https://obrazki.elektroda.pl/4030150500_... https://obrazki.elektroda.pl/5370711100_... https://obrazki.elektroda.pl/1154612000_... https://obrazki.elektroda.pl/7656747800_... https://obrazki.elektroda.pl/4050858900_... https://obrazki.elektroda.pl/7172752700_...
Jesli ma to gwarancje to raczej odeslij do serwisu. Twoje pytanie o ten trojkatny element zle rokuje. To zwykly nadruk, trojkat ostrzegawczy, plytka jest czula na ESD. Na zdjeciu widac diody, jedna VCC, druga 3v3. Swieca sie przy podlaczonym zasilaniu?
Co znaczy, że nie daje odpowiedniego napięcia ? w jakich punktach zostało zmierzone ? Czy napięcie jest zaniżone ? Jakie napięcie daje transformator bez obciążenia, bo możliwe, że układ za bardzo obciąża trafo i napięcia przysiadają, ale to by się trafo grzało nadmiernie.
Witam! Ten transformator jest przewidziany do mocy 5,6kW, a u Ciebie jest 8kW! Jeśli sprawność transformatora jest 98%, gdzie 1% to straty w miedzi i 1% straty w rdzeniu, to znaczy, że w rdzeniu wydziela Ci się moc ciepła 80W. Popatrz na dane TERMICZNE tego transformatora: tabelka 3 na stronie 2! Ponadto, producent deklaruje wydzielanie mocy cieplnej...
Witaj Można podstawić .
Między nóżkami magnetrona jest ok 0,8Ω a między każdą nóżką a obudową magnetrona jest ok 50Ω. - masz odpowiedz.Pomiędzy stykami a masą oporność ma wynosić nieskończoność - jeśli jest inaczej to magnetron do wymiany.
Ja przy tym wzmacniaczu mam transformator toroidalny 12V/60W , mostek na 10A i 2 kondensatory elektrolityczne 4700uF/25V . Wszystko działa już prawie rok czasu . I nie zauważyłem żeby się trafo grzało , lekko ciepłe po długim czasie działania. A więc trafo 12V/60W w zupełności powinno Ci wystarczyć.
Sprawny transformator w stanie jałowym będzie się grzał mniej niż w stanie pracy, bo przecież prąd biegu jałowego jest mniejszy niż w stanie obciążenia. Prawda, ale nie do końca. Transformatory bardzo małej mocy mogą się grzać podobnie na biegu jałowym jak pod pełnym obciążeniem. Większość TS2 (prod. ZATRA) miała prąd jałowy ok. 8-10mA - czyli zbliżony...
Witam. Myślę , że w twoim przypadku mógłby zdać egzamin element stosowany do regulacj mocy w elektrycznych płytach grzejnych kuchenek nazywany "podzielnikiem energii". Oczywiście należaloby zamontować go w obudowie . Musiałby to być podzielnik z regulacją plynną nie skokową. Widziałem takie w sklepie http://www.sklep.aswo.pl/szukaj/szukaj.p...
Wg. mnie trafo można zostawić. Najwyżej umieścić go w jakimś nieosłoniętym miejscu, żeby ciepło z niego było odprowadzane. Transformator może się nawet dość grzać. Noretel często stosuje trafa z wyłącznikiem temperaturowym na 130 stopnie, to dużo.
A napięcie na trafo dochodzi? Grzeje w ogóle?
Witam. Mam ta bramę od ponad 8 lat. Wszystko było Ok. Wczoraj przestała działać. Pomyślałem silnik padł ale znalazłem bezpiecznik przy sterowniku EL03 i był przerwany. Aby sprawdzić czy to on jest był winowajcą zawinąłem cienki drucik w miejsce bezpiecznika. OK, wszystko ruszyło. Drucik zostawiłem na noc. Dziś za nim poszedłem kupić bezpiecznik otworzyłem...
Poszukaj zwarcia i usuń, trafo i kondensator muszą się przestać grzać - trafo co najwyżej ciepłe.
Jak wyżej po tym trafo by się grzało przy takim zwarciu, kolega odłączy mostek i zmierzy napięcie z trafa.
Również regulator tyrystorowy nie powinien pracować po stronie pierwotnej transformatora, tym razem powód jest trochę inny: bardzo odkształcony przebieg, który powstaje podczas włączania tyrystora (lub triaka) poza "zarem" zawiera bardzo dużo harmonicznych, które znacznie bardziej "idą na straty", niz poczciwe 50Hz, skutkiem czego trafo grzeje się znacznie...
Czyli tak jak pisałem w pierwszym poście,jeśli już coś sprawdzasz to tak dokładniej bo można się samemu w kanał wpakować. Myślę że poradzisz sobie ze skręceniem. Pozdrawiam Dodano po 2 W przyszłości jeśli będziesz szukał pomocy na forum to kliknij czasem na "pomógł",choćby za to że ludzie czas poświęcają na naprawy nie swojego sprzętu,nawet jeśli czasami...
To już wiemy dlaczego się nie przepala. Miernik do ręki i mierz czy zwarcia nie ma na szynach zasilania względem +/-38V i masy.
Autor daje na trafo 60W żarówki 60W. 60W to takie trochę teoretyczne. Trafo się grzeje. Tak się nie pracuje bez zapasu mocy.
O grzaniu się z powodu prądu wiemy, że moc powstającego ciepła jest proporcjonalna do kwadratu prądu przy stałej temperaturze uzwojenia; natomiast grzanie przez straty magnetyczne jest zależne od charakterystyk rdzenia, których nie znamy, i bywa, że niewielka zmiana warunków pracy (napięcia w sieci, obciążenia transformatora) powoduje dużą zmianę tych...
Witam! Niekoniecznie trafo do wymiany.Na początek odepnij wtórne uzwojenie i sprawdź go na luzie. jeżeli będzie dobrze,to odłącz kondensator elektrolityczny-stary potrafi zwierać i dlatego trafo się grzeje.
Jak dla mnie "przegrzewa sie inwerter" , to zbyt ogólne słowo . Przyczyna moze tkwić" 1-Inwerter ma zabezpieczenie termiczne. 2-Tranzystory sterujące trafo się grzeją (analogicznie Działa zabezpieczenie) 3-Samo trafo ma przebicie na uzwojeniu ,po jakimś okresie pracy.
A co do trafa jestes pewien że jest sprawne. W tych telewizorach zawsze miałem uwalone trafo. Zazwyczaj trafo sie grzało i czasem nawet dym szedł z boku. Jak masz impuls HD i B+ to jak trafo jest ok to wysokie powinno być.
Myślę, że każdej firmie zależy aby kupować podzespoły maksymalnie tanio-markowe firmy nie są tu wyjątkiem. Zresztą (kończąc temat stosowania przekładek dla trafo w f2t) przecież możesz użyć takiej przekładki i sprawdzić, czy trafo grzeje się mniej-ja rewelacji bym się nie spodziewał.
Prawdopodobnie gdzieś kolega zrobił zwarcie. Rozlaczylem te uzwojenia i spiąlem je szeregowo uzyskując napiecie 15v czyli takie jakiego potrzebuje Proszę je rozłączyć, sprawdzić czy nadal trafo się grzeje i zmierzyć jakie napięcie daje każde uzwojenie oddzielnie.
Wygląda, że 7915 jest uszkodzony. Odłącz go i sprawdź, czy trafo się grzeje i czy +15 jest stabilizowany. Twój transformator ma obciążalność tylko 4W, czyli po 100mA "na stronę", więc dla prób możesz stabilizator obciążać opornikiem 150 ohmów/2W. Kolejność wyprowadzeń (element napisem do góry, nogi w Twoją stronę): 78XX: WE-MASA-WYJ, 79XX: MASA-WEJ-WY.
Jeśli na wyjściu masz 16,6V to liczbę zwojów wtórnego podziel na 16,6. Otrzymasz ilość zwojów na 1V. Teraz będziesz wiedział w zależności ile nawiniesz/odwiniesz jaką będziesz miał różnicę w napięciu na wyjściu. Jeśli trafo nie grzeje się - przynajmniej za bardzo - pierwotnego nie ruszaj.
Jak następny padnie za 11 lat to i tak będzie dobrze :). To co zaznaczyłeś to transformator i przekaźniki. Trafo się grzeje bo pewnie jest delikatnie :) za małe. A przekaźniki jak są ciepłe, to albo złe napięcie na cewkach, albo prąd na stykach duży. Jak prąd na stykach jest duży to albo przekaźniki są za małe, albo odbiorniki biorą za dużo.
Jeżeli trafo się grzeje, to warto sprawdzić, a najlepiej wymienić diody w mostku Gretza.
Ja mam ponad 20-letniego ST-J75 i w nim trafo też się grzeje... Chyba ten typ tak ma... Pozdrawiam!
Ja u mnie mam przed trafem :D I działa idealnie. Za trafem to może troche być źle bo trafo może się grzać trochę (chyba się nie mylę). Pozdro K(at)mil
Zastanawiam się jak sterujesz tym tranzystorem że wogole się nie grzeje. Tak jak napisałem wcześniej, w paczkach impulsów po trzy na 50ms tranzystor palił się po jakiejś minucie, trafo też się grzało. Nie jestem pewny czy osiągniesz optymalną moc tego nadajnika.
Ja bym stawiał niestety na trafo przetwornicy. Miałem kilka takich przypadków w Grundigach 100Hz, że po nagrzaniu robiła się przerwa na uzwojeniu pomocniczym po stronie pierwotnej. Gdy ostygł, sam się włączał. To samo było, gdy trafo wymontowałem i grzałem suszarką.
A moze to wina prostownika,wylutuj i sprawdz czy równiez buczy :) pozdrawiam
Lepiej jak będzie 0,5A więcej zapasu, niż 100mA za mało. To i trafo się nie będzie tak grzało.
http://obrazki.elektroda.net/8_124844071... Jednak wcześniej myślałem że trafo się grzeje tylko wtedy gdy jest lampa, ale bez niej jednak też się grzeje. Najpierw sprawdź elektrolity w zasilaczu. Zarówno ich jakość jak to czy przypadkiem których nie jest źle wlutowany (odwrotna polaryzacja). Diody prostownice powinny być na minimum 200V tak...
Przeczytaj DOKŁADNIE to co napisałem o obwodach i rodzaju czujników. Są dwa obwody jeden załączający - Uruchamia wentylator, drugi rozwierny - blokuje spawarkę. Czasami na trafie nie ma czujnika startowego dla wentylatora, bo trafo grzeje się dużo wolniej. O ile mnie pamięć nie myli W Lincolnie czujnik na mostku uruchamia tylko wentylator, a czujniki...
Na zaislaniu jest 230. Po wypięciu trafo z centrali dalej się grzeje... No to albo taka jego uroda albo zwarte zwoje. Gwarancja jeszcze jest?
Podmieniłem też trafo, bo grzało się(Wydaje mi się, że za komuny oszczędzali drut i prąd jałowy był za duży). Bo było projektowana na napięcie 220V a obecnie mamy 230V, poza tym trafo było przeciążone jeśli się grzało. Druga sprawa jest taka, że trafo może osiągać temperaturę 50 stopni i to mu nie szkodzi.
Jeśli transformator nie jest obciążony to pobiera tzw prąd jałowy, a o prądzie jałowym masz [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... Prąd ten zależny jest od przekroju rdzenia i nawiniętych uzwojeń. W małych transformatorach jest niewielki. I tutaj właśnie pisałem ci, żebyś sprawdził temperaturę trafa, bo jeśli prąd jałowy będzie...
Po wybraniu 60 80 i 100% nie grzeje, chociaż dostaje napięcie na pierwotne trafa. A w jaki sposób mierzysz to napięcie? Gdzie przykładasz końcówki od miernika?
Czytaj uważnie.Kolega mówi żebyś wziął nowy przewód i podpiął go do niedziałającego silnika.Kumasz? Haha pouczasz kolegę a sam nie potrafisz czytać,przecież napisał że po zamianie wyjścia w centrali stronami siłownik działa więc siłownik i przewód są OK.
Trafo grzeje się stopniowo, nie mierzyłem w jakim czasie. Czy jest to pół godziny czy dłużej. Po dłuższym czasie jest konkretnie rozgrzane. Nie wiem czy wynika to z obciążenia czy jest liche.
no moze chodzic godzinami pod warunkiem ze trafo jest naprawde duze i ma sporą wydajność prądową. ja mam lampe i mi sie przy lampie trafko grzeje. ale jak do tego samego układu podłącze drabine jacoba to wtedy mozna zagotowac trafo ;/;/;/ jest duuuzo większy pobor prądu. PS zapodaj zdjecia włąsnej lampki??
Witam. Szukaj w okolicach zasilacza. Po transformatorze zasilającym będą mostki prostownicze a z nimi kondensatory elektrolityczne takie duże. sprawdź napięcie na którymś. Jeżeli będzie powyżej napięcia 12VDC to zastosuj stabilizator 7812 + kondensatorek i wentylator o takim napięciu.
z tego co widziałem na rysunku w tamtym poście to dla mnie ipuls jest niedobry,czyli złe sterowanie
Czyli zwykłe trafo + mostek+ LM+ kon. i będzie ok? ?? (trafo -straty=grzanie,LM-spadek U=grzanie). To jak należy rozumieć to , że specjalizowane(impulsowe) zasilacze/ zewnętrzne mają grzałkę w swojej obudowie ? ?? Dlaczego zasilacz impulsowy za 50 pln jest ok a za 6 pln już nie??Ktoś wie?? Nie, mają elementy mogące pracować w temperaturach ujemnych...
A co z mocą samego trafo jak zastosuję więcej niż 200W jak jest w opisie ? Nie wypalę coś w tym AVT ? Zapas mocy jest wskazany (byle nie do przesady), mniej się będzie trafo grzało. Co do tego czy nic nie spalisz, jak napięciowo i prądowo nie przeciążysz kitu to nic się nie stanie.
a trafo grzeje sie ??ja bym zmierzył prąd spoczynkowy
Trafo na wyjściu daje jakieś napięcie? sprawdzałeś czy trafo się grzeje?
Wymień scalak i tranzystor 2 SA 1658. Przestanie przez trafo płynąć składowa stała - przestanie się grzać
Zapas mocy jest po to żeby trafo się nie grzało , bo ze wzrostem temperatury wzrasta opór uzwojeń , a więc traci moc max., poza tym grozi uszkodzeniem. Kolego ele_pp błędnie rozumujesz. Z każdą dołożoną żarówką wzrosną wszystkie spadki U na całej drabince, a ostatni zawsze będzie 0,014Ω * 0,417A = 0,0058V.
Normalnie? jak jest ta 6Π14Π to się trafo grzeje :( -------- poz Jimi
ale trafo grzeje sie tylko tak podczas spawania przy pracy jałowej nic sie nie dzieje a w jaki sposób mam sprawdzić prostownik????
Witam! Buduję spawarkę na rdzeniu EI o przekroju kolumny ok. 40cm. kw.( napięcie 230V -wtórne ok. 40V) Po podpięciu trafa do sieci bez regulacji prąd jest zbyt duży do normalnego spawania (tnie blachę 3-4mm). Chciałem zrobić regulację i wybrałem ten schemat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... (ten drugi, na LM 358 i BTA41/600)....
Zmierz napięcie w przewodzie sieciowym - jeśli masz w domu 3 fazy - może coś się w przewodach pokopało i masz między L a N zamiast 230V międzyfazowe 400V? No bo nie ma siły, żeby na biegu jałowym bez obciążenia trafo grzało się do 110 stopni. Chyba że podłączając nową centralkę do uszkodzonych peryferiów (lub zwartych przewodów do nich) i ją na dzień...
xvb Sądzę, że znasz wzory do obliczania transformatorów? Te posty w tym temacie to rozważania teoretyczne; można coś konkretnego powiedzieć o trafie, gdy się go ma na stole, można pomierzyć i policzyć. Ten ktoś, kto przezwajał to trafo, chyba liczył odwijane zwoje? i nawinął taką samą liczbę? Podejrzewam, że trafo grzeje się z powodu źle obliczonej...
Silnik jest jednoczenie transformatorem zasilania. Jeśli on się grzeje oraz trafo głośnikowe, a lampa nie jest czerwona, oznacza to "lewy" przepływ prądu stałego z zasilacza poprzez trafo głośnikowe. Koniecznie należy sprawdzić czy nie ma zwarcia w podstawce lampowej. Wyjąc lampę głośnikową i sprawdzić czy się nadal grzeje. Może jakiś kondensator ma...
Trafo na pewno podoła prądowo - wystarczyłoby 0,15A anodowe, 2A żarzenia, ale nie zaszkodzi mieć zapas - zawsze to stabilniejszy zasilacz. O ile masz ochotę to dźwigać :D. Katalog podaje Ra=10k dla Rk=270om. Ia=26mA. Powinno wystarczyć by trafo się nie grzało. Przy 7k lampom nic się nie stanie - tylko będzie mniejsza moc. Podają 10k, ponieważ dla klasy...
Ciężko mi to idzie bo: popełniasz błędy i muszę główkować jak to powinno być. Masa i minus - 2,4V. Masa i plus - 12,5V. To co na obydwu końcówkach masz(-) ujemne napięcie? Pisałem abyś odłączył głośniki, a Ty mi piszesz że na głośnikach brak prądu. Głośnik jest podłączony do punktu połączeń rezystorów drutowych R 539 i R 541 a drugi kanał R 540 i R...
Nie pamiętam jak to się liczyło a nie chce mi się szukać,ale te tranzystory w mostku,przy 4-ech omach nie wyrabiają,są za słabe. Ich prąd to 8A . Proponuję Ci wstawić tranzystory np. tip 2955 i tip 3055 gdzie prąd IC=15A,czyli prawie 2 razy więcej, "powzmacniaj" wszystkie ścieżki prądowe przy przetwornicy i zasilające końcówki,możesz też dać większe...
Jeśli maksymalne nap, wzm. to 50V , to dla bezpieczeństwa nie przekraczaj 45V. Są w sieci przecież skoki napięć. To nie jest tak, że po stronie pierwotnej masz zawsze 230V. Różnicę są nawet +-10%. Liczenie na obniżenie napięcia po podłaczeniu obciążenia to bardzo zły pomysł. Przecież w stanie jałowym, bez obciążenia pobór prądu będzie niewielki i co...
Jeżeli trafo dostaje nie mniej, niż 50Hz, a napięcie zasilania nie jest wyższe, niż 380 międzyfazowo, to nie ma problemu. Moc przenoszona przez trafo będzie oczywiście wprost zależna od napięcia zasilania (bo prąd jest ograniczony przekrojami drutu). Jeśli z falownika "wychodzi" przebieg odbiegajacy od sinusoidy, to trafo będzie się bardziej grzać,...
Dostałem do naprawy TV gdzie był uszkodzony trafo przypuszczam nie orginał HG53026CT Zamontowałem taki sam TV chodzi ,ale trafo grzeje się ,a w szczególności rdzeń Czy powodem tego jest nie orginalne trafo,czy coś innego Potrzebuje symbol orginalnego trafo
Odkąd umiem posługiwać się lutownicą to używam tylko lutoli (mam starszą L2A (ok 60W), która nawet po dłuższym użytkowaniu się nie grzeje, i nowiutką L6C zakupioną w tamatym roku, której trafo grzeje się niemiłosiernie, a gdy trochę popracuje to jeszcze dosyć głośno "brzęczy". Co z tego wynika, że starsze lutole były lepiej składane (dokładniej).
Wszystko zależy od odbioru mocy z transformatora (regulacja napięcia wyjściowego), ale spawarka pracuje w trybie impulsowym np minuta spawania trzy postój itp. Trafo mocno się grzeje, ale po to jest czujnik termiczny przyłożony do uzwojenia lub włożony w uzwojenie by po przekroczeniu dopuszczalnej temperatury (około 120 stopni) wyłączył spawarkę. Przecież...
Dzisiaj rozmawiałem z ZDZ i polecono mi mocniejsze trafo 125W. Lutownica jest wtedy bardziej dynamiczna co skutkuje krótszym czasem rozgrzewania grota zatem summa summarum całość powinna się mniej grzać szczególnie uzwojenie pierwotne. Przy czym ciekawostka jest to tak projektowane, że temperatura grota wcale przy tej większej mocy większa nie jest...
Wiesz, jakiś podstawowy wzmacniacz stereo na pojedynczym zasilaniu sobie zmajstruje. Te kilka W wyciągnie. Na początkującego i tak będzie dobrze.... oczywiście że na tym pójdzie asymetrycznie zasilany TDA2030 czy 50. Szkoda czasu na odwijanie -łatwiej wsadzić opornik przed potencjometrem głośności taki żeby trafo się jeszcze nie grzało
Ten IRF nie jest przypadkiem regulatorem i z niego nie idzie na trafo(grzałby się wtedy np.przy p[rzywartym trafie).JK.
witam, na początek może odłącz cewkę i sprawdź czy się trafo grzeje bez obciążenia, a następnie podłącz żarówkę 24V/40W, i zobacz po 2h czy jest w porządku czy nie, cześć
Witam. Potrzebuję pomocy przy naprawie UPS. Model Quer Kom0554. Wszystko działa, poza tym że strasznie grzeje trafo. Właśnie z tego powodu jest w naprawie. Poprzednie trafo uległo uszkodzeniu i zostało wymienione na nowe. UPS ożył, ale podczas pracy, nawet bez obciążenia, mocno grzeje transformator, temperatura nie mierzona, ale po dwóch godzinach,...
Jeżeli masz czyste zwarcie między stykami magnetronu to prawie na pewno jest to jego wina.Są dwie możliwości 1. Izolator styków na magnetronie ma przebicie do masy 2. Magnetron ma wewnętrzne przebicie Jeżeli nie chcesz kupować nowego magnetronu to zdemontuj pokrywe styków i podłącz kabelki bezpośrednio do dławików po uprzednim odcięciu ich od izolatora
W trójkącie trzecia harmoniczna nie wyjdzie na linie (i to jest plus), ale będzie krążyć w uzwojeniach trafa i je grzać (a to jest minus).
Trafo zaprojektowane jest na 220V przy 230 a nawet 240V będzie się grzało bardziej niż przewidział to producent. Kiedy trafo się grzeje, podczas głośnego grania, czy zawsze, zmierz prąd spoczynkowy wieży, odepnij trafo zobacz czy grzeje się samo z siebie.
Skręcenie nie wniosło poprawy, może było dodane jako radiatory chociaż nie widzę by trafo się mocno grzało, także pozostanie zagadką po co dokręcili te dwa kątowniki.
Mam problem, ponieważ chyba za bardzo grzeją mi się transformatory we wzmacniaczu. Jest to n-mosfet projektu irka, filtracja 14100uf na stronę, mostek 15A trafa (identyczne) połączone w następujący sposób: http://img139.imageshack.us/img139/2937/... Jedno trafo grzeje się mocno a drugie słabo. Poza tym grzeją się chyba tylko wtedy kiedy nie...
witam trfo trójfazow ma wszystkie cewki na kolumnach nawinięte w jednym kierunku. przy przeróbce na jedno fazowy dwu kolumnowy i chęci podłączenia cewek pierwotnych równolegle, niestety trzeba jedną z cewek napięcia pierwotnego przewinąć w przeciwnym kierunku (zamiana końców cewki nic nie da, pole elektromagnetyczne pierwszej kolumny przeciwnie skierowane...
Witam! Trzeba by znać ten model od środka, żeby definitywnie odpowiedzieć. Możesz spróbować: Podepnij naładowany akumulator i wypróbuj jeden kompletny cykl z przerwą w dostawie i regeneracją (tzn. do wyczerpania aku i do ponownego naładowania przy włączonym odbiorniku, jaki normalnie jest pod UPS). Większy aku da Ci dłuższy czas pracy bez sieci, ale...
Zgadza się. To najprostsze rozwiązanie i często stosowane. Posiada to wady, wprowadza wyższe harmoniczne przez co trafo się bardziej grzeje i "buczy" ale spokojnie można zastosować. Najlepiej coś na kostce U2008b, w nocie jest schemat. http://obrazki.elektroda.pl/7620793300_1... Można zmienić triaka na jakiś o większym prądzie z uwagi...
Próbowałem z transformatorem około 100VA ale trafo się grzało i wyłączyłem. W temacie znalazłem instrukcję od tego mojego urządzenia i nie byłem do końca pewien jak z tą świecą jest bo nie mam tego sterownika, którym się sprzęt uruchamia. Dla pewności tę świecę wyłącza się samemu po tym jak już się sprzęt zagrzał czy jest ona wyłączana przez jakiś czujnik?....
A nie będzie się to trafo zbytnio grzało z takim "ociepleniem" ?
A czy normalna rzecza jest ze trafo grzeje sie nawet przy znikomym poborze pradu?od jakis 3 godzin wzmacniacz jest wlaczony ale dzwiek jaki z niego sie wydobywa jest cichutki bo domownicy spia,a trafo jest bardzo cieplutkie ...<Hmmm>
:arrow: Awdeg nie sądzisz że jakby to było trafo to mos powinien od razu polecieć albo grzać się przynajmniej? Jak trafo może wpływać na obniżone napięcie na bramce czyli na wejściu? Jeżeli już jakiś feedback to na odwrót (mniejsze wysokie podbijane lepszym sterowaniem).
Ale teraz jest niby jak było i jest napięcie na rdzeniu. A jak zmienię miejscami to nic mu nie będzie? Bo jak łączyłem zaciski to się zaczął za jednym razem trochę grzać. EDIT: Wszystko już "gra i buczy". Ten fazer coś oszukuje. Nie ma napięcia na rdzeniu. Sprawa zamknięta. Dziex za pomoc.
Witam. Jezeli ktoś pisze opinię lub poradę to powinien znać się na temacie. Jeżeli trafo mocno grzeje się bez obciązenia to znaczy, że jest zwarcie w uzwojeniu pierwotnym i prąd jałowy jest dużo wyższy od znamionowego. Wartość tego prądu powinna wynosić ok 0,05-0,1 prądu max. danego trafa i na biegu jałowym nie ma prawa dobre trafo grzać się. Sprawdż...
Dzięki KGS Czyli wychodzi na to, iż grzała jest dobra. Ale podłączając nawet bezpośrednio pod trafo nie grzeje. Może trafo siadło ? ale na wyjściu nie było by 2x12V i nie działała by cała elektronika. Termopara działa. Ktoś ma jakiś pomysł ?
trafo przetwornicy u gory nie ma pekniec plastik.? Przecież pisał że je wymieniał. To wygląda na sterowanie tranzystora. One się naprawdę mocno grzeją ale nie tak aby się poparzyć.
Czy przypadkiem nie zastosowałeś rezystorów 22ohm zamiast 0,22ohm ? to by wiele wyjaśniało. Wymień je i przed ponownym załączeniem wcześniej skręć potencjometr od prądu spoczynkowego do pozycji odpowiadającej jego najmniejszej wartości ( będzie trzeba przeprowadzić ponowną regulacje prądu )
Nadal -140mV. Po wpięciu kolumny zmierzyłem napięcie i spadło praktycznie do zera lecz ten tranzystor się grzeje i trafo głośno chodzi.
U mnie trafo nie grzeje (sprawdzałem kręcąc go małymi krokami i co krok pozostawiałem na około 10min i patrzyłem czy trafo się nie grzeje). Taki układ regulacji prądu zastosowałem już w 2 prostownikach z transformatorami toroidalnymi i nie było nigdy takiego problemu.
Nadmiar prądu to chyba nie problem jesli tylko trafo nie grzeje się przy takim amperażu.
Mamy rozumieć za stosowne potwierdzić Kolegi diagnozę? Oczywiście jest prawidłowa. Trafo prawdopodobnie zostało przegrzane i wystąpiło zwarcie między zwojami efektem tego jest większy pobór prądu i grzanie się. Trafo do wymiany. Wystarczy trafo bezpieczeństwa 24v /400w i dowinąć 4v Tu Kolega trochę przesadził z tym transformatorem 400W w porównaniu...
Przede wszystkim zabezpieczenie o tak niskiej wartości zawsze może ulec wyłączeniu. Po drugie trafo ze zwartym zwojem - grzeje się jak diabli. Proszę załączyć (skutecznie) i dotykając uzwojeń zewnętrzną stroną palca (Drugą rękę należy trzymać w kieszeni) podczas pracy przez kilka-kilkanaście minut sprawdzać temperaturę. jeżeli nie przekroczy temp ciała...
Odświeżam. Trafo grzeje sie tak jak w sprawnym korektorze lecz mam nowy problem otóż po paru godzinach gry siada super stereo tz słychać trzaski bardzo zniekształcony dźwięk. W bloku super stereo i DNL nic sie nie grzeje. Wymieniłem pastę na tranzystorach bd w bloku zasilania. Trafo jest dalej bardzo ciepłe choć u kolegi w tym samym modelu grzał się...
No wlasnie i w tym sek... A napiecie zazenia sprawdzalem na oscyloskopie.
8350 zawsze sie grzeje,taki urok.Tymczasem.
Dobry wieczór Panowie. Przysiadłem woeczorkiem do schematu, i wynółem pewne wnioski- mianowicie, skoro szum ucisza się przy dołączeniu kondensatora na kolektor T113, to jeśli dobrze myśle, powinienem skupić się na pojemnościach i rezystancjach w jego zasięgu? Zastanawia mnie jeszcze zaniżone napięcie zasilania, bo według schematu powinno tam być 27v,...
Tak, trafo dostaje 230 V po załączeniu grzania.
a trafo się grzeje?
Nie może być stałego napięcia bo by sie trafo grzał sprawdź te tranzystory polowe czy czasem nie mają zwraca i dej mi znać, może też być tak że ten TL494 podaje cały czas impuls. Masz może oscyloskop by sprawdzić przebiegi na tym trafo i na tym Tl494, Może być też coś innego do sprawdzenia częstotliwości???
Ja w takich przypadkach mierzę przekrój rdzenia. Z prostych obliczeń mozna oszacować moc trafa. "Ciekawi mnie efekt gdzie pod wpływem zwiększania obciążenia, mimo spadku napięcia moc wyliczona jako U*I ciągle rośnie. Dlaczego tak jest? Finalnie jest ograniczona wymiarami rdzenia?" Przy takich pomiarach będzie rosła moc, ale przy coraz większej mocy...
grzać trafo inwerter grzać trafo trafo przetwornica grzać
schemat silnika pralki siemens parametr maszynowy zasilać lampa solarny
samsung ue55ks8000 samsung rsh5zlbg
Kondensator do odcięcia 800Hz w głośniku 8Ω Brak kodu PIN z numeru 8090 do aktywacji MMS