Generuje i to z maksymalnym. wypełnieniem jak nie ma sygnału z przekładnika.
ok to ten przekładnik prądowy, który znajduje sie na płytce z tranzystoram. Czy kolego Toschiba możesz spr. rezystancje tego przekładnika?
Witam. Do czego słóży przekładnik prądowy w przetwornicy tej spawarki oraz układ z tyrystorem. Po próbie zapalenia łuku tenże tyrystor blokuje przetwornice. Po wypięciu sterowania nim spawarka spawa. W innych spawarkach z tego przekładnika była stabilizacja prądu.
Sprawdź cały ten układ (schemat podesłałem), sprawdź przekładnik czy nie ma zwarcia. Zrób próbę.
A jak dodałeś te 200mV? Z zewnętrznego zasilacza za mostkiem prostowniczym obwodu wtórnego przekładnika prądowego.
Wróciłem do tej spawarki- podejrzewam przekładnik prądowy Honeywell CSNT651-ale nie wiem w jaki sposób go sprawdzić. Może ktoś doradzi :?: :cry:
Witam W mojej spawarce zastosowałem przekładnik prądowy na rdzeniu U25, włączony w szereg z trafo, podobnie jak w spawarce Elektra Beckum Invert 130/40. A to zdjęcie tego przekładnika (w spawarce Elektra Beckum) http://obrazki.elektroda.net/57_11697893... pozdrawiam
Spawarka inwertorowa ma inny charakter obciążenia sieci , obciążenie ma charakter impulsowy i to o częstotliwości kilkudziesięciu KHz , a stare liczniki mają przekładniki indukcyjne które mogą zachowywać się jak brzęczki .
Trzeba przeglądnąć wszystkie elementy w układzie bramek tranzystorów, bo zapewne też są popalone. Trafko przekładnika pomierzyć. Odłączyć tranzystory i sprawdzić co sie dzieje z przebiegami na bramkach - oscyloskop.
Witam Nie mogę znaleźć teraz schematu całej spawarki ale za przekładnikiem prądowym powinien być rezystor o wartości jakieś 1.5 oma obciążający przekładnik. Sprawdź ten rezystor i diodę prostującą przebieg z przekładnika. http://obrazki.elektroda.pl/2655908000_1... Fragment z przekładnikiem z innego schematu
Owszem, ale służy ona tylko i wyłącznie do ustawiania parametrów spawania (pomiar prądu po stronie wtórnej). W klasycznych rozwiązaniach bez uC stosuje się zwykły przekładnik prądowy. P.S: Daj znać o efektach.
W takim razie jakie kolory nadają się na przekładnik ?
Skoro masz pieniądze na spawarki, to czemu zamiast spawarek nie kupisz właściwych komponentów do zadania i nie pójdziesz w sprawdzone rozwiązania, zamiast walczyć z tym badziewiem? Do zgrzewarki do blach bez problemu można kupić sterowniki i do tego jakiś transformator z mikrofalówki, czy migomatu. Tak samo do prostownika na pewno znajdą się lepsze...
Super projekt! Dużo pracy nie ma by wprowadzić powyższe usprawnienia, więc warto to poprawić :) GDT też sam nawijałeś? Rozwiniesz ten temat? :) Możesz też napisać dwa słowa o wykorzystanym przekładniku :)
(at)lechoo Co ma do rzeczy konfiguracja przetwornicy? Z zasilacza pobierana jest energia która musi płynąć do wyjścia a więc magnesuje rdzeń przekładnika.
A niech Pan spróbuje wpiąć się z obwód przekładnika prądowego np. zasilaczem o regulowanym napięciu i obserwować co się dzieje z wypełnieniem PWM.
że nie podłączałem przekładnika A to w ogóle ma prawo oscylować bez podłączonego prądowego sprzężenia zwrotnego?
https://obrazki.elektroda.pl/6876081500_... Dziękuję za informacje, tak jest właśnie w tym przypadku. Mam jeszcze jedną zagwozdkę, bo te cztery wyprowadzenia tego transformatora HF to widać, gdzie są połączone, ale te dwa, co zaznaczyłem czerwonymi kółkami, to nie wiem, gdzie się łączą i dlaczego są tak blisko transformatora HF . Ten...
W przekładnikach prądowych strumienie się kompensują i jego wartość jest bliska zeru. No chyba, że całkowicie rozewrzesz obciążenie przekładnika, ale wtedy to już o przekładniku prądowym nie ma co mówić.
Błędny trop. Zastanów się co w obwodzie twego przekładnika prądowego robi... TYRYSTOR?
Chcę w garażu zamontować woltoamperomierz (z przekładnikiem), by wiedzieć ile np. pobiera spawarka inwertorowa, a ile transformatorowa (to tylko przykłady).
Ten stały powstaje przecież ze zmiennego - może jakieś "cęgi" przed prostownikiem wystarczą? Albo nawet przekładnik IWO...
Uszkodzony jest obwód zabezpieczenia nadprądowego. Może byćoparty jak w Magnum czy Shermanie o przekładnik prądowy w obwodzie zasilania przekształtnika spawarki (taki mały transformatorek, przez środek którego przechodzi 1/2 zwoju drutu włączonego w przewód + za filtrem pojemnościowym, a przed mostkiem kluczy przekształtnika.
Wylutowując je dopatrzyłem się uszkodzenia jeszcze jednego elementu. Ja to zmieniałem wszystko, i jeszcze diody za przekładnikiem prądowym czasami nawet kontroler pwm.
Proszę dokonać sprawdzenia przebiegów i poziomów na cewce wyjściowej przekładnika, następnie prześledzić cała drogę od wyjścia cewki do płytki i na płytce. To chinol i płytki nie należą do towarów które można oznaczyć HQ. może być uszkodzenie na płytce regulacji. Jednak proponuję iść od początku torem napięcia regulacyjnego z przekładnika.
W miejsce zielonego kabelka trzeba dać rezystor, nie pamiętam dokładnie wartości ale jak dasz ok 12 omów/5W to powinno być dobrze, ten rezystor ulega uszkodzeniu jak jest zwarcie w bloku mocy lub jak jest coś nie tak z przekaźnikiem, który powinien ten rezystor zwierać chwilę po włączeniu. Co do tej niebieskiej diody to zaraz nad nią masz identyczną...
Daj przebiegi z przekładnika i bramki dolnego IGBT.
Cześć, czy ktoś wie jak obliczyć przekładnik prądowy żeby jego charakterystyka była w miarę liniowa i żeby użyć do tego celu jak najmniejszy przekrój rdzenia? Wymagane parametry to prąd pierwotny maksymalny 80 A, napięcie wtórne maksymalne 8V, przebieg prądu piłokształtny, czas trwania piły 20us. przekładnia przekładnika 1000?
Odwrotne podłączenie przekładnika prądowego może być przyczyną
Wszystko fajnie, ale to by trzeba taki przekładnik na 3 fazy.
Przyczyną może być też uszkodzenie przekładnika prądowego. Tranzystory mogą być. Elementy przy przekładniku naturalnie należy sprawdzić.
Temat dawno opanowany. Winnym był niekontakt tego dużego rezystora smd 10om na wyjściu przekładnika pomiaru prądu tranzystorów przetwornicy głównej. To powodowało zły pomiar prądu i blokowanie generatora przetwornicy. Oporek jest wpięty na wyjściu przekładnika i niejako tłumi jego sygnał wyjściowy. Przylutowany był na klej, a spawarka jest nowa.
Witam. Jest to przekładnik prądowy 200 / 5 A .Będzie on dobry do Twojego amperomierza . Do śrub przy podstawie przekładnika zamocujesz przewód roboczy spawarki , a do dwóch śrub pomiarowych u góry podłączysz amperomierz . Pozdrawiam .
Dwutranzystorowa przetwornica przepustowa jest stoswana w spawarkach. Również tych DIY. Na elektrodzie znajdziesz wszystko co potrzeba łącznie z obliczeniami trafo i dławika wyjściowego. Półmostek może pracować w trybie prądowym. Wystarczy zastosować przekładnik prądowy w obwodzie pierwotnym i na podstawie sygnału z niego ograniczać prąd. Druga pętla...
A do kontroli tego co się dzieje jest sprzężenie zwrotne na wejściu do trafa, przekładnik i pomiar prądu. Nowsze mają jeszcze kontrolę napięcia na wyjściu, ale klony w większości robione są identycznie. Nowe rozwiązania mają bardziej rozbudowana automatykę (sterowanie przetwornicą PWM).
Nikt nie chciał prawić ci kazań, to była dobra rada. Obciąż spawarkę opornicą, wymuś ze 30A i sprawdź przebiegi na wyjściu przekładnika. Wrzuć oscylogramy na forum, to coś pomyślimy.
Dokumentacja transformatora przetwornicy i przekładnika w załączniku. Pozdrowienia
Tutaj pomóc mógłby jedynie drugi, sprawny egzemplarz takiej spawarki. Ponieważ PWM jest ,,goniony'' z procesora - pozostają pomiary porównawcze z ,,żywym'' ustrojstwem aby znaleźć gdzie pojawia się różnica. Jednak po doświadczeniach z takimi bezpośrednio procem gonionymi nie miałbym wielkich nadziei. pomiary jakie zrobiłeś wskazują na brak stabilizacji...
Roman, a ja mam pytanie, czemu z UC3845 nie są tak czułe na wartości rezystorów przy przekładniku ?? I nie wiem czemu mi zahaczał te przebiegi, ja rozumiem opóźnienia, no ale nie tak, że zahacza. Bo jak żarówka zaczyna się świecić z obciążeniem 15W na wyjściu, to coś chyba jest nie tak.
To nie jest (zwykły) transformator tylko przekładnik prądowy. Służy do pomiaru dużych prądów, nejczęściej do rozliczeń energii. Ten miedziany płaskownik przechodzący na wskroś to uzwojenie pierwotne, a pod zaciski śrubowe z boku wyprowadzone jest uzwojenie wtórne. Z tego co widze to przekładnik 200/5A czyli jeśli uzw. pierwotnym popłynie prąd 200A to...
witam! też robię TIGA i mam pytanie , jaka przetwornica (moc i częstotliwość) i jaka przekładnia przekładnika na toroidzie? dzięki!
Aby obniżyć ciężar, wielkość i częściowo też koszty (dużo mniej miedzi i żelaza) proponuję wykonanie impulsowego zasilacza do plazmy, podobnego do spawarki inwerterowej - jest kilka takich projektów w dziale DIY. Możnaby też zaadoptować jakiś tani marketowy inwerter przezwajając transformator i dławik, oraz ew. zmieniając diody wyjściowe na wyższe napięcie....
W swojej wieloletniej praktyce na rozdzielniach elektrycznych nigdy nie widziałem pomiaru prądu przemiennego przy pomocy boczników. Zawsze były stosowane przekładniki prądowe.Np. takie jak na jednej z fotek- 200/5A. Do tego oczywiście był miernik/wskaźnik/ na którym pisało 200/5. Jednak mierząc prąd spawania trzeba liczyć się z tym,że ten pomiar będzie...
To uszkodzeniu uległa zapewne płyta elektroniki. Przyczyn takiego działania może być wiele i nikt Ci konretnego panaceum nie da. Jeśli nie zajmujesz się na co dzień takimi urządzeniami to oddaj w ręce fachowców. Najważniejsze, ze spawarka działa i spawa - układ cały układ mocy jest sprawny. Być może coś nie tak z przekładnikiem referencyjnym na wyjściu....
A czy pomierzyłeś prąd i napięcie na wyjściu spawarki w trakcie tego próbnego spawania? Wygląda bowiem na to, że ograniczenie prądowe nadal nie działa poprawnie... Opisz dokładnie w jaki sposób i z użyciem jakiego rdzenia wykonałeś ten przekładnik, jeśli możesz to zamieść jego zdjęcie.
Odszukaj trafa/przekładnika, który jest w układzie głównej linii zasilania głównego trafa. Z niego wychodzi informacja o prądzie w układzie która później jest porównywana i regulowania na płytce sterowania LM324 i UC3846. Zobacz czy przypadkiem na tą płytkę nie wchodzi tymi dwoma przewodami w dolnym rogu (ostatnie zdjęcie) i jest robiony mostek na diodach...
To "trafko" obok trzech czerwonych kondensatorów po lewej stronie zdjęcia to jest przekładnik prądowy do kontroli prądu dla bloku mocy - służy do pomiaru prądu zasilającego blok mocy. Czemu twierdzisz że mają za małe napięcie na drenach? Jaka jest konkretnie usterka twojej spawarki?
Tak, w spawarce zasilanej 3f coś takiego jest stosowane - chociaż wg mnie słabe te tranzystory. Tranzystory to nie wszystko, jest cały układ PWM, sterownik bramki (jeżeli jest lub przekładnik). Układ ograniczenia prądu, potencjometr regulacji, zasilacz, i jeszcze parę innych elementów w układzie powodujących problemy.
dzięki za wszelkie rady, spróbuję załatwic amperomierz i przekładnik do niego( jeżeli się nie uda to zrobię według schematu)
Pomiar prądu jest na przekładniku z którego wyjście jest "obrabiane" na diodach w stylu 1N4148. Posuw drutu robiony jest bodajże na układzie U2, zasilanie z 24V i tranzystor chyba IRFP260. Trzeba sprawdzić przekładnik, diody, drobnicę koło tego, dobrze też potencjometr regulacji prądu jak i posuwu drutu, stabilność napięcia 24V wewnątrz spawarki.
Przy spawaniu metodą MMA nie stosuje się impulsów wielkiej częstotliwości aby uzyskać zapłon łuku, wystarczy napięcie w stanie jałowym ok. 50-60V aby powstał stabilny łuk spawalniczy przez potarcie elektrodą o spawany materiał. Ale do zapłonu łuku nie wystarczy odpowiednio wysokie napięcie - potrzebny jest też prąd o odpowiedniej wydajności. Idealna...
Jeśli są wskazania wartości szczytowej mocy 15-min., to tak. Jeśli nie - to odczyty nie na wiele się zdadzą, "przydział mocy" dla dzierżawcy to abstrakcja niestety - w takim razie proponuję choćby na tydzień podpiąć (dodatkowo) do przekładników licznik ze wskazaniem mocy 15-min. i obserwować wskazania, albo przyjąć 80% mocy zainstalowanej.
Witam. Określenie przkładni przekładnika prądowego poprzez wymuszenie prądu w uzwojeniu "wtórnym" jest dosyc ryzykowne. Przy przekładni np. 600/5 A wymuszenie rzędu 1 A na niskiej stronie wywoła prąd 120 A na stronie wysokiej ( w duzym uproszczeniu). Osobiście wymusiłbym np. 10 A na stronie wysokiej i pomierzył prąd na niskiej. Należy pamiętać , że...
Dorobiłem zastępczy sterownik do tej spawarki , z regulacją prądu z przekładnika , przełącznikiem tryby pracy TIG / MMA i zabezpieczeniem termicznym i steruje elektrozaworem od gazu. Zamierzam to do tej spawarki podłączyć zamiast uszkodzonego sterownika , pracuje ten układ na ok 50KHz - czy ta częstotliwość może być do tego lorcha , jaka tam powinna...
Witam. Ewentualnie na niezalany żywicą w obudowie przekładnik prądowy. Pozdrawiam.
Witam kolego lecztomek. Wzory na obliczanie transformatorów spawalniczych były podawane na forum. Ja chciałem podzielić się moimi uwagami ponieważ kiedyś pracowałem na przewijalni i miałem okazję wykonać kilka spawarek. Bardzo dobre spawarki robiłem składając rdzeń z przekładników prądowych. Przekrój 60cm kwadratowych. Pierwotne 6milimetrów kwadrat,...
W powyższym urządzeniu uszkodzone były tranzystory IGBT 40A 600V w bloku ( 8szt ( w każdej gałęzi uszkodzone po 1szt usterka wygląda na zwarcie przez opiłki metalu było ich dużo przy nóżkach tranzystorów). Po ich wylutowaniu sprawdziłem przebiegi PWM nie było nic niepokojącego ( dodatkowo sprawdzone multimetrem wszystkie elementy wokół tranzystorów...
Jeżeli masz uszkodzenie w układzie pomiaru napięcia na wyjściu spawarki to zapewne i wzmacniacz operacyjny może być uszkodzony. Raczej nie ma opcji wywalenia zabezpieczenia przy sprawnym soft-starcie spawarki (nawet 10A - bez spawania :) ) - 24V z przetwornicy pojawia się i załącza przekaźnik na płytce z kondensatorami. Tam w układzie są tranzystory...
Tak czy inaczej zastanawiający jest brak przekładnika prądowego po stronie pierwotnej bloku mocy. Nie występuje on zarówno w tej spawarce, jak i w opisywanej niedawno 160A. Moim zdaniem jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia tranzystorów mocy, bo prąd strony pierwotnej powinien być kontrolowany pulse-by-pulse.
Panie kolego! T1 to właśnie tyrystor, cześć układu zabezpieczenia przepięciowo-nadprądowego. Stąd połaczenie z przekładnikiem prądowym, z którego sygnał trafia do dwóch obwodów - regulacji prądu i zabezpieczenia nadmiarowo-prądowego (właśnie z tym tyrystorkiem.) Zasada jest prosta, gdyby realizować to wszystko przez pętlę sprzężenia prądowego to w...
10. na trafku nawinięte 8zwoju bardzo grubym drutem i trafia na nasze 4 diody tez sprawne nie odczytam ich bo bym musiał wyciągnąć całą elektronikę z obudowy i za nimi z powrotem na to trafo już drutem cienkim jakieś 1mm może 2mm na wyjście spawarki; Ten układ pomiaru prądu jest częstym problemem przy takim zachowaniu jak podajesz (przekładnik) - tam...
Odlutuj od płytki jeden koniec uzwojenia pierwotnego ( ten z przekładnikiem powinno się dać ) i wepnij szeregowo żarówkę, np. halogen 500W. Jak halogen się zaświeci to przyczyny szukaj po stronie wtórnej lub w samym trafo. Przelotki przy bramkach nie powinny mieć znaczenia bo ścieżki od rezystorów bramkowych są po stronie druku, chyba że jest gdzieś...
Witam. Mam problem jak w temacie. Pierwotnie spalony był przekładnik prądowy (T1) oraz wypalona dziura w płytce. Po wymianie spawarka zachowuje się normalnie do momentu rozpoczęcia spawania (MMA). W trakcie spawania wyrażnie słychać piszczenie łuku (nie przetwornicy). Prosze o jakieś sugestie. http://obrazki.elektroda.pl/6810958200_1...
W migomacie nie ma możliwości sklejenia elektrody. Jeśli chodzi o ograniczenie prądu to widzę możliwość zastosowania np. układu z kontaktronem wykrywającym zbyt duzy prąd w obwodzie. Wymaga to jednak chyba dużo zachodu aby dobrze skalibrować. Można też dać np. przekładnik prądowy np. 400/5 i nawinąć samodzielnie jakiś przekaźnik tak aby np. załączał...
Przede wszystkim bez oscyloskopu - nie warto w ogóle dotykać się do takiej naprawy. To pierwsze. Należy przedzwonić obwody bramkowe IGBT. Uruchomić bez tranzystorów na zewnętrznym zasilaniu. Obejrzeć przebiegi sterujące. Jeżeli będą prawidłowe, włączyć tranzystory i szeregowo dwie żarówki mocy przynajmniej 200W 230V (zasilanie stopnia mocy spawarki...
Zerknij do tematu o spawarkach inwerterowych. Przekladnik to trafo gdzie przewód, w którym mierzysz prąd jest uzwojeniem pierwotnym, zwykle 1zwój. Wtórne uzwojenie to zwykle zdecydowanie więcej zwojów. Liczba zwojów na pierwotnym do liczby zwojów na wtórnym to przełożenie przekładnika. O tyle razy mniejszy prąd będzie płynął w uzwojeniu wtórnym. Przekładnik...
To i tak nie świadczy o uszkodzeniu. Aby regulacja istniała to musi pracować całe urządzenie - musi być moc na wyjściu. Nie wiem jak w tym modelu, ale w większości jest przekładnik na wyjściu - badający napięcie lub prąd na wyjściu urządzenia i na tej podstawie reguluje się tzw "prąd spawania".
Sprawdziłem diody za przekładnikiem i wszystkie 4szt. sprawne nawet 2szt wylutowałem, aby wyniku nie zakłamały. Potencjometr po teście powolnego obracania i kontrolowania wskazań omomierza wygląda też na sprawny. Wg. wykresu czas wyłączania/włączania tranzystorów wynosi ok. 2uS a zastosowane tranzystory z tego co pamiętam są chyba ponad 10x szybsze,...
Witam wszystkich Mam problem ze spawarką z tematu. Po włączeniu zasilania uruchamia się normalnie (mamy możliwość regulacji nastawy prądu, wentylator startuje). Napięcie na zaciskach wysokoprądowych wynosi około 60V. Podczas próby spawania pojawiają się niewielkie iskry i na tym się kończy. Pomiary półprzewodników tranzystorów IGBT oraz diód prostowniczych...
Proszę o pomoc w uruchomieniu regulatora na układzie U209B ale zaznaczam , że chcciałbym wykorzystać jego funkcję stabilizacji prądu słyszałem , że ma on wejście pomiarowe np , przekładnik , lub bocznik względnie rezystor proszę o konkretne schematy posiadam spawarkę elektrodową 230/400V są to moje pierwsze kroki do przeobienia jej na migomat dziękuję
Jeżeli chodzi o pomiar prądu to ja bym zrobił na przekładniku prądowym, dlatego że nie wiem gdzie taki ACS755XCB-200 czujnik dostać. No ale na takim czujniku pewnie będzie prościej.
Witam. Charakterystyki obu spawarek jeśli mówimy tu o spawaniu elektrodą otuloną są takie same czyli opadające. Oznacza to ni mniej ni więcej że podczas pracy w stanie jałowym na zaciskach spawarki panuje napięcie wyższe coś około 60 - 70 V . Po zajarzeniu łuku i podczas spawania napięcie spada do 20 - 30V a stabilizowany jest prąd płynący w obwodzie...
wysyłam schemat w JPEG spawarki inwertorowej,amatorskiej Jest to zmodyfikowany falownik z EP11/99. zmiana polega na innych stopniach komplementarnych napędzających transformator sterujący oraz zastosowaniu przekładnika w miejsce rezystorów mocy. może ktoś wie, jak zrobić jonizator do TIG-a inwersyjnego AC/DC, jakieś dane,obliczenia. Chętnie udostępnie...
To najbardziej typowy układ tranzystorów w tej klasie spawarek. Wypełnienie w takim przypadku jest zawsze bliskie 50% ewentualnie delikatnie mniejsze, ale niewiele bo im mniej tym większe niewykorzystanie możliwości. Ktoś wyżej pisał na biegu jałowym to za duże wypełnienie. To raczej błędne myślenie, bo przecież do zajarzenia łuku potrzebne jest duże...
Jak przyjrzysz się płytkom, to zobaczysz, że jest możliwość przełączania 380-400-415V odczepami na transformatorach. Samych tranzystorów mocy nie można zniszczyć minimalnie podwyższonym napięciem, bo cała spawarka jest do 415V przystosowana. Raz zdarzyło mi się diagnozować usterkę w takim sprzęcie. Uszkodzone było wejście przekładnika prądowego układu...
Witam.Pozwolę wtrącić swoje trzy grosze do tematu. Około 15lat temu wykonałem podobne ustrojstwo z jakiegoś przekładnika energetycznego. Mając już wykonaną spawarkę trójfazową o wadze ponad 100kg,potrzebowałem czegoś mniejszego,lżejszego i zasilanego napięciem 220v.Wszystko wyszło pięknie tylko przy dłuższym spawaniu miałem problem z nadmiernym grzaniem...
Witam ... przekładnik prądowy montujesz za mostkiem prostowniczym na ujemnym przewodzie biegnący do dławika natomiast pomiar napięcia za przekładnikiem na tym samym obwodzie przed dławikiem. Ponieważ nie wiem jaki masz dławik tzn jednouzwojeniowy czy masz odczepy z tekstu twojego postu wynika że spawarka jest fabryczna ale jaka ?? pewnie mig lub mag...
Oj Panowie, ale po co się od razu unosić i rzucać jak by się było alfą i omegą w temacie. Przecież Panie kolego ja nie daję pełnej mocy na "pierwotne" jest dławik mocy w postaci rezystora solno-wodnego. Żebyś choć wziął ten dławik w cudzysłów. To przecież woła o pomstę do nieba! Poza tym jak zapalam łuk elektryczny to mamy praktycznie zwarcie. Zwarcie...
Witam !!! Dzięki wszystkim za pasjonującą lekturę. Kiedyś rozbierałem przekładnik prądowy i pamiętam że miał on uzwojenia nawijane na rdzeniu stalowym, płaskownikiem miedzianym ( ok. 8 mmx 6 mm). Przyszedł mi do głowy pomysła zastosowania tego jako dławika na obwodzie prądu spawania. Czy w przypadku niewłaściwej indukcyjności pojedynczego dławika (przekładnika)...
Witam Znam tą spawarkę. Jest to spawarka zazem z układem ładowania akumulatora. Po pierwotnej stronie powinien być jeszcze triak do załączania kondensatora który szeregowo z uzwojeniem strony pierwotnej pracuje w rezonansie na częstotliwości sieci dając duży prąd spawania po stronie wtórnej.Załączanie tego kondensatora realizowane jest przez przekładnik...
Dokładnie AD820A! Tam nie ma normalnej pracy ani chwili! Spawarka ma dwa obwody kontroli prądu. Dokładny - z bocznikiem i awaryjny - z przekładnikiem prądowym w obwodzie pierwotnym. A tu na tych filmikach słychać jak działa ten drugi! Pierwszy - reguluje pracę układu PWM i stabilizuje prąd źródła, a drugi zabezpiecza źródło w przypadku uszkodzenia pierwszego...
Właśnie mam na warsztacie spawarkę tzw. klasy budżet kupioną na targowisku - sprzęt wypasiony - spawanie 220/380V, rozruch 12/24V. Uzwojenie wtórne aluminiowe z dwu złożonych płaskowników ,pierwotne drut miedziany w prawdopodobnie bawełnie, rdzeń - poezja, blachy nierówne cięte chyba na oko tępymi nożycami , nie wiem jak ja go spasuję zpowrotem.Ogólnie...
Poprawie kolege 63A co by sie jakis mądry zaraz nie doczepił i nie zbluzgał jak to czasem bywa.A z tego co mi sie zdaje wieksze zabezpieczenie to i chyba wieksze opłaty a to ma byc od czasu do czasu urzywane.A pozatym przekładniki chyba trzeba by dawać i jakąs baterie kondensatorów bo pewnie uznali by to za jakąs fabryke.
Podłączenie układów IR2110 wygląda na poprawne. Trzeba jeszcze zmodyfikować pomiar prądu - należy zastąpić rezystory 1R przekładnikiem prądowym. Przeczytaj dokładnie ten wątek poświęcony AVT-837: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic20...
:arrow: Mimik2 To będzie raczej iskrownik ponieważ szklanej bańki nie posiadał. Dodatkowo powiem że składał się z 3 walców z siakiegos dość twardego materiału, które mozna było rozsuwać regulujac przerwę a co za tym idzie iskrę na uchwycie. :arrow: _jta_ Podziwiam kolegę za fachową wiedzę . Nigdy nie zastanawiałem się aż tak nad działaniem całego układu....
Witam Zabieram się za budowę spawarki z tego http://obrazki.elektroda.pl/6063237700_1...
Ja wiem że ta różnicówka służyła do wyłaczania prądu w budynku. Czy po 4 miesiącach od drgań łączeniowych mogła sie sama przetrzeć izolacja z lakieru? Różnicówka nie jest przeznaczona do pełnienia funkcji łącznika roboczego. Do tego celu powinien służyć dedykowany wyłącznik, lub rozłącznik bezpiecznikowy. Czyli inaczej mówiąc, była używana niezgodnie...
Też tak myślę przeglądając noty katalogowe. Jeśli jednak użyłbym je jako klucze do części AC załączające raz masę raz plus zasilania to już mogło by się to udać... Tam częstotliwość będzie do maks 1kHz. Tak się zastanawiam ze w sumie to mogę zrobić podwójne uzwojenie wtórne dla głównego trafa i otrzymać + i - zasilania. Kluczując miedzy jednym a drugim...
Zaskoczony jestem, że w układzie nie ma żadnego przekładnika prądowego albo bocznika dostarczającego do sterownika informacji zwrotnej o prądzie płynącym w obwodzie wyjściowym - czyżby w układach rezonansowych jest to zbędne? W jaki sposób stabilizowany jest prąd podczas spawania?
Witam! Właśnie jestem " po próbach " spawarki inwertorowej i najważniejsze: wszystkie obwody przeżyły w dobrej kondycji !!!!!!! :?: (dziwne). Trafo nawinąłem tak: Rdzeń E65 z materiału 3F3 pierwotne 5 x DNE 0.4 mm dwie warstwy po 20 zwoi przekładka z foli poliestrowej 0.2 mm. wtórne 20 zwoi taśmą miedzianą 30mm x 0.12mm z izolacją taśmą poliestrową...
Znalazłem w garażu zbędny kawałek przewodu os 25 z marketowej spawarki. Przeciągnąłem z alternatora nie do rozrusznika jak w oryginale, a trochę dalej do najbliższego punktu wspólnego plusa na dodatkowym odcinku (ok 20 cm) zawiesiłem przekładnik prądowy, przy 100A ma być 3,8V. Jeszcze nie dorobiłem elektroniki, brak czasu.
Witam Wszystkich zainteresowanych TIG - owaniem. Przede wszystkim Pana Krasickiego. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł na przystawkę TIG Do zwykłych spawarek SPB 315 SPB 400 czy SPD 400. Spawarka miała by być zasilaczem o napięciu od 40 -80 V. Układ kształtowania prądu bazy i prądu spawania realizowany był by po przez kluczowanie tranzystorów...
http://i38.photobucket.com/albums/e135/o... Witam, Chciałbym przedstawić moją najświeższą konstrukcję, a mianowicie spawarkę Inverterową. Długo zabierałem się do stworzenia owego urządzenia. Pomału kompletowałem części i fundusze, aby w końcu zrobić. Postanowiłem ją wybudować z czystej ciekawości, czy mi się uda....
SG3524/3525 nie posiadają trybu prądowego - brakuje im wejść czujnika prądu, chociaż producenci chińskich wynalazków typu Dedra je stosują + dodatkowy zewnętrzny komparator, nie znam jednak szczegółów tego rozwiązania. W układzie z przekładnikiem prądowym też występuje rezystor pomiarowy, który jest włączony już za przekładnikiem - płynący przez niego...
Witam Jak komus szkoda ściągnąć 3MB to nie musi , Eagle jest na tyle popularny no i są darmowe wersje że każdy może jego sobie zainstalować. Czasami lenistwo innych przekracza wszelkie granice. Budowa spawarki na transformatorach od mikrofali , owszem jeśli naprawdę się nudzisz :D. Do tematu: dlaczego używasz IGBT na 900V? Stare zapasy? Ile kosztował...
Proponuję sprawdzić rezystancję opornika dołączonego bodajże szeregowo z dioda, albo za mostkiem prostowniczym do wyjść przekładnika prądowego. Przekładnik znajduje się na przewodzie biegnącym od modułu igbt do trafo. Wartość tego rezystora ustala w jakim przedziale będzie możliwa regulacja prądu wyjściowego spawarki. Im wyższa rezystancja, tym mniejszy...
mam pytanko do ciebie czyli trzeba zrobic tak chodzi mi o przypadek spawarki tig! komparator pobiera napiecie z wyjscia spawarki i kiedy jest ono jałowe to podaje sygnał do trafa WN trafo to wytwarza wys. nap. i potem do przekładnika?? tzn chyba chodzi o trafo separujące trafo WN od napiecia spawania. tylko powiedz mi np jak zacznie sie spawac to jak...
Sprawdziłem tor przekładnika są tam podwójne diody D13 i D14 ,które mają uszkodzenie brak przejścia na złączach ,uszkodzony rezystor R16 (102) 1k powinno być jest 350k, diod nie mam możliwości odczytania oraz diod D11 i D10,na D11 zwarcie jednej diody napisy zatarte, Proszę o pomoc .Podpinam się pod temat Mam właśnie otwarte swojego Magnuma 208 alu...
Pytanie. Czy dysponujesz rezystorem circa 0,10-0,12Ω/5kW? Jeżeli nie - to zapomnij pomiarze prądu. Ta spawarka ma prąd maksymalny MMA 140A. Spadek maksymalnego prądu spawania zależny również od napięcia zasilania. Jeżeli napięcie w sieci spadnie do poziomu niższego od 196V - zapomnij o pełnej wydajności. A zapewniam Cię że to nic nadzwyczajnego,...
Witam Ciekawy temat i szkoda że na niego nie natrafiłem wcześniej. Ale od kilku dni działa u mnie taki na szybko złożony układ który włącza grzanie cwu gdy w domu urządzenia te większej mocy pobierające powyżej 7A są wyłączone. Głównym elementem jest ok. 15 letni rejestrator KE-71 z programowanymi wejściami dla różnych czujników temp., wejście prądowe...
przekładnik prądowy spawarka spawarka przebieg przekładnik spawarka przekładnik prądowy
emulator windows androida separator antenowy radio schemat zaciąć pokrywa
pralka candy iskrzy pralka candy iskrzy
Nice Master MC424 MC824 jak wyłączyć samozamykanie bramy wjazdowej Elektrozawór Aqua-Stop Samsung DW60H9970/FS – objawy, numery części, wymiana