Most wlutowany nie wiem jak w przypadku tych mostów ale na jego zasilaniu jest 1,8V a rezystancja ok 350ohm. Niestety laptop nie stratuje jeszcze muszę go sprawdzić na mocniejszym zasilaczu bo podłączałem mu tylko 65 W
Zaczałbym od sprawdzenia PQ311, 312 i 313; do tego rezystancję pomiędzy rezystorami pomiarowymi a samymi pinami układu chargera. Z tego co opisujesz to laptop prawdopodobnie wykrywa przeciążenie kiedy próbuje ładować baterię z tym że wykrycie przeciążenia po stronie baterii powinno odłączyć tylko baterię a nie cały laptop.
No to masz do sprawdzenia płytę - szukaj niskiej rezystancji głównej gałęzi. Laptop uruchamia się czy nie?
Wszedłem ponownie do biosu z czystej niezdrowej ciekawości i Bios twierdzi że nie rozpoznaje ładowarki... ...Resztę pomiarów wykonam jak będę miał chwilę czasu. Już nie ma sensu robić tych pomiarów, tak jak napisał kolega lisek problem jest z identyfikacją zasilacza. Zmierz napięcia na wszystkich pinach 1, 2, 3 PQ1, oraz na n.36 KBC. Sprawdź rezystancję...
Sprawdź baterię RTC pod obciążeniem np. zmierz jej napięcie w płycie głównej. Jeśli się nie mylę to ten laptop posiada switch do resetu ustawień BIOS - naciśnij przycisk i zmierz rezystancję przycisku na jego wyprowadzeniach jeśli jest powyżej 0,5 Ohm to do wymiany (uwzględnij rezystancję przewodów miernika). Często przyciski w kilku letnich laptopach...
Zanim podłączysz zasilacz wykonaj pomiary rezystancji cewek przetwornic do masy, sprawdź klucze w przetwornicach czy nie mają zwarcia, na oko zwarcia nie zobaczysz.
Sprawdziłeś obwód pomiarowy pin 1-ACP, pin 2-ACN, tam idą dwa rezystorki do rezystora pomiarowego 10mOhm, powinny mieć identyczną rezystancję.
Wylutuj TPSa i sprawdź tranzystory wykonawcze z niego sterowane i pomiar rezystancji ze wszystkich cewek i niezbędny zasilacz serwisowy chociażby własnej roboty bez niego nie ma szans
No to nic dziwnego że laptop martwy. Trzeba sprawdzić rezystancję na tej linii i szukać zwarcia.
Witam, laptop przestał ładować baterię i działać z zasilacza więc rozebrałem, żeby sprawdzić czy się coś nie rozlutowało albo spaliło. Wszystko wygląda ok (w załączniku zdjęcia). Rezystancja pomiędzy + i - to ok. 0,5 Ohma. Zanim zacznę wydłubywać wtyk DC chciałbym prosić o sugestie co jeszcze sprawdzić.
PQ29 i PQ30 sprawdź rezystancje względem masy.
Mierzyłeś po wylucie? Podejrzany mniejszy tranzystor. Rozumiem, że wiesz iż te mosfety mają fizycznie 3 wyprowadzenia nie 6 czy 8. Są po prostu ze sobą połączone dla lepszego odprowadzania ciepła, żeby pasowały do obudowy i mniejszej rezystancji połączenia.
W którym miejscu zlokalizowałeś taką rezystancję?
Spore te rezystancje... Tylko procesor ma chyba za mało - jaki tam jest procek? Skoro reaguje na włącznik, można założyć, że KBC pracuje, południe - tu nie wiadomo - sprawdź czy są rezonacje na kwarcu przy południu (oscyloskopem, sonda x10 - rezonacje słabe - 200-600mV, łatwo je wygasić). Jakie napięcie pojawia się na cewkach 2 bez procesora? (0,25V...
Co jeszcze mam sprawdzić? Rezystancje pomiędzy masą a plusem na płycie.
Przed wlutowaniem sprawdzałeś? Do tego gniazdka jest podłączony cały komputer, więc będzie jakaś rezystancja.
Trzyma ta bateria napięcia? Jaki spadek masz na wejściu zasilania. Nic nie zaniża rezystancji?
Rozlutuj zworę PJ402. Sprawdź rezystancję na jednym i drugim padzie względem masy.
Sprawdź lub podmień też górne klucze. Sprawdź rezystancję na cewkach względem masy i rezystancje pomiędzy cewkami. Rozlutuj PJP5100 i PJP5101 - sprawdź czy objawy ustąpią.
Bez procesora płyta się nie włączy i bez RAMu. Co do uszkodzenia tak jeśli uszkodziłeś procesor też się nie załączy? Sprawdziłeś napięcia na cewkach i zmierzyłeś ich rezystancję?
Sprawdź rezystancję z tych cewek względem masy.
Wymieniony drugi mosfet ( przy pełnym otwarciu miał dużą rezystancje) Laptop w pełni poprawnie działa
Jest napięcie na przycisku POWER i czy spada do 0V jak naciśniesz? Ale chyba jest jakaś reakcja bo pojawiają się napięcia. Sprawdź rezystancje do masy cewek na których masz 0V.
Pierw sprawdź gniazdo zasilania na pinie zasilania jaka rezystancja do masy.
Rdzeń się nie grzeje - nie zabardzo wiem jak na nim pomierzyć rezystancję.
Czy napięcia 3.3/5V są dostępne na płycie głównej czy tylko 19V ? Czy laptop sygnalizuje ładowanie baterii? Podaj rezystancję względem masy na PL500. Do sprawdzenia jest PU500 (TPS51622).
To wykonaj pomiary napięć z cewek przetwornic, przy okazji ich rezystancje i oznaczenie płyty.
Po podpięciu zasilacza , na zaciskach + - jest 18.7V. Dużo. Sprawdź rezystancję na górnym kluczu chargera.
Czyli uszkodzony jest pierwszy MOSFET ( ten duży ) B04N03. Sprawdź jeszcze oporność na tym rezystorze pomiarowym względem masy. Podaj wynik w Ohm . Miernik ustawiasz na pomiar rezystancji jedna sonda na mase ( np obudowa portu USB a druga do tego rezystora) . https://obrazki.elektroda.pl/6917845000_...
czyli wnioskując z tego co Napisałeś mam zwarcie w gałęzi 3VLP ? Sprawdź rezystancję tej gałęzi względem masy.
Wystarczy sprawdzić, czy bezpiecznik przewodzi (rezystancja mniejsza niż 1 Ohm) - jeśli nie, jest do wymiany.
Kładziesz jedną sondę na polu masowym, a czerwoną dotykasz po kolei tych siwych prostokątów. I odczytujesz. Następnie podłączasz laptop i mierzysz w tych samych punktach napięcie. W okolicach gniazda zasilania jest taki duży rezystor. Mu też zmierz rezystancję.
Od wczoraj przestał mi się ładować laptop ( B70-80 ). Sprawdziłem zasilacz, rezystancja pomiędzy pinem wtyczki i GND jest OK (285R), napięcie 20V - wygląda OK. Sprawdziłem pod obciążeniem 2A - napięcie nie siada. Laptop przestał się ładować, po podłączeniu zasilacza nie wstaje. Używany tylko w domu, rzadko przenoszony - raczej nie sądzę, żeby był to...
1) Nie, chyba że obciążenie jest znikome. 2) Może tak, może nie, jak nie wiadomo nic o laptopie to generalnie zakładamy że jest to niebezpieczne. 3) Sprawdzi kolega, jak się zachowuje przetwornica po podłączeniu jakiegoś rezystora obciążającego na wyjściu. Ot, taki czajnik 2 kW ma w sam raz rezystancję taką, by pobierać niecały 1 A z wyjścia przetwornicy.
Laptop clevo p150sm Przez przypadek został zasilony odwrotnym napieciem -19.5V Uszkodził sie tranzystor wejściowy + P2808B0 Po wymianie tych elenentów laptop teraz się załącza tylko jak odepnę baterię bios Ale nie raguje na włącznik . Gdy jest podpięta bateria biosu to nie startuje . /.? Na włączniku wystepuje napiecie zasilacza 19.5V czy to normalne?...
Pomiary rezystancji z cewek. Sprawdzenie poprawnej sekwencji startowej przetwornic. Podmiana procka.
HDMI aktywuje się dopiero po uruchomieniu systemu i załadowaniu sterowników. Niski pobór prądu może wskazywać, jeśli wszystkie napięcia będą ok, na uszkodzony wsad bios/EC. Grafika ma około 0,75-1 Ohm. Pomiar napięć przed uruchomieniem płyty, czy występuje 3.3V/5V. Podaj rezystancję z dławików. Pobór prądu z odłączoną pamięcią i włączoną płytą. Napięcia...
Może się zaraz spece przyczepią ale mam wrażenie że rezystancje na liniach wychodzących z przetwornicy głównej są zaniżone. No i może jeszcze vram. Proponuje podnieść driver głównej przetwornicy i ponownie sprawdzić rezystancje. Na vram napięcia i rezystancje też mi się wydają niskie ale mogę się mylić.
Podaj oznaczenia mosfetów. Wyluytuj je, sprawdź/podmień jeśli są uszkodzone. Rezystancja z nich w stosunku do masy.
Power pozostaje uruchomiony świeci i dalej nie startuje nie resetuje ,ekran ciemny . Eject CD po naciśnięciu zaświeca się ale brak reakcji napędu, podobnie pozostałe funkcje na panelu. Startowałem bez r RRAMU x 2 bez efektu . Rezystancja grafiki ok 13 omów. Bios sprawdzę jak wyjmę płytę i napięcia . Płyta główna do wymiany ?
Widzę że masz miernik i trochę umiejętności więc zmierz rezystancję do masy na PR302 (moim zdaniem tu jest zwarcie), na 99% jest uszkodzony PQ306, możesz to sprawdzić mierząc rezystancję pomiędzy n.1-8 tego tranzystora. Zmierz również rezystancję do masy na wszystkich cewkach. Widziałem gdzieś na necie że ktoś podłączał niższe napięcie na wejściu i...
Dzięki. :D Już mi się micha cieszy, teraz mogę zasiąść przy starym laptopie i sprawdzić co tam nie działa :D.
Trzeba ustalić przyczynę. Sprawdzić klucze, rezystancje z cewek tej przetwornicy, napięcia z niego podać.
Sprawdź dławik PL4301. Podaj rezystancję drenu oraz źródła PU4301 w stosunku do masy. Mam nadzieję, że zasilacz już sprawdziłeś?
Pobór najpierw skacze do 5A po czym spada do 1A - to może wskazywać na zwarcie w głównej gałęzi lub przebity górny klucz. Po wlutowaniu nowego mosfetu rezystancja na PR35 wynosi 400ohm i leci powoli do góry. - jeśli dobrze zmierzyłeś to sprawdź górne klucze - jedna sonda miernika do dowolnej nóżki PR35, drugą do cewek przetwornic i mierzysz rezystancję....
Hej. Tak wiem, mam MX-2 ale ta z linku też ma dobre parametry wysoką przewodność cieplną mimo, że bez metalu i małą rezystancję.
Na szchemacie CON6302 jest pod 12V - 12V17ABSD000 to model gniazda, a nie napięcie. Chciałbym sprawdzić kondensatory C6306-C6309 i bezpiecznik F6301 - czy musze je wylutować do testu? - nie ma takiej potrzeby w tej chwili. Zmeirz rezystancję na kondensatorach - czy będzie zwarcie. czy możecie pomóc mi je zlokalizować na płycie - nie ma oznaczeń elementów,...
Zaznaczone elementy to cewki, jest to normalne że mają niską rezystancje. Zresetuj bios, odłącz dysk, kartę wifi, podmień RAM , sprawdź czy w gniazdach niema zwarć. Obejrzyj też płytę z obu stron dokładnie czy nie ma śladów zalania. Możesz sprawdzić napięcia i rezystancję na cewkach względem masy. Jak dalej bez zmian to przeprogramuj bios.
Pomierz napięcia na włączonym laptopie na pinach złącza JUSB1 i JUSB2. Pomierz rezystancje na złączach JUSB1 i JUSB2 przy wyłączonym laptopie (względem masy).
No to masz dobrą rezystancję. Tyle mniej więcej jest na północy. Grafika ma mniej więcej 6-7ohm a procesor 4-6ohm. Jakie masz rezystancje na przetwornicach 3,3V i 5V? Czy napięcie do sterowników przetwornic dochodzi? Masz jakieś napięcie na power managment'cie i biosie? Sprawdź jeszcze rezystancję rdzenia mostka południa.
Witam, spuchła mi bateria w K&M KM1402. Używam go tylko do odtwarzania muzyki z internetu, więc wyjąłem baterię, myśląc, że będzie działać na samym zasilaczu. Niestety źle myślałem. Dowiedziałem się, że zamiast baterii trzeba wlutować opornik o odpowiedniej rezystancji i laptop będzie działać. Nie mogę znaleźć info, jaką ma rezystancję ta bateria. Wtyczka...
Pomiary rezystancji robi się bez zasilania czyli bez baterii, jeśli jest wewnętrzna to trzeba odłączyć. Niektóre przetwornice pracują w laptopie wyłączonym i pomiary rezystancji są przekłamane.
Nie wolno usuwać tego rezystora tylko wstawić o rezystancji 4,7kom lub troszkę większy, inaczej laptop w jakimś momencie może zachować się nieprzewidywalnie.
Sprawdź rezystancje pomiędzy G a D i S tych mosfetów (przy odłączonym zasilaniu oczywiście).
Sprawdź rezystancje głównej gałęzi, rezystancje na na cewkach i górne klucze przetwornic (czy nie przebite).
To jest laptop z detekcją zasilacza czyli 3. pinowa wtyczka z bolcem ID? Nie wiem czy bez poprawnie wysterowanego ID laptop będzie się uruchamiał a nie jedynie ładował baterię? W Lenovo jest o tyle prosto, że zwykle wystarczy wlutować odpowiedni rezystor, który określa jakiej mocy jest zasilacz by laptop ruszył. W Dell-ach jest już gorzej. Sprawdziłeś...
to pomiary z prockiem? wygląda na to że KBC- kontroler płyty nie włącza pozostałych przetwornic, podane rezystancje wyglądają ok , Bios do przeprogramowania, sprawdź wszystkie klucze Dren-źrodło na obecność zwarć jeśli wszystkie te kroki wykonasz i nie pomoże będą ok to na koniec diagnostyczne podgrzanie diagnostyczne HotAirem czyli defibrylator 200st/30sek...
Jeśli sprawdziłeś wszystkie klucze i diody i są OK, to teraz zmierz i podaj rezystancje ze wszystkich cewek względem masy
Sprawdź rezystancje na cewkach. Takie zachowanie może być efektem uszkodzenia GPU (robi zwarcie przy próbie uruchomienia laptopa). Zwarcie może też powodować inny układ na płycie - być może pomiary rezystancji dadzą odpowiedź. Jeśli rezystancje będą w normie - przeprogramuj bios.
Szukałem ale nie mogłem znaleźć nowych płyt Z nowymi może być problem, używane z gwarancją widziałem. Co z napięciami i rezystancjami? W zał. sekwencja załączania napięć - do sprawdzenia.
Witam. Wczoraj pojawil mi sie taki problem: Wlaczam laptopa i matryca sie nie zaswieca. A laptop generuje glosny dzwiek z glosniczkow: 15 sekund piszczy i potzem 35 sekund przerwy i taksie powtarza. CO TO MOZE BYC?? Parametry: LAPTOP BLUEBOOK 1,1 GHz, Dysk, 20GB, 256 RAM, CDRW --RAM wyciagalem (nadal piszczy) --bios zresetowany (nadal piszczy) Czego...
Aby KBC wystawiło EN dla 3/5V potzrebna jest prawidłowa komunikacja KBC <-> PCH (w tym przypadku PCH jest częścią CPU). Możesz spróbować przeprogramować kość BIOSu. Bez programatora nie sprawdzisz czy KBC jest prawidłowo zaprogramowany. Możesz sprawdzić też czy nie ma za niskich rezystancji na cewkach przetwornic.
Ponieważ tak jak pisałem nie mam schematu ale: U108 jest sprawne. Roxumiem, że PJ35 to zworka na wyjściu 5V więc albo jest uszkodzona przetwornica albo obciążona linia LDO5. Sprawdź jej rezystancję oraz ewentualnie układy jakie zasila. Sprawdź /wymień/ tranzystory kluczujące w przetwornicy +5V. Schematy do laptopów Clevo są dość łatwo dostępne - do...
Zacznij od sprawdzenia na innym zasilaczu lub pomiaru napięcia zasilacza pod obciążeniem. Jeśli zasilacz jest sprawny - zmierz rezystancje na cewkach przetwornic na płycie głównej.
Włącz go do sieci i poruszaj kablem idącym do zasilacza może on przy końcówce czasem łapie zwarcie bo jest uszkodzony. W moim zasilaczu też się przy włączeniu pojawiają małe iskry, ale korków nie wywala wynika to z tego że zasilacz ma małą rezystancje na starcie.
Po zalaniu koniecznie odpiąć baterię i zasilanie. Miernik w dłoń i pomiary rezystancji wszystkich cewek/dławików do masy. Oględziny pod mikroskopem i czyszczenie zalania i szukanie śladów korozji. Jeśli było zalanie wszystko mogło się wydarzyć, uszkodzić itp. Zależy w jakim obszarze było zalanie. Sprawdzić też wszystkie mosfety na spadek napięcia w...
Zanim zaczniesz programować kość to zmierz rezystancję do masy na wszystkich cewkach. Sprawdź napięcia 3/5V czy są obecne, oraz zasilanie ramu.
Oporności wydają się OK, Czy możesz edytować post i dodać napięcia na tych cewkach po uruchomieniu laptopa. Zmierz rezystancję pomiędzy PL13 i PL8.
okazuje się że na gałęzi prowadzącej do jego 21 nóżki występuje oporność około 25 om w stosunku do masy To nie jest mało - to gałąź +1.05V - taka sama rezystancja powinna występować na PL6. Warto sprawdzić PQ3 i PQ61. Jaka jest rezystancja względem masy na PL7? PU1 mogło "załatwić" PQ1.
Asus laptop GL703GE nie uruchamia się. Nic. Cisza. Sprawdziłem zasilacz i kabel. Zasilacz po odłączeniu od laptopa jakby martwy. Po odłączeniu z prądu i ponownym włączeniu pokazuje napięcie 19,5V. Po ponownym załączeniu go do laptopa znowu nie pokazuje napięcia przy pomiarze multimetrem po jego odłączeniu od laptopa. Jak powtórzę zabieg to znowu pokazuje...
Na BOOT powinien pojawiać się impuls przy starcie - do sprawdzenia oscyloskopem. Podobnie przebiegi na CLK, DATA, G kluczy. Dodatkowo sprawdź podwieszenie CLK i DATA. Przyjrzyj się drobnicy - zdarzają się uszkodzenia i przetwornica nie wstanie. Sprawdź czy nie masz niskich rezystancji pomiędzy G a D czy S kluczy.
Zmierzyć rezystancję R4 pomiędzy wyprowadzeniami, zmierzyć napięcie na R4 oba wyprowadzenia, sprawdzić D3 na spadku napięcia diody w obu kierunkach zmierzyć napięcia Q1, Q2, Q3 wszystkie wyprowadzenia. Jeżeli występuje na płycie C7 zmierz rezystancję do masy oba wyprowadzenia.
OK. Będę szukał, ale dopiero po niedzieli. Dzięki za odpowiedzi. A co myslicie o rezystancji transformatora WN na płytce inwertera. Jest w porządku ?
po odlutowaniu chargera - klucza chargera - czyli tranzystora sterowanego przez charger. Czy te nóżki były razem zmostkowane? Te pady są połączone - więc tu problemu nie ma, ale na przyszłość uważaj z lutowaniem i czyszczeniem padów - płyty główne laptopów są delikatne. Zmierz rezystancję względem masy na dowolnej nóżce PR301.
Małe szare kwadratowe elementy, trochę chaotyczne informacje, musisz zrobić zdjęcie dobrej jakości podać i zaznaczyć na zdjęciu najpierw napięcia ze wszystkich cewek, potem na odłączonym wszelakim zasilaniu rezystancje ze w/w względem masy
Bez pomiarów nic nie wymyślisz. W pierwszej kolejności sprawdź napięcie na włączniku. Po 2 sprawdź tranzystory. po 3 podaj rezystancje cewek do masy po 4 wykonaj reset BIOS'u. Pozdrawiam
Witam. Swego czasu był to ultranowoczesny laptop - fajne cacko udało ci się trafić. :) Raczej na LED, bo cieńka obudowa ekranu. Z drugiej strony- widzę inwerter czyli supercienka świetlówka. Matryca jest transreflektywna - ma podświetlenie LED, jak również używa światła zewnętrznego jako wspomagania podświetlenia. Pytanie 1- czym skleic obudowę matrycy...
Proponuję zacząć od wylutowania cewki L7 i sprawdzenia czy przypadkiem KBC nie przywiera AVCC do masy, czyli wylutowujesz cewkę i mierzysz rezystancję nogi 102 KBC w stosunku do masy.
Up date. Na zasilaniu układu u24 jest napięcie 0,6 V a powinno być 1,8V AON. Sprawdziłem układ który je powinien produkować to układ pu15 i na jego wyjściu na cewce jest też 0,6 V. Układ ma zasilanie 3,3V i dostaje EN 3,3 V żeby go włączyć niestety daje 0,6 V rezystancja na wyjściu jest rzędu k ohm. Zamówię i wymienię. Dziwne że laptop normalnie się...
Laptop martwy po podłączeniu zasilacza serwisowego zwarcie. - prawdopodobnie nie znalazłeś przyczyny, a efekt. Sprawdź rezystancję głównej gałęzi względem masy.
Czy laptop ładuje baterię? Sprawdź mosfety w przetwornicach czy nie mają zwarcia oraz rezystancje cewek przetwornic w stosunku do masy. Obejrzyj dokładnie płytę w miejscu zwarcia, załącz fotkę .
Z spekulacjami, że włącza się bez obrazu nieco bym się wstrzymał. Zacznij od pomiarów. To taka podstawa diagnostyki. Rezystancje i napięcia na cewkach i linii LDO. To cię skieruje do podejrzanego obwodu. Najlepiej jakbyś zamieścił zdjęcie płyty z opisanymi na nim wynikami pomiarów. To po pierwsze. Po drugie mam nadzieję, że zrobiłeś kopię zapasową biosu....
K40IN REV. 2.2G może być? Czy szukać dalej? O to chodziło. Zasilacz sprawdzony pod obciążeniem? Reset CMOS wykonany, bateryjka zmierzona? Oscylacje na kwarcach występują? Procek, ram podmieniony, sprawdzony? Bios przeprogramowany? Wrzuć zdjęcie płyty z opisanymi rezystancjami cewek przetwornic w stosunku do masy oraz napięć na nich.
klucze sprawdzone są ok rezystancje podałem tak jak wyżej "rezystancja rośnie od 0 do ok 10k po podłaczeniu i odłączeniu zasilania znowu rośnie od zera do 10k"
Może to nie rozwiąże problemu, ale miałem podobny przypadek. Dell, nie pamiętam już jaki, również IGP do wymiany (niestety nie pamiętam jakie, chyba też z końcówką 2001). Wlutowałem nowy i sytuacja podobna do Twojej. Po wlutowaniu nowego układu laptop martwy. Sprawdziłem napięcia - za wejściem zasilania był jakiś tranzystor, po podłączeniu zasilania...
Możesz zmierzyć rezystancję wewnętrzną, z tego wynika przy jakich prądach akumulator będzie miał akceptowalne napięcia ,możesz ja porównać z parametrami katalogowymi różnych akumulatorów, będziesz wiedział że akumulator ma przykładowo "Rw zbliżoną do akumulatorów 20A" . Ale prąd maksymalny to coś innego, producent deklaruje jaki prąd możesz bezpiecznie...
Jak kiedyś podszedłem do pomiarów najlepiej jak umiałem to dostałem budę i się nauczyłem gniazdko kuchnia gniazdko łazienka zbędne ględzenie i tłumaczenie itp. Zaś pomiar rezystancji izolacji z kosmosu tak na oko a najlepiej powołać się na jakiś miernik co ma niski zakres pomiarowy jak >300MΩ wtedy jest dobry dupochron bo pisze się ze pomiar >300MΩ...
Reset zrobimy? Ram, procek sprawdzony, podmieniony? Napięcia z cewek przetwornic i ich rezystancje w stosunku do masy. Na samym zasilaczu jak się zachowuje?
Zmierzyć napięcie (laptop uruchomiony) i rezystancję do masy (laptop nie podłączony do źródeł zasilania) wszystkich cewek. Najlepiej zrobić zdjęcie płyty i nanieść pomiary. Zdjęcie z pomiarami opublikuj na forum. Problemem jest niedostępność schematu.
Należy najpierw ustalić miejsce przeciążenia. W tym celu sprawdź, czy dioda D3 ma zwarcie. Jeśli nie, zmierz omomierzem (w stosunku do masy) rezystancję na katodach diod D5, D6 oraz D40. Wyniki opublikuj.
Cześć, zmierz rezystancję do masy obu środkowych pinów (D+ i D-) a także rezystancję między nimi.
Wyjmij procesor i sprawdź rezystancje. Dodano po 17 Napisz jakie siedzą w tym laptopie przetwornice.
Mimo wszystko chcę najpierw sprawdzić linię +VIN. Mam wrażenie, że to tylko ona powoduje problem. Laptop gaśnie gdy PQ27 i jego rejony zrobią się zbyt gorące. Podejrzewam: - uszkodzony PQ27 - uszkodzony któryś z kondensatorów przy drenie PQ27 - naderwana linia +VIN w miejscu nawiercenia Pytałem o rezystancję dla +VIN żeby wykluczyć któreś z powyższych.
Na PL32 nie prawidłowe według schematu to przetwornica +1,5VP sprawdź jeszcze raz ,potem klucze PQ 73 i PQ74 ,podaj jeszcze napięcie ze złączki PJ17, procesor oczywiście możesz podmienić, nie podałeś rezystancji z cewek
Podaj rezystancję PL1 względem masy. Dodatkowo sprawdź czy PQ3 i PQ4 nie są przebite. Dodatkowo sprawdź PQ5. Do pomiarów wyciągnij pamięci RAM, procesor itp.
Witam, Proszę o pomoc w diagnostyce laptopa Dell XPS15 9570. Laptop kolegi po leciutkim zalaniu. Zalanie wyczyściłem. Zdiagnozowałem uszkodzonego mosfeta. Wymieniłem ale po włączeniu laptopa ten mosfet nadal się grzeje, w kilka sek. przekracza 120st C. Szybko wyłączyłem zasilanie żeby go nie spalić. W załączniku dodaję schemat. Przedmiotowy tranzystor...
Płyta ma oaznaczenie: 09285-1M - nad tym oznaczeniem pod naklejką powinno być JV50-CP. Włącznik jest podciągnięty przez R4 (10kOhm) do 3D3V_AUX_S5. Sprawdź prawidłowość 3D3V_AUX_S5 (powinno być 3,3V) oraz rezystancję R4. Do sprawdzenia też rezystancja na włączniku - powinna być na tyle wysoka, aby nie spadało napięcie na włączniku - może być brudny/zalany/uszkodzony...
zależy o jak skomplikowane chodzi i czy trzeba jakiś specjalnych narzędzi bo jeśli nie to powinienem dać rade? Głównie pomiary napięć, rezystancji, sprawdzenia tranzystorów mosfet. Wskazana rozległa wiedza na temat działania płyty głównej.
Takie skoki to najczęściej efekt działania zabezpieczania - z powodu zbyt niskiej rezystancji głównej gałęzi. Zmierz rezystancję względem masy na dowolnej nóżce PR198. Jeśli niska - do sprawdzenia górne klucze i jeśli żaden nie jest przebity - próba zwarciowa.
Witam, mam zwarcie na głównej linii zasilania, myślałem że to jakiś kondensator, zrobiłem więc próbę zwarciową wlutowalem się w rezystor pomiarowy i puściłem 1V i 1A żeby sprawdzić co się zaświeci i niestety jedyny element jaki się zaczął delikatnie grzać to procesor. Na cewkach zasilania procesora jest około 3ohm po schodzeniu jądro procesora reaguje...
sprawdzenie rezystancji grzałki sprawdzenie rezystancji grzałki ekspres symulowanie rezystancji
pracuje silnik wyjęciu kluczyka peugeot soundbar subwoofer instrukcja obsługi klimatyzatora
samsung ww90ta046ae rower elektryczny schemat
Pralka Bosch WOL247S - migająca dioda Aktiv i wyłączanie się podczas prania Jak zdjąć boczną obudowę Saeco Exprelia?