sopranu naprawa

Znaleziono około 141 wyników dla: sopranu naprawa
  • Naprawa głowicy lub podstawienie nowej z magnetofonu Unitra M3016

    Jest zdecydowanie mało sopranu przy zapisie. No i się zaczęło. Książę, trzeba wykonać pełną regulację. Masz schemat, wiedzę, kasetę serwisową? Podpowiem, że musisz (między innymi) wyregulować prąd zapisu. Idę o zakład, że czułość zapisu też. Wiesz, o czym piszę? Na marginesie...powinieneś do prób zapisu użyć kasety zbliżonej parametrami do taśm odniesienia....

    Audio Serwis   29 Lip 2011 12:30 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 5714
  • REKLAMA
  • wzmacniacz "hotshot"-co o nim sadzicie???

    dioda sie swieci na zielono...wzmacniacz niby gra...ale bardzo cicho i sa jakby zakłocenia...gdy podkrece moc gra głosniej lecz głosnik skacze jak porabany i to niekoniecznie na basie..ale tak to regulacja basu i sopranu działa...moze naprawa nie bedzie zbyt kosztowna...tam widac ze sia smaliło(te małe koncówki i pare rezystorków 1 fota)

    CarAudio   30 Mar 2008 20:48 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 1176
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Unitra m 531 s - jakie wtyki głośników do naprawy braku sopranu?

    Tu są np.: http://www.conrad.pl/glowna.php?serch=1&... Tu początek: http://www.conrad.pl/ Pozdrowienia.

    Początkujący Serwisanci   28 Lut 2008 13:31 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1287
  • Low-end zestaw

    Witam zestaw powstał myślą o wykorzystaniu zalegającego sprzętu i pozbyciu się go :) Więc tak : w kącie stały stare obudowy 11l, i w jeszcze ciemniejszej dziurze GDWK9-150-4-PJ (tak te stare badziewie za 15zł ), skrzynka była po gdn18, ale niestety to był za dobry głośnik do tego wysokotonowca ;] więc wybrałem mniejszego brata gdn17-80-4-sc - jest gorszy...

    DIY Akustyka   18 Lut 2007 19:01 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 4646
  • REKLAMA
  • Altus 300 z wieżą Technics - czy warto? Jak podłączyć i czy potrzebny wzmacniacz?

    Kolega elektrit jak zwykle ironizuje. ;) To nie jest żaden stary typ, tylko normalne kolumny, które mają nawet nadmiar sopranów. Naprawa kopułek to chwila łatwej roboty.

    Estrada Co Kupić   31 Maj 2009 21:53 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 1371
  • Naprawa zwrotnic i dobór głośników do kolumn Unitra Diora - czy warto?

    Witam co do tej cewki sam nie wiem zlutował bym je ze sobą poprostu. Co do zestawu naprawczego jeżeli cewka w oryginalnych głośnikach jest ok to kup tylko kopułkę oraz zawieszenie górne.(gdn 16/15)ten wysoko tonowy t napewno zamiennik oryginalny to tonsil wypiłem troche dziś to nie dam rady podać ci dokładnej nazwy ale zawszę możesz wymienić najpierw...

    Głośniki i Zestawy Głośnikowe   26 Lis 2010 11:33 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 6919
  • Kolumna VK: brak niskich tonów, działa tylko sopran. Co sprawdzić?

    Uszkodzone są cewki głośników, mogą mieć jakieś zwarcie, albo są odkształcone, w każdym bądź razie są do wymiany. Pytanie tylko czy to będzie się opłacać? Mnie by się nie opłacało. Za koszt naprawy + jakieś 150zł można nabyć używane kolumienki, które zagrają lepiej i będą lepiej wykonane. Pozdrawiam.

    Głośniki i Zestawy Głośnikowe   24 Kwi 2015 06:02 Odpowiedzi: 27    Wyświetleń: 2862
  • REKLAMA
  • Naprawa spalonego tweetera neodymowego w zestawie HERTZ DSK-165

    Właśnie że nie gra podłączałem go do domowego wzmacniacza i nie gra, dziwne jest to że omomierz pokazuje przejście a głośnik nie działa, końcówka jest dobra ja mam to wszystko podłączone pod wzmacniacz w aucie i midbas gra a sopran nie

    Audio Estradowe, Sceniczne, Studyjne   19 Paź 2006 07:54 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 923
  • Pełnopasmówki do 750 zł na małe imprezy: LDM P215, Elestra 200W, DIY?

    Dołączę się do tematu. Też mam dylemat. Mam na oku LDM-y p215 8Ohm 200 W za kwotę 600 pln za Parę. Sopran po naprawie ale reszta głośników w stanie BDB w mojej okolicy więc odbiór osobisty. I jest dylemat czy do 800 pln coś lepszego się znajdzie?

    Estrada Co Kupić   20 Kwi 2014 22:10 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 2583
  • [Zlecę] Naprawę wzmacniacza Technics V-620.

    Mam takie pytanko: charczą tylko glośniki wysokotonowe??? czy pozostałe głośniki grają normalnie€??? jakiej mocy są soprany??? jak są cięte??

    Audio Bazar   09 Mar 2013 11:51 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1881
  • REKLAMA
  • PIONEER C90a - naprawa potencjometrów barwy z odczepami farbą przewodzącą?

    Witam, trafił do mnie preamp PIONEER C90a do naprawy, w jednym kanale brak reakcji na potencjometry barwy tonu. Okazało się ze oba potencjometry (bas i sopran) mają przerwane obwody grafitowe przy końcach z obu stron ścieżek połączeniowych. Potencjometry są z odczepami, raczej nie do zdobycia. Pytanie, ma ktoś doświadczenie z farbami lub lakierami przewodzącymi?

    Audio Serwis   11 Kwi 2026 21:12 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 342
  • Radio Śnieżnik R-502 - Relacja z naprawy

    Miałem okazję słuchać tego modelu. Dźwięk nieprzyjemny, metaliczny. Kontur i regulacja basów/sopranów nie pomagają w tym radiu.

    Relacja z Napraw i Renowacji   07 Gru 2023 13:07 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 2055
  • Max głośność a uszkodzenie głośników - dźwięk brzęczenia w głośniku niskotonowym

    Mam pytanie czy jeśli będę mieć potencjometr głośność pod kręcony na max to czy mogę uszkodzić głośniki? Tak, szczególnie jeśli także regulacje sopranów, a szczególnie basów będą podkręcone. Silnie przesterowany sygnał przy wysokich poziomach głośności to częsta przyczyna uszkodzenia kolumn. zauważyłem że cewka jest bardziej wysunięta czy to może być...

    Początkujący Elektronicy   24 Gru 2021 12:20 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 1065
  • Wzmacniacz SONY TA-FE910R - Bardzo słaby bas we wzmacniaczu sony TA-FE910R.

    Wzmacniacze Sony to jednak wyższa klasa niż Pioneer Pioneer gra efekciarskim dźwiękiem z wyeksponowanymi skrajami pasma, Sony natomiast wzmacnia taki sygnał jaki dostanie na wejściu, to urządzenia dla nieco bardziej doświadczonych słuchaczy dla których liczą się takie aspekty w dźwięku jak przestrzeń, scena, lokalizacja instrumentów a nie tylko dużo/mało...

    Audio Początkujący   26 Lut 2021 13:47 Odpowiedzi: 37    Wyświetleń: 3870
  • Soprany w samochodzie - zabezpieczenie przed spaleniem.

    Witam, w jaki sposób mogę wykonać te zabezpieczenie? Często pale soprany, za trzecim razem odmówiono naprawy gwarancyjnej. Kupiłem sobie kilka sztuk sopranow i wymieniam. Wzmacniacz ma zabezpieczenia ale zaczynają działać kiedy z głośnika idzie siwy dym. Morel tempo 6 napędzany zmostkowanym Blow ZR450A. No teraz to już Morel tempo 3 bo soprany spalone....

    CarAudio   24 Mar 2014 17:09 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 1833
  • Nierównomierne brzmienie kanałów w Tosca 303 po naprawie końcówki

    Witam A jak wyglądają regulacje sopran i bas. Sprawdż kondensatory sprzęgające poszczególne stopnie.

    Audio Serwis   04 Lut 2006 07:51 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1254
  • Wzmacniacz lampowy Fisher X-100-A: brak sopranów mimo wymiany lamp

    Witam. Chciałbym zmierzyć się z problemem naprawy wzmacniacza lampowego Fisher X100A. Prawie wszystko funkcjonuje bez zarzutów. Jest moc, nie ma brumienia, zniekształceń. Kanały grają równo. Jedyny kłopot to brak sopranów. Mam inne wzmacniacze lampowe i w każdym jest ich za dużo. Praktycznie zawsze trzeba je ograniczać potencjometrem. Wszystkie lampy...

    Elektronika Retro   04 Gru 2020 13:42 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 1134
  • Canton GLE 407 - jak naprawić spalone soprany i sprawdzić zwrotnicę?

    jak nie chcesz wymieniac tych glosnikow i nie zalezy ci na czasie to mozesz mi je wyslac do naprawy... tylko watpie zeby to bylo oplacalne

    Audio Nagłośnienie Domowe   01 Sie 2009 08:32 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 3317
  • Tonsil Zeus - uszkodzony sopran - co poszło nie tak?

    Łukaszoo w jaki sposób mogę sprawdzić czy to cewka i jak przeprowadzić naprawę? Proszę o opis krok po kroku bo jestem nieogarnięty w temacie.

    Głośniki i Zestawy Głośnikowe   06 Sty 2012 17:47 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 4884
  • Głośniki do pokoju - Słabe ampli 306, do słuchania radia.

    Cóż, jeśli ma być w miarę tanio i jakościowo znośnie...to rozejrzyj się za jakimiś polskimi kolumnami które grają lepiej od Altusów. Choćby takie Space'86 - nie jest to najwyższa półka, i jakość brzmienia tych kolumn może być dyskusyjna. Jednak mają niezaprzeczalną zaletę że łatwo je "rozbujać" słabym wzmacniaczem. Przy mocniejszym też spokojnie dają...

    Audio Domowe Jakie Kupić?   06 Maj 2010 11:46 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 1602
  • sprzedaż oraz naprawa głośników Tonsil,skupuje tylko Tonsile

    Ile chciałbyś za naprawę dwoch głośnikow Tonsil GDN 20/40/8 i dwoch głośnikow Tonsil GDWK 9/80/8:?::?: Chodzi o wymianę membran i zawieszeń w basowych a w sopranach wymiana cewek. Moje gg 8523367 lub e-mail Wiewior_kG(małpa)op.pl :D

    Ogłoszenia Elektronika   05 Lip 2006 06:58 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 2554
  • Denon –de70 brak regulacji sopranu i basu po czyszczeniu potencjometrów i wymianie elektrolitów

    Witam, tylko że tu nie ma możliwości regulacji ani "basów", ani "sopranów". Chodzi ci o 16 Hz czy 16 kHz? Czy problem był przed "naprawą/czyszczeniem"? Jak rozumiem, wszystko inne działa? Z czego wnioskujesz, że nie działa regulacja przy 16 Hz i 32 kHz? Wiesz, że większość ludzi tego nie usłyszy, a i większość sprzętu nie przeniesie. Obserwujesz problem...

    Audio Początkujący   18 Cze 2025 14:04 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 234
  • Wymiana membrany i naprawa urwanego drucika w głośnikach - pytanie o technikę klejenia

    Mi chodzilo o połączenie głośników z zwrotnicą bo kable od sopranów wystają 2 cm z kolumny po odkręceniu zwrotnicy i ciężko lutować. I jeszcze wymienić od zwrotnicy do gniazd kolumn.

    Głośniki i Zestawy Głośnikowe   27 Kwi 2021 15:14 Odpowiedzi: 88    Wyświetleń: 5199
  • Wzmacniacz Pioneer A30K - Lewy kanał nie działa po wymianie potencjometrów

    Witam, Zabrałem się ostatnio za amatorską naprawę wzmacniacza Pioneer a30k. We wzmacniaczu trzeszczały potencjometry, glosnosci, balansu oraz sopranu. Wymieniłem wszystkie potencjometry na nowe. Oprócz trzeszczących potencjometrów we wzmacniaczu po przełączaniu na direct/loudness czasami zanikał lewy kanał. Po wymianie potencjometrów nic już nie trzeszczy...

    Audio Początkujący   25 Wrz 2024 13:52 Odpowiedzi: 74    Wyświetleń: 1440
  • Pioneer A-502 - brak reakcji po naprawie taśmy, dioda standby świeci

    Mam podobny problem, tylko u mnie dodatkowo nie działa regulacja basu ani sopranu, na zwartym przekaźniku działą tylko volume.... chodzi o ten procesor mianowicie Pioneer PD5224A, skąd to to można wziąsć?

    Audio Serwis   31 Lip 2006 20:20 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 2140
  • Charczenie basów i sopranów we wzmacniaczu Unitra PW3015 - co sprawdzić?

    Iście rewolucyjne sposoby na sprawdzenie poprawnej pracy zasilacza... Tyle tylko, że nic nie dają... Należałoby chociażby sprawdzić czy napięcie jest własciwie filtrowane ze składowej zmiennej - test z żarówką na pewno tego nie dokona. Myślę więc, że jedyne rozsądne i mające szansę na powodzenie rozwiązanie - to oddać sprzęt do serwisu. Sądząc bowiem...

    Początkujący Naprawy   06 Lis 2009 10:27 Odpowiedzi: 25    Wyświetleń: 3602
  • Unitra ELTRA 1975 - brak dźwięku, jak zacząć naprawę wzmacniacza?

    Nie można za bardzo odczytać typu tego wzmacniacza:/ Możliwe że N60 lub 7 "coś" 60 Jeśli to pomoże to trochę go opisze, Jest w czarnej obudowie obitej skajem. Można do niego podłączyć 2 gitary + organy. 1 gitara ma regulacje siła głosu, bas, alt, sopran. 2 gitara siła głosu bas sopran. Organy tylko regulacji siły głosu. Postaram się wrzucić jakieś zdjęcie...

    Początkujący Elektronicy   10 Lip 2010 17:16 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 1521
  • Sony TA-FB940R – poprawny montaż tranzystorów J200/K1529, brak regulacji tonów

    Czy te oznaczone tranzystory montuję poprawnie tam, gdzie powinny być? Przed demontażem starych tak było, ale jak pisałem wcześniej, przed naprawą był w słabym stanie. Jeżeli ktoś coś. W temacie byłbym wdzięczny Dodano po 8 Witam, dziękuję za odpowiedź i nie chciałbym tu przeginać. Jeżeli to możliwe, to też mam z nim jeszcze taki problem: nie działają...

    Audio Początkujący   01 Lis 2025 17:49 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 393
  • Eltron 100U - Jak wyeliminować buczenie i szumy przy podkręceniu sumy i sopranu?

    A co do tych zdjęć, to miałem na myśli wrzucenie na elkę(zdjęć zrobionych przeze mnie) a Kolega w ten sposób zaznaczyłby gdzie może leżeć błąd. Każda naprawa musi być poprzedzona pomiarami i analizą. Bez pacjenta na stole - nie da się. Inaczej - za stary "wyjadacz" jestem, żeby porywać się na strzelanie na oślep. Szkoda mojego czasu i twoich pieniędzy.

    Początkujący Elektronicy   12 Maj 2013 17:39 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 2184
  • Identyfikacja głośnika sopranowego z kolumn Diora – średnica magnesu 85mm, kopułki 26mm

    Bardzo mi zależy na naprawie tego głośnika ponieważ ma on tak czysty sopran ze az "uszy bolą" :D Nie no, rewlacja - moja nominacja do "zdanie roku 2009". :D Najbardziej zdziwiło mnie to że pod kopułką (była ona przeźroczysta) był kawałek waty. :-O To wcale nie jest rzadki przypadek :) Osobiście wymienił bym oba głosniki na "trochę lepsze".

    Audio Estradowe, Sceniczne, Studyjne   08 Cze 2009 05:41 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 3040
  • Denon PMA-280 - charczenie prawego kanału przy niskich częstotliwościach

    wiec tak, jak wcisne direct to jest ok ale wtedy nie mamy regulacji basu i sopranu. Dzieki za zainteresowanie tematem ale obecnie nie mam czasu na elektronike. W polowie maja wezme sie za to wszystko co do naprawy jest. 4 hybrydy tylko luty poprawilem im.

    Audio Początkujący   06 Cze 2008 09:09 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 2451
  • Modyfikacja korektora UNITRA WS 304 S: Zmiana parametrów korekty dźwięku i konturu

    Niedawno bawiłem się w naprawę wzmacniacza WS-503, który ma identyczny korektor, jak w WS-303. Po naprawie dokonałem pomiarów (mierzony był cały tor audio, a nie sam przedwzmacniacz) i uzyskałem wyniki, jak na poniższym diagramie: https://obrazki.elektroda.pl/3072199500_... kolor niebieski - wyłączona korekcja dźwięku kolor biały -...

    Audio Początkujący   15 Mar 2023 23:01 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 981
  • Unitra PW8010 - Jeden kanał gra ciszej, drugi z mniejszymi sopranami

    We wzmacniaczu oba kanały nie grają równomiernie. Czy ta nierównomierność występuje przy wciśniętym przełączniku ''kontur'', czy z wyciśniętym, czy w obu pozycjach? W sprzęcie wymieniłem wszystkie elektrolity, ale nie dało to żadnych efektów. Naprawa jest skuteczna wtedy kiedy wymieni się uszkodzone elementy na sprawne a nie które popadnie.

    Audio Początkujący   08 Sie 2015 16:49 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 2055
  • Kolumny Kempton PW 215. Jaka końcówka mocy, jaki wzmacniacz?

    Jeżeli dostały przesterowany sygnał to jak najbardziej inna opcja jest że driver po prostu słaby tam siedzi albo wzbudzanie się np w paśmie ponadakustycznym (chodź to raczej nie) sprzężenie albo podręczenie za bardzo sopranów na barwie (każde 3dB podbicia to 2x więcej mocy w danym paśmie) Ja stawiam na niewłączony limiter + przester jako najczęstszą...

    Estrada Co Kupić   26 Lis 2025 03:39 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 3571
  • ALTUS 140 – brak dźwięku z głośników: sopranu, średniotonowego i niskotonowego

    Najlepiej najpierw stwierdzić co się zepsuło a potem zastanowić się nad naprawą lub wymianą.Po co bezproduktywnie klepać posty! Ps.Pewnie że można naprawić cewkę (można ją przewinąć pod mikroskopem) :D :D :D

    Początkujący Serwisanci   26 Lip 2006 22:33 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 1414
  • Kupie Mixer Audio

    ta elektronika jest troche uboga bo tylko masz bas, sopran i przełącznik czułosci wejścia , niestety nie ma regulowanego ! ale jest prosta i tania jak by co w naprawie ? a co do tego pierwszego uszkodzonego to juz wyzsza półka i bije 100 razy PM82 no ale jak uda ci sie go tanio kupić jak równiez pozniej naprawic to bedziesz napewno bardzo zadowolony...

    Ogłoszenia Elektronika   19 Lis 2005 00:37 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 1137
  • Wieża LG FR656A - średniotonowe głośniki nie grają, soprany działają

    Witam! Mam problem ze swoim Kochanym sprzetem.... Wiezyczka dosc starawa jest ale sentyment do niej takowy posiadam.... Problem jest nastepujacy.... Wieza posiada dwie kolumny w ktorych znajduja sie po dwa glosniki...sopranowe i srednio tonowe...sopranowe dzialaja poprawnie a te drugie wogole nie graja....podpinalem je do innego sprzetu i tam kolumny...

    Początkujący Naprawy   24 Paź 2009 08:52 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1200
  • Mądrości na temat Radmorów - wymiana informacji

    Mam chyba nie maly problem. Jak mam podlaczone lewa kolumna na lewy kanal, prawa na prawy kanal, to na lewa idzie ladny,miekki bass i czysty sopran lecz na prawa praktycznie ZERO basu i troche lekko szumiacego sopranu. Ogolnie rzecz biorac lewy jest ok a prawy niedosc ze gra cicho to i bez pelnego pasma :cry::cry::cry: nie wiem co to moze byc. W naprawie...

    Audio Domowe Jakie Kupić?   23 Mar 2006 17:38 Odpowiedzi: 1864    Wyświetleń: 362877
  • Radmor 5102 - rozne moce na tych samych kanalach...

    Mam chyba nie maly problem. Jak mam podlaczone lewa kolumna na lewy kanal, prawa na prawy kanal, to na lewa idzie ladny,miekki bass i czysty sopran lecz na prawa praktycznie ZERO basu i troche lekko szumiacego sopranu. Ogolnie rzecz biorac lewy jest ok a prawy niedosc ze gra cicho to i bez pelnego pasma :cry::cry::cry: nie wiem co to moze byc. W naprawie...

    Audio Estradowe, Sceniczne, Studyjne   13 Sie 2005 02:02 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 873
  • JVC UX-P5R - brak sopranów w jednym kanale, jak naprawić wzmacniacz?

    Z opisanych objawów stawiam na głośnik wysokotonowy w jednej kolumnie. By to sprawdzić, należy zamienić przewody lewego i prawego głośnika. Jeżeli brak wysokich będzie dotyczyło tej samej kolumny to do naprawy głośnik wysokotonowy. Przeniesienie efektu na drugą kolumnę świadczyłoby o bardzo nietypowym uszkodzeniu końcówki mocy.

    Początkujący Elektronicy   09 Wrz 2004 21:41 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 1522
  • Diora WS442 z 1989 - słaby bas i zniekształcenia dźwięku przy głośności 34

    Wczesniej kolega pytal, zeby nagrac te znieksztalcenia i odpowiedzialem ze nie slychac tego na mikrofonie. Mam filmik na youtube, jak ten moj wzmacniacz gra. Pokazuje tam jak kręce potencjometrami bass/ sopran/ balans wiec moze ten filmik da jakas podpowiedz. Wiem ze na mikrofonie brzmi to oczywscie troche inaczej, lecz daje co mogę. Na tym filmiku...

    Audio Początkujący   03 Mar 2025 21:22 Odpowiedzi: 40    Wyświetleń: 1125
  • Głośniki w kolumnach nie działają - brak sopranów i basów, co sprawdzić?

    Przypuszczam że na jednej końcówce mocy wystąpiło napięcie stałe. Trudno powiedzieć ile pracy przy naprawie bo uszkodzenia mogą być różne. Przesadziłeś z głośnością i poszło z dymem. Sprzęt stary więc też pewni przegląd by mu się przydał.

    Początkujący Naprawy   24 Cze 2015 14:30 Odpowiedzi: 18    Wyświetleń: 921
  • Radio lampowe Grundig 3036 - głośniki piezo wysokotonowe

    Stałem się posiadaczem radia Grundig 3036 w doskonałym stanie technicznym - praktycznie jak z fabryki. Podobno zepsuło się wiele lat temu i stało sobie w kartonie. Uszkodzenie było proste do usunięcia - uszkodzony kondensator sprzęgający C60 i niekontaktujący rezystor katodowy lampy EL84. Po naprawie radio gra bardzo ładnie z jednym ale. Jak dla mnie...

    Elektronika Retro   09 Wrz 2014 08:50 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1557
  • Eltra RMS 816 Manuela 3 - naprawa magnetofonu i wzmacniacza, problemy z kanałami

    Witam! Inna sprawa - wzmacniacz ma problemy z graniem na maksymalnej głośności. Zwłaszcza przy graniu z magnetofonu. Po podkręceniu gałki od głośności, i sopranów na maksimum, z głośników wydobywa się bardzo głośne charczenie, a w tle muzyka - wskaźniki wysterowania pokazują maksimum. Po skręceniu sopranów do ok 1/2, wszystko gra OK. Co jest grane?...

    Początkujący Serwisanci   29 Lut 2008 22:10 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 1605
  • Wpływ wymiany elektrolitów na dźwięk amplitunera - różnice w jakości audio

    Wszystkie elektorlity są wstawione ok. Niedawno w prawym kanale po naprawie wstawiłem 2 kondensatory które były upieczone przez BC547 (zamiast 557), z tym że jeden wstawiłem starszy (rocznik 84). I ten prawy kanał tak jakby trzeszczy albo obcina soprany (nie wiem co to właściwie jest). Czy to wian tego starego konda moze byc??

    Audio Serwis   17 Mar 2004 01:32 Odpowiedzi: 27    Wyświetleń: 3236
  • Eltrony - naprawa. Jaki dać filtr? Proszę o schemat.

    Eltrony, soprany nie działały, ale już naprawione (GDWT 9/40 ) jaki dać do tego filtr? czy taki jak do GDWT 12-19/150 czy ciety wyżej byłby lepszy, jesli tak to prosze o szchemat takowego.

    Audio Estradowe, Sceniczne, Studyjne   25 Mar 2006 16:19 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 1119
  • Spadek oporności głośnika Pioneer TS-WX300A z 2 omów do 0.7 ohm - przyczyna i ewentualne naprawy

    Wlasnie przegrzanie nie wchodzi w gre poniewaz glosnik nigdy nie dostal wiecej niz okolo 50-60 watow rms gdzie fabrycznie napisana specyfikacja to 350w rms a pozatym nigdy ani z niego ani troche nie smierdzialo cewka ani nie grzal sie bo zazwyczaj po glosnym graniu dotykalem kopulki (sopranu glosnika) i magnesu (jeszcze w starej obudowie gdzie byl bass...

    Początkujący Elektronicy   17 Lut 2023 13:38 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 864
  • Kolumna Mackie SR 1521z i "strzelanie" w głośniku basowym.

    Witam. Mam problem z kolumną jak w temacie. Gdy głośność osiągnie pewną wartość głośnik basowy zaczyna "strzelać". Ustalmy, że jest to wartość "10". Poniżej tej wartości wszystko jest ok. Jak zrobię głośniej strzelanie ustaje, ale głośnik nie gra głośniej. Z sopranem jest wszystko ok. Moje pytanie jest następujące - czy ktoś z Was miał już taki przypadek?...

    Nagłośnienie Profesjonalne   23 Sie 2016 07:51 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 3306
  • LDM C-151 - Brak wysokich tonów, uszkodzone drivery, naprawa i koszty

    Odświeżam trochę temat... Żarówka jako zabezpieczenie to przecież też dodatkowa szeregowa indukcyjność. Czy nie pogarsza ona w znaczącym stopniu brzmienia sopranów i nie obniża górnego pasma? Osobiście zauważyłem ze po dołożeniu żarówki soprany zrobiły sie jakby zapiaszczone - mówię o GDWT 12-19/150. Może da się to jakoś trochę poprawić? Widziałem,...

    Audio Estradowe, Sceniczne, Studyjne   15 Cze 2009 20:51 Odpowiedzi: 23    Wyświetleń: 4677
  • Kenwood KA-5020 - buczy trafo i palą się bezpieczniki

    dokładnie tak, potencjometry od prądu spoczynkowego - może ładnie się wbudził wzmacniacz i padły końcówki, ścieżka tak wygląda po zwarciu - podgrzała się miedź i farbka odskakuje. Naprawa stopnia końcowego - pisałem wyżej - odepnij wszystkie tranzystory w końcówce i sprawdź co się dzieje. Scisz na minimum, bas na minimum sopran na środek mały głośniczek...

    Audio Początkujący   17 Mar 2008 10:40 Odpowiedzi: 30    Wyświetleń: 5601