Po wielogodzinnym rozmrożeniu i ponownym wlączeniu termostat lodowki Amica ACZ 3101P jest stale włączony. Przełączenie w pozycję zero prawidłowo wyłącza chłodzenie. Z konieczności trzeba było przejść na sterowanie ręczne termostatem. Temperatura w zamrażarce wynosi ok. - 20 stopni, w lodówce (górna część) ok. plus 10 stopni. Wydaje się, że agregat pracuje...
Wymień termostat - A 0397
6, zasilanie 4, sprężarka 3. żarówka
Prawdopodobnie uszkodzony przez korozję termostat.
W jaki sposób należy nimi regulować działanie termostatu ? Termostat się wymienia, a śrubki służą do ewentualnej małej kalibracji fabrycznej.
Pamięć nie myli ale chodziło pewnie o kolorki. Na 90%: 6-brąz, 4-czarny Pozdrawiam
Czy teraz wzywać go niech poprawia to co naprawiał Tak. czy samemu kupić jakiś nowy termostat/ jaki? i wymienić.. Nie, ponieważ prawdopodobnie wina nie leży po stronie termostatu :(
W jaki sposób można ten termostat sprawdzić?
Witam. Termostat jest na drugim zdjęciu między drzwiami chłodziarki i zamrażarki. -zdejm pokrętło termostatu -odklej (oderwij) tą kolorową prostokątną naklejkę (pod nią są dwie śrubki), które należy odkręcić i masz termostat na wierzchu.
Jeżeli włącza się po rozmrożeniu chłodziarki to prawidłowo, a jeżeli po rozmrożeniu zamrażarki to może być wina termostatu.
Tam gdzie jest pokrętło, którym ustawiasz temperaturę. Napisz jakie są objawy , bo rzadko pada termostat.
Witam i proszę o poradę. W w/w lodówce świeci się tylko światło agregat nie działa chciałbym sprawdzić termostat tylko nie wiem jak sie do niego dostać, gdzie on się znajduje? i jak najłatwiej do niego się dostać . Wymieniałem już w starszych lodówkach termostaty więc nie jest to dla mnie nowość. Za wszelką pomoc z góry dziękuję . Bardzo zależy mi na...
Brązowy z białą na '3' , brązowy z czerwoną '6', czarny '4', żółtozielony na obudowę termostatu.
Termostat do wymiany.
Chyba żartujesz. Raczej Ty, takim stwierdzeniem bez sensu i wyjaśnienia.
https://allegro.pl/oferta/termostat-wdf2...
skąd ta zabawna nazwa, od kropelek na tylnej ściance? Właśnie tak czyli lodówka płacze ścianka :D
termostatu się nie reguluje. kapilarę wsuwa się do oporu.
Zbyt mała ilość czynnika chłodzącego powoduje że termostat nie przerywa pracy kompresora .
Masz pomylone kable na termostacie
jak dostać się do termostatu amica acz3104p co trzeba odkręcić. jak wyjąć żeby nie urwać.
Tu sam nic nie zdziałasz. Potrzebny jest dobry chłodnik. Na pewno to nie jest termostat.
Termostat A13 1000, nie nadaje się do tej lodówki - ma być taki https://www.gosdom.com.pl/produkt/8569/c...
K59P1761 - taki jest w tej lodówce i takiego szukaj.
w takim razie sprawdź uszczelki, zobacz czy gaśnie światło w chłodziarce?,jeśli jest ok możliwe jest zalodzenie pochwy termostatu,lub uszkodzenie termostatu.
Mam problem z piekarnikiem w kuchence gazowo-elektrycznej AMICA, mianowicie przy ustawieniu temperatury pieczenia 150* C, piekarnik osiąga MAX temperaturę. Prawdopodobnie jest to uszkodzony termostat. Jak go sprawdzić i gdzie go zlokalizuję?
A jak można rozpoznać czy przyczyną jest wyciek gazu (skoro mrozi i chłodzi prawidłowo) ? Jakie prawidłowo? Przy ciągłej pracy układu (bez wyłączania), miałbyś w chłodziarce już -5st. a nie +5. Problemem będzie niedrożność lub nieszczelność układu chłodzącego. I to jest prawidłowa diagnoza.
Witam Ostatnio przeglądałem to forum oraz internet w poszukiwaniu odpowiedzi na to co mogło przytrafić się mojej lodówce. Otóż załączała się na bardzo krótko i nie trzymała temperatury. Termometr pokazywał 16 C. Stwierdziłem że to może termostat. Zwarłem przewody 4 i 6 i wyjąłem termostat. W efekcie lodówka chodziła non stop i schłodziła wnętrze do...
do wymiany termostat
czy jest to może usterka termostatu? Nie. Problem jest w układzie chłodzącym - niedrożny lub nieszczelny. Potrzebny fachowiec, żeby to ustalić.
Wygląda na nieszczelność lodówki (uszczelki), jeżeli się nie wyłącza może być uszkodzony termostat.
Witam. Rodzice posiadają kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym. Podczas pieczenia ciasta spód ciasta jest niedopieczony ( blady ) mimo ustawienia odpowiedniej temperatury . Wydaje mi się ,że jest coś nie tak z termostatem. Tak jakby grzałka nie rozgrzewała się do ustawionej temperatury. W związku z tym mam pytanie. W jaki sposób sprawdzić termostat....
Jak sprawdzić przepustnicę powietrza w lodówce AMICA Lodówka to Amica BK3235.4DFOMAA nr 1190518. Po wymianie przepustnicy na nową dół chłodziarki zaczął chłodzić, ale góra nie. Dodam, iż w tym modelu jest podwójna przepustnica. Do silnika przepustnicy dochodzą 4 kabelki. Dwie pary po 290 Ω. Poza tym jest jedna para czarnych kabelków o oporności 69 Ω...
Dzieki
Rozkręciłem przedni panel i znalazłem płytkę z potencjometrem (termostat). Z niej leci kabelek do wewnątrz lodówki z innymi kablami. Jak dostać sie do czujnika? Nie mogę wyciągnąć tych przewodów. Czy trzeba ściągać górną osłonę lodówki? Z rana otwieram lodówkę, a w środku wszystko zamrożone. Na ściance prawie na całej powierzchni lód. Wymieniać płytkę...
Wymieniłem w lodówce termostat i teraz chłodzi jak głupia. Najprawdopodobniej zamieszałem coś z podłączeniem termostatu bo przy minimalnej nastawie z lodówki robi się zamrażarka. Przydałby się schemat instalacji elektrycznej lodówki. Proszę o pomoc.
Witam, chciałbym się Was poradzić, ponieważ moja wiedza na temat chłodziarko-zamrażarek nie jest na tyle duża, żeby potrafić ocenić stan lodówki w wynajmowanym mieszkaniu. Otóż pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to to, że kręcenie pokrętłem termostatu nie uruchamia sprężarki. I tutaj może pierwsze pytanie: czy regulacja ta działa tylko w trakcie pracy...
Lodówka Amica mrozi. Wymieniłem już termostat i dalej mrozi. Kabelki też są dobrze podłączone. Nie wiem co jeszcze sprawdzać. :?:
Witam. Dziś podczas prania okazało się, że zagotowała mi się woda w pralce. Rozebrałem już górną pokrywę i dolną, proszę o jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny? Wiem, że może być uszkodzona grzałka lub termostat ale jak to sprawdzić? A może czujnik temperatury?
Po wymianie termostatu K59-L2072 cały czas pracuje, nie wyłącza się - lodówka mrozi. Po wyłączeniu na "0" i ponownym załączeniu i ustawieniu na dowolną wartość 1 - 7 przez kilka minut nie włącza się - niby OK ale potem pracuje cały czas. Kapilara włożona do samego końca. Zakupiłem drugi termostat i sytuacja taka sama. Gdzie problem?
Potrzebuję pomocy, zmywarka jakiś czas temu przestała grzać wodę i suszyć naczyń . Sprawdziłem grzałkę i jest ok. Teraz szukam termostatu być może on uległ uszkodzeniu ale nie mogę go zlokalizować. https://obrazki.elektroda.pl/4105691200_... https://obrazki.elektroda.pl/8079022200_...
Jak w temacie - kupiłem w serwisie używaną lodówkę 2 komorową na 1 agregacie. W pozycji 1, w chłodziarce mam +2 a zamrażarce -18. Na tylnej ściance chłodziarki szron. Przy pozycjach wyższych temp. w chłodziarce schodzi poniżej 0. W czym może być problem? Nie chciałbym pójść z torbami przez rachunki. Pozdrawiam wszystkich - dobre forum.
Wszystkie maja podobne, zakres temperatur +4/-18; +4/-30*C to jest typu płączek. Albo masz wadliwy albo złe wszedł. A jakie objawy lodówki były przed wymianą termostatu?
Jaki jest średni czas pracy sprężarki i czas postoju? Postaraj się w tym czasie nie otwierać lodówki. Na ile jest nastawiony termostat?
Jak wygląda wymiana termostatu w lodówce Amica AM 260. Jak wymontować stary uszkodzony termostat. W którym miejscu jest umieszczony i jak do niego się dostać ?
Widać jak wchodzi w obudowę Siła niewielka wpychasz tak daleko jak była stara Czyli jeśli kapilara jest taka długa jak w starym termostacie to tak samo daleko czyli do oporu
Uszkodzony termostat.
zna ktoś model i typ termostatu do Amici AK 260 ,ja niestety po jego wyjęciu nie jestem w stanie odczytać typu http://www.serwis-agd.com/termostat-k59-...
Pokrętło dotyczące siły chłodzenia mam przekręcone na 4 A co jest na piątce?. Jeśli agregat pracuje z dużymi przerwami, winny termostat, a jeśli pracuje bardzo długo, nieszczelność-recykling.
www.tme.pl Lub w najbliższym sklepie z częściami AGD. Pozdrawiam. PS. jeszcze tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21...
Witam Prawdopodobnie masz za krótką kapilarę w termostacie , stąd problem z niewyłączaniem się lodówki. Kapilara może bć za długa, nigdy za krótka. Gdy montujesz kapilarę tz. wsuwasz do rurki prowadzącej to wsuwasz ją do oporu ąz poczujesz że doszła do końca. Z doborem termostatu nie powinno być problemu, lekkie odchyłki od zakresu temperatur nie mają...
dobra już wszystko chłodzi :P kapilara była zagięta przy samym termostacie
Termostaty mechaniczne są, jak do tej pory, najpewniejsze. Termostat A 0397.
Witam. Jeśli jest cała płyta oszroniona to przypuszczalnie masz walnięty termostat. Zamiennik to W-4 koszt około 35.00zł. Ale dla pewności zmierz temperaturę wewnątrz chłodziarki ? Jak będzie mieć +5°C - wymień termostat.
A nie może to być uszkodzenie termostatu?
no ugina się pod naciskiem palca, w górnej części, ale potrzebuję teraz tylko informacji jak wyregulować termostat, jak mu obniżę temperaturę wyłącznia agregatu to mi wystarczy, może gdzieś jakaś stronka jest demonstrująca regulację termostatu? pzdr i.
Przy przemarzaniu izolacji zimnochronnej to jest normalne zjawisko,że nie rozłącza termostat.
A przepraszam pomyliłem z ACZ3802ZP, tam oba termostaty są w środkowej części. Miałem na myśli jedynie czy nie pomyliłeś termostatów.
Około 400zł bo ja jeszcze wymieniałem termostat .
Witam. Jak podlaczyc przewody do termostatu. Sa tam 2 przewody. Pierwszy jest 2-zylowy a drogi jest 4-zylowy. A do termostatu ida 3. Prosze o pomoc.
Termostat do wymiany.
Witam. 1 albo temperatura jest zbyt wysoka i nie rozłącza termostat 2 albo przekułeś sondę wyciekł gaz i po termostacie
sprawdzić termostat lodówce sprawdzić termostat lodówce gorenje sprawdzić termostat lodówce whirpool
wiązka sterownika sprawdzenie czujnika ciśnienia oleju ustawic jezyk
toshiba 37xv635d samsung ue32d5500
Usuwanie nadmiarowych spacji w pliku txt Pythonem ESP32 DevKit V1 PS3Controller Library Bluetooth Pairing Issue with Hardcoded MAC