Prąd 75A to zbyt mało do rozruchu silnika, jeśli akumulator całkiem padł.
Gwiazda/trójkąt też odpada bo silnik jest na 400V w gwiazdę. Pozostaje przezwojenie lub drugi silnik. Jeżeli maszyna na to pozwoli, to można by pomyśleć o takim rozwiązaniu jak w trakach taśmowych, czyli luzowanie pasków na czas rozruchu ale nie wiem czy w tym przypadku to się sprawdzi?
Sprawdź potrzebny prąd rozruchu na większym akumulatorze. To odpowie na Twoje pytanie.
Witam Szkoda czasu na testowanie, znam te sprężarki-są bardzo awaryjne, sprawdź czy jest gaz w układzie, brak gazu często uszkadza kompresory.
Podjedź gdzieś gdzie sprzedają akumulatory, sprawdzą ci prąd rozruchu, poza tym 0,4A to spory pobór. Akumulator raczej do wymiany.
Mam serwisówkę+ schemat.Masz zasilacz serwisowy aby sprawdzić pobór prądu przy rozruchu?Sprawdziłeś czy nie ma zwarcia na pierwotnej gałęzi zasilania.
"Podkówki" to potencjometry montażowe. Służą do "kalibracji" pokrętła regulacji prądu ładowania. Jeden ustala wartość maksymalną, drugi minimalną. Sprostowanie: dioda KC 191A posiada nominalne napięcie stabilizacji 9,1V i duży rozrzut parametrów (http://www.platan.ru/cgi-bin/qwery.pl/i... więc w przejście w tryb wspomagania rozruchu...
Przy mocy 25 kW dostaniesz ogranicznik mocy 40A. Teoretycznie powinno wystarczyć ale .... Sprawdzić należy prąd rozruchu dla frezarki czy aby czasem przy pracujących innych maszynach ów ogranicznik nie zadziała. Maszyny widzę, że z demobilu i DTR-ek pewnie nie masz więc mogą być z tym problemy.
Pierwsze pomiar napięcia przy rozruchu ,i jeszcze lepiej pomiar prądu rozrusznika i spadku napięcia na przewodach. A potem pomiar poboru prądu. Tak ,przy bardzo dużym spadku może zaświecić ABS.ESP. A zamek to podłączyć tester i sprawdzić co tam w komforcie. Albo chociaż sprawdź stan przewodów w plelotkach. Widzisz ,pomiary, nic nie wywróżymy.
To zamiast przekaźnika daj stycznik pompy hydraulicznej od paleciaka. Tylko pytanie, ile takich startów zniesie silnik. Dla tego układ z zaworem upustowym ułatwia życie również silnikowi sprężarki.
Ładujesz przez 10 godzin! Ładujesz prądem wartości 1/10 POJEMNOŚCI akumulatora, przez 10 godzin, jest to tzw prąd dziesięciogodzinny. Najlepiej to kontroluj napięcie na akumulatorze, i gdy osiągnie około 14,4V zakończ ładowanie. Wina leży po stronie sprzedawcy, gdyż możliwe, że akumulator jest poważnie uszkodzony. W sprawnym nie powinno być żadnego...
To silnik indukcyjny nie komutatorowy. Dokładnie tak, poprzednia porada jest szkodliwa. Można na czas rozruchu zastosować rezystor dużej mocy, około 20Ω/ 50W. To będzie włączone na czas rozruchu silnika. Od biedy można zastosować żarówkę 200W, lecz ona po pewnym czasie się przepali. A przede wszystkim nie jest to profesjonalne.
Witam. Czy któryś z forumowiczów jest w stanie podać dane techniczne (moc, prąd, krotność dla prądu rozruchowego, itp.) silnika 3 fazowego model SZILe24a? Podam Ci dane silnika SZJe 24a; 1)moc; 1,5 kW 2)U=380V; I=3,5A gwiazda 3)1410 obr/min W "moim" silniku jest "J", a nie "I". Silnik SZJLe 24a, powinien posiadać dodatkowo kołnierz do mocowania od czoła....
Proponowałbym sprawdzić rozrusznik. Zbyt wolno kręci lub/i pobiera zbyt duży prąd przy rozruchu, skoro na prostowniku z boosterem odpala normalnie.
przy poborze 0.09? błagam pomocy Jak i czym to bylo mierzone ? A dokładniej, gdzie włączany był amperomierz do dokonania pomiaru ? Rozrusznik sprawdzony ? Prąd rozruchu zmierzony na ciepłym i zimnym silniku ?
Mankamentem tych wirówek był duży prąd rozruchu i czasem odlutowywały sie tylko przewody od kondensatora-proponuje sprawdzić,czy któryś z nich nie zwisa smętnie luźno:)
p.s. jeszcze taki wynalazek: http://allegro.pl/miekki-start-wolny-lag... To co Ci podałem to właśnie taka kostka i widzę że na all. jest tańsza o 200% :D Musisz tylko zmierzyć czy Ci wejdzie do rękojeści, a jak się nie zmieści to zamocować gdzieś obok i po sprawie.
Standardowo były 12V/145Ah i 600A - ale mogą być mocniejsze Zależy od wersji (na jaki rynek pierwotnie był ciągnik przeznaczony). Wersje skandynawskie miały fabrycznie ładowane 2x 12V/185Ah !! Wersja francuska, holenderska 120Ah... Na Polskę min. 165Ah i 900A
A filtr paliwa wymieniałeś? , świece żarowe sprawdzałeś ?, i podjedź do kogoś kto ma tester do akumulatora i niech ci sprawdzi aku bo też ma znaczenie prąd przy rozruchu
przy bezynie wystarczy 40-45 resztę trzeba sprawdzić na alternatorze jak będzie za durzy to będzie nie doładowany , prąd rozruchu tez nie musi być jakiś wielki napewno wystarczy pozdro
a do autora sprawdzi prąd rozruchu i zastosuj akumulator z takim samym prądem rozruchu ja bym radził z większym o jakieś 50A bo z życia wiem ze uruchamiany silnik jest na włączonych światłach nawiew radio itp to pobiera prąd ps.(chytry traci dwa razy)
Zasilana jest z akumulatora 72/120Ah w zależności od potrzeby. Niestety nie mam jak sprawdzić tego prądu rozruchu, za krótki impuls. Na aukcjach z przetwornicami 500W/800W pisze że ma zasilać lodówki do mocy 100W, sprzedawca twierdzi że pójdzie, ale nie daje 100% pewności, jednakże można odesłać.
Odkurzacz ten posiada "miękki start" więc podczas rozruchu nie pobiera dużego prądu poza tym odpala się na połowie zakresu mocy. Moc max to 2200W czyli pobiera ok 9,5A. Wymień bezpiecznik na 16A bo ten co masz nadaje się tylko do oświetlenia a nie na gniazdka!
Sprawdź / zmierz prąd rozruchu., a i prąd pracy po rozruchu.
Sprawdziłeś czy działa elektro włącznik czy tylko że kręci? Czy w pozycji stacyjki na rozruchu jest prąd na cienkim przewodzie przy rozruszniku?
klikson rozłącza obwód ponieważ agregat bierze za duży prąd? Tak to wygląda. Dla pewności, użyj miernika cęgowego, aby sprawdzić prąd rozruchu i pracy.
Szlifierka nie wystartuje. Sprawdź jaki ma prąd rozruchu, czy ma soft start, ale i tak nie wystartuje.
Jak masz (ale pewnie nie masz) miernik cęgowy prądu to możesz sprawdzić prąd przy próbie rozruchu. To da odpowiedź na twoje pytanie. Jak mierzysz napięcie? Musi być mierzone bezpośrednio na słupkach - unikniesz wtedy niedokładności związanych ze spadkiem napięcia na klemach.
Niestety, ale sie grubo mylisz, gdyz wlasnie taka wielkosc byla aku i zaskocze Cie! akumulator ten mial wymiary Azjatyckie ...mam gdzies w tysiacach plikow foto postaram sie znalezc i wrzucic. Jednak miałem rację, że 70Ah, więc najpierw sprawdź, a potem pisz.
Ty nic nie zrobisz, musi to zrobić elektryk. Inaczej rozdzielić instalację na obwody i sprawdzić wszystkie połączenia oraz pętlę zwarcia. Silnik lodówki pobiera znaczny prąd podczas rozruchu i występuje wtedy gwałtowny spadek napięcia w obwodzie, jego przyczynę trzeba dopiero znaleźć.
Prawdopodobnie silnik agregatu "wysiadł". Próbuje startować,za duży prąd rozruchu, wyłącza "termik" (zabezpieczenie). Termik stygnie po kilku minutach ,znowu próba uruchomienia "termik" wyrzuca itd. Koszt wymiany agregatu to 300-500 zł. Ale może warto kogoś poprosić,żeby sprawdził to na miejscu,zanim podejmiesz decyzję, o naprawie/ kupnie nowej.
Pytania do obrazka. 1. proszę o objaśnienie "tłumienie dwustopniowe" w Waszym wykonaniu Natomiast pakowanie do tego mikrokontrolera to gruba przesada. Problemem jest znalezienie elektronika, co zrobi taki układ na 555. Na uC zrobi każdy po kursie na Uniwersytecie Jutuba (UJ) i kosztuje tyle samo co 555. czy każda inaczej? Kiedyś producent podałby oscylogramy...
Wzmacnianie momentu obrotowgo przez falownik przy niskiej predkosci ?
Prąd rozruchu akumulatora może być większy ,
Zapomniałaś jeszcze o czasie. Przez ułamek sekundy może nawet 15A tam zobaczyć a nawet więcej.
Problemem nie sa bezpieczniki Problemem są bezpieczniki. "Nie wytrzymują" prądu rozruchu.
....witam mam pytanie tego rodzaju, mój akumulator 55A, 295Ah chyba 55Ah pojemności i 295A prądu rozruchu ? jesli nie sprawdzałeś poziomu elektrolitu (nabrałeś się na hasło bezobsługowy) albo dolewaleś kwas to nawet po 2 latach całkowity złom. Naładuj i zmierz gęstość, bo cała ta dyskusja jest bezcelowa.
Przy niższym napięciu zasilania i zachowaniu tej samej mocy oświetlenia, natężenie prądu wzrośnie, a tym bardziej impuls prądu rozruchu . Wzór I=P/U, Można zastosować soft start o ile jest to ekonomicznie uzasadnione lub wymienić przekaźnik ze stykami na większy prąd obciążenia o ile w sterowniku jest zamontowany przekaźnik, bo skoro na wyjściach jest...
Dzień dobry. Naprawiam te urządzenia. Zapraszam na priv.
Bezpiecznik założone 1 A przy załączeniu spalone. Założyłem 2,5 A i po załączeniu jest Ok. Czyżby prąd rozruchu tych kondensatorów był aż tak duży ? Skoro wstawiałeś w miejsce oryginalnych 2,5A bezpieczniki 1A (czy tam wcześniej 1,6A) i to w dodatku z serii szybkiej to nie dziwne że je paliło. W dodatku masz ponad dwa razy większy pod względem pojemności...
Centra zaleca : - Centra Plus 40Ah, prąd rozruchu EN 320 - Centra Standard 34, prąd rozruchu EN 240 Bosch zaleca: - Bosch S4 42Ah, 390A Instrukcja pisze o 40 Ah
Pod psu nie ruszy Za duży prąd rozruchu
1) Obawiam się że RT1 to nie warystor, a termistor do ograniczenia prądu rozruchu. (nie wiem jakie tam siedzą, pewnie kilka omów) 2) Możesz. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...
Dane te są jak najbardziej poprawne i nie jest to żadne niechlujstwo. Takie zwojenie silnika ma na celu obniżenie prądu rozruchu. Dla obniżenia prądu rozruchu stosuje się również wirniki głęboko żłobkowe i dwu klatkowe. Nie są to wielkie zyski na prądzie rozruchu i w zasadzie dla pracy silnika nie mają wielkiego znaczenia, ale już dla wszelkiego rodzaju...
Ogólnie 1 f mają max 16A co daje 3,5kW 260A. Prostowniki rozruchowe prawdziwe są 2 lub 3 fazowe. Mam obydwa w dwufazowym EPS 200 trafo 10kW w trójfazowym 8kW. Dodano po 45 czy to 570A to coś jak PMPO w nagłośnieniu czyli trick handlowy? Tak wąłśnie jest.
Na początek radził bym sprawdzić rozrusznik pod wględem sprawności zwarć wirnika jakość komutatora , długość szczotek , możliwe uszkodzenie łożysk w rozruszniku może być powodem dużego pobór prądu przy rozruchu spadki napięć są istotne na przewodach rozrusznika a akumulatora sprawdź połączenia masy rozrusznika i ogólnie masy sprawność solenoidu bendiksa...
Witam! Tak tylko, że z rozruchem gwiazda/ trójkąt przy prądzie znamionowym 22A (chyba, że silnik wiekowy to więcej) potrzebujesz zabezpieczenie 25A prąd rozruchu to 2x prąd znamionowy,a dla rozruchu bezpośredniego zabezpieczenie 40A prąd rozruchu do 6x prąd znamionowy. Reasumując może tak być, że nie uruchomisz tego silnika. I jeszcze jeżeli to sieć...
PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 12/24V MAGNUM DINAMIK 340 Prąd ładowania 45A Prąd rozruchu 300A Max pojemność akumulatora500Ah Ilość stopni ładowania 4 + rozruch Prostownik z rozruchem 12/24V 70A DFC-450A YOULI Prąd ładowania 40/50 A Max. prąd ładownaia 70A Prąd rozruchu 300A Prostownik z rozruchem DINAMIK 340 Prąd ładowania 45 A Prąd rozruchu 300 A Pojemność...
Witam. Silnik po przełączeniu z gwiazdy w trójkąt dalej kontynuuje proces rozruchu, ponieważ obroty tego samego silnika skojarzonego w gwiazdę są zawsze kilka procent niższe od obrotów tego silnika skojarzonego w trójkąt, dlatego jest wyższy prąd na krótki okres czasu. Prąd 400 A jest dalej około 3 razy wyższy od prądu rozruchu w gwieździe. Piszę około...
Zrobiłem kilka prób z uruchamianiem lodówki na agregacie. Zmieniałem ustawienia rezystorów, spaliłem dwa (pozostało 8 sprawnych). Długo czekałem na uruchomienie sprężarki lodówki. Bezskutecznie. Stwierdziłem że trzeba sprawdzić natężenie prądu (rozruchu i ciągłego) podczas pracy z sieci ZE. Odłączyłem lodówkę od sieci na dłużej, chyba na godzinę. Przygotowałem...
Jeżeli nie wiesz jak dokładnie sprawdzić samemu ładowanie, możesz spokojnie podjechać gdzieś, gdzie sprzedają akumulatory. Ale nie do marketu oczywiście ;-) Powinni posiadać odpowiednie urządzenie, którym można sprawdzić prąd rozruchu akumulatora oraz ładowanie. Stary akumulator może również być przyczyną złego bilansu energetycznego. Bufor prądowy...
Błąd w rozumowaniu. Naleźu sprawdzić czas rozruchu i w tym czasie nie mierzyć prądu lub zaprogramować wyźszą wartość ograniczania.
proponuje sprawdzić akumulator testerem prądu rozruchu oraz areometrem stan elektrolitu
Ma ciut mniejszy prąd rozruchu, ale też się nada :)
Wszystko już wyjaśnione. Zrobiłem pomiar aku przy wyłączonym silniku i słabiutko to wygląda, tzn, 10,5 V. Przy zapalonym na zaciskach aku ok. 14.3 V. Dodatkowo sprytnym miernikiem sprawdziłem prąd rozruchu, gdzie nominalna jego wartość zgodnie z opisem aku wynosi 680A, a niestety z pomiaru wyszło 420, więc trochę mało. Wyszło także że cela jest uszkodzona....
Ładowarka ma zbyt małą moc, aby bezpośrednio uruchomić silnik bo służy do wolniejszego "pompowania" akumulatora mniejszym prądem Sprawdź na tabliczce znamionowej jaka jest moc silnika wkrętarki. Pomnóż tę wartość przez 1,5-2,5 i otrzymasz wartość mocy zasilacza zewnętrznego przy napięciu ok. 10 V. Takie przewymiarowanie jest potrzebne, bo silniki mają...
Na 99% wydaje mi się że to padnięty akumulator bo nie jest wymieniany od nowości Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Ładowanie całonocne nic nie dało, bateria ma 6 lat. Można jeszcze zrobić pomiar prądu rozruchu, sprawdzić mocowanie klemy itp. Powodzenia
witaj w większości przypadków pada spręzarka, ale możliwe że tylko przekaźnik rozruchowy Spradź czy są oporności na stykach-wyjściach elektrycznych sprężarki gdy są, możesz próbować podstawić zamiennie przekaźnik rozruchowy PTC lub orginał jak uda się kupić. Podłączenie zrób przez amperomierz sprawdzisz prąd rozruchu i pracy. Powodzenia
Przy tej długości przewodu przekrój żyły 10mm² dla miedzi. Da to spadek napięcia 2% przy obciążeniu znamionowym. Nawet w przypadku dmuchawy trzeba wziąć pod uwagę prąd rozruchu.
Takie rozwiązanie jest stosowane w układach o zmiennym obciążeniu na starcie maszyny. Załączenie trójkąta na 2 lub 3 sek. ma na celu pomiar prądu rozruchu ( obciążenia silnika), gdy jest niższy od max. to następuje przełączenie na gwiazdę w celu zmniejszenia prądu rozruchu. Przy max obciążeniu maszyny startuje od razu z trójkąta aby zapewnić jak największy...
Cos przesadzasz Silnik 750W Przyjmijmy prąd roboczy 5A Prąd rozruchu 15A Prąd dodatkowego uzwojenia rozruchowego nie powinien przekroczyc 2A. Pytanie do autora postu, niech zmierzy. R 15 powinien wystarczyć.
Zazwyczaj prąd rozruchu silnika w odkurzaczu to 6 krotność prądu nominalnego jego pracy i zabezpieczenie B16 powinno wytrzymać ten rozruch, ale być może w tym odkurzaczu jest nieco większy lub zabezpieczenie już leciwe jak widać po zdjęciach (od początku lipca 2011 r. dostarczane produkty oznakowane logotypem Moeller nie są wprowadzane do obrotu handlowego...
Czyli prąd stycznika dobiera się do prądu rozruchu silnika? Tak, jak najbardziej.
W przypadku lodówek bez falownika (invertera) w agregacie jest silnik indukcyjny jednofazowy, który pobiera całkiem spory prąd przy starcie (nawet kilkukrotność znamionowego), co może spowodować załączenie zabezpieczenia przeciwzwarciowego. Wiertarki i szlifierki mają silniki szeregowe, gdzie ten problem jest mniejszy. Jak sprawdzić w domowych warunkach...
Płyty indukcyjne są na tyle dobrze skonstruowanymi urządzeniami,, że nie występuje tzw. prąd rozruchu i w czasie pracy cosφ jest bliski 1. Podczas rozłączenia styki będą obciażone maksymalnie 16A, a w trakcie włączenia płyta wchodzi w stan czuwania, więc prąd będzie niewielki.
Jeśli pompa bierze 110W potrzebujesz 130Wh żeby starczyło na 6x12min, podczas kiedy 6 akumulatorów 3,6V 3,2Ah to ok 69Wh. i czy te akumulatory o prądzie rozładowania 10A nie będą za duże? To lepiej jeśli nie będziesz pracować blisko maksimum dopuszczalnego przez producenta. 1x BMS 20A (Link) Obstawiam że prąd rozruchu takiego silnika przekroczy 20A,...
Cęgi do ręki, zmierzyć prąd rozruchu. Miernik pętli zwarcia, zmierzyć prąd zwarcia. Dobrać zabezpieczenie. Można rozważyć zastosowanie BM. Pozdrawiam.
Dziękuję za podpowiedź. Ale przy zakupie takiego 12V np. 120 Ah to wystarczy jeden, byle miał duży prąd rozruchu. A dla sprawdzenia wstawię właśnie z samochodu - mam taki od diesla 87 Ah.
Ogólnie to urządzenia nawet w stanie czuwania jak je się włączy do prądu to potrafią szarpnąć sporo prądu podczas rozruchu. Jako, że wszystkie na raz się włączają to ich prądy rozruchu się sumują. Wystarczy, że na jednej fazie przekroczy prąd zadziałania B25 i pozbywasz się zasilania na 3 fazach. Czasem wystarczy przepiąć urządzenia na inną fazę aby...
Tylko pytanie jak mam sprawdzić jaki jest prąd rozruchu ?! Po prostu dobrać przekaźnik pod 220- 240v 0,5A ?
Witam Po wyłączeniu lodówki termostatem albo przez wyjęcie wtyczki z gniazdka należy odczekać ok 5 minut w celu wyrównania się ciśnień w układzie. Załączenie zaraz po wyłączeniu spowoduje duży pobór prądu do rozruchu i zabezpieczenie prądowe rozłączy sprężarkę, służy to do ochronny sprężarki przed uszkodzeniem.
Przełączenie gwiazda - trójkąt służy do ograniczenia prądu rozruchu. Praca przy połączeniu w gwiazdę powoduje że silnik ma mniejszy moment.
Wyobraża sobie kolega jaki byłby prąd rozruchu w momencie załączenia silnika 5.5 kW na 230V?
Po naładowaniu akumulatora FORSE na 100% (około 6 godzin prądem malejącym od 1,5 - 0,01 A) akumulator po nocy spoczynku (12h) miał napięcie na bolcach 13,06V. Po sprawdzeniu naładowanego akumulatora testerem w punkcie z akumulatorami okazało się że prąd rozruchu to aż 640A (przy deklarowanych 600A). Wniosek z tego taki ze pewnie producent ładuje akumulatory...
Najlepiej sprawdź spadek napięcia i prąd rozruchu w sytuacji kiedy masz problem z rozruchem i wtedy kiedy jest OK, tzn. kręci bez oporu.
Może wystarczy podpiąć kondensator elektrolit a następnie włącznik tej pompy,Prąd rozruchu silnik pobierze z kondensatora.
Generalnie czym wyższy prąd tym wskazanie dokładniejsze. Urządzenie jest znakomite do badania prądu rozruchu, ładowania itp ale już nie nadaje się do pomiarów miliamperów. Tak, należy go kasować przed każdym pomiarem, wynika to z konstrukcji urządzenia. Należy pamiętać, że pomiar dokonywany w pobliżu silników mocy - na przykład rozrusznika samochodowego...
Na początek zewnętrzyny monitor nie zawsze pokazuje obraz na zewnętrznym monitorze Osobiście najpierw sprawdziłbym prąd pobierany podczas rozruchu, komunikację (na oscyloskopie) z RAM, a potem to już tradycyjnie - programowanie biosa (zapisać stary).
Zico63 Przy maksymalnym obciążeniu spadek napięcia może wynosić maks. 0,3V Tak się zastanawiam w jakim serwisie samochodowym pracujesz? Maksymalny prąd, to prąd rozruchu i nie spotkałem żadnego auta na świecie które by miało spadek 0,3V przy rozruchu. Podaj namiar, to może kupię takie cacko :D Ciekawskodociekliwy napisał, że zrobił pomiar trzema areometrami...
Witam. Duży prąd rozruchu. W związku ,z tym termik wyrzuca. Zwarcie zwojowe silnika.Agregat do wymiany.
Jaka to lodówka? Sprężarkowa, absorpcyjna, inna ? Jaką ma moc elektryczną? A jak byś tak podał dane z tabliczki znamionowej lodówki! To by może było coś więcej wiadomo. Kolega powyżej podał najbardziej prawdopodobny powód. Jeśli to lodówka sprężarkowa o mocy 600 W to zapomnij o przetwornicy 600W!!! Sprężarki chłodnicze mają znaczny prąd rozruchu - bo...
Prąd rozruchu silnika wynosi od 5,5 do 7 razy prąd nominalny tego silnika. W przypadku rozruchu gwiazda/trójkąt iloczyn ten musisz podzielić przez 3. Zakładając rozruch silnika takiego wyciągu trwa kilka sekund więc op***ol ci się należał :)
do tego z możliwością rozruchu tylko czy taki transformator da rade? Jako wspomagacz rozruchu może się sprawdzić pod warunkiem odpowiedniego doboru elementów.Napisałem ,że do samodzielnego rozruchu się nie nadaje.
0,5A będzie za mało. Prąd rozruchu może być większy. Ja bym włożył 750mA i uruchomił wyrzynarkę. Jeżeli wyrzynarka jest sprawna i bezpiecznik by się spalił to dałbym 1A. A poza tym jaki jest to model? może w necie można znaleźć instrukcję?
Dostarczenie pełnego prądu rozruchu z zewnatrz to nieco trudna sprawa. Tradycyjny transformator z prostownikiem cięzki i jeszcze wymaga odpowiedniego przyłącza. Może coś wymyślą na przetwornicach inwertorowych ale też kupa prądu i przyłącze. Tak więc w praktyce sprawne akumulatory dodatkowe. Inna sparwa, że dostarczenie do instalacji z zewnątrz np 200...
Masz przebicie uzwojenia wtórnego do ekranu (ekran oddzielający uzwojenie pierwotne od wtórnego/wtórnych). Ten zielony rezystor dużej mocy po stronie pierwotnej, to element tzw. soft startu (trafa toroidalne mają o wiele większy prąd rozruchu, niż np. na rdzeniu E-I). Po rozruchu (kilka sekund) rezystor ten jest zwierany poprzez styki przekaźnika obok...
Prawdopodobnie nie warystor (chyba że miałeś nagły skok napięcia w sieci) tylko kilku omowy termistor NTC, który ogranicza prąd rozruchu. Sprawdź poza nim główne elementy półprzewodnikowe i kondensator główny. Co prawda nigdy nie naprawiałem takich dmuchaw na prąd stały, ale w tych na napięcie przemienne 230v usterka termistora na wejściu to był standard.
na 99 procent uszkodzony rozrusznik,naprawa w warsztacie nie powinna przekroczyć 200zł wraz z demontażem,samodzielnie nie sprawdzisz tak łatwo prądu rozruchu
jeśli chodzi o przyrząd do pomiarów elektrycznych przy samochodzie to proponowałbym przyrząd cegowy, zawsze można bez rozłączania sprawdzić prąd rozruchu czy ładowania akumulatora proponuje spojrzeć tu , i skontaktować sie ile te cudo kosztuje http://www.introl.pl/katalog/mierniki_pr... tanie przyrządy lubią kłamać...
Sprawdź pobór prądu podczas rozruchu na zimnym i na ciepłym układzie.
Odpowiedź masz zawartą w swoim poście...
Raczej ok, czy to sprawdziłeś? Prądy rozruchowe są wielokrotnie wyższe niż nominalne i właśnie w momencie rozruchu słabo zaciśnięta klema daje taki efekt jak opisujesz.
B25A powinno wystarczyć na pokrycie zwiększonego poboru prądu podczas rozruchu Ciekawe co na to przewody, inne aparaty oraz instalacja?
Witam, Mam pytanie dotyczące tego jak wygląda kwestia doboru zabezpieczenia do zasilania ciągu lamp oświetleniowych w technologii LED. Wybrana przeze mnie oprawa LED ma prąd rozruchowy w ciągu 0,25ms równy 46A a ma moc 39W. Jaki jest współczynnik korekcyjny przy wyliczaniu prądu wyłączeniowego zabezpieczenia oprawy. Dla sodówek czy rtęciówek mieści...
Sprawdzić elektronikę. Zacznij od poboru prądu przy rozruchu.
Słabym próbkowaniem miernika (co pół sekundy). Zelżenie od tego w który moment rozruchu próbka trafia , im bliżej początku załączenia rozrusznika tym prąd większy.
Nie no Panowie, ja rozumie, ale tam jest rozrusznik Valeo D6RA o mocy 0,7 kW. Chyba jednak nie rozumiesz. Moc rozrusznika jest określana w oparciu o średni prąd rozruchu, prąd maksymalny może być kilkakrotnie wyższy od średniego. Wartość prądu maksymalnego jaki pokaże miernik zależy od długości jego cyklu pomiarowego. Mierniki o różnych cyklach, mogą...
Witam. Kto to może wiedzieć jaki powinien być akumulator do Audi? Najprościej będzie jeśli w sklepie motoryzacyjnym sprawdzą w katalogu jaki powinien być ten akumulator w tym modelu samochodu i kupujesz - chodzi między innymi o gwarancję producenta akumulatora, że wszystko będzie działać prawidłowo i przez kilka lat bezawaryjnie. Pozdrawiam. Kaśka.
Tabliczka znamionowa: Silnik 18,5 kW W naszej sieci 400/230 V przewidziany do podłączenia w trójkąt, ale przy większości instalacji potrzebny rozruch trójkąt/gwiazda. Duży prąd rozruchu. Tu ponad 100 A. Zależy, w uproszczeniu, od bezwładności obciążenia. Stycznikowy układ rozruchu trójkąt/gwiazda to trzy styczniki. Znajdziesz schemat w internecie.+
A jak dysponujesz amperomierzem spróbuj zmierzyć prąd jałowy czyli włączasz ją i nie spawasz. Pomiar prądu rozruchu może być kłopotliwy bo mam miernik tylko do 10 amper. Beż pomiaru prądu, nie ma sensu cokolwiek robić, żadne dokładanie, czy ujmowanie zwojów.
pomiar prądu rozruchu ograniczenie prądu rozruchu ogranicznik prądu rozruchu
biblioteka borland programowanie pilota zamka centralnego rozszczelniona matryca
stabilizator ld1117ag stabilizator ld1117ag
Zmiana jednostki temperatury w Beretta Quadra X Schemat i opis pinów gniazda 10-pin w spawarce Merkle inSquare 350W AC/DC