Raczej winowajcą był kondensator wzrost prądu uszkodził rezystor
Wstawiłem - jest powyżej pełna nazwa to : Statecznik Elektroniczny TRIDONIC T8 1x36W PC PRO lp Mniej więcej tak jak na rysunku. https://obrazki.elektroda.pl/7013176200_...
Rozbierz taką "żarówkę"- od razu będziesz wiedział co i jak. Składa się ona również ze świetlówki, tyle, że w bardziej zwartej postaci.
Stateczniki elektroniczne pracują na częstotliwościach kilkudziesięciu kiloherców, więc sprawdzanie wskaźnikiem neonowym niczego nie wyjaśni. Po objawach - statecznik uszkodzony.
W [url=http://www.datasheetarchive.com/dl/... BUL1688 pisze, że jest to NPN.
H03VVH2-F 2*0,75mm² skoro masz tak samo opisany to może być, ten drugi jest na 24V ponoć to nie może być. Skoro piszesz że [ Świetlówki muszą być dwie jedna się nie zaświeci ] to rozumuje to tak że jak jedna świetlówka jest odłączona to i druga nie świeci? Bez schematu nie wiele da się zrobić, odczytaj jeszcze co to za układy może jakiś standardowy...
Przecież na pierwszym zdjęciu jak byk widać o co chodzi. Żarzą się elektrody, a nawet dochodzi do wyładowania w ich obrębie, czyli przebity kondensator zapłonowy. Szukaj przebitego kondensatora 1000-1200V/2,2-3,3nF, od którego ścieżki prowadzą tylko do przylutowanych przewodów od oprawek. Strzelam, że to będzie ten przy dławiku. https://obrazki.elektroda.pl/6212656100_...
Te przewody, które tam włożyłeś to drut czy pocynowana linka? Bo podejrzewam, że to drugie. Te zaciski natomiast nadają się tylko do drutu, pocynowaną linkę będzie bardzo ciężko wyciągnąć.
Do zasilania świetlówek niezbędny jest odpowiedni statecznik.
No, nie ma sprawy :) Pozdrawiam serdecznie PS W podziękowaniu możesz kliknąć na przycisk pomógł. :)
W miejsce świetlówki dołączyć tymczasowo żarówkę 230V 15W. Gdy nie zaświeci, będzie pewne że niesprawny statecznik.
Stateczniki od świetlówek T8 mają większy prąd znamionowy. Stateczniki do świetlówek małych mocy można kupić w sklepach internetowych. http://www.grap.pl/sklep2/product_info.p...
Podłączam do niego 3 świetlówki t5 6500k według schematu oprawkami bryzgoszczelnymi po 1,5 m i zapalają się ale odrazu gasną. Przewody są o wiele za długie - całość okablowania między świetlówkami a statecznikiem nie może być dłuzsza niż 2m, a ty masz razem 18m drutu . Zwłaszcza krytyczna jest długość przewodów od zacisków 3 i 4.
Według mnie powinieneś zakupić statecznik elektroniczny do świetlówki 1x36W dowolnej marki, z doświadczenia polecam Philips, Tridonic lub Vossloh Schwabe.
1) Statecznik przeznaczony dla świetlówek z wewnętrznym zapłonnikiem (mają dwa wyprowadzenia). 2) Prawidłowe połączenie, kolejno w szereg: L (faza) ➡ statecznik ➡ świetlówka ➡ N (neutralny). 3) Statecznik należy sprawdzić omomierzem (po odłączeniu zasilania układu).
Świetlówka zintegrowana nadaje się do wymiany, statecznik dobry
Jest mozliwosc sprawdzić miernikiem czy statecznik działa poprawnie? Nie ma takiej możliwości. Jak pisałem wcześniej, trzeba zakupić nowy statecznik.
1. Tak 2. Bez większej różnicy, byle by tylko pierwsza para z jednej strony świetlówki a druga para z drugiej.
Posiadam dwie oprawy bryzgoszczelne,z których wystają po dwa kable : brązowy i niebieski. Po drugiej stronie statecznika jest 8 przegród czyli tyle co świetlówek można podpiąć. . Świetlówka ma 4 piny, a Twój statecznik 8 przegród. Każda przegroda służy do podłączenia 1 pina świetlówki. Musisz podpiąć do statecznika świetlówki zgodnie ze schematem,...
Nie możesz do tego statecznika połączyć 4 świetlówek. Zwykłe startery też nic nie dadzą bo są przeznaczone do statecznika magnetycznego (dławika) a ty masz elektroniczny.
Jaki powinienem użyć statecznik? A teraz Cię zastrzelę. Lampa zadziałała na stateczniku 1x80W (Osram, elektroniczny quicktronic). Taki jest właśnie przewidziany przez producenta dla tej lampy. PURITEC HNS L 60W statecznik QTP5 1x80 Zobacz w załączniku.
Ta świetlówka ma spadek napięcia 106V przy prądzie 0,43A. Nadaje się do niej każdy statecznik do świetlówki liniowej o mocy 36W. Elektroniczny z gorącym startem masz tutaj: [url=https://aqua-light.pl/stateczniki-d...
To jedyne co przyszło mi do głowy. Obie podpięte świetlówki nagle przestały świecić. Zazwyczaj 2 świetlówki z jednym statecznikiem są połączone szeregowo, więc jak jedna nie działa to nic nie działa.
W jaki sposób sprawdzić statecznik?? Omomierzem. Pytałem o podmianę świetlówki - możesz udzielić odpowiedzi? Aby sprawdzić wszystko (razem z przełącznikiem ) pomiar omomierzem - omomierz do wtyczki zasilania - omomierz na nieskończoności = przerwa w obwodzie - szukać; statecznik, świetlówka W sprawnym układzie omomierz pokaże przerwę, jeśli po zwarciu...
http://www.steruj.pl/content/view/33/ I inne (goglle nieczynne?): http://www.google.com/search?client=oper... Zamykam.
Statecznik mocowo w porządku tylko nie pomyślałeś że każda świetlówka to min 100V spadku napięcia i tego napięcia brakuje, bo gdy zapali się jedna to druga już nie ma z czego bo wtedy jest tylko 100V. Połącz 2 szeregowo powinny zaświecić jeśli będą odpowiednie startery.
Przecież masz rozpisane 2 - uziemienie 3 i 4 - N/L 6 i 7 wejście cyfrowe do sterowania włączania/wyłączania/ściemniania źródeł światła czy to za pomocą standardowych przełączników napięcia sieciowego, gdzie każde krótkie naciśnięcie wł/wył, a przytrzymanie ściemnia czy to za pomocą sterownika.
2 wtyki dla świetlówki i satarter odpowiedniej mocy. Schemat podłączenia jest na stateczniku.
Skrętki w świetlówkach (nazwałeś je żarnikami) służą do podgrzania gazu w świetlówce i ułatwienia zapłonu. Zapłon na zimno jest możliwy, ale bardzo niszczy świetlówkę. Statecznik ogranicza prąd w obwodzie ze świetlówką. Część napięcia odkłada się na stateczniku, część na świetlówce. Na stateczniku są opisane układy pracy ze świetlówkami o różnych mocach....
Więc nie ma stresów - śmiało bierz i niech idzie na wieki wieków. :)
Witaj, z powodzeniem można zastosować ten model - http://www.aqua-light.pl/index.php/produ... , wraz z nim Zapłonnik (starter) Narva BST 20 4-22W.
https://obrazki.elektroda.pl/7533986300_... Z ciekawości, jeśli statecznik wyżej jest dla dwóch świetlówek 36 W, to co stałoby się, jeśli pojedynczą świetlówkę 72 W podłączyłbym analogicznie jak na schemacie, z tą różnicą, że do jednego odprowadzenia podłączyłbym równocześnie 21 i 23, a do drugiego 22 i 24? Nie wydaje się tobie, że...
Statecznik elektroniczny jest przeznaczony do świetlówki o określonej mocy, podłączenie świetlówek o innej mocy spowoduje różne nieprzewidziane efekty łącznie ze zniszczeniem świetlówki.
Kolego. Statecznik elektroniczny dostosowany do dwóch świetlówek (nie żarówek) o mocy 18 W każda masz ➻ [url=https://neoled.com.pl/Statecznik_el... Połączysz według schematu na obudowie i masz gotowe. :-) Zaletą stateczników elektronicznych jest brak widocznego migotania świetlówek...
Weź stateczniki ze spalonych "Żarówek energooszczędnych" zwanych świetlówkami kompaktowymi. Czy uklad generuje drgania? Czy 47n po stronie WN są sprawne i na wysokie napięcie? Konrad.
Możesz użyć jeden statecznik dla 2 świetlówek, będą świecić, a żywotność?Niezbadane są ścieżki prądu elektrycznego, tak mnie uczyli w szkole 30 lat wstecz i do dziś to prawda.
Świetlówki te można łączyć szeregowo, gdyż napięcie świecenia nie przekracza 60V. Świetlówka ta na zwykłym stateczniku będzie przeciążona, gdyż prąd znamionowy wynosi 0,37A, a statecznik do świetlówki 36/40W ma prąd znamionowy 0,43A.
Uszkodzony starter.
A prosiłbym o podanie konkretnego modelu Faktycznie, powinienem napisać 36W. Jeżeli już kolega stosuje zamienniki to trzeba się liczyć na te 2 W straty, niezauważalne dla oka ludzkiego.
Po prostu będzie świecić :D Będzie działać ok :D
Zastosuj do świetlówki statecznik elektroniczny. -dłuższe życie świetlówki -mniejsze zużycie energii -nie potrzeba startera/zapłonnika -nie ma zakłóceń
Buczeć nie będzie na pewno, bo on pracuje na częstotliwościach na których może najwyżej piszczeć :D. Takie oprawki potrzebujesz dwie. Pozostaje tylko podłączyć wszystko zgodnie ze schematem na stateczniku i zabezpieczyć jakoś przed wilgocią sam statecznik. Co do zmniejszenia żywotności to jak już pisałem 3 lata mam świetlówkę i jest zapalana codziennie...
Jeżeli nie chcesz mieć żadnych problemów stosuj: jeden statecznik, jedna świetlówka. W miarę możliwości unikaj świetlówek krajowych.
Powinno to działać, ale świetlówka nie osiągnie pełnej mocy i będzie wyraźnie słabiej świecić.
Świetlówka nie świeci a starter i świetlówka nowe.
Musisz użyć statecznika, który obsługuje świetlówki 8W. Są o konfiguracji 1x8W, 2x8W lub 3x8W. Nie widziałem 4x8w (a statecznik np. 4*14W może powodować szybkie zużycie świetlówek / lub sam się uszkodzi). Ten co masz 2x58W całkowicie nie nadaje się do tych świetlówek.
Jest mostek prostowniczy, później układ kluczujący, inwerter, transformatory, kondensator na 450V i jakieś warystory. najczęściej lecą tranzystory i to parami, a także ścieżki wokół nich, mam takich uszkodzonych parę ale żadnego nie udało się naprawić, chociaż próbowałem,za dużo roboty, a cena ok 40 zł.
Nie dziwię się, że nikt nie chce się podjąć, bo będzie to kosztować więcej niż nowa oprawa. Jak chcesz numerami to: stara -nowa 14-20 13-19 12-12 11-11 10-15 9-16 Oprócz tego musisz usunąć jeden z dwóch przewodów łączących żarniki w parach lamp bo w starym okładzie był podłączony żarnik lewy lampy A z żarnikiem lewym lampy B i analogicznie w lampach...
Po pierwsze nie gwint , po drugie nie żarówka a po trzecie po co kupowałeś, skoro nie wiesz do czego?? Do takich świetlówek 4-pinowych (chińskich): https://www.sklepy24.pl/sklep/interlumen... Moc podana na stateczniku definiuje jaką świetlówkę możesz podłączyć.
Raz sprowadzaliśmy klientowi takie dziwaczne świetlówki, które miały właśnie jeden bolec - pin. Z tego co pamiętam był on mniej więcej wielkości bolca od wtyczki na 230V w sprzętach ogólnego użytku. I chyba była to świetlówka jakaś przeciwybuchowa czy jakiś inny dziwoląg.
Kolego. Daj sobie spokój z naprawą tego statecznika, bo nie warto. Do świetlówki T8 18W elektroniczny statecznik masz tutaj:[url=https://www.luxmarket.pl/stat...
Ja bym się nie bawił i brał to co mamy....co innego gdybyś dał 18W zamiast 40 np. to tak...ale przy 30W a stateczniku 36W to jest nic....
Jeśli układy masz z odzysku (np: żarówek energooszczędnych) dobieraj moc podobną do świetlówki w której chcesz go zastosować. Też robiłem takie oświetlenie do akwarium i gdy układ był z dużo słabszej żarówki, to świetlówka się nie zapalała. Pozdrawiam
Witam posiadam 4 sztuki stateczników indukcyjnych czy mogę je do czegoś wykorzystać prócz świetlówek?
To są jednak świetlówki - wymagają statecznika. Z żarówką nie ma to nic wspólnego. PS. Po jaką cholerę badać coś, co odchodzi właśnie do przeszłości i za chwilę oficjalnie tego już nie kupisz?
Oceniając wymiary i moc Wymiarów nie podano. jest dosyć ciężki, ale nie rozbierałem go, by sprawdzić, czy siedzi tam jakaś przetwornica impulsowa bądź tylko rdzeń ma taką masę. Na 90% zwykły transformator, nawinięty z zastosowaniem technologii jak indukcyjny statecznik do świetlówki.
Niezbyt-inne prądy, oczywiście są duże szanse że zadziała, ale wtedy nie masz pewności że wszystkie parametry(w tym żywotność) są w granicach tolerancji standardu...
Przepraszam nie zauważyłem :cry: Włączanie: Świetlówka≈230V Dławik≈0V Zapłonnik≈230V - przez układ płynie niewielki prąd "grzejący" go. Zwarcie zapłonnika: Św: 5-20V Dł 210-225V Zapł: 0V - napięcie na świetlówce to napięcie na żarnikach podgrzewających gaz. Zapalenie: w momencie rozwarcia zapłonnika na dławiku indukuje się napięcie...
Możesz połączyć dwa stateczniki od świetlówek 40W równoległe, a jak nie masz drugiego statecznika to możesz włączyć przez żarówkę 230V 300W. Dodam jeszcze, że sam robiłem takie połączenie i rtęciówka osiągała moc bliską mocy znamionowej.
Problem rozwiązany - pokazano sposób naprawy elektronicznego statecznika świetlówek.
Cześć czy takim statecznikiem zasile świetlówkę t5 1x24W zwykła swietlowka, nie ledowa.
W lampach wyładowczych fluorescencyjnych niskiego ciśnienia (świetlówkach) zwiększanie mocy i tym samym - strumienia świetlnego realizowane jest poprzez zmianę powierzchni świecącej (długość), nie ciśnienia w lampie. Zwiększanie wartości prądu lampy nie da Ci proporcjonalnego zwiększenia strumienia świetlnego, zaś znacznie skróci żywotność lampy. Poza...
Poniżej przesyłam zdjęcie. To jest właśnie statecznik indukcyjny. Czy są inne rozwiązania aby zasilić żarówkę na gniazdo G23? Raczej nie, bo świetlówka z cokołem (wtykiem) G23 ma wbudowany starter (zapłonnik) w cokole. Wobec powyższego zastosowanie statecznika elektronicznego jest niemożliwe ze względu na nieco inną ideę realizacji zapłonu, i tu wbudowany...
TRIDONIC T5 2x54W
Czy to nie jest za dużo? A jeśli tak czy może to być winą tych stateczników, które są naprawdę stare? Jest to trochę dużo... ponieważ są to stare stateczniki magnetyczne które mają małą sprawność... U ciebie może być problemem źle dopasowana świetlówka do statecznika... PS. Ja u siebie w warsztacie miałem problem z 6 oprawami gdzie w każdej znajdowały...
Nie nie można ponieważ ta świetlówka nie ma żarników. Ona potrzebuje impulsu oraz wysokiego napięcia. Możesz podłączyć ją pod przetwornice ze starego skanera lub zbudować samemu układ : http://obrazki.elektroda.pl/5533238600_1...
Do chwili obecnej miałem stateczniki z "żarówek" 18W podłączałem je do świetlówek 15W T8, a czy mogę taki statecznik 18W podłączyć do świetlówki 18W T8 ? Przy 15W lekko się grzał, to przy 18W będzie się mocniej grzał zapewne, ale czy jego sprawność drastycznie nie spadnie? Wyczytałem że należy dawać większe stateczniki, a że nie mam większe a świetlówka...
Rozumiem że chodzi o punkt 1, 2 i 6,7? Dokładnie - zwłaszcza o to chodzi. Generalnie: wszystko jak najkrótsze. Ta technika niestety przechodzi choroby wieku niemowlęcego. Każda odchyłka od założeń konstruktora tych pożal się Boże "stateczników" skutkuje brakiem lub bardzo "mdłym" świeceniem świetlówek.
Nie wiem czemu uczepiliście się statecznika moim zdaniem świetlówka choć nowa to felerna,najpierw podmień na inną.
https://obrazki.elektroda.pl/9958985100_... Przecież jest schemat na stateczniku. Statecznik1: (zaciski 20, 19) → koniec świetlówki 1 (zaciski 16, 15) → początek świetlówki 1 i 2 (stąd rozgałęzienie) (zaciski 12, 11) → koniec świetlówki 2 Statecznik 2: (zaciski 20, 19) → koniec świetlówki 3 (zaciski 16, 15)...
czy są zapłonniki na mniejsze napięcie działania? Nie ma. Dla jednego statecznika maks. to 2 świetlówki.
Witaj Trochę nie rozumię czy chodzi Ci tylko i wyłącznie o zapłonnik elektroniczny (pot. starter) czy cały statecznik elektroniczny. Jeśli chodzi o zapłonniki, to kiedyś firma Philips popełniła taki układzik w obudowie chyba TO220 (ale głowy nie dam), który obudowany kilkoma elementami spełniał rolę zapłonnika w konwencjonalnych statecznikach zamiast...
Pierwszy z układów stabilizująco-zapłonowych zapala świetlówki bez podgrzania skrętek (zimny start). Drugi podgrzewa elektrody przy starcie, co znacznie przedłuża żywotność świetlówki. Połącz zgodnie ze schematem. Jeżeli jest to świetlówka zimnego zapłonu z trzonkiem G23 (dwa wyprowadzenia), to twój statecznik nie zadziała.
Czy można statecznik od świetlówki zastąpić oporem np: żarówką. Nie Potrzebna jest indukcyjność do zapłonu.
Do świetlówek Philips TL 40W/01 RS UVB 311nm potrzebujesz statecznika elektronicznego przystosowanego do świetlówek o mocy 40W. Możesz użyć statecznika elektronicznego typu HF (High Frequency), który zapewnia stabilne zasilanie i przedłuża żywotność świetlówki. Ważne jest, aby statecznik był przeznaczony do świetlówek o takich parametrach UV, ponieważ...
Dwa "stateczniki" od świetlówek połączone szeregowo z uzwojeniem pierwotnym transformatora i może działać dowolnie długo. Być może łącząc więcej stateczników (równolegle połączone gałęzie po dwa szeregowo) można uzyskać większą moc łuku - jest kwestia, ile wytrzyma transformator, pewnie 2÷3 takie gałęzie bez problemów.
Jak? Mam dwie świetlówki 24W podłączone. Jak wypinam jedną to przestają świecić obie. Opisz jak wpinasz... Przed wpięciem trzeba wyjąć którąś świecącą z dwóch i zobaczyć czy układ może pracować z jedną świetlówką? Bo gwiazdki na stateczniku też o czymś mówią... Może wpinana świetlówka jest wadliwa? Wpina się normalnie według schematu umieszczonego...
ale jak podlacze 2 x30 to wystartuje ? Tak, ale zawsze lepiej dopasowywać lampy do stateczników czyli 2x36 W .
O ile sie zmniejszy nie jestem w stanie powiedzieć ale napewno tego nie odczujesz, natomiast puźny start może być spowodowany zapłonnikiem, zmień go i zobacz (tak na marginesie zapłonnik zapłonnikowi nie równy)
Jedną świetlówkę 36-40W obsługuje jeden statecznik 36-40W i dla każdej rury w lampie musisz stworzyć osobny obwód. Chyba, że masz rury 18W to możesz je połączyć wg niższego schematu po dwie. Z tego co sobie przypominam dawniej były stateczniki obsługujące po 2 rury, ale to były dwa stateczniki w jednej obudowie
Witam, Posiadam alwarium i zastawiam sie nad zainstalowaniem oświetlenia dosyć nietypowego, posiadam statecznik 1x15W i świetlówkę T8 15W/890. Zastanawiam sie czy mogę załozyc jakas kombinacje świetlówek T5 i T8, mam mało miejsca pod pokrywą wiec chciałbym zostawic tą T8 15w/890 (genialnie oddaje barwę rybek) i doinstalować świetlówke T5 która generowala...
Balast to statecznik
Kolego sprawdź lepiej, czy Twój statecznik nie ma oznaczonej którejś pary przewodów jako krótkiej. 3m to za dużo dla niektórych stateczników. Odnośnie tego jaki rodzaj przewodów, zazwyczaj jest to 1mm2 drut.
Są stateczniki do 200W świetlówek, wystarczy że kupisz taki, i 2 startery i wszystko...A drugi to statecznik do 20W i starter do 40W, a jak łączyć to chyba wiesz ;)
Wklej fotkę tej lampki i statecznika :) Może coś zaradzimy.
swietlówki potrzebuja odpowiedniego napiecia i pradu zeby wystartowac. Swieca za pomoca luminescencji, zatem nie ma mozliwosci zmiejszenia jasnosci swiecenia. wystarczy poczytac o zasadzie dzialania swietlówek... wiele lat temu powstały układy ściemniaczy do świetlówek kompaktowych... Pal licho luminescencję, ona problemem nie jest. I jak już wchodzimy...
widać wyraźnie ze oba stateczniki różnią się podłączeniem 1 i 2 wyjście w starym stateczniku a 3 i 4 wyjściem w nowym stateczniku połączenie równoległe i szeregowe
Ad 1. To dwa różne typy gniazd. Moim zdaniem to co napotkałeś to jakaś dziwna wizja elektryka patrząc przez pryzmat tego co napisałeś w kolejnym poście - że są bezpośrednio podłączone do zasilania. Ad 2. Różnica w "wypustce" ma za zadanie uniemożliwienie umieszczenia w danej oprawce świetlówki o innej mocy: - G24d-1 to oprawka dla świetlówek PL-C 10W...
Jeśli na obudowie jest taki opis lub producent w dokumentacji dopuszcza taka możliwość to wtedy można podłączyć. W innej sytuacji nie.
Jeżeli masz statecznik 36W to musi to działać gdy masz świetlówki połączone szeregowo czyli Twój wcześniejszy sposób. Jedyny warunek to zapłonniki max do 22W. W takim połączeniu jak masz równolegle to będzie działało dokładnie tak jak Ci działa. Dodatkowo jak jest zapalona tylko jedna świetlówka w takim przypadku statecznik jest za duży to stosunkowo...
Jest to w 100% lampa rtęciowa, bo nie ma żarnika, a oznaczenie to lrf. Kiedyś miałem mixa, który oświetlał mój garaż i wiem, na jakiej zasadzie one działają. Dodano po 1 Z tymi stabilizatorami to wina autokorekty, wiem, że są to stateczniki. Dodano po 5 Kiedyś postaram się zakupić statecznik 80W, ale lampa przydałaby się mi w pracach, które planuję...
Niestety statecznik musisz wymienić bo ten jest przystosowany tylko do jednej lampy o mocy maxymalnej 11W . Możesz zastosować statecznik 18W i połączyć z nim szeregowo 2 świetlówki PL-S 11W . Ja wykonywałem takie połączenia z statecznikiem Philips'a typu BTA 18/230 i stosowałem właśnie lampy PL-S 11W.
Za dużo możliwości nie ma, zamień rury z innej lampy zobaczysz czy świeci a jak nie to będzie statecznik.
Możesz jednym włącznikiem zapalać wszystkie albo podzielić sobie na trzy obwody i w zależności od potrzeby zapalać po dwie rury :-) Nie wiem co chcesz oświetlić to ciężko coś doradzić :-) Moje doświadczenie ze świetlówkami to ponad 20 lat. Najlepiej się sprawdza układ konwencjonalny dławik plus konwencjonalny zapłonnik. Rury mają w takim zestawie największą...
W tym modelu nie ma opcji podłączenia jednej świetlówki. Świetlówka z uszkodzonym żarnikiem też się nie zaświeci bo statecznik podgrzewa elektrody podczas zapłonu (warm start).
Nie, brak statecznika i zapłonników. Wpisz "belka świetlówka liniowa" skolko-godno w sieci!
No dobra, mam statecznik QTP5 1X80 firmy Osram. Działa na nim świetlówka 60W. Skąd wiem ile daje amperów ten model statecznika? I o ile nie trafiłem do prądu, który potrzebuje lampa, a potrzebuje go 0,8A. To było "najbliższe" co mogłem trafić. Za to w drugim przypadku użyłem konfiguracji ta sama świetlówka + statecznik 1x58W. W ogóle się nie zapala....
Albo kupisz odpowiedni dławik - statecznik . Albo wydłubiesz ze środka świetlówki starter , wówczas będziesz miał do dyspozycji 4piny i bez problemu podłączysz świetlówkę pod układ elektroniczny.
Ww zapłonniki ( startery ) kwalifikują się do wymiany.
https://obrazki.elektroda.pl/8244791600_... https://obrazki.elektroda.pl/8244791600_...
świetlówka statecznik uszkodzony statecznik świetlówka statecznik świetlówka schemat
zmywarka amica silnik wekta centrala sterowanie rolet zewnętrznych
archiwizacja danych dysku naprawa obudowy kolumny głośnikowej
Migająca dioda w odkurzaczu Bosch - przyczyny i rozwiązania Schemat podłączenia modułu AD-RC Smoke+ w czołgu RC