telekomunikacja studia

Znaleziono około 528 wyników dla: telekomunikacja studia
  • Studia na Uniwersytecie Zielonogórskim - elektronika, telekomunikacja

    Mozesz cos wiecej powiedziec na temat miedzynarodowego systemu nauczania ? I jk sie to odnosi do mojego pytania ? A wiec ?

    Nauka Szkolnictwo   04 Kwi 2013 16:20 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1455
  • REKLAMA
  • Studia zaoczne Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Śląskiej - III nabór

    Witam, Do 20.09.2015 kończy się III nabór na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na kierunek z tematu. Obecnie jest 19 zakwalifikowanych kandydatów a wymagana ilość do utworzenia kierunku jest 23 osoby z II naboru. W pierwszym było 7 osób. Jeśli ktoś jest chętny zapraszam!!!! Jestem grubo po 30'ce i od kilku lat myślałem o tych studiach ale zawsze jakoś...

    Nauka Szkolnictwo   15 Kwi 2017 18:45 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 1788
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Jak przygotować się do studiów na kierunku Automatyka i Robotyka?

    Najlepiej na początek składać gotowe zestawy. Po ile takie zestawy są i gdzie je kupić? nawt nie wiem jak to sie nazywa :|. Książek masa Torytycznie tak, ale większość jest pisane pod kątem kogoś kto coś umie w tym temacie. Mógłbyś mi podac jakąś książke<tytuł> naprawde dla początkujących? Dalej: Gdzie można studiować Automatyke i Robotke? Czy...

    Automatyka Przemysłowa   13 Lis 2005 14:56 Odpowiedzi: 43    Wyświetleń: 8092
  • Studia zaoczne na PWr - Telekomunikacja vs dzienne, różnice i korzyści?

    Co to znaczy? Chodzi mi ogólnie o to czy w lepszej sytuacji jest ktoś, kto powiedzmy na 4 roku telekomunikacji chce iść do pracy studiując dziennie i mając w CV wpisane raptem jakieś tam koło naukowe i nic poza tym, czy gość który będzie miał wpisane studia zaoczne + 3 lata pracy ale kompletnie niezwiązane z telekomunikacją? Pomóżcie bo jestem w totalnej...

    Nauka Szkolnictwo   30 Gru 2014 19:25 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 1038
  • Studia Telekomunikacja na PWR - rynek pracy, zarobki, różnice z Teleinformatyką

    Cześć wszystkim :) Jestem przed podjęciem najważniejszej decyzji życiowej - wyborem kierunku studiów. Interesują mnie zagadnienia związane z Telekomunikacją i chciałbym studiować na PWR. Chciałbym zapytać się starszych i doświadczonych kolegów o to, jak wygląda wrocławski telekomunikacyjny rynek pracy? I jak on wypada w porównaniu do rynku pracy na...

    Nauka Szkolnictwo   31 Gru 2014 19:06 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 807
  • REKLAMA
  • Studia zaoczne - Elektronika i Telekomunikacja na AGH

    Studiowałem na dziennych, wtedy na wydziale samogłosek :) Było ciężko i poziom wysoki. Jeżeli chcesz iść to dziękuj niebiosom, że nie urodziłeś się 10 lat wcześniej i nie będziesz miał analizy z Danką :) po pierwszym roku zafundowała warunki ponad połowie studentów. Na początku matematyka, fizyka i druty robią przesiew a dalej z górki.

    Nauka Szkolnictwo   06 Cze 2017 22:30 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1743
  • Czy trudno dostać się na zaoczne studia Elektronika i Telekomunikacja na PRz?

    Witam szukam kogoś kto studiuje na Prz Elektronikę i Telekomunikacje. Mianowicie mam pytanie czy ciężko sie dostać na studia zaoczne. Z góry dziękuję.

    Nauka Szkolnictwo   17 Gru 2014 22:19 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 831
  • Perspektywy po studiach Elektronika i Telekomunikacja oraz dodatkowe umiejętności.

    Zawsze warto studiować. Szczególnie, jeśli dany kierunek pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami. Zresztą studia to nie tylko wiedza ;-)

    Nauka Szkolnictwo   23 Gru 2024 13:34 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 789
  • REKLAMA
  • Studia na PWr Elektronika i Telekomunikacja - Jak się przygotować?

    czy warto sobie coś powtórzyć Siądź do matmy Niczego nowego mi nie powiedziałeś że na matma jest na wysokim poziomie Skoro kolega wie, to po co pyta... Matmy będzie dużo (nawet bardzo dużo), nieco fizyki (też na odpowiednim poziomie więc trzeba to i owo wiedzieć). Rysunek techniczny do niczego nie jest potrzebny, czasem jest dawany jako przedmiot uzupełniający...

    Nauka Szkolnictwo   07 Sie 2015 18:12 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 681
  • Elektronika i telekomunikacja - studia, czego się douczyć

    -80~proc z matmy podst (będę piłował do 90 plus jeszcze mam mieś czasu) Wystarczy, przynajmniej do Poznania się dostaniesz spokojnie. Dodano po 53 -nie znam fizyki :> Na EiT fizyka przydaje się w minimalnym stopniu. Przeważa matematyka, sporo liczenia, myślenie zero-jedynkowe, programowanie. Dodano po 1 Pytanie: Prawda czy nie że jak się idzie na studia...

    Nauka Szkolnictwo   20 Maj 2013 21:33 Odpowiedzi: 124    Wyświetleń: 32145
  • Podsumowanie lat 15 z elektroniką - od migania diodkami po książkę!

    https://obrazki.elektroda.pl/4935343700_... Cóż, początek roku (akademickiego) to też dobry moment na pewne podsumowania - u mnie to podsumowanie już 15 lat zabaw z elektroniką ! Moja przygoda rozpoczęła się dzięki tacie gdzieś około 2004 roku , gdy to dostałem do rąk zestaw z procesorem AT89C2051. Wtedy to napisałem w języku Bascom...

    Artykuły   17 Lis 2019 12:22 Odpowiedzi: 50    Wyświetleń: 7923
  • Centrale i sieci kablowe telefonii stacjonarnej

    Wie kolega co, nie chcę kolegi martwić, ale to co się teraz dzieje to jest jeszcze nic w porównaniu z tym co będzie się dziać za kilka lat w branży :( Jestem w technikum, na drugim roku teleinformatyki, w jednej z dwóch klas teleinformatycznych na Śląsku (w dwóch szkołach na całe województwo są po 4 roczniki). Klasa ma masakryczne podejście do nauki,...

    Telefony Stacjonarne Użytkowy   27 Maj 2026 11:16 Odpowiedzi: 5198    Wyświetleń: 488508
  • Informatyka w Inżynierii Komputerowej PK vs Elektronika i Telekomunikacja AGH – co wybrać?

    Hej. Wybieram się na studia i zastanawiam się nad dwoma kierunkami: - Informatyka w Inżynierii Komputerowej na PK lub - Elektronika i Telekomunikacja na AGH Nie wiem, który kierunek wybrać, bo jednak bardziej interesujący dla mnie jest syllabus IwIK ze względu na więcej informatyki i programowania. Z drugiej strony jednak AGH jest uczelnią o zdecydowanie...

    Nauka Szkolnictwo   15 Lip 2025 20:50 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 474
  • Możliwości zawodowe po studiach Elektronika i Telekomunikacja?

    Dziękuję za odpowiedź i podpowiedzi, zastanawiam się właśnie nad kierunkiem studiów i właśnie Elektronika i Telekomunikacja wpadła mi w oko. Pewnie zdecyduję się na ten kierunek. Pewnie też w trakcie studiów naprowadzą nas, jak wyszukiwać oferty pracy z naszej dziedziny. Zacznij od tego, czy ciebie ta elektronika interesuje. Jak nie interesuje, to...

    Nauka Szkolnictwo   17 Wrz 2024 20:58 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 1524
  • REKLAMA
  • Studia wojskowe na WAT - elektronika i telekomunikacja, poziom nauki?

    Witam, dostałem się na WAT- kierunek elektronika i telekomunikacja studia wojskowe. Chciałbym się dowiedzieć jak ciężko jest na tych studiach na tej uczelni się utrzymać, poziom nauczania, stosunek wykładowców do słuchaczy. Moje obawy, uzasadniam brakiem jakiejś szczególnej wiedzy z elektroniki, jestem dobry z matematyki, stąd wziął się pomysł na studiowanie...

    Nauka Szkolnictwo   12 Wrz 2012 13:31 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 12895
  • Jakie studia techniczne? Telekomunikacja, urządzenia...

    Jeśli jeszcze oprócz elektroniki pasjonujesz się matematyką, chemią, fizyką to te kierunki w sam raz dla Ciebie. A praca? Po wszystkim można lub nie można znaleść pracy, niestety... Telekomunikacja myślę że jednak będzie mieć swoją przyszłość. powodzenia

    Nauka Szkolnictwo   31 Sie 2010 12:15 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1384
  • Elektronika i Telekomunikacja - profil kształcenia własnego

    Witaj, Jeśli oczekujesz opinii nt. kierunku stricte zwiąyanego z elektroniką, to odpowiedź już gdzieś padła - automatyka. Tym bardziej w dzisiejszych czasach "Przemysłu 4.0" to tylko automatyka, a najlepiej jeszcze gdyby te studia były realizowane przez Ciebie równoległe z pracą zawodową. Dzięki temu nie kończysz szkoły jako papierowy, ale pełnowartościowy...

    Nauka Szkolnictwo   28 Sty 2020 14:43 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 780
  • Opinie o studiach zaocznych Elektronika i Telekomunikacja na PP

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają zaoczne studia Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej. Poczytałem trochę tematów dotyczących EiT w systemie dziennym, ale nie widzę nigdzie nic na temat studiów zaocznych na tym kierunku. Proszę o Wasze opinie dotyczące tego kierunku oraz specjalizacji jakie mam do wyboru. Na dziennych...

    Nauka Szkolnictwo   24 Lip 2012 21:37 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 3410
  • Nauczyciel przedmiotów zawodowych technikum - jakie studia II stopnia?

    Witam Kolegów :) Przychodzę do was z pytaniem... Zmieniam pracodawcę i od września zaczynam pracę jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum mechaniczno-elektrycznym. Zostałem zatrudniony jako nauczyciel przedmiotów elektronicznych. Dysponuję tylko wyższym wykształceniem I stopnia z tytułem inżyniera. Kierunek, jaki kończyłem, to Elektronika...

    Nauka Szkolnictwo   27 Sie 2023 21:46 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 759
  • Gdzie znaleźć szkołę kursów dla elektroników - okolice Lublina

    (at)szczypior_r Studia skończyłeś (teoria), a teraz praktyka, musisz to sam przetrawić i nic /nikt tego Cię nie nauczy. Strony praktycznej nikt mnie nie nauczył. Pierwsza moja konstrukcja w 7. klasie szkoły podstawowej - radio tranzystorowe. W czwartej klasie technikum elektronicznego wykonałem nadajnik krótkofalowy - to była najlepsza szkoła elektroniki...

    Nauka Szkolnictwo   26 Paź 2023 09:34 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 342
  • Studia związane z nagłośnieniem i audio – jakie kierunki wybrać?

    Na Politechnice Wrocławskiej, Wydział Elektroniki, kierunek elektronika i telekomunikacja specjalizacja akustyka lub inżynieria dźwięku. Więcej info na http://www.eka.pwr.wroc.pl/elektronika_i...

    Nauka Szkolnictwo   08 Lut 2010 22:27 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 3201
  • Alternatywy dla Automatyki i Robotyki: Elektronika i Telekomunikacja czy Mechatronika?

    Cześć, Jestem nowy na forum. Od października chciałbym rozpocząć studia techniczne, wiedzę z elektroniki mam niewielką tzn. więcej niż na fizyce w liceum, może na poziomie pierwszego semestru z przedmiotu "Elektronika" na studiach. Na początku chciałem się dostać na Automatykę i Robotykę, jednak szanse żebym się dostał na ten kierunek są bliskie zeru....

    Nauka Szkolnictwo   26 Maj 2022 16:15 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 438
  • Czy można zacząć studia informatyczne bez wcześniejszej nauki programowania?

    OK poproszę w takim razie o uzasadnienie tak jak Ty tego wymagasz od innych, ile w tym czasie na kierunku Elektronika i Telekomunikacja poziom inżynierski jest wiedzy praktycznej i jaki jest jej zakres.

    Nauka Szkolnictwo   20 Lis 2011 11:32 Odpowiedzi: 40    Wyświetleń: 25235
  • Czy dyplom technika elektronika wpływa na rekrutację na studia w Krakowie?

    Kierunków masz dużo do wyboru po techniku elektroniku: 1) informatyka 2) automatyka i robotyka 3) elektrotechnika 4) elektronika i telekomunikacja 5) mechatronika 6) energetyka

    Nauka Szkolnictwo   13 Sie 2008 07:10 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 10027
  • elektronika i telekomunikacja na agh EiT EAIiE warto?

    Wiem że temat już nie żyje ale napisze ku przestrodze. Jestem na drugim roku tych studiów i raczej nie polecam. To nie są studia które będzie się wspominało jako najpiękniejszy okres w życiu, pzynajmniej w moim wypadku. Owszem studia są ciekawe ale ilość informacji którą prowadzący chcą w nas wcisnąć przeogromna. Nieprzespane noce to nie tylko sesja....

    Nauka Szkolnictwo   12 Cze 2009 20:14 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 14920
  • Wybór kierunku Telekomunikacja na PWr: WEMiF czy EKA? Wrocław czy Jelenia Góra?

    Wybieram się na studia stacjonarne na PWr. Mam zamiar kontynuować naukę telekomunikacji, poznanej w technikum. Dotychczasową wiedzę mam bardzo dobrze opanowaną - jedynie fizykę w stopniu minimalnym (w sam raz na maturę). Sprawdź jak liczona jest punktacja z fizyki. Być może nie masz żadnych szans z kiepskim wynikiem z matury. Poza tym, na pierwszym...

    Nauka Szkolnictwo   25 Maj 2012 07:44 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 5534
  • Rynek pracy po Elektronice i Telekomunikacji (EiT) – szanse na zatrudnienie i IT

    kończyłem ZS Elektronicznych w Rzeszowie. Aktualnie Studiuje Elektronike i Telekomunikacje(EiT) na Politechnice Rzeszowskiej - 2-gi rok. Studia stacjonarne. Jak dobrze wiesz elektronika jak i telekomunikacja to dziedziny, które są związane z najnowszą technologią i które będą bardzo długo na topie. Jeżeli cię ta tematyka interesuje to się nie zastanawiaj...

    Nauka Szkolnictwo   08 Cze 2021 21:19 Odpowiedzi: 33    Wyświetleń: 15898
  • Telekomunikacja czy budownictwo po technikum teleinformatycznym? Co wybrać?

    Studiuje na PWR elektornikę i telekomunikacje i mam już inżyniera Telekomunikacji. Jeśli chodzi o studia to ok ale bardzo dużo przedmiotów zbędnych i nikomu niepotrzebnych. Ale jeśli chodzi o teleinformatyke to odradzam bo tam jest wszystkiego po trochu liźnięte a tak naprawdę sensownej wiedzy zero... Jeśli chodzi o prace to jeśli będziesz kumatą osobą...

    Smartfony Użytkowy   07 Maj 2011 10:52 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 884
  • Studia elektroniczne na Dolnym Śląsku - lokalizacje i poziom matematyki

    A ja polecam Politechnikę Śląską - Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki :) Studia wieczorowe :) Mnie się podoba ;)

    Inne Serwis   06 Mar 2003 22:12 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 3880
  • Wybór uczelni na studia zaoczne z elektroniki w promieniu 400 km od Gdańska

    Jest jeszcze Elektronika i Telekomunikacja w Bydgoszczy na UTP.

    Nauka Szkolnictwo   11 Cze 2011 18:36 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 10607
  • Studia - elektronika, informatyka a może coś innego?

    Powiem Ci tak... Ze swojego i moich kolegow doswiadczenia : - elektronika i telekomunikacja to ciezka mata, fiza, magnesy, druty itd. - wlasciwie zero praktyki (politechnika), system polegajacy na przyjeciu ile wlezie (dotacje) i niemilosiernym wyrzucaniu ludzi...(szczegolnie P. Wroclawska - 900 na elektronice, po I semestrze jest 500 - kursy poprawkowe,...

    Nauka Szkolnictwo   25 Lip 2016 15:22 Odpowiedzi: 56    Wyświetleń: 33239
  • Studia po angielsku na PP i PŁ - opinie o Elektronice i Telekomunikacji

    Witam Czy ktoś zna kogoś kto studiuje po angielsku? Głównie interesuje mnie Elektronika i Telekomunikacja na PP, lub na PŁ, ale chętnie poczytam opinie o każdym innym kierunku na tych uczelniach. Czy poziom odstaje od nauczania po polsku? Porównywałem siatkę godzin to wygląda to bardzo podobnie, ale sam plan zajęć dla anglojęzycznych wydaje się uboższy...

    Nauka Szkolnictwo   26 Mar 2017 10:33 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 1167
  • Egzamin Zawodowy Technik Elektronik - Etap Praktyczny - czerwiec 2011

    Pracuję w zawodzie dyplom jak mówiłeś nie potrzebny , od początku to wiedziałem dyplom dla samej satysfakcji.Cóż bez znajomości po szkole to twarde lądowanie... Jak patrze to koledzy ze znajomościami mają raj na ziemi( w zakładzie :) ) Studia zaoczne elektronika i telekomunikacja na politechnice , trzeba przelać pieniądze za opłatę rekrutacyjną.Wpłacał...

    Nauka Szkolnictwo   20 Mar 2013 21:36 Odpowiedzi: 538    Wyświetleń: 110426
  • Książki dla początkującego na kierunku Telekomunikacja na PWr - jakie polecacie?

    Witam W październiku zacznę studia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Telekomunikacja ( wydział elektroniki ) w związku z tym chciałbym Was prosić o pomoc w doborze książek przygotowawczych dla tego kierunku dla kompletnego laika. Aktualnie uczę się z książek " Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz - elementy" oraz " Elektronika dla bystrzaków"....

    Nauka Szkolnictwo   16 Kwi 2016 19:59 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 675
  • Co czeka ucznia technikum elektrycznego: praktyki, płace, studia?

    Moim zdaniem warto będzie iść na studia jeżeli będziesz chciał zdobyć więcej wiedzy (głównie teoretycznej) niż to co będziesz umiał po technikum. Jeżeli się zdecydujesz iść na studia i nie interesują cię maszyny no to na pewno nie warto iść na automatykę i robotykę, a tak to większość kierunków na wydziałach elektronicznych będzie ok. Z własnego doświadczenia...

    Nauka Elektroniki, Teoria i Laborki   17 Lip 2019 17:33 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 1119
  • Studia II-stopnia po inżynierskich

    Jakbyś napisał jaka to uczelnia to może by się kto wypowiedział kto już szedł Twoją drogą. Na pewno będziesz mieć tytuł mgr inż., ale czy to będzie telekomunikacja specjalność eletrotechnika czy inny zapis to już trzebaby już u źródła zapytać

    Nauka Szkolnictwo   16 Lis 2016 09:11 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 681
  • Politechnika - kierunek elektronika i telekomunikacja.

    A ja powiem, ze wlasnie koncze studia Elektronika i Telekomunikacja i 90% z nich nie przyda mi sie w zyciu.Choc te 10 % bylo naprawde ciekawe i uczace.Poznalem troche fajnych programow ktore przydaja mi sie, no i laborki (niektore) byly ciekawe.Ale wszystko zalezy od wykladowcow , jak maja olewajacy stosunek zeby tylko odpierdzielc co swoje to kicha-...

    Początkujący Elektronicy   27 Mar 2005 17:57 Odpowiedzi: 55    Wyświetleń: 11261
  • Elektronika i Telekomunikacja - Politechnika Poznańska

    Moim zdaniem dużej różnicy nie ma, na studiach i tak nie nauczą cię serwisowania samochodu, ani diagnozowania czy naprawiania usterek. Wiedzę praktyczną będziesz musiał sam zdobyć, ponieważ studia uczą bardziej teorii niż praktyki... - ale to tylko moje domysły, być może się mylę...

    Nauka Szkolnictwo   29 Maj 2016 16:22 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 6192
  • Elektrotechnika czy Elektronika i Telekomunikacja ?

    Zadajecie pytania jak dzieci... :D To WY macie wiedzieć, czego chcecie (co Was interesuje)! Drobna elektronika (układy scalone, programowanie, itp), czy coś "cięższego" (operowanie wielkimi prądami i napięciami) w postaci elektrotechniki (generatory, silniki, linie przesyłowe, transformatory, rozdział energii, zabezpieczenia sprzętu przed awariami -...

    Nauka Szkolnictwo   25 Cze 2010 10:40 Odpowiedzi: 56    Wyświetleń: 35005
  • Ankieta: Wasze doświadczenia z technikum - specjalności i wspomnienia

    ja elektronika interesuje sie od dawna, jednak do technikum nigdy nie chodzlem o pradopodobnie po technikum w moim miescie nie dostalbym sie natakie studia gdzie chcialem. AGH elektronika i telekomunikacja 2 rok pozdrawiam

    Nauka Szkolnictwo   21 Lut 2013 00:10 Odpowiedzi: 297    Wyświetleń: 84805
  • Jak zmniejszyć prędkość obrotów wentylatora za pomocą rezystora?

    Moze sie nie zanm za dobrze na elektronice poprostu troche mnie to interesuje i chiałem zrobic cos samemu:)) a tak na margnesie koncze studia kierunek Elektronika i Telekomunikacja i w szkole sobie radze :) )i nawet mam stypendium naukowe:) mozecie nie wiezyc!! co prawda egzamy z elektroniki wszystkie na 3 ale zawsze do przodu:) pozdrawiam kuba

    Komputery Hardware   14 Lip 2004 16:27 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 6827
  • Politechnika Poznańska - informacje, opinie, rekrutacja.

    EiT jesli poszukasz na forum to dowiesz sie jak wygladaja same studia jednak ja przede wszystkim nie patrze na studia tylko co po nich a po EiT dostaniesz prace w polce gora 2500zl zwiazana z telekomunikacja np.netia lub programowaniem na mikrokontrolerach a to juz zalezy co ty chcesz robic ja chce zarabiac lepsza kase i przy okazji uczyc sie czegos...

    Nauka Szkolnictwo   07 Lip 2018 15:38 Odpowiedzi: 8319    Wyświetleń: 1309375
  • Minimalna liczba punktów na kierunek technik informatyk w Technikum Łączności Kraków?

    W rekrutacji zeszłorocznej 149,7pkt, Ale osobiście nie polecam ci samej Informatyki(Chyba że kochasz grafikę i pisanie aplikacji). Jeśli chcesz potem iść na studia to lepiej wybierz coś z rozszerzoną fizyką(Teleinformatyka,Telekomunikacja,E... A progi na inne Kierunki: Teleinformatyka 136 Telekomunikacja 122 Elektronika 133

    Nauka Szkolnictwo   28 Gru 2013 01:50 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2124
  • Studia na Politechnice Śląskiej: Elektrotechnika zaocznie czy EiT wieczorowo?

    Witam W tym roku matura (kończę technikum), po maturze mam zamiar studiować na Politechnice Śląskiej, głównie celuje w wydział Elektryczny. Najbardziej optymistyczna opcja to Elektronika i Telekomunikacja (dzienne). Jednak ze względu na szereg realiów życiowych bardziej prawdopodobną opcją są studia niestacjonarne - tylko teraz pojawia się wybór - Elektrotechnika...

    Nauka Szkolnictwo   25 Lut 2008 22:13 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2412
  • Technikum elektryczne czy elektroniczne? Wybór przed studiami automatyki

    Panowie panowie. Nie sprzeczajmy sie spojrzmy na to z drugiej strony . Osoba która chciałaby isc na studia idzie do liceum zamiast do technikum. Druga osoba która chce isc na studia idzie do technikum zamiast do liceum. Wszystkie za i przeciw ustalmy i wypiszmy. Obecnie jestem za liceum chociaz na początek byłem przy technikum. Aha wiecie moze ile zarabia...

    Nauka Szkolnictwo   12 Kwi 2011 11:22 Odpowiedzi: 33    Wyświetleń: 6189
  • Jakie uprawnienia żeby samodzielnie projektować instalacje?

    Czy jak ukończyłem studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja to mogę uzyskać poniższe uprawnienia? Specjalność instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych 1. Uprawnienia budowlane bez ograniczeń - ukończone studia magisterskie na kierunku elektrotechnika (O). 2. Uprawnienia budowlane w ograniczonym...

    Elektryka Dla Każdego   24 Lis 2010 21:15 Odpowiedzi: 41    Wyświetleń: 31135
  • Elektronika i Telekomunikacja na AGH niestacjonarnie - kilka pytań

    Siema, chciałbym się dowiedzieć możliwie jak najwięcej odnośnie tego kierunku studiów, na co kładą nacisk, jak dużo osób odpada. Na stacjonarne studia można było się dostać od około 700pkt. lecz czy ktoś wie ile mniej więcej trzeba zdobyć by dostać się na niestacjonarne?

    Nauka Szkolnictwo   22 Cze 2013 13:59 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2100
  • Elektronika i telekomunikacja po liceum ogólnokształcącym?

    skoro jesteś taki inteligentny i mądry, to czym ty sie przejmujesz?? Troche pracy i dasz rady na studiach ;) naprawde nigdy nie miałeś stycznosci z techniką? żadnego kombinowania za łepka z żaróweczkami i silniczkami? z drugiej strony nie masz po co iść na studia które w ogóle cie nie beda interesowac bo to tylko strata czasu...

    Nauka Szkolnictwo   23 Lip 2009 12:36 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 4562
  • Studia - co radzicie? Elektrotechnika, elektronika.

    Kiedyś miałem podobny dylemat co Ty. EiT, czy informatyka. Ostatecznie poszedłem na eletele ze względu właśnie na mniej siedzenia przed komputerem, a więcej pracy ze sprzętem. Jestem na czwartym roku i w zasadzie nie żałuję. Informatyka to w znacznej większości czyste programowanie. Koledzy z informatyki niejednokrotnie skarżyli się, że pod z pozoru...

    Nauka Szkolnictwo   18 Lis 2010 07:21 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 6918
  • Czy inżynier wystarczy do uprawnień budowlanych w telekomunikacji?

    Telekomunikacyjna 1. uprawnienia bez ograniczeń ukończone studia magisterskie na kierunku: elektronika i telekomunikacja w specjalności z zakresu telekomunikacji, elektrotechnika w specjalności z zakresu telekomunikacji 2. uprawnienia w ograniczonym zakresie ukończone wyższe studia zawodowe na kierunku: elektronika i telekomunikacja w specjalności...

    Nauka Szkolnictwo   11 Kwi 2013 00:39 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 3498