Tutaj jedynym sensownym rozwiązaniem będzie sterowanie po stronie wtórnej. Zdrowiej dla trafa i operuje się na bezpiecznym napięciu.
Jak jest sterowany transformator? Niemożliwe takie spadki napięcia pierwotnego
...Tauron twierdzi że jego transformatory nie przepuszczają napięcia do średniego. Ja się chciałbym dowiedzieć jak to możliwe i jaka jest zasada działania tego transformatora. Bo ze swojej wiedzy wiem że jak napięcie wzrośnie po stronie wtórnej to także powinno wzrosnąć po pierwotnej.. proszę mi wyjaśnić dlaczego Tauron twierdzi iż jest inaczej. ......
W większości napędy garażówek są zasilane z transformatora . Wystarczy przekażnik sterowany napięciem transformatora podłaczający akumulator zamiast !!!! Transformatora / wtórne /.
sprawdź zasilacz 24V. Z niego gonione są tranzystory sterujące transformatorem separującym sygnału sterowania. Typowo napięcie nie powinno przekraczać 22,5V w stanie bez obciążenia. Częstotliwość taktowania wydaje się prawidłowa. napięcie sterujące tranzystorami IGBT wartości Vp-p 45-50V jest normalne, groźne jest przekroczenie wartości 60V.
Steruję 300A igbt przy pomocy hcpl3120. Zasilanie z pojedynczego napięcia 15V (troszkę większa przetwornica). Częstotliwość przełączania około 1kHz.
Na początek należałoby sprawdzić napięcie zasilania sterowanie wysokiego napięcia objaw jest typowy do uszkodzenia tranzystora WN przed transformatorem WN.
Jak wyłączę transoptor to wtedy na wyjściu jest minimum i to mi odpowiada To w porządku.
Tylko jest 1 problem, strujesz napięciem przemiennym z transformatora przekaźnik który ma być sterowany napięciem stałym. https://obrazki.elektroda.pl/3934910000_...
Niestety nie wiem jak ustawić sterowanie mocą bierną . U mnie Tauron obniżył napięcie na transformatorze i jest lepiej.
Kolego „noe1” to jest logiczne , bo pozwala uruchomić silnik gdy akurat akumulator odmówi posłuszeństwa. Jedyny problem to nadmierne napięcie transformatora w spawarce , dlatego pisałem o kłopotliwym sterowaniu. Lepiej użyć transformatora na jakieś bardziej sensowne napięcie.
W jakiejś ładowarce do akumulatorów zastosowano taki system, że włączanie jest w zerze na cały okres, i zawsze przy przejściu przez zero w tę samą stronę. I to jest dobre do transformatorów, w których pozostaje duże namagnesowanie rdzenia. Przy małym najlepiej byłoby włączać w szczycie napięcia i bez pilnowania znaku.
+B to napięcie zasilania linii a transformator sterujący to mały transformatorek który steruje tranzystorem linii i jest na dolnej płycie
Witam sprawdz tranzoptar tranzystor i układzik który nim steruje
O ile on grid zsynchronizuje się z Voltem, to musiał by on posiadać stabilizację napięcia na poziomie 230V i odpowiednio sterować mocą. W przeciwnym wypadku napięcie pójdzie pod 260V i całe 6kW pójdzie w transformator, mosfety i akumulatory.
Można, ale to kłopotliwe. Trzeba by przerobić układ wyzwalający. Sama sonda to cewka o dzielonym rdzeniu, dwie diody i dwa kondensatory pełniące rolę podwajacza napięcia. To zaś steruje tranzystorem załączającym transformator zapłonowy.
Tak lecz zasilacz martwy na niskim napieciu jak na poczatku. Na tym wiekszym transformatorze na zaciskach 0V. Nie mierz napięcia na zaciskach transformatora, tylko dopiero za prostownikiem. Generalnie uszkodzone mogą być jakieś elementy RC wokół tranzystorów kluczujących i ewentualnie sterowanie.
Najprościej transformator o napięciu wtórnym 24 v , podajesz na styki przekaźnika z których sterujesz cewkę zaworu ,cewkę przekaźnika sterujesz z tego samego napięcia czyli przekaźnik też na 24 v Ac .
Nic nie zawodzi. łączenie w zerze zmniejsza jedynie udar prądowy rozruchu transformatora, jednak go nie eliminuje całkowicie. Ot tak z zastosowaniem tego układu masz Imax<3In. A przy załączaniu ręcznym 5-11In. Sporo w tej materii zależy też od konstrukcji transformatora.
Jeśli masz możliwość zmierz napięcia wyjściowe transformatorów.
Jeśli się odrobinę znasz omiń układ sterowania tyrystora. Podepnij napięcie z uzwojenia wtórnego transformatora bezpośrednio do mostka prostowniczego i wówczas zobaczysz czy prostownik działa. Później będziemy się zastanawiać jak naprawić sterowanie prądu.
Po opisie szukałbym problemu w sterowaniu i gasikach. Sterowanie widzę ic1 VIPer22A, ale on jest do transformatora pomocniczego T3, który daje napięcie sterownicze 12V oraz z niego IC3 lm7805 5V. A sterowanie głównego transformatora T1 jest jak sie domyślam tl494cn przez transformator t2. Szkoda że nie ma schematu, bo sądzę, że problem może być konstrukcyjny.
Mostek ten ma sterować transformatorem wysokiego napięcia. Uzwojenie pierwotne 340V DC na uzwojeniu wturnym ok 10kV 200mA. Taki akurat znalazłem ale mogą to być też IGBT. Pozdrawiam G>W
Możesz zastosować mały transformator 222VAC / 400VAC, do podniesienia napięcia na elektrohamulec, a sterować to z przekaźnika falownika. Sprawdź także, czy przypadkiem moduł elektrohamulca nie posiada w sobie regulatora fazowego obniżającego napięcie przed prostownikiem na cewkę el.ham. Powinno być to na module napisane.
Czesc Czy da sie za pomoca przekaźnika sterowac jasnością np. żarówki ?? Czy mozna zmniejszyć napięcie z 230v na np. 12v ?? ALE bez transformatora/czy jak kolwiek sie to nazywa... ??
Zasilacz - istotne jest napięcie z transformatora i pobór prądu przez układ. Wykrywacz zera ma poważny błąd: przesuwa fazę i daje sygnał nie w zerze. Sterowanie urządzeniami wykonawczymi - istotny jest spadek napięcia na LED-ach, może uniemożliwić poprawne działanie.
sterowanie poprzez transformator synchronizujący, czyli porównywanie napięcia piłokształtnego z sterującym
Na włącznik (te żółte przewody) powinno wchodzić z przed stycznika dwa przewody fazowe, po wyłączniku między fazowe 400VAC idzie na transformator sterujący. Może być uzwojenia pierwotne dzielone - odczep z wyjściem 230VAC lub oddzielne uzwojenie z takim napięciem dla np. wentylatora. Wtórne z transformatora sterującego idzie już na sterowanie "podajnikiem"....
Silnik jest na 230v dc. Ale ja chcę sterować transformatorem gdzie napięcie wynosi 10v i natężenie sięga maksymalnie 1 Amper.
Witam. Czy ktoś się orientuje, co steruje regulacją obrotów w większości stojących wiatraków pokojowych (nie koniecznie nowych)? W tym przełączniku siedzą tyrystory czy transformator zmniejsza napięcie?
Wybierz triak 4Q np BT136. Pamiętaj że tak sterowany triak sprawi że całe urządzenie będzie pod napięciem sieci. A kuku :D Kolega napisał wyraźnie 24 VAC, czyli widocznie posiada stosowny transformator .
1. Na pewno nie 140kV i 10mA (1400W!) - raczej 1mA albo i mniej. Znacznie mniej. 2. Układ nie jest wielką rewelacją ale nie pojmuję dlaczego NE555 i tranzystor bipolarny miałby być lepszy? 3. Lepszy byłby układ na UC3843, z kontrolą prądu ale do tego potrzeba znacznie więcej informacji niż tu podane. Układ pracuje z wyjątkowo niebezpiecznymi napięciami...
Element z 4 zdjęcia to przekaźnik półprzewodnikowy, który może być sterowany napięciem 3-32V. Dodatkowe elementy na płytce to obwody zasilające i sterujące ten przekaźnik. Całość z przetwornicą ma niewiele współnego - to po prostu transformator obniżający napięcie do 24V, załączany elektronicznie.
A to jakiś problem, żeby sterowanie silnikiem podajnika i załączanie napięcia zasilającego transformator zrealizować na jednej płytce? Szczególnie w budżetowych rozwiązaniach.
Przy sterowaniu pierwotna strona transformatora, należy uwzględnić przesuniecie kątowe prądu względem napięcia, po co kombinować jak ktoś kiedyś wymyślił układ U209 specjalnie do tego celu.
Półprzewodnik SSR to triak lub tyrystor, więc przy prądzie stałym włączy się i nie wyłączy do czasu przerwania przepływu prądu. Gdybyś to zasilił napięciem przemiennym z transformatora, dalej mostek prostowniczy i LED, to jest szansa, że się uda te diody wyłączyć. Jeśli nie chcesz kupować transformatora i mostka, to do sterowania diodami należy użyć...
Zazwyczaj spora część odbiornika zasilana jest z transformatora linii. Transformator wytwarza wysokie napięcie o wartości 8,3kV, które jest powielane do 25kV. Wyłączenie wzmacniacza linii spowoduje brak napięcia zasilającego cewki odchylania poziomego i pionowego - to jest pewne. Nieco mniej pewny jest zanik zasilania pozostałych układów telewizora....
"Stabilizator" temperatury do lutownicy transformatorowej. Od wielu lat denerwowała mnie sprawa braku kontroli nad temperaturą grota lutownicy transformatorowej. Przetestowałem różne układy, regulacja na tyrystorze, sterowanie impulsowe lutownicy przez multiwibrator - nie budujcie tego szkoda czasu. https://obrazki.elektroda.pl/1484599200_...
Czyli to uzwojenie dodatkowe pierwotne jest dla APFC? Nie. Projekt transformatora został policzony pod APFC, inaczej mówiąc pod zasilanie półmostka stabilizowanym napięciem 400V. Uzwojenie miało być dwiema połówkami w szeregu, po wyrzuceniu APFC trzeba było przeliczyć uzwojenia na nowo, a nie kombinować. Czy podział na dwie szeregowe połówki był konieczny...
Przekaźnik. Na półprzewodnikach sobie nie wyobrażam, choć mogę czegoś nie wiedzieć. Wolałbym na przekaźnikach tylko potrzebuję układu, który będzie nimi sterował.
Wygląda to na uszkodzenie sterowania napięcia transformatora wysokiego napięcia lub , samego transformatora , który może również uszkadzać takowe sterowanie . Proszę o foty wnętrza spawarki gdyż niestety nie pamiętam układu płyt .
Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie regulatora na tyrystorze po stronie wtórnej transformatora. Regulacja po stronie pierwotniej powoduje dodatkowe grzanie się transformatora.
Czy jest to raczej parametr raczej dany. Który można estymować jako połowa okresu (dla impulsu prostokątnego) i napięcia zasilającego transformator? Tak jest.
Diak odpada, bo napięcie załączenia ma w granicach 30..35V. Zostaje triak + diak przed transformatorem (wiele wad) albo lepiej triak za transformatorem ale sterowany przez specjalizowany układ (wada - triak załacza 10A - radiator itd.).
Dwa, no 3 pytania: - ile instalacji PV jest w okolicy jaka jest odległość do transformatora? - czy przed montażem instalacji był (były) pomiary IPZ? - czy w falowniku aktywna jest kompensacja mocy biernej (sterowanie P(q))?
Z transformatora linii zasilane są układy odchylania, wzmacniacz wizyjny i kineskop - napięcia siatek, napięcie anodowe, napięcie żarzenia. Czasem jest trochę inaczej i trzeba analizować schemat danego odbiornika.
Prawdopododnie jest to trafo 220/9V.Dla pewnosci przepisz co na nim pisze lub sprawdz jakie napięcie jest podane na przekażniku kompresora. POZDRAWIAM.
Sprawdż sterowanie tranzystora linii 12V powinno tam być( maly transformator ob bazy hota) trafo tez jest możliwe ale posprawdzaj napięcia może też nie dochodzić sygnał wtedy na irf9620 bedzie 185V i bedzie zamknięty...
W skrzynce zamontowany jest dwu fazowy transformator bezpieczeństwa.Napięcie z tego transformatora 24V steruje cewkami dwóch styczników pracujących z napięciem 24Voraz ww napięcie 24V zasila lampę przenośną kanałówkę.Sterowanie cewką jednego stycznika jest podpięte pod styki sterujące drugiego stycznika i odwrotnie Jeden stycznik pracuje na podnoszenie...
Ja bym to pędził wyprostowanym i wygładzonym napięciem z sieci (ewentualnie przez transformator separujący), dalej mostek H na mosfetach sterowany z generatora PWM sterowanego sinusem 400Hz. PWM musiało by iść na kilkunastu-kilkudziesięciu kHz. Zastosowanie czterech dwuamperowych mosfetów jest chyba prostsze od budowania wzmacniacza 200W i wyszukania...
W układzie z #4 można dodać diodę emiter-baza przewodzącą w przeciwną stronę do złącza (dla 2N3055 i innych NPN anoda do emitera, katoda do bazy). I oczywiście gasik jak w #5, z kondensatorem "bezindukcyjnym" i z opornikiem dobranym tak, by napięcie nie przekraczało dopuszczalnego dla tranzystora. Potrzebna wartość opornika zależy od wykonania uzwojeń...
Jest to układ U2008 z triakiem oparty na sterowaniu fazowym. Moc transformatora który ma być sterowany wynosi około 100VA. Napięcie ~230V . Czy są może takie układy podobne do U2008 aby można było sterować trzema fazami??
Profesjonalne prostowniki z rozruchem to przede wszystkim moc - transformator o odpowiedniej mocy i sztywny. Nie taki z mikrofali. Po drugie - maja one zwykle układ kontroli napięcia i prostowanie na tyrystorach, co umożliwia odpowiednie sterowanie napięciem wyjściowym.
Czy można sterować przekaźnikiem? Czy napięcie jest prawidłowo wyświetlane?
No tak zapomniałem o zasileniu magnetronu :| tutaj jest prosty schemat http://danyk.wz.cz/magn.html. Czyli przekaźnik ma sterować transformatorem podwyższającym napięcie. Ma on 2 uzwojenia jedno do żarzenia a drugie dające wysokie napięcie które jest prostowanie i zasila anodę. Najlepiej jakbyś sobie obejrzał budowę/konstrukcję kuchenki mikrofalowej...
W spawarkach trafo "sterujące" jest zasilane zazwyczaj z dwóch faz - 400V. Dla obwodów 230V AC jest oddzielne uzwojenie lub część uzwojenia pierwotnego. Napięcie dla elektroniki sterującej to już różnie bywa - 24V lub 42V najczęściej, ale bywają też wynalazki w kilkoma napięciami (sterowanie i obwody silnika na różnych napieciach). Poszukaj tego transformatora...
Spalony transformator SET-240A zasilający sterowanie mikrofalówki. Daje 2 napięcia wyjściowe. Próbowałem podawać z zasilacza 2x9V lub 9V i 12V ale mikrofalówka wyłącza się z sygnałem dźwiękowym Czy ktoś może udzielić mi informacji na temat tego transformatora i napięć wtórnych.
Bo to jest sterownik przetwornicy w sekcji zasilania i zamienia AC (110V) na napięcie stałe DC. I on (ten sterownik) steruje tranzystorem który z kolei steruje tym "żółtym transformatorem". A kontrolą ładowania zajmuje się już inny układ scalony który zasilany jest właśnie napięciem wytwarzanym przy pomocy tego sterownika. Dodano po 18 ta czesc calkiem...
Na przykład w ESAB LTP 450 napięcie 15 V dostarcza transformatory impulsowe sterujące tranzystorami IGBT. Napięcie musi wynosić od 13,9 V do 15,6 V. Jeśli nie, impulsy bramkowe do tranzystorów IGBT zostaną przerwane, a jednostka nastawcza wyświetli kod błędu 10. A zasady sterowania w Froniusie nie znam, dlatego warto najpierw się zastanowić.
Dziękuję za rozwinięcie informacji o wykonaniu panelu czołowego - poszukam takich naklejek. O napięciu ujemnym uzyskiwanym z tego samego uzwojenia transformatora pisałem w kontekście napięcie do sterowania siatek lamp. Przy wyższych prądach to rozwiązanie nie jest zbyt szczęśliwe, ale przy napięciach pomocniczych czemu nie :D
Czy kolegi lampa zawiera tylko wymienione elementy (a gdzie sterowanie)? Ciekaw jestem realizacji zabezpieczeń przed samoindukcją na cewce, choć ona może nie mieć znacznego wpływu. W miarę możliwości - schemat zapodać. Sterowanie to ten zasilacz elektroniczny, w którym na wyjściu jest niewyprostowane napięcie średniej częstotliwości. Może spróbować...
Witam Jak układ jest zasilany z transformatora to trzeba dowinąć uzwojenia które będą sterować bramkami tych tranzystorów. Na początku sinusoidy będzie za małe napięcie aby otworzyć mosfeta ale w takim układzie prąd płynie w szczytach sinusoidy. Trzeba zwrócić uwagę na fazę napięcia na tych dodatkowych uzwojeniach i maksymalne napięcie 20V jakie wytrzymują...
Cześć. Wylutuj i sprawdź co się dzieje na wyjściu z tego transformatorka, zakładam, że to przetwornica DC/DC z jednej strony te tranzystory kluczują przebieg zmienny na transformator, a po drugiej z niego podwyższone napięcie prostuje ten mostek. tymi tranzystorami mocy sterują te scalaki obok. Ściągnij ich datascheet i sprawdź te układy (generatory...
Czy ktoś miał do czynienia z takim trafo? Niedawno zdemontowałem taki z frezarki. Jeden z biegunów transformatora uziemia się, jeśli jest to technicznie uzasadnione, np. niektóre suwnice. Kol. WojcikW jest w błędzie. Napięcia 500-420-380V są spotykane w sterowaniu i sieciach przemysłowych. Temat dotyczył identyfikacji (nie)znanego transformatora i...
Ale przecież w tej spawarce nie ma transformatora sterującego... Skoro napięcia +15/-5V z przetwornicy zasilającej drivery są ok, to nie szukaj tam dziury w całym.
Czy jednak mimo olbrzymich kłopotów przy sterowaniu transformatora po stronie pierwotnej nie warto rozpatrzyc zmiany koncepcji projektu i sterować po stronie wtórnej. Praca transformatora jest stabilna i nie ma problemów czy załączenie w zerze czy w szczycie napięcia - no chyba, że zakłócenia.
Witam. Te halogeny zasilasz z napięcia stałego czy bezpośrednio z transformatora :?: Jeśli z transformatora, to układ pierwotny z triakiem. :idea: Układy tranzystorowe z obciążeniem od strony masy nie będą działały. Pzdr.
Witam! Transformator "zasilany" kawałkami sinusoidy grzeje się niemiłosiernie i potrafi się spalić mimo nieprzekroczonej mocy - to dodatkowy urok rozwiązania nr 2. Jest zatem trzecia możliwość: sterowanie fazowe po transformatorze. Tyrystor 10A kupisz za grosze ... I wreszcie możliwość czwarta: regulator impulsowy pracujący po stronie niskiego napięcia...
Można wysterować mostek tranzystorów przełączających MOSFET układem HIP 4082 sterowanym z mikrokontrolera. Ograniczeniem jest wartość napięcia zasilania dla HIP-a 80V. Dlatego musiałby być zastosowany transformator na wyjściu aby podnieść napięcie do 220V.
Mowa jest o pralce, nie betoniarce. Silniki pralki trójfazowe są nawet sterowane napięciami mniejszymi niż 60 V, szczegóły na załączonym obrazku. Kpisz sobie? Silnik BLDC, więc całe sterowanie (głównie prędkość obrotowa oraz moment) zależy w dużej mierze od częstotliwości. A to "łaskawco" pominąłeś. I dalej rozwadniasz temat; Silnik ma być na prąd...
Jak podasz samo napięcie na piny 1 i 4, to nic nie uzyskasz. Tak jak masz na zdjęciu transformator musi być sterowany za pośrednictwem tranzystora, a tranzystor z kolei sterowany jest przez generator o odpowiedniej charakterystyce impulsu. I właśnie dlatego pisałem ci żebyś sobie poczytał o odchylaniu poziomym. Z tego co pamiętam było to dobrze opisane...
Panowie profesjonalne maszyny nie potrzebują N tylko 3F + PE, jak potrzebne jest napięcie do sterowania 24V czy 230V to jest wstawiony transformator z 400V... supchem jężeli taka informacja w czymś Ci pomoże to używałem Altig 500 na C25A spawając prądami do 200A. Transformator w tym to było 49kVA zasilany z dwóch faz.
Ja sterowałem (też halogeny) przed transformatorem. Po prostu załączałem transformator. Pewnie zamiast toroidalnego jest tam taki płaski??? Musisz sterować napięciem sieciowym
Osobiście zmienił bym przekaźnik na taki z cewką 12V i pod to dobrał bym transformator tj. z napięciem 12V na uzwojeniu wtórnym W jakim celu, taki na 5V jest jakiś felerny? Nie wystarczy? Wszystko zależy od tego jakimi mocami autor chce sterować. dobrze by do niego wpiąć równolegle bezindukcyjne 100nF Kondensatory 100nF są w stabilizatorach typu 7805...
Większe transformatory i więcej tranzystorow. Sterowanie to samo.
Zrobiłem taki wzmacniacz, jakieś dwadzieścia lat temu, ponieważ mam sieć energetyczną z zerowaniem, zastosowałem w nim do napięcia anodowego potrajacz bezpośrednio z sieci, czyli bez trafa anodowego. Był tylko transformator żarzeniowy z którego miałem również napięcie do sterowania przekaźników i minusa. Podpowiem: lamy te choćby były koleje z taśmy...
Czyli nie zrozumieliśmy się, transformator pracuje, zasilany z sieci, a ty podajesz na niego impulsy wysokiego napięcia. Musisz zastąpić iskiernik czymś czym można sterować, 2-5kV to napięcie za wysokie dla większości półprzewodników. Najprostsze rozwiązanie do DIY to iskiernik wyzwalany, czyli z trzema elektrodami, do tego budujesz generator iskier...
Panowie może coś pomogę długi czas walczyłem z podobną konstrukcją. W moim przypadku problemem było sterowanie uzwojenia transformatora triakiem do pewnej mocy trafo działało powyżej 60% gwałtownie spadała moc zgrzewu blaszka niby bardziej się nagrzewała ale zgrzew kompletnie nie trzymał. Dodam że sterownik zakupiony gotowiec z krajów kwitnącej wiśni...
Ale takie sterowanie to się robi intuicyjnie. Bezpieczniki jak wszystkie dobre to trzeba posprawdzać napięcia zasilania ew czy nie wypaliło przekaźnika koło transformatora. F2 to też chyba bezpiecznik.
Witam - chce sterować obrotami wentylatora poprzez zmianę napięcia zasilającego. Zakupiłem transformator 220/110 (2 biegi mi wystarcza 1 bieg 230V 2 bieg 110V) - teraz pytanie - jak podłączyć by przełącznikiem 2 biegowym sterować napięcie zasilające podając je bezpośrednio lub przez transformator - co wtedy gdy podając napięcie bezpośrednio pojawia...
Transformator szeregowy z linią może dodawać lub odejmować napięcie, a sterował tym bedzie pewnie falownik na wtórnym uzwojeniu tego transformatora, w sumie dość banalne zagadnienie. W dzień przy nadwyżce z PV będzie odejmował napięcie i w ten sposób łatwiej będzie nadmiar energii wyeksportować do SN, z kolei w nocy pod dużym obciążeniem będzie dodawał...
po włożeniu wtyczki do kontaktu (zasilacz do niczego nie podłączony, podłączony tylko do sieci przez żarówke) jakie jest napięcie na 12 nodze DBL494 ? sprawdź tranzystory napędzające transformator sterujący (tranzystory są sterowane z DBL494) przed rozwaleniem 'kluczy' na skutek zwarcia po stronie wtórnej powinno uchronić dodatkowe uzwojenie na trafku...
Do sterowania trafka potrzebny jest triak . Tyrystor przepuszcza tylko jedną połówka napięcia sieci .
A transformator na płytce sterującej sprawdzałeś jego punkty lutownicze i czy daje napięcie 24v do sterowania płytki bo po luty przydało by się poprawić. I jeszcze druga rzecz z jakiego napięcia jest zasilany transformator na płytce sterującej bo na zdjęciu widać na nim różne napięcia opisane!!
Witam, Oczywiście stosowanie fabrycznego falownika jest niesensowne ale mógłbyś spróbować zrobić jakiś prosty generator z regulacją częstotliwości np. na 555, i z niego sterować wentylator. Możliwe są dwie wersje: z generatora sterować klucze MOSFET podłączone do niskiego napięcia i nimi sterować transformator dający na wyściu 230V lub prostować napięcie...
Witam ! Prawdopodobnie ta kostka to transformator, z którego zasilane są lampy CCFL podświetlające matrycę. Jest to częste uszkodzenie zarówno w TV jak i w monitorach LCD. Uszkadza się konkretnie uzwojenie wysokiego napięcia. Najczęściej jednak układy i transformatory służące do sterowania lampami podświetlenia są dedykowane modelowi sprzętu. Myślę,...
Jeszcze pytanko co do mocy strat: P=Ic * Uce Uce to spadek napięcia na złączu kolektor-emiter? Tzn gdy tranzystor jest nasycony to potencjał na kolektorze jest równy potencjałowi na emiterze (wtedy spadku napięcia tak jakby nie ma dopóki nie pojawi się obciążenie a napięcie spadnie na emiterze-bo tranzystory to nie idealne źródła prądowe)? Gdy tranzystor...
Czy ten regulator fazowy to taki "ogólnie dostępny" do sterowania grzałek, silników etc. czy dedykowany do sterowania transformatora bo różnica jest podstawowa . Ten pierwszy jest załaczany w "0" a ten drugi powinien być załączany w "szczycie" ze wzgledu na indukcyjny charakter obciązenia.
MOS-FET do przełączania napięć przemiennych z transformatora nie wydaje się dobrym rozwiązaniem(i to nie ze względu na grzanie, ale skomplikowane sterowanie przełączaniem dla prądu przemiennego),myślę więc że powinieneś pozostać przy przekaźnikach.
Czy pozostałe napięcia są prawidłowe? Nie napisałeś czy tuner działa,czy wyświetlacz świeci ,czy jest sterowanie.
Ad1. Nie podałem nazwy bo to bezfirmówka. Typowy układ 2 tranzystorowy forward po 2 igbt w gałęzi. 160A prąd max. Ad2. Skoro sprawdzenie wszystkich elementów typu: rezystory, induktor,kondensatory, diody,mostek prostowniczy, transformator pomocniczy, przekładnik, trafo mocy i dławik wyjściowy to dla Ciebie jest nic to nie wiem po co wogule to robiłem?...
Sinus modyfikowany - nowe, bajeczne określenie na zniekształcony przebieg prostokątny... Chociaż tutaj moglibyście nie propagować tego badziewia językowego. Autorze, transformator ma teraz połączone uzwojenia w fazie. Rozdzielasz uzwojenia i zamieniasz miejscami końce jednego z nich żeby uzwojenia były w przeciwfazie. Łączysz koniec jednego uzwojenia...
Posiadam transformator 230V 60A oraz regulacje a-c. Chciałbym użytkować transformator przy napięciu wejściowym pierwotnym 140-150 V. Pytanie jeżeli będzie użytkowany przez dłuższy czas na zaniżonym napięciu czy to zaszkodzi transformatorowi?. Naturalna praca transformatora to sieciowe napięcie 230 V. Będzie się zdarzało, że praca transformatora na zasilaniu...
Szukając informacji na temat tego transformatora impulsowego znalazłem niepełny schemat połączeń i tak się zastanawiam czy to sterowania będzie potrzebne coś jeszcze oprócz tego transformatora. Bo jak będę tu sterował napięciem na wyjściu ( kątem załączenia tyrystorów )? Czy może wystarczy do tego sam Timer NE555 odpowiednio połączony, a regulacja kąta...
Ja rozpoczął bym od podłączenia transformatora i sprawdzeniu spadku napięcia .
Trzeba zacząć od zasilania, po transformatorze mostku zobaczyć czy napięcie zasilania całego układu nie spada diametralnie podczas załączania przekaźnika, strzelam że 12V na przekaznik a potem 5V na sterowanie (procek), ale bez zdjęcia wnętrza płytki i podstawowych pomiarów to wróżenie z fusów.
Wszystko jest opisane w temacie o triaku BTA41 [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v... Triak musi włączać się w szczycie napięcia sieci. Włączanie w zerze szkodzi transformatorowi i triakowi. Użyłbym przesuwnik fazowy i diak, żeby ustalić moment włączania triaka gdzieś dalej od zera napięcia sieci.
Jeśli przetwornica nie wystartuje poprawnie, to jednak pracuje. Transformator sterowany jest szpilkami. Napięcie zasilające MR6710 zamiast 14,1V wynosi 13V, Jednak na wtórnym zamiast 5V jest 0,1V, zamiast 3,6V jest 1,4V i pozostałe nap również prawie zero. Po zasileniu nap 14V rezystorem 510kΩ z 300V jest poprawa. Startuje za każdym razem, ale...
Po pierwsze, trzeba mieć jakiś generator tego, co podasz na ten transformator - może multiwibrator (można na NE555, można na tranzystorach), z niego sterować tranzystor wysokonapięciowy, do którego podłączasz uzwojenie pierwotne transformatora; do tego jeszcze jakiś układ gaszenia przepięć, aby nie pozwolić na wytworzenie napięcia wyższego, niż ten...
Scalony, optoizolowany driver MOSFET i dowolny, malutki zasilacz oferujący izolację galwaniczną to wszystko, czego potrzebujesz dodać do tranzystorów aby stworzyć z nich moduł wykonawczy SSR. Do tego przyda się gasik RC. Na taki układ będziesz musiał jedynie podać sygnał włączający/wyłączający klucze. Kwestia funkcji takich jak przełączanie w zerze,...
transformator regulowanym napięciem transformator wyższym napięciem sterowanie triakiem napięciem
dekodowanie pliku przedwzmacniacz zasilać akumulator denon rezystor
zgrzewarka transformatorowa pralka electrolux ewt1262tdw
Jakie klucze nasadowe kupić? Poradnik wyboru Centrala Nice MC424L - Brama nie reaguje na pilota