Montaż radiatora zależy od tego jak obciążysz SSR i czy będzie musiał być chłodzony, kiedyś chyba wydziałem adaptery do montażu na szynę w postaci właśnie radiatora.
Spróbuj wykorzystać obudowę jako radiator ale najpierw oblicz straty w tranzystorze, przy zastosowaniu Mosfetów mogą być niewielkie i obędzie się bez radiatora.
Przede wszystkim, to jest tylko czujnik/wyłącznik na określoną temperaturę, a nie żaden gotowiec. Do niego wystarczy tylko podłączyć diodę LED i rezystor ograniczający, i to wszystko zasilić. Wykorzystanie tranzystora, tego "pracującego" na radiatorze, będzie skomplikowane, bo i tak trzeba będzie mieć jakiś "wzorzec" temperatury, i bez dodatkowej elektroniki...
Do wymiany / sprawdzenia kondesatory w przetwornicy , sprawdź izolację tranzystor H i radiator , sterowanie tego tranzystora i kondensatory w jego kolektorze
Tak zgadza się poszukaj przekaźnika może jest poza płytką lub tyrystor steruje ma tym większym radiatorze
Trafo 2VA, dioda 1N4001, kondensator 100-1000u/16V (właściwie on tu nie jest konieczny), termistor nie wiem, może 100Ω. Termistor przyklej przy pomocy pasty termoprzewodzącej do radiatora.
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pd... dane katalogowe triaka. Przy prądzie przewodzenia 20 A na triaku wydzieli się blisko 20 W, czyli w sumie 40 W do rozproszenia. BTA41 to dobry wybór - odpada dłubanina związana z odizolowaniem triaka od radiatora.
Przy tej mocy daj ten 16A z kawałkiem radiatora, bo sterujesz przez prawie cały sinus jakby nie było 10A. Gasik na triak jest ok.
0,7W na tranzystor to akceptowalna wartość, 1.6W i 2,5W to wartości które tranzystor osiąga z w temperaturze 150'C z mini radiatorem na PCB
jeśli ci chodzi o tą część co ma trzy nogi i plytke radiacyjna, a steruje ona grzałką to jest to BT137(u mnie przykrecony do radiatora a steruje nim optotriak MOC3041, który ma 6 nóżek jak coś to gg:3856064 służe pomocą
Bez radiatorów to z 500W.
Ten na radiatorze
Płytki o których piszesz to sterowanie tranzystorami końcowymi, które są zamocowane na radiatorze. Jedna płytka steruje jedną parą tranzystorów, a co za tym idzie jednym kanałem. Spróbuj najpierw sprawdzić płytki sterujące. Podstaw jedną a następnie drugą płytkę w to samo gniazdo. Wykluczymy lub nie awarię jednej płytki.
Nie masz gdzieś pod ręką LM317? te płytki to regulatory impulsowe bo nie mają radiatorów.
Oto zdjęcia radiatora jego wymiary Ten radiator nie ma zastosowania w tej zmywarce, ponieważ nie posiada ona elektroniki, lecz sterowanie programatorem mechanicznym.
Mam takie pytanie czy te tyrystory, które widać na fotce przyklejone do radiatora,sterują prądem wejściowym i wyjściowym poprzez sterowanie "minusem"? To nie są tyrystory! To tranzystory MOSFET o polaryzacji N i jest to typowy ich układ pracy "w minusie", są też o polaryzacji P do zastosowań "w plusie" lecz są droższe od N i mają gorsze parametry....
Jakie masz napięcie zasilania? Co wychodzi z tego sterownika (jaki zakres napięć i prądów, płynnie zmieniające się napięcie, czy impulsy o regulowanym wypełnieniu)? Jeśli tranzystor ma regulować obroty silnika będąc sterowany płynnie, to musi się grzać - konieczny jest radiator; sterowanie PWM pozwala uniknąć grzania się tranzystora, ale wtedy potrzebna...
Przekaźnik lub stycznik 3 fazowy.
Diak odpada, bo napięcie załączenia ma w granicach 30..35V. Zostaje triak + diak przed transformatorem (wiele wad) albo lepiej triak za transformatorem ale sterowany przez specjalizowany układ (wada - triak załacza 10A - radiator itd.).
popatrz po fotkach w padnietych LCD, generalnie jesli monitor wyglada jak z epoki kamienia lupanego to w srodku pewnie siedzi ten scalak :) zreszta masz https://ssl.allegro.pl/item258593144_lcd... masz nawet ten scalak na zdjeciu :) zaraz za nim siedzi skaler (ten pod metalowym radiatorem)
Czy obojętny jest kierunek tych diód. Jak połączyc 4 tranzystor 2N3055 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Nie jest obojętny kierunek gdyż przykręcone są do wspólnego radiatora z tranzystorami. Powinien być plus na radiatorze. Czwarty tranzystor steruje pozostałymi trzema. Na jego bramkę idzie sterowanie z Rt23, natomiast on steruje bramkami pozostałych...
Witam To jest właśnie na 12v patrz na molexa na obrazku. A LM317T potrzebuje radiatora. Pozdrawiam
Dziękuje za odpowiedz . Jeszcze mam pytanie co do samego lm338 z noty katalogowej wynika ze powinien on wytrzymać 8 A , posiadam transformator 22v 7,5A czy sam lm338 to wytrzyma? Mam do niego radiator 10cm na 10cm na 3,5 cm wygląda to tak HH-HH , w miejscu myślnika (osi radiatora) miał by być lm i wiatrak sterowany temperaturą radiatora.
moduł to częsta wada jak przyłozysz radiator do masy to rusza?
Przód ładny góra ładna ale tył, mogłeś ukryć radiator i zaaplikować sterowany termicznie wentylator na radiatorze.
Wentylator 12 V. Masz zakres napięć 6-16V. Układ steruje obrotami wentylatora w zależności od temperatury radiatora. Do wyższych obrotów potrzebuje ponad 12V, napięcie zresztą spada pod obciążeniem.
U mnie ardiuno nie spłonęło ani hcpl3120 , ale 3 tranzystory tak. Jeden przez zwarcie , drugi przez przeładowanie jednego kondensatora 450 V 3300uf naładowanego do 250V do innego pustego z tranzystorem po drodze (tylko błysnął) trzeci poleciał przez niedoszacowanie radiatora (w słoneczny dzień).
moge sprzedać samą płytke końcówki bo obudowę, sterowanie radiatory itd wykorzystuję aby wsadzić wzmaka na mosfetach 2x350W (at) 4ohm i 2x200W (at) 8ohm... mam już troszkę części brakuje 8 mosfetów pare zenerek i kilku tranzystorów MJE.... Wydam jeszcze max 50zł i będzie lux... Potem tylko odpowiednie trafa, ale póki co to oryginalne może być...
Cześć. W którą płytkę wpinasz kabel z 230V? jak narazie pokazałeś pcb wzmacniacza( to z radiatorem) i sterowania. Chociaż ta płytka wzmacniacza ma też elementy zasilacza(chyba). Czegoś tu brakuje od strony 230V. Transformatora?
ustawia się 0,4mV dla 4 kanałów i 0,9mV dla 3 Coś się kolego minąłeś z tabelką o rząd wielkości.
Najlepszy ten pierwszy - Moduł VNH3SP30 musisz się liczyć z większym prądem zwarcia. ( na pewno większym od ok 7A, dołożenie radiatora zwiększy prąd ciągły do poziomu 15-20A )
STRG 6353 pomaga już wymieniłem w 5 nagrywarkach tego typu z uszkodzonym sterowaniem wentylatora chłodzącego.Zwiększyłem radiator a +wentylatora podłączyłem pod 5 V w zasilaczu i wentylator pracuje cicho po włączeniu nagrywarki i tak już chodzi 2 rok.Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc.
A jak wygląda praca wentylatora na chłodzeniu procesora? Czy nie jest ustawione jego sterowanie na napięcie zamiast PWM? Jak jest ustawiony kierunek przepływu względem radiatora oraz innych wentylatorów, w którą stronę wieje?
Mosfet steruje obrotami wentylatora. Może się właśnie skończyły łożyska i pracuje z oporem. Sprawdź jaka jest rzeczywista temperatura mosfeta. To prawdopodobnie ten ze aluminiowym (jasnym) radiatorem.
IRL44Z i dobry radiator.
bo tam śrubki są zamaskowane i sobie odpuściłem, a może tam było rozwiązanie. Rozwiązanie tak to fakt bo w 80% przypadków (uszkodzone rezystory od strony TOP253PN na krawędzi radiatora) to uwalony układ sterowania silnikiem. To samo tyczy od strony procesora (rezystory), a pod radiatorem tyle, że może być uszkodzony procesor + układ sterowania silnikiem....
Podaj info na który SSR się zdecydowałeś i czy z radiatorem.
Jeśli w mostku mierzysz to na zaciskach wyjścia głośnikowego , nie musisz do masy trzymać oscyloskopu. Obciążyć wystarczy opornikami wyjście i mierzymy na tych opornikach. Następna sprawa to zabawa w mostku może się źle skończyć dla tranzystorów mocy - moim zdaniem dołóż po dwa na kanał z opornikami wyrównawczymi i to trafo!! Serce boli!! Tam daj minimum...
To bardzo dobra wiadomość. Może więc warto przemyśleć bardziej subtelne rozwiązanie z wentylatorem sterowanym stosownie do temperatury radiatorów. Przy zimnych wiatrak pracowałby w sposób zupełnie bezgłośny a jego prędkość rosłaby wraz ze wzrostem temperatury, do maksymalnej przy maksymalnym obciążeniu wzmacniacza.
BTA24-600 też powinien wystarczyć - tylko będzie wymagał nieco większego radiatora.
Sprawdź także tranzystory sterujące na radiatorze (możesz wymienić na BD135/137).
Coś mi nie pasuje, możesz napisać wszystkie elementy z radiatora po pierwotnej i jaki układ steruje - na małej płytce ? Ten MOSfet co się uszkodził - jest na fotce laminatu wylutowany (tuż obok ZD3 i PN2907A), tak?
Jak nie to, to może zwarty triak od sterowania silnika w module (to ten na radiatorze). Pozdrawiam.
Czy mam montować do triaka radiator?
Napięciowo układ jest przystosowany do zasilania 24 V. Jak wymienisz tranzystor na BUZ12, układ powinien spokojnie wytrzymać 15 A, oczywiście z jakimś radiatorem.
STP60NF06 to jest mosfet
Do autora kup przekaźnik elektroniczny SSR np FINDER 77.25.8.230.8650 + Salus do sterowania. Do przekaźnika trzeba dać mały radiator bo przy 4kW będzie się delikatnie grzał. Panowie powyżej napisali ponad 10 000 znaków nie dając odpowiedzi. Autor od samego początku napisał że chce sterować grzejnikami poprzez dodatkowy przekaźnik/stycznik a nie bezpośrednio...
No to jest ok.Tranzystor Mocy mógł się spalić z powodu odstawania od radiatora . Pamiętaj że aby wysterować jedną parę tranzystorów mocy steruje nimi sześć małych.
Bardzo ladny wzmacniaczyk :) Ale gdzie masz radiator??
Te tranzystory to [url=https://datasheetspdf.com/pdf/12866... - Logic Level, przy idealnym chłodzeniu mogą przewodzić 50A, bez radiatora 11A.
nie możesz stosować prostego wzoru I = U/R ponieważ to cewka a nie rezystor i zasilasz ją napięciem zmiennym a nie stałym , podobnie z mocą nie można przyjmować wzoru P = U*I , dla silników krokowych podawawany jest moment trzymania w N przez rezystor + stabilizator 7805 Atmege. po co rezystor 7805 śmiało możesz zasilać 12V , niepotrzebnie będziesz...
Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że ten układ jest uszkodzony skoro nie wiesz jaki to układ. Popatrz sobie, czy ten układ nie steruje tranzystorem kluczującym na radiatorze. Czy jest sprawny. Czy występuje napięcie 320VDC na kondensatorze filtrującym za mostkiem prostowniczym w przetwornicy. Wrzuć zdjęcie przetwornicy od strony przewlekanych komponentów....
Po dokładniejszym badaniu zdjęcia (o ładnej rozdzielczości) dedukuję że kolega grzeskk ma rację. Wygląda na to iż na wyjściu znajduje się tyrystor sterowany okładem na płytce (stąd radiator). Wprawdzie trochę mało elementów ale może części nie widać. Układ zapewne ma za zadanie regulowanie prądu ładowania oraz odcięcie po osiągnięciu stanu zadawalającego...
Co to za żarówka? Tobie wystarczy żaróweczka na 12/24V, PWM zrealizujesz za pomocą MOSFETa, albo steruj ją liniowo, tranzystor daj na radiator, który będzie jednocześnie ścianką twojego urządzenia. Grzej tranzystorem. Z wielu przyczyn twój mogel nie jest łatwo skalowalny i będzie miał się nijak do sterowania ogrzewaniem w rzeczywistym pomieszczeniu....
wyjścia są oznaczone kolorami z transformator wiec nie pomyliłem co do amperomierza / woltomierza (yb27va) (problem jest taki że nie mogę mierzyć ujemnej strony gdyż jest zwarcie i chodzi mi o to czy trzeba jakoś? odseparować zasilanie woltomierze/amperomierza żebym mógł mierzyć oba kanały ?) dlaczego w amperażu jest pomyłka ? radiator oczywiście jest...
Mruganie led stdby nawet w plazmach LG nic nie znaczy. A na pilota włączanie i wyłącznie ten tv reaguje tylko dlatego że ma osobny procesor Micom któy steruje głównym procesorem. Prawdopodobnie masz uszkodzony procesor. Zobacz co jest pod radiatorem.
Triak jest przyczepiony do radiatora
cześć, jeśli obudowa będzie wystarczająco "przewiewna" to chłodzenie pasywne powinno wystarczyć. Ale jeśli chcesz żeby wentylator był sterowany od temperatury to najprostszym sposobem jest dołożenie wyłącznika bimetalicznego na radiatorze albo zrobienie układu z komparatorem i jednym lub dwoma termistorami.
To prosto i tanio się nie da:) Układ tyrystorowy + radiatory + sterowanie. Pytanie jaki silniczek/jego koszty bo może wtedy warto pomyśleć o jakimś regulatorze DC...
W niektórych zasilaczach ATX była osobna płytka z układem sterowania wentylatorem - wtedy wystarczy (jak pisze Kolega wyżej) podłączyć zasilanie, wentylator i przymocować termistor do radiatora na którym jest element nagrzewający się. W innych zasilaczach ten układ sterowania jest na płycie głównej zasilacza - wtedy należy zbudować (na LM 317 lub komparatorze...
Na pierwotnym ściemniacz jest zbędny. Wystarczy to, co jest na wtórnym. Tyrystor musi być umieszczony na radiatorze.
12v, 50w to bedzie niecałe 5A. dla zapasu podepnij triak 12A. i do tego niewielki radiator(możesz sprawdzić doświadczalnie czy sie mocno grzeje czy nie)
Smd może sterować przykręconym do radiatora a ten z koli podawać +12V.
Ja tam bym robił na zasilaczu beztransformatorowym, z sterowaniem i wykrywaniem przejścia przez zero. Jak na obrazku. To co na schemacie to to jest termostat do laminarki steruje grzałką ok 200 W triak jest ledwie letni (tzn nie czuć że jest zimny w dotyku) bez radiatora :-) http://obrazki.elektroda.net/36_12563238...
te stabilizatorki wytrzumaja po 1A bez radiatora
80 stopni to jeszcze w miarę znośna temperatura pracy dla mosfeta, aczkolwiek, tak jak koledzy wyżej wspomnieli, przydałby się tutaj radiator.
Na baniaku jest czujnik temperatury odpowiedzialny za informację dla procesora jaka jest. Sprawdź ten układ - często padają te czujniki. Sterowanie grzałką jest na tych dużych radiatorach - triaki - i nie łatwo je na sam miernik sprawdzić. Chyba że mają permanentne zwarcie.
Racja, temperatura radiatora nie wzrośnie, ale chłodzonego elementu już tak.
Cześć. W środku w kontrolerze też są mosfety a uszkodzony jest ten w kółeczku czerwonym +12V powinno przechodzić przez niego na wyjście DRHx które steruje zewnętrznym mosfetem na radiatorze. Kontroler uszkodzony, można wymienić bez programowania, tylko czym i jak. Tą płytkę sobie odpuść, za bardzo jest zaorana.Amen. https://obrazki.elektroda.pl/9768066000_...
Kolejna dziwi, że aż tyle mocy wytrąca ten tranzystor skoro to nie liniowe sterowanie (bo po co taki radiator). Tu akurat się mylisz, sieć to nie prostokąt tylko przebieg liniowy więc i tranzystor pracuje liniowo, przynajmniej przez część okresu nawet sterowany fazowo i się w związku z tym grzeje. Więc zapewne producent przećwiczył to jaki najmniejszy...
Tak, ta czarna kostka na 4 nóżkach to mostek prostowniczy. Do radiatora jest przykręcony tranzystor, który steruje Tranzystorem KD502 - podejrzewam, że jest to BD135, BD137 albo BD139 - zobacz jeśli ma taką obudowę jak te - to już wiesz wszystko: http://obrazki.elektroda.net/90_12265752... dodano: Panowie wyginęli na wojnie. Tu jesteśmy kolegami....
Jaki scalak steruje zasilaczem ?(na radiatorze chyba z 5 nóżek). Strzelił tak że jest nieczytelny. Dzięki
Z praktyki mogę napisać, że triak bez radiatora uciągnie obciążenie max 50W, z małym radiatorem- blaszka alu ~5x5cm (były kiedyś takie ściemniacze kontaktowe) miały napisane max 400W. Ja mam bojler sterowany triakiem, radiator to pozostałość po celeronie 233 (taki niski prawie żeber nie ma) nagrzewa się do max 70C (praca ciągła, grzałka ma 1500W znamionowej)....
Jeśli to 18V jest wprost z trafa to nie możesz użyć tranzystorów. Musiałbyś najpierw wyprostować to napięcie. Tranzystory można łączyć równolegle, jak w przykładzie. Pamiętaj o radiatorze. Do sterowania nimi przyda się dodatkowy tranzystor mniejszej mocy w układzie jak w załączniku, tworzący układ tzw Darlingtona. Rolę klucza można by też przypisać...
Nie do końca rozumiem co chcesz zrobić. Jeśli ten klawisz ma działać w grze i równocześnie po jego naciśnięciu ma się załączyć elektromagnes, to nie tędy droga. Klawisze w tym padzie coś sprawdza. Jest tam np. jakiś mikrokontroler. Stąd sterowanie tego tranzystora "przy okazji" będzie możliwe, ale nie bez analizy płytki. Z kolei jeśli klawisz ten ma...
Chcę zrobić sobie zasilacz regulowany 0-30V z ograniczeniem prądowym 0-10A tylko ogranicznik ma nie rozłączać obwodu po przekroczeniu określonej wartości prądu tylko sygnalizować (zapala się dioda). To prosta sprawa, pod warunkiem, że będzie solidny wentylator. Sterowany temperaturą radiatora. Sam prostownik musi być dobrze chłodzony.
Do sprawdzenia tranzystor na radiatorze - zapewne on steruje.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy triak ten z największym radiatorem steruje jakimś urządzeniem w pralce czy przez niego przechodzi zasilanie dla całej praliki ?
Witam LNK305PN jest od przetwornicy głównych, niskich napięć po stronie wtórnej zasilanie elektroniki, a co jest za element w sterowaniu uruchamianiu kompresora, zobacz po przewodach gdzie są podłączone do modułu. Co za element kryje sie pod tym radiatorem i czym steruje?
Ani trak ani tyrystor gdyż musiałbyś robić dodatkowe wyłączanie obwodu wykonawczego gdyż raz włączone (wysterowane) przewodzą niezależnie od wysterowania bramki. Proponuję jakieś tranzystory MOSFET np. BUZ11 przewodzą prąd do 30A. Pewnie trzeba będzie te tranzystory umieścić na jakimś radiatorze i jakieś sterowanie bramki dorobić. A tak w ogóle to przekaźniki...
Wymień triaka na module sterującym znajdującego się na radiatorze.
No to namalowałem takie coś i teraz bedzie potrzebne tylko sterowanie tranzystorem końcowym :) help me up :P (fragment który nalezy połączyc ukłądem sterującym powinien byc w czerwonym prostokącie) p.s. czekam równiez na wasze propozycje ewentualnych modernizacji układu czy dobrze dałem ten dławik ? (bo obawiam sie ze chyba nie :/) Dławik dobrze, tylko...
W podobnej sytuacji dodałbym dodatkowy moduł pomiarowy obsługujący mierniki prądu w postaci identycznych wskaźników w innym kolorze (np. niebieski dla napięć, czerwony dla prądów). Niestety wymagałoby to dodatkowego zasilania w postaci 2 uzwojeń, może to być drugi mały transformator. Ww. dodatkowe zasilanie załatwi zasilanie mierników napięcia przy...
który układ steruje i włącza silnik? Element na radiatorze oznaczony jako Q1 jakiś tyrystor lub triak . Do sprawdzenia też element D9 (diak?)
wydaje mi się że radio nie wyszukuje stacji ponieważ brak jest jednego napięcia uszkodzony tranzystor pnp[steruje większym na radiatorze npn]
Sterowanie jest PWM, tam zawsze pada tranzystor mocy przykręcony do radiatora, wymiana załatwia sprawę. Miałem w naprawie kilka takich.
Na sterujących radiatorów nie mam, napewno to wytrzyma..? Układu opóźnianego załączania nie mam, ale mi takie stuki itp nie przeszkadzają ;] Na dniach zabiore się za to ;]
Masz może jakiś schemacik takiego układu . Wystarczy ze będzie jeden czujnik na mniejszym radiatorze i sterowanie dwoma wiatrakami.
Przelaczanie wysokich pradow zwykle wykonuje sie za pomoca ssr z radiatorem sterowanie tez mozesz wybrac jakie chcesz jezeli ci rozwiazalem problem to napisz pomoglem:D
Witam! Niżej masz klasyczny układ mostkowy sterowania silnikiem DC przystosowany tylko do przełącznika 3-pozycyjnego (trzecia i stabilna pozycja centralna przełącznika - wszystkie styki rozwarte: np. typowy przełącznik dźwigienkowy 3-pozycyjny - silnik nie kręci, pozycje skrajne przełącznika - obroty w jedną lub drugą stronę). Uprzedzając Twoje pytania...
Witam w planach mam budowę holtona 400 na 5 parach tranzystorów na kanał. Zastanawia mnie co było by lepsze 1 wentylator 120mm czy 2 wentylatory po 90mm w obu opcjach sterowanie wentylatorami odbywało by się automatycznie. Wszystko zależy od użytego radiatora i jego umiejscowienia. Może okazać się dopiero wtedy, który układ jest lepszy.
Male nie porozumienie, tranzystory BC547C i 557C sa w obudowach TO92 czyli nie maja otworu do zamocowania radiatora.. pozdr
A potem jeszcze wkręt torx 6 na module obok radiatora i odblokowanie czterech zatrzasków.
migod, L293D niekoniecznie sie musi grzac, to zalezy od napiecia na silniki... U mnie jest 7.2V dla silnikow i dziala OK, zimne... A w razie czego, sa radiatory...
Mam phenom II tdp 140 i jest komputer niesłyszalny. Podobnie mam dla ryzena 8 rdzeni. Co zrobiłem: 1. Wielki radiator z heatpipami i dużym wentylatorem chyba 120 lub 140mm 2. Pół pasywny zasilacz (daje ogromną różnicę) który prawie nigdy się nie włącza jeśli nie gram w gry 3. Karta z chłodzeniem aktywnym, ale również sporo radiatora jest na niej 4....
Dość dużo widać ze zdjęcia. Nice spido brama garażowa, silnik 24v. Nie ma napiecia na silnik, przekaźniki tykają. Wychodzi że ten tranzystor sterował mocą silnika. Schematu nie ma.
Czy to normalne,ze stabilizator lm (o d lcd i mostka)się mocno grzeje? Zależy jak duży masz silnik i jak często jest sterowany L/P - to o czym pisałem wyżej. Zainstaluj radiator na stabilizator./ Lcd może brac prąd ze wspólnego źródła z processorem, natomiast dla silnika (VCC2) nie musi byc stabilizowane. e marcus
To sprawdź go jak kolega wyżej napisał lub jak chcesz podmień na nowy. Patrząc na wielkość radiatora prawdopodobnie steruję on załączaniem grzałki.
Zero-jedynkowo? Co z wami? Na wejściu liniowy wzmacniacz, dalej liniowy filtr, trochę nieliniowy prostownik i liniowy wtórnik. Oczywiście tyrystor ma tylko dwa stany, ale z żarówkami które maja bezwładność, już nie jest tak zupełnie dwustanowo, silniki mają jeszcze większą bezwładność. Można tam wstawić MOSFET,y liniowość można poprawić dając wstępną...
a na tranzystor daj duży radiator dla odprowadzenia ciepła
sterowanie chłodzeniem radiatora odklejenie radiatora przyklejanie radiatora
tuner amstrad indukcyjność łuku iskrownik ustawić
laptop gamingowy berges falownik
MeCool KT1 - Pulsująca dioda, twardy reset nie działa Zacinający się pedał jazdy w Husqvarna YTH 24/48