Ja tak postępowałem bo z rysunkami do pakieciaków zawsze było krucho, a drzewiej kupowało się co było, a nie to co się chciało i później była polka-ignac z ręcznym piłowaniem krzywek...
Najlepszym rozwiązaniem byłoby dołożenie rdzenia do ok. 40-45cm2 ,aby wyszedł ok. 1zw/V, jeśli nie masz takiej możliwości to zrób tak, po wykonaniu karkasów z bakielitu nawiń na pierwotnym 2 cewki po 188zw drutem w izolacji szklanej lub bawełnianej fi-2mm,wtórne płaskownikiem 2 cewki po 53zw płaskownikiem w podobnej izolacji jak uzw. pierwotne o przekroju...
Czy w odróżnieniu od miedzi czy aluminium, uzwojenie nie będzie wprawiane w ruch i nie przetrze w rezultacie materiału izolującego taśmę. A skąd takie przypuszczenia, tak miedz jak i aluminium poddawane jest dużym siłom podczas przepływu prądu spawania. Moim zdaniem takie uzwojenie to strata materiału i czasu . Lepiej sprzedać na złom i kupić drut...
I połączyć te 10zw z początkiem wtórnego?? Czy to musi być koniecznie 10zw? 1. 10 tj. orientacyjnie. dasz trochę więcej będzie prąd większy, mniej trochę mniejszy. Ale bez przesady bo rdzeń masz niezbyt duży więc prąd pobierany z sieci może za bardzo wzrosnąć. 2. Oczywiście że połączyć w szereg z początkiem wtórnego. po połączeniu zmierz napięcie na...
Witam. Dla AL11000 trzeba nawinąć dwa uzwojenia po 16 zwoi. Nawijamy oba w tym samym kierunku, odseparowane elektrycznie. Początki uzwojeń oznaczone gwiazdką na schemacie. DZ1 i DZ2 zenerki na 15V.
1. Przede wszystkim cierpliwie. 2. Elementy oddalone brzeszczot lub przecinarka 3. Blisko styku uzwojeń dremelek lub delikatnie brzeszczot lub nóż 4. W każdej możliwej sytuacji stosuj przekładki z blach ( hak się coś opsnie to w blachę metalowa trafi.
Czy podłączysz 0 do punktu wspólnego czy nie to niema znaczenia i tak na każdym uzwojeniu będzie po 220V.
Podstawy teoretyczne wyjaśnił(at) Strumień świadomości i chyba nie ma potrzeby się więcej nad tym rozwodzić, mając wszystkie dane tej konkretnej spawarki można te napięcia wyliczyć dla każdego wzajemnego położenia uzwojeń, a mając możliwości regulowanego zasilania i pomiaru, również zmierzyć. Wiadomo, że najtrudniej byłoby używać tej spawarki gdyby...
Najprawdopodobniej zwarcie w cewce uzwojenia pierwotnego. Ponieważ spawarka jest "leciwa", niewykluczone jest uszkodzenie karkasu, często wykonanego z płyty pilśniowej, i przetarcie izolacji uzwojeń przez blachę rdzenia.
Na początku to będziesz potrzebował zasilacz transformator 24V AC żeby zasilić przystawkę a konkretniej jonizator ( w oryginale to napięcie było brane z uzwojeń spawarki ) z tyłu masz złącze po podaniu zasilania do przystawki na uchwycie tig po wciśnięciu przycisku w rączce powinna się pojawić iskra A czy to zadziała z spawarką inwerterową to trzeba...
Witam, mam wątpliwości co do tego PCV, po pierwsze będzie źle odprowadzać ciepło z wnętrza uzwojeń i po drugie nie jest odporne na wysoką temperaturę. Ściśnięte dość mocno zwoje wewnątrz cewki zetkną się ze sobą przy pierwszym lepszym podgrzaniu spawarki.
Zmniejszając liczbę uzwojeń zmniejszyłeś indykcyjność dławika. Jakieś parametry mogą ulec zmianie, np. mogą wystąpić większe zakłócenia jeśli to jest część filtra. Ale bardzo nieznacznie, bo skoro urządzenie nie uległo uszkodzeniu gdy jeden koniec uzwojenia się "wyrabiał" to wytrzyma również nieznaczną zmianę indukcyjności.
Da się tym spawać?Dodam że ten transformator ma kilkanaście odczepów na obydwu uzwojeniach pierwotnych. W tym stanie to sie nadaje albo do przewinięcia i nawinięcia na nowo (porządny karkas, nowy drut) albo do oddania na złom.
Bocznik magnetyczny sprawia, że charakterystyka transformatora jest bardziej miękka, w przypadku spawarki jest to korzystne.
Jeżeli wiesz ile zwojów na wolt musisz nawijać dla określonego napięcia, to możesz sobie dowinąć uzwojenie do ładowania akumulatorów samochodowych, czyli około 14 V zmiennego (najlepiej z odczepami co 1 V dla regulacji prądu ładowania), lub około 16-17V dla układu z elektroniką sterującą. Zobacz schematy prostowników do ładowania akumulatorów, jest...
Zrobiłem kilka lat temu spawarkę z uzwojeniem pierwotnym na jednej kolumnie a wtórnym na drugiej i dawała bardzo mały prąd (nie można było spawać).Po przeróbce miała uzwojenia dzielone po połowie i działa dobrze.Słyszałem że najlepszy podział to: 1 kolumna- 60-70% pierwotnego i całe wtórne,2-reszta pierwotnego.Daje to dobry prąd spawania i mały zwarcia.Dokładnej...
Nie wiem jaka jest wielkość tego trafa, ale drut wygląda co najmniej na fi3 albo lepiej. Przy "małym transformatorze od spawarki na 230V" szacuje się około 2zw/V (chodzi mi o rząd wielkości). Ale niestety nie wydaje mi się, żeby nawet na obu uzwojeniach było 500zw aby można było zasilić 230V. Coś tu nie jest tak. I jeszcze ten gruby drut...
Witam . Uzwojenie jest na 100% miedziane.
Sprawdź czy nie ma przebicia między uzwojeniami, na wyjściu spawarki jest ok 70V i niektórych takie napięcie już potrafi odrzucać.
Przy tej średnicy drutu masz na pierwotnym ok.6,5A x230V=1495W (minus straty w miedzi i na namagnesowanie rdzenia), to jest zbyt mało na spawarkę, licząc min. wtórne 60V uzyskasz ok.22-25A za wtórnym (ogólnie licząc) - za mało do spawarki. Uzwojenia pierwotne w toriodach mają małą rezystancję, podłącz pierwotne przez bezpiecznik np.10A, zapobiegniesz...
Zgadza się. Mam kiedyś rozpoczęty projekt, gdzie miał być transformator z rdzeniem E65 (chodzi o spawarkę 160A z mikrokontrolerem). Transformator omyłkowo mawinalem na rdzeniu E70/33/32 3C92 lub 3F3 z tą samą ilością uzwojeń. Mam pytanie, czy coś mam zmienić, aby transformator działał w wymienionej spawarce?
Witam Tutaj znajdziesz jak oblicza się spawarki: http://elektronikadlawszystkich.fm.inter...
Moc spawarki 2kW to prąd spawania około 80A, w zupełności wystarczający do łączenia elementów o grubości ścianek 3-5mm przy użyciu elektrody 2,5mm - w sam raz do domowego majsterkowania. Spawarki o mocy 20kW pozwalają na spawanie prądem rzędu 500-600A, w warunkach amatorskich takich się nie stosuje.
I tu chyba jest problem, nie wiem co znaczy łączyć synfazowo, Zgodnie w fazie - czyli z kierunkiem nawinięcia uzwojeń.
Proszę nie wpadać w euforię. Posiadaczom spawarek z uzwojeniami Al polecam porządnie wyczyścić i docisnąć końcówki uzwojeń w zaciskach łączeniowych. (to słaby punkt uzwojeń Al) Wymiana uzwojeń z Al na Cu daje znikome zyski. (pomijam przypadek nawinięcia przez fabrykę za cienkim drutem w stosunku do wielkości okna) Matematyki się nie oszuka.
√0,61 = 0,78 czyli średnica minimalna to 4mm*0,78 = 3,12mm
Koledzy nie obejrzeli zdjęć, to nie ta spawarka o której tutaj dywagujecie ;) Wcześniej ktoś wspomniał, sprawdzić czy napięcie dociera do uzwojenia pierwotnego. Jeżeli tak , a spawarka nie buczy, to jest uszkodzone uzwojenie pierwotne. Jeżeli nie, to trzeba sprawdzić kable i wyłącznik.
Po połączeniu tych uzwojeń ile masz woltów na wtórnym? Musi być coś około 40/50V bo jak jest mniej ciężko będzie łuk zajarzyć. Będzie kleić elektrodę do metalu. Czy spawarka/transformator ma regulację prądu spawania?
Ciekawe jak z indukcyjnościami uzwojeń tego gotowego transformatora.
Dolącz więc do tego dużego uzwojenia jeden z odczepów tego malego uzwojenia . Wtedy część uzwojenia będzie się odejmować a część dodawać w zależności , do którego odczepu zostanie podlączone napięcie. Ten przekażnik prawdopodobnie byl używany do obniżenia napięcia biegu jalowego.
Patrzałem ale nie ma tam konkretnie tego o co mi chodzi. Mam półautomat i nie ma on sterowania pradowego tylko poprzez odczepy a chciałbym zrobić sterowanie na tyrystorach mam dóżej mocy tyrystory tylko potrzebuje prosty schemat proszę o pomoc !!
Ja kiedyś dostałem spawarkę która wtórne uzwojenie miała wykonane z przewodu napowietrznego w izolacji wykonanej ze starego prześcieradła . Pierwotne było niewiele lepsze . Działało to całkiem dobrze , tylko czasami potrafiło się zapalić .
Poszukaj dokumentacji spawarki z EP, tam jest przedstawiony sposób liczenia uzwojeń.
Czy schemat spawarki S T A 225 jest taki sam ? a może ktoś ma więcej danych na temat tego typu spawarki .rodzaj uzwojeń dane elementów itp Za ewentualne informacje z góry dziękuje !
Witam. Przy takim rozwiązaniu jak regulacja napięcia spawania na zaczepach uzwojenia pierwotnego transformatora, to z reguły uzwojenia te łączy się w gwiazdę. Pozdrawiam.
Takie spawarki produkowal Zaklad Elektromechaniczny Pana Jagielskiego z Gdanska. 380V ok.250A..Uzwojenia prawie niezniszczalne. Pozdrawiam.
Witam,znalazłem właśnie w piwnicy taka spawarkę jednak bez przewodów i nie ma żadnej różnicy w mocowaniu przewodów do masy i do elektrody,brak także oznaczeń na obudowie .Jeśli ktoś wie jak to połączyć będę wdzięczny.Druga sprawa jak sprawdzić czy jest ona sprawna ,bez przewodów.Pozdrowienia.
Spawarka Dobrze się prezentuje lecz zwróć uwagę czy uzwojenia spawarki nawijane są drutem lub taśmą miedzianą Szereg spawarek ze względów oszczędnościowych jest nawijanych przewodami aluminiowymi ku zaskoczeniu właścicieli już zakupionych spawarek.W przyszłości możesz się pokusić na zamontowanie w spawarce wentylatora o większej wydajności celem poprawienia...
najlepiej i najprosciej zrobic dodatkowe uzwojenie
Jak sie chce to można kupić i zrobić tak jak ma być http://www.eltrex.net.pl/laczniki-krzywk... na elektrodzie chyba jest schemat tej spawarki.
Są przejścia na uzwojeniach? rdzeń się nie rozleciał??? Takie objawy miałem w spawarkach gdzie połowa rdzenia wypadła z uzwojenia.
Masz miernik? Zmierz rezystancję uzwojeń.
Bardzo dużo na temat spawarek , obliczania uzwojeń jest w temacie : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic37...
Im mniej V tym więcej Apmer, a to właśnie Ampery są potrzebne, nie Volty. Dodano po 2 Ale zastanawia mnie te mV na wyjściu liczyłem na pojedyncze V. A to na pewno mV? A nie 12V, z taką ilością uzwojeń.
Witam Za zadanie mam uruchomić taką oto spawarkę. Ktoś mocno namieszał z podłączeniem przełacznika. Transformator ma dwa uzwojenia pierwotne jedno grube, drugie cienkie i rzekomo spawarka też działa na 3 fazy. Mam pytanie-które uzwojenie ma być podłączone przy pracy z 230V, a które uzwojenie powinno być podłączone przy pracy z 400V (sądząc po ilości...
Panowie mam taki problem mam spawarkę transformatorową, taka dość starą 3 fazowa i na 230V , problem polega na tym, iż: Kiedy prąd jest mniejszy spawania, kiedy uzwojenia są bliżej siebie i oddalone na max? Spawarka posiada regulacje uzwojenia pierwotnego co oddala go od uzwojenia wtórnego.
W tym modelu spawarki SPB-315 wykorzystanie łączenia szeregowego i równoległego uzwojeń pierwotnych i wtórnych. Ten model nie jest produkowany a więc może być, problem z zakupem tych wyłączników. Ja wykorzystałem elementy wyłączników i zmontowałem je sam. Wyłącznik powinien mieć dwie pozycje i w pierwszej łączyć szeregowo a w drugiej równolegle. Dołączam...
Zgrubnie policzyłem, że główny transformator z powodzeniem można wykonać również na rdzeniu EE65, zmniejszając nieznacznie przekrój uzwojeń.
Jeżeli trójfazowa to tylko z prostownikiem. Bez prostownika może być jedno lub dwufazowa.
Zamiana energii magnetycznej w cieplną jest nieodłączna podczas zmian strumienia w rdzeniu. Dlatego rdzeń się grzeje. Uzwojenia grzeją się głównie z powodu strat rezystancyjnych - które również wydzielają się w postaci ciepła. W spawarkach z wiatrakiem, stosowano inne współczynniki przy obliczaniu rdzeni i uzwojeń. Stąd spawarka z lat 70 firmy OZAS...
Ja to bym osobiście na złom nie oddawał (no chyba, że bardzo przeszkadza) Pieniądze z takowej transakcji, to takie mierne. A i jeszcze napiszę, zapytam się tak: Nie wiem jaki to przewód, o jakim przekroju. Prawdopodobnie o dosyć dużym. https://obrazki.elektroda.pl/3040629600_... Ale teraz. Spróbuj Pan kupić podobny na aukcji, w sklepie...
Witam ! Gratuluję wykonania i uruchomienia spawarki. Co to za linka 50mm kwadrat ? jak ją wykonałeś ? Czy uzwojenie wtórne połączyłeś szeregowo czy równolegle ? Pozdrawiam. Stefan
Spawarka elektrodowa edwaku pisałeś mi że mam nawinąć 367 zwoi drutem 1,6mm a czy na spawarkę w uzwojeniu pierwotnym to nie będzie za mało. a jakby to nawinąć drutem 2,5mm to ile musze nawinąć na 400V i przy jakiej ilości zrobić sobie odczep na 230V proszę o odpowiedz. Z góry dzięki.
przewijałem już wiele transformatorów lecz same małe Witam . Skoro już masz jakieś doświadczenie to możesz spróbować , należy jednak pamiętać o zabezpieczaniu cewek lakierem . Może być to lakier poliuretanowy lub każdy inny przeznaczony do zalewania transformatorów . Niezabezpieczone cewki są narażone na silne drgania uzwojeń co w konsekwencji prowadzi...
Myślę o zgrzewarce do ogniw, ale może i do blaszek na bazie transformatora ze spawarki
Zmierz jeszcze napięcia jak pisał Nstan Przy połączeniu uzwojenia wtórnego w trójkąt
Skąd koledze wzięło się 2 uzwojenia na stronie wtórnej. Pierwotne powinno mieć 3 wyprowadzenia a wtórne dwa. Tak małe rezystancje mierzę metoda techniczną. Przez każde z uzwojeń przepuszczam znany prąd i zmierzę spadek napięcia. Prąd, ja używam akumulatora 12V i żarówki 12V 12W. Prąd ok 1 A.
Wszystko zależy od jakiej spawarki. O ile uzwojenie pierwotne w większości przypadków możemy wykorzystać, to wtórnego niestety nie.
Dzięki Ktoś mi podpowiedział że można owinąć go zwykłym bandażem tylko gęsto żeby nie było dziur i pomalować to farbą odporną na temp. i tak nawinąć na karkas co o takim sposobie myślicie?
Jak w temacie gdzie mogę kupić lakier przeznaczony do izolowania uzwojeń transformatora a dokładniej spawarki??
Postarałem się sprawdzić dostępne egzemplarze i odpoowiedzieć na pytanie dotyczące uzwojeń tanich chińskich spawarek. W hipermarketach oraz na Allegro jest ich dostępne całe mnóstwo w cenach 300-400 złotych. Sprzedawcy wielokrotnie informują że uwojenia transformatorów są miedziane. Sprawdziłem 4 egzemplarze. HOT SPARK, EUROTEC,BASS Polska,PIROTEC....
W spawarce uzwojenie na dwóch kolumnach? Przecież tam się stosuje bocznik magnetyczny.
Tak zrobię, w poniedziałek sprawdzę jakie zabepieczenie ma spawarka w miejscu w którym pracuje,dlatego jest u mnie bo u sąsiada bezpieczniki wyrzucało za każdym załączeniem i dlatego pytałem o pomiar trafa,w dtr-ce wyczytałem że,zabepieczenie to bepieczniki zwłoczne 35A,prąd znamionowy to 3razy 27A. zasugerowałem się tym że, min.insatalacja była zrobiona...
Witam Mam zamiar zrobić spawarkę. Jaka musi być proporcjonalność rdzenia do uzwojeń? Prąd spawania 200A
Ale rdzeń tego transformatora sterującego z jakiego materiału? Podobnie z toroidalnym. Na razie wszystko wskazuje na zbyt małą indukcyjność uzwojeń...
To pytanie do fachowców w tej dziedzinie - ja z tego co widziałem to wysokie napięcie nie styka się bezpośrednio z przewodem wychodzącym na elektrodę. impulsy wysokiego napięcia przenoszone są do małego transformatorka na wyjściu spawarki. Uzwojenie pierwotne to jeden zwój idący z płytki HF a przewód wyjściowy ze spawarki jest puszczony przez kilkanaście...
Tak to jest transformator sterujący na każdy klucz (trzy tranzystory) oddzielne uzwojenie sterujące razem cztery uzwojenia .
Spawarka naprawiona, znaczy sie dziala. Dokladnie niewiem co było powodem palenia bezpieczników. Teraz spawarka chodzi bez zarzutów, bez koniecznosci wymiany uzwojeń. Troche w niej pogrzebałem i hula ;) Dzięki! :) Temat zamykam.
Po pierwsze charakterystyka sztywna to pryskanie gwarantowane tak jak w migomacie. Można to skompensować duuuużym dławikiem. Tak dla sprawdzenia możesz wpiąc szeregowo z elektrodą uzwojenie wtórne innej spawarki elektrodowej AC. Czyli takiej bez prostownika: 1 lub 2 fazowej.
Witam, znajdzie sie kto pomoże i wytłumaczy łopatologicznie jak sprawdzić, zmierzyć każde uzwojenie w spawarce?
Stojan tej spawarki jest nawinięty taśmą aluminiową.Wirnik jest natomiast nawinięty cienką taśmą miedzianą.Po rozebraniu wirnik spawarki musiałbyś wypalić w ognisku żeby uwolnić z wirnika uzwojenie miedziane.Stojan silnika również ma uzwojenie miedziane które też trzeba by było wypalić.Ilość miedzi pozyskanej oceniam na około20 kg.
Spokojnie możesz nawinąć pozostałą część uzwojenia drutem 2,2mm, czy uzwojenie jest miedziane, czy aluminiowe?
Nie jestem pewnien czy dobrze zrozumiałem jak ta spawarka ma działać ale mają to być 2 trafa połączone szeregowo nowymi uzwojeniami wtórnymi? Jeśli tak to uzwojenie trzeba nawinąć drutem nawojowym, przekrój zależy od prądu tej spawarki. Na obu rdzeniach musisz nawinąć dokładnie tyle samo zwoi i połączyć koniec pierwszego uzwojenia z początkiem drugiego....
(at)kulysaw Rozciągnij ten przebieg tak żeby było widać czasy narastania i opadania, taki oscylogram nic o nich nie mówi... Opisz dokładnie ten transformator od zasilacza - jaki rdzeń, szczelina, ilość zwojów, przekroje drutu, indukcyjności uzwojeń?
Chodzi Ci o to uzwojenie bez podłączonego jednego końca? Wg opisu jest to uzwojenie ekranujące.
Bedzisz miał kłopoty z regulacja mocy.Możesz np; odłączać jedna fazę. Potem jeszcze odłączać zero. I wtedy pozostanie ci połaczenie międzyfazowe. I dalszy spadek mocy. Słaba to regulacja. Ale zawsze. Dla poprawy zajarzania łuku możesz w szereg w obwodzie prądu stałego dołaczyć dławik. jakikolwiek. Byleby jego uzwojenie było dosyć grube. Może to byc...
przepraszam za odgrzebanie ale czy można zrobić układ anti stick przy użyciu styczników półprzewodnikowych po stronie pierwotnej uzwojeń spawarki ? ma ktoś jakiś pomysł lub schemat?
Myślisz że jest tylko jedno uzwojenie? Wiem ile jest uzwojeń w spawarce jednofazowej, zasilonej dwoma fazami, oraz trzema fazami, na półce leżakuje pozycja "Atlas uzwojeń silników indukcyjnych"- Jan Zembrzuski . Zrób to co napisałem, czyli uzwojenie pierwotne pozostaw w spokoju, a uzwojenie wtórne połącz w trójkąt. Nie zapomnij zrobić zdjęcia.
Około 90 procent masy tego uzwojenia to miedź. Dość gruba, więc demontaż nie będzie problematyczny.
Może dlatego że to połączenie stosowane jest raczej w prostownikach dużej mocy (np. trakcyjnych), nie wiem dlaczego ale widziałem transformator do zasilania wanny galwanicznej z uzwojeniem wtórnym połączonym w trójkąt jednak wykonanym z kilku płaskowników nawijanych i połączonych równolegle. Ps. kiedyś skonstruowałem dwie spawarki z uzwojeniami wtórnymi...
Witam Wg mnie Twój trafo aż się prosi o regulację prądu przez zmianę odległości cewek. Niewielkie przeróbki i zamiast bocznika lub tyrystorów, śruba która będzie przemieszczać cewki jednego z uzwojeń. Kiedyś robiło się tą metodą sporo spawarek. Odradzam z dwóch powodów : - wykonanie układu mechanicznego jest dosyć kłopotliwe , wymaga solidnych sztywnych...
:arrow: piwek9 04 Mar 2012 17:08 (początek strony) Biorąc pod uwagę, że tyrystor przewodzi tylko w jedną stronę, dioda wydaje mi się zbędna; można natomiast rozważyć połączenie równoległe uzwojeń wtórnych i wtedy będą potrzebne dwie diody, a za to w uzwojeniu wtórnym będzie się wydzielać 2 razy mniej ciepła. Spawarka daje dość duże napięcie, a regulować...
Witam mam spawarkę bodajże st-250 wymiary kolumny rdzenia to 8.1 na 13.7 problem polega na tym ze spaliło się uzwojenie pierwotne zasilane napięciem 400v znajdował się tam drut aluminium ja chciałbym nawinąć ja drutem miedzianym na uzwojeniu pierwotnym czy ktoś mógłby mi pomoc ile zwoi powinienem nawinąć i jaka grubością drutu ? czy można nawinąć to...
Witam, czy taśma parciana nada się na izolacje drutu/płaskownika uzwojenia wtórnego w spawarce. Z oczywistych powodów nie nadaje się to do tego zastosowania. W tym przypadku można zastosować np. [url=https://allegro.pl/oferta/folia-izo... izolacyjną i [url=https://allegro.pl/oferta/lakier-el...
Witam, jak w temacie kupię transformator spawalniczy na mig-mag, równie dobrze może pochodzić z małej spawarki, uzwojenie tylko miedziane lub rdzeń powyżej 40cm^2. Pozdrawiam
Może być wina transformatora co widać na 1 zdjęciu naruszenie izolacji, jak to wygląda w rzeczywistości to trzeba pomierzyć rezystancję uzwojeń.
Hmm - uzwojenie wtórne w spawarce, to uzwojenie spawalnicze ewentualnie pomocnicze dla obwodów sterujących. W przypadku regulacji odczepowej wtórne nie są stosowane jako pomocnicze, z powodu dużych różnic przedziałów napiecia na nich. Ale niech zigamor0 zdejmie prowizję z plików wtedy sobie to obejrzymy. W/g tego co pisze te "wtórne" nawinięte jest...
Przeszukaj moje posty zamieszczone w interesującym Ciebie temacie.W jednym poście precyzuję iż ten wyłącznik jest trudno osiągalny i można go zastąpić polskim wyłącznikiem i podałem jego oznaczenie oraz producenta.Ten wyłącznik jest gabarytami nieco większy ale w pełni wykożystuje lukę po poprzednim bez problemu.Jest szereg spawarek różnych producentów...
Jeszcze parę słów na temat izolacji. Też będę niedługo izolował spawarkę (uzwojenie transformatora) i zastanawiam się czy nie da się tego zaizolować taśmą teflonową dla hydrauliki?? Wygląda to jak biała taśma izolacyjna tyle że jest bez kleju i wytrzymuje 260 °C Ktoś ma jakiś pomysł na ten temat??
Taki płaskownik z uzwojenia spawarki ma ok. 20-24 mm², więc jeśli jej nie szkoda, to zapewne się nada, ale jest bardzo sztywny, więc może prościej nawinąć linkę.
To jest stara dobra spawarka, ale ma duży apetyt na prąd. Popatrz na tabliczkę. Na zabezpieczeniach ESka nie będzie chodzić. Oporność blisko zero to normalne, te uzwojenia są naprawdę grube a miernik uniwersalny nie mierzy tak niskich wartości.
W przypadku spawarki o której piszesz transformator ma 3 uzwojenia na 3 kolumnach Jakby autorowi tematu chciało się poszukać, toby znalazł np. [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v... na elektrodzie, gdzie to jest ładnie pokazane V.
Do ,,naprawy" drutu nawojowego polecam taśmę kaptonową samoprzylepną. Spotykam tak wykonane uzwojenia z profilu Cu w niemieckich spawarkach.
Coś podobnego kiedyś naprwiałem i zwarty był triak. Zaila uzwojenie pierwotne trafo. Wątpie by były spawarki które cały czas mają prąd na wyści . Stycznik też można założyć nie jest to skomplikowane.
Tak wystarczy, ważne by uzwojenia się zmieściły (na trafo od mikrofali nie wejdą)
kolego ''partacz'' ja nie twierdzę że wyżej wymieniona spawarka jest na 230v,tylko regulator którego schematu poszukuje kolega ''d_stopa'' ,a do którego link mu podałem może pracować ,wpięty jak wcześniej podałem między faza-zero,jak również faza-faza,nie zapominając o włączeniu w szereg z elementem wykonawczym pierwotnego uzwojenia transformatora spawarki,a...
Witam! Stwierdzenie, że silnik asynchroniczny nie nadaje się do pracy jako prądnica nie oznacza, że jest to niemożliwe. Kilkanaści lat temu był nawet wypadek - bodaj w kopalni Bełchatów, w którym na skutek połaczenia dwóch spawarek wirowych uzwojeniami spawalniczymi ( jedna ze spawarek miała napęd spalinowy) doszło do porażenia elektryka w rozdzielni...
Kolega budował dom.Lata temu.Spawarka była nieodzowna.Wtórne uzwojenie spawarki transformatorowej którą budował ,izolował paskami prześcieradła które pociął.Po owinięciu uzwojenia i ułożeniu na karkasie zalał całość lakierem izolacyjnym.
więc piszę z prośbą o pomoc i poradę co się bardziej opłaca sprzedać na złomie czy sprzedać za 400 zł Na złomie nie sprzedasz za 400zł ''na wagę spawarki''. Musisz odwinąć uzwojenie i okorować przewody spawalnicze. Masz kupca za 400 to sprzedawaj albo baw się w odzyskanie miedzi. Temat sprzed 13 lat, więc i ceny nie aktualne.
A ja uważam, że to ryzykowne. W czasie inicjowania łuku spawarka taka jest transformatorem w stanie zwarcia. Dla zmniejszenia natężenia pobieranego wtedy prądu zastosowane są niekiedy uzwojenia z drutu aluminiowego. Nie wiemy, jak zbudowana jest spawarka Kolegi. W razie konieczności wykonania prac spawalniczych z użyciem małego agregatu zastosowałbym...
spawarka przekrój uzwojeń schemat uzwojeń spawarka sznurek uzwojeń
xsara zasilanie zapłon kontrolka renault master hasło wygasa
MAN TGL: Błąd EDC 00651-1 i 655-1 - Diagnostyka i Rozwiązania Czy ładowarka Foxsur działa po upadku?