Stary zapłonnik (zwany popularnie starterem) do świetlówek.
Zwykłe zapłonniki bimetaliczne Ale ty nie masz zwykłego podłączenia świetlówki. Potrzebujesz zapłonników/starterów na 110V. Na normalnych starterach jest nadrukowane "single". Ty potrzebujesz starterów z napisem "Tandem", lub "Serial". Na przykład taki: https://spgroup24.pl/pl/pozostale/206-st... Tutaj było to już opisywane:...
Statecznik mocowo w porządku tylko nie pomyślałeś że każda świetlówka to min 100V spadku napięcia i tego napięcia brakuje, bo gdy zapali się jedna to druga już nie ma z czego bo wtedy jest tylko 100V. Połącz 2 szeregowo powinny zaświecić jeśli będą odpowiednie startery.
Ww zapłonniki ( startery ) kwalifikują się do wymiany.
Ty pytasz poważnie? Wymień tą świetlówkę, ewentualnie zapłonnik (starter).
Tak jak pisze Maciej. Jeśli świetlówka "miga" to znaczy, że zapłonnik (starter) jest sprawny. Wymienić trzeba świetlówkę. Gdyby świetlówka się żarzyła oznaczałoby zużycie zapłonnika lub zapłonnika i świetlówki.
To jest świetlówka, nie żarówka. Ma wbudowany w oprawkę (G23) starter - zapłonnik. Do świetlówki należy podłączyć szeregowo dławik odpowiedni do mocy 9W i zasilić z 230V.
Tak, jest to prawda. Bez problemu odpalisz taką żarówkę dwoma połączonymi równolegle dławikami 40W. Żarówka ogranicza prąd w momencie zwarcia styków startera i jest niezbędna. Schemat wygląda tak : 230v--hps--dł.--230v. HPS ma być zbocznikowany szeregowo połączonymi starterem i żarówką.
Nie, ponieważ spotkalem się z trzema przypadkami w tego typu uszkodzeniu. 1. Napięcie na tym kondensatorze szeregowym na tyle pływało, że inicjowało wyładowanie w zapłonniku. Brak zapłonnika - brak wyładowania. 2. kolega wyżej dość dokładnie to opisał 3. Świetlówka miała zbyt niskie napięcie SEM. Dopiero kilkukrotne zwieranie zacisków zapłonnika kawałkiem...
Do tego typu rur jarzeniowych powinien być starter ( zapłonnik) 4-22W.
Zastosuj do świetlówki statecznik elektroniczny. -dłuższe życie świetlówki -mniejsze zużycie energii -nie potrzeba startera/zapłonnika -nie ma zakłóceń
Starter 4-80W jest nie zbyt skuteczny przyłącze się do kolegi starter Philips S2 i bedzie ok
Jak połączysz szeregowo z żarówką starter (zapłonnik do świetlówek) do będzie żarówka migotać
Ostatecznie, zapłonnik - starter w układzie świetlówki tradycyjnej to jest prawidłowa odpowiedź i ponieważ nic się tu nie zmieniło - zamykam temat. Dziękuję za zainteresowanie.
Kup elektroniczny zapłonnik.
Morał z tego taki, że padł statecznik jeśli to klasyczna świetlówka. Niekoniecznie, jeśli klasyczna to jeszcze powinien być zapłonnik (starter).
Poniżej przesyłam zdjęcie. To jest właśnie statecznik indukcyjny. Czy są inne rozwiązania aby zasilić żarówkę na gniazdo G23? Raczej nie, bo świetlówka z cokołem (wtykiem) G23 ma wbudowany starter (zapłonnik) w cokole. Wobec powyższego zastosowanie statecznika elektronicznego jest niemożliwe ze względu na nieco inną ideę realizacji zapłonu, i tu wbudowany...
Tak. Elektroniczny dławik do świetlówek 28-55 W, kosztuje około 80-90zł. Podłączasz wg. schematu na nim, zapłonnik (starter odłączasz).
Dostałeś schemat wyżej ale, ale o co chodzi, co masz podłączyć, wartości elementów. Aby to podłączyć do 230V to jeszcze trzeba podzespołów... Najprostszy migacz to żarówka 230V podłączona szeregowo przez starter (zapłonnik) od świetlówek.
Po włączeniu prądu zapalają się 2 z 4 świetlówek 18 W. Po czym również te 2 świecące również gasną i nie świeci cały raster. Zapłonnik elektroniczny jest 1 na 4 świetlówki. Co jest tego przyczyną? Czy przepalone 2 pierwsze świetlówki, czy też uszkodzony zapłonnik (starter). - Zbyszek :)
Starter=zapłonnik; tak jak statecznik=dławik.
Jak to podłączyłeś- schemat. Dwie świetlówki o sumarycznej mocy 18W i do tego statecznik 36W, a zapłonnik (starter)?
Dzień dobry. Jak pracowałem prawie 50 lat jako elektryk, z takim czymś spotkałem się po raz pierwszy. Nie robię prywatnie tzw. fuch, lecz starszej sąsiadce udzieliłem pomocy bezinteresownie. Ale do rzeczy. Z chwilą włączenia lampy w pokoju wyzwalał ją nadmiarowy wyłącznik prądu, lecz nie za każdym razem. Sprawdziłem połączenia w puszce, oprawy żarówek,...
Witam. Jeśli brzęczy to tylko statecznik jest luźno przymocowany do obudowy bądź jest do wymiany. Natomiast jak faluje światło to do wymiany świetlówka, a jak miga to zapłonnik ( starter ) albo świetlówka. Powodzenia. Nie daj się woźnemu. :wink:
Typowy objaw zwartego zapłonnika – elektrody (skrętki) są cały czas podgrzewane i brak jest wymuszenia przepięcia, potrzebnego do uzyskania zapłonu gazu w świetlówce. Wymień zapłonnik (starter) i powinno być OK.
Witaj, z powodzeniem można zastosować ten model - http://www.aqua-light.pl/index.php/produ... , wraz z nim Zapłonnik (starter) Narva BST 20 4-22W.
Zdarza się, że konieczne jest zastosowanie zapłonników w wersji "SERIAL", bo "Single" to raczej do obwodów jedna świetlówka - jeden dławik-jeden zapłonnik . pozdrawiam podprąd
Odpal na starterze elektronicznym
jesli chcesz jak najprościej to podłącz zapłonnik (starter) od świetlówek, oczywiście włączyc w szereg z zarówka :) Pozdrawiam! filip
Witam Do tych dwóch świetlówek musisz zastosować zaplonniki 4-22W.
Dla pewności zacznijmy od uściślenia. Czy pisząc "dławik" masz na myśli rzeczywiście dławik czy jednak starter (zapłonnik)? Bo ludzie często mylą te dwa pojęcia.
Pokaż foto tych świetlówek. Jeszcze nie spotkałem się, ze świetlówką która ma zintegrowany dławik (statecznik). Widziałem za to dość popularne z wbudowanym zapłonnikiem (starterem).
Mam świetlówkę Philipsa TUV 8W/G5 T5, uruchomiłem ja za pomocą elektronicznego przetwornika na 12V ale świetlówka podziałała jakieś 2-3 godziny i przestała kasować epromy. Z następna stało się to samo. Myśle żeby kupić jakiś zapłonnik i starter ale nie wiem jaki. Poradźcie coś? http://img.photobucket.com/albums/v204/h...
2. Świetlówki mają połączenie elektryczne - jest "przejście na nóżkach" po każdej stronie przy czym jedna z oprawek jest luźna - czy to ją dyskwalifikuje do użytku? Nie. 3. Wymieniłem jedną świetlówkę na inną (nie uv tylko zwykłą - czy to może mieć wpływ na działanie?) Dlaczego miałoby mieć? Nie rozumiem pytania. 4. Co do starterów to mam 2 (z tego...
Czyli wystarczy abym kupił statecznik na 13 W Statecznik oraz starter potrzebny , ewentualnie statecznik elektroniczny ( bez startera-zapłonnika ) .
Witam. LED Starter For LED TUBE only służy do opraw z tradycyjnym magnetycznym układem zapłonowym statecznik (dławik) + zapłonnik (starter) w miejsce tradycyjnej świetlówki czyli rury jarzeniowej zakładamy rurę LED dwustronnie zasilaną, w miejsce zapłonnika LED Starter i układzik śmiga bez przeróbek; w każdej chwili możemy powrócić do stanu pierwotnego....
Statecznik elektroniczny masz najprawdopodobniej sprawny, tyko ta świetlówka nie jest przystosowana do współpracy z nim ponieważ posiada wbudowany klasyczny starter(zapłonnik elektromechaniczny)
Witam Możesz ją zaświecić przy pomocy typowego układu świetlówki 40W (dławik 40W + zapłonnik 4÷65W).
Przepisz wszystko co jest napisane na: 1. Stateczniku 2. Starterze
Witam! Zapłonniki (startery) muszą być oznakowane 4..6..8....20W. Zapłonniki z innym oznaczeniem np. 13..25...80W się nie nadają do świetlówek szeregowych ze względu na napięcie zapłonu. Jeżeli po włączeniu lampy oba zapłonniki się tlą (świecą) ale nie następuje zapłon lampy, to proszę jeden z nich na chwilę zewrzeć i zapłon jednej świetlówki powinien...
Praktycznie nigdy, ale czasami tak/dostawały zwarć między zwojowych, i wtedy strasznie śmierdziały/. Startery/zapłonniki/ kolega sprawdzał?
To nie jest transformator lecz dławik (statecznik), natomiast sama świetlówka posiada wbudowany starter (zapłonnik) bimetaliczny. Też miałem kiedyś taką lampkę. A rozwiązanie problemu jest proste: kup nową świetlówkę.
Co do lampek z okresu PRL-u, to mam kilku znajomych, u których pracują do dziś. Zanim popularne stały się żarówki z bimetalem, który cyklicznie przerywał obwód (chyba z USA to przyszło), to często używano zapłonniki jażeniowe do świetlówek (tzw. startery). Efekt taki sobie, ale "mrugało" :D.
W tabeli trzeba wpisać napięcia na dławiku, starterze, świetlówce podczas pracy, zwarcia zapłonnika, zapalania. Pisałem wyżej.
Witam. STYNKS - spróbuj podstawić inny starter, innej firmy. Włączenie świetlówki po wyjęciu zapłonnika sugeruje jego awarię lub niedopasowanie do współdziałającej z nim - starterem - świetlówki. Nie jestem zbyt mocna w temacie świetlówek, ale może to być to. Pozdrawiam.
Witam. Nie możesz połączyć świetlówek równolegle! Dwie świetlówki z jednym dławikiem zawsze się łączy szeregowo, i dla każdej świetlówki oddzielny starter (zapłonnik). Będzie działało, tak jak napisał kolega lisos. Pozdrawiam.
A może wystarczy wyjąc starter (zapłonnik). :D
Aleks nic nie na temat. W świetlówce jest dławik który przy zadziałaniu startera [zapłonnika]powoduje skok napiecia, potrzebny do zaświecenia neonówki.Tyle powinno Ci wystarczyć.pozdrawiam.mon
Witam Aby działało musza być takie same świetlówki (dobre) i zapłonniki (startery), i musi działać. Sprawdż dławik czy nie ma przerwy i żarniki w świetlówkach czy nie mają przerwy. Pomiędzy zaciskiem 2 i 3 powinno być uzwojenie dławika (statecznika).
A co do tego ma świetlówka, która i tak musi mieć starter (zapłonnik) i statecznik, które to z kolei są i tak najczęściej wbudowane w obudowę świetlówki. Natomiast czujka działa jak zwykły włącznik (albo zamyka obwód albo go przerywa).
jak podłączyć je Tak podłącz jak pokazane na zapłonniku ( starterze ) , czyli musisz mieć 4 świetlówki.
Witam! Startery S2.
Kolega bez jakiejkolwiek podstawowej wiedzy. Poczytać jak działa świetlówka i jej zapłonnik a odpowiedź sama przyjdzie.
Pewnie chodzi i świetlówki kompaktowe. 2 pionowe mają wbudowany starter (zapłonnik).
Szeregowe łaczenie 2 świetlówek (z jednym dławikiem ograniczającym prąd) stosuje się normalnie tylko w przypadku lamp o długości do 600mm, chociaż mogą wtedy występować czasami problemy z zapłonem. Ogólnie zasada jest taka: 1 świetlówka, 1 dławik (statecznik) i 1 starter (zapłonnik). W oprawach oświetleniowych do świetlówek dodatkowo daje się też kondensator...
L N prąd D dławiki Cz + Z to zapłonniki C kondensator
Cześć. Zakupiłem chińskie świetlówki UV z gniazdem G23. Okazało się, że nie mają startera w środku. Chcę zbudować naświetlarkę PCB i nie wiem jak powinien wyglądać układ połączeń dla czterech świetlówek bez startera w środku i jaki zapłonnik zastosować. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Prawdopodobnie zapłonniki (startery) są nieodpowiednie , miałem kiedyś takie przypadki że niby wartości zapłonników ok ale świetlówki szalały po zakupieniu zapłonników lepszej jakości problem ustał .
Dzień dobry, Pozwolę sobie przedstawić inny punkt widzenia. Ciągłe świecenie po obu stronach oznacza, że zasilane są grzałki w sposób ciągły, czyli zwarcie zapłonnika (startera) lub kabli do niego dochodzących. Jeżeli zapłonnik był wymieniony (jak i pozostałe elementy), to należy szukać zwarcia w obwodzie. Edit: jest jeszcze możliwość, że przez świetlówkę...
A nie prościej kupić zwykły statecznik (dławik) i zapłonnik (starter) dobrane do mocy Twojej świetlówki?
Moja sugestia- jak chcesz jeszcze parę lat na tej emeryturze pożyć (czego i sobie życzę) to, biorąc pod uwagę Twoją wiedzę w temacie, dobrze Ci radzę- wywal to wszystko na złom i kup jakiś automat typu, polecanego np. przezemnie, Bosch C7. Oszczędzisz na kosztach, czasie, zdrowiu, nerwach a i akumulator będzie miał szansę pożyć dłużej. Twoje "skarby"...
Jarik, podejrzewam, że tam jeszcze jest potrzebny opornik: Jest cewka szeregowo z całym układem. To ona ogranicza prąd. Jarik opisał wszystko dobrze :) czyli w skrócie jeśli świetlówka błyska, znaczy znaczy że winna jest świetlówka a jeśli tylko końce świetlówki sie świecą znaczy że to wina startera? Tak. A dlaczego polecasz wymienić swietlowke w komplecie...
Witam mam problem kupiłem oprawę hermetyczną swietlówkową 2x36W i zostały podłączone 2 wyłączniki schodowe świeci wiec jest ok problem pojawił się wo wyłączeniu tej lampy zaczyna mrugać i tak mruga cały czas lampa jest z zapłonnikiem elektronicznym czyli nie ma tak zwanego startera przy wyłącznikach nie ma lampek dodam ze w instalacji nie ma uziemienia
Faza na dławik, z dławika na skrajny bolec lampy, drugi skrajny do N, zapłonnik (starter) do środkowych bolców lampy.
Zapłonniki (startery) bezwględnie dopasuj mocą do mocy świetlówek a moc świetlówek do mocy znamionowej z tabliczki znamionowej na oprawie jak mruga a nie zapala! Czasami zapłonniki innego producenta są lepsze lub gorsze... Podłącz prawidłowo fazę (L), neutralny(N) i ochronny (PE) według oznaczeń na listwie w świetlówce a przestanie Ci układ wariować......
Wydaje mi się że jeżeli jest statecznik to i starter musi być. Co innego w energooszczędnych, tych wkręcanych w miejsce zwykłych żarówek gdzie wszystko zastępuje tylko elektronika (mała przetwornica) Nie mieszaj niepotrzebnie ludziom w głowie jeśli nie jesteś czegoś pewien... Statecznik elektroniczny (z przetwarzaniem częstotliwości) całkowicie zastępuje...
I co? Wyszło coś z doświadczeniami z zapłonnikiem od świetlówki? Jestem ogromnie ciekaw bo sam przymierzam się do uruchomienia lampy sodowej a cena dostępnych w handlu zapłonników mnie nie zachęca. Czy w miejsce zwykłego startera do świetlówki można w tym przypadku zastosować starter elektroniczny?
Witaj Trochę nie rozumię czy chodzi Ci tylko i wyłącznie o zapłonnik elektroniczny (pot. starter) czy cały statecznik elektroniczny. Jeśli chodzi o zapłonniki, to kiedyś firma Philips popełniła taki układzik w obudowie chyba TO220 (ale głowy nie dam), który obudowany kilkoma elementami spełniał rolę zapłonnika w konwencjonalnych statecznikach zamiast...
Czy nie korzystniej byłoby zamontować starter o mniejszym zakresie np. 4-25 (zdaje się) W? Pozdrawiam Zapłonnik z zakresem 4-25W jest przystosowany do świetlówek łączonych szeregowo, różni się od zapłonnika 4-80W mniejszym napięciem zapłonu, ponadto można go odróżnić po barwie świecenia. Moc napisana na zapłonniku to maksymalna moc świetlówki, jaką...
Przyglądnij się typowemu włączeniu świetlówki z zapłonnikiem (starterem) bo o takim dławiku chyba mówimy. Przed zapłonem świetlówki prąd płynie przez dławik ,pierwsze uzwojenie żarzenia, zapłonnik i drugie uzwojenie żarzenia. Po nagrzaniu zapłonnika :arrow: andrew751 przerywa!!!! on ten obwód i na dławiku indukuje się wysokie napięcie konieczne do zapłonu...
Jestem zainteresowany taką lampą około 20 W, jeżeli możesz podaj mi wymiary i sposób podłączenia oraz jaką jest do tego elektruka Jaki jest kego koszt Pozdrowienia Mirek Elektronika ? Taka sama jak do każdej świetlówki. Wystarczy statecznik + zapłonnik (starter) + gniazda do montowania świetlówek lub po prostu przylutowane przewody do elektod. Oczywiście...
a czy można było zastosować układ od świetlówki kompaktowej ?? Dodano po 19 czyli musze kupić: 2x statecznik SZ 1300 1x statecznik SZ 0800 5x zapłonnik(starter?)
Statecznik ma być dopasowany do świetlówki. Istotny też jest zapłonnik (starter) - czasem uniwersalne nie zawsze prawidłowo działają przy małych mocach. W Twoim przypadku minimalnie słabszy statecznik praktycznie nie ma wpływu na trwałość świetlówki. Dawanie mocniejszego niż 36W może znacząco skrócić trwałość świetlówki, bo będzie płynął większy prąd...
często spotykałem się z takim przypadkiem że w świetlówkach 20watowych stosują zapłonniki(startery)o wartości 4-60W a są one do kitu trzeba kupić mniejsze do wartości 22W wtedy nie ma problemu z odpaleniem tych małych świetlówek jeżeli zaś są to 40 watowe świetlówki to moc statecznika musi być odpowiednio dobrana do nich ewentualnie może być uszkodzony...
Przecież od początku wiadomo było, że jeśli świetlówka zgaśnie po wyjęciu zapłonnika to jest uszkodzona.
Przepraszam nie jestem w tym mocny, jeśli dobrze rozumiem chodzi o statecznik magnetyczny świetlówkowy inaczej zapłonnik.
Witam, ta świetlówka nie ma całego układu zapłonowego - ma w tej swojej "dup...e" tylko mały zapłonnik i kondensatorek, potrzebny jest do niej dławik - statecznik na moc odpowiadającą lampie. Zdarzyło mi się rozebrać obudowę podobnej wywalić zapłonnik i podłączyć pod zapłonnik elektroniczny z zepsutej świetlówki kompaktowej takiej z gwintem E27, ale...
Witam! Mam takie małe pytanko a mianowicie mam 3 świetlówki 13W, 3 zapłonniki(startery) i 1 statecznik 40W. Czy da się to połączyć w jakiś sposób? Bo nie wiem czy można łączyć świetlówki. Jeśli jest jakiś sposób to proszę o pomoc! Dziękuję z góry i pozdrawiam!
Mam 2 takie lampy do oczka wodnego. W tej części gdzie jest gniazdo do mocowania świetlówki jest czarna kostka która pełni rolę zapłonnika.Ten zapłonnik często się psuje , niestety jest to element na stałe zalany w oprawie . Ja poradziłem sobie w ten sposób że wyprowadziłem przewody do tubusa szklanego i tam ponad żarnikiem UVC podpiąłem normalny starter...
Skoro źródła światła migały, oznacza to ich zużycie. Wystarczyło kupić nowe świetlówki i ewentualnie wymienić zapłonniki.
a czy ta świetlówka ma wbudowany zapłonnik? Chciałbym ją odpalić bez oprawki. wystarczy dławik i starter tak jak do świetlówki liniowej http://obrazki.elektroda.net/22_12378482...
A co ma do tego częstotliwość? Bimetaliczny styk zapłonnika działa na temperaturę. Poza tym jestem ciekaw jak sobie poradzisz z tym aby nie nastąpił zimny zapłon zanim zadziała starter.
Dławik ma być standardowy do świetlówkowych opraw oświetleniowych, czyli np. do 13W świetlówki należy użyć dławika oznaczonego 1x13W. Ten układ zastępuje tylko zapłonnik (starter) i jest dedykowany do modernizacji starych opraw oświetleniowych. Nie może to być miniaturowy dławik wymontowany ze świetlówki energooszczędnej, gdyż tam częstotliwość pracy...
Proszę o radę. Czy do statecznika o mocy 58W można podłączyć dwie świetlówki po 18W ? Pytam się ponieważ na stateczniku jest schemat ale tylko z jedną świetlówką (1x58) Podłączyłem i świeci ale nie jestem pewien czy tak może być. Można, ale: 1. Odpowiednio, tj. szeregowo i z dwoma zapłonnikami (starterami). 2. Świetlówki będą pobierały więcej prądu,...
Pietro54 Skoro jedna się świeci a jedna nie, to zrób tak- Włącz, i jeśli jedna świetlówka się świeci a druga nie, to wyciągnij starter (zapłonnik) z tej świecącej i wkręć do tej nieświecącej. Zobacz, co się stanie... Ps. Popraw tytuł w pierwszym poście. Jeśli tego nie zrobisz, to świetlówka z pewnością nie zaświeci, bo moderator wywali Ci temat do...
:arrow: mgim Pisząc zapłonnik elektroniczny masz na myśli t.z.w. świetlówki kompaktowe ( inaczej: żarówki energooszczędne) ? Spotkałem elektroniczne zapłonniki ( starterki ) do zwykłych świetlówek - ale w nich z całą pewnością występuje migotanie 100 Hz. Nie wiem czy pamiętacie jak wyglądało oświetlenie hal produkcyjnych w latach 80 tych. Tam były świetlówki...
Prócz polecanego wyżej dławika i startera, oraz kondensatora, wiedz że są również elektroniczne zapłonniki do świetlówek. Poszukaj pod nazwą "statecznik elektroniczny 2x18w" lub "statecznik elektroniczny 4x18w" Z tak zwanym ciepłym zapłonem - najpierw rozgrzewanie elektrod i następnie zapłon.
Witam . Lampa jak sądzę posiada tradycyjny statecznik (dławik)do świetlówki i zapłonnik (starter),czy tak ?.Jeżeli jest tak jak piszę ,to możesz śmiało pominąć układ awaryjny.Jeżeli są to lampy z demobilu ,to z pewnością akumulator jest już do wymiany,co nie ma sensu by montować moduł.Schemat podłączenia jest na obudowie,zaciski (T) są pewnie do podłączenia...
Tak, pomyślałem. Jak wyżej dopisałem wywalasz jeden dławik (statecznik) i jeden zapłonnik (starter). Linijka w rękę i trzeba wszystko pomierzyć. Długość jednego dławika (mam przed sobą do świetlówki 26W) to ok 15 cm, myślę, że 3 szt zmieszczą się (razem 45 cm). Świetlówki PL-C 2-pinowe mają wbudowany zapłonnik (starter) i dlatego nie trzeba go stosować....
Poszukaj statecznika (dławika) od świetlówki liniowej 6W, ma najbardziej zbliżony prąd znamionowy (0,16A) do tej lampy. Zapłonnik (starter) będzie niepotrzebny, ta lampa ma taki już wbudowany w swoim cokole.
Witam. Otóż posiadam belkę oświetleniową do akwarium na 2 świetlówki 2x40w. Kombinuję z oświetleniem i chcę przetestować oświetlenie tylko jedną świetlówka. Wystarczy, że wyłożę jedną z nich, czy konieczne jest wykręcenie również zapłonnika (startera)? W obudowie oczywiście są dwa. Pozdrawiam
Czy te lampy działają teraz na prąd stały? Na prąd stały to nie . Masz tzw . zapłonnik ( starter ) elektroniczny . Posprawdzaj miernikiem 2 tranzystory , może się uszkodziły .
Witam To co pokazałeś na zdjęciu to jest zapłonnik ( odpowiednik startera w przypadku zwykłej świetlówki) , do zbudowania układu zasilającego tą lampę , potrzebny Ci będzie jeszcze statecznik ( balast ) 250W . Zapłonnik jest faktycznie przystosowany do rozruchu lam p metalohalogen k owych o mocy 35W~400W i sodowych 100~600W. Statecznik z tradycyjnej...
Prosisz o pomoc i pomoc otrzymasz. Do zasilania świetlówek używamy układu stabilizacyjno-zapłonowego czyli innymi słowy: 1) w przypadku tradycyjngo - magnetycznego ze statecznikiem magnetycznym (dławik) i zapłonnikiem (starterem) 2) inna opcja to układ S-Z całkowicie elektroniczny Jako że w twoim przypadku jest to nic innego jak "lampa elektryczna"...
szymanekr kocham takich ludzi jak ty :D Wypowiadających się w temacie w którym nie mają zielonego pojęcia :lol: Dla autora: świtówkę masz w kształcie dwóch rur, czy zwykłą typowa energooszczędna? Jak zwykłe, to wywal zapłonnik elektroniczy i daj zwykły dławik i starter.
Warto rozróżnić zimny zapłon od zapłonu bez zapłonnika. W tym drugim przypadku są przecież znacznie gorsze parametry trwałości dla świetlówki. Jedyną zaletą takiego rozwiązania jest uniknięcie ryzyka iskrzenia podczas zapłonu co może przydać się w strefach zagrożenia wybuchem. Jednak świetlówki do tego celu są w specjalnym wykonaniu - tzn. na powierzchni...
Mają dwie końcówki poniewarz zapłonnik( tzw. starter) jest w środku. Wystarczy podpiąć statecznik 9W i będzie ślicznie świeciła
Witam !!! Moc żarówki energooszczędnej jest ograniczona parametrami układu, a ściślej mówiąc parametrami tranzystorów w układzie tej żarówki. Układ elektroniki takiej żarówki to tylko przetwornica o określonej mocy i częstotliwości pracy. Jeśli żarówka była np. 8W to można ją wykorzystać do zwykłej świetlówki o mocy nie większej niż 8W. mkpl Jeśli chodzi...
[url=https://aqua-light.pl/stateczniki-d... [url=https://aqua-light.pl/zaplonniki-st... [url=https://aqua-light.pl/oprawki-i-uch...
Starter (zapłonnik) to nie kondensator, pozatym w tej lampie stanowi on jedną całość ze świetlówką, o czym pisałem wcześniej.
starter zapłonnik zapłonnik świetlówka świetlówka zapłonnik
wiercenie betonie gwint mikrofon lodówka turbo
corral super n3500 cewki zwoje
Bezpiecznik wtryskiwaczy 1.5 dCi - lokalizacja i diagnostyka Beretta Quadra Green kod A02 - co zrobić samemu?