Sposób podłączenia tak jak na rysunku jest jak najbardziej poprawny, nie ma potrzeby zasilania zegara i stycznika z osobnych źródeł.
http://obrazki.elektroda.pl/8568347200_1... http://obrazki.elektroda.pl/8568347200_1...
Obwód sterowania: http://obrazki.elektroda.pl/1583220200_1... PS. Ten stycznik to co za staroć z cewką na 220V?
Więc stycznik i jakiś zegar sterujący. Nie ma tu żadnej filozofii. Sądze że jak takie rachunki to i duża budowa, pewnie deweloperka. Nie ma tam elektryka który to ogarnie?
Na razie trzeba przywrócić sterowanie zegarem, prawdopodobnie stycznik jest sprawny.
Witam. Na pewno dodatkowy stycznik ni zaszkodzi, a przedłuży żywotność zegara sterującego.
Zegar sterujący i dwa styczniki.
Kolego czy nie lepiej zlecić to komuś kto ma pojęcie. Wracając do rysunku. Wyjście z modułuFF podłączyłeś do styków pomocniczych, a powinieneś do złącza od góry stycznika A1. Do złącza A2 musiszppodłączyć przewód niebieski N. Pamiętaj jednak, że stycznik powinien mieć cewkę na napięcie 230VAC.
Musisz mieć dodatkowy zegar.
A dlaczego nie można stycznika i zegara sterującego umieścić w rozdzielnicy ? W rozdzielnicy niestety nie ma już miejsca (zostało tylko jedno wolne), żeby zainstalować styczniki i zegar sterujący
U góry jest przewód lampowy do oświetlenia ulicznego. Napięcie podaje się przez stycznik sterowany automatem zmierzchowym lub zegarem sterującym. Lampy na słupach podłącza się do przewdu lampowego i przewodu neutralnego (zerowego).
Są styczniki i zegary sterujące.
Stycznik 3f + regulator temperatury + zegar sterujący. Albo sterownik F&F Regulator temperatury CRT-04 i stycznik 3f.
Faktycznie źle odczytałem tabliczkę,zgadza się jest 3-fazowy.Możesz zastosować LEGRAND Stycznik SM425 25A 230V 4Z 004159,+zegar sterujący ,jak pisałem.
Musisz dać stycznik, zegar sterujący (czasowy) wyłącznik łączysz tak że fazę (L1) raz puszczasz na styk wyłącznika czasowego (praca auto) a w pracy ręką bezpośrednio na styk cewki stycznika omijając styki zegara czasowego. podaj listę elementów jakie już masz to rozpisze ci co i jak
Witam, kolego, jeżeli amperarz za moły możesz zawsze sterować dodatkowo przez stycznik, Amperarz będzie zależał od styków stycznika
Są piece ze sterownikami i są bez sterowników. W tym drugim przypadku musisz zaopatrzyć się w zegar sterujący [np. F&F] oraz odpowiedni stycznik, który wytrzyma obciążenie piecem. Zegar najlepiej zaprogramować aby włączał piec "na tańszym prądzie" czyli na II taryfie, bo różnie spotyka się zaprogramowane II taryfy.
Potrzebujesz zegar sterujący zsynchronizowany z licznikiem
Dokładnie tak co 3 dni (72h godziny) o 2:00 rano na 3 godziny. Z tym, że ustawienia mogą z biegiem czasu mogą ulec zmianie. Przejrzałem już tego trochę i nie znalazłem takiego. Stąd moje pytanie na forum, bo ja z tym nie robię na codzień i szukam po omacku. Ta "grzałka", o której wspominałem jest kablem grzejnym o mocy 600W. Czy w takim układzie stycznik...
Dziękuje. Teraz rozumiem o co chodzi :)Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy ten stycznik i zegar sterujący można samemu kupić i podłączyć, czy konieczny jest elektryk, zeby to zrobił?
Jak rozwiązałem problem: Steruje stycznikiem poprzez mechaniczny zegar. Stycznik który posiadam ma 2 wejścia sterujące (+ i - nie wiem czy każdy tak ma), więc bez problemu mogę zwykłym gniazdkowym programatorem sterować tym stycznikiem. Sprawdzę w najbliższych dniach czy zegar gniazdkowy, elektroniczny się nie przestawia.
Witam ponownie, Szanowni Panowie wasze wycieczki osobiste nie rozwiązują mojej prośby , Dodatkowe informacje : Piec Dimplex VN301-HY, zasilanie przez zegar sterujący programowalny + stycznik,wewnętrzny regulator temperatury pomieszczenia.
Witam Jeżeli z zasilaniem jest wszystko ok ( nie ma niepodokręcanych przewodów zasilających ,wypalonych styków stycznika jest sprawny zegar sterujący) to żarówki
W związku z tym mam pytanie czy do osiągnięcia wyżej określonego celu wystarczy mi wyłącznie zaprogramowany na dane godziny zegar sterujący lub programator wbudowany w piec, czy niezbędny do tego będzie jeszcze stycznik? To zależy jaki prąd może łączyć zegar sterujący. Jeśli odpowiednio duży, to wystarczy zegar sterujący, czy programator. Jeśli są...
A nie masz jakiegoś stycznika (1/2 taryfa, zegar sterujący)? Czasem jakiś paproch się dostanie pomiędzy szczeliny elektromagnesu. I wtedy raz jest raz nie - zależy jak się paproch ułoży.
A może stycznik.
Odnośnie pierwszej części pytania warto rozejrzeć się za zegarami sterującymi - niektóre umożliwiają również wyzwalanie z zewnętrznych źródeł (czujka) Dokładnie: dwa zegary (pierwszy wyzwalany z czujnika zmierzchowego), stycznik w razie większego poboru, kilka czujek i sprawa załatwiona. Tylko trzeba to poskręcać do kupy, a to juz zrobi elektryk.:arrow:
Jeśli to ma być sterowanie "centralnie" tzn zegarem, to w jakim celu ciągnąć przewody sterownicze do każdego z pieców? Wsadzasz na tablicę stycznik, do niego podpinasz zasilanie pieców i tylko ten stycznik podłączasz pod zegar sterujący.
Witam serdecznie, mój elektryk do którego nie mogę się dziś dodzwonić wysłał mnie do sklepu po stycznik i zegar sterujący do piecy uruchamianych w 3 taryfie - takich jak po lewej stronie obrazu: http://obrazki.elektroda.pl/8245346300_1... I teraz mam pytanie, czy stycznik legrand sm 363 230 4z będzie dobry (o taki: http://www.nokaut.pl/pozostala-elektryka...
Czy enea montuje stycznik do załączania instalacji 'nocnej'? Zdecydowanie nie. Pozostaje samemu zainstalować zegar sterujący stycznikiem i zsynchronizować czas z zegarem przy liczniku. Czy styczniki w formie instalacyjnej ( obudowa jak bezpiecznika eSki) brzęczą głośno? (pytanie praktyczne) Są wmiare ciche.
Jak sprawdzić czy zegar działa poprawnie? Podać napięcie na silnik i sprawdzić przejścia na stykach . Pytanie inne czy w ogóle dostaje zasilanie ten silnik zegara bo jest on sterowany innym stycznikiem . WAŻNE! Czy mogę podłączyć piec bezpośrednio do termostatu? Nie potrzebuję tego zegara. Chcę, żeby albo grzało (włączyć termostat), albo nie grzało...
Potrzebuje stycznik jak w temacie. Może być jednofazowy 25A. Cewka najlepiej na 230V pod która podłącze zegar sterujący. Stycznik ten nie może zewrzeć ze sobą dwóch źródeł zasilania w razie jakieś awarii stycznika. No i cena też żeby nie była jakaś szokująca.
Można tylko zgadywać. Może to stycznik z układem obejścia zegara sterującego. Przełącznik służy do załączania niezależnie od zegara.
Silniki 5,5 kw u mnie firmie mają rozruch bezpośredni ale to oczywiście zależy od warunków sieci w jakiej sie on znajduj. Jeśli musisz zastosować rozruch taki jak napisałeś to proponuje od razu odpuscić sobie przełaczanie ręczne. Wykorzystaj styczniki i zegar sterujący, są specjalne do tego zadanie ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować inny....
Zegar jednokanalowy sterujący stycznikiem, ot cały układ.
Można zastosować zegar sterujący i styczniki dobrane do obciążenia.
Jak masz miejsce koło pompy to wyłącznik pływakowy. Nie potrzebny zegar. Poziom się podniesie uruchomi sie pompa woda opadnie zatrzyma się. Rozwiązanie pośrednie to czujnik poziomu sterujący stycznikiem pompy. Bez zegarów.
Witam SZANOWNE GRONO . Mam szybkie pytanko , w który stycznik wpiąć przewód do zegara sterującego taryfy w liczniku iskra mt 174 . Dostawca prądu ENEA , licznik jednokierunkowy. Z góry dzięki za pomoc ?
ostatecznie mogą być razem Może zmierzchówka lub zegar sterujący i cztery styczniki, na każdy obwód przed stycznikiem zabezpieczenie.
oczywiści, całe podłączenie wykona firma, która montuje u mnie ogrzewanie, ale zażyczyli sobie, że w rozdzielni ma być wydzielona dla nich różnicówka, stycznik i programator sterujący ( zwykły zegar który będzie załączać ogrzewanie w drugiej taryfie), a oni tylko podłączą się z resztą za stycznikiem
ktoś coś podpowie? jaki zegar sterujący wybrać, jakie styczniki? jakie czujniki temperatury?
Najprostsze - Termostat do regulacji temperatury -Twoje 40-50 stopni, szeregowo z nim wyłącznik termiczny bimetalowy zabezpieczający przed przegrzaniem. Ewentualnie jeszcze zegar sterujący, jeśli chcesz grzać w określonych godzinach.
Dziękuję za porady panowie. Udało mi się zaprogramowac zegar Grasslina MIL42 digi, który wcześniej sobie załatwiłem. Podłączyłem zasilanie, cewkę sterującą stycznika (stycznik został aby obwód silnoprądowy był przez niego nie przez zegar) i wszystko chodzi jak należy. Niniejszym zamykam temat.
Witam. Mam taki mały problem. Niedawno energetyka wymieniła licznik na nowy elektroniczny . W starym układzie był zegar sterujący stycznik i wszystko hulało jak trzeba . Po wymianie licznika zegar został zlikwidowany i wszystko chodziło jak trzeba stycznik załączał i wyłączał 2 taryfa o stałych godzinach. Niestety na osiedlu pewnego dnia miała miejsce...
Stycznik nie załącza drugiej taryfy, musi być sterowany zegarem sterującym lub automatem SCA,którynależy do energetyki.Jeżeli zgłosisz do ZE że nie włącza się druga taryfa to wymienią zegar lub licznik
Jeśli stanowczo mi odradzicie takie kombinowanie to zostanę przy liczniku 3 faz 1 taryfowym, bo jednak nie mam aż tyle urządzeń pracujących 24/h żeby mi się opłacał 2 taryfowy. Co do dziwnych połączeń doszedł by tylko stycznik lub dwa i zegar sterujący;)
Niestety polscy operatorzy nie wyrażają zgody na wykorzystanie zestyków licznika do sterowania stycznikiem załączającym wybrane obwody czy urządzenia. Musisz mieć więc oddzielne sterowanie, które zasili te prądożerne odbiorniki w czasie trwania doliny dziennej 13-15 i w czasie doliny nocnej 22-6. A pozostała część instalacji też pracuje na dwóch taryfach,...
Witajcie, posiadam stycznik 3 fazowy Legrand 63a 04078. Przestał on działać i zastanawiam się jakie są możliwości naprawy. To co udało się zweryfikować to: zegar sterujący działa prawidłowo, Stycznik na sterowaniu ręcznym działa prawidłowo... ale nie o to w sumie chodzi. Czy ktoś ma wiedzę na temat schematu, sposobu rozbierania tego stycznika, innych...
Zegar sterujący ( za 15zł ) podłączasz do cewki stycznika,zasilanie grzałek przez stycznik i po zawodach.
Zasilacze są wyłączane, bo przed nimi jest zegar sterujący ich stycznikiem. Mogę jeszcze ochronie powiedzieć, żeby oświetlenie klatek wyłączyli na przykład na godzinę. Z resztą chyba muszę się tam osobiście pofatygować w nocy, żeby sprawdzić co tam faktycznie działa. Podejrzewam że chodzą wentylatory kanałowe od WC i pomieszczeń w garażu, na co wskazuje...
F&F PCZ-526.1 Dwa niezależne kanały , nie ma konieczności montowania styczników czy przekaźników. A czy to jest taki duży problem? Dużego problemu nie ma ale powinniśmy sobie życie ułatwiać a nie utrudniać. Dodano po 2 Można i bezprzewodowo. Dajesz Zamel ROP 02 do tego RNP01. a i tak musi być jakiś zegar sterujący
Witam! Oni swoje zrobili. Tobie pozostały gniazda załączane przez stycznik sterowany zegarem. Nie ma taryfy nocnej, nie ma zegara i stycznika nie ma co załączyć. Tak na odległość uważam, że to jest powodem. Musisz zaprosić elektryka (kumatego) który ci usunie zbędny już stycznik i odpowiednio połaczy przewody.
Ilość lamp decyduje o obciążeniu (zatem i zabezpieczeniu - bezpiecznik) stycznika. Ilość opraw oświetleniowych oraz moc zainstalowanych w nich żarówek (może LED, jednak są droższe) - daje taką właśnie informację. Urządzenia - znajdziesz w dowolnej hurtowni (także internetowej). Co do producenta - jest kilka firm uważanych za przodowników - broszury...
Styczniki, zegary itp... Jeśli liczniki są własnością autora (podliczniki) to zamiast kombinować z przełączaniem wystarczy zmienić metodę pomiaru i użyć licznika dwutaryfowego. np F&F LE01MW i niczego nie przełączać pod obciążeniem. Licznik ma wbudowany zegar sterujący a jego cena jest porównywalna z ceną zestawu styczników i zegara no i do tego ma...
Cześć, Firma wybudowała boisko, zainstalowała skrzynkę z której jest zasilane oświetlenie boiska lampami led. Zamontowany jest Hager EE180 Zegar sterujący cyfrowy astronomiczny 1-kanałowy 230v 16A, zaprogramowałem go na 7 dni żeby załączał oświetlenie boiska od godz 16-tej do 21-szej, boisko jest ogólnodostępne. I teraz jest problem bo mi taki system...
Dzisiejsze liczniki posiadają zbudowane zegary i mogą również sterować Twoim ogrzewaniem. Tępota i upór dostawców energii są jedyną przeszkodą. Tak było przez wiele, wiele lat. Teraz niestety już nie. Podczas wymiany liczników, każdy musi montować swoje własne (niezależne od zegara w liczniku ZE) sterowanie ogrzewaniem, czy innymi urządzeniami pracującymi...
O co chodzi w tym sterowaniu kaskadowym? Jest jedna rozdzielnica główna, która posiada zegar sterujący. Sygnał sterujący z zegara przesyłany jest kablem jednożyłowym (tzw. pilotem) do styczników innych rozdzielnic, które posiadają osobno opomiarowane linie oświetleniowe, zasilane czasem nawet z innych stacji. Chodzi oto aby oświetlenie w danej części...
Witam kolegów Pozwolę sobie na parę słów komentarza od siebie mimo, że nie jestem jakimś tam specjalistą od przekaźników i styczników. Na forum są osoby bardziej zorientowane niż ja w tym temacie. Zauważyłem, że sprawa stosowania przekaźnków w obwodach przełączających zasilanie (ale nie sterujących, gdzie występują małe prądy) często jest dla wielu...
Odprowadzenie ciepła to nie problem bo tyrystory są wkręcane w solidne aluminiowe radiatory a w obudowie jest dosyć miejsca na na połączenia przewodowe. Z tej strony zaczerpnąłem schematy i ten symbol tyrystora zamiennego. Niemieckiego nie znam ale tam bardziej chodzi i dorobienie bajerów na mikroprocesorze. Mi wystarczy tylko sprzęt uruchomić. Zrobiłem...
Właśnie ... po co mnożyć byty. Jak ZE chce wprowadzać taryfy dynamiczne z taki sprzętem ? Już teraz taryfa G12 i G13 to ręczne ustawianie godzin w automatach domowych a powinno być na sygnał z licznika. Wróć... tak kiedyś już było, że taryfa nocna G12 z licznika -zegar sterujący do licznika mechanicznego- włączał jednocześnie stycznik odbiorcy a ze...
Tu skostniały i nikomu nie ufający ZE nie idzie z duchem czasu i nie wykorzystuje w pełni możliwości liczników jakie sam równiez montuje. Które liczniki elektroniczne mają wyjście do sterowania?, zazwyczaj jest jakiś RS232 or 485 i wyjście impulsowe. ZE wykorzystują liczniki do liczenia: energii, przekroczenia mocy, wielu róznych parametrów czyli tego...
Według mnie to pozostanie przy typowych przekaźnikach czasowych RTX jest najprostszym z rozwiązań no chyba że wszystkie uległy uszkodzeniu , algorytm pracy masz bardzo prosty 1 czasówka wyznaczają cykl 2 godzinnej pracy dla silników . Do tego 2 czasówki uruchamiane stykami NO stycznika silnika uruchomionego czyli pierwszy startuje dając sygnał do czasówki...
Jest takie urządzenie i nazywa się zegar sterujący do licznika dwu-taryfowego. Zegar ten steruje zmianą taryfy w liczniku i można też nim załączać stycznik, bo sam ma za słabe styki na duże prądy. A stycznik to już możesz sobie zabudować taki jaki ci jest potrzebny. Schematu ci nie narysuję bo jest banalnie prosty. Pozdrawiam wszystkich jjanek
Myślałem o używanych piecach z allegro sprowadzonych z Niemiec. W rozdzielni nie ma miejsca na stycznik. Po prostu są tak bezpieczniki dla obwodów 230v i siły. Jednak sytuacja zmusiła mnie do instalacji pieca akumulacyjnego. Czyli tak piec podłączam do siły do niego zegar sterujący, żeby włączał się w ii taryfie, dodatkowo tez podłączam do gniazdka...
Witam, Z tego co widzę masz problem z przekroczeniem mocy w zasilaniu mieszkania. Co do schematu to będzie problem z zegarem sterującym licznik gdyż powinien być zabzpieczony. Stycznik może być standarowy styki oczywiście rozwierne. Wyjaśnij dlaczego zmieniasz zasilanie? mieciop
Witam mam pytanie chciał bym aby wentylator był zapalany z wyłącznika a także za pomocą zegara sterującego co godzinę na 15 minut jakie rozwiązanie zastosować?
Witam, Poszukuje sposobu na załączanie prostowników do ładowania wózków widłowych o danej godzinie. Mam 6 prostowników 3-faz. o prądzie do 16A i chcę żeby nie wszystkie były załączane jednocześnie przez pracowników po skończonej zmianie tylko załączały się same w odstępach czasowych. Ja wymyśliłem zegar sterujący Hager EH010 i do tego stycznik Hager...
Raczej chodzi o styki bezpotencjałowe (beznapięciowe). Czyli takie, które nie mają galwanicznego połączenia z obwodem sterowania. Przykładowo masz stycznik lub przekaźnik sterowany 12VDC a możesz nim sterować obwód 230VAC. Inny przykład to choćby zegar sterujący zasilany 230VAC. Może mieć tylko jeden zacisk wyjściowy, na którym w stanie załączenia pojawia...
Z zegara sterującego podaj fazę na wyłacznik zmierzchowy, następnie na cewkę stycznika. Zastosowanie stycznika jest potrzebne by nie obciążać styków obwodu sterującego (programator czasowy, wył. zmierzchowy).
Witam, muszę podłączyć piec akumulacyjny 3fazowy do prądu 1fazowego. W tej chwili mam zmostkowane 3 fazy pod 1 i jakoś to działa ale zegar sterujący mi sie przepala, gdzieś usłyszałem, że powinienem podłączyć stycznik- ale nie wiem o co chodzi. Proszę o pomoc
przeczyściłem wszystkie kostki i nic dalej to samo piec się nie załącza :( rozebrałem zegar w kabinie i w środku jest jakiś stycznik który strasznie trzeszczy i nie chce się zewrzeć a po chwili przestaje zegar chwilę odlicza czas a potem się restartuje :( napiszcie czy jest możliwość sprawdzenia pieca z pominięciem zegara w kabinie ??
http://obrazki.elektroda.pl/3112949700_1... http://obrazki.elektroda.pl/6178467700_1... Jest to zestaw do ogrzewania kościoła. Czy mogę wyeliminować z tego pieca przekaźnik RTS-61 i to małe ustrojstwo po jego lewej stronie ? Cykl grzania ma wyglądać następująco: 1. W kościele znajduje się czujnik EUROSTER 2006TX, który...
Zastosowanie zegara astronomicznego wymaga by rozsądny elektryk zastosował stycznik, którym zegar steruje. To pozornie bezsensowne rozwiązanie pozwoli uchronić zegar przed skutkiem jakiegokolwiek zwarcia w oprawach czy przewodach je zasilających. Wtedy należy w tablicy bezpiecznikowej zamontować wyłącznik pozwalający na załączenie stycznika nawet w...
Najprościej zastosuj zwykły zegar sterujący np;taki który przełącza taryfy w licznikach energii .Będziesz sobie dowolnie ustawiał czas zał-wył i dalej podasz napięcie na cewkę stycznika wykonawczego trójfazowego . Będziesz miał układ sterowany w zależności od potrzeb.Na rynku jest bardzo wiele zegarów sterujących elektromechanicznych i elektronicznych....
Mój zegar sterujący Theben TR610S ma obok nazwy i typu naklejkę o treści: 0. Ponadto pod stykami 1,2,3 jest druga naklejka : -/ <0,06A (zdjęcia). Co praktycznie mogę podłączyć pod ten zegar? Czy służy on tylko do sterowania stycznikiem? https://obrazki.elektroda.pl/4821121600_... https://obrazki.elektroda.pl/6884420100_...
Napięcia zasilające są oddzielone od sterujących w moim "schemaciku" przez przekaźniki. Podanie napięcia zasilania na rozwarte styki przekaźnika nic nie spowoduje, więc nie trzeba się stresować. Dioda w układzie powoduje, że czujnik temperatury załączy tylko pompę http://obrazki.elektroda.net/15_12749085... Sterowanie zegarem: http://obrazki.elektroda.net/84_12749085...
przełączanie 4 do 8 razy na dobę załatwi zwykły zegar sterujący zsynchronizowany godz. zał/wył z zegarem taryf. koszt ok. 160 -220pln. obciążalność styków ok.2kW. jak trzeba więcej to przepuść przez stycznik.
Kolego atlantel Poniżej masz odpowiedź: Wszystko jasne . Zegar oprócz zmiany taryfy w liczniku jest wykorzystany do sterowania stycznikiem który automatycznie załącza elektryczne ogrzewanie gdy jest druga tańsza taryfa . A włącznik jest podłączony szeregowo z cewką stycznika po to aby nożna było wyłączyć ogrzewanie na lato . Ani włącznik ani stycznik...
Witam. Kiedyś okazyjnie (bo za 200 zl :) ) udało mi się kupić piec akumulacyjny o oznaczeniu NEa7 (piec jednofazowy, 4 bloki grzewcze wewnątrz - moc sumaryczna wg. obliczeń i pomiarów to ok. 3,5 kW) wyprodukowanego wiele lat temu w Łodzi. Od roku kiedy go posiadam piec sprawuje się bardzo dobrze - grzeje super. Ale posiada mała wadę - notorycznie raz...
Witam wszystkich, to mój pierwszy post, a muszę zacząć od pytania. Mam wymienić nie działający już zegar ZK 03 00 ( staroć, montowany na desce takiej jak do licznika energii elektrycznej ), sterujący pracą kilku piecy elektrycznych. Podłączone są do niego trzy kabelki które sterują chyba stycznikiem który załącza te piece. Jaki współczesny zegar mogę...
Jeśli chodzi o podłączenie to podłączasz sterownik do pieca,a nie piec do sterownika.Ten sterownik służy do regulacji temperatury w pomieszczeniu bądź mieszkaniu.Można ustawić w nim dwie temperatury tzw. dzienną i nocną i odpowiednio zaprogramować zegar aby utrzymywał zaprogramowane temperatury w określonym czasie tj. godzina-dzień tygodnia.Natomiast...
Witam. Proszę o pomoc. Czy możecie mi zasugeować jakiś zamienny stycznik do tego podanego w załączniku. Nie wiem na co patrzeć. A nie mogę nigdzie znaleść identycznego. Istotne jest dla mnie by nie był za drogi. Stycznik załączał obwody do moich pieców akumulacyjnych na 2 taryfie.. teraz obwody są załączone na stałe :( nie ważne co wskazuje zegar sterujący....
http://obrazki.elektroda.pl/5276496500_1... Witam wszystkich Właśnie powstał sterownik Termostat na potrzeby nadchodzącego sezonu Jesienno - zimowego Termostat. Jest to wersja 4 kanałowa na czujnikach DS18B20 Jako elementy wykonawcze to triaki BT136 które wysterują Styczniki Ać na 230V Do odliczania zegarka został zaprzęgnięty PCF w...
Witam, w mieszkaniu, w którym mieszkam znajduję się licznik sprzed 10 lat dość stary ale już 2 fazowy, połączony z zegarem sterującym. Zegar niestety jak i licznik odmówiły posłuszeństwa i Energa postanowiła wymienić licznik na nowszy elektryczny z już wbudowanym zegarem, natomiast zegar sterujący kazano mi kupić i wymienić na własny koszt. Moje pytanie...
Dzień dobry, Czy przy poniższym liczniku istnieje możliwość podłączenia układu dla bojlera w taki sposób, aby jego zasilanie odbywało się jedynie w trakcie II taryfy bez dodatkowego zegara sterującego? Czy licznik ten posiada odpowiednie wyjście, które mogłoby sterować stycznikiem? Jestem kompletnym laikiem w kwestii elektryki, więc rzecz jasna zlecam...
Witam! Posiadam kuchenkę wolnostojącą Mastercook [url=http://www.mastercook.pl/?page=prod... 4361 ZB DYNAMIC. Nawiasem mówiąc jest to jeden z nielicznych modeli kuchenek gazowo-elektrycznych, które zasilane są napięciem trójfazowym. Taki układ mi osobiście odpowiada, bo mam doprowadzone do kuchni zarówno przyłącze gazowe,...
Sterując swoim zegarem o stykach NO dowolny przekaźnik o jednym układzie styków przerzutowych NC/NO, uzyskujesz właczenie naprzemienne styczników, prawda ? Blokada w zasadzie jest zbędna, bo przekaźnik nie załączy naraz NO i NC . Czy to takie trudne ?
Walczę z dolną listwą zaciskową, wentylator podłączony jest do 7, 8 (z lewej) z prawej mam N na styku 8, a do 7 powinna iść faza z RTR. Do RTR nigdy nie miałem podłączonej żadnej fazy jak to sugeruje schemat przesłany w poprzednim poście więc jak go tam podłączyłem na próbę to nie załącza wentylatora. Czy powinienen pociągnąć kabel 230V na jeden styk...
Dzięki za odpowiedzi. Schemat zasilania wygląda tak. Zawiesza się procesor u1, który znajduje się na drugiej płycie podłączonej do zasilacza 30cm szarej taśmy. https://obrazki.elektroda.pl/9335085400_... Na tę chwilę nie potrafię określić czy procesor zawiesza się na skutek włączenia czy wyłączenia, cewki stycznika czy styków (obciążenia)...
Zastanawiam się, czy dla metalowego słupa (ok 5m wysokości) z solarem zamontowanym na szczycie i niewielkim modułem telemetrycznym wewnątrz słupa należy stosować wewnątrz uziemienie instalacji 12VDC oraz jakieś iglice, otoki itp. jako instalację odgromową? Czy sam w sobie słup już stanowi "zwód pionowy" i jednocześnie klatkę faradaya dla elektroniki...
Spróbuj poszukać na giełdzie lub bezpośrednio w zakładzie energetycznym za niewielkie pieniądze starszy model kwarcowy zegar sterujący który produkowany był przez Metron Toruń.Układ zegara był mechaniczny i na tarczy zegara ustawiałeś kilka koników załącz wyłącz na dowolne czasy.Ze względu na małe dopuszczalne prądy załączania zegar powinien sterować...
Witam... ...jakiś czas temu czytałem ten topic, i od kilku dni wróciłem i czytam uważnie ale znaczną część ominąłem bo nie wnosi nic nowego a tylko powtarzają się pytania, fotki i odpowiedzi. A wróciłem tutaj ponieważ od 16 stycznia pseudo fachowcy montują mi CO i CWU w moim starym domku. Dałem się przekonać do wykorzystania sanicube'a zbójeckiej firmy...
Czy coś do tego zegara jeszcze potrzebuje Tak, potrzebny będzie jeszcze stycznik który będziesz sterował swoim zegarem. Stycznik powinien być 3 fazowy i prądzie nie mniejszym jak moc grzałek. To jest takie minimum, dobrze by też wybrać stycznik w miarę cichy żeby nie buczał w nocy
Witam Do odmierzania czasu najprościej zastosować zegar sterujący od liczników dwutaryfowych (starszy typ). W tej chwili stosuje się zegary elektroniczne, więc za grosze można nabyć zegar elektromechaniczny. Łatwo go programować za pomocą zapinek zakładanych na tarczę i jest w miarę dokładny. AB
A ja właśnie zastosowałbym w/w timer wymontował go z zegara sterującego,zasilił lokalnie z baterii czy akumulatorka. Ew tylko końcowy stycznik może być problemem ale w typie którego kiedyś użyłem w podobnej sytuacji też włączał się z niskiego napięcia. Problem rozwiąże się za kilkadziesiąt zł bez zgłębiania dziedzin nauki trochę odchodzących od elektryki....
Witam. Co do palenia to popatrz na ruskie tradycje: http://www.drewnolazienkowe.com/jak-to-d... Trzeba tylko uważać na wietrzenie (napowietrzanie) no i jest brudno poza tym te wszystkie z paleniskami wymagają poświęcenia czasu i uwagi - elektryczną ustawiasz o której godzinie i do jakiej temperatury ma się podgrzać i wchodzisz...
Witam. Właśnie ja zastosowałem wyświetlacze 57 mm na 8-10v ale zasiliłem je ze stabilizatora 9V. To nie powinno być problemem ponieważ jest to po za procesorem, po za ULN2803. ULN2803 daje tylko minus a te 9V jest tylko na tranzystorach sterująch cyframi .ULN i tranzystory to układy wykonawcze sterowane przez procesor, to czy to będą tranzystory czy...
czy jednym zegarem mogę sterować dwoma stycznikami? Możesz i tak to wykonaj nie podłączaj ogrzewania i bojlera pod jeden stycznik. Jedno urządzenie, jedno zabezpieczenie, jeden stycznik. Zaciski 7 i 8 to styki pomocnicze stycznika. Ich obciążalność wynosi 5 A No nie jest to prawda, wszystkie 4 tory przeniosą taki sam prąd.
Czy znają Panowie jakiś programator/zegar na którym można podłączyć grzałkę 3kw, bo mam prąd nocny tańszy? Niestety "pełno tego na 16A" się nie sprawdza. Kup zwykły cyfrowy programator czasowy np. F&F PCZ 521 i do tego stycznik jednofazowy 230 V 25 A. Zegar będzie sterował stycznikiem, a stycznik weźmie na siebie obciążenie w postaci grzałki.
ponieważ mam założone panele fotowoltaiczne chce go odłączyć i podłączyć bezpośrednio do sieci 230v zimą prądu z nich co kot napłakał i teraz już nie ma z czego korzystać, czytaj za mała produkcja. Najlepszy okres na korzystanie z grzałki to powiedzmy z grubsza kwiecień do końca września. Ma tu znaczenie wielkość instalacji fotowoltaicznej, moc grzałki...
zegar stycznik zegar sterujący licznika zegar sterujący eberspacher
łożysko korbowód dziwna dźwięk kontrolka elektroda ferroli
schemat kabli radia schemat kabli radia
Wymiana tulei w układzie kierowniczym Daewoo Matiz Brak zasilania elektroniki prawych przednich drzwi Passat B5 1.9 TDI 90KM kombi