Witam Pomysł chybiony z dwóch powodów: odbłyśnik nie wytrzyma temperatury żarówki a poza tym czas świecenia będzie rzędu kilku-kilkunastu minut. Pozdrawiam Krystian
Czym mozna wytłumaczyć stopienie sie w żarówce tego tworzywa (ebonitu czy co to jest) w której zatopione są metalowe wyprowadzenia żarówki? Wada fabryczna? Bo kostka połączeniowa jak tu już kolega wspominał, od złego kontaktu i się topi. Ale żeby te coś czarnego w żarówce, pierwszo słyszę. Ja bym był za wadą fabryczną, wada przy produkcji.
Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest bieżące ustawienie tak zwanych sterowników LED „I2C”, ale mówię to na wszelki wypadek, najprawdopodobniej twój problem nie dotyczył bieżącego ustawienia. Po prostu wyszukaj „Current” na liście poleceń. https://github.com/openshwprojects/OpenB...
Takie żarówki nie wydzielają aż takiej temperatury jak zwykłe żarówki ,a może zastosuj led świetlówkę.
Z tym radiatorem to możesz mieć rację, bo żarówki led, które zakładałem do podświetlenia tablicy w aucie też mają radiatory. Trwałość LEDa szybko spada ze wzrostem temperatury, bez radiatora obywają się tylko małe LEDy oraz badziewie stworzone do szybkiego zepsucia. Na moją logikę, jeśli panel ma działać pod maksymalnym prądem 1000mA a pobiera 1280mA...
Najczesciej topi sie oprawka zarowki. Osobiscie nie zalecam takich zamian. Ewentualnie z powodzeniem stosuje zarowki energoszczedne, gdzie jest duza jasnosc i mala wydzielana temperatura.
Na jakie wejście podepniesz tego scalaka ? 0-10V ? Bo w domowych warunkach będziesz dysponował zmiano jednego Volta - cienko. Poza tym wyjscie pida musiało by być modulowane szerokością impulsu aby cyfrowo sterować przekaźnikiem.
Zazwyczaj jeśli chodzi o ograniczenie mocy żarówek tak to nazwijmy to chodzi o temperaturę jaką są w stanie wytworzyć podczas świecenia, większa moc - większa temperatura. Jeśli chodzi o moc elektryczną to spokojnie można byłoby wkręcić żarówki np. 100W oczywiście pomijając ich temperaturę podczas świecenia.
Na tym opiera się polityka firmy Ph*******, żeby "badacze żarówek" mieli temat do dyskusji na forum. Żarówka jest do wymiany. Otwór w żarówce zaprojektowany jest technologicznie w celu wyrównania wilgotności/temperatury pomiędzy wnętrzem żarówki a otoczeniem.
(at)ElektrodaBot Czy temperatura barwowa emitowanego światła z żarówki odpowiada temperaturze żarnika? Jeśli tak, podstaw do obliczeń temperaturę barwową takiej żarówki (2600K).
A co do lodówki to Oj, Kolego, Kolego. :D Tam tylko żarówki E14 do piekarnika do 300° pasują Dokładnie, tylko odporne na wysoką temperaturę ale tu można też kupić badziewie. Przerabiałem ten temat. Dopiero piąta żarówka wytrzymuje temperaturę, wcześniejsze padały nawet po jednym pieczeniu.
Witam. Może pomogą foty tego. Bo też temperatura żarówek z czsem zrobiło swoje...
Tylko tu chodzi też o oprawkę do której wkręcasz żarówkę. Powinna być odporna na temperaturę. Np: porcelanowa.
Masa żarówki.
Lampa ma czujnik temperatury w komorze lampy, jak dzieje się coś termicznego to zapala się kontrolka temperatury. "Żarówka" oryginalna ale może być zużyta, trudno ocenić stan czegokolwiek bez dokładnego obejrzenia.
Możesz to zrobić podobnie, jak wykonuje się amatorskie inkubatory do wylęgu jaj. Zatem możesz zastosować zwykłe żarówki. Temperaturę możesz stabilizować za pomocą regulatora. Jednak należy się zastanowić, czy nie korzystniej będzie zastosować zbiornik z wodą lub olejem do testu czujników. Zazwyczaj właśnie tak bada się czujniki temperatury.
Można by było dodać układ miękkiego startu, w zwykłej sygnalizacji przez żarówkę przepływa prąd który utrzymuje temperaturę włókna.
Zamiast komparatora napięcia można użyć pomiaru prądu DC dane wysłać do ESPHome. Tak, na żarówce to zrobił. Zwróciłem uwagę na nieliniową rezystancję włókna (temperatura wiadomo), ale w jego przypadku nie stanowi problemu. Natomiast pomiar prądu musi uwzględniać rosnącą rezystancję wraz ze wzrostem temperatury włókna żarówki.
Kondensator też nie wypali. Grzałka ma zbyt małą rezystancję obwód się zamknie i bum. Kolega nigdy nie podłączał kondensatora (o odpowiednich parametrach) bezpośrednio do sieci? Co niby ma zrobić BUM i dlaczego? Około 100W.chciałem taki zrobić do koca elektrycznego bo kupiłem na 110v.Chce sprawdzić tylko czy działa a nie mam w domu zasilania 110V Żarówka...
Wymień żarówkę
Wartość r3 ma wpływ na odszranianie - jak często świeci żarówka wewnątrz. Przy temperaturze otoczenia poniżej 16C należy ręcznie włączyć żarówkę przyciskiem. Skoro r1 jest ok to odłącz r2 i lodówka powinna chodzić 25 minut i odpoczywać około 30 minut.
W żarówkach halogenowych, wytwarzane ciepło jest efektem ubocznym (spowodowanym bardzo wysoką temperaturą włókna wolframowego ~3000C). W lampach podczerwonych temperaturą włókna to ~500C. W praktyce oznacza to, że bańka żarówki halogenowej ma bardzo wysoką temperaturę i przypadkowo pochlapana roztworem wytrawiacza może pęknąć. Dodatkowo wszelkie zabrudzenia...
Chyba niezbyt bezpieczne dla pozostałych diod. Zbyt wysoka temperatura.
Witam. To teraz, jak założysz nową żarówkę, to się spalają? Jakie jest napięcie na płycie w miejscu żarówki, sprawdź miernikiem. W tym panelu jest regulacja świecenia (jasności)? Wstawiłeś LEDy bez oporników? Te miejsca koło żarówek to efekt temperatury od żarówek. Pozdrawiam.
Kupiłem i zamontowałem ŻARÓWKI G18 R10W 12V 10W BA15S POSTOJÓWKA 10 szt. Masakra, po kilku sekundach temperatura żarówki chyba ze 100 stopni - palce oparzone. Wróciłem do tej starej żarówki, którą zamontowałem w ubiegłym tygodniu.
Autor tematu się natrudził z kalorymetrem, nawet wyniki były podobne to nie dowód, pomiar temperatury żarówki o poranku też. Nie ma odpowiedzi na zarzuty co do sprzętu, algorytmu . Za to mamy nową przetwornicę inwertującą lecz nie dla nas. Nasz kolega dalej będzie kleił przetworniczki do grzałek 12V i 24 V, a gdzie sterownik grzałek dla domu od 1 do...
Witam w tym przypadku bardziej chodzi o temperaturę żarówek niż moc, musisz uważać żeby nie stopić oprawek.
Mamy zwyczajna żarowke o mocy 100W zasilana z sieci. żarówka zostala 'wlączona', rozgrzala sie i pracuje noralnie jak każda żarowka. Problem polega na tym, jak obliczyc watrość temperatury do jakiej nagrzewa sie żarówka. Zakladamy, że straty spowodowane 'świeceniem' a także wszelkimi innymi czynnikami można pominąć. Poprostu cala energia dostarczona...
MOSFET-y załączające żarówki powinny dostawać napięcie bramki ze źródła dołączanego tylko wtedy, gdy płynie prąd ładowania. Jako czujnik tego prądu może być kontaktron z nawiniętą cewką, albo coś w rodzaju hallotronu. Istotne jest, żeby wyłączać wtedy, gdy przez żaden akumulator nie płynie prąd ładowania. Niestety w układzie z żarówkami duża część mocy,...
Żartujesz. Co to za różnica w gdzie stoi urządzenie.... W tym sprzęcie akurat ma znaczenie temperatura otoczenia. Prawidłowo żarówka świeci na pół gwizdka(przy zamkniętych drzwiach w czasie postoju kompresora) wtedy gdy temperatura otoczenia jest niższa niż 12 stopni lub gdy jest włączona funkcja "super mrożenie". Tu nie ma termostatu mechanicznego...
W zwykłej żarówce to bez znaczenia czy gaz czy próżnia, natomiast w halogenowej jest gaz szlachetny (halogen) który pozwala na autoregeneracje włókna i przez to na większą temperaturę czyli większą jasność.
Czytałem gdzieś kiedyś że halogenowa żarówka musi mieć do prawidłowej pracy właściwą temperaturę. Jeżeli temp. pracy będzie za niska, metal wybijany z żarnika nie powróci do włókna i osadzi się na ściankach wewnętrznych żarówki. To natomiast zmniejsza żywotność. Zatem jeśli żarówka pracuje z mniejszą mocą - mniejsza jest też jej temperatura włókna /...
Teoretycznie ECU zwiększa obciążenie alternatora i przy wypaleniu DPf temperatura paliwa ma jakiś wpływ. Żarówkę na próbę zamiast podgrzewacza?
Musisz zmierzyć widmo emitowanego światła - na podstawie tego możesz określić rozkład energii oraz temperaturę widmową: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cia%C5%82o... znając temperaturę możesz wysterować swoje źródło np. żarówkę.
Nie chcesz regulować prądem, to musisz regulować napięciem, ale czym musisz... Im większa różnica między napięciem wyjściowym z tego zestawu AVT a napięciem na klemach akumulatora, tym większy prąd, a tym samym wyższa temperatura. Żarówka najprostsza i najprymitywniejsza, ale od biedy spełnia swoją rolę, naładujesz akumulator i ochronisz mostek. Lepsza...
Czy musi to być również z max. mocą min. 75W Tak. Czy jeżeli lampa posiada np. 4x 60W, to mimo to nie można włożyć jednej żarówki o mocy 75W? Nie można, bo punktowo i tak temperatura zostanie przekroczona.
Tylko pozostaje problem tego typu, że projektor jest przystosowany do pracy z żarowym źródłem światła a nie z łukowym, inna jest temperatura barwowa żarówki halogenowej, a inna lampy MH. Filtrów UV raczej nie ma, bo oryginalnie była żarówka halogenowa, która nie emituje specjalnie dużo UV.
https://www.gastroparts.com/pl/part-1681...
Trzeba było od razu że to stary gazowy piekarnik ze szczątkową automatyką - może trzymasz w nim za wysoką temperaturę, nawet żarówki do samoczyszczących piekarników z pirolizą nie pracują w wysokich temperaturach https://allegro.pl/oferta/zarowka-haloge... praca do 300stopni a 450 to wytrzyma...
Nie straszcie kolegi korkudor. Bierzesz halogen i zasilasz go napięciem przykładowo 13,5 V, mierzysz pobór prądu , przykładowo 4,1 A. Najlepiej nadaje się do tego zasilacz o regulowanym napięciu wyjścia. Reszta wg wzorów. Ta temperatura jest dosyć wysoka, zobacz jak silnie nagrzewa się żarówka, czym mniejsza objętość tym większa temperatura na nim,...
Rozrysuj schemat podłączenia pomiędzy kolejnymi źródłami. Sprawdź czy jest prawidłowy, najlepiej zamieść tutaj to ocenimy.
Tu chodzi o, różnice w temperaturze bańki żarówki a lampy LED, która jest niższa i dlatego jest ograniczenie; mało prawdopodobne, że jest to ograniczenie wydajności prądowej przewodów w środku lampy
Nic jej nie będzie, działa i będzie działać. To jest tylko izolacja, a dlatego ceramiczna bo tam jest wysoka temperatura.
Nie ma na to reguły m.in. zależy to od temperatury żarówki, od stopnia jej zużycia itp. Ogólnie to od kilku do kilkudziesięciu sek.
Nie. Możesz ją używać tylko pisze że ona wytrzymuje wysokie temperatury. Nie po prostu te żarówki mają krótką żywotność np. 60W 630 LM i tylko 1000H pracy. A kto ci zakazuje używać tych żarówek skoro są jeszcze produkowane.
Zwróć uwagę na to, że żarówka jak i rezystor będzie się nagrzewać. Pilnuj aby jakieś elementy plastikowe wokół nie stopiły się od temperatury.
Do użytku dopuszczone są tylko żarówki o temperaturze barwowej do 4200K. Dlatego te powyżej nie mają homologacji.
nie ma możliwości zmiany temperatury barwowej. Lampka nie ma opisu, model lampki nieznany. Żarówkę chcę kupić na zapas - zmiana temperatury barwowej nie ma tu nic do rzeczy....
Na zdjęciu nie ma żarówek. Przyczyną uszkadzania się LED-ów jest brak odprowadzania temperatury z zamkniętego klosza.
Może podaj co to za dioda. LUXEON, ale który? Ile wytrzyma akumulator 6V 4,5Ah jak będzie z niego ciągnięte 2 takie diody luxeon z rezyetorem + 1Watt (tylnia lampka) Czyli mają być 2 takie same diody - w takim wypadku najlepiej zastosować przetwornice, a diody połączyć szeregowo. Czy diody będą na jednym radiatorze, blisko siebie? Co do tego ile wytrzyma,...
Tylko podczas lutowania uważaj aby tranzystor mocno się nie nagrzał to wysoka temperatura też go uszkodzi :)
Kolega nie powinien dziwić się, że niechciana technologia jest traktowana po macoszemu. Żarówki są zbyt tanie, żeby je robić dobrze to raz, dwa że mogą być używane w ograniczonym zakresie. Żarnik żarówki otoczony argonem ma niższą temperaturę niż żarnik otoczony halogenkami. Stąd różnice w świeceniu żarówek. Trwałość żarnika zależy od tego w ilu punktach...
kup regulator napięcia--tz. ściemniacz oswietleniowy--koszt 30-50zł--mocy 400W--BĘDZIESZ miał prawie płynną regulację napięcia--temperaturę ustawisz jaką chcesz--żywotność żarówek będzie dużo większa--nawet 10-krotnie... pozdrawiam********
Zasilić żarówkę da radę, ale pod znakiem zapytania stoi stabilność takiego układu. W zależności od temperatury, żarówka może świecić różnie. Należało by się zastanowić nad jakąś stabilizacją.
Cześć, widziałem zatwierdzenie polecenia LEDRange - czy to działa teraz, aby ustawić zakres temperatur dla żarówki? Próbowałem polecenia uruchamiania: harmonogram zaległościHADiscovery 10; LEDZasięg 154 370 ale działa tak, jakby to było nieznane polecenie: Błąd: CMD: cmd LEDRange NIE znaleziono (argumenty 154 370)
Mocniejsze żarówki mogą dobić instalację elektryczną (jeżeli jest oryginalna), a temperatura żarówek dobije z czasem odblaski. Pomijam fakt mandatów.
Żarówka wykonuje rolę ogranicznika prądu ładowania i podtrzymuje prąd stosunkowo stały ładowania. Opór żarówki zależy od temperatury grzania, a temperatura zależy od prądu przez żarówkę. Zwiększa się prąd, zwiększa się temperatura.Przy zwiększeniu temperatury zwiększa się opór, a prąd zmniejsza się. Prąd ograniczenia zależy od mocy i napiecia żarówki...
Witam ! Chodzi mi o lampę : http://www.kalimu.de/catalog/product_inf... Ile ona może mieć Lm , jakie ciepło światła ?? Pozdrawiam
W pytaniu chyba chodziło o temperaturę samej obudowy "żarówki" LED. Tutaj mamy pomiary temperatury obudowy lampy w której LED pracuje. Niemniej "żarówki" LED nie da się trzymać w dłoni zaraz po jej wyłączeniu. W sumie to dziwi mnie, że na powyższych pomiarach temperatura obudowy lampy z żarówką 75W jest w sumie taka sama jak z "żarówką" LED w niektórych...
W zasadzie to troszkę to zagmatwałem. Przecież obiektem regulowanym nie jest żarówka tylko szklarnia, więc musisz mierzyć temperaturę w szklarni w określonym miejscu (tym w ktorym wymagana jest temp. 27*C). Jeżeli możesz zmieniać moc żarówki to eksperyment wyglada nastepujaco: ustawiasz termometr w interesującym Cię miejscu w szklarni, ustawiasz na...
Jeśli jednak dam szeregowo dwie żarówki i nie zwiększę napięcia, to rozumiem, że powinny świecić dwa razy słabiej (z dwa razy mniejszą mocą)? To nie tak. Połowa napięcia -> połowa prądu -> czwarta część mocy -> jeszcze mniej światła. Zależność "ilości światła" nie jest liniowa ani w stosunku do napięcia, ani prądu, ani mocy. Pomijam nawet to, że zależności...
Drewno jest złym izolatorem z uwagi na jego higroskopijność. Na schematach również spotyka się oznaczenie L. Temperatura włókna żarówki sięga 3 tys. stopni Celsjusza. Temperatura bańki zależy od próżni w bańce. Im większa próżnia tym żarówka zimniejsza.
Te obliczenia są do bani. Żarówki mają rezystancję mocno zależną od temperatury, czyli w kosekwencji od przepływającego prądu. Do tego ta zsleżność jest nieliniowa. Zmierz rezystancję żarówki omomierzem, to sie zdziwisz... Uwaga eurotips jak nakbardziej na miejscu! Z resztą kto rozsądny w XXI w używa zarówki jsko szukacza sygnału???
przyczyną takiego działania lampy mogą być styki które trzymają żarówkę. z powodu wysokiej temperatury żarówki styki bardzo mocno się nagrzewają i powstaje na nich nagar . spróbuj je przeczyścić drobnym papierem ściernym
Występują w różnych mocach, najczęściej spotykane to 175W i 250W. Dodano po 3 Mając promiennik, to można próbować powiesić wyżej albo niżej, żeby zobaczyć, czy na powierzchni, po której będzie chodzić gad, uzyskuje się pożądaną temperaturę. To jest normalna żarówka, tylko konstrukcyjnie przeznaczona bardziej do grzania niż do świecenia, wiec do regulacji...
Może coś łatwiejszego, z płytką?? Ważne by było to tanie, bo potrzebuję nawet sporo tego. Inaczej już nie da się sterować temperaturą żarówki? Pozdrawiam.
Czyżby była odwrotnie kiedyś do niego podłączona polaryzacja? Ja kiedyś w miarę odzyskałem jeden poprzez nagrzanie go do dużej temperatury żarówką a następnie szybkie schłodzenie... Ale nie wiem czy o to chodzi...
Dziękuję za odpowiedź. Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie wysoka temperatura. Żarówka przy dłuższym czasie bardzo się nagrzewa (ale też szybko stygnie), nie wiem do ilu stopni, w każdym bądź razie, trudno utrzymać ją w ręce. Słyszałem, że wysoka temperatura bardzo skraca żywotność Led'ów, ale jak bardzo w przypadku diod SMD?
Rozumiem. Mogę więc tylko podziękować i dalej wymieniać żarówki :) Sądziłem, że jest jakieś rozwiązanie bez konieczności rozbierania żarówki, tj. dodanie jakiegoś elementu stricte PRZED żarówką (w samej oprawce wewnątrz lampy, albo z możliwością dolutowania jakiegoś elementu), które np. obniży napięcie (choć tu paradoksalnie efekt mógłby być chyba odwrotny,...
Ty swoimi "wynalazkami" podbijasz napięcie w sieci, iluś Twoich sąsiadów płaci z tego powodu zawyżone rachunki. U mnie napięcie sieci na wszystkich fazach waha się w okolicach 235 V. Rzadko jest w pobliżu 240 V niezależnie od pory dnia. Czasami nawet wynosi poniżej 235 V a nawet 230 V. Nie ma co uogólniać. Nawet gdyby tak było jak napisałeś przy tej...
Prawdopodobnie wystarczy złapać za ten kwadratowy klosz. Złapać, a następnie przekręcić w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Po odkręceniu samego klosza powinna ukazać się sama żarówka, żarówka do wymiany. Samo odkręcenie klosza może być trudne. Trudne, bo wcześniej działała na niego temperatura.
Witam Bardzo ładnie ci to wyszło. Sam jestem w trakcie budowy ale z braku czasu nie mogę skoczyć. Też zastanawiam się nad reflektorami z PCV ale obawiam się że sie stopi. (Jak koledzy piszą) napisz czy PCV wytrzymuje temperaturę żarówek. Pozdrawiam
Zastosuj chyba najlepszą regulację temperatury: ściemniacz do żarówek. Będziesz mógł regulować temperaturę grotu potencjometrem.
Halogen ma większą temperaturę grzania od zwykłej żarówki (zasada działania). Można też wytlumaczyć to dużo prościej - identyczna moc na mniejszej powierzchni lub objętości ma wyższą temperaturę.
Zasada działania żarówek halogenowych jest identyczna z działaniem zwykłych żarówek. Istotne różnice to zawartość w bańce związków chemicznych : fluor,brom, jod,chlor . Zwiążki chemiczne tych pierwiastków noszą nazwę halogenków. Ich zadaniem jest zapobieganie odparowywania wolframu z włókna żarnika i łącząc się z resztkami wolframu osadzają go spowrotem...
Chcesz użyć żarówkę czy ledówkę? Ledówka będzie cierpiała z powodu wysokiej temperatury i diody szybko się zepsują. Jeśli lampka jest na 12 lub 24V to użyj żarówki rurkowe stosowane w samochodach do oświetlania kabiny. Żarówka nie boi się tak bardzo wysokiej temperatury jak ledówki.
Nie powinno, w końcu szkło jest narażone na różne temperatury (żarówka, mróz itp). Oczywiście najlepiej rozgrzać z zanurzoną lampą jeśli już a nie wkładać do wrzątku. Ja osobiście jednak wolę rozgrzać bez użycia wody.
Lampa będzie podwieszona w "pomieszczeniu" 25x75x90 cm , będzie wentylowana przez 3 wiatraki , 2 wylotowe i 1 wlotowy Zastanow się nad wentylatorem na wylocie - jest przystosowany do pracy w powietrzu o takiej temperaturze?
Witam. Mam kłopot z tid w Corsie b1.4SZ 96r nie wyświetla mi godziny i temperatury. Żarówki wymieniłem na nowe. Jeden dzień było ok a teraz dalej nic. Radio mam inne niż oryginał ale nie zależy mnie na rds. Prosiłbym o pomoc. Dziękuję.
Zainteresuj się tym projektem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic58... Jego przeznaczeniem jest akwarium, ale ja od 2 lat używam tego w dużym terrarium. W moim przypadku steruje oświetleniem dzień (żarówki) /noc (LED) i utrzymuje zadaną temperaturę (promiennik podczerwieni) . Niestety nie posiada funkcji higrometru, więc nawilżacz włącza się...
Zmiana oporności włókna zależna jest od temperatury.
Taki rezystor to powszechnie stosowane rozwiązanie w celu oszukania komputera samochodu po zamontowaniu żarówki LED. Jest jakiś inny sposób?
Pomyślałem że skoro już jest na wierzchu to już je po prostu wymienie. Z tym że z kondensatorami 10.000uf 63v nie ma problemu.. Gorzej z tymi drugimi. Nie wymieniaj w ciemno tylko zmierz ich pojemność, spróbuj wybadać poprzez to plastikowe wieczko czy nie są napuchnięte i sprawdź czy w trakcie pracy przetwornicy nadmiernie się nie nagrzewają co by...
Gdzieś czytałem, że żarówka halogenowa, aby nie straciła na trwałości, musi być odpowiednio zasilana. Zawyżone, ale również zaniżone(!) napięcie ma na nią negatywny wpływ. Nie wiem, jak potraktowac sterowanie PWM w takim przypadku: na pewno nizsza temperatura żarówki, przerywane napięcie (0V - 12V/14,3V - czyli jednak napięcia w normie), średnie napięcie...
Witam. Zobacz czy obudowa nasady oprawy. Zazwyczaj porcelanowa - nie nacina samej bańki w trakcie wkręcania. To był jeden i jedyny powód gdzie żarówki pękały w trakcie wkręcania albo krótko po zaświeceniu. Rożnica temperatur tu robiła swoje. Pozdrawiam.
Kiedyś przyglądałem się bliżej tematowi mat grzejnych IR i przestałem się interesować gdy okazało się, że wszystkie przegrywają emisją IR ze zwykłą żarówką wolframową. Co nie jest niczym dziwnym jeżeli porównamy temperaturę "żarnika" maty a temperaturę żarnika żarówki.
RC jest równolegle z triakiem. Odłaczasz samą grzałkę i pozostawiasz termoparę. Do zacisków grzałki podłączasz zwykłą żarówkę w oprawce. Skoro termopara na grzałce podaje do układu zbyt niską temperaturę to żarówka powinna świecić się z maksymalną jasnością. Następnie podgrzewasz za pomocą zapalniczki ale nie płomieniem kulkę termopary. Wtedy żarówka...
Na elementy grzejne jak te spirale wybiera się materiały faktycznie gorzej przewodzące niż miedź czy aluminium ale mające jedną istotną zaletę - ich rezystancja w znikomym stopniu zależy od temperatury, nie tak jak np w żarówce.
No to wzywaj dobrego elektryka bo to nie normalne żeby żarówki wybuchały, normalnie się tylko spalają. To cud ze jeszcze nikt oka nie stracił przez to. Oczywista nieprawda. Niestety, ostatnio nie jet to rzadkością, a sprzyja temu zamknięta oprawa w łazience, czyli wzrost temperatury pracy takiej żarówki. Coś tam traci sprężystość i w momencie załączenia...
Wogóle nie reaguje na zmiany pokręteł w żadnej kombinacji. Ani lampa od temperatury, ani żarówka w środku nie świeci, ani wentylator nie chodzi. Ma piekarnik jakiś swój bezpiecznik? Albo blokade przed wilgotnością/zalaniem? Przed włączeniem był czyszczony piekarnik wilgotną szmatką, może ma jakiś czujnik i przez to nie chce się załączyć?
Są dostępne moduły 230V o mocy 9W, więc trzeba tylko znaleźć w odpowiednim wymiarze i odpowiedniej temperatury barwowej. Oglądając "żarówkę" LED trudno dokładnie określić średnicę zamontowanego w niej modułu
Nie dzielmy skóry na żywym niedźwiedziu, który jest daleko w lesie: wciąż nie wiemy, czy jasność tego wyświetlacza będzie wystarczająca, czy np. 100x za mała... Nie jest dla mnie jasne, czy chodzi o studio TV, ale kiedyś w takim studiu była tropikalna temperatura - podgrzewały je żarówki, które dawały potrzebne światło.
Witam Próżniowe robi się ale tylko małej mocy, z dwóch powodów. 1.mniejsza moc=mniejsza ilość ciepła na żarniku 2.duża moc=dużo ciepła=duża bańka i teraz sam pomyśl wewnątrz próżnia a na zewnątrz ciśnienie atmosferyczne. Żarówki dużych mocy wypełnia się gazami szlachetnymi aby zapobiec utlenianiu się wolframu (temperatura wolframu dochodzi do 2500 °C....
To, ze żarówka jest wypełniona ksenonem nie znaczy, ze ma świecić jak HID. Ksenon stosuje się , żeby umozliwić podniesienie temperatury skrętki (ma ciaśniej upakowane atomy od halogenu i atomy skrętki nie dyfundują tak łatwo przy wyższej temperaturze). Żarówka taka swieci nieco jaśniej, ale różnicy jakiejśc kolosalnej nie ma. Okazuje się, że nawet najlepsze...
hamerg - pamiętaj że rezystancja włókna żarówki rośnie wraz z temperaturą, a więc napięcie jeszcze wyższe.
Odpowiedzi na twoje pytania na tym forum jest setki. Lecz odpowiedz sobie jeszcze na jeszcze jedno istotne pytanie. Jak precyzyjnie chcesz sterować temperaturą. Czujnik np ds1820. Sterowanie żarówki. poszukaj ściemniaczy (sterowanie fazowe). Sterowania wentylatorami było już tu omawiane wiele razy. Lecz pomyśl jeszcze czy istotne będzie u ciebie sterowanie...
Witam. Mam problem z licznikiem od Citroena Xsara Picasso 1.6 HDI z 2006 roku. Mianowicie nie działa mi menzurka, która pokazuje temperaturę silnika (żarówka jest ok). Czy ktoś wie, co za to odpowiada i gdzie to się znajduje, żebym mógł sobie to sam ogarnąć? [url=https://obrazki.elektroda.pl/822287...
Witam ponownie. Przy oględzinach zauważyłem brak R40 na płytce. Jest to miejsce gdzie wchodzą przewody czujnika temperatury. Test żarówki: nie świeci. Prądu brak jest już na wyjściu z płytki. https://obrazki.elektroda.pl/5141834800_...
O kable się nie martw bo z reguły są one w specjalnej izolacji odpornej na wysoką temperaturę, a gniazda żarówek są ceramiczne bo żarówki mają temperaturę do 500*C
Witam. Nie wiem jaką masz żarówkę, ale w większości tego sprzętu są żarówki, które po lekkim uderzeniu w urządzenie kiedy jest ono nagrzane, może spowodować spaleniem żarówki ze względu na jej dość wysoką temperaturę. Sprawdź żarówkę, bo pewnie to jej wina.
żarówki halogenowe temperatura temperatura żarówki stopniach temperatura bańki żarówki
mikrotik firewall filter pralka whirlpool bęben ociera samsung wymiana klawiatury
modernizacja instalacji elektrycznej generuje przepięcia
Kompatybilność trzpienia U z wyrzynarkami Makita Schemat elektryczny żurawia HMF 60200 - dostępność i uzyskanie