sterownik pieca węglowego

Znaleziono około 483 wyników dla: sterownik pieca węglowego
  • Podpięcie kotła elektrycznego CO do istniejącego kotła CO na ekogroszek

    Czyli podsumowując piec elektryczny mogę podpiąć na powrocie i nie będzie to powodowało zbyt wysokiej temp na powrocie ? No to zależy co chcesz osiągnąć: 1. Zakładasz na powrocie: masz minimalnie większe straty ciepła, bo przez piec węglowy płynie woda nieco cieplejsza ale dostajesz w zamian prostotę układu regulacji. Działanie układu jest następujące....

    Systemy Grzewcze Serwis   24 Lis 2022 19:25 Odpowiedzi: 30    Wyświetleń: 17928
  • REKLAMA
  • Jak wyłączyć pompkę CO przy zamkniętych głowicach w ogrzewaniu podłogowym?

    Kolego McSayan , ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe ma bardzo duża bezwładność -to znaczy że długo się rozgrzewa i wolno stygnie -przeciwieństwo grzejnika . W praktyce oznacza to że potrzebuje 2 do 3 dni rozbiegu ,powinno wystartować wcześniej i pracować ciągle , przez cały okres grzewczy. Mam wiele lat doświadczenie w tej dziedzinie i w praktyce...

    Początkujący Naprawy   18 Lut 2023 16:14 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 8496
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Jaki sterownik z wentylatorem do pieca węglowego SAS 29 kW wybrać?

    idzie zima jak usprawnić piec co

    Elektro Maszyny i Urządzenia   08 Sty 2006 23:32 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1850
  • Sterownik Iskra pieca węglowego - przekaźnik przerywa pracę, jak to naprawić?

    W takim razie na wyjściu jest napięcie przemienne. Więc przekaźnik też powinien być na takie napięcie...

    Projektowanie Układów   23 Gru 2009 18:46 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 2237
  • Rysunki budowy podajnika szufladowego/tłokowego do pieca węglowego CO

    a jaki jest dobry sterownik do Stalamrka 25 kw.

    Systemy Grzewcze Użytkowy   14 Gru 2025 21:14 Odpowiedzi: 507    Wyświetleń: 591235
  • REKLAMA
  • Sterownik z PID do pieca węglowego z dmuchawą, zaworem 4-drożnym i pompami CO/CWU

    http://www.techsterowniki.pl/pl/kategori...

    Systemy Grzewcze Serwis   25 Wrz 2016 15:54 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 3048
  • REKLAMA
  • Jak tanio zintegrować piec gazowy z węglowym w otwartej instalacji CO?

    1. sprzęgło sprzęgłem ale ja mam grzejniki w systemie otwartym po stronie kotła węglowego. 2. Moje kotły dwa nie pracują w takiej automatyce start stop znasz jakieś taki sterownik którym by można tą funkcję realizować może schemat? 3. Wydaje mi się że problemem u mnie jest to że jest bardzo duża średnica rur do pieca węglowego i woda płynąca z kaloryferów...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   23 Mar 2026 04:36 Odpowiedzi: 26    Wyświetleń: 38934
  • Jak zbudować kolektor słoneczny za 1500 zł z grzejników panelowych?

    Witam Ja właśnie taki sterownik mam i pracuje od miesiąca w moim kolektorze spisuje sie dobrze program mam przerobiony z pieca węglowego wcześniej nie widziałem że dostępny jest program pod solar polecam ten sterownik działa poprawnie

    Systemy Grzewcze Użytkowy   15 Gru 2024 15:26 Odpowiedzi: 12902    Wyświetleń: 3845622
  • Szukam programu do sterownika pieca węglowego P2021 z nadmuchem i pompką

    Poszukuję schemat wraz z programem jakiegos dobrego strownika pieca weglowego (nadmuch wraz z pompką i termometrem). Mam jeden schemat, ale nie mam programu do niego. Moze ktoś by miał??? Schemat ten jest na stronie: http://www.cyfronika.com.pl/cgibin/shop?... tylko, że nie ma programu. Sterownik ten nosi nazwę P2021. Wszelkie informacje...

    Inne Serwis   14 Kwi 2005 13:39 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 3192
  • Poszukuję skanu artykułu o sterowniku pieca węglowego z EdW nr 12/2002

    Witaj mam prośbe o przesłanie skanu artykułu: Sterownik pieca węglowego z Elektroniki dla Wszystkich nr.12/2002? wiem ze ten temat był juz poruszany ale moze znajdzie sie ktos zyczliwy kto mi go przesle na skrzynke chciałem sobie zamówic w AVT ale podobno to jest projekt czytelnika i nie maja do niego plytek z schematem ,,,,, dzieki polsatom(at)wp.pl

    Mikrokontrolery   29 Lip 2003 14:23 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2706
  • Schemat sterownika podajnika tłokowego z regulacją obrotów wentylatora i czujnikiem temperatury

    "-> alexiel Czy do sterowania pieca potrzebna jest temperatura po przecinku? Mam pytanie, jest jakaś reguła jeśli chodzi o przedmuchy pieca?, zrobiłem jeden sterownik do pieca węglowego i z tego co zauważyłem to lubi przedmuchy na poziomie 20s pracy/2 minuty przerwy.

    Systemy Grzewcze Użytkowy   23 Lut 2018 20:00 Odpowiedzi: 473    Wyświetleń: 278295
  • pieca węglowego Viadrus - nie załącza się pompka

    naprawiony sterownik

    Systemy Grzewcze Serwis   12 Sty 2009 19:28 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 2273
  • Jak spiąć piec węglowy ze sterownikiem z kominkiem z czujnikiem do jednej pompy?

    Witam serdecznie, wymyśliłem sobie problem którego nie potrafię rozwiązać z uwagi na ZEROWĄ wiedzę w elektronice i elektryce. Problem polega na tym że w układzie centralnego ogrzewania domku mam dwa układy. Jeden zamknięty na którym "buja" się kocioł gazowy dwufunkcyjny na ciśnieniu i drugi układ otwarty na którym chodzi piec węglowy ze sterownikiem...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   11 Gru 2011 20:28 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2156
  • REKLAMA
  • Instalacja c.o. z blokiem pomp - dlaczego nowa pompa nie pompuje wody?

    Proszę o wskazanie co może być problemem w instalacji c.o, że układ pomp nie działa prawidłowo. https://obrazki.elektroda.pl/8667794500_... Instalacja z blokiem pomp i obwodami (1 czynny), tylko grzejniki połączone od rozdzielacza. Do instalacji jak na zdjęciu, która jest w obiegu otwartym podłączone są: a. kocioł węglowy, który ma...

    Systemy Grzewcze Serwis   01 Gru 2024 12:36 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 711
  • Przekaźnik wyłączający drugą pompę CO

    W sterownik nie trzeba ingerować po prostu w obudowie S dajemy stycznik i gniazdko modułowe 230V. Do gniazdka włączamy wtyczkę ze sterownika pompy pieca węglowego i gotowe. Natomiast kabel - wyjście na pompę sterownika pompy pieca gazowego dajemy jako zasilanie stycznika i tyle:)

    Systemy Grzewcze Użytkowy   07 Gru 2015 07:54 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 1569
  • Sterownik Pieca C. O.

    http://obrazki.elektroda.net/13_11909060... Witam, chciałem zaprezentować sterownik do pieca węglowego mojej konstrukcji. Jako że posiadam piec nieco starszej konstrukcji i jest on mało szczelny , więc sterownik z dmuchawą nie zdał egzaminu, postanowiłem więc zrobić sterowanie przysłoną powietrza. Główną zaletą sterownika jest to że klapka...

    DIY Zagranica   26 Lis 2016 16:18 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 26178
  • Podłączenie drugiej pompy do pieca gazowego i węglowego - jak to zrobić?

    Czy dobrze zrozumiałem: Chcesz zasilić pompę CWU (sterowaną z pieca gazowego)także ze sterownika pieca na paliwa stałe. Innymi słowy pompa ma mieć możliwość zasilania z dwu źródeł jednym z nich jest sterownik pieca gazowego, a drugi ma być sterownik pieca węglowego. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to wykonanie takiego połączenia jest możliwe.

    Elektryka Dla Każdego   24 Lis 2010 15:38 Odpowiedzi: 24    Wyświetleń: 7461
  • Optymalne ustawienia pieca Junkers Cerapur2200W i sterownika Salus dla ekonomicznego ogrzewania

    Witam. Mam pytanie. Niedawno zmieniłem ogrzewanie z węglowego na gazowe. Posiadam nowy piec Junkers Cerapur 2200W GC2200 20/25C 23. Chciałbym korzystać z tego pieca jak najbardziej ekonomicznie. Piec jest nowy, a mieszkanie ma 80 m2. Budynek nie jest ocieplony i składa się z 3 pokoi, łazienki, kuchni i przedpokoju. W przedpokoju mam sterownik firmy...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   24 Lis 2023 00:26 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 5490
  • Sterownik ogrzewania podłogowego: przeróbka sterownika pieca z EdW 12/2002

    Witam! Niedawno kolega poprosił mnie o pomoc przy realizacji pracy dyplomowej. Temat jak wyżej. Zamierza przerobić "Sterownik pieca węglowego z EdW 12/2002. To jest ogólna idea. Ma to być makieta, czujniki temperatury mają mierzyć temperaturę otoczenia. Proszę o sugestie i ewentualnie schematy. Pozdrawiam.

    Początkujący Elektronicy   01 Lis 2003 23:16 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2067
  • Jak zapobiec zawieszaniu się Arduino Nano w sterowniku pieca?

    Jestem początkującym więc proszę mi wybaczyć jak nie będę się wyrażał poprawnie. Mam pytanie czy jest możliwość kontrolowanie układu działającego na Arduino Nano czy nie zawiesił się żeby go automatycznie zresetować?.Zrobiłem sterownik pieca węglowego z regulacją temperatury ciągu powietrza pomp CO i CWU i co jakiś czas Arduino mi się zawiesza i nic...

    Arduino   15 Mar 2020 14:47 Odpowiedzi: 58    Wyświetleń: 2646
  • Jaki kondensator X2 0,15 uF, 250 V zamiast KSPPZ-5 do sterownika pieca węglowego?

    Wystrzelił mi kondensator KSPPZ-5 0,15 µF (x2)/250 V w starym sterowniku pieca węglowego. Nie mogę go dostać. Czym mogę go zastąpić?

    Systemy Grzewcze Serwis   25 Paź 2025 09:22 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 114
  • Jaki tani i dokładny RTC na I2C zamiast PCF8583? DS1307, DS3231 czy inny?

    To ma być komercyjny produkt, sterownik pieca węglowego na miał, na początek kilka egzemplarzy. Tylko czy będzie o tyle lepszy od obecnych na rynku, że się przyjmie. Tak ciężko dziś wejść z czymś na rynek... Zamówiłem DS3232, ciekawe czy przyjdzie. Dziś otrzymałem DS3232, teraz tylko PCB i się podzielę wrażeniami z pracy superdokładnego zegara.

    Mikrokontrolery   05 Paź 2009 18:59 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 2574
  • Wymiana pieca węglowego na elektryczny kocioł C.O.

    Już wiem dlaczego kocioł nie reagował na sterownik pokojowy. Poprzednik zrobił mostek we wtyczce i piec grzał cały czas. Teraz ustawię sterownik na 22 *C i znów sprawdzę na 15 kW. Ze sprawnym sterownikiem pokojowym - moc 15kW na dobę 51kWh, przełączyłem na 9 kW i przy tej zewn 9*C w domu ust 23*noc i 22,5 dzień Piec zużył 31kWh. Teraz zostawię go na...

    Elektro Co kupić?   12 Lut 2021 19:43 Odpowiedzi: 65    Wyświetleń: 33915
  • Buderus Logomax GB022 zakłócenie pracy wentylatora Error 3Y

    janusz_tcz: mam taki pomysł.. jak zwykle trochę poteoretyzuję - wybaczcie :) Muszę wspomnieć, że jeszcze nie miałem "3Y" ale "3L" już wiele razy - pewnie niedługo będe miał "3Y" biorąc pod uwagę ilość awarii tego pieca :) "3Y" - wentylator obraca się za szybko.. domyślam się (podobnie jak janusz_tcz), że sterowanie porównuje zadaną predkość z informacją...

    Systemy Grzewcze Serwis   15 Sty 2024 01:29 Odpowiedzi: 69    Wyświetleń: 26928
  • Bascom 8051 Demo na Win7 - błąd rejestracji DLL/OCX, brak komunikacji z programatorem AVT2502

    Ponad 10 lat temu zaprojektowałem sterownik do pieca węglowego na na procesorze AT89c4051. Procesor programowałem Bascomem 8051 Demo i starym komputerem z Win 2k.Wszystko działało. Po latach przyszła potrzeba poprawienia programu. Oczywiście stary komputer dawno popsuty. Próbuję zainstalować Bascom 8051 Demo z setupdemo na Win7 i otrzymuje po instalacji...

    Software serwis   14 Lut 2021 19:21 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 501
  • Wybór zasobnika cwu 120l do pieca 17kW węglowego - porady i opinie

    Biawar W-E 140.24 Plus Wymiennik poziomy DWUPŁASZCZOWY 140L. Równe grzanie w całej objętości wymiennika, największa wydajność wśród wymienników (510 litrów/h!!!). Dobra izolacja. Przystępna cena. Daj nowy sterownik do swojego pieca z funkcją c.w.u. na lato (czyli dwie pompy). Spokój na długi czas. Szczerze polecam.

    Systemy Grzewcze Użytkowy   29 Gru 2011 18:52 Odpowiedzi: 30    Wyświetleń: 26686
  • Jak podłączyć termostat pokojowy do pieca gazowego i węglowego? Schemat?

    Witam Mam zamiar dokupić sterownik do pieca CO węglowego , który będzie miał możliwość zastosowania termostatu pokojowego. Posiadam już piec gazowy i termostat pokojowy . Pytanie? - jak wykorzystać istniejący termostat pokojowy do sterowania niezależnie piec gazowy , piec węglowy . Z termostatu wychodzą 2 przewody. Prosił bym o jakiś schemat.

    Systemy Grzewcze Użytkowy   18 Wrz 2013 07:49 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 3735
  • Jak zsynchronizować pracę pieca gazowego Saunier Duval z piecem węglowym Galmet?

    Pompa na wymienniku włącza się razem z pompa pieca węglowego a pompa w kotle gazowym jest na układzie zamkniętym i pcha bezpośrednio w grzejniki. Podlaczasz sterownik do kotla gazowego i palisz w piecu węglem. Jak spadaniespadanie temp. sterownik zalaczy kociol gazowy.

    Systemy Grzewcze Serwis   25 Paź 2017 13:14 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 2943
  • Tech ST-37, możliwość wyprowadzenia mierzonych sygnałów

    Witam, chciałbym, przy pomocy dodatkowego mikrokontrolera, prowadzić zapis sygnałów mierzonych przez sterownik pieca węglowego Tech ST-37. Zastanawiam się, czy można w jakiś prosty sposób, bez ingerencji w program sterownika, wyprowadzić sygnały dotyczące mierzonych sygnałów (a może i nastaw) "na zewnątrz". Np., z nazwy domyślam się, że wersja sterownika...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   08 Sty 2014 00:22 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 3783
  • Jaki zamiennik czujnika T99 do sterownika Elster 2004 w kotle SAS?

    Witam, Mam Sterownik do pieca węglowego Elster 2004 Firmy SAS. Niestety czujnik oznaczony jako T99 (w miedzianej obudowie) zwariował. Temperatura raz jest normalna raz powoli idzie do 100. Gdy sie go uderzy pare razy na chwile wraca do normy. Niema go za bardzo jak rozebrać. Jest to sprawa dość pilna - bo są duże mrozy - a bez tego czujnika nie uruchomię...

    Systemy Grzewcze Serwis   05 Lut 2012 17:16 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 9757
  • Sterownik pompki CO – jak podłączyć pompę pieca do pracy równoległej z CO i CWU?

    zrobione 2 przekaźniki włączają pompkę pieca węglowego gdy chodzi CO i CWU

    Systemy Grzewcze Użytkowy   02 Gru 2010 19:57 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 2481
  • Jaki regulator pokojowy do kotła węglowego z sterownikiem Masterclear?

    Chcialbym zapytac czy i jaki regulator teperatury pokojowej moze wspolgrac z kotłem lub pompa od centralnego ogrzewania kotła węglowego. Czyli jak np. teperatura w pokoju bedzie miala 23 stopnie to ten regulator wylaczy mi pompe , a jak spadnie temperatura to ja spowrotem wlaczy? Chciałbym by piec był włączony a regulator regulował temperature pompką,...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   18 Paź 2011 19:35 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 5589
  • Zmiana źródła ogrzewania na gaz: wybór pieca jednofunkcyjnego i sterownika

    Witam, planuje zmienić źródło ogrzewania w domu z węgla na gaz . Posiadam już zasobnik Fish S2 200l więc pod uwagę biorę piec jednofunkcyjny. Dom (200m2) ma parter "gospodarczy" ( garaż , kotłownia, siłownia, pralnia itp ) gdzie obecnie całość ok 100m2 ogrzewana jest w połowie . Temperatura panująca w holu to średnio 20/21 stopni . Piętro typowo użytkowe...

    Systemy Grzewcze Serwis   05 Mar 2021 18:29 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 708
  • Sterownik pieca CO Atmega168

    Zgadza się teksty sporo zajmują, bo chciałem niemigający ekran i CLS jest stosowany tylko przy wyjściu z MENU. Przez to wszystkie zmienne tekstowe z górnej linii (a w sumie uzbierało się ich trochę) są 10-o znakowe. Sam kompletny fragment programu odpowiedzialny za BIGcyfry zajmuje 1300 bajtów. Do tego naprawdę dużo różnych zależności, proporcjonalne...

    DIY Konstrukcje   20 Sty 2020 13:53 Odpowiedzi: 236    Wyświetleń: 112812
  • Jak sterować obrotami wentylatora pieca węglowego bez zakłóceń?

    Mam w domu piec węglowy z wentylatorem nadmuchu. Jest on sterowany za pomocą sterownika lekko przestazałego. Buduje nowy sterownik do obsługi pieca, jednym z głównych kłopotów jakie narazie mi przysparza to regulacja obrotów wentylatora. Biore pod uwagę sterowanie za pomocą triaka i załanczanie po przejściu przez zero w odpowiednim momencie wentylatora....

    Mikrokontrolery   12 Wrz 2005 21:45 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 6094
  • Schemat termostatu do pieca miałowego z ręcznym włączaniem i sterowaniem PIC

    Znalazłem sterownik węglowego kotła CO z Elektroniki Praktycznej.

    Projektowanie Układów   06 Lis 2003 15:46 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 7315
  • Vaillant auroMATIC 560 - Czy da się podłączyć piec węglowy?

    Być może mój opis jest troszkę enigmatyczny, wyjaśniam: C1/C2 nie posiadam gdyż jest to przystawka do pieców Vaillanta (takich nie posiadam). Odczyt z czujników jest jak najbardziej prawidłowy - SP1 pokazuje temperaturę na górze zbiornika (część grzana górną wężownicą - czyli piecem gazowym i węglowym) za pomocą tego czujnika sterownik pokazuje temperaturę...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   06 Cze 2013 14:43 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 2817
  • Sterowanie pompkami hydraulicznymi: kominek, grzejniki, piec węglowy - przekaźnik

    Witam jestem nowy na forum. Mam takie pytanko odnośnie pompek hydraulicznych do wody. Mam 3 pompki jedna przy kominku druga od wody w grzejnika a 3 przy piecu węglowym. Połączone są one razem na jednym zasilaniu. I teraz jak pale w kominku sterownik załącza mi przy odpowiedniej temperaturze pompkę od kominka i pompkę od grzejników i właśnie jeszcze...

    Elektryka Instalacje i Sieci   04 Mar 2017 23:33 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 729
  • Jaki UPS do pieca węglowego w pensjonacie? Zasilanie awaryjne 10-20h

    Witam, sprawa wygląda tak: Pensjonat w górach, piwnica, piec. Przy piecu sterownik zarządzający pracą pompki. Często zdarza się, że nie ma prądu a w związku z tym pompka przy piecu nie działa w związku z czym wybijana jest woda z obiegu. Potrzebny jest sprzęt który podtrzyma przynajmniej 10h do 20h prąd przy tym sterowniku. Co polecacie? Jakiś dobry...

    Systemy Grzewcze Serwis   18 Lis 2009 10:34 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 4580
  • Jak uzyskać płynną regulację wentylatora 230VAC za pomocą 0-10VDC?

    Tych falowników w ofertach producentów jest dość mało bo w przemyśle stosuje się silniki 3-f. Koszt falownika 1-f jest identyczny jak falownika 3-f o podobnych mocach. Można taki falownik wyciągnąć ze sterowników PID do pieca węglowego gdzie jest regulacja płynna obrotów wiatraka nadmuchowego. Oczywiście jeżeli taki sterownik jest do silnika indukcyjnego....

    Elektro Maszyny i Urządzenia   28 Cze 2011 21:37 Odpowiedzi: 40    Wyświetleń: 17937
  • Kaskoda na lampie ECC85 - - rozwiązanie alternatywne

    Sprawdziłem na eBay-u faktycznie cena EC900 do przełknięcia. Jak wyjdę poza rozważania teoretyczne zakupię parę sztuk (będzie zapas i koszty przesyłki będą jedne). Najpierw spróbuję z PCC85, PCC84 i 6N3P (wszystkie mam) - od czegoś muszę zacząć - będzie to też odpowiedź na pytanie czy w ogóle dam radę :D Zostanę przy przestrajaniu pojemnościowym (nawet...

    Elektronika Retro   16 Gru 2015 11:34 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 5454
  • Kospel EKCO.LN-18 – czy piec elektryczny 18 kW ogrzeje 130 m2 z żeliwnymi grzejnikami?

    Witam znajomy z Hajnówki tzn w zimę zimno a czesto wyjeżdza zamontował w tył pieca węglowego grzałki takie wkręcane ok 4kw i sterownik z termostatem jak sie załączy to temperatura jest na poziomie 12-15 st c czasami mniej lecz instalacja nie zamarza ,sterownik tez włącza pompę co.Sterownik to programowany zegar mikroprocesorowy.

    Systemy Grzewcze Serwis   22 Wrz 2008 22:06 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 4022
  • Budowa elektrofiltra DIY do pieca węglowego 200 kW - konstrukcja i napięcie

    (at)rfgaaja Scrubber pracuje w obiegu zamkniętym. Woda na bieżąco jest uzupełniana automatycznie (czujnik poziomu + elektrozawór), część pary skrapla się w inżektorze i też wraca. Raz na miesiąc osad jest spuszczany, odparowywany, suszony i wraca do przeróbki. 10 - 20 gramów złota, parę gramów palladu, platyny i irydu miesięcznie w odzysku. :D Elektrofiltr...

    Ogólny techniczny   28 Lip 2019 11:31 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 2145
  • Instalacja pieca węglowego obok gazowego - pytania o podłączenie i komin

    Skoro ma to być śmieciuch to najlepiej 'dolnego spalania' oraz do tego miarkownik ciągu. Poproś znajomego by narysował schemat jak on widzi te instalację, wtedy przedstaw ten schemat na forum by można było ocenić czy układ ten będzie bezpieczny i prawidłowy z zachowaniem wszelkich technologii. Na pewno potrzebna będzie pompa C.O, zawory oraz filtr dla...

    Systemy Grzewcze Serwis   27 Lis 2013 02:57 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 2133
  • Proste sterowanie pracą pieca CO w zależności od temperatury spalin

    Witam . U swojego pieca węglowego mam sterownik ST28 , nie posiadam dmuchawy , a zamiast tego napięcie przeznaczone dla wentylatora steruje otwieraniem klapy popielnika . Do tego celu użyłem siłowniczka od regulacji reflektorów samochodowych . W czasie rozpalania jest duże otwarcie , jak temperatura na wyjściu spalin się podniesie , otwarcie się zmniejsza...

    Projektowanie Układów   11 Mar 2016 16:40 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 6054
  • Koszt ogrzewania gazem w nieocieplonym domu 200m² z piecem 17kW vs węgiel 7t/rok

    Panowie, jeśli już węgiel, to tylko retorta i prawdziwy groszek, nie bawcie się w żadne tłokowce z miałem, bo już lepiej mieć zwykły kociołek na miał niż jakieś dymiące tłokowce i szufladki, polecam poobserwować sąsiadów i się zastanowić. To ewidentna nie prawda, piec z podajnikiem tłokowym nie musi dymić, sam mam taki piec i o żadnych takich sprawach...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   13 Sty 2015 15:15 Odpowiedzi: 316    Wyświetleń: 160214
  • Jak napisać program w Bascom dla sterownika C.O. na AT89S52?

    Witam O czym mowa Panowie !?!?. Nie widzę żadnego problemu żeby z procka sterować silnikiem AC. Na wejście INT podaje się przerwanie np. przy pomocy transoptora (dobre rozwiązanie bo jest izolacja jeśli transoptor jest bezpośrednio pod napięciem sieci) a timerem odmierza się czas opóźnienia załączenia triaka w zakresie od 0 do 10ms. I to cała filozofia....

    Mikrokontrolery   01 Lis 2006 20:30 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 8020
  • Sterowanie 3-fazową pompą CO – jak podłączyć termostat do załączania powyżej 30°C?

    Chciał tanio, to podałem tanio, a nawet napomknąłem o elektronicznym, a co ma i jakie realia, to dopiero musiał by opisać. Bo może mieć po prostu kawał pieca węglowego bez żadnej automatyki i chce poprawić cyrkulację. Trzeba wszystko zakładać. Ja mam piec kondensacyjny Buderus i jest zaawansowany sterownik Logomatic pomieszczeniowy który nim rządzi,...

    Elektryka Instalacje i Sieci   04 Maj 2012 09:55 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 4258
  • Uderzenie w grzejnikach po włączeniu pompy CO w piecu węglowym - co robić?

    Naczynie wyrównawcze jest tam gdzie było. Obecnie dokładałem piec gazowy, pompka co jest nad piecem węglowym jak widać na zdjęciu a przed przeróbką była po lewej stronie - czyli z pieca węglowego szła długa rura w lewo, dalej była ta pompka ze zdjęcia i połączona rurą do góry do tego wpięcia co teraz. Ta rura przeszkadzała więc ją wycięli i pompkę...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   06 Gru 2016 22:04 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 18819
  • Instalacja Co przesłała działać, prośba o podpowiedź

    Witam Mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi. Posiadam piec termet ecosilver, podłączony do wymiennika instalacji grawitacyjnej i następnie podłączoną pompę IBO 25/60/180 obiegową podpiętą do sterownika euroterm SP-1. Wszystko działało przez jeden sezon,a w tym mam kłopoty. Dom piętrowy(1) 11 grzejników aluminiowych, ok.200m2, pomieszczenia...

    Systemy Grzewcze Użytkowy   16 Lip 2019 06:35 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 693