Uszkodzone trafo WN!
Żarzenia nie ma,bo nie startuje wysokie. A tak poza tym to chyba źle p odłączyłeś żarówkę,bo skoro jest 130V to powinna świecić.
Raczej polecił bym żarówką na 230V. Lub odpowiednio dobranym rezystorem..
Proponuję odpiąć zasilanie na układ odchylania linii wpiąć w to miejsce żarówkę i sprawdzic co dalej
Większość przetwornic wystartuje prawidłowo obciążona żarówką 40W .
Z tego co pamiętam to nie pójdzie na żarówce.
Na transformatorze jest teraz około 210V. Do czasu zakupu lakieru wieża będzie podłączona wyłącznie przez żarówkę.
Sprawdziłem diody są dobre i żarówka świeci
Trzeba sprawdzić napięcia z przetwornicy, odpiąć hota i sprawdzić pod żarówką.
Witam, przy odłączonym trafopowielaczu nic złego się nie stanie, można w napięcie linii podłączyć 60 W żarówkę.
TRANZYSTOR W LINI JEST DOBRY NA PEWNO NIE OBCIĄŻA. ZASILANIE RACZEJ DOBRE 112V TESTOWAŁEM NA ŻARÓWCE.
Witam W tv jak wtemacie przy włączeniu pada tranzystor linii,okazuje się ,że nap. zasilania linii -przywyciągniętym tranzystorze linii-wynosi 180V.Podłą czyłem żarówke 60W i włączyłem TV-wówczas to nap. jest ok132v ,ale po paru sekundach żarówka gaśnie.Proszę opomoc. pozdrawiam
witam A sprawdzałeś przy obciążeniu przetwornicy żarówką? pzdr
Czy to jest Thomson, jeśli tak to sprawdź trafo na żarówce chodzi o zasilanie i tranzystory w matrycy (smd)
Tranzystor odchylania na ohmy wyglada OK. Jednak przetwornica obciążona żarówką pulsuje kilka razy i wyłącza się.
Mi to wygląda na wyświetlacz LCD. Masz rację - moja ślepota. znajduje się żarówka (zaznaczyłem na zdjęciu) - o ile się nie mylę Albo LED. Tak czy inaczej bez podświetlenia tego wyświetlacza możesz nic nie zobaczyć.
Żarówka ma 60 W a cały kitek wymieniony. A może uszkodzenie po wtórnej?
Po załonczeniu prubkuje.jak obciążę diodę DP80 żarówką (60w) załancza się wysokie niema obrazu.
A czy tranzystor odchylenia poziomego (HOT) sprawny? Odpal bez hota i zobacz, czy wystartuje przetwornica na żarówce.
Chyba Thomson, nie thompson. W Thomson-ach często uszkodzeniu ulega trafopowielacz. Żarówkę wstaw szeregowo z kolektorem końcówki linii i jeszcze raz zrób pomiary.
Najprościej będzie zmierzyć napięcie na żaróweczce.
Sprawdż na żarówce +B czy stabilne
jesli cos jest nie tak to musi migac bledy, czasem miga po kilku minutach, daj mu szanse i obserwuj, jesli nie to sa 3 opcje, 1. uszkodzony procesor, 2. uszkodzony soft lub ram (sa obok siebie) 3. zasilacz glowny wylacza sie tak szybko ze procesor nie zdazy zasygnalizowac co jest nie tak. sprobuj odczytac mu pamierc przez gniazdo kolo euro, tam jest...
Tykanie zasilacza sugeruje że gdzieś na wtórnym masz zwarcie.
Witam! Problem już wielokrotnie maglowany na forum, a mimo to mam problem. Usyst. przy próbie startu ok.70V następnie spada. Dioda nie sygnalizuje błędów. Przy obciążeniu zastępczym żarówką 60W zachowuje się podobnie tzn pojawia się nap. ok 70V i spada. Czy ta przetwornica da uruchomić się na żarówce?
Witam Sprawdzałeś tranzystor odchylania czy jest sprawny. Możliwe ,że zasilacz jest sprawny tylko nieprzechodzi w stan pracy ze względu na obciążenie w końcówce odchylania poziomego. Jak już napisałem , nawet po odpięciu hot-a napięcie jest za niskie , 72V(przy obciążeniu żarówką)
Trafopowielacz podłorzyłem i dalej to samo ,a tą żarówkę żeby sprawdzić przetwornice to mam podłączć do B+ ?
Po zwarciu CL60 objaw bez zmian - napięcie 3,3V od załączenia TV jest za niskie i dlatego procesor nie startuje - układ STV8130 wymieniony. Wygląda to nie na zadziałanie zabezpieczenia lecz na brak pracy H . Czy przetwornica w tym chassis powinna wystartować na żarówce?
Włącz szeregowo w linii +B żarówkę 60W i sprawdź, czy z żarówką też się rozłączy.
Też to mi się nie podoba i jeszcze jedno przetwornica po podłączeniu żarówki 25W nie pracuje
Witaj! Jak jest zwarty tranzystor odchyl. linii to zasilacz był przeciążony i wydawał dziwne odgłosy ale to nie znaczyło że jest uszkodzony więc wylutuj tranzystor i daj w miejsce kolektor-emiter żarówkę 40-60W/230V następnie włącz TV , żarówka powinna zaświecić i zmierz jakie jest napięcie na żarówce.
Witam jesli strzela moze masy niema albo nużki trafa wyrwane, bądź siatka za mocno skręcona? Dodano po 1 Ps. A zasilacz chula przy odłączonym tranzystorze w odchylaniu, na żarówce?
Proszę spróbować uruchomić zasilacz na żarówce, zamiast tranzystora linii.
Może to iskrzenie w trafopowielaczu na wyjściu WN? Próbowałeś dociążyć +B żarówką podczas pracy TV?
na w stępie mam pytanko jakie to chassis?(nie mam schematu), po włączeniu do sieci całkowicie martwy dioda standby nie świeci(elki nowe , inne elementy pomierzone) po izolowaniu diody w gałęzi głównej i podpięciu żarówki do niej standby świeci i reszta napięć się pojawia 6, 17, 24 v, ale w gałęzi głównej jest bardzo zaniżone na przerwie ok 35v a z żarówką...
Ta płyta moim zdaniem nie ma prawa ruszyć na żarówce. Prześledź obwody zabezpieczenia i dojdziesz do wniosku, że tam wszystko ma być akuratne, bowiem odchyłki w różnych miejscach spowodują wyłączenie (także niewłaściwy poziom odchylania pionowego).
wymień elektrolity w przetwornicy i obciąż ją żarówką 40 W ,jeżeli świeci to przetwornica jest ok - uszkodzenie jest po stronie wtórnej(na czas próby z żarówką odłącz linię)
Thomson 72mt60tx przetwornica pracuje napięcia ok,na żarówce 60wat robocze 90 v ?, dioda stby świeci, trafo vn podstawiane, układy tce.. stv.. podstawione , i nadal milczy
Czy na żarówce masz takie same objawy?
Zgadzam się z kolegą. Ale wierzę że poradzi sobie ze zlokalizowaniem tranzystora, którego mu wskażę i wlutowaniu w jego miejsce żarówki w dwóch punktach ;)
Nie za bardzo mogę znaleźć jaka to płyta. Procesor TMP47C834 i drugi TA8659CN. Zasilacz zrobiony na tranzystorach. W tv brak WN. Zasilacz na żarówce ma 59V, po odłączeniu żarówki 135V. Jest to Thomson więc nie wiem czy może na żarówce pracować. Jak jest podpięte trafo to po załączeniu pilotem następuje "wyłączenie" zasilacza. Wcześniej mi zasilacz pulsował...
Nie wiem czy to będzie trafo uszkodzone . Za mało danych napisałeś . Co się dzieje z napięciem B+ w momencie startu ? Założyć LED na trafo i zobacz czy trafo startuje ? Skontroluj dobrze układ odchylania . Jak jest z wydajnością zasilacza , czy wytrzyma stabilizacja na żarówce ? Pozdrawiam
Rozumiem, że przy wylutowanym HOCIE między C-E wpinam żarówkę np. 60 W?
Chassis ICC94D. Sprawdź dokładnie otoczenie HOT-a. Praedopodobnie uszkodzone trafo WN. Sprawdź go na żarówce zamiast HOT-a.
Porada dobra do tx807 a ja mam tx807c a to inna sprawa.
Mam jeszcze jedno pytanie czy w tym modelu można wpinać żarówke miedzy kolektor a emiter tranzystora BU ponieważ żarówka jednak nie swieci poprzednio zaswieciła po wykręceniu i ponownym wkręceniu żarówki przy włączonym telewizorze??
Przy próbach z przetwornicą warto by zamiast bezpiecznika przylutować żarówkę 230/ 60W.Zaoszczędzi się na elementach .
Popraw temat jak radzi moderator. Sprubój odpalić go na żarówce. Pomierz napięcia z przetwornicy.
Kolejny krok to test na żarówkę(w miejsce TL19 - H OUT).
A jak zachowuje się BU? Jeżeli jest sprawny czy grzeje się?? Jeżeli się grzeje to na 99% trafo. Można spróbować z żarówką jak się wtedy zachowa.
Żarówka wchodzi w grę. Sprawdz DP021, RP021, RP005, RP006,
Czy przetwornica obciążona żarówką będzie w tym TV pracowała ?
Witam , dziękuję za zainteresowanie . Jest to telewizor Thomson . Dodano po 4 Po zdobyciu żarówki opiszę dokładnie usterkę oraz przebieg naprawy .
Po podłączeniu miernika na DP080 jest napięcie 126V w chwili wyłączenia się wysokiego napięcia napięcie UB1 wzrasta do 180V. Podłączyłem żarówkę C-E tryb ten jest szybszy parę sek.jest 126 a następnie wskakuje 180V.Na wyjściu STV 8130 pin 8 jest napięcie 8V na pin 9 - +3.3V natomiast na pin 1 i 2 z +12V wzrasta do + 18V.Elektrolity w przetwornicy wymieniłem.Co...
Napięcie najpierw 80v, potem podnosi się do 120V i w trzeciej fazie skacze jeszcze wyżej na bardzo krótko, że nie mogę zmierzyć i znów spadek. Na podłączonej żarówce Ladnie to widać.
ja do mieżenia oriętacyjnego napięcia żażenia stosuję żarówkę 12v i fotoopór w razem zamknięte w obudowie tak aby żarówka oświetlała fotoopór podłączam żarówkę pod żażenie i mierzę opór fotooporu i następnie podłączam żarówkę pod rególowany zasilacz i podnoszę zasilanie tak długo aż uzyskam taną oporność wtedy mieżę napięcie zasilania i już wiem jakie...
Witam. Proponuję pomiary dokonać na podpiętej żarówce 60W zamiast hota. Thomsony ogólnie spotykałem z często delikatnymi na wyginanie płytami. Proszę również sprawdzić okolice procesora czy nie ma zimnych lutów, podstawienie czystej pamięci oraz TL431. Pozdrawiam.
Elektrolity wymienione, napięcie za mostkiem dobre, tranzystory sprawdzone, żarówka włączona i... nie uchroniła tranzystora.
trafo było podmienione,diody wszystkie są nowe ,fakt żarówka swieci jasno,na wyjściu z zasilacza jest 154volty
Witam. Powinny być 3 żarówki na 12V Powodzenia
Pomysł jest taki: podaj zasilanie linii z zewnętrznego zasilacza - przez rezystor szeregowy 100R/25W (lub żarówkę 150W), zmierz prąd w obw. linii; jeżeli będzie Ok, to rezystancję w/w oporu można stopniowo zmniejszać (lub zwiększać moc żarówki) kontrolując prąd. Pozdrawiam.
PO włączeniu do sieci pali się kontrolka,napięciaprzetwornicy to +B30V, 5,2v.Nie działa klawiatura lokalna,na żarówce to samo. Przetwornica pracuje głosno.
W które miejsce montujesz obciążenie? Dodano po 1 Bo jak piszesz na początku że ze 120V spada i pozostaje 115V a później piszesz że żarówka tylko dwa razy mrygnie.
Rzeczywiście, po wymianie 100uF, który miał 86uF przetwornica już pracuje cicho, ale telewizor nadal 3 razy startuje i koniec. Wymieniam prawie wszystkie elektrolity i nic. Na żarówce tak samo miga diodia.
Dodam że wszystkie te pomiary wykonuj na odłączonym tranzystorze WN, i podłączonej zastępczo żarówce 230V/60W. Wykluczy to działanie WN.
Elektrolity wymienione, ale bez zmian. Pod 140V z zasilacza mam podpiętą żarówkę, resztę zasilaną tym napięciem odciąłem.
Witam Sprawdzałem diody w zasilaczu i nic nie dało. Mam pytanie czy można odłączyć zas. lini H i obciążyć żarówką Po czym zrobić pomiary napięć.
Witam, Przepraszam, że odpisuję po takim czasie, ale mam dużo innej pracy. Po wielu pomiarach i wymianach. Stwierdziłem uszkodzenie diody zenera 15v (DP053) i układu VIPer20. Po podmianie, zwarty STH13NB60FI :(, bezpiecznik. Czym podmienić ten tranzystor? Teraz, żałuje, że nie chciało mi się przepinać żarówki... Pozdrawiam Darek
Może BUH masz "podrasowane"? W gałąź Usys włącz szeregowo żarówkę 100W - przed trafopowielaczem. Wiele się powinno wyjaśnić.
Witam Sprawdź zasilacz na żarówce ,rezystory RP40,RP41,RP42,RP43,RP44,RP45. Pozdrawiam
odpisze jakie były pomiary dopiero w czwartek wieczorem bo dzisiaj wybywamy z domu .jest to napewna chassis icc17-był nadruk na płycie.narazie wielkie dzięki ----------------------------------------... a propo tej suszarki to mówi że kład ją z tyłu telewizora na obudowie koło kratek nab kineskopem .wcześniej mu startował ale...
Ojj, 508 tam to zły pomysł. Spróboj coś od monitora, typu BU4508 lub podobny. Na dodatek w kolektor szeregowo żarówka-tak dla zabezpieczenia tranzystora. Powodzenia. PS. B+ to podstawa.
A my poprosimy o więcej danych skoro trzeba szukać schematu. O chassis TV, a przede wszystkim o nazwie zasilacza! Ponadto http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic17... pkt 3 i 10. Proszę poprawić zapis nazw. A także tytuł tematu. ------------------- Może teraz z tą żarówką trzeba coś zrobić?
Odpięłem trafo podłączyłem żarówke, żarówka świeci ale takim migającym światlem a dioda dalej mruga więc to chyba nie to :/ :(
Nie działa podświetlanie zegarów. Padł najprawdopodobniej tranzystor sterujący jasnością świecenia (wstawione były za mocne 5 watowe żarówki) Na tranzystorze pisze 3101FB02 firmy SGS Thomson, obudowa TO-220 izolowana. Czy wie ktoś czym to zastąpić lub gdzie dostać oryginał? Z góry dzięki za pomoc.
Sprawdzalem na żarówce i jest OK to musi byc cos w sterowaniu BUH517
Witam! Wymień RP20 - 0,27R w emiterze TP01, jeżeli nie pomoże RP19 - 1k, jeżeli nie TEA2261. Żarówka słabiej obciąża przetwornicę niż cały TV i układ się nie blokuje.
Ja znalazłem , że do Thomson(Saba) HR -7535( jednak to do chassis TX91) http://www.wimel.pl/product_info.php?man... (40330- 27) Poczytaj to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic56... Może to - Thomson TX92 - czy to kineskop? ----------------------------------------...
a co wedłóg Ciebie można jeszcze sprawdzić w zasilaczu ? Jeżeli obiązony żarówką 40W pracuje i napięcia choć zaniżone są stabilne ?
Dość, ja też nie rozumiem coś, zdałem sobie sprawę, że jeśli żarówka jest podłączona impulsy są także napięcia są prawidłowe Koniec tranzystor jest dobry?
Wstaw żarówkę 100W zamiast bezpiecznika, to zaoszczędzisz na tranzystorach. Reszta jak wyżej.
Możesz spróbować, za bezpiecznik żarówka, jednak daj oryginał...na próbę możesz dać go...nic się nie stanie.
Proszę podłaczyć żarówkę w miejsce TL19 (buh515, 517) i sprawdzić napięcia z przetwornicy.
Przetwornica pracuje napięcia ok ,dioda stb świeci, nie reaguje na pilota wysokie nie wchodzi nawet na chwile, podstawione:pamięć, procesory, trafo VN,tranzystory sterujące BU ,na żarówce 90V z tranzystorem i ..........milczy
Kod 27 oznacza trzykrotne zadziałanie zabezpieczenia układu odchylania poziomego. Przyczyną tego stanu rzeczy jest uszkodzenie trafopowielacza 10566060-P2. Trafił mi się następny THOMSON 29 DL 22 E z tą samą usterką. Po podłączeniu żarówki po stronie wtórnej przetwornicy odbiornik sygnalizuje te same błędy co przy uszkodzonym trafopowielaczu. SWA
Zastanawia mnie tylko jak w tych odbiornikach funkcjonuje protekcja, tzn. jak jest sprawdzane trafo skoro nawet na ułamek sekundy nie startuje główna przetwornica, nie pojawiają się żadne napięcia w tym również zasilanie lini, przy włączeniu żarówki TV zachowuje się identycznie.
daj żarówkę między C a E tranzystora odchylania, tylko go wylutuj przedtem ;) i włoncz zasilacz, jak będzie działała żarówka to spoko a ajk nie to szukaj usterki w nim, elki itp
I jeszcze pytanie: czy to 190V "robi się" przy obciążonym +B, (np. żarówką)czy "na jałowo"? Jeśli nie wystartuje linia, to +B może narastać.
Czy dobrze zrozumiałem? Gdzie konkretnie podłączyłeś tą żarówkę? Podłącz między emiter i kolektor - BU oczywiście odpięte. Pozdrawiam N74
Thomson załóż takie co dają o 30 % lepszy strumień świetlny i zobaczysz
Witam, jak już chcesz się tgo podiąć to w miejsce bezpiecznika wstaw zarówkę,oszczędzisz bezpieczniki a wtedy możesz wszystko po kolei sprawdzać ,mostek prostowniczy ,aż do tranzystora klucza ,przy jakimś zwarciu żarówka będzie się jasno świecić,szukaj dotąd aż przygaśnie.Powodzenia.
dzięki za zainteresowanie! thomson wyświetla kod 27 ,odchylanie sprawne Po podłączeniu żarówki pojawia sie napięcie ok 70V a następnie znika ,pniewz kod 27 to szerokie pojęcie to chciałem wreszcie coś sie dowiedzieć bardziej szczegółowo i dlatego chcę te kody>POsdrawiam!
Witam ponownie! Jeżeli sposób kolegi amik9m nie przyniesie spodziewanego efektu Spróbuj obciążyć Usys (B+) żarówką, może coś nie tak z poziomem. Powodzenia.
Witam. Telewizor nie działa, dioda sygnalizuje na czerwono 2 mrugnięcia, chwilka przerwy, potem 7 mrugnięć i tak w kółko. Na żarówce zasilacz też nie startuje, tylko ledwo się żarzy żarówka. Wymieniłem elektrolity w zasilaczu, ale bez efektu. Gdzie mam szukać uszkodzenia?
Chyba nie zbyt jasno napisałem,więc napiszę jaśniej, przetwornica pracuje dość dziwnie i głośno dając zasilanie na trafo wys.nap. czyli na kolektor tranzystora linii 73V, sterowania H brak, po odłączeniu tranzystora i podłączeniu żarówki 100W, przetwornica nie startuje.
Widzisz kolego, po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "przetwornica żarówka" wyskoczyło mi 679 wyników. Jak myślisz? Ile jeszcze razy można napisać gdzie podłączyć żarówkę przy naprawie/testowaniu przetwornicy w zależności od tego jakie ma być jej zadanie?
Witam! Tak jak już wcześniej pisałem kolega ""KRISSERV"" miał 100% racji, przyczyną była tylko spalona żarówka podświetlająca wyświetlacz. Więc dziękuję bardzo koledze za trafną pomoc i na tym temat zamykam.
Tv jak w temacie ,wymieniłem kineskop bo było uszkodzone żarzenie,kineskop był samsunga a wstawilem philipsa ,przetwornica pracuje,napięcia prawidłowe (sprawdzone na żarówce), hot ok. i co dalej ?chassis itc008
Obciąż przetwornice żarówką , pomierz napięcia na jej wyjściach , podaj na forum , może wtedy koledzy pomogą?
Witam , posiadam TV Thomson 29cali DH 22c (icc17).Problem polega na tym,że gdy włączam go głównym włącznikiem zapala się dioda od czuwania.Gdy z czuwania chcę go załączyć to przez chwilę słychać jak pojawia się wysokie napięcie a następnie tv wyłącza się a dioda pulsuje. Gdy odłącze tranzystor sterujący i podłącze żarówkę sytuacja jest podobna.Przez...
thomson żarówka trafo żarówka żarówka philips driver żarówka zabezpieczenie żarówka
listwa trzask pcmcia telewizor kalkulator wiatrowy
Dziwny terkot w lodówce: przyczyny i rozwiązania Błąd 4E1 w Peugeot 308 CC - przyczyny i diagnoza