Szczerze powiem, że to ładnie wyglądać nie będzie jak po ścianie budynku będzie kabel zwisał... Jest na to jakiś inny sposób? No jak jesteś świeżo po remoncie elewacji to nie bardzo. Kombinuj, próbuj. Ja rozumiem, że mogę sobie kupić rurkę ocynkowaną, wkopać w ziemię i podłączyć do niej bolec, no ale... no ale co ? Możesz też skombinować sobie transformator...
Można też wykorzystać pewną właściwość zasilaczy impulsowych, mianowicie tolerancję napięcia wejściowego. Zwykle zasilacze laptopowe mają napięcie wejściowe 100-250V. Szeregowo z zasilaczem można włączyć zestaw żarówek o mocy łącznej ok 300W i zasilać zasilacze laptopowe przez nie, ciągle. Teoretycznie powinny pracować poprawnie.
150 pF tolerancja 2,5% ale nie jestem pewny pozdrawiam
Nie zasilisz tylu tych diod z jednego zasilacza. Proste obliczenie:3,5x0,33x10=11,55W 3,4x0,909x10=30,9W Razem ponad 42W, a przecież jeszcze dodatkową moc musisz wytracić na opornikach ograniczających. Biorąc pod uwagę, że te napięcia mogą być inne (bo diody ZAWSZE zasila się prądem - prąd się kontroluje, a napięcie ustala się samo) to i tak najprawdopodobniej...
co do tej tolerancji napięcia 5v to na zasilaczu o takim napięciu i 2 amperach jest to samo(reset). ja się poddaję...
Według mnie nie ma się czym przejmować. Nieobciążony zasilacz ma zazwyczaj to do siebie że jego napięcie jest wtedy wyższe. Ogólnie istnieje też tolerancja dla napięcia 5V np. w zasilaczu ATX jest to +-5% czyli 4,75V - 5,25V. Na pewno po podłączeniu obciążenia chociaż minimalnego napięcie powinno mieścić się w tych granicach ;)
A cos zlego dzieje sie z zestawem skoro pytasz o napiecia? Zasadniczo przyjmuje sie, ze napiecia dodatnie (mierzone miernikiem a nie programem) maja tolerancje +/-5%.
było już wiele razy, tolerancja dla napięć zasilacza ATX wynosi 5%, napięcie mierzyłeś miernikiem??
Schemat jest OK. układy 78xx maję jakąś tolerancje napięcia.
Dodatkowo trzeba znać moc obciążenia na każdy zasilacz, tolerancję napięcia zasilania w ekranie.
No więc przeproś chipset via bo jak widzisz jest niewinny, a jeżeli są to napięcia w stanie jałowym to nie chciej wiedzieć jakie będą podczas pracy. Podłuż go pod walec i tyle. Generalnie zasilaczy nie opłaca się robić, tym bardziej że nówka kosztuje 50-60zł.
Jeżeli masz dokumentację do płyty głównej, to może pisze w niej jakie są tolerancje poszczególnych napięć zasilających Takie informacje nie są podawane w dokumentacji płyty głównej. Tolerancje określa norma dla zasilaczy ATX. Dopuszczalne tolerancje wynoszą +-5% dla wszystkich napięć.
0,7-0,8 pomijalna różnica, ten parametr ma szerokie tolerancje.
Podbijam. Może ktoś wie jaka jest bezpieczna tolerancja napięcia dla zasilaczy do laptopów ? czy różnica 0,5 - 1V bez obciążenia nie spowoduje uszkodzenia laptopa ?
Najprościej zrób tak: rezystor 68Ω/0,25W i dioda zenera z serii BZX85, ZPY, lub BZV (1,3W). Możesz wstawić diodę na napięcie 3V, lub 3V3- nie ma to większego znaczenia, gdyż i tak napięcia te zmieszczą się w polu tolerancji.
Napisz dokładnie jaki to model zasilacza. Napięcie się waha się na jakim mierniku? Co masz podłączone pod zasilacz? Tolerancja 11,4 do 12,6V.
czym się sugerować czy zasilacz będzie działał w innym laptopie i jak to sprawdzić ? Należy sugerować się: - napięciem (tolerancja +/- 1V); - wydajnością prądową (najlepiej nie mniejsza niż w oryginalnym zasilaczu - w tym przypadku różnica jest dopuszczalna); - polaryzacją.
4szt. paneli np. JA SOLAR 500W (a może 5szt.) Grzałka 1500W 36V Przekaźnik mechaniczny Zasilacz do przekaźnika Termostat Na pewno będzie lepiej 5szt. Co do zasilacza, sprawdził bym czy przekaźnik zadziała na samym napięciu z paneli, powinien mieć tolerancję napięciową, jeśli by jednak było napięcie za słabe, wtedy dopiero zasilacz.
Ten schemat jest również niepoprawny gdyż brakuje w nim diody. Problem w tym, że autor faktycznie właśnie w ten sposób mierzył prąd. Sam policz - zasilacz 12V, oporniki 47 i 5 omów, razem 52 omy, 12/52=230mA. Autor podał 245mA, ale to różnica 6% - tolerancje rezystorów i napięcia zasilacza.
Ważne aby napięcie było 12v i prąd nie mniejszy niż te 700mA, więcej może być.Tolerancja napięcia +-5%.
Domyślałem się tego błędu, ale wszystko aktualne, czerwony kabel to +5V i tam podłączasz jedną nóżkę. Wzór to prawo Ohma - I = U/R. Więcej informacji o prawie Ohma znajdziesz na tym forum. Dokładnie prąd wyniesie 89,(285714)mA. Ciekaw jestem po co ci to :). Zaznaczam że tak dokładne obliczanie prądu nie ma sensu bo oporniki mają przeważnie tolerancję...
Dla napiecia +12V jest 10% tolerancji,czyli jeszcze styka ale warto pomyśleć o lepszym zasilaczu.
http://hobby-elektronika.eu/kondensatory... Tutaj możesz sobie sprawdzić wartość każdego kondensatora ceramicznego podając jego kod i otrzymasz wartość pojemności. Co do elektrolitycznego kondensatora to jest to 330uF/ 200V a W to pewnie tolerancja.
Ponieważ dopiero wróciłem do domu, już dzisiaj sobie odpuszczę, ale jutro spróbuję z diodami, może coś z tego wyjdzie.Podzielę się wynikami, może komuś się przyda... Dzięki za pomoc, pozdrawiamAndrzej :)
Tolerancje wynoszą +-5%
Nie powinny one przekraczać 5/10 % Ten moment gdy nawet tolerancja ma swoją tolerancję ;)
Może zasilać Odpowiedź nie jest tak jednoznaczna. Należy sprawdzić w instrukcji kamery (być może w danych technicznych lub w części zwanej "Warunki bezpieczeństwa" lub podobnej) czy podany jest zakres tolerancji napięcia zasilającego.
No to może tak zostać. Oba napięcia mieszczą się w tolerancji...
Witam! Jak w temacie, jak to zrobic? Napiecie moze sie wachac o +/- 20 V. Pozdrawiam Może by tak trochę więcej danych? Jakie obciązenie, czym zasilane?
Trzymajmy się wersji, że to prąd płynie, a nie napięcie. Co do wyższego napięcia, to wszystko zależy od tolerancji urządzenia, do którego jest przyłożone. to był skrót myślowy :) polynie prąd o napięci 15V oczywiście :) wracajac do tematu mogę jakoś sprawdzić tolerancjętakiego urządzenia? - dokladniej chodzi mi o lampowca OTL zamieszczonego na audioton'ie
nada się, moje też ma 24V ale daje 28V zmiennego, po wyprostowaniu mam około 40V bez obciążenia... ale jak podłączysz duże obciążenie to i tak napięcie przysiądzie do znamionowej mocy 24V. Producenci transformatorów zawsze dają pewną tolerancję, większą - by zagwarantować napięcie i moc znamionową.
Dobra, na razie dzięki wielkie. W poniedziałek pojadę poszukać takiego rezystora, i jak myślisz, czy 9,1 kom z tolerancją 5% by zadziałał? Bo nie wiem, czy znajdę 9 kom z 1% tolerancji w sklepie stacjonarnym.
Witam mam zasilacz 5V czy moge go bezpiecznie podpiąć jako zasilanie komorki? Jaka jest tolerancja dopuszczalnego napiecia zasilania.
Tolerancja napięcia w zasilaczach komputerowych dla napięcia +5V jest max 5% czyli 4,75V a 5,25V . Wspomniany kondensator 470uF spokojnie wystarczy . To nie jest aparatura medyczna do podtrzymywania życia lup nuklearna tylko jakiś wyświetlacz z mikroprocesorem . Po co zawracać sobie głowę jakimiś zbędnymi stabilizatorami .Skomplikowanie układu miało...
No nie za ciekawie to wygląda.Tolerancja = 5%.Wnioski wyciągnij sam.
To bolesne... Ultra Media 125W z tego co z naklejki doczytałem ;) Komputer pracuje stabilnie. Wstawię wentylator Revolteca za 14 zł i może jeszcze pożyje ten zasilaczyk. Czyszczenie i smarowanie nie praktykowałem ale myślę że wymiana będzie skuteczniejsza. Dzieki za szybką odpowiedź myślę że można zamknąć na tym etapie
Pamiętaj, że programowe pomiary napięć nie są wiarygodne. Tylko miernik. Poza tym dopuszczalne tolerancje wynoszą +-5%.
Zazwyczaj prądowy zasilacz do diod świecących po prostu nazywa się "constant current led driver". Możesz to sprawdzić za pomocą dwóch mierników: woltomierza (włączonego równolegle do zacisków zasilacza) oraz amperomierza (włączonego szeregowo z obciążeniem). Możesz zmieniać obciążenie, na przykład dołączając równolegle kolejne (klasyczne) żarówki (żeby...
Czy napięcie zasilacza było mierzone pod obciążeniem? Pod obciążeniem również nie powinno spadać poniżej dopuszczalnej tolerancji.
Wkrętarka będzie się szybciej kręcić ale nie powinno się nic stać 1,5V to nie jest bardzo duże napięcie. Zasilacz może nawet nie dawać napięcia 19,5V ,ma na pewno jakiś rozrzut parametrów (tolerancję). No ale jeśli masz możliwość to kup na niższe napięcie.
Czy to na pewno (i czy tylko) uszkodzenie zasilacza? Taki sprzęt ma pewną tolerancję. Jakie napięcie nominalne mają kondensatory filtrujące w zasilaczu? Oczywiście jeszcze nic nie rób tylko opisz wszystko dokładnie. P.S. I co znaczy spalony zasilacz? Chodzi o trafo, mostek czy wszystko na raz?
Zgadzam się z "Jarooffem". Zawsze jak sprawdzałem napięcia na zasilaczach nigdy nie miałem napięcia jak powinno być (12V lub 5V). Zawsze była pewna tolerancja i nie było żadnych problemów z działaniem.
Tylko że jak patrzę na tabliczkę na zasilaczu w komputerze to ma przedział zasilania 100-240 V. Tylko że w niektórych krajach sieć energetyczna ma 110V, a w innych nawet 240V. I w obu tych krajach występuje tolerancja napięcia w okolicach +-10%. Czyli taki zasilacz powinien 264V przeżyć i nadal będzie zgodne to ze specyfikacją. Bo producent sprzętu...
https://obrazki.elektroda.pl/7192533400_... Tu masz symulację napięć i strat mocy w ogóle bez stabilizatora dla Graetz'a i półmostka. Diody Schottky'ego 40A dla zmniejszenia strat. Zwróć uwagę na prąd kondensatora. Rezystor ogranicza napięcie samooindukcji. Przyjąłem 20mΩ rezystancji uzwojenia trafa tj. spadek o 0,2V dla prądu wyjściowego...
+12v(małpa)13.17 jeżeli napięcia mierzone miernikiem to zasilacz możesz wywalić :!:, tolerancja to 5% różnicy dla każdego napięcia (12,6 to maks) . Bezwzględnie musisz zainwestować w nowy zasilacz :!: czy linia +12v moze powodować niestabilną prace komputera lub go uszkodzić ??... odpowiedź brzmi TAK.
ATX uruchomić na "sucho" zwierając odpowiednie piny (opis jest na forum). A następnie miernik w dłoń i mierzymy napięcie na poszczególnych liniach. AT jest włączniki wystarczy pomierzyć napięcia. Następnie jeśli wyniki są w granicach tolerancji przeprowadź testy pod obciążeniem.
Megabajt MGB-350ATXP4 Wyjąłem sobie zasilacz z komputera mojej dziewczyny ostatnio, bo przy pomiarach pod i bez obciążenia napięcia pływały zachaczając o tolerancje normy ATX. Zasilacz Megabajt mod. MGB-350ATXP4. Od tego co zobaczyłem w środku praktycznie zbladłem. Na każdą linie może 1000uF filtrowania z czego elektrolit dla +12V spuchnięty. Mostek...
Obciążyłem zasilacz dwoma dyskami i napięcie podskoczyło do 11 V, ale monitor dalej nie odpala. Dałem sobie z nim spokój, po prostu niektóre monitory maja większą tolerancje na podawane napięcie. Dzięki za rady!
Posiadasz zasilacz o niskiej jakości wykonania Codegen 300W. Przede wszystkim należy pomierzyć napięcia i jeśli mieszczą się w granicach tolerancji wymienić wentylator. Jeśli z napięciami nie jest za dobrze lub postanawiasz zakupić nowy zasilacz to mogę zarekomendować Seasonica S12 II 330W, tanio jednak nie będzie.
1. Czym mierzyłeś te napięcia? Aby pomiar był wiarygodny należy mierzyć je miernikiem a nie programem. 2. Wg starej normy tolerancje napięcia 12V wynosiły +-10%, wg nowej normy +-5%.
Na pewno nagrzewanie będzie trochę wolniejsze, ale napięcie mieści się w granicach tolerancji kontrolera.
Czym mierzyłeś napięcia, tzn jakim multimetrem? Ile ma napięcia na molexie obciążonym na +12V? 11,68V na +12V jest w normie, ale blisko dolnej granicy tolerancji normy ATX dla tego napięcia. Otwórz zasilacz i sprawdź kondensatory.
Musisz teraz MIERNIKIEM zmierzyć napięcia zasilacza. Pamiętając o tolerancji. Ale zacznij od resetu bios, można wyjąć baterię i odłączyć całkiem od prądu lub użyć zworki na płycie.
Procesor także Ci się przegrzewa więc nim też musisz się zająć. Koniecznie sprawdź też napięcia zasilacza, bo jak mówiłem HWMonitor pokazał, że są poza zakresem tolerancji. Umierający zasilacz lubi zabierać ze sobą inne podzespoły do grobu.
Z założenia zasilacz komputerowy ma obciążone 5V i to znacznym prądem i to napięcie musi być bardzo stabilne , natomiast 12V ma znacznie większą tolerancję . Z napięcia 12V zasilane są praktycznie tylko silniki oczywiście sterowane elektroniką. Nie wiem jaka jest maksymalna dopuszczalna wartość tego napięcia ale różni ludzie twierdzą że dopiero około...
Generalnie przetwornice tych routerów potrafią wytrzymywać napięcia do około 40VDC, gorzej jest z prądem którego górna granica wynosi 1.5ADC. Problemem są też kondensatory elektrolityczne które są zastosowane na napięcie 16VDC max. Teraz oryginalne zasilacze są typu impulsowego. Rzadko spotykamy zasilacze transformatorowe.
Masz za wysokie napięcie +12V.Tolerancja = 5%. Napięcia z Eversta są nieistotne.
gdy ruter nie zadziała wygląda to tak: pobór prądu jest dosyć duży: 3.25A - sugeruje to uszkodzenie jednak routera. Czy podczas nieprawidłowego włączenia nie ma nadmiernie nagrzewających się elementów? To co mnie trochę zastanawia w tym zasilaczu to stosunkowo wysokie napięcie: 5.52 V jak na 5V zasilacz - przy tolerancji 10% powinien mieścić się w...
Witam ! Mam pytanie dot.oznaczeń na urzadzeniach , np NAC 400V , AC 400 V , NAC 415 V AC 440 V , AC 480 V , i podobnie dla prądu jednofazowego : NAC 230 V NAC 240 V , AC 230 V , AC 240V ? Z tego co wiem to napięcie międzyfazowe w PL = 400V , więc skąd te oznaczenia 440, i 480 ,415 ? Piszesz: na "urządzeniach", znaczy, że chodzi o różne sprzęty. Oznacza...
Tolerancja zasilacza to ok 5% - czyli czy ustawisz 18 czy 19V to będzie ok - z uwagi na prosty przelicznik mocy do napięcia lepiej ustawić 19V mniej się będzie męczył zasilacz - o ile oczywiście ta hińszczyzna nie przekłamuje i nie daje za dużego napięcia... bo doprowadzenie np. 22V to będzie już przesada... Powodzenia.
Sprawdź zasilacz " na sucho " . Jak to zrobić znajdziesz w tematach " przyklejonych" . Jeżeli mierzyłaś sprawnym miernikiem to napięcie napewno jest nioodpowiednie. Tolerancja to 5 % .
Jak by to czytać od drugiej strony. Czarny, brąz ,brąz, czerwony, lub pomarańcz, srebrny. Czarny na tolerancję nie pasuje. Jaki elektrolit po mostku. Napięcie. Chyba 40 V. Tym sposobem wyjdzie 11kΩ. Zasilacz z taką rezystancją w szeregu na wejściu?
kolega elektryk zaproponowal pomiar V w gniazdku - domek jest na wsi i mowi że lubią ustawiać napięcie więcej niż 240v dlatego zasilacz moze miec problemy - wezme multimetr i zobacze ile jest. No nie jestem przekonany... Kolegom wyżej chodziło o pomiar napięcia na wyjściu zasilacza. Zasilacze takie mają zazwyczaj dość dobrą tolerancję napięcie zasilące...
Napięć nie mierzy się programami tylko miernikiem. Norma ATX mówi o tolrancjach ±5% dla napięć dodatnich i ±10% da ujemnych. Jeżeli napięcia nie mieszczą się w tolerancji trzeba wymienić zasilacz. Możliwe że te odczyty to wina BIOSa, ale to raczej nie jest wielki problem ;).
Wszystkie. Widać że zasilacz ma problem z utrzymaniem napięcia, napięcie na linii 12V spada dosyć mocno, granica tolerancji to 11,4V. Duże wahania napięcia też nie są dobre.
Zmierzyłeś miernikiem? Jeśli pomiar miernikiem wykaże że napięcia są poza zakresem tolerancji to pomoże tylko wymiana zasilacza.
Nie, mylisz się. Nie ma spadku. A napięcie podawane z tolerancją 0,03-0,05V.
To dziwne, bo już to kiedyś sprawdzałem. A wyglądało to tak: Zasilacz z silną linią 5 V w starym komputerze ładnie trzymał napięcia. Włożyłem go do nowego komputera, który wymagał proporcjonalnie więcej prądu na linii 12 V, niż na 5 V (dodam, że moc zasilacza była wystarczająca). W efekcie otrzymałem napięcie na linii 12 V na granicy tolerancji. Włożyłem...
Tak, te napięcia są poprawne. Mieszczą się w tolerancji +-5%.
Zasilacz o takich parametrach to żaden problem. Zastosowanie zasilacza o mniejszej mocy może skutkować spadkiem napięcia wyjściowego 12V i w efekcie wyłączaniem się keyboardu ( zazwyczaj mają jakąś tolerancję zasilania np. od 9V do 14V), nie mówiąc już o grzaniu się zasilacza. Impulsowy też może być, taka stabilizacja zupełnie wystarczy a i tak keyboardy...
78S12. Nie bardzo, raczej jakiś LDO. Ale warto się zastanowić, czy ów tablet nie posiada już wewnątrz jakiegoś zasilacza o większe tolerancji na napięcie wejściowe
Co prawda te 0.5V powinno mieścić się w granicy tolerancji, jednakże lepiej dobrać zasilacz o tym samym napięciu a ewentualnie wyższej wydajności prądowej.
CO MALKONTENCI no przecież jesteśmy POLAKAMI musimy krytykować pokazujemy strony z nie bardzo udanymi układami / rozmiary rosyjskjej elektrowni/ Koncepcja przyrządu jest prawidłowa zasilacze impulsowe testujemy pod obciążeniem prądowym i dopiero patrzymy na napięcie / musi być w tolerancji ok 2%/ zasilacze impulsowe testujemy kilka minut pod pełnym...
Witam ! Przetwornica do odbiornika to chyba nie jest dobry pomysł. Ja bym tak próbował: Na początek dwa transformatory, pierwszy z dwoma uzwojeniami 6,3V i 2,5V, średnica drutu około 1mm ( żarzenie) , drugi transformator ( na początek ) kilkanaście wolt, średnica uzwojenia podobnie jak przy żarzeniu, prostowanie- powielenie na diodach i kondensatorach....
Dla Twojej wiadomości - zasilacz może mieć wydajność prądową i 100A. Ważne, żeby wydajność prądowa nie była niższa niż zalecana oraz napięcie - tolerancja +/- 1V.
No nie za bardzo, 12V jest za wysokie, tolerancja = 5%. Podłącz zasilacz do płyty, uruchom i zmierz napięcia.
Tolerancja napięć to 5%. Policz sam.
Prawda jest taka, że może tam pracować i to, i to, a już zener za 7,50 to przesada. Chodzi o to, że napięcie zadziałania OVP na nodze 8 wynosi 6,1 do 8,5V w zależności od scalaka, a typowo 7,5V. Jest więc duży zapas z 15V zasilania układu. MTZJ12C nie jest taka rewelacyjna - jej napięcie stabilizacji ma tolerancję 0,5V.
Bez wiedzy o średnim spadku napięcia dla nominalnego prądu diod LED to gdybanie. Można oczywiście przyjąć typowe wartości spadków napiecia przewodzących diod, tak samo zakładając, że będą białe lub ultrafioletowe. Typowa rezystancja klucza w układzie dla Vin=24V to 0.4R (!) czyli spadek dla 0.35A wynosi 0.14V plus spadek na rezystorze rzędu 0.1V i na...
Luty to miejsca lutowania elementów.Co do spirytusu to jasne że chodzi o przeczyszczenie styków i jasne że przy wyłączonym komputerze. Mierzyłeś napięcia z zasilacza miernikiem pod obciążeniem ? Tolerancja dla napięć = 5%.
Co do zasilacza to napięcia i tolerancje masz tu: https://obrazki.elektroda.pl/3128925700_... PS. Oczywiście najlepiej jakby napięca byłby zblizone do wartości podstawowych.
Zbyt mało danych podajesz aby ktoś udzielił dobrej odpowiedzi . Sprawa podstawowa to jakie to jest urządzenie które podłączasz do tego transformatora jak rozumiem przez prostownik. Bywa że niektóre wynalazki pracują z tolerancją napięcia nawet 30% . Zasilacze wtyczkowe niestabilizowane bez obciążone dają znacznie wyższe napięcia ( 12V 500mA bez obciążenia...
Dodam jeszcze że napięcie musi mieć tolerancję +-10% (tak mówi standard ATX) a na poszczególnych przewodach są napięcia: czarny masa, czerwony +5V żółty +12V pomarańczowy +3.3V niebieski -12V biały -5V A jeśli dobierasz zasilacz do do mocy dodaj mały zapas kilkadziesiąt wat np. masz zasilacz 450W daj 500 lub 550W(tak pisałem w poprzednim poście).
dla lini 12V tolerancja wynosi 5% więc się mieści zmierz napięcia pod dużym obciążeniem pozdro
Napięcia mierzone pod obciążeniem ? Obciąż komputer np.3DMarkiem lub innym programem i zmierz .Tolerancja napięć = 5%.12V masz za wysokie.
Pisałem przecież, że nie ma z tym żadnych problemów. Na wielu urządzeniach pisze, że są przeznaczone do sieci 230V i też działają w polskiej sieci. W dzisiejszych czasach gdzie elektronika zasilana jest z zasilaczy impulsowych to tolerancja napięcia zasilania jest bardzo duża. Dodano po 6 Kluczowe pytanie; ile masz zrobionych kaw? 2-3 tysiące? Przy...
Tak więc w praktyce będziesz mógł sprawdzić które napięcie będzie odpowiednie aby nie przekroczyć parametrów wzmacniacza, bądź samego zasilacza, biorac pod uwagę pewną tolerancję większości tego typu układów,być może to wyższe napięcie okaże się w praktyce lepszym rozwiązaniem.
Łączenie szeregowe kondensatorów nie jest dobrym pomysłem, nawet przy rezystorach wyrównujących. Mogą występować niejednakowe napięcia na kondesatorach w chwili ładowania i rozładowania. Dzieje się tak dlatego że kondensatory mają słabą tolerancję pojemności. Ja bym użył kondensatorów na napięcie 350V z zasilaczy impulsowych, do załączania wykorzystał...
Ja chciałbym 2-3 lampy np. po ok 10W. Spadek napięcia determinowany jest również przez natężenie płynącego prądu. Tak niewielkie natężenie nie spowoduje znaczonego spadku napięcia przy zastosowaniu ww. przekroju. Zastosowałbym zasilacz z regulacją napięcia, by je dostosować wg. pomiarów w szklarni. Można też zrobić np. tak. Gdy lampy wymagają np. 12...
--> 12robert12 +-5% z 12 V to jest +- 0.6V , ale nie 1.2 V :D Napięcie co prawda mieści się w granicy tolerancji jak podają niektórzy 10%, ale to moze zaszkodzić twardemu dyskowi
Zasilacz wadliwy. Od kręcenie nie spuchł kondensator. Tylko od jakości elementów. Czy raczej braku. Sterownik jest na napięcie znamionowe 12V a nie pracy. Tolerancję ma. To już podałem.
Układ lepiej będzie obciążyć rezystorem 8,6Ω/25W lub źródłem prądowym 1,4A. Żarówka przy starcie pobiera dużo większy prąd. Nic nie piszesz o założonej tolerancji poprawnego napięcia. Sygnalizację można zrealizować na komparatorze.
Dziękuję za odpowiedź. Czytałem na Elektrodzie o różnych usterkach tego zasilacza, tak więc profilaktycznie zakupiłem również 22µF/50V i go również miałem zamiar wymienić. Dziś późnym wieczorem będę wszystko lutował. Edit: 27 Lut 2011 13:38 Witam, Wymieniłem 4 zaznaczone na zdjęciu kondensatory, dodatkowo wspomniany mały kondensator 22µF/50V,...
Albo wykonaj dzielnik napięcia na rezystorach podłączonych do linii +12V i GND a wyście na sterownik... Dzielnik obliczyć tak aby przy 12V dawał równo 5V na wyjściu. Użyj najlepiej rezystorów z tolerancją 1% lub mniejszą...
Witam. Wszystkie napięcia mieszczą się w granicach tolerancji. Nawet te 3 V. Bo właściwie to nominalnie tam powinno być 3,3 V. Więc wszystko jest jak najbardziej prawidłowo.
NIE! Na załączonych fotkach z oscyloskopowego badania przebiegów sterujących wszystko jest ok. W zasilaczu różnica napięcia wyjściowego powodowana jest tolerancją elementów lub ich dobrem. Trafko ma tak dobrane przekładnie aby przy skrajnie niekorzystnych warunkach zapewnić stabilność wyjścia. Osobiście polecam stareńką lekturę - jako obowiązkową -...
Przeczytałem i jest tylko stwierdzenie serwisu że dysk i przy 10V będzie działał poprawnie co jest oczywistą bzdurą bo przy 10V to dysk nie załączy silnika , ale nie zmienia to faktu że w tym egzemplarzu takie napięcie na linii 12V nie występuje. A co do regulacji to kilka lat temu , kiedy to jeszcze opłacało się naprawiać zasilacze atx nieraz mi się...
Jeszcze spróbuję się pomądrzyć. 1. W takiej amatorskiej konstrukcji przewymiaruj prądowo zasilacz 1,5-2 razy. Pobór prądu przez napęd powinien być napisany w dokumentacji technicznej i z tego obliczysz potrzebną wydajność prądową zasilacza. Oczywiście napięcia powinny być zgodne, z tolerancją +/-20% też powinno działać. Raczej nie stosuj zasilacza stabilizowanego,...
Ten nowy ModeCom jest uszkodzony. Napięcia, nawet bez obciążenia powinny się mieścić w zakresie tolerancji 5%.
Nie przeglądałeś karty. Vref to napięcie odniesienia 1,25V. Rezystor R1 zakłada się o wartości jak wspomniano 120om. R2 obliczysz z przekształconej wersji tego wzoru tj R2=R1*((Uwy/Vref)-1). Wg karty katalogowej dla świętego spokoju R1 nie powinien być większy niż 120om ale może być nieco mniejszy, więc łatwiej może być zdobyć ten drugi rezystor. W...
tolerancja napiąć tolerancja napiąć zasilać tolerancja napiąć urządzenie
pralka blokada polar triak przekaźnik zalany klucz
toshiba 37av501p honda android
Opornik szeregowy dla superkondensatora w Harman Kardon AVR 660 Powolny zapłon w kotle Ariston Clas X: przyczyny i rozwiązania