buczenie to może przez źle poprowadzoną mase?
Wykonałem dwa wzmacniacze mostkowe zgodnie z schematem z aplikacji (tda 2030A str.8 ),i tym razem nie działa ,jedynie co dodałem to potenciometr 50k, nieco inaczej poprowadziłem ścieżki niż na przykładzie z aplikacji (str.8 ). Dźwięk wydobywający się z głosników przypomina trochę źle nastrojone radio (chrapanie, syczenie ,buczenie) czasem w tle słychać...
Witam. Naprawiam głośniki jak w temacie i mam problem z układem TDA2030A. Objawy były takie, że buczał głośnik subwoofera a TDA robił się gorący. Wymieniłem go buczenie było inne a układ już się tak nie grzał ale po chwili scalak dostał zwarcia więc wsadziłem następny, z tym że zamiast 4 podłączyłem 8 ohm głośnik dodatkowo przez rezystor 10 ohm. Po...
Witam! Niestety obawiam się, że wstawienie TDA 2040 będzie nieco kłopotliwe ze względu na napięcie pracy kostki. Według danych katalogowych max napięcie zasilania to -+20V, a zasilacz w Geniusach podaje -+20,5V, co może doprowadzić do uszkodzenia TDA 2040. Poszukam wobec tego TDA2030A (w moim mieście niedostępne!, a ich cena gdy są na stanie sklepów...
dzięki za pomoc ;) Ostatnie pytanie, gdy wzmacniacz jest wpięty bezpośrednio do komputera regulacja głośności z komputera nie ma żadnych przydźwięków/trzasków. Gdy podłącze potencjometr 2x47 kOhm , to na dwóch z trzech potencjometrów miałem samo buczenie i chyba 50Hz, na 1 z 3 potencjometrów miałem dźwięk ale tak samo z mocnym buczeniem, buczenie narastało...
To buczenie to spalony uklad a nie przydzwiek! Kondensatory nie maja z tym uszkodzeniem nic wspolnego ale nie stosuj o tak malej pojemnosci do takich ukladow!Uszkodzenie powstalo w wyniku za duzego napiecia zasilania i malego radiatora. Ten kawalek blaszki nie wystarczyl przy takim napieciu zasilajacym!Zalecane napiecie tego ukladu to 24V-30V przy wiekszym...
Zwarcia nie występują. Co ciekawe na tej kostce gdzie z wszystkimi wlutowanymi pinami ruszyła i nic się nie świeciło jest między 4 a 5 pinem 260Ohm (kostka IC1) Albo wzmacniacz się wzbudza, albo jest uszkodzony, albo jakiś element układu tego wzmacniacza (zewnętrzny) ma nieodpowiednią wartość lub jest uszkodzony. Chyba tak jak kolega mówi będzie coś...
z głośnika słychać jedynie szum, nic więcej, myślę, że to jest 50Hz. Jeżeli 50Hz to brum a nie szum. Szumi morze, ocean, albo potok. Brum to inaczej silny przydźwięk o częstotliwości sieci zasilającej. wyraźne buczenie, tym głośniejsze im głośniej skręcamy VOLUME. Skręcamy?: Czyli ustawi8amy na minimum? Terminologia Kolego... jest dużo ciszej, Nawet...
Problem rozwiazany. Wymieniona koncowka mocy TDA2030a i wszystko dziala. Dziekuje za pomoc.
Witam. Złożyłem kit jabel j-36 na tda2030, lecz kiedy go uruchomilem nie dzialal tylko zaczał buczeć. Było to spowodowane ujemnym napieciem na masie. Jednak po wymianie na nowy (tda2030A) na poczatku jest cisza i po chwili zaczyna buczeć. Co może byc powodem?
Witam, dostałem od znajomego taki zestawik do sprawdzenia. Nagle przestał działać. Po sprawdzeniu okazało się że na 2 z 4 końcówek mocy jest zwarcie. wymieniłem wszystkie, niestety nie przyniosło to efektu. Po pomiarach transformator powinien podawać 3 napięcia zgodnie z nadrukiem na PCB 2x 12V i 10 V AC. Na jednej 12 jest ok, 10 V jest, natomiast na...
Po1. Z mostka na 2X TDA2050 przy zasilaniu symetrycznym 2X24v (czyli bliskim max uzas) osiągniesz ~65watt w sinusie przy obciążeniu 4ohm, a przy 8 ohm wyciągniesz z niego jakieś 52 watty.Wystarczy jeśli trafo będzie mogło oddać bez większych nadwerężeń ok 70 watt.Z mostka na TDA2030A wyciągniesz przy zasilaniu 2X18v jakieś 33watt przy obc. 8 ohm.Przy...