skąd się bierze takie buczenie? W spawarce jest zasilacz impulsowy który generuje " nieco wysokie " częstotliwości oraz harmoniczne . Spawarki starszego typu czyli transformatorowe pracują z częstotliwością sieci, czyli 50 Hz.
Witam Chcę kupić spawarkę za ok.2200zł zastanawiałem się nad BESTER STB-250 A le jak się zacząłem się pytać po sklepach polecali mi spawarkę indukcyjną . Koledzy "specjaliści" jaką wybrać teraz spawarkę Indukcyjną czy Transformatorową jakiej firmy i dlaczego. Prosił bym o pomoc. Wszystkim za pomoc dziękuje [/b]
Żarówka to obciążenie rezystancyjne, w spawarce indukcyjne, z żarówką może być w porządku, natomiast spawać będzie kiepsko.
A gdyby tak wykorzystać spawarkę inwertorową jako generator pieca indukcyjnego. Mamy gotowy układ zasilania z regulacją mocy i zabezpieczeniem przeciw zwarciowym, należało by tylko dobudować /przebudować końcówkę mocy spawarki/pieca.[cewka indukcyjna,kondensator] Taką małą spawarkę ok. 1kw można na Allegro dostać za 650zł. Gdyby coś nie wyszło spawarka...
OK ! Zgadza się ! Wydrukowałem i teraz widzę, że trafiłeś ! Teraz tylko znaleźć odpowiedni typ i uruchomić spawarkę. Może podejdą od kuchenek indukcyjnych.
Jeżeli do generatora 3F podłączyłeś spawarkę 1F to spowodowałeś asymetrię i przegrzanie. Zazwyczaj przy takim połączeniu urządzenie podłączone nie powinno pobierać więcej jak 40% do 60% mocy określonej dla pojedynczej fazy. PS: Szczególnie, że największy pobór mocy był poprzez rezystancję (spawarka), więc raczej nic się nie powinno stać. To jest obciążenie...
Próbował może ktoś przerabiać takie sprzęty za 200-300zł, albo przynajmniej doradzi który będzie łatwiejszy do ogarnięcia?. Potrzebował bym jakieś regulowane źródło napięcia lub prądu do zasilania nagrzewnicy indukcyjnej.
czym mozna regulowac prad spawarki i obroty silnika indukcyjnego czy u2008b moze a moze jest uklad ktory to zrobi szukam informacji Przeniesiono z Inne j.
Widzę ktoś odświeżył temat więc i się dopiszę. Firma Kipor to chińska tandeta. Zamrażarki, jarzeniówki, silniki indukcyjne, spawarki potrzebują innej mocy do bujnięcia się. Czasami 3 razy większej więc uzależnione jest to od waszego zapotrzebowania. Polecam Agregaty firm Magnum, Silence, Matrix.
(at)jaga134 Z żarówką nie zadziała, musi być element indukcyjny.
Da się to w jakiś prosty sposób osiągnąć? W prosty sposób to możesz ją przerobić na surowce wtórne, po 25zł/kg. A nagrzewnicy indukcyjnej z tego nie zrobisz w żaden sposób.
To nie miało prawa działać. Dla spawarki Telwin model 160 która ma 110A ciągłej pracy minimalna moc agregaty to 8,2kW w jednej fazie wg. prducenta spawarki. Obciążenie indukcyjne i wszystko w temacie. Agregat widział niemcy jak go przeładowywali w Hamburgu.
(at)tadgra Nie do końca tak..bo...transformator to obciążenie czysto indukcyjne. Spawarka inverterowa zaś jest obciążeniem o impedancji pojemnościowej. Policz teraz opłatę za zużycie energii biernej indukcyjnej a pojemnościowej. Nowoczesne liczniki elektroniczne to liczą...niestety.
Mam spawarkę Dedra 200 z tigiem , posiada ona na wyjściu 60V , pod obciążeniem 20-25V , częstotliwość 50kHz. prądu stalego impulsowego . Jak by można wykorzystać ją do zasilenia wzbudnika pieca indukcyjnego bez ingerencji w nią , tak by spawarka pozostała spawarką. Jedyne co by pewnie należało zrobić to ingerencja w układ częstotliwości w celu uzyskania...
Sprawdzałem każde pole i na różnych garnkach , to samo. Dzięk jest taki jakby chodziła spawarka transformatorowa .
Witam jeżeli twoja spawarka ma moc 6.6kVA a jak wiadomo spawarka jest odbiornikiem indukcyjnym przez co musisz doliczyć również sporo mocy biernej myśle ze agregat o mocy 10kW byś potrzebował
Wystarczy popatrzyć na transformator. W starych jest o wiele większy i uzwojenia są szerzej rozsunięte, dzięki temu spawarka nie potrzebowała dławika. A o kondensatorach, to już pisałem, trafo jest obciążeniem indukcyjnym, kondensatory pojemnościowym, razem niwelują częściowo moc bierną, czyli poprawiają współczynnik cos φ.
Ok ale zgrzewarka ma czujnik indukcyjny a spawarka chyba musi być konrolowana przez robota by kontrolował luk
Zamieszczam projekt spawarki inwerterowej o maksymalnym ciągłym prądzie wyjściowym 200A. W załączniku są schematy, rysunek płytki drukowanej oraz rysunki i opisy wykonania elementów indukcyjnych. Pliki zapisane są w formacie PDF.
O jeju potrzeba mi schemat sterownika 3 fazowego i 1 fazowego do spawarki teraz rozumiecie?
Uprzejmie proszę o odpowiedź na temat czy są to wszystkie elementy indukcyjne w spawarce i ewentualnie gdzie można dostać brakujące. Czy na schemacie tr101 to to samo co tr1? Skąd dławik wyjściowy.
Zgodnie z wytycznymi, od pewnej mocy już powinna PFC mieć "na pokładzie" (nie pamiętam o jaką dokładnie moc chodzi). Z drugiej strony, sama idea "nagrzewnicy indukcyjnej" wyklucza użycie 50 Hz. Nawet w kuchenkach indukcyjnych nie spotkałem PFC. Zresztą, na zdjęciach nie pokazałeś praktycznie nic poza trafo, ciężko wiec ocenić samą konstrukcję. Ppo...
Zgrzewarkę zrobisz bez większego problemu, chociaż będzie to armata na muchy. Ale nagrzewnicy indukcyjnej już nie, za niska częstotliwość.
Tyle tylko, że trzeba by dorobić emulację prądu spawania. Czyli przeróbka w samej przetwornicy? Za młody/za mało doświadczony jestem. A gdyby ten cały układ co chciałem zrobić na początku podłączyć do spawarki transformatorowej ?
W dawnych latach przy neostradzie korzystałem z ZXDSL 852... To były czasy Internetu od 1Mbit do 10Mbit. Niemniej jednak nie miło wspomina te modemy, a później routery z funkcja adsl. Wystarczyło iskrzenie włączników światła, załączenie mocnych silników indukcyjnych, czy uruchomienie spawarki i Internet jak szalony się rozłączał i korzystanie z niego...
Witam, dioda zerowa jest szczególnie potrzebna gdy obciążenie jest indukcyjne , spawarka... obciążenie rezystancyjne , prawie, ja stosuję diodę zerową 30A, nie zaszkodzi. Kol. lord.. proponuję mostek prostowniczy półsterowany 3T-3D, układ stosowany w migu i na elektrodę. Pozdr.....
Witam Jeżeli przekrój kabla jest poniżej 2,5 mm2 to może być problem. Ważne aby kabel nie był zwinięty na bębnie ( zrobi się pętla indukcyjna ). Ale jeżeli do jakiś krótkich spawów może da radę.
Przemysł nie operuje na tych samych zasadach co zwykły odbiorca. Trzeba by rzucić okiem na to, jakie mają tam instalacje. Bo przemysł ma jedną upierdliwą rzecz, która się nazywa płacenie za moc bierną i harmoniczne. Posiadanie swojego źródła zasilania, może być tańsze niż płacenie za te czynniki. Falowniki do napędów oraz wszelkie zgrzewarki, spawarki...
A co Cię dziwi że ma D20A ? Wyobrażasz sobie korzystanie z 1F instalacji zabezpieczonej na przedllicznikowym B20 w przypadku np. Kiedy masz włączony piekarnik i jednocześnie chcesz włączyć odkurzacz ? To wyobraź sobie że w moim ZK przy przydziale mocy 14kW ZE dał zabezpieczenie B25 i nie zdarzyło mi się aby mieć problem z uruchamianiem odkurzacza,...
Taka jak w temacie tego wątku. Nie ma szans by taka spawarka pobierała moc bierną pojemnościową. Pobiera małą indukcyjną lub tylko czynną.
Wiesz, wiele się naczytałem, jakie zniszczenia występują w domach w których RCD 3f zabezpieczał obwody 1f. Ryzyko uszkodzenia styku N w RCD na przerwę też występuje. Tutaj cały dom będzie wisiał na jednej różnicówce (hydrofor, spawarka inwerterowa, kocioł CO, kuchnia indukcyjna i cała masa sprzętu). W jaki sposób zrealizowałeś opóźnione załączanie faz?...
ale skad w spawarce wziasc obciazenie indukcyjne?? bo jesli zastosuje regulacje na pierwotnym to bedzie glownie regulacja napieciowa a jak napiecie bedzie za niskie to mimo pradu łuk sie nie zapali!!??jak sadze.a w dodatku trafo bedzie pracowalo w innych warunkach jesli bede mu podawal mniejsze napiecia na pierwotne.
Mi to zdarzało się ze spawarką przy spawaniu potrafił się inwerter wyłączyć. Dodano po 1 podejrzewam że chodzi o skoki napięcia.
Jest sobie normalnie napięcie w przedziale 225V-235V i nagle poleci sobie do tych 193V, po 5-10s wróci z powrotem do normalnej wartości i tak zrobi kilkukrotnie w ciągu pół godziny Trudno wróżyć z fusów ale podobny efekt może dać używanie spawarki dużej mocy albo nagrzewnicy indukcyjnej przez któregoś z sąsiadów.
Witam Kolego olinek2 ,trafo 180A to sporo ,jak będzie zasilana spawarka ,jedna faza czy dwie mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie zbudowałem spawarkę według pomysłu kolegi i mam problem tranzystory padają przy elektrodzie 3,2 koledzy wpoprzednich postach proponowali tranzystory od kuchenek indukcyjnych ,może kolega coś poradzić?
Ok, więc zdecydowałem się na spawarkę inwertorową DESI201. Spawarka jak na razie super sprawa, nie ma co porównywać z transformatorówką lecz jest jedno ale. Podczas spawania licznik energii elektrycznej zaczyna głośno buczeć i mnie to trochę przeraża. Licznik mam starego typu, tzn indukcyjny i zastanawiam się czy ta spawarka wytwarza takie zakłócenia...
Witam Układy PFC stosuje się jedynie w spawarkach 1-fazowych. Pozwala to na pełne wykorzystanie mocy doprowadzonej i zabezpiecza przed zrzucaniem bezpieczników EM na skutek przeciążeń impulsowych. Jednak taka dwustopniowa przetwornica ma z reguły niższą sprawność. Polecam zapoznać się z produktami Kemppi typu MINARC EVO. Stosowanie takiego układu zwiększa...
Niestety, już wiertarka złożona jestem zadowolony z mocy ale problem z kolami pasowymi kieruję mnie do zrobienia obrotów regulowanych elektronicznie, po drugie same problemy z komutatorem i szczotkami, niższa wytrzymałość, silniki indukcyjne są proste w konstrukcji i wytrzymałe, i tak czytam i najważniejsze jest sprzężenie zwrotne z silnika, standardowe...
Silniki nie stanowią obciążenie czysto indukcyjnego. Szczególnie podczas startu. Gorzej ze spawarkami.
jak to ma być prawdziwy regulator obrotów do silnika indukcyjnego to musi być falownik ale to jest drogie - około 350 zł , przedstawiony wcześniej regulator jest dobry do obciążeń oporowych , spawarki - reguluje wypełnienie impulsu bez zmiany częstotliwości (czyli do obrotów silnika )
Wysusz elektrodę i zobacz czy pójdzie, po dwa spawarki na 230V? dla mnie trochę lipa bo spawarka potrzebuje trochę mocy żeby utworzyć porządny łuk, kolejne co mi przyszło do głowy to to że może być za mało podawanego natężenia prądu w gniazdku i pod taką spawarkę należało by zrobić taką instalację jak pod kuchenkę indukcyjną, wszystko co jest prądożercze...
(at)ansay43211 Podstaw fizyki nie ogarniasz i zrobisz piec efektywny energetycznie jak fabryczny? Widzę że wiara w narodzie nie ginie. To Ci się nie uda. Nie pobijesz sprawności grzałki w wodzie. Porównujesz gotowanie na ognisku do gotowania na butli gazowej i wyciągasz wnioski że gazowa spawarka z butli turystycznej będzie lepsza spawarką niż spawarką...
Kolega popatrzy w dokumentację LM317 i znajdzie jak podłączyć diody zabezpieczające. Te układy lubią się szybko zepsuć po podłączeniu do nich obciążenia indukcyjnego.
Być może na fazie, którą masz podłączoną do żarówek ktoś w pobliżu ma jakieś urządzenie powodujące zakłócenia, Może jakiejś większej mocy, silnik indukcyjny, komutatorowy, może spawarkę. Masz w mieszkaniu sieć jednofazową czy trójfazową?
:) Mam do zgrzania 2 pakiety i inwestować z 200zł ? na zgrzewarkę , której później mogę już nie potrzebować. To najlepiej i najtaniej komuś tu zlecić. Masz spawarkę inwerterową z napięciem ponad 29V to o wiele za dużo. Do zgrzewarek pakietów używa się maksymalnie 5V, w zasadzie wszystkie zgrzewarki mają małe napięcie. Nie da się tanim kosztem przerobić...
Zastanawia mnie czy sąsiad szalejący ze spawarka transformatorową mogł w jakis sposób się do tego przyczynić. Kilka osób w okolicy którzy są podłączeni do tego samego transformatora zgłaszało już awarie płyt indukcyjnych. Ja mam jeszcze klasyczna płytę i jakoś na nią to nie działa. Cieżko wyczuć, ale nie raz wieczorem światło siadało jak zaczynał spawać....
jak skonstruować taśmę indukcyjną do odbierania energii prądu elektrycznego z roślin. Ciekawe pytanie! Wydaje się, że mówimy tutaj o dwóch różnych koncepcjach - taśmie indukcyjnej i czerpaniu energii elektrycznej z roślin. Zacznijmy od taśmy indukcyjnej. Taśmy indukcyjne są zazwyczaj używane w systemach detekcji metalu lub systemach bezprzewodowego...
Masz rację, zasilacz jest ciężko zrobić taki, który pracuje stabilnie przy dynamicznym obciążeniu Trudność jest tylko w kompensacji częstotliwościowej pętli sprzężenia zwrotnego. Wymieniłeś jakieś przypadkowe elementy, które nie tworzą kompletnego zasilacza. Jeśli to elementy obwodu mocy ze spawarki, to brakuje Ci kondensatorów i dławika wyjściowego....
No lepiej jak będą fundusze :) A ja mam Ucc :) Można sprowadzić :) Wychodzi ok 20zł sztuka +przesyłka z usa :) Dla posiadaczy ciotki w usa. Możliwe jest jeszcze przeszukiwanie uszkodzonych spawarek inwertwerowych oraz piecy indukcyjnych. Ja wyczekuje na to drugie. O ile gorzej jest spalić UCC jak TC44XX. osobiście nie widze potrzeby używania większego...
Ale moc rzeczywista jest -naście kW, tylko sprawność przy takim obciążeniu chyba nawet poniżej 50% Jakby sprawność była tak niska, to miałbyś piecyk, a nie spawarkę. Każdy transformator spawalniczy jest urządzeniem o charakterze indukcyjnym, a więc oprócz mocy czynnej "pobiera" również moc bierną. Ale co ja tam wiem...
Rozwijając temat czy ktoś z Was ma wiedzę na temat sprawności transformatora? słyszałem o piecach indukcyjnych. z tego co się naczytałem to wychodzi na to, że piec indukcyjny można zrobić ze spawarki transformatorowej, zmieniając uzwojenie wtórne na mała a krótką cewkę. Pytanie moje brzmi? czy taki układ jest korzystniejszy energetycznie w stosunku...
100 mikro 400V - pewnie jeszcze elektrolityczny... Kolego podlaczenie takiego czegos na stronie 230V to murowana wpadka - oby sie skonczylo na wystrzelonych bezpiecznikach a nie na elektryku pokaleczonym rozerwana obudowa kondensatora. Chcesz lepiej wyfiltrowac prad spawania zastosuj na wyjsciu, za prostownikiem wiekszy kondensator [o wiekszej pojemnosci],...
Przykro ale nie przeskoczysz tego :-( Żeby twoja spawarka działała z agregatem to musi on być truj fazowy i mocy przynajmniej 18 kW :-) Pamiętaj że spawarka to obciążenie indukcyjne którego nie lubią agregaty :-) Albo moc agregatu musi być sporo większa :-) Z gniazda siłowego robisz przejściówkę na 230V i nie potrzebne ci gniazdko z małym zabezpieczeniem...
Głównie maszyny indukcyjne - lasery do cięcia blach, wiertarki, spawarki, oświetlenie. Komputery stanowią mały odsetek, no i pracują w tych samych godzinach co maszyny.
Kemppi Minarc evo 180 nagle stracił napięcie w obwodzie otwartym. Witam! Mój zaufany EVO 180 padł dzisiaj podczas budowy. Usterka jest dziwna; włącza się, elementy sterujące działają, ale nie mogę uruchomić żadnego pręta bez spiłowania końcówki pręta do gołego metalu i dotknięcia jasnego metalu na obrabianym przedmiocie. Gdy już zajarzę łuk, spawa tak...
Witam. W spawarce inwertorowej Rockworth Ariv 180 padły dwa tranzystory GW45HF60WD o parametrach 600V 45A, będzie wymiana wszystkich czterech. Zapytuję, czy zamiast ww tranzystorów można zamontować tranzystory pracujące w kuchence indukcyjnej o symbolu H40R1353 o parametrach 1350V 40A?
Witam. W nowo wybudowanym budynku gospodarczym mam instalację TN-S. Posiadam jednak kilka urządzeń zasilanych z instalacji TN-C, czyli mających wtyki 4 bolcowe. Pytanie brzmi co zrobić by można z nich korzystać w instalacji TN-S. Są to: spawarka i silniku indukcyjne w różnych zastosowaniach (betoniarka, wiertarka stołowa, trajzega). Czy można zrobić...
W układzie pierwszym są już wszystkie układy gotowe i nic nie trzeba dodawać. Natomiast w drugim układzie są jedne układy lub drugie, a nie ma możliwości zrobienia, aby były wszystkie razem oraz jest brak układu mierzącego spadek napięcia na obciążeniu. W obu układach brak jest tylko układu gasikowego, potrzebnego tylko do obciążeń indukcyjnych, ale...
Witaj, mam temat czy z elektroniki po płycie indukcyjnej można zrobić spawarke. Czekam na konkretne odpowiedzi
Moc, które dadzą panele jest uzależniona od warunków atmosferycznych, nadmiar wyprodukowanej energii zostanie oddana do sieci i będzie w Twoim magazynie do wykorzystania, niedobór energii będzie uzupełniany z sieci, na koniec będzie rozliczenie, pobór z sieci - oddanie po uwzględnieniu opustu, wyjdzie albo dopłata, albo oddanie pokryje pobór, a może...
Myślę, że moja teoria jest poprawna. Zdaję się dość trudna ale ma solidne podstawy - niezaprzeczalnie prąd indukcyjny opóźnia się o Π/2 względem napięcia więc załączając obwód indukcyjny w zerze powstaje przebieg wyrównawczy.
Witam Poćwicz sobie z transformatorem dużej mocy po stronie pierwotnej np. spawarki dokładając kondensator co raz większej pojemności i obserwuj pobór prądu z sieci.
Pytanie tylko po co Pewnie do spawarki. Bardziej mnie zastanawia, co na budowie wymaga gniazdka pięciobolcowego. ...Płyta indukcyjna? :D
Prawdopodobnie zwarły się zwoje w transformatorze przez co wzrosło natężenie prądu i przegrzewają się kable. Sprawdź jaka jest moc znamionowa spawarki, oblicz ile Amper powinna pobierać wzorem I=P/V. I zmierz [url=http://www.viraxtools.pl/data/image... indukcyjnym (szczypcowym) czy się zgadza.
W takiej skali to wystarczy Ci spawarka i elektroda węglowa, stopi prawie wszystko. :wink:
Szukam osoby która nawinie mi elementy indukcyjne do spawarki opisanej w EdW nr 6 z 2010roku.
Nie za bardzo rozumiem odpowiedzi na 3 pytanie bo skoro max może być napiecie międzyfazowe 300V to gdzie takie napiecie można spotkać? W niektórych krajach są sieci gdzie napięcie fazowe równe jest przewodowemu (przesunięcie między fazami 60 stopni), ale nie o to tu chodzi. Oznaczenie 300/300 mówi nam o tym, że na różne żyły fazowe tego samego przewodu...
"Chińczyki popularnych marek jak Magnum czy Sherman wykorzystują do chłodzenia wentylatory 230VAC i zasilacze transformatorowe dla układów sterujących co powoduje ich nieprzydatność dla zasilania z agregatu." - nie bardzo rozumiem - przecież na wyjściu generatora są trzy fazy AC i można zasilać silniki indukcyjne i transformatory...
Jeśli to dwa liczniki indukcyjne to sobie na pewno poradzą. Co innego jeśli chodzi o bezpieczeństwo obwodu PE i N jeśli wymaga tego spawarka do sterowania posuwu drutu np. w migomacie bo plytka bedzie zasilana z 230V na 24V lub 12V przez transformator. Gdy jednej z faz nagle zabraknie prąd będzie płynoł z drugiej z nich bez informacji o jej obecności...
Myślę że rodzaj i wielkość elektrod narazie niemają znaczenia bo Esy wywala przy załączeniu. Problem leży w magnesowaniu rdzenia. Spróbuj wpiąć w szereg uzwojenia pierwotnego dławik indukcyjny który by odpowiadał parametrom spawarki. Następnie w kilka sekund po załączeniu można go zewrzeć , jakimś przełącznikiem lub stycznikiem
Jakiekolwiek sensacje związane z hipotetycznym przebiciem napięciowym podzespołów indukcyjnych w spawarce kończy się nader efektownie. Podobnie raz "przestrzelona" dioda raczej się nie zregeneruje. Natomiast odczepy trafiaka są nader atrakcyjnym miejscem do tego rodzaju atrakcji jak te opisane. Przejrzałbym właśnie to - nader szczegółowo zwracając uwagę...
Elementy wchodzące w skład samego sterownika stanowią niewielki procent kosztów całego urządzenia. Najdroższe są elementy mocy, które muszą być w każdej spawarce - tranzystory w falowniku, wysokoprądowe szybkie diody prostownicze, elementy indukcyjne, a nawet radiatory. Również specjalizowane drivery do tranzystorów falownika nie należą do tanich......
Tu nie potrzeba żadnego pomiarowca. Wyłącz wszystkie ustrojstwa i zobacz czy licznik się kręci (pokazuje zużycie). Jeżeli nie to masz coś po drodze z licznika do budynku. Jeżeli stoi to masz prądożerne ustrojstwa, zwłaszcza bojler z grzałką, indukcyjna płytę i tą spawarkę używaną od czasu do czasu. Odczytuj i zapisuj codziennie o tej samej porze licznik...
Tak trochę nie pod temat, ale... z ciekawości odnośnie U/UTP, ostatnio ciągnąłem kabel(50m) w ziemi YKY 3x2.5mm bezpośrednio obok skrętki żelowanej kat 6 U/UTP(pod kamery). Po podłączeniu laptopa do skrętki prędkość internetu była identyczna co na głównym routerze przy światłowodzie, jutro sprawdzę jak to ma się odnośnie pingowaniu sieci, a jednoczesnym...
Witam wszystkich. Chciałbym zbudować ta spawarkę. Wiem ze jest to nie opłacalne. Po prostu dla własnej satysfakcji. Niestety nie poradzę sobie z nawinięciem elementów indukcyjnych.:cry: Nie bardzo wiem o co w tym chodzi. Jeśli ktoś był by chętny mi pomóc proszę o kontakt na priv. Pozdrawiam
jarkuz ten uklad bedzie dobry ale do malych spawareczek ale ponadto nie bedzie to dobra spawarka bo nadal bedzie spawac pradem przemiennym ja osobiscie pochwalam prostownikowe tyrystorowe maja wiecej zalet ...... a w twoim przypadku trafo bedzie musialo dawac wiecej niz 80V by nie gasl łuk przy takim regulatorze ...a gwarantuje ze zastosowanie nawet...
Trochę jałowa dyskusja bez stanowiska zainteresowanego. Ja stawiam, że bezpiecznik(i) nie wytrzymują startu urządzenia, czyli uderzenia obciążeniem indukcyjnym. A jeśli tam siedzi inwerter to ładowania kondensatorów.
AVE... Pragnę wspomnieć, iż w niektórych instalacjach w PRLowskim budownictwie łączono N z PE. Odkrycie tego faktu w trakcie robienia pomiarów oscyloskopowych może być traumatyczne, głównie dla oscyloskopu. Druga sprawa, nie trzeba grzebać w spawarce czy w płycie indukcyjnej, by się "nadziać" - wystarczy Arduino zasilane z peceta po USB. Przykładowy...
Grzejniki, oswietlenie itp.. to do 160KW Silniki, spawarki itp.. teoretycznie do ok 130KW, zalezy od prądu rozruchu takich urządzen indukcyjnych.
Zakładając na styki, zabezpieczasz styki, przy czym lepiej jest dać na odbiornik indukcyjny, bo gasik powoduje upływ (kondensator cośtam przewodzi przy 50hz), poza tym zakłócenia lepiej tłumić u źródła. To gdzie to zalożyć skoro spawarka jest sterowana odczepami na pierwotnym tak jak na wczesniejszych rysunkach?
Nieporozumienie, kondesatory nie dają "ciągnięcia" łuku, a dławik - tak! Dlatego wszystkie przekaźniki lub styczniki mają ograniczenie zdolności łączeniowej dla obciążeń indukcyjnych na prądzie stałym, np. dla obciążenia rezystancyjnego - 10A przy AC a dla indukcyjnego i DC - 0,5A.
Witam.Kilka dni temu wykonałem i uruchomiłem spawarkę inverter 140A autorstwa pana Mirka.Spawarka została zrobiona zgodnie ze schematem i zgodnie z opisem uruchomiona,po wszystkich testach przeszedłem do spawania,na początek elektrodami fi 2mm następnie fi 3.25.Po wyspawaniu kilkunastu elektrod skontrolowałem temperaturę.Jedynym elementem który się...
właczenia szlifierki kątowej pali halogena! Szlifierka ma jakiś softstart, układ gasikowy, albo cokolwiek, czy to wyrób z biedronki ? Bo jak z biedronki to nie dziwne że się pali halogen.... Wydaje mi się że przewody nie są za cienkie raczej coś z zerem. Weź pod uwagę wypowiedź any56 to po pierwsze, po drugie przepięcia z urządzeń o charakterze indukcyjnym,...
Rdzenie ferrytowe do spawarek sprzedam Jak w temacie.Najczęściej używane ferryty w spawarkach inwerterowych Wyprzedaż elementów indukcyjnych nagromadzonych do budowy inwerterów spawalniczych E71/33/32-30 zł za komplet (2 sztuki) E65/32/27-25 zł za komplet (2szt) E65/32/27 ze szczeliną powietrzną, wsp Al ok 160nH/zw2-30zł za komplet (w tym przypadku...
Bez tlenu po prostu płomień takiego palnik nie osiąga temperatury, która mogłaby stopić lut twardy. Potrzebny jest tlen, aby podnieść temperaturę. Wracając do podgrzewania rur. Przeróbka kuchenki indukcyjnej na podgrzewacz do rur raczej będzie trudna, ponieważ w takich kuchenkach cewka posiada dość dużą ilość zwoi, nawinietych dość cienkim przewodem....
Rdzenie ferrytowe do spawarek sprzedam Jak w temacie.Najczęściej używane ferryty w spawarkach inwerterowych Wyprzedaż elementów indukcyjnych nagromadzonych do budowy inwerterów spawalniczych E71/33/32-30 zł za komplet (2 sztuki) E65/32/27-25 zł za komplet (2szt) E65/32/27 ze szczeliną powietrzną, wsp Al ok 160nH/zw2-30zł za komplet (w tym przypadku...
Jest to nagrzewnica indukcyjna. Urządzenie pokazuje w takich wartościach "temperaturę" wzbudnika/cewki. Nie wiem czy jest to prawidłowe, nie ja te urządzenia produkowałem jak łatwo się domyślić. Tak samo w spawarkach przecież mamy podany prąd np 500 amper.
A jak działa spawarka ? małe napięcie duży prąd i metal zachowuje się jak na filmiku :D
Sprawdziłeś czy nastąpiło wzbudzenie oscylatora a jeśli tak to na jakiej f ?. Tak w ogóle to ten piecyk jest słaby :( .Może by tak do tego celu wykorzystać spawarkę (zmodernizować stary sposób dekarzy na podgrzewanie smoły).
Na pewno musi być to kabel 5 żyłowy. Od kilku już lat obowiązuje zasada wykonywania instalacji w systemie TN-S czyli właśnie z oddzielnym przewodem neutralnym i ochronnym. Kable 4 żyłowe jakie są dostępne na rynku służą do podłączania odbiorników trójfazowych nie wykorzystujących przewodu neutralnego (np. silniki indukcyjne).
Układ zwykłego ogranicznika prądu będzie wymagał jakiegoś elementu sterowanego. Tyrystor, triak, IGBT dla tych prądów to już spory wydatek i dość skomplikowany układ. Może się okazać, że drożej to wyjdzie niż gotowa spawarka inwertorowa. A może zwykłe odcięcie zasilania na styczniku a do sterowania wystarczy wtedy indukcyjne próbkowanie prądu nawet...
to nie jest dla silnika pralki szeregowca. a dla domu z magazynu energii czy akumulatornia... bądź z paneli fotowoitaicznej... bo prawdziwe falowniki są drogie dość a że mam transformator to mógłbym wykorzystać do tego celu... 16kVA 400V/230V było gwiazda Y na trójkąt D i to trójkąt przerobiłem na gwiazdę Y w efekcie ten transformator wyszedł na zasilacz...
Jeśli masz bezpiecznik z symbolem "B" to w tym wypadku nie zda egzaminu nie jest to bezpiecznik którym powinno sie załączać odbiorniki o charakterze indukcyjnym /a takim niewątpliwie jest Twoja spawarka/ Do tej spawarki powinien być zastosowany bezpiecznik z symbolem "C" lub nawet "D". W przypadku wymiany powinieneś wymienić na taki jaki jest zalecany...
A przy takim zasilaniu dwoma fazami — najbardziej obrywa przewód Neutralny, bo na jego 10 metrów odłoży się 63 Waty. Bardzo ciekawe rzeczy piszesz w tym poście. Aby wszystkiego się nie czepiać to tylko jednego się przyczepię, a w nawet to dwóch rzeczy. W sumie to całej twojej wypowiedzi można się przyczepić. Czemu przewód neutralny najbardziej oberwie?...
W EP nr 11-12/1999 opisana jest amatorska spawarka o mocy 1-2kW, możesz spróbować wykorzystać sterownik od niej - jest właśnie na mosfetach. Artykuł ten można pobrać z archiwum na stronie www.ep.com.pl Tylko z cewką może być problem, nie wiem za bardzo jak ją obliczyć... Należałoby również zadbać o stabilizację temperatury przy pomocy termostatu, żeby...
Ściemniaczem do żarówek chcesz regulować obciążenie indukcyjne, tak? Owszem. Widziałem zresztą mnóstwo projektów z takim właśnie sterowaniem. Nawet w spawarkach.
Wyjść generatora nie sumuje się, więc będzie 2x1760W plus 1x3520W. Chcąc z tego zrobić 230V na każde wyjście generatora potrzebna przetwornica lub transformator. Dodatkowo biorąc pod uwagę straty na przetwornicach lub transformatorach oraz to że warsztatowe sprzęty to przeważnie obciążenia indukcyjne, wyjdzie że można będzie podłączyć z dwie wiertarki...
Myślisz że jest tylko jedno uzwojenie? Wiem ile jest uzwojeń w spawarce jednofazowej, zasilonej dwoma fazami, oraz trzema fazami, na półce leżakuje pozycja "Atlas uzwojeń silników indukcyjnych"- Jan Zembrzuski . Zrób to co napisałem, czyli uzwojenie pierwotne pozostaw w spokoju, a uzwojenie wtórne połącz w trójkąt. Nie zapomnij zrobić zdjęcia.
Spawarki SPD 315 ( Bester ) miały takie sterowanie, może tu coś Ci podejdzie. Sprawdź cały układ w którym pracował ten transformator,( bez powodu te transformatory raczej się nie palą) Ps. jeśli ten piec ma generator na lampie to podaj jego typ, może uda mi się znaleźć DTR- kę.
misiosoft tak się składa że zrobiłem w życiu nie jedną spawarkę i znam tę problematykę ze szkół. Jeżeli chcesz mnie łapać za słówka to mogę powiedzieć, że cała moja wypowiedź jest pewnym uproszczeniem i ma związek z konkretnym przypadkiem omawianym na forum. Są oczywiście spawarki a raczej były trójfazowe tak zwane wirowe. Były to maszyny elektryczne...
indukcyjne ładowanie indukcyjne lutowanie indukcyjne piece
konwerter poziomów transformator monitora nissan almera kluczyk zamek
projekt mojej bramy garażowej parowar philips
Wtórnik prądowy: zasada działania i zastosowania Regulacja zaworu gazowego w Crystal II Plus