Nie mam żadnego licznika. Z lektury internetu wynika, że można by tam podpiąć transformator 400/230. Koledzy potwierdzą lub zaprzeczą? Można. Trafo o odpowiedniej mocy.
Przewód PE powinien być połączony tylko i wyłącznie z korpusem maszyny, silnika itp. Jeśli w maszynie są styczniki lub inne odbiorniki na 230 V to musi tam być doprowadzona oddzielna żyła N albo zamontowany w maszynie transformator 400/230 V i z niego zasilone takie odbiorniki. U Ciebie widzę cewkę dołączoną do PE, to jest błąd.
Informacji za dużo nie ma. Znalazłem tylko to: https://obrazki.elektroda.pl/4265437700_... Trzeba to jednak wszystko potwierdzić przeglądając instalację spawarki. Gdyż jak widzimy, ktoś już robił przegląd / modyfikował instalacje i osprzęt spawarki.
Jestem raczej czytelnikiem ale niektóre tematy i zakończenie ich mnie irytują. Zaznaczę że jestem technikiem i nie potrafię sypać ustawami i normami, jednak przytoczona ustawa mówi jakie urządzenia podlegają dozorowi a nie rozwiązuje problemu. A ja jestem osobą, która przez szereg lat odpowiadała w zakładzie za kilkaset suwnic, żurawi, zbiorników ciśnieniowych,...
Kiepska sprawa :cry: ...Dahlanger 220 VAC . Sugerowal bym Koledze jednak falownik. Bez transformatora trójfazowego 400 /230 VAC by sie nie obyło i skomplikowanego przełącznika.
Urządzenia przemysłowe które mają być sprzedawane na różnych rynkach buduje się w taki sposób, aby było zasilane z napięcia 400 V (u nas), czyli wyłącznie z trzech faz. Bo gdy dojdzie do sytuacji takiej jak występuje w Polsce, że (strzelam) połowa gniazd „siłowych” zainstalowanych w budynkach jest typu 3Ph+PE, według jakiegoś dawnego standardu ZSRR...
Napięcia będą ok 1,74 razy mniejsze niż przy zasilaniu 400V (400/230=1,74).
Szyny są uziemione (wymóg). Na łączeniach również jest połączenie metaliczne - miedzy szynami jest miedziana linka z końcówkami oczkowymi a na szynach przyspawane są śruby.. Wszystkie stare suwnice tak miały, że szynoprzewody były 3 polowe a PE po konstrukcji. Dla bezpieczeństwa (ale i z konieczności) w odbiorniki w kabinie jak i oświetlenie obiektowe...
Przewinąć się nie da
Zasilacz ma na wyjściu 24V*20A=480W, sprawność jakieś 90% więc na wejściu 530W i taki transformator trzeba zastosować. Oczywiście w przypadku transformatora będzie to 530VA.
Spalinowy agregat albo zwiększenie mocy, innych możliwości raczej nie ma. Transformator 400/230 o mocy pozwalającej na zasilenie spawarki wyjdzie pewnie więcej niż nowe przyłącze.
Masz instalację we warsztacie do remontu, gdyż na PE (PEN) powstaje napięcie dotykowe. Pewnie do dorobienia uziom, a instalację należy wymienić aby do gniazd trójfazowych dostarczyć osobno N i PE. Poza tym, może to być maszyna z lat '80 lub '90 w której instalację elektryczną wykonano niezgodnie z przepisami, lub grzebali w nich „radzący sobie”...
Wątpię by koszt to była drugorzędna sprawa. Nie wiem o jakiej "mocy pozornej" piszesz? Dla drutu oporowego jest to moc czynna (moc pozorna równa jest czynnej). W przypadku silnika moc znamionowa to moc mechaniczna na wale. By przeliczyć na moc pozorną pobieraną z sieci trzeba znać cosΦ i sprawność silnika. Trzeba też uwzględnić fakt, że silniki...
Jakiś czas temu zrobiłem nakładkę na FEMM, by sobie przyśpieszyć liczenie transformatorów oraz jednocześnie robić z tego model: https://github.com/marcinszajner/TrafoCa... Niestety nadal trzeba wiedzieć, co się robi. Tak jak (at)arturavs napisał, rdzeń z transformatora sieciowego się nie nadaje. Przy 400 kHz będziesz mieć nagrzewnicę indukcyjną zamiast...
Przejść na napięcie 400 V, do oświetlenia wstawić transformator 400/230 V /pewnie oświetlenie LED, więc moc niewielka/, a do ogrzewania grzejniki na 400 V. gniazdka pozostawić normalnie, jak źle podłączą, to sobie spalą czajniki, komputery itp.
Poprawiam: Potrzebny trójfazowy auto albo transformator 400/230 na 230/127 V, moc min 10 kVA. Poszukamy.
Dobrze to powiedz mi jak działają tam zwykłe lamy ledowe na 230 V kupione w Obi ??? Zwyczajnie. Jest transformator 400/230 V.
R4N ma cewkę 1,6VA co daje 7mA prądu roboczego. Typowy RCD ma prąd wyzwalania 15-30mA Swoją drogą to dość dziwne zastosowanie tego przekaźnika chyba że silnik był jednofazowy o mocy nie większej niż 125W. Widzę trzy rozwiązania - zrobić obwód zasilania 5-przewodowy i wykorzystać odpowiednio przewody N (zasilanie) i PE(ochrona) - wymienić stycznik na...
mam to na bieżąco : Ależ to staroć. Jednak transformatora 400/230 VAC nie ma, a o tym pisał kolega jestam . Ja mam całkiem nowe z transformatorem, ale małe chińskie chillery miewają nadprądowe 4 torowe. Nie sprawdzałem czy są to 3p+N. Z ciekawości zobaczę.
Nie będzie asymetrii napięć w maszynie przy transformatorze 1 fazowym? 200W to już coś? Dlaczego miała by być asymetria? Poza tym transformator 400/230 stosuje się bardzo często w tego typu urządzeniach gdzie nie ma doprowadzonego N a jest potrzebne 230V.
Możesz jeszcze zastosować transformator 400/230 jednofazowy, co jest prostszym rozwiązaniem niż falownik, ale również nie ma większego sensu (ale może być tańsze niż nowa betoniarka.
Transformator 400/230 lub wymiana falownika na 1 fazowy. Wydaje mi się, że przy tej mocy pompy prędko Ci się ta inwestycja nie zwróci.
Witam, Czy może ktoś z forumowiczów wie w jaki sposób zasilić odbiornik 1 fazowy z trzech faz, równomiernie je obciążając. Jedyne co mi przychodzi do głowy to transformator separacyjny 400/230 ale tym sposobem obciążę tylko 2 fazy. Jestem laikiem, więc chętnie poznam nawet oczywiste rozwiązanie. z góry dziękuję
Transformator mam 400/230 bez dodatkowych odczepow. Spróbuję jeszcze na transformatorze separacyjnym 230/230 podpinajac się pod jedno z uzwojen. Ewentualnie przy starcie zasilę go z napiecia miedzyfazowego, a po chwili przełączę na fazowe. Regulator mam GAVR20, niby producent pisze ze startuje od 5v, ale to nie prawda.
Parę miesięcy temu miałem u znajomego podobny problem, rozwiązaniem prostym i skutecznym było użycie typowego transformatora sterowniczego 400/230 ->24V o mocy 100VA.
Czyli coś z państwa teorią jest nie dokonca tak jak mówicie. Czy ja jestem w jakimś błędzie? Owszem jesteś. Bardzo często stosuje się tego typu transformatory w maszynach, bo pierwotne uzwojenie pracuje jako autotransformator 400 /220 VAC i z odczepu 220 VAC zasila część sterowania maszyny, np. uzwojenia styczników, a wtórne uzwojenie 24 VAC inne obwody...
U mnie w pracy tak wygląda podłączenie zasilania i transformator 400/230 do obwodów sterowniczych w jednej z kilkudziesięciu szaf sterowniczych. Widoczna na zdjęciu niebieska żyła jest niepodłączona - nie wykorzystana, po prostu podłączenie jest realizowane przewodem 5x zamiast 4x.
(at)mars19 No to są dwie opcje, jest N jest wszystko oczywiste. Jest PE, dajesz transformator 400/230 o małej mocy, uziemiasz punkt neutralny i dalej zasilacz.
Jeśli cewka jest na 400 V to nic nie wymyślisz. Najwłaściwsze rozwiązanie, to zakup takiego z cewką na 230 V
Wystarczy transformator 230/400. Zasilić 230 i odwinąć /400/ żeby po prostowniku było 450V DC.
Faktycznie może to być jeszcze szafa robiona według starych dobrych standardów z transformatorem 400/230 lub 400/24 do obwodów sterowniczych. Wtedy są tylko zaciski L1,L2,L3 i PE.
Zdarza się, że maszyna ma wtyczkę 5x, a N nie jest wykorzystane w samym urządzeniu - 230V bierze się z transformatora 400/230. Tak robią firmy właśnie z myślą o sieci 3F+PE.
W takim układzie zastosowanie transformatora 400/230 V jest realne.Cena takiego transformatora o mocy 100W to około 65 zł i masz problem z głowy.I nie musisz dokonywać żadnych przeróbek w instalacji.A i u sąsiada możesz spawarkę z zabudowanym trafem bez problemu podłączyć.
Zależy co to za urządzenia i czy wymagają przewodu neutralnego do pracy. Jest sporo urządzeń z silnikami trójfazowymi które neutralnego nie potrzebują, a ewentualne obwody sterownicze jeżeli takie istnieją są zasilane przez transformator 400/230. W każdym razie tak jak jest obecnie być nie może - gniazdo musi koniecznie zostać objęte ochroną wyłącznika...
Jeśli jest to wciągarka to autor tematu musi sobie uświadomić jeszcze jedną rzecz oprócz tego, że silnik nie potrzebuje N: Proszę rozważyć układ, w którym obwody sterownicze zasilane są np. z transformatora 400/230 V. Nie we wszystkich aplikacjach potrzebny jest przewód N. lub styczniki z cewkami na 400V co raczej rzadko się spotyka.
Nie wydaje mi się, żeby można było podłączyć dwie fazy pod przewody gdzie jest 48,5Ω. Popłynie duży prąd. Podłączyłbym L1 i L2 pod zaciski z rezystancją 127,5Ω.
Nie widać dokładnie ale ten transformator zasilany jest z L1 L2 400V, trzeba szukać zamiennik na 20V albo przerobić na trafo 230/20V.
Niestety temat w którym pytałem o to dlaczego w urządzeniach dźwigowych nie wolno stosować transformatorów 230/24 do układów sterowania został zamknięty, a ja chciałbym się tego dowiedzieć, dlatego liczę na krótką odpowiedź tu.
Ten wcześniejszy elektryk nie lepszy. Czujnik poziomu cieczy i czujnik zaniku fazy potrzebują N a położył przewód 4 żyłowy o przekroju 4 czy 6mm2. Zabrakło jednej żyły to podłączył wszystko pod PE. Tutaj trzeba wymienić przewód na 5 żyłowy (lub o ile to możliwe 4 żyłowy ale o większym przekroju) albo zastosować dodatkowo transformator 400/230 (ale brakuje...
Jak masz w obudowie miejsce to możesz użyć transformatora sterowniczego 400/230, ewentualnie dopasować wentylator zasilany DC.
Może dobrać inny, byle trzymal potrzebne napięcia i moc. Nawet montaż typu przykleić do góry nogami na silion i podłączyć przewodami do płytki. Powinno się znaleźć dość łatwo (INDEL?) i chyba najtaniej. Btw. jest jeden na ebay'u ale 159$ + wysyłka chyba nieopłacalne? :( A nie ma ten transformator bezpiecznika w srodku? Sporo transformatorów "naprawiłem"...
Rezystancja w transformatorze nie jest istotna dla zasady działania, nawet transformator wykonany z nadprzewodnika może działać poprawnie i nie robić zwarcia. Za to, że transformator pobiera niewielki prąd ze źródła napięcia przemiennego, odpowiada reaktancja indukcyjna. Ale transformatorów nie projektuje się, żeby osiągnąć określoną indukcyjność czy...
Jeżeli w maszynie są styczniki to trzeba sprawdzić na jakie napięcie są cewki od nich. Jeżeli po takim podłączeniu zadymiło w skrzynce i wyłączyło zabezpieczenia w domu to coś jest sknocone w połączeniach w skrzynce. Być może przewody są pomylone. Niebieski jest przewodem neutralnym i jeżeli w maszynie są styczniki może być wykorzystany do sterowania...
Zapewne chodzi o takie urządzenie: https://obrazki.elektroda.pl/2874774100_... https://obrazki.elektroda.pl/6128912500_... Niestety także spotkałem się z wykorzystaniem obudowy jako „zera” w dwóch takich nagrzewnicach. Jak widać dawniej elektrycy mieli mocno wy***, albo wbitą do głowy zasadę że „niebieski...
Obecnie masz 2 możliwości przerobienia tej piły. 1. Wymienić przewód zasilający oraz wtyk na 5-żyłowy podłączone zgodnie L1, L2, L3, N oraz PE. Przewód PE ma być połączony tylko i wyłącznie do obudowy urządzenia. Natomiast N ma być podłączony do cewki stycznika i ewentualnie do silnika, jeżeli pracuje on w układzie gwiazdy. 2. Pozostawić przewód 4-żyłowy,...
Witam Polecam poszukać transformator pierwotne - 3 fazy 400 V wtórne - 230 lub 400 V Pozdrawiam Sprawdzę może mam coś z demontażu I w jaki niby sposób transformator ma wytworzyć jedną fazę 230V z trzech?
-Brakuje zabezpieczenia nadprądowego części sterującej - co zostanie z tych cieniutkich kabelków po zwarciu na czujniku ?. -Ochrona przeciwporażeniowa - przewody ochronne nie podłączone . Jeżeli chcesz to zrobić ładnie i uniezależnić się od rodzaju sieci (widzę sprzeczność - układ 4 przewodowy i RCD) do zasilania sterowania użyj transformatora 400/230....
Sprawdziłbym przełącznik 230/400 i podłączenie końcówek transformatora - zarówno tej 400 jak i od 230. Transformatory często w takich sprzętach są nawijane aluminium - a to raczej nie zapewnia dobrego styku.
Może być uszkodzony przełącznik 400/230 lub kawałek uzwojenia transformatora który pracuje przy 400V. Zakładam że przełącznik przestawiony na 400V.
Witam Tak jak jest opisane 0 i 400.
poszukuje przynajmniej podłączenia przełącznika 230/400 i transformatora mocy.
Bo w SVN122 są zaciski tylko X1 i X2 a nie ma N. Czasami, np. w maszynach stosuje się transformatory separacyjne 400/230 woltów. Nie ma tam wtedy neutralnego przewodu, są za to dwa przewody "fazowe", dlatego na lampce jest informacja X1 i X2, zamiast N i L1.
Dowolne trafo sterownicze o odpowiednich parametrach, np. https://www.tme.eu/pl/katalog/transforma... Problematyczne jest dostanie trafa z napięciami strony pierwotnej 400/230 VAC z odczepami, dlatego pytanie (at)78db78 ma sens. Swoją drogą, przehandlowałem ostatnio...
Witam Pomierzyłem płyty jeszcze raz żeby się upewnić co do ich mocy i jestem pewien że są zbudowane z grzałek o mocy 2800 W połączonych prawdopodobnie w trójkąt. Czwarta żyła jak już pisałem jest ochronną. Jestem po wstępnych testach pracy z grzałkami załączanymi przemiennie z 230 V , w okresie letnim i przy zastosowaniu określonego kleju działa dobrze...
Dodajesz do napięcia sieciowego napięcie wtórne transformatora. 230 + 170 = 400 Zdecydowanie taniej i łatwiej kupić autotransformator o ww mocy.
Odcinek 16 m kabel siłowy spięty 2x4/2 czyli 8/2 myślę że jeżeli chodzi o instalacje w budynku to jest ok myślałem zastosować transformator trzyfazowy 400/230 może to by pomogło no ale cena trochę przeraża ewentualnie chwilowe podpięcie kondensatora mocy ale na kondensatorach przyznam się nie bardzo się znam
Styczniki z cewkami na 24V AC i transformator 230/24 lub 400/24.
Na schemacie widnieje transformator 3 kVA, przy takiej mocy wszystkie pomiary IPZ wyjdą idealnie. Uziemienie uzwojenia wtórnego ma za zadanie utworzyć układ sieciowy TN (TNS). Łatwiej wtedy rozróżnić przewód fazowy i przewód neutralny. Nie ma też konieczności stosowania zabezpieczeń 2P. Maszyny które budowałem w zakładzie także w wersji eksportowej...
Lepszy stosunek mocy do ceny mają większe transformatory, ja kupiłem kiedyś 1kVA za 200zł i to taki z możliwością łączenia uzwojeń szeregowo/równolegle oraz z odczepami pozwalającymi na korekcję o 10% w górę i w dół. Z nalazłem podobną ofertę do mojego 750W/200zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/transf... (jakby...
generować moc bierną pojemnościową i indukcyjną? Albo pojemnościowa albo indukcyjna ale zmiana może nastąpić bardzo szybko i wielokrotnie w ciągu doby. Przykład: masz oświetlenie LED-owe - charakter pojemnościowy. Załączasz duży silnik i już charakter zmienia się na indukcyjny. mój problem polega na tym że wyłączyłem wszystkie urządzenia i został podłączony...
Nie rozumiem Twojego problemu, jeśli masz 3 fazy to zasil ogrzewacz dwoma fazami, nie potrzebny transformator. Jeśli dysponujesz jedną fazą to dołożenie trafo 230/400 nie rozwiąże problemu dużego prądu, bo 16A będzie za transformatorem ale przed nim czyli z sieci dalej będzie pobierał 25A.
Owszem, ale tańsze rozwiązania nie działają jak czytamy wyżej. Ewentualnie można by było dać transformator 230 -> 400 >1,5kw i wtedy podłączyć kondensator.
ile mniej więcej można za tego klamota wołać, Minimum 300-400zł.
Chodzi mi mniej więcej o coś takiego Ten "schemat" w ogóle nie odzwierciedla opisywanej przez ciebie sytuacji. Narysuj porządny schemat uwzględniający inne urządzenia 3f to się przekonasz że nie popłyną żadne wielkie prądy. Jednak w urządzeniach z prymitywną automatyką sterowniczą zasilaną z 230V mogą się dziać "cuda". Istotne jest gdzie następuje...
Jest to tak zrobione że całe sterowanie jest na 400 V dzięki czemu N jest nie potrzebny To akurat no problem - wystarczy transformatorek 400/230 lub 24V.
Najpewniejszym i najprostszym rozwiązaniem jest - jak już ktoś wspomniał - zastosowanie transformatora(ów) 400/230 V , nie zapominając o kwestii bezpieczeństwa (np. różnicówka+uziemienie). Pomysł Kaczorka z przekładnikiem prądowym w zerze odpada - w przypadku jednakowego obciążenia faz przewodem zerowym prąd nie płynie.
Dziękuję ale dlaczego "panowie"? Jest tylko jeden pan który tego nie rozumie. :) Ja napisałem wyraźnie: Co do mocy - nie wiemy jaki prąd płynie przez drut, więc nie możemy dywagować o wymaganej mocy transformatora. Oczywiście 320W wystarczy ale równie dobrze może się okazać, że wystarczy 250W. Przy okazji, dlaczego kolega zaproponował dołożenie transformatora...
Na jakie napięcie jest transformator pomocniczy ?
Witam. Żadne sterowniki niczego nie zmienią, ponieważ transformator jest 1- fazowy czyli przewidziany do zasilania 230V. Jeżeli chciałbyś zmniejszyć prąd pierwotny transformatora i umożliwić jego podłączenie do 2 faz 400V, jedynym wyjściem jest dowinięcie do pierwotnego uzwojenia zwojów, jeżeli jest oczywiście na to miejsce. Jeśli podłączysz diody...
Nie łączy się środka gwiazdy silnika z N! W żadnym układzie połączeń. Nie wiem, skąd wytrzasnąłeś takie... bzdury! W układzie Y/Δ przewód N bywa wykorzystywany, by zapewnić 230 V dla sterowania, co też nie jest regułą, bo bardziej zaawansowane (wg mnie lepiej wykonane) układy mają transformator 400 V/napięcie sterujące (230 V, 110 V, 48 V, 24 V). Dodano...
Jeśli widać że są uszkodzone to oczywiście jest obowiązek wymiany. Jednak (chyba) nie ma przepisu, który zakazywał by stosowania gniazd i wtyczek 3P+PE. Są przecież dalej w sprzedaży, choć u niektórych producentów nie należą do produktów najwyższego priorytetu (zalecane są 5-bolcowe), i to nie ze względu na dziadków i rolników którzy do starego systemu...
Patrząc na zdjecie to spawarka może być zasilana z 3f jak i 1f. Raczej z dwóch (400/380V lub z jednej (230/220V)- po prostu transformator jednofazowy z odczepem na uzwojeniu pierwotnym. Takie spawarki często miały dwa przewody zasilające, a zasilanie wybierane łącznikiem z przodu. Łącznik jest trójpozycyjny, na zdjęciu w pozycji "0" (wyłączone) Autor-...
W obwody_siłowe.pdf cewka stycznika bezpieczeństwa jest stale zasilona (po włączniku głównym) - brak działania zabezpieczenia. Nie rozumiem położenia "stycznik jazdy kontrolnej"/jego styk? - nie może wpływać na włączenie/wyłączenia transformatora 400/230 i nie może być przez to nadrzędnym nad działaniem "przycisk bezpieczeństwa stop" (ten ostatni musi...
Witam. Przygotowywuję się do pisania pracy inżynierskiej z tematu o współczynniku mocy. Muszę rozszerzyć stanowisko pomiarowe na uczelni i wymyśliłem że podłączę do badań na sam początek układ RL. Niestety uczelnia ma dość słabe zaplecze techniczne związane z urządzeniami na większe napięcia i nie mogę znaleźć indukcyjności która da radę na napięciu...
Tak do końca to nie potrafię rozeznać się w tych parametrach. Albo to jest transformator: pierwotne 230/400/480V wtórne 380V, albo: pierwotne 230V wtórne 400/480V. W każdym razie jest transformacja z 230 na ok. 400V i moc 22kVA. Powinien dać radę, przy czym silnik należy połączyć w trójkąt, lub zastosować przełącznik gwiazda/trójkąt, przy czym jak sprężarka...
Albo tym że stycznik nie załącza wszystkich faz Możliwe, ale nie wiem czy DDRowskie styczniki sprawiały takie problemy. Ratowałem ostatnio Elestera SLA16 bo były wypalone styki jednego toru, ale jak się okazało to w nich jest plastikowy klin pomiędzy rdzeniem a elementem ze stykami ruchomymi, plastik z czasem kruszeje i bez niego brakuje 2 mm żeby...
Nie piszcie pierdół. Autor tematu chce do instalacji o zabezpieczeniu 3×16A podłączyć odbiorniki o łącznej rzeczywistej mocy (rzeczywistej a nie na papierze, a w rzeczywistości mniej) ok. 19kW i myśli, że za pomocą transformatora 3×400/3×230V mu się uda. To się nie uda. Wzór na moc trójfazową nie jest jak napisał S=3×400V×16A, tylko S=√3×400V×16A=1,732×400×16=11085VA...
Ile jest w naszym kraju takich transformatorów IT 230 V / TN-S 400 V. Ale jeśli są to gdzie je możemy spotkać.
mam tablicę, na której jest gniazdo siłowe sterego typu 4 - pinowe!!! Muszę z tego gniazda przejść na zwykłe 230V. Proszę podpowiedzcie jak to najlepiej, najbardziej fachowo wykonać!!! Tzn. chciałbym mieć wtyczkę siłową, a z drugiej strony listwę z kilkoma gniazdami!!! może jakiś schemacik????, czy jakieś zabezpieczenie do tego jest potrzebne?????...
Jak potrzebowałem kilka kV do eksperymentu to zrobiłem powielacz napięcia zasilany przez transformator podwyższający 230/400. W powielaczu dałem kondensatory takie jak miałem, chyba 180nF a na wyjściu powielacza kondensatory elektrolityczne (oczywiście zestawione szeregowo do wyliczonego nap).
Witam :) Znajomy ma na firmie prasę do tektury w której spalił się transformator zasilający układ sterowania (transformator 0/230/400/415/24VDC/3A spalony mostek prostowniczy i brak odpowiedniego zabezpieczenia uszkodził trafo). Czy zamiast niego można by było zastosować zasilacz impulsowy na szynę np EDR-120-24 ,czy raczej muszę szukać transformatora...
Co to za spawarka? Spawarki 3 fazowe 400V, które widziałem nie potrzebowały N. Napięcie 230 otrzymywano z transformatora 400/230V.
Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki transformator najlepszy z 400 na 230 głównie do oświetlenia? Ze 4 gniazdka i 4 lampy.. Chciałbym się jeszcze zapytać jak to jest ze gdy jest typ sieci z różnicówka z uziemieniem to nie ma zera w 400v tylko jest samo pe a w starej instalacji bez pe jest normalnie zero? Czy to jest zwiazane z mostkowaniem?...
Wymyśliłem ostatnio iluminofonię dużej mocy na żarówki z dużym gwintem E40. Urządzenie zbudowane jest na tyrystorach i zasilane jest z transformatora 1,5kVA, umożliwia on izolację galwaniczną urządzenia od sieci energetycznej oraz umożliwia zasilanie z sieci 230V, jak i 400V. Transformator posiada uzwojenia: pierwotne PRI 230V lub 400V, wtórne SEC1...
Witam,chcę wyremontować starą instalacje elektryczną w 5-pomieszczeniowym mieszkaniu.Zdjęcie poniżej to schemat.Pomarańczowe to wyłączniki nadprądowe16a,a zielone,to10a.Niebieskie,to ochronnik przepięciowy.W kamienicy nie ma uziemienia jest tylko zero.Wiec będzie zerowanie.ZE Proponuje mi prąd trzyrfazowy.(dotychczas był prąd jednofazowy).Oczywiście...
Może prościej zastosować transformator sieciowy 120-230 V? Bo są takie jak 2x55, czyli 110 na 230 V i 230 na 400 V, pracują zamiennie. Mam takie osobiście jeden mocy 300 VA. Drugi 230 jako 8 kVA, a 400 V jako 3 kVA, ale według nauczyciela, jak to zobaczył, to powiedział bzdury, pisze dane techniczne transformatora.... Ale są różne modele, tylko dopasować....
hm co oznacza stwierdzenie ze toroid ma stała charakterystyke (daje cały czas to samo napięcie i natężenie ) . A nie wiecie z kad wynaleźć transformator 24V ok 350-400 VA
Nie zgadzam się z tym, uzwojenie pierwotne jest zawsze na 230 V A kto mówi, że zawsze jest na 230 V? Przed zmianą napięcia sieci były transformatory na 220 V, a do stosowania w ZSRR czy w USA np. na 120 V. Może być transformator na napięcie międzyfazowe (kiedyś 380 V, obecnie 400 V). A poza tym są inne transformatory niż sieciowe.
Moim zdaniem większość napędów do jakichkolwiek bram jest zasilana 230 V AC , z wyjątkiem napędów zasilanych 400 V AC i napędów z ładowaniem solarnym , ale one nie potrzebują w zasadzie zasilania sieciowego...Jest na wszelki wypadek. Jeśli instalacja jest położona poprawnie , to nic się nie dzieje , producent odpowiada za wyrób i jego bezpieczeństwo...
Prosta sprawa, pomierz napięcie podczas spawania, być może transformator dostaje 230V zamiast 400V.
Kupiłem transformator Breve Stm160 400/230. jak to podłączyć z czujnikiem zaniku faz F&F ckf-b skoro czujnik potrzebuje fazy 1,2,3 z sieci i neutralny N. czy moge N wziąść z trafa? Skad wiadomo gdzie tam N? Dodano po 2 zdjęcia przygotowanej płyty. https://obrazki.elektroda.pl/7120663300_...
Jednak zdecydowałem się na zakup spawarki a ten transformator wykorzystam do czegoś innego.
Myślę, że kolega stanisław1954 po prostu przeoczył że mowa o czterech trafo a nie o dwóch. Ale widać, że nie spał na lekcjach ;) Trafa SN/nn są identyczne? Tak jak powyżej, czy wszystkie mają taką samą kolejność podłączeń przepustów ? czy wszystkie mają taką samą kolejność podłączeń przepustów ? Bardzo dobre, stangertujące w jedynie słusznym kierunku...
Witam dzięki za zainteresowanie temetem.Jednak chciałbym zrobić coś o mniejszych wymiarach.Mam pytanie do projektu ze strony http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/hv/s... Jest tam transformator 12V/400V gdzie moge taki transformator kupić???Czy mam nawinąć go sam czy moge go zastąpić transformatorem do kseonów 190V/6kv czyli gdybym dał...
Proszę sprawdzić, czy załącza się przekaźnik na prawo od transformatorka. Ten co się aktualnie załącza, to tylko przekaźnik od posuwu drutu, a w spoczynku hamuje silnik podajnika. Przy zasilaniu z 400 proszę sprawdzić czy na transformatorek dochodzi 230 a nie 400, bo jest to podejrzane. Jeżeli załącza się duży przekaźnik, to proponuję sprawdzić łączniki...
No właśnie. Taka jest moja rada na podstawie osobistych doświadczeń z trójfazowym agregatem o mocy ok 5,5-6kW. Jedyne co pomogło to transformator miedzyfazowy z 400 na 230 i w ten sposób "wrzuciłem" moc z 2 faz w jedną i jakoś się wyrabiał. Ten pomysł też możesz zastosować jesli nie znajdziesz jednofazowego o odpowiedniej mocy.
Kondensatory mają działo gaussa zasilać, każdy jeden stopień. I chciałbym móc regulować kiedy który będzie się rozładowywał, na począku ręcznie a potem fotokomórkami. Czyli jak mam stabilizatory z 3 nóżkami to też je tak moge łączyć? Ładować chcę z transformatora 230 na 400 potem prostownik i stabilizatiry szeregowo żeby było stabilne 430v.
Chyba, że dasz transformator/autotransformator trójfazowy ale to tylko opcja podniesienia napięcia.
Aktualizacja tego co zostało. Transformatory bezpieczeństwa: TOe 400 uzwojenia 230/24V 16,6A 2x trafo TOe -40 230/24V 1,66A TOe-63 230/24V 2,63A Trafa głosnikowe: TG2-10 2 szt TG2-12 Trafa Sieciowe TS40/57 TS40/1 676 – lampowe TS120 TS180 – z Radmora 2 sztuki Elektronika: Wzmacniacz AWS1 – złożony, polutowany, działał, teraz do sprawdzenia Wzmacniacz...
Migomat GUDE 190 KOMPACT potrzebuje schemat , są porozłanczane przewody pomiedzy przełacznikiem 230 / 400 volt a stycznikiem oraz transformatorem sterujacym prosze o pomoc
transformator transformator kenwood transformator mikrofalowki transformator billion
licznik błędów komórki kondensator technics huawei e5577 antena
czujnik zapięcia pasów czujnik zapięcia pasów
VW Polo 1.4 8V 1996 - Nie odpala, paliwo i iskra są Lokalizacja kości BIOS na płycie VA70/VG70 REV: 2.1 Acer Aspire V3-771G