Oczywiście że zadziała.
Witam. Moim zdaniem lepiej wstawić klucze z układu 4066. Proste sterowanie i mała rezystancja załączonego klucza. Pzdr.
Wątpliwości mnie naszły gdy zmieniłem miejscami zasilanie anod tej diody, po uruchomieniu symulacji zapala się już tylko jeden kolor a przecież z punktu logiki to powinno być obojętne. Jakiś problem symulatora? LEDy różnią się napięciem przewodzenia, przy za niskim napięciu czerwony zaświeci a zielony już nie Różnica w jasności wynika z rezystorów...
Ten układ sterownika, który podałeś nieco zmodyfikowałem: http://obrazki.elektroda.net/6_123066829... Układ jest całkowicie "autonomiczny" - przy współpracy z zewnętrznym źródłem sygnałów sterujących bramki są oczywiście zbędne. Przełącznik S2 umożliwia sterowanie jedno lub dwufazowe. Pozdrawiam.
Jeśli wejście Reset toleruje płynną zmianę poziomu (np. ma przerzutnik Schmitta), to można. Jeśli nie, to jest ryzyko wadliwego działania.
W moim poprzednim poście pomyliłem się. Przy opisie 160 bar zastosowałeś zawór MAKSYMALNY JEDNOSTOPNIOWY? Tak jest dobrze! Natomiast przy opisie 200 bar musisz zmienić na zawór REDUKCYJNY (w symbolu przerywana kreseczka idzie od wylotu (bo na nim masz mieć równe 200 bar). Aby Twój układ działał poprawnie, trzeba jeszcze dołożyć kolejny elektrozawór,...
Witam. Układ będzie działał ok. Te elementy (rezystor szeregowo z kondensatorem) służą do kształtowania charakterystyki przenoszenia wzmacniacza.
A może zrób taki pilot z wykorzystaniem układu NE555. Twój pilot ma mieć częstotliwość 36 kHz. Może coś takiego. http://obrazki.elektroda.net/20_12346264... Jest to na bazie układu z tego artykułu. http://www.elportal.pl/pdf/k02/37_10.pdf
Tak, pozostaje tylko kwestia doboru rezystorów. Proponuje dać R1 do R4 ok 220ohm a pozostałe rezystory 1kohm.
Przebicie kojarzy mi sie ze zniszczeniem elementu ;) Skoro chcesz podlaczyc wiecej niz 1 diode, przypuszczam ze nie ma to sluzyc celom dydaktycznym a uzytkowym... Jesli tak, to proponuje uzyc jakiegos standardowego przerzutnika astabilnego na tranzystorze, z zasilaniem niesymetrycznym 5-12V. W takim "zwyklym" ukladze zaswiecisz co najmniej 12 diod o...
To klasyczny układ zapłonowy, nie powinno być problemów.
Do sterowania mosfetów nie potrzeba dużego prądu więc możesz dorzucić jakąś małą przetwornicę dc-dc podwyższającą napięcie do tych 30-35V.
Ja osobiście zrobiłbym coś takiego:
Jakoś powinien działać, ale raczej będzie zniekształcał - tam nie ma regulacji prądu spoczynkowego tranzystorów wyjściowych. Nie ma też żadnych zabezpieczeń przed zwarciem, czy przeciążeniem, więc trzeba uważać. A przy uruchamianiu wypada posprawdzać połączenia miernikiem, a potem i tak zasilać z ograniczeniem prądu, licząc się z tym, że może być błąd...
Sygnałem, który informuje o tym, że przetwornica jest aktywa jest samo napięcie z niej A po czym chcesz odróżnić, czy to napięcie z przetwornicy, czy z zasilania twojego układu? MOSFET w stanie włączonym przewodzi w obie strony. Dioda w jedną - jeśli przetwornica będzie podłączona poprzez diodę, to napięcie na niej będzie tylko wtedy, gdy będzie ona...
Antenę obróć o 180 stopni i wyszukaj - dane podałem w poście 8.
Układ zadziała, zostaje kwestia oprogramowania tego :)
Witam, Układ zadziała, chociaż nie wiadomo, jaki jest Twój cel. LED będzie świecił po zwarciu przycisku. Układ tego typu powinien mieć nieco inną konstrukcję (chyba że są jakieś założenia projektu ku temu): - LED z rezystorem powinny być w kolektorze, - emiter bezpośrednio do masy. Twój układ będzie wymagał dość wysokiego napięcia na bazie (U_BE + U_F(LED))...
No a wartości elementów nic Ci nie mówią? Układ zadziała zasilany 12VDC.
Wlutowałem BC639-16-CDI, to jest npn No to OK, bo na emiterze widzę 2 strzałki , nie wiedziałem która poprawna jest. Podmień na jakiegoś darlingtona , może przy większym wzmocnieniu układ zadziała. 3 nóżki to nie może być w tym układzie nic innego jak tranzystor .
To powinno spełnić Twoje oczekiwania. Przeanalizuj dokładnie układ, jeśli podłączysz czujnik ruchu przez przekaźnik do W1 (wyłącz włącz) to będzie zadziać. Tranzystory T2 i T3 są zbędne R6 i R7 też.
Układ zadziała, ale wypełnienie dostaniesz około 10% - tranzystor zacznie przewodzić dopiero w okolicach 0,7 - 0,8V, czyli od -1V do +0,7-0,8V będziesz miał stan niski na wyjściu: https://obrazki.elektroda.pl/2751427800_...
Witam , ten układ zadziała gdy diodki wstawisz w kolektorze tranzystora .
Tak jak mówisz, jest to sterownik silnika. Wymiana układu zadziała, pod warunkiem, że tylko on jest uszkodzony.
Dobrym zwyczajem jest dawanie styku NC - z chwilą urwania przewodu układ zadziała tak jakby krańcówka została osiągnięta przez napęd. Przy styku NO takiej pewności nie ma ;)
No ale czym ten schemat rózni sie od tego na poaczątku? Tym bardziej że jest bardziej nie jasny. Żeby wysterować mosfety N pracujace u góry, czyli te z drenem u zasilania potrzeba o 10V wiekszego napiecia, od napiecia źródła tranzystora. Przy załączonym mosfecie napiecie żródła jest tyle co zasilanie, wiec na bramke trzeba podać jeszcze +10V A uciebie...
Jak układ zadziała po podgrzaniu to zwykle świadczy że jest uszkodzony. Układ nie jest drogi zatem moim zdaniem szkoda czasu na rebalowanie.
A jakbym spróbował podmienić tymczasowo na ogniowo z baterii laptopa o mniejszym amperażu to chyba nie powinno się nic zadziać?
... Ja chcę przesłać internet z routera z jednego domu do drugiego...... Tylko się upewniam bo miał Kolega pomysły wpiąć się "tym" w światłowód dostawcy. Do opisanego układu zadziała (pod warunkiem, że wkładki ruszą w tym Tp-Link).
Zadziała, tylko zamiast tego rezystora daj rezystor+potencjometr co pozwoli ci doregulować czułość układu do konkretnego zastosowania (zwiększanie rezystancji zwiększa czułość), bramka Schmitta (4093, 40106, 74HC/HCT14) Dla polepszenia można dać dwie bramki (inwertery) szeregowo (tylko stan się odwróci).
Czy układ zadziała? Tak, te kondensatory różnią się tylko materiałem z jakiego jest wykonany dielektryk... MKT - poliester a MKP - polipropylen.
Oto schemat w jpg : http://obrazki.elektroda.pl/6349793000_1...
Czemu miałoby nie działać ? Ja tylko widzę że D1 jest kompletnie zbyteczna. Jeśli układ zadziała dla 12V to powinno chodzić (niektóre układy mają próg zadziałania np UC3842), o ile dobrze zmieniłeś wartości rezystorów.
Układ zadziała pod warunkiem odpowiedniego napięcia na Vcc. Jeżeli zasilasz z 5V, użyj mosfet'a typu "Logic level". Przykładowy: IRFML8244TRPBF w obudowie sot23.
Czy ten układ zadziała (przedłuży działanie przekaźnika) także jeśli czas załączenia czujnika wody będzie krótki? Np sekunda lub kilka sekund? Wystarczy 0,1 sek. Natomiast jest taka niedogodność, że działanie zależy od tego, jaki tranzystor BS170 się trafi. Nie ma tej niedogodności. Ps.Mam PCB w smd.
Może być to wina mojej przeglądarki, jeśli zegar Ci zadziała to dodaj jeszcze ten kondensator o którym pisałem. Również Pozdrawiam, oraz mam nadzieję że układ zadziała bo nie mam już więcej pomysłów.
Nie jest dobrze :). Mi wyszło ok. 10,2V. Co nijak nie zmienia faktu, że układ zadziała :). 15 \cdot \frac{10}{10 + 4,7} Musisz policzyć napięcie na tym rezystorze 10k.
http://users.otenet.gr/~athsam/digital_u...
Czy przy braku połączeń pin.14 i pin.42 układ zadziała ? Oba piny N.C. , trzy sekundy szukania. http://dalincom.ru/datasheet/AS15-F.pdf
ACS712 jest niezły do monitoringu "mało inwazyjnego" a ty robisz bardzo gorące obciążenie, pewnie do jakiś testów. Mało pożytków z ACS712 a sporo komplikacji. Po włożeniu dostatecznie dużej pracy ten układ zadziała... ale IMHO da się włożyć mniej pracy. Rezystor R9 i tak już masz... Transoptor też tańszy niż ACS712 :)
Może spróbuj pobawić się jakimiś symulatorami: np. http://www.falstad.com/circuit/ W nim prędko sprawdzisz, czy jakiś układ zadziała, czy nie. Są oczywiście lepsze - ale ten na początek wystarczy.
Zaprojektowałem taki ukłądzik jak poniżej. Czy takie coś zadziała? oczywiście zasilanie na napięcie AC ~230 Tranzystory moga być sterowane jeszcze ewentualnie innymi tranzystorami. na wyjściu bede miał dalej sinusoidę?
Róźnicówka zadziać powinna jak różnica prądu L i N (dla jednofazowgo wyłącznika RCD) wynosi powyżej 20mA (dla wyłącznika o znamionowym prądzie róźnicowym 30mA). Jeżeli zwierasz N i PE, to część prądu płynie przewodem PE w wyniku czego róźnica prądów L i N wzrasta i wyłącznik powoduje wyłączenie obwodu. Przewody L i N są w układzie pomiarowym, a przewód...
witam Ale powiedz, co chcesz dokładnie osiągnąć: czy na magnetowidzie mają być nagrywane oba obrazy jednocześnie, czy raz jeden, raz drugi; czy jeden obraz ma być nagrywany, a drugi obserwowany; czy jeszcze jakoś inaczej, bo czegoś tu nie rozumiem. pozdrawiam i Spokojnych Świąt - Maciej
Czy taki układ zadziała w wideodomofonie VDP-40? Sygnał wyzwalania jest zwarciem audio do masy. Jeżeli R1 360k wystarczy- czyli nie będzie wpływać na na audio - to jest ok. (R1 360kΩ czy nie jest to za mała rezystancja) Problemem jest zasilanie - mój domofon zasilany jest z 15V Zamiast z 12V możesz zasilić z 15V.
A no właśnie nie można. Taki układ zadziała jedynie dla napięć poniżej 6V. A to z powodu napięcia przebicia złącz B-E. Faktycznie, ale istnieją specjalizowane układy scalone do sterowania MOSFET-em w funkcji "ideal diode"
Najprostrze pomysły zawsze są najlepsze :D . Wiadomo że ten układ zadziała to w taki razie trzeba wykorzystać inny przekaźnik o większej ilości styków i podłączyć tą żarówke odwrotnie na styki zawsze zamknięte.To wtedy ten prosty układ stanie sie włącznikiem wschodowym. Czyli po oświetleniu rezystora załaczy zarówke czy cos tam?
Kolego Kable kat 5e wystarczą, pierwsze 3 switche o przepustowość 100mbps a jedynie ten przy rejestratorze dajesz 1Gbps. Proponuje switch taki przy NVRze tylko dlatego gdybyś chciał podglądać w dwóch lub trzech miejscach w najlepszej jakości obraz z tych kamer to swtch 100mbps będzie mały. Zobacz obie jeszcze jaka kartę sieciowa ma ten NVR aby upewnić...
http://focus.ti.com/docs/toolsw/folders/... :arrow:
Właśnie żeby podwoić moc... Głośnik mam tylko jeden... Jak zmostkuje to powinna moc sie podwoić... (przynajmniej tak myśle)
Witam! Układ niestety nie zadziała! Tranzystor włączony miedzy kondensator 100uF a opornik 500 (ohmów) nie przepuści prądu do bazy tranzystora wykonawczego połączonego z żarówką. Ten ostatni tranzystor (jeśli ma pracować z diodą LED) ma zbędny opornik w kolektorze, a w emiterze powinno być ok. 500 ohmów (300 jest troche za mało!)
Gdy jednym kablem połączę gniazdo słuchawkowe w tablecie i gniazdo usb w radiu to wogóle taki układ zadziała? Zapomnij. Jakimś wyjściem dla ciebie byłby nadajnik FM, tylko nie wiem czy są takie z AUX IN.
W żadnym wypadku wtórnego uzwojenia trafa nie łączy się w trójkąt. Na wtórnym musi być gwiazda! Proszę o wyjaśnienie dlaczego??? Może jednak watro się trochę pouczyć? http://www.elhand.pl/uklady-polaczen-tra... Cytat z linku wyżej, bo mayster wie lepiej i nie sprawdzi :) Wybór grupy połączeń uzwojeń w transformatorach trójfazowych W praktyce...
W takich układach zwykle stosuje się diaki. Chyba, że te dwie diody mają przedstawiać diaka - ale to nie to samo. I nie wiem, czy nie wypada tam dodać opornika.
Takie coś jest nie praktyczne. Np. może się zdążyć, że kogoś zliczy dwa razy (machnięcie ręka) albo dwie osoby jeden raz (jak są blisko siebie) a tak ogólnie to chyba lepszym(prostszym) sposobem było by zastosowanie zwykłej bramy świetlnej albo kodu RC5 (sprawdzony w praktyce w tym zastosowaniu zasięg bez zakłóceń ok. 1m ale można zwiększyć)
http://obrazki.elektroda.net/83_12670397... Rezystory 27k Bedzie działało? Jak wykonać ta histereze? chodzi tu oczywiście o napiecie sieciowe 230V
Sprawdź tranzystor T507,T508, diodę D503, i oczywiście kondensator C510. Oczywiście za pomocą miernika uniwersalnego na zakresie "dioda-buzzer". Jeżeli wszystkie elementy są sprawne ,to możesz spróbować wylutować T507 i sprawdzić ,czy układ zadziała. Sprawdź napięcie na D504. Dodano po 2 A czy sprawdzałeś wzmacniacze ,czy pracują poprawnie tak jak ci...
potrzebuję jakiegoś układu którym można by wyskalowac prędkościomierz.Czy taki prosty układ zadziała? Moim zdaniem takie "skalowanie" łatwiej wykonać dokonując drobnej zapewne zmiany (regulacji) w prędkościomierzu, niż poprzez zmianę (podział) częstotliwości impulsów. Po podziale przez 2 i tak trzeba wykonać nową skalę lub "narysować" nowe kreski (liczby).
Witam. Posiadam VW Polo 6N2 2001r. Z pewnych powodów autko mi zawilgło, zepsuł mi się zamek klapy i nie mogłem go wysuszyć.... Ale to nie jest ważne. W pompce centralnego zamka skropliła się woda i spaliła się płytka sterująca. Używana część w dobrym stanie to kosmiczne ceny, a pompka sama w sobie jest dobra. Wpadłem na pomysł zrobienia prostego układu,...
Jak 250VDC to może być.
Więc spróbuj opcji z rezystorem. Robisz [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Boczn... rezystorowy podłączony do zacisków woltomierza. R=U/I czyli 10V/0,02A=500Ω Następnie rezystor wpinasz w pętlę prądową wyjścia analogowego falownika. Jeśli wyjście będzie miało tylko odpowiednią wydajność napięciową, to układ zadziała.
Bez oryginalnego transformatora układ nie zadziała.
Migającą diodę LED. Układ jest prosty, nauczysz się czegoś i będziesz widział gdy układ zadziała. Tutaj masz jedno z wielu rozwiązań tego układu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10... Zachęcam do własnych konstrukcji. Koniecznie przeczytaj podstawy elektroniki. Jeżeli będziesz w stanie osobie kompletnie zielonej wytłumaczyć prostym językiem...
Więc tak, schemat był dosyć uproszczony. Co do diod to będą takie: http://obrazki.elektroda.net/77_12565060... Jeżeli chodzi o rezystory, to jak widać są już w taśmach. Ale dodawać jeszcze jakieś dodatkowe? Co do tranzystorów, to może zastosować BC337? LuckyDj , Taki niby układ Darlingtona?
Poprawiłem. Czy dobrze wstawiłem ten kondensator?? Chodzi mi o biegunowość??
Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Przepaszam że tak dlógo się nie odzywalem ale jestem teraz bardzo zajęty czym innym. Chyba zrobie ten układ z 2 linku, wydajesię być tym czego szukam. Mam nadzieje że wszystko będzie ok.
1. Taki układ zadziała i ma sens taki jaki sobie ustaliłeś. 2. Trudno cokolwiek tutaj doradzić jeśli nie zna się całej koncepcji takiego podświetlenia. Może warto pomyśleć o taśmach LED i sobie życia nie komplikować? 3. Jeśli spadek napięcia stanowi problem to należy użyć diody schottky które mają około 0,3V spadku napięcia i wtedy nie powinno być widać...
jest 100 innych sposobow ale i ten tez moze byc sa tansze co do tranzystora zajrzyj wkatalog masz net to swiat przed taba jest tego mnostwo
W takim razie uzyje BC313. A gdyby dac tanzystor NPN, tak aby emiter był podłączony do głośnika? To chyba by też działało?
Pierwszy układ nie zadziała poprawnie - przesunięcie prąd/napięcie na kondensatorze. Ten kondensator nie służy do redukcji zakłóceń - ma za zadanie zmniejszyć moc pobieraną przez układ.
To znaczy, że z GALA16V8B nie da się załadować do układu typu PALCE16V8? Gdzie jest ta informacja? W jakich bitach? Da się załadować, przypuszczam że potrzebna jest konwersja, ale jest ona o tyle prosta że programator powinien ją zrobić "w locie". Być może to że układ ma inną zawartość wynika z tego powodu. Najlepiej przetestuj to na żywca czy układ...
temat tego rozwiązania był poruszany wielokrotnie ostatni masz tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... skorzystaj z szukaj to znajdziesz więcej
Czyli ten układ zadziała? Nie, bo nie ma kropek na połączeniach przewodów na schemacie :D Poza tym schemat wydaje się być w porządku, ale jest jeden niuans - strasznie przesterowujesz wzmacniacz, chcesz mu podać na wejściu sygnał 5Vp-p a on osiąga pełną moc wyjściową już przy kilkudziesięciu mV. Na wszelki wypadek dodałbym dzielnik napięciowy i/lub...
Raczej nie. Nie jeśli ma to być zrealizowane w ten sposób. Do gitary można włożyć taki: http://obrazki.elektroda.net/51_12480321... R1 powinien mieć wartość od 470k do maks. 2.2M. Pozdrawiam! EDIT: T1 może być dowolnym tranzystorem JFET, ja polecam 2SK30, ale jak nie masz innego wyjścia to BF245 też da radę :)
Witam. Zupełnie nie widzę sensu wprowadzonych zmian. Pozostaw wszystko bez zmian i diodę (wraz z rezystorem) optotriaka wstaw w obwód kolektora. Emiter do masy. Pzdr.
czy ten układ ma prawo działać?? NIe ma prawa. Brak jest odpowiedniej polaryzacji transytorów. Pierwszy stopień się zapewne nasyci, a jak przypadkiem nie to będzie bardzo wrażliwy na zmiany temeperatury i egzemplarza tranzystora. Tranzystory wyjściowe będą pracować inaczej niż chcesz - zobacz jak płynie prąd bazy - od górnego opornika 2.7kΩ, przez...
Ja też bym dal dodatkowy tranzystor do układu NE555 ponieważ masz pewność, że układ zadziała (a ten schemat, który przedstawiłeś nie nadaje się do Twojego serca). W układzie z NE555 możesz sobie dowolnie ustawiać czas świecenia/nie świecenia diod, przez co możesz obniżyć zapotrzebowanie na prąd. Trochę dziwne wybrałeś połączenie diod skoro wiedziałeś,...
Ogniwo fotowoltaiczne: 20W : 18V = 120mA No nie, 18 V * 0,12 A = 2,6 W Takie 120 mA to panel dostarcza do odbiornika w jasny dzień z promieni odbitych czyli w cieniu. A w dzień pochmurny 50-60 mA Mierzyłem napięcie odwodu otwartego i prąd zwarcia: Uoc = 20.21 V Isc = 910 mA i to daje po przemnożeniu 18,2 W. Ale to wartość abstrakcyjna, bo przez obwód...
W siłowniku jest silnik do którego należy doprowadzić tylko na chwilę zasilanie aby on się wsunął bądź wysunął (nie wiem czy w tym sterowniku można ustawić tak aby wyjścia przełączały się na chwile). Do tego potrzebne jest przełączanie obu jego przewodów między plus i minus zasilania. Zakładając, że wyjścia sterownika można ustawić jako przełączalne...
Nie możesz połączyć IN z GND bo nie układ nie zadziała. Podłącz GND tam gdzie zaznaczyłeś.
Na 24V ten układ nie zadziała. Ale spotkałem się z tym układem do regulacji prądu ładowania w prostowniku tyle że był zamontowany na stronie sieciowej.
Cyclone'y programuje się za pośrednictwem jtag. Jeśli chcesz bawić się serią Cyclone to polecam nowszą wersję IV ma znacznie większe zasoby i lepiej radzi sobie z wyświetlacza LCD np jak w nowych stacjach medialnych Volkswagena i pochodnych tego koncernu. Nowszy model jest też tańszy. Pamiętaj, że te układy wymagają dodatkowo zewnętrznej pamięci flash,...
Miałeś pokazać schemat tego co Ty zbudowałeś, a nie odsyłać mnie do lekcji, gdzie jest wiele schematów. Czego oczekujesz po tym układzie?
Oby nioska nie była w strefie zamykania bo ją uszkodzi. Zacznij od sygnału cyfrowego noc/dzień z takie np modułu https://allegro.pl/oferta/modul-czujnik-... . Jego przekaźnik ma styk NO (normalnie otwarty) i NC (normalnie zamknięty) w stanie bez zasilania czyli logiczne 0 i 1. Gdy układ zadziała stan zmieni...
BC109 lub BC149 są niskoszume. Opornik R2 z rysunku Preskalera daj 330kΩ pomiędzy bazę a kolektor a R3 2,2kΩ. Wzmocnienie będzie ~40dB. Nie będziesz musiał dobierać oporników i układ zadziała od kopa. Usunął bym też R1 i C1. Preskaler dał R1 jako obciążenie filtru RC ale tranzystor i tak obciąża filtr swoją opornością wejściową (9÷10kΩ)...
Może takie coś Ciebie zainteresuje ? http://www.cyfronika.com.pl/kityavt3/avt... Albo to na układzie NE555. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10... Albo to z układem 4017. http://www.elportal.pl/pdf/W05_01/74_57.... Tylko aby uzyskać większą, (optymalną) jasność LED w tym układzie, należało by jeszcze dodać po tranzystorze dla każdej...
Witam! Nie ma problemu; poza znacznie większymi gabarytami elektrolitów na wyższe napięcia. :P Pozdro
Na schemacie producenta wyraźnie jest narysowane, każdy z tych wyłączników do prawidłowej pracy potrzebuje przewodu „N”. Jeśli Ty w drugiej puszce nadal nie będziesz miał „N” układ nie zadziała.
Witam,błąd się wkradł,chodziło mi o trzy atmosfery :D To jak będzie z tą grawitacją w tym układzie?zadziała?
Potrzebujesz przełączników z dwiema parami zestyków nie jedną i będą one niejako równoległe. Twój układ zadziała w jedną stronę, w drugą wcale i nawet może zwarcie załatwić. Dwa zwykłe przyciski to można by dać ale potrzebujesz zasilania symetrycznego - dwie baterie w szereg, środkowy punkt do jednego z wyprowadzeń sinika a drugi poprzez przełącznik...
Brakuje zaworów bezpieczeństwa (c.o. i wody użytkowej) oraz naczynia przeponowego podgrzewacza wody użytkowej. Zaworów zwrotnych na powrotach z obiegów nie potrzebujesz.
otworzyles tranzystor wiec na zlaczu kolektor emiter nie ma napiecia ..i jak ma ta dioda zaswiecic...a poza tym to spalisz natychmiast tranzystor
druga czesc informacji ... wgraj tą zawartosc to jest 7205 ru ale powinno ci spokojnie ruszyc ....
Pinout jest inny czyli obudowa nie ma znaczenia. Jak przylutujesz ten element to układ nie zadziała, chyba że zrobisz jakiego potworka-pająka na kynarze, ale raczej to nie jest cel.
1. Brak w Twoim projekcie rezystora ograniczającego prąd w obwodzie kolektora tranzystora i diody LED górnego transoptora. 2. Układ sygnalizacji napięcia na obciążeniu, będzie działał. Z tym że jeśli nie będzie napięcia to sygnał na uC = 1 , a jeśli będzie napięcie sieciowe to na sygnale będzie przebieg prostokątny o częstotliwości 100Hz. Dla oprogramowania...
To zależy… Jeśli z jednej maszyny do drugiej będziesz przesyłać sygnał odzwierciedlający stan wyłączników awaryjnych wówczas układ zadziała. Jeśli będziesz chciał przesyłać sygnały odzwierciedlające stan „uzbrojonego bezpieczeństwa” taki układ nie zadziała bo jedna maszyna będzie blokować uzbrojenie drugiej i na odwrót.
Prostszym rozwiązaniem są scalone klucze analogowe (np 4066), JFET daje więcej możliwości (powolne przechodzenie pomiędzy stanami włączony-wyłączony, lepsza liniowość, szerszy zakres napięć) ale trzeba wiedzieć jak działa, wyłączasz napięciem ujemnym na bramce względem źródła, załączasz napięciem 0V. Niestety układ trzeba przeanalizować dokładniej,...
Układ zadziała, ale nie do końca poprawnie. Wystąpi tzw. "pompowanie". Aby tego zjawiska nie bylo, przekażnik powinien mieć dodatkowy styk na samopodtrzymanie w czasie gdy przycisk jest naciśnięty. Proponuję lepsze i prostsze rozwiązanie dla przycisków "bezpośrednich", z użyciem tyrystora, który zapewni to podtzymanie: http://obrazki.elektroda.net/55_12748651...
Ma ktoś jakiś pomysł co tu się mogło zadziać ? Przerwa w przewodzie neutralnym lub zerowym, zależnie od zastanego układu sieciowego. Należy znaleźć usterkę i ją usunąć, gdyż pozostawienie tego w taki sposób grozi porażeniem. Nie wolno podłączać do takich gniazd urządzeń, gdyż na obudowie może pojawić się napięcie. Kolegów powyżej upominam o trzymanie...
Doczytałem na temat działania PIRu i PIR podaje impulsy elektryczne podczas wykrycia ruchu, https://obrazki.elektroda.pl/5892795700_... zatem układ scalony musi być swego rodzaju układem czasowym włączającym światło po wykryciu ruchu przy rozpoznaniu "nocy". Zatem, aby działał on w sposób ciągły musiałby otrzymywać regularne impulsy,...
końcówka zadziać zadziać procesor intel bezpiecznik szybciej zadziać
poziom sygnału telewizji naziemnej tętnienia napięcia przetwornicy powolne wygaszanie
gramofon daniel płyta indukcyjna
Zacięty obiektyw aparatu: szary ekran i dziwne dźwięki Zielona dioda nie świeci po wymianie baterii