporność uzwojeń(ewentualnie). Wymiana agregatu 400-500zł.
Witam mam problem z lodówką volvo fh 2011, wyświetla błąd E3 i nie startuje ale tylko przy zgaszonym silnku, wystarczy że uruchomie silnik i lodówka wraca do normalnej pracy. myślę że któryś z akumulatorów siada dlatego że światło podsufitowe lekko miga. Lodówka była na sprawdzeniu i wszystko ok
czy sprawdzałeś czy istnieje przebicie któregoś z trzech bolców wyjściowych sprężarki do masy? Poza tym sprawdź, czy nie ma przebicia do obudowy pod przekaźnikiem rozruchowym i czy nie zwarł się przewód uziemiający z prądowym w puszce z termostatem. Ale zacznij od silnika.
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale właśni pojawił mi się dostęp do sieci. Pewnie ze sprawdzałem termostat. Po zwarciu przewodów nic sie nie dzieje, ale jak rozłączam to sie lekko iskrzy. Nie ma oznak przysiadania napięcia. Mcie moze jakis schemat podobnego urzadzenia i co gdzie sie tam koło silnika znajduje.
A jaka inna marka lodówek też ma tą sprężarkę z silnikiem BLCD?
W odkurzaczu głównie bezwładność dominuje, w miarę wzrostu prędkości rośnie obciążenie tłoczonym powietrzem. Tracie raczej pomijalne. W lodówce zanim kompresor zacznie coś sprężać to silnik już ma pełne obroty. Obciążony również głównie bezwładnością drugorzędni tarciem.
lodówka silnik kompresor lodówka silnik silnik lodówka bosch
świeci dioda power prądnica pierścieniowa magneśnic wirnik
pomiar indukcyjności pomiar indukcyjności
Jak wykonać element z blachy o grubości 2 mm? Błąd P0100 w Oplu Signum Z22YH - możliwe przyczyny