Nie wiem czy jakikolwiek niekalibrowany termometr ma taką dokładność. Przy tej dokładności to już powoli jakieś specjalistyczne rozwiązania są, albo całkiem zwykłe (np. termistor/termopara) tyle, że kalibracją. Z drugiej strony kalibracja do 0,1 stopnia bez dostępu do specjalistycznego laboratorium jest raczej niemożliwa/niełatwa. Taki SHT75 mierzy...
Z tego wszystkiego zerknąłem do noty DS18B20. Dokładność to rzeczywiście ma ±0.5°C (nie %) ale w zakresie -10÷85°C. W tym zakresie wynik może różnić się o maximum 0,5°C. Dla zakresu pełnego czyli -55÷125°C producent podaje ±2°C.
Bardzo słabo szukałeś. W TME: • PT100-SMD0805 • PT100-SMD1206 • PT1000-20X6 (obudowany już, średnica 6mm!) • PT100-20X6 (obudowany, średnica 6mm) • PT106054 (obudowa ceramiczna, 3mm) Trochę własnego wysiłku i proszę.
Termometry z aukcji powyżej są kiepskie, każdy pokazuję inną temperaturę (różnice po 3stopnie), termometru nie da się do kalibrować. Rożne przekłamania w zależności czy temperatury mierzę minusowe czy plusowe. I znowu pytanie gdzie kupić termometry analogowe z dokładnością rzędu max 1stopnia?
Wskazania stacji pogodowej różnią się teraz o około 0,3°C, względem termometru tradycyjnego Kolego, mam prośbę , podaj jaki termometr tradycyjny , mierzy z dokładnością 0,1o C, poza termometrami lekarskimi i laboratoryjnymi. Chciałbym nabyć taki. Bez "obrazy ". Pozdrawiam.
0.5 stopnia dokładności na pewno nie na wskazówkowym. A to do czego domyślam się ma być stosowany to nielegalne ;--)
No to jakaś kpina rozdzielczość do 0,0625*C i dokładność ±0.5°C. To się nawet nie nadaje do pomiaru temperatury w pokoju...
No cóż, bierzesz wodę destylowaną i temperatura jej zamarzania to 0°C, a temperatura jej wrzenia to 100°C, przy ciśnieniu 1013,25 hPa. http://obrazki.elektroda.pl/6872426000_1... Poszukaj dokładniejszego wykresu ewentualnie.
Witam. Na lekcjach bawimy się programowanie procesorów AT90S2313. Mam zrobić termometr. Nasz nauczyciel dał mi taki programik w bascomie: $regfile = '"2313def.dat" $crystal = 4000000 Config Lcd = 16 * 2 Config Lcdpin = Pin , Rs = Portb.2 , E = Portb.3 , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 Config Lcdpin = Pin , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 Config 1wire =...
Uzyskanie w warunkach amatorskich dokładności większej niż TMP117 TMP119 nie jest możliwe. Budowa termometru elektronicznego oferującego dokładność lepszą to nie lada wyzwanie konstruktorskie, gdzie od teorii do praktyki jest długa droga. Myślenie, że kalibracja w kąpieli wody z lodem jest dokładna jest także naiwna, bo to kalibracja tylko w jednym...
A więc co polecasz? Musi być to koniecznie multimetr? Jeśli nie to kup sam termometr, dokładność pomiaru będzie na pewno lepsza niż termometr z miernika.
Problem ja w temacie zakladajac ze wyskaluje go z termometrem lekarskim
Sinus zużywa dużo czasu procesora, ale przy budowie termometru nie powinno to stanowić problemu.
Co to jest ,,termometrzyk"?
Chciałem wykonać termometr, który będzie w stanie zmierzyć temperaturę z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza, a jeszcze lepiej 0,05 stopnia. Nie mogę jednak nigdzie znaleźć odpowiednich układów. DS1820 odpada, bo ma dokładność +/- 0,5 stopnia. Interesuje mnie zakres temperatur 0 - 50 stopni. Proszę o sugestie.
Dodam że termometr Microlife nc100 oddany w okresie gwarancji do przedstawiciela celem sprawdzenia z żądaniem dokumentu z przeprowadzenia kontroli i potwierdzenia dokładności skończyło się wymianą na nowy. Ciekawe co będzie jak oddam w przyszłym roku z 50 sztuk do kontroli? Oddadzą 50 sztuk. I tak w koło Macieju. Powiem inaczej termometr elektroniczny...
Witam Mam zamiar budować termometr o dokładności 0.1*C i takiej samej rozdzielczości. Jako uC chcę wykorzystać STM32 z 12 bitowym przetwornikiem ADC. Z tego co czytałem taką dokładność najłatwiej uzyskać z czujników z serii PT. Najchętniej użyłbym czujnika w klasie B bo jest tani i łatwo dostępny ale zakresie który najbardziej mnie interesuje(0-40*C)...
zakres -20 do +50 dokładność nie gorsza niż 0.1 stopnia potrzebuję czegokolwiek. :cry:
Witam wszystkich,zamierzam kupić multimetr cyfrowy automatyczny do kwoty 180-200,który polecacie w tych pieniądzach, wiem ze w tym przedziale cenowym szału nie ma,moje wymagania co do miernika to szybkość pomiaru,dokładność oraz bangraf (nie koniecznie)oraz termometr.miernik będzie używany do zastosowań amatorskich
Te termometry są porównywalne. Dokładność wskazań bardziej zależy od miejsca umieszczenia czujnika niż od typu termometru.
Witam. Ostatnio zacząłem szukać informacji o termometrach medycznych. Znalazłem w sprzedaży termometr z pomiarem o dokładności do 0.01 oC. Czy można wykonać samemu termometr który będzie sprawdzał temperaturę z jeszcze większą dokładnością? Czy może ktoś wie jak zapewnić tak dużą dokładność jakiego rodzaju czujnika użyć? Za odpowiedzi serdecznie dziękuję....
Myślę że dokładność 0,1 C wystarczy. To jest możliwe do spełnienia wymaganie ale taki termometr nie będzie tani. Czy rzeczywiście potrzebna jest aż taka dokładność ?
po co tam DS?:) Taniej by wyszło najtańszy tranzystor jako termometr a dokładność podobna by była:)
Sam MLX90615 ma dokładność pomiaru nie większą niż 0.5 °C. Termometr lekarski zwykle mają dokładność 0.1 °C lub lepszą. Poza tym użyta biblioteka MLX90615 wprowadza dodatkowo "szkolne" błędy przy zaokrągleniach na typie float przy obliczaniu temperatury, co tylko pogarsza sprawę dokładności odczytu.
Jeśli dokładność pomiaru rzędu 1 st. C jest wystarczająca, to się nada.
Pierwszy z brzegu - dokładność ±0,7...1,0oC., kolejne niewiele lepiej...nie wiem na ile taki termometr jest przydatny w laboratorium jak ma taką słabą dokładność. Co daje w zasadzie to wzorcowanie? Czy na podstawie tego oni kalibrują termometr czy ja później mam sobie sam tą wartość pomniejszać lub powiększać?
Dwie sprawy. Zaskakująca dokładność termometru aż dwa miejsca po przecinku...hmmm. No i to "...procesora WeMos d1 mini..." a jakiż to procesor?
Może klapka od obiegu zimnego powietrza czasami się blokuje w pozycji uchylonej. Żeby to wykluczyć, najlepiej rozmrozić lodówkę. Podczas pomiarów dokładności utrzymywanej temperatury termometr pomiarowy powinien być jak najbliżej termistora.
Bezskutecznie poszukuję schematu termometru cyfrowego. najlepiej jakby miał wyświetlacz, dokładność do dwóch setnych, 2 kanały, aby mógł służyć jako termometr zaokienny i wewnętrzny no i aby był jak najtańszy w wykonaniu. pozdrawiam i z góry dziękuje.
Wiesz, nie mam laboratorium w domu żeby dokładnie sprawdzić i mało który termometr ma większe dokładności (jeśli się wczytać) natomiast w garnku z wrzątkiem pokazuje 99-100 stopni. W kąpieli lodowej zero, więc dla mnie jest "wystarczająco dobrze". Firmy to na tym nie widzę, jest jakieś "2 measure" z przodu i co ciekawe z boku po polsku rozpiska temperatur...
Wątpię że znajdziesz programator o lepszej dokładności. Jest jeszcze kwestia samego termometru - bo to zapewne on determinuje dokładność, no i jeśli mówimy o temp. w pokoju to na przestrzeni metra temperatura może mieć większe fluktuacje. Wątpię też, czy histereza 0,2 st. C to jest sensowny pomysł do takiego zastosowania.
Nie mylę, jak wyświetlane jest 22,1⁰C to pomiar musi też być minimum z dokładnością do 0,1⁰C... (chyba, że mierzy 22⁰C a dziesiątne części dodaje sobie 'losowo'). . W takim razie nie każdy termometr ma taką dokładność, bo nie jest to takie proste i oczywiste do osiągnięcia.
Tak, mają dokładność +- 0,5*C, ale Twój termometr odniesienia to jaką miał dokładność?
Dobra, ta dokładność 0,1 to przesada, ale chociaż 0,5 żeby było. A ten co podałem link. Myślicie że możliwe, aby za tę cenę miał dokładność 0,3?
Jak się domyslam to ma to pracować z LM 35 jako pomiar temperatury i jak to chcesz zasilać napieciem pojedynczym to radzę Ci nic nie zmieniać ,te dwie diody to wydatek 6zł a bedzie to stabilne zalezy jaką chcesz dokładność pomiaru bo oczywiście mozna to inaczej zrobić.
Jaką dokładność ma taki termometr?
Może być tylko jeden szkopuł trzeba płytkę zrobić od nowa rozmieszczenie pinów nie będzie pasował do tego, masz w tym poczwórnym punkt oznaczający przecinek między trzecią a czwartą (ostatnią ) cyfrą. Zauważ że termometr ma dokładność do 1 /10.
Chyba coś mi umknęło: jak otrzymujecie taką dokładność z DS'a?
Przy rezygnacji z dużej dokładności błąd nie występuje Dokładności czy rozdzielczości?
ja mam termistor w sterowniku do pieca CO. Termometr na nim wykonany ma dokładność 0.5 stopnia, i jakoś nie zauważyłem żadnych błędów, a porównywałem z dokładnym termometrem laboratoryjnym.
No no... szalejesz. Zrób termometr z dokładnością +/-1'C sam to zobaczysz jak to "łatwo". No chwila, taki DS18B20 ma dokładność: +/- 0,5°C w zakresie -10°C do 85°C więc w sumie nie muszę budować od podstaw. Ma także kompensację temperaturową. Podobnie powinno być w luksometrze z tym, że fotodioda jako element jest "czystą" diodą i kompensację trzeba...
misiakufal Jaka jest dokładność zegara?
mumiok , wszystko zależy od tego jaką dokładność temperatury chcesz uzyskać. Jeżeli chcesz pozostać przy termostacie mechanicznym, dokup termometr z czujnikiem temperatury obsługującym żądany przedział temperatury.
Posiada czujnik Pt-100 i rezystor zewnętrzny do regulacji dokładności 0-10Ω ale się nie reguluje, a temperaturę zawyża o 3 stopnie.
Zgadza się że DS18B20 ma taką dokładność, zamiast 38C pokaże Ci temperaturę z w zakresie 37,5-38,5C, jak umieści się w programie korekcję wskazań to dokładność jest na poziomie 0,1C lub lepsza (robiłem skalowanie wg termometru z atestem) i z dużą powtarzalnością. Trochę trudniejsza jest korekcja w całym zakresie pomiarowym czujnika ze względu na nieliniowość...
Jeśli potrzebujesz jednej sztuki to spróbuj skalibrować swój czujnik. Do tego potrzebujesz pomiaru temperatury o więszej dokładności ale to da się zrobić, może być to trochę droższe od zwykłego termometru.
Quarz- niestety Twoja podpowiedź niewiele wnosi do tematu ----------------------------------------... Faktycznie mierniki temperatury kalibruje się w kilku punktach. Do tego niestety musisz mieć termostat ( kriostat) o dokładności większej niż dokładność miernika i o szerokim zakresie temperatur. Do tego przydałby się termometr...
Może było to pytanie może nie . A jaka jest dokładność tego termometru na układzie ICL7107 {o ile stopni}:?: pozdrawiam
Stare dobre i najlepsze rozwiązanie termometrów. Czytelne z daleka, pięknie świecące wyświetlacze, czego chcieć więcej? Wszystkie rozwiązania w oparciu o LCD, czy appki się chowają. A jednocześnie czujnik Dallas zapewnia dobrą dokładność. Jak mi podasz Paczkomat, to wyślę mały upominek. Dzięki za pochwalenie się projektem!
musiałbyś usunąć przewężenie między kapilarą (?) a zbiorniczkiem. Nie mam pomysłu na jego wykonanie w domu. A może termometr lekarski cyfrowy? Też ma dokładność 0,1 st w tym zakresie.
Rozdzielczość DS1624 jest rzeczywiście lepsza, ale dokładność tego termometru to także 0.5C.
Ktoś coś jeszcze dorzuci od Siebie?:) Zakupiłem taki termometr i jestem zadowolony. Powtarzalność i dokładność na bardzo dobrym poziomie. Mała mini recenzja i test https://czips.pl/visiofocus-smart/
Najdokładniejszy termometr z jakim się spotkałem miał dokładność 0.03 st. C i był wykonany na PT1000. Ja właśnie przymierzam się do pomiaru temperatury z dokładnością 0.05 st. C i też będę stosował PT1000, a do tego dokładny ADC (24bity) i oczywiście programową linearyzację.
aschamed: Trzeba też czytać, a nie tylko oglądać. Wyżej jest napisane przez autora: W finalnej wersji dokładność termometru została ograniczona do jednego miejsca po przecinku.. :)
To wykle proste czujniki dokładność i liniowość ich wskazań jest znikoma. W wybranym zakresie to często 2-3°C. A że nie możesz tego sprawdź w warunkach laboratoryjnych to tylko sprawdzasz to innym termometrem o równie dokładnych parametrach więc nie ma o co kruszyć kopi. A na dokładność ma wpływ sposób łączenia.
Mogę ci doradzić LM35. Są szybkie ale ATMEGA musi posiadać w swojej strukturze przetworniki A/C (większe ATMEGi je posiadają). Ja je wykorzystuję z ATMEGA 8535 na przewodach o długości ok. 15m. Ostatnio zainstalowałem w mojej maszynie LM35. Maszyna stoi obok wiszącego na ścianie "profesjonalnego" rejestratora temperatury. Po dwupunktowym przekalibrowaniu...
Co to ma być? A ta możliwość większej dokładności z użyciem termometru to mnie rozwaliła...
No to teraz zostaw na parę dni i zobaczysz jak się temperatury ustabilizują w poszczególnych pomieszczeniach i ewentualnie zarobisz korekty. Bo 20*C na zasilaniu to może być troszkę mało , bardziej koło 25-30* przy 0*C na zewnątrz. Dodano po 1 I jeszcze tak od siebie,te termometry tarczowe raczej dokładnością nie grzeszą;), proponuję zainwestować w...
Przy takich dokładnościach to już chyba tylko PT100. Robię takie termometry, o dokładności 0,1 stopnia, jednak używam PT1000 cieńkowarstwowych. Aktualnie przy PT100 zmierzamy do dokładności 0,02 stopnia (przy rozdzielczości 0,01). Szczegółów nie mogę Ci podać bo to projekt komercyjny dla konkretnego klienta. Taki czujnik także prosto z fabryki nie da...
Staraj się zawsze precyzować temat od strony parametrów. 1.zakres mierzonych temperatur 2.dokładność pomiaru
Ten termometr cyfrowy może mierzyć temperatury do 150°C z dokładnością ±1°C. Zdecydowanie nie zgodzę się co do deklarowanej dokładności prezentowanego termometru. Zmiany (temperaturowe i długoterminowe) parametrów zastosowanych układów: - napięcie wyjściowe 7805 - napięcie wyjściowe 7660 - napięcie niezrównoważenia i prąd polaryzacji 741 - rezystancja...
Tylko musisz pamiętać, żeby mierzyć różnicę temperatury a nie jej wartość bezwzględną :) Te termometry mają gorszą dokładność niż mierzenie temperatury palcem. Wg jednego mojego układu właśnie mam 53 stopnie w pokoju.
A jak jest z dokładnością zegara?
Czym to zasilasz? Zamiast DS18B20 można było wymienić procesor na AtTiny85 zamiast 45 i użyć termometru wbudowanego w rdzeń. Tutaj dokładność wskazać i tak jest znikoma, nie zobaczysz czy jest stopień więcej czy mniej.
UNI-T jest badziewny, wniosek rozumiem wysnuty na podstawie porównania dokładności ręcznego multimetru z stołowym termometrem. Czy jak powiem że Fluke to badziew bo 2190A nie mierzy częstotliwości to się zgodzisz? Może porównaj przyrządy podobnej klasy za podobne pieniądze, będzie uczciwie. Najtańszy multimetr FLUKE z pomiarem temperatury W TME, FLUKE...
"Przestrojony" będzie bliżej prawdy niż to co jest obecnie, przynajmniej w okolicy 100 stopni. Jeżeli chodzi o silnik to istotny jest zakres temperatur od 80 do 120 stopni, więcej nie jest specjalnie potrzebne. Oczywiście można zastosować termometr z dokładnością do 3 miejsc po przecinku tylko po co taka dokładność w traktorze? Poza tym każda wymiana...
Nie tylko DS-y, można kupić termometry z deklarowaną dokładnością 0.1C, na SPI lub I2C. np: https://pl.rs-online.com/web/c/polprzewo...
Mam w domu termometr Intec HM-668B. Ma on dwa tryby pomiaru: ciało i powierzchnia. Testowałem nim na przykład czy podłogówka grzeje :) Ale moim zdaniem wszystkie te termometry przy pomiarze temperatury ciała mają dokładność rzędu +/- 0,5C. Producent podaje 0,2 ale z praktyki widzę, że to raczej pobożne życzenia.
I podstawowe pytanie jaka dokładność i rozdzielczość.
Dla mnie i prawdopodobnie dla wielu użytkowników, dokładność +/- 2s/mc jest wystarcząjąca by nie nazywać takiego czasomierza zabawką. Bardzo wątpię, aby prezentowany zegar osiągnął aż taką dobrą dokładność. Chyba, że chodziło o minuty, a nie sekundy.
jestem ciekaw na ile jest przekłamanie bo np. teraz mam ustawione na 22 stopnie a ciągle mam 21.6-21.7 max w pokoju. Grzejniki zimne. Sprawdź tolerancję regulatora oraz termometru i zsumuj je. Zapewne dokładność jest wyższa (mniejszy błąd) od dopuszczalnego. Czy regulator i termometr są w tym samym miejscu?
Termometr ma pracować na zakresie od -20°C do 100°C z dokładnością do pierwszego miejsca po przecinku.
Ale muszę mieć dane do tego, czyli to co pisałem, ile stopni i w jakim czasie spadło. Nie musi być dokładność minutowa. Przed spaniem zerknij na zegarek i termometr a rano tak samo.
Przy okazji - porównywanie dwóch temperatur bez histerezy nie ma najmniejszego sensu. Temperatura z miernika oscyluje wokół pewnej wartości, w efekcie twoje porównanie przy zbliżonych temperaturach będzie dawać zmienne rezultaty, szczególnie jeśli korzystasz z tak dużej rozdzielczości. To przy okazji też jest porażką, bo ten termometr ma dokładność...
No ale np porównajcie dokładność tego do chińskich termometrów w marketach jest ich np 10 na półce załączonych i rozbieżność rzędu 10*C
Najlepszym wzorcem w warunkach domowych będzie zwykły termometr domowy na bazie spirytusu . Nie każdy jednak się do tego nadaje. Wyjaśnię dlaczego. Produkcja zbiornika ze spirytusem i kapilary [rurki wskazowej ] to jest loteria więc dokładności tam napewno nie będzie. Porządna firma produkująca termometry o tym wie i aby tą dokładność zwiększyć stosuje...
Nie rozumiem, przecież opornik jest po stronie prądu stałego? Mogę taki miernik mieć. Wolałbym jakieś urządzenie gotowe, typu termometr o dużej dokładności. Czy wlutowując opornik porcelanowy powinienem tak zrobić żeby był on z milimetr/dwa w powietrzu czy może stykać się z płytka ? Chodzi mi o oddawanie ciepła do płytki
Witam Ile zapłaciłeś za ten termometr? Nie wymagaj laboratoryjnej dokładności od chińszczyzny. Zrobienie dokładnego termometru, takiego który ma mniejszy błąd pomiaru niż 1°C, jest trudne, a kalibracja masowo produkowanego badziewia podniosła by jego cenę. Co my takiego robimy, wybierając produkt w supermarkecie, jak leżą dwa, tylko jeden jest dwa razy...
5. Dokładność termometru miała być najlepiej lepsza niż +/- 0.5'C, a z tym to już problem. Wujek taki wynik chciał, a ja nie byłem w stanie czegoś takiego idealnie zrobić w całym zakresie bez kalibracji czujnika. W związku z tym wujek zaproponował żeby zrobić opcję kalibracji a on sobie sam to skalibruje. Nie wiem jak to zrobi, ale ja już w to nie...
Kolejna sprawa, dokładność pomiarów, oraz poprawność odczytu temperatur (ich umiejscowienie) jest kluczowa. Mamy trzy pomiary które są mało dokładne i to mocno wpływa na wynik. No bo przecież dokładność takiego LM to ok. 0.5K jeszcze dokładność toru analogowego. W przypadku pompy ciepła, delta jest mała, ok 3-5K jak pomylimy się o 0.5 stopnia (a mamy...
Ja użyłem do kalibracji termometru z licznika rowerowego (dokładność 1st.C) i wpisałem kod autora forum atom1477 i LCD pokazuje mi temp. z dokładnością do 0,5stC. Dla mnie błąd 1stC czujnika jest dopuszczalny.
Witam! Chcę wykonać cyfrowy termometr wykorzystujący rezystancyjny czujnik platynowy pt100, który mierzyłby temperaturę w zakresie -100 do 300 st. C. Dysponuję schematem przetwornika temperatura/napięcie. Do realizacji projektu muszę dobrać mikrokontroler, który posiadałby przetwornik A/C (ze względu na zakładaną dokładność termometru najlepiej 12-bitowy)...
Witam. Poszukuję informacji jak wykonać prosty termometr elektroniczny. Zasilanie 12V, czujnik temperatury na kablu, dokładność 0,5 stopnia. Termometr chcę wstawić do terrarium, chciałbym wykonać go samodzielnie ponieważ całe terra robię sam i elektronikę też sam chcę wykonać a do tego łatwiej byłoby go wstawić w wykonaną przeze mnie obudowę ;) Pozdrawiam...
Popatrz na czujnik PT100 - ma lepszą dokładność, w zależności od wersji.
Z ciekawości sprawdziłem dokładność pomiaru temperatury w takim ANENGu AN870 za pomocą dołączonej termopary. Zakres -20 do 1 000°C, rozdzielczość 1°C, dokładność ±(2.5%+5) Ale to zwykły miernik. Precyzyjne potrafią lepiej z wykorzystaniem termopar: https://www.merserwis.pl/oferta/kalibrat...
Mialam tez taki pomysl, żeby ogrzewac wode i sprawdzać jaka ma temperature ale wydawalo mi się to mało dokładne. Dokładność tu właściwie zależy, oprócz oczywiście dokładności przyrządów pomiarowych (termometr, czasomierz, miarka na wodę) od tego czy uwzględnimy wszystkie czynniki bilansu cieplnego, np. ciepło potrzebne do rozgrzania naczynia. Ale w...
Zlecę wykonanie: 1)Termostatu -ustalanie zadanej temperatury -zakres obsługiwanych temperatur 15-35 stopni Celsjusza -chłodzenie wentylatorem gdy temperatura za wysoka, z możliwością wyłączenia przełącznikiem -grzanie grzałką gdy temperatura za niska, z możliwością wyłączenia przełącznikiem -funkcja zmniejszania mocy grzałki/wentylatora gdy bliżej zadanej...
Przez swoje niedopatrzenie :oops: wywołałem zaciętą dyskusję. Już zrobiłem i świetnie hula, przy dodatnich i przy ujemnych. Problem polegał na tym, że zwaliłem "przerabianie" wyniku dla ujemnych do postaci, która mogłaby być wyświetlana na wyświetlaczach LED. Termometr mierzy z dokładnością do 0,1*C. Jutro to umieszcze, jakby kogoś interesiło. A tymczasem...
Nie wiem za bardzo po co używać typu float, spokojnie można zrobić to na liczbach całkowitych (kodowanie U2). Zresztą dokładność tego termometru według dokumentacji wynosi 0.5°C, wystarczy wyświetlać z rozdzielczością 0.1°C, a to i tak będzie za dużo.
Bezpośrednio nie da się podłączyć PT100 do portu komputera PC. Potrzeba zbudować źródło prądu stałego (stabilne) do zasilania PT100 o wydajności ok. 5mA (nie więcej niż 10mA). Następnie napięcie odczytane z czujnika trzeba wzmocnić (zmiana temperatury o 1°C to zmiana rezystancji PT100 o ok. 0,4Ω) żeby móc odczytywać temperaturę z dużą dokładnością,...
Takie rzeczy to tylko w Erze... Jak już kolega zauważył sama termopara jest droższa, można zastosować jescze Pt100 ale te są jeszcze droższe. Oczekiwana przez Ciebie dokładność to chyab żart? 2/400*100%=0,5% i twierdzisz, że nie jest potrzebna duża dokładność?
Chyba trafiłeś do tej pory na bardzo kiepskie termometry. Ja bym radził zastosować jakiś układ z termometrem ds18b20/ds18s20 - jest tani i względnie dokładny. W karcie katalogowej tego układu (http://datasheets.maxim-ic.com/en/ds/DS... znajdują się informacja że maksymalna niedokładność pomiaru wynosi 0,5st C (dla wartości temperatur od -10 do...
Jak jesteś początkujący to może Arduino z termometrem DS18B20 (od -10 do +85 dokładność pół stopnia, potem już gorzej) i z modułem GSM? Może wysyłać dane na zdefiniowany przez Ciebie serwer.
Daro_Elektronik Jaka jest dokładność odmierzania czasu przez RTC DS3231 ??
Czy dobrze się orientuję, że czujki tego urządzenia są bezprzewodowe - nie mają przewodu łączącego je z wyświetlaczem? Czy masz informacje o konstrukcji tych czujek? Dioda jest raczej za mało dokładna; termistor Pt1000 może mieć duży zakres, ale uzyskanie rozsądnej dokładności wymaga dość drogiego układu (z Pt100 jest jeszcze gorzej); są układy scalone,...
Już widzę, jak autor buduje i kalibruje termometr na NTC o takie samej dokładności jak Dallas. Skąd takie przypuszczenie? Analogowy nie oznacza z automatu NTC, są inne rodzaje czujników takie jak wyżej wspomniane LMxxy, KTY81, złącza Si (na zasadzie przerwy między pasmami energetycznymi) itd. Jednakże nawet użycie NTC daje możliwości dużo większej...
Gratuluję. A teraz sprawdź pewne twierdzenie z metrologii: "Każdy przyrząd pomiarowy jest termometrem jeśli dostatecznie dokładnie mierzymy". Jaki współczynnik temperaturowy masz? :D :D :D :D 0.001 sekundy/100 lat /1'C?
Witam. Ad1. Dmuchawa zwalnia stopniowo od kilku stopni C przed docelową. To znaczy że automatyka działa prawidłowo. Ad2. Pompa załącza się od 30 stopni, a wyłącza zdaj się przy 28. Gdzie tą temperaturę odczytałeś? Jeśli na sterowniku, to według dokumentacji sterownika, powinna się włączać przy 35, a wyłączać przy 33 stopniach C. Jeśli odczytałeś na...
Jak często mają być wykonywane pomiary temperatury ? Jaki wymagany jest zakres pomiarowy i dokładność pomiaru ? Czy WiFi jest dostępne w tych miejscach gdzie będą termometry ? Są też tez termometry z archiwizacją. Można do nich podjeść i smartfonem odczytać dane historyczne. Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne ?
Podobny post już był na temat regeneracji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic35... Ale obiecałem to pomogę: - po pierwsze należy rozebrać bateryjkę - zdjąć pokrywę. - następnie oznaczyć "+" i "-". - potem podłączyć baterię do laptopa i sprawdzić czy bardzo grzeją się ogniwa (najlepiej przy pomocy termometru z dokładnością ±5°C. Później...
dokładność przetwornik dokładność rezystorów pt100 dokładność
wiertarka kinzo tranzystor bc337 xantia regulator
telefunken czarny ekran mikrokomputer cobra1
Programowanie pilota kluczyka Rover 75: Pektron i Lucas Jak otworzyć zablokowane drzwi pralki Samsung WE1902?