To nie będzie wina kondensatorów. Możliwe ze amplituner sie przegrzewa Gdy zaczną się problemy z dźwiękiem sprawdź temperaturę (palcem) procesora CS43... oraz pamięci MX29LV...
ten niby radiator może mieć ok 80-90 *C można tylko musnąć palcem Temperatury nie mierzy się palcem z prostego powodu że odczucie silnego parzenia występuje już w temperaturze 45 stopni tak więc nie ma możliwości stwierdzić palcem czy obiekt ma 45 czy 85 stopni gdyż odczucie jest bardzo podobne.
Jeśli procesor graficzny faktycznie osiąga takie temperatury to radze sprawdzć palcem radiator jak jest nagrzany, jeśli czujnik pokazuje prawde to powinno nieco poparzyć.
Praktycznie wszystkie układy są podłączone do jednej linii zasilania, więc bez wylutowywania układów/elementów nie dojdziesz do tego, który robi zwarcie. Podłącz płytę pod zasilacz przez żarówkę, psiknij po całości izopropanolem i obserwuj, w którym miejscu izopropanol najszybciej odparowuje. Następnie wylutuj grzejący się układ/element i sprawdź ponownie,...
Pomiar, albo choćby ocena temperatury palcem ciepłe/gorące/parzy w rzeczywistym układzie, całkowicie pomija zawiłą kwestię jak mierzy się Rthja. W rzeczywistym układzie jest zwykle problem bo obudowa zamknięta i palec nie wejdzie.
Witam Układ z AVT1596 ( raczej bez modyfikacji ) będzie też działał przy 24V. Na początku palcem sprawdź temperaturę R1 przy pracy jałowej. ...na transformatorze, którego wyjścia to właśnie 24V Ale wiesz, że po wyprostowaniu to będzie ok 33V? Pozdr.
Sprawdź koniecznie napięcia zasilaczy. A. Bardzo ważna sprawa. Zmierz palcem temperatury CPU, NB i SB - jesli się grzeją to dobrze, jeśli CPU i NB zimny a SB (mostek południowy) parzy - płyta szrot.
Na początek zdemontuj chłodzenie z procesora i mostka, wyczyść dokładnie starą pastę i prawidłowo nałóż nową i starannie załóż chłodzenie. Wtedy sprawdź organoleptycznie, palcem czy temperatury wskazywane przez czujniki pokrywają się ze stanem faktycznym.
Sprawdź tą temperaturę termometrem , lub nawet palcem czy nie parzy . Jeśli jest faktycznie taka wysoka , to tak jak radzi kolega wyżej - na początek wymień pastę termo-przewodzącą na procesorze , wyczyść radiator z kurzu , ewentualnie zastanów się nad kupnem lepszego chłodzenia .
Podkręcałeś zintegrowaną grafikę? Może programy podają błędną temperaturę? Spróbuj leciutko dotknąć palcem radiator na chipsecie i sprawdź czy rzeczywiście jest taki gorący podczas pracy komputera.
Everest pokazuje dziwne rzeczy. Do zrobienia: 1. Napisac pelna konfiguracje sprzetowa (z naciskiem na zasilacz - moc/marka). 2. Zmierzyc napiecia miernikiem w spoczynku i stresie. 3. Sprawdzic czy rzeczywiscie procesor osiaga podane (lub zblizone) przez everesta temperatury (np. palcem). 4. Upewnic sie, ze nie sa wlaczone zadne EnergySafery i inne bajery...
To jest chyba jakaś standardowa aplikacja, ale sprawdzona. Myśle, że możesz zmontowac to nawet bez wtórnika emiterowego. Zapas wzmocnienia jest duży. Przed chwilą sie tym bawiłem :D Działa zgodnie z założeniami. Sprawdzałem układ, jak na rys. Przy obciążeniu rezystorem 15 Ω i max. sterowania układ jest zauważalnie ciepły, trochę wiecej temperatury...
TEST systemu : https://filmy.elektroda.pl/56_1646421529... Dodano po 5 test temperatury - palec - ;) ... https://filmy.elektroda.pl/28_1646421929...
myśle że trzeba by sprawdzić wyskoie napięie kable świece kopułka palec albo czujnik temperatury to na początek
Włóż termoparę z multimetru pod radiator (przed włączeniem komputera) i sprawdź temperaturę. Palcem też można ale lepiej tego nie rób ;)
Procesor przy małych czynnościach podchodzi do takich temp. Pomiar palcem potwierdza temperatury? Parzy, skóra skwierczy itd :) ? Sprawdź te heat-pipy. Ja dużo się tym nie bawiłem, ale jak grzałem swoją płytkę to była zimna, za to rozgrzewał się radiator, to to z blaszkami.
Temat tego sprzętu był poruszany niejednokrotnie. Wystarczy poszukać. Jednak pomiar temperatury "palcem" nie jest miarodajny.
Czy po czyszczeniu założyłeś nową (markową) pastę termoprzewodzącą? Temperaturę możesz sprawdzić palcem (oczywiście jeśli pasta jest dobra i przewodzi ciepło) dotykając radiatorka, jeśli Cie parzy tak, że nie możesz utrzymać palca to źle, jeśli nie to albo pasta jest zła (nie przewodzi już ciepła) albo za słabo dmucha wentylatorek. Jaki masz zasilacz?...
Czy on jest na matrycy 50G2? Jeżeli nie ma zwarć, to włącz go chwilę dłużej i sprawdz temperaturę scalaków na ydrv(palcem). Ten, który szybko zacznie się "gotować" na pewno jest uszkodzony.Tylko ostrożnie, bo ysus "nie lubi" takich testów zbyt długo :)
sprawdź temperatury palcem ale tak aby jej nie uszkodzić(no cóż karta nie ma wbudowanego czujnika) ew.zmień pastę termo i ją przedmuchaj
jak mam sprawdzić temp ramu Temperaturę ? Palcem/termoczujką. Ram nie ma wbudowanego czujnika temperatury. Że tak zapytam - po co chcesz sprawdać temp. ramu ?
Jeśli wytrzymujesz dotykając palcem te 5-10 sekund to temperatura jest w porządku i nie masz się czym martwić.
Temperatury są OK. Da się palcem dotknąć radiatora mostka północnego podczas grania? Włącz program HWMonitor, włącz grę i pograj chwilę - następnie daj screen z tego programu.
W jaki sposób sprawdzasz sensory ? Programem ? Temperatury mogą różnić się od rzeczywistych. Czujnik też może być uszkodzony. Sprawdź temperaturę palcem. Na pewno poczujesz różnicę między 30 a 70 stopni.
Sprawdź czy rzeczywiście tyle jest (chociażby palcem :)) czy może tylko to błąd odczytu.
Tylko musisz pamiętać, żeby mierzyć różnicę temperatury a nie jej wartość bezwzględną :) Te termometry mają gorszą dokładność niż mierzenie temperatury palcem. Wg jednego mojego układu właśnie mam 53 stopnie w pokoju.
Na płycie głównej. Masz tam dwa szare radiatorki jeden mały drugi większy. Sprawdź ich temperaturę palcem podczas obciążonego komputera. Podczas jakiego testu i co osiągnęło 78 stopni ?
Temperaturę palcem. Spróbuj pobrac ten plik http://downloads.guru3d.com/download.php... I wtedy z poziomu panelu sterowania nvidia podkręcać.
Jakie masz ciśnienie różnicowe na wolnych i przy próbie podnoszenia temperatury? Rura z tyłu jest okopcona? (Sprawdź palcem od środka)
Jeśli ta temperatura jest faktycznie tak wysoka, to zamiast karty graficznej, masz patelnię w komputerze. Dotknij palcem radiatora karty, w celu sprawdzenia jej faktycznej temperatury. Może nie tyle co kończy się karta, co jej chłodzenie. Zmień pastę na gpu i zapewnij odpowiednie odprowadzanie ciepła.
Sprawdź organoleptycznie temperatury (palcem..) po uruchomieniu: CPU, NB i SB. Jeśli CPU i NB zimne, a SB parzy - płyta w 99% szrot. Dodatkowe zasilanie do CPU podłączone? CLR_CMOS każdorazowo po zmianie konfiguracji robiłeś?
Temperaturę zmierz palcem nie everestem - program ten często kłamie i zawyża/zaniża temperatury.
Palcem to można sprawdzić czy radiator odbiera ciepło z elementu który chłodzi ale nie wskaże jego temperatury. Np. Ja sobie palca nie poparzę nawet jakbym trzymał go w wodzie o temperaturze 65-70°C więc to czy jest gorący dla kogoś to kwestia względna.
"Pamieci" na k. graficznej skutuja raczej artefaktami, a nie zawieszeniem komputera. Pewnie mozesz je sprawdzic programem atitool - opcja "scan for artifacts". Ale bledow szukaj raczej gdzies indziej - moze zasilacz, moze jednak przegrzewajacy sie procesor lub karta graficzna. Sprawdz temperatury palcem.
Masz za wysoką temperaturę mostka północnego. Sprawdź termometrem lub palcem temperaturę radiatora.
Wracam z aktualizacją wymieniłem Q902 i Q901 i wszystkie diody przy nich dla pewności że stare nie padną zaraz. Nie wystarczy coś wymienić. W tym przypadku należy potwierdzić skuteczność wymiany pomiarami napięć. Wystarczą na początek napięcia na emiterach tych wymienionych tranzystorów. Jesli napięcia są własciwe nie ma potrzeby sprawdzać innych napięć...
Od kiedy akumulator mozna sprawdzić miernikiem? To jak mierzyć temperaturę wody palcem.
Chowam ogon ... ale... u mnie taki zestaw działa, fakt służy tylko do sprawdzenia czy dany miernik "jakoś tam" wskazuje. To nie ma iść do NASA tylko być używane w domowych warunkach, raz na rok więc nic więcej nie było potrzebne. Może po prostu trafiłeś na odpowiedni (w działaniu, nie w wyglądzie) rezystor. Ja też napisałem niedokładnie i za to przepraszam:...
Nie bez powodu wielu radzi sprawdzanie temperatury palcem. Często jest to bardziej miarodajne niż odczyty programowe z czujników różnej jakości. Jeśli Twój komputer się przegrzewa, a radiator/procesor jest zimny, to błąd czujnika może powodować zadziałanie zabezpieczeń i wyłączenie komputera. Wejdź do biosa i odszukaj opcje dotyczące ostrzeżeń o przegrzaniu...
Temperaturę sprawdzisz palcem o ile będziesz to robił zaraz po włączeniu , na zimnym... Można jeszcze na procesor przykleić radiator, ale to nie usunie usterki, tylko zminimalizuje jej dokuczliwość. Niestety taka jakość sprzętu to dziś norma, nawet kilka upalnych dni potrafi zaszkodzić.
U mnie najczęstszą przyczyną były rezystory mocy. Gdzieś ok.50%. Wg przysłowia: pędzel i woda i wszystko jasne. Właściwie to pędzel był zbyteczny. Wystarczył płaski śrubokręt (tylko takie wtedy były w użytkowaniu) oraz trochę śliny na niego a potem po rezystorze. Można było na sucho sprawdzając temperaturę palcem. Zimny do wymiany. Wiem, że obecni teoretycy...
Wymieniony jest czujnik temperatury, kopułka, palec rozdzielacza, kable, świece i wszystkie filtry. Może coś jeszcze trzeba sprawdzić ??
Max temperatura tego procesora to 70°C. http://www.esc.pl/product_info.php?produ... Chyba masz problem z czujnikiem.Sprawdź temperaturę termometrem lub przynajmniej palcem.
sprawdzałem temperatury są ok. Temperaturę w pokoju czy na balkonie? A jeśli w komputerze, to jakim cudem skoro komputer się wyłączył? A jeśli komputer się włączył, to temperaturę mierzyłeś palcem, językiem, termometrem rtęciowym? Chcesz rozwiązania swojego tematu, przyłóż się do niego! Jakie dane podasz, na tej podstawie dostaniesz odpowiedź. Tylko...
A masz pewność, że nie ma przekłamań w pomiarach temperatury? Próbowałeś dotknąć palcem płytki po drugiej stronie za GPU?
Mam ten sam model lodówki i dokładnie taki sam problem, lodówka działa prawidłowo natomiast zamrażarka nie mrozi, spada temperatura do -8, natomiast po naduszeniu palcem na wyświetlacz z temperaturą zaczyna schładzać, a przynajmniej tak było do dnia dzisiejszego. Teraz już w ogóle nie chce schładzać. Czy udało się ustalić jaka jest przyczyna tego stanu...
Kamery używam na układach które dobrze znam, wtedy szybko dostrzegam nieprawidłowości. Kamera pokaże co się grzeje, a nie co jest zepsute, początkujący będzie miał mnóstwo wątpliwości i pytań czy kondensator "C10" ma prawo się grzać? czy rezystor R12 ma prawo się grzać? czy układ scalony IC5 ma prawo się grzać? to wszystko zależy od funkcji elementu...
Na czerwono zaznaczyłem tranzystory, które mocno się grzeją Ok, tyle że to ''mocno się grzeją'' było subiektywną oceną której podstawą był ''pomiar'' temperatury palcem. Palec ma taką ciekawą właściwość że odczuwa coś jako gorące kiedy to coś ma temperaturę około 55 stopni Celsjusza. Dla tranzystorów to nie jest nic nadzwyczajnego gdyż mogą one pracować...
Do zrobienia: Docisnąć radiator ręką i zobaczyć czy temperatura spadnie(sprawdzanie temperatury podczas dociskania) Sprawdzenie temperatury radiatora palcem podczas obciążenia (parzy czy jest ledwie ciepły ?) Screen z hwmonitor
Dziwne te wyniki pomiarów. Napisz może jak (i czym) to mierzyłeś. Podczas uśpienia nie działa "zasilacz główny". Skąd więc masz takie: cytat: +12V - 0,40V +5V - -0,01V +3,3V - -0,01V wyniki skoro zwykle w samym zasilaczu jest wstępne obciążenie każdego z napięć w postaci rezystorów o kilkuomowych wartościach. Jakkolwiek wewnętrzna rezystancja woltomierza...
Zwartą diodę WN w powielaczu można zdiagnozować mierzą jej temperaturę po kilkunastu minutach pracy nawet palcem. Oczywiście wcześniej wyłączając TV. Jeżeli znacznie cieplejsza niż inne to uszkodzona. W tym TV jest rozbieralny powielacz zamieszczam poniżej. https://obrazki.elektroda.pl/2310494100_... https://obrazki.elektroda.pl/7594260000_...
Sprawdź organoleptycznie, palcem temperaturę radiatora karty graficznej.
Od jakiego zdarzenia masz taką temperaturę ? Sprawdzałeś organoleptycznie, palcem, czy radiator jest gorący pod obciążeniem ?
Jeżeli jest porządnej firmy to może wystarczyć. Wspominałem ci już że programy wprowadzają błędy do pomiarów. Temperaturę sprawdź palcem a napięcia miernikiem (nic innego nie daje rzeczywistych napięć)
Spytam na razie bez zaglądania w kod - a jak miewa się triak? Nie przegrzewa się czasem? Tylko nie mierz temperatury triaka palcem przy włączonym układzie!!!
https://obrazki.elektroda.pl/2793117200_... Jakieś 20 lat temu przy brakach w ogrzewaniu miejskim umieściłem takie dwa wentylatorki pod grzejnikiem połączone szeregowo. Chodziły na zmniejszonych obrotach tak, że stojąc tyłem do nich w odległości 1m nie było słychać, czy pracują. Silniczki w mydelniczkach, a palec wetknięty w śmigło...
Otwierasz kufer, odchylasz wykładzinę po prawej stronie i palcem cofasz trzpień siłownika.
Na jakiej podstawie podajesz te temperatury ?? Sprawdź (np. palcem) temperaturę radiatora podczas pracy stres. Przy temp. 74C radiator powinien być gorący. Jeżeli będzie chłodny sprawdź i zmień pastę na procesorze. Jeżeli po zmianie pasty radiator nadal będzie chłodny, płyta błędnie odczytuję temperaturę. Jakiej marki płyta główna ??
Bezpiecznie ma być 100kHz. Najlepiej, gdyby temperatura BS170 nie była wyczuwalna "gołym" palcem w temperaturze pokojowej. Po prostu nie może się grzać. Obciążenie 150 mA.
Sliwinka - też się nad tym zastanawiałem. W linkach o projektowaniu transformatorów sieciowych max gęstość prądu 3-4A/mm² (wtórne). Ale ta wartość zależy od chłodzenia naszej cewki, więc sądze że można przyjęć trochę więcej. W moim pierwszym PMG (1,2 mm -czyli 1mm²) prąd 6A nie robił wielkiego wrażenia (organoleptyczny pomiar temperatury palcem)....
Sprawdź organoleptycznie (palcem) temperaturę GPU.Zmieniałeś chłodzenie ? Jaki zasilacz ?
Zobaczy czy styki nie sa wypalone, w jakim stanie jest palec itd
A jak scalaki na płytce driverów 42G2_YDRV ? Są w obudowie LQFP128 128pin czyli jeden z R2A20291=R2A20292=R2A20285=AN16389=FE340... *nie wiem jaki masz .Więc coś wybierz. Pomierz na zwarcie po linii +5V i w VDDH ok.+120v . czyli wył. TV, moduł na stół i pomiary na sucho (także oporniki) > czyli miernik na ohmy (':!:') Przedtem zmierz temperaturę "palcem"...
Niestety, nic to nie wniosło nowego do tematu. Ta jedyna temperatura jest w normie, ale sugerowałbym otworzyć lapka i organoleptycznie (palcem) sprawdzić temperatury. Zanim to nastąpi: Czy w BIOS jest zakładka dotycząca monitoringu temperatur?
Jeżeli w stresie masz 50°C to można podejrzewać że pasta na GPU niezbyt dobrze oddaje ciepło. 50*C w stresie to dużo? Ja byłbym zachwycony gdybym miał taką temperaturę ;) :arrow: autor Podczas grania spróbuj dotknąć palcem kości RAM na grafice, być może właśnie RAM się przegrzewa.
Spotkałem się wielokrotnie z sytuacją gdzie "spocone" były tylko kontakty pod najczęściej używanymi przyciskami, podejrzewam, że takie punktowe pocenie to efekt wyłażenia plastyfikatora z tworzywa przycisków, pod wpływem temperatury palca lub samego nacisku. Zauważałem to raczej we współczesnej chińszczyźnie, w starych sprzętach jest albo czysto albo...
Autor tego tematu jest tak leniwy że nie ma zamiaru dotknąć dysku. Nie wiem w jakim celu tutaj piszemy w ogóle. Po co obrażać, może kolega nie czuje się na siłach, teraz ma inne odczyty bo może są inne temperatury zew. a odczyty na palec sa czysto subiektywne i najczęsciej błędne. Kolego mam na złomie kilka takich dysków, jak uważasz, że sa sprawne...
Występuje co najmniej 4 rodzaje kopułek i palców rozdzielacza do tego modelu. Nie wiem czy mam odpowiednią kombinację palec - kopułka. Przerwa między palcem a kopułką wynosi ok. 1,5 mm to 2 razy więcej niż na świecy. I stąd właśnie moje pytanie. Twój problem rzeczywiście jest dziwny. Może napisz przede wszystkim, czy samochód odpala? Palec rozdzielacza...
Nie widać tego dobrze, ale na wideo on tam trzyma palec w miejscu, gdzie jest regulacja temperatury, w lewym dolnym rogu. U Ciebie jest chyba bardziej na środku wyświetlacza, więc może spróbuj tam przytrzymać palec.
Prawdopodobnie uszkodzony czujnik. Możliwe ze sie uszkodził od temperatury. Sprawdz temperaturę radiatora palcem. Dodano po 19 Daj jeszcze zdjęcie z HWMonitor. Dodano po 48 A i podaj resztę podzespołów :)
Na początek sprawdź wiarygodność temperatur, choć by palcem - ponad 80 stopni powinno już parzyć - karta graficzna nie może poprawnie działać z taką temperaturą.
Sprawdzaj palcem temperaturę tego BU i jak będzie w normie- można trzymać to możesz tak zostawić.
No, to nie wiem na co liczysz? Mam przyjechać do Ciebie i kręcić? ;) Dawaj FSB co 10MHz w górę, może Kingstony wytrzymają jakieś 240MHz. A i jeszcze zbadaj temperatury chipsetów (palcem), bo potrafią nieżla przygrzać.
Sprawdź palcem temperaturę radiatora na karcie.Wentylator sprawny ? Karta nie podkręcana ?
Coś masz nie tak, obroty 7600 przy temperaturze 32 stopnie?? to jakaś głupota. Musi być coś uszkodzone. Wentylator Ci "wyje" czy ten wynik jest fałszywy?? Przy dużym obciążeniu sprawdź temperaturę palcem z boku radiatora i oceń czy zgadza się z wskazaniem na komputerze. Przy około 50 stopniach zaczyna parzyć. Ile miałeś stopni w pokoju jak testowałeś...
82* to NIE normalne temperatury. Sprawdź czy wentylatorek się kręci (może zablokowałeś kabelkiem przypadkiem) oraz sprawdź temperatury dotykając palcem radiatorka (najbardziej wiarygodny test). Karta NOWA? Dodano po 2 Podaj temperatury ze speedfan-a
Witam Sprawdz wężyk gumowy od serwa hamulców do kolektora ssącego ,przy kolektorze pęka od temperatury,sprawdz palcem od spodu czy nie ma pęknięcia jak silnik pracuje.To częsta usterka passat,golf,polo Pozdrawiam
Wygląda to na zimne luty pod chipsetem grafy i pod wpływem temperatury traci kontakt, dociśnij palcem kość od grafiki.
Dodano po 3 Do wymiany kondensator 1mf 305V. Napewno 1mf a nie 1uf (ja sie nie znam ale jak wrzucilem w google to widze ze "mf" nie ma ) coś takiego: https://allegro.pl/oferta/kondensator-1u... Dodano po 37 Mosfet steruje obrotami wentylatora. Może się właśnie skończyły łożyska i pracuje z oporem. Sprawdź jaka...
Dobrze. Weź ty zagrzej wodę we wiadrze nad ogniem do wymaganej temperatury, a następnie wsadź do niego tą pompkę i załącz. I tyle. A jako nadzór temperatury wykorzystaj... palec swej lubej, która ci określi czy jeszcze za zimna, czy już. I obędzie się BEZ elektroniki...
-> nsvinc Rdzeń z materiału MPP jest stosunkowo drogi :( -> psiemek Jestem po testach mojego odwróconego step-down na dławiku 560uH/1.6Ap/1.1Aavg - temperatura dławika nie przekracza 50 stopni "na palec" (nie mam żadnego wiarygodnego urządzenia, żeby zmierzyć). Dławik również robiony przez Feryster - oznaczenie D-EF20-560uH-1.6Ap - jak sama nazwa wskazuje,...
Rzeczywiście dziwne rzeczy dzieją się z procesorem. Odpuszczenie docisku że niemal jest luźny, można jeździć sprawia że temperatura spada... dociśnięcie nawet palcem sprawia że temperatura szybko rośnie. Pozostając jedynie w BIOSie najniższą temperaturę jaką udało mi się uzyskać to 90-100 stopni.
Napięcia są OK. Najlepiej podczas pracy komputera zdejmij bok obudowy i sprawdź czy coś się zmieniło w temperaturach. Sprawdź również palcem czy radiatory, dysk etc. są faktycznie gorące. Ja do temperatur używam programu od cpuid HWmonitor, gdyż speedfan zawyżał mi temperatury o kilka stopni. Pozdrawiam
Chodzi o filmy oglądane w sieci? Temperaturę karty sprawdź palcem dotykając radiatora. Nie podałeś marki oraz mocy, zasilacza.
Komputer bardzo glosno pracuje a najwyzsza temperatura jest przy ggrafice w programie Speccy Możesz profilaktycznie wymienić pastę na grafice. Możesz też sprawdzić który wentylator głośno pracuje, zatrzymując go na moment palcem.
Że te układy się mocno grzeją to wiem doskonale ale ten się uszkadza po pewnym czasie mimo dołożonego radiatora. Jak wiesz , że się grzeją to powinieneś mierzyć temperaturę. Na " palec" może parzyć a jest wszystko OK. Nie chwalisz się także tą pastą.
Sorry ale dopiero jutro sprawdzę temperaturę tego procka palcem i pobawie się RAM i zainstaluję GTA 4 bo dziś już nie mam czasu...
To wspaniały pomiar temperatury zrobiłeś. Na palec. Układy tego typu mogą pracować bezpiecznie w temperaturach, w których Twój palec będzie już zaczynał się przypiekać. Czy na układzie graficznym jest zamontowany jakikolwiek radiator? Bo sama pasta ciepła nie odprowadza. W filmach pokazujących demontaż Inspironów 8500/8600 na karcie jest zamontowane...
W dotyku właśnie nie czuję żadnej temperatury. Przyłożyłem palec przy samej soczewce i nie czuję żadnej większej temperatury. A co do diod to dzisiaj mi zaczął mrugać jeden szereg. Nie wiem czy to właśnie z przeciążenia czy może jakaś wada fabryczna. Tylko teraz jak te diody umocować... Na silikon jak mówicie... A kurna z kąd ja te rezystory wezmę......
Sory że się nie odzywałem. Odpalaj i kontroluj temperaturę tranzystorów mocy(palcem). Jeżeli jest źle będziemy kombinować dalej. Napisz jak gra. Pozdrawiam
Można też wymienić pastę termoprzewodzącą na nową ( delikatnie usuwając starą ) z rdzenia procesora oraz spodu radiatora. Pastę nanieść należy bardzo cieniutko, tak aby nie wydostawała się poza rdzeń, wystarczy kropla i palcem rozetrzeć ją po całej powierzchni procesora.
Sprawdziłeś palcem temperaturę radiatora na mostku północnym? Czujnik może zawsze oszukiwać. No i czy wszystkie kondensatory na płycie są ok? Żaden nie jest wybrzuszony?
Ok. Zrobiłem "profesjonalny" pomiar palcem. :) Temperatury były jak na foto wyżej, a podstawa chłodzenia i rurka cieplna były ciepłe.
A nie jest to problem z chłodzeniem karty ? Obadaj palcem jaka temperatura radiatora na karcie.
Miernikiem. temperatura programowo i na "palec". Radiator az parzy.
W żaden sposób ci nie zmieni temperatury elektrolitu naciśnięcie guzika od pilota, Bo na rezystancji wewnętrznej ogniwa nie wydziela się ciepło, właśnie odkryłeś nowe prawo Joule'a-Lenza. weź czułą kamerę termowizyjną naciskanie guzika na pilocie i pobór paru miliamper nie zmienia niczego a dotknij tylko na chwilę palca bateria zobaczysz że na kamerze...
Jak masz wypaloną dziurę oznacza to że jest wysoka temperatura, w kopułce źródłem wysokiej temperatury jest łuk elektryczny. Łuk elektryczny pojawia się gdy jest odpowiednio duża przerwa między elektrodami. Więc albo jest przerwa między przewodem z cewki a kopułką albo między kopułką a palcem rozdzielacza. Nie piszesz z której strony kopułki wypala...
Na stronie Speed Fana po dokonanej rejestracji będziesz mógł ściągnąć (jeśli jest w bazie) konfig do swojej płyty z korekcją odczytu czujników.Temperatura procesora w biosie odpowiada chyba prawdzie.Obadaj co to za temperatura AUX,dosyc wysoka.Najprawdopodobniej to bedzie chipset(obadaj palcem).Temperatura dysku jest prawdziwa,odczytywana ze SMART.
A możesz sprawdzić palcem temperatury mosfetów ? Bo ja nadal stawiam na zbyt słabą sekcję zasilania ( w końcu Phenom II do energooszczędnych nie należy).
Skoro temperatury są ponad 70 stopni a Ty możesz trzymać palec to opcje są tylko dwie. -albo jesteś robokopem -albo jednak radiator dobrze nie przylega do procesora Już chwilę po włączeniu "zimnego" komputera odczyt temp. CPU w BIOSie szybko wzrasta z ~35 stopni do ponad 65. To wskazanie na pewno jest dobre i objawy pasują do drugiego myślnika.
odpalanie palcem dotkniecie palcem palcem nosie
vectra błędy komputera hasło wygasa amplituner przygasa
ciągnik przedni napęd ciągnik przedni napęd
Oznaczenie JP1 w elektronice: zworka czy złącze? Wymiana koła napędowego z gumą w traktorku McCulloch