Witam. Schemat i bardzo jasny opis działania takiego układu masz [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... (post nr 5). Zamiast cewki przekaźnika wpinasz cewkę elektrozaworu. Wartości elementów (rezystor, kondensator) musisz dobrać eksperymentalnie. :D
dioda D1 nie zaszkodzi. Mam nadzieje że jakoś pomoglem.
Ale chodzi o to że to ma być z odzysku... Oczywiście, LM to najprostsze i najłatwiejsze rozwiązanie ;) ale trzeba lecieć do elektronicznego i wydawać złotówki :P D13007 (lub podobne) są w zasilaczach komputerowych, TL431 również ;)
Daj w szereg rezystor do 1k i równolegle diodę zenara 3V6, powinno zadziałać. Dla bezpieczeństwa niech dioda będzie o mocy 0.5W. Ten rezystor pełni funkcję zabezpieczenia przed wzrostem pradu - coś jak bezpiecznik.
Chodziło mi że SD do VCC. Poza tym funkcjonalnie ok. Ale jeszcze można obudować innymi elementami. Np. równolegle do elektrolitów dać kondensatory ceramiczne 100nF.
0,1V/270mΩ=350mA. Ten układ obniża napięcie, więc suma napięć wszystkich diod musi być mniejsza od napięcia zasilania. Jest kwestia, czy dasz radę tak przylutować nowe diody, żeby miały prawidłowe odprowadzanie ciepła. I czy układ na skutek uszkodzenia nie daje za dużego prądu.
A faktycznie teraz widać że była tam dioda. Niestety bez schematu lub drugiego sprawnego nie do naprawienia, inaczej byś musiał przerzucić z tysiąc komponentów TSOT-23-6 i dobierać po rozrysowaniu schematu z istniejącego i coś dobrać "Switching Voltage Regulators". Układ obniża napięcie, nie znam tego dokładnie wiec tylko przypuszczenie ze obniża z...
No nie bardzo. Dla AC cewka ma swoją impedancję, wypadkowa rezystancji i reaktancji indukcyjnej. A dla DC tylko rezystancję. Chyba że zastosujesz układ obniżający napięcie do takiego poziomu żeby nie przekroczyć maksymalnych strat i nie przegrzać go. Przy 40VDC będzie ponad 18W strat. Ale może się okazać że wtedy nie będzie wstanie utrzymać rdzenia.
Ta przetwornica nie zadziała. Chcesz zrobić z 6V napięcie 12V ? Masz napisane w opisie: Należy zwrócić uwagę, że jest to układ obniżający napięcie, a więc napięcie wyjściowe nie może być wyższe od wejściowego . Jeżeli dalej się przy tym układzie upierasz to potrzebujesz przetwornicy Step-Up.
No to teraz ,czym jest ten układ obniżający napięcie? Tym aby dostosować U/I dla danego typu diody LED. Teoretyzując dalej wiesz jaka moc wydzieli się na rezystorze dla choćby 10mA prądu? Około 2,5W. Poprzedni, jak i ten załącznik to tylko propozycje.
Witam, A nie lepiej użyć odpowiedniej żarówki 24 V i nic nie trzeba zmieniać tylko dobrać moc.
Nie jestem typowo elektronikiem, ale na myśl przychodzi mi jedynie mało-inwazyjne dołożenie potencjometru do istniejącego już układu tak, żeby nie było śladu ingerencji. Wg. mnie łatwiej byłoby podrobić plombę czy przekleić hologram niż projektować nowy układ sterujący.
wiec tak jak w temacie napisalem ze potzrebne jest 5V do sterowania ukłądem scalonym... (trafo jest na 20V) ponizej jest schemat i w czeronym prostokącie zaznaczony jet układ obnizający napiecie. potrzebuje aby ktoś doradził mi czy jest to dobrze zbudowane. czyli odcinek (w czerowym oprostokącie) od +Vs przez rezystotek koło zenerki (która chyab jest...
może ci dużo nie pomoge ale można zrobic to na jakims stabilizatorze napiecia Lm.... na 12v ale to na mały pobór mocy jak robiłem w ten sposób 4V w samochodzie układ dziaał dobrze ale im wiekszy pobór to grzał sie cholernie nawet z dużym kawałkiem aluminium sa gotowe pszetwornice w skl elek 12 na 24 wiec sa etsz pewnie 24 na 12 Dodano po 3 http://www.allegro.pl/item90577663_przet...
[url=https://www.infineon.com/dgdl/ir211... Tabela na stronie 3. Przy zasilaniu 12V jakieś 7,6V to minimalne napięcie wejściowe dla stanu 1. Ogólnie ten driver nie bardzo nadaje się dla napięć rzędu 12V, ponieważ jest dedykowany do napięć bliskich sieciowym. Jeżeli chcesz sterować z uC w logice...
Jest to laptop, akumulator chcę podłączyć pod styki baterii
Nie powinno być oscylacji. MOSFET nie ma robić zwarcia, tylko obciążenie - tu jest ujemne sprzężenie zwrotne, które dostosowuje obciążenie do sytuacji tak, by napięcie było utrzymywane w jakimś przedziale; wadą tego prostego układu jest to, że ten przedział jest dość szeroki, ładnych parę V - czyli np. po dobrym ustawieniu od 56V zaczyna się znaczące...
Sterowanie to jest możliwe ale mało ekonomiczne z powodu mocy (energii cieplnej) traconej na potencjometrze: P=UR•I [W], gdzie UR jest to spadek napięcia na potencjometrze. Lepszy byłby jakiś układ elektroniczny obniżający napięcie zasilania - większa sprawność.
Mogą być 2,2µF, będzie ciut słabsza słyszalność, Tego z TN naprawiaj. Jak użyjesz TN, nie będziesz musiał używać włącznika nie stabilnego. A na tym układzie obniżającym napięcie do 12v się nie znam. A w tym Astrze z TN może wystarczy zewrzeć 12 z 13 bo TN jest odłączona.
Za bardzo rozbudowałeś układ mając w założeniach miniaturyzację. Do gniazda USB podłączasz kontroler ładowania akumulatora. Bezpośrednio z akumulatora wychodzisz na układ obniżający napięcie do 3,3V. Koniec. Podłączenie USB bez akumulatora sprawi że na wyjściu pojawi się coś z przedziału 5-4,2V co do 3,3V zbije TPS. W przypadku podłączenia USB przy...
... i MOSFET N, a nie P. I nie może być sterowany wprost z uC - potrzebny jest duży prąd, żeby szybko rozładować bramkę. Topologia układu ze schematu nawet jest poprawna, ale to jest układ do obniżania napięcia.
Dzięki. A który to minus a który plus. Czy będzie to widać na mierniki ? Potrzebna mi to do podłączenia układu obniżającego napięcie do bluetootha. Chyba że wyjdzie mi to z pomiarów ?
Spadek napięcia na dławiku będzie zależny od obciążenia. Proponuję użyć transformatora z napięciem wtórnym około 20V i połączyć jego uzwojenia w układzie autotransformatora obniżającego napięcie. Moc trakiego transformatora nie musi być duża - wystarczy około 10% mocy pobieranej przez urządzenie.
Rozumiem, że na płytce jest jakiś układ obniżający napięcie z 5V do wymaganych ~4V. Próbowałeś z kartą SIM innego operatora ?
do podciśnienia idą 3 przewody , masa , +5v lub 12 nie pamięta dokładnie ale chyba 5 , środkowy sygnałowy - przecięty , wpięty układ dopasowujący obniżający napięcie wyjściowe około 0,5v ( trzeba dopasować - nie wiem jak , nie ja robiłem układ np 2,5v na 2,0 lub 3,7 na 3,2)
Witam potrzebuje pilnie układ obniżający napięcie akumulatora samochodowego 45Ah z 12 V na 5V o prądzie ok 3A
Generalnie rzecz biorąc, nawet z driverem nie ma fajerwerków bo ciężko o tani a wysokosprawny. Żeby to miało w ogóle sens, driver musi mieć sprawność powyżej 80-85%. Nie ma co jednak rozgrzebywać tematu drivera. W każdym bądź razie Duch__ - nie wykazałeś się. Jestem ciekaw czy więcej mocy idzie na grzanie diod czy na Twój układ obniżający napięcie....
Witam, Trudno powiedzieć, jak dalej wygląda elektronika, jeżeli urządzenie było dostosowane tylko do 120V. Elementy mogą być w wersji na niższe napięcia. Jeżeli chodzi o sam triak, to musisz dobrać elementy sterujące tak, aby nie przekroczyć napięcia, czyli uzyskać ten sam zakres zmian, jaki jest dla silnika. Na jakie napięcia jest silnik? Możesz rozważyć...
Sam detektor nie jest na 230V zawsze jest jakiś układ obniżający napięcie i prostujący do prądu stałego, podobnie jest oświetleniem ledowym .
przed układem przepalenia bezpiecznika dowolny układ obniżający napięci
Nie dochodzi do żadnego nasycenia się rdzenia. Nasycenie rdzenia charakteryzuje się zanikiem samoindukcji cewki, co skutkuje najczęściej wzrostem prądu do wartości zwarciowej. To co zaobserwowałeś to zwykłe... rozładowanie energii zgromadzonej w dławiku. Jeśli dałeś bardzo duże obciążenie na wyjściu (bardzo mała rezystancja obciążenia) to zwiększasz...
Tak zadziała, nawet miernik Ci to pokaże. Poziom odniesienia obniżasz.
Do transformatora podłączyc układ obniżający napięcie? Jaki bedzie najlepszy?
Po układzie ścieżek przypuszczam, że to jest element przetwornicy obniżającej napięcie zasilania dla układów. Podobne rozwiązania stosuje się n.p. w routerach. Poszukaj czegoś z serii n.p. RT8059 lub podobnego. RT8059 jest łatwo dostępny n.p. w Impelu. Wielokrotnie stosowałem w zamian za wiele niedostępnych.
Lepiej zbuduj przetwornice napięci. http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/P... Ja pod pojęciem przetwornica napięcia, rozumiem układy stabilizatorów impulsowych. Ten wskazany przez MARIUSZA R jest dokładnie tym samym, czego używa UlfgaR, czyli stabilizatorem liniowym. Mają one wady, bo wydzielają się na nich ogromne straty mocy w postaci...
Możesz dać 9v , 5v to zbyt mało poniewarz sam układ obniża napięcie więc zamast 5v będzie nizsze
potrzebował bym jakiś układ obniżający napięcie. To żart jest? Koniecznie musi być procesor?
Oszukałem przetwornicę. Ponieważ PV daje około 50V, a przetwornica 230V nie chce startować z napięciem zasilającym powyżej 45V zbudowałem układ obniżający napięcie do 42V poprzez zwarcie wyjścia PV . https://obrazki.elektroda.pl/9518070500_... https://obrazki.elektroda.pl/2272444800_... W ten sposób wystartowałem przetwornicę...
Przy LM7812 musisz mieć przynajmniej 14,5V na wejściu, by pozyskać 12V na wyjściu. Poniżej stabilizator przestaje działać jak należy. Ten układ potrafi jedynie obniżać napięcie, dodatkowo ma stały spadek napięcia w okolicach 2,5V. Potrzebujesz przetwornicy buck-boost.
Trzeba zrobić układ obniżający napięcie, przetwornice DC/DC albo stabilizator liniowy, można kupić takie coś w postaci gotowe modułu z sklepach z elektroniką.
No właśnie widzę na foto jak to wygląda, prosta budowa kwestia doboru wzoru ( pewnie znajde jak poszukam ). Próbowałem zastosowax układ obniżający napięcie, ale auto odcinało cewkę pod którą podpiąłem (dobrze że nic noe uwaliłem. W tym układzie na wejściu + pojawiała się masa ja to rozumiem, wyglądało na to że zwarcie powstaje i paliło bezpiecznik na...
Witam Ani jedna ani druga propozycja to nie ten układ. Przetwornica obniża napięcie bezpośrednio z 230v (kluczuje tranzystor mosfet na 600v). Tranzystor jest sprawny.
Zgodnie z dokumentacją BIT3251 napięcie 9,6V na zasilaniu przekracza dopuszczalne napięcie 8V. Wynikało by z tego, że układ obniżający napięcie na tranzystorach Q1F, Q3F nie działa również prawidłowo.
Cześć. Wymontowałem układ obniżający napięcie , wymieniłem przekaźnik na 12v i nie mogę go wyregulować, żarówka cały czas świeci.Są dwa pokrętła a nie mam instrukcji, wcześniej działał.
Podejrzewam że jest to układ obniżający napięcie. W przypadku stosowania 12v musisz podnieść to napięcie do poziomu zasilania laptopa. Prawdopodobnie nie da się ze względu na inny układ przetwornicy. Kup uniwersalny zasilacz samochodowy za 20 zł i po sprawie.
Akurat do grzałki nie potrzeba przetwornicy - wystarczy PWM. Przy grzałce nie należy dawać żadnego kondensatora, najwyżej diodę (raczej szybką, polaryzowaną zaporowo przy włączeniu grzałki) na wypadek, jakby grzałka miała jakąś indukcyjność. A można, jak już będzie ta dioda, włączyć cewkę szeregowo z grzałką (wtedy dioda równolegle do układu grzałka+cewka),...
opornik ogranicza prąd do około 15mA żeby się przekaźniki nie wyzwoliły (taki duży potrzebuje min 60mA Ale, jak pisze sanfran, do podtrzymania może wystarczyć 10-15% tej wartości, wskutek czego nie "puszczą" po zaniku sterowania. Jeśli układ ma być używany kilka minut w ciągu doby, można rezystor zwiększyć tak, aby płynął prąd rzędu najwyżej kilku...
Jeśli lubisz samodzielnie projektować PCB, to proponuję zrobić przetwornicę step-down do około 3V (w zależności od napięcia pracy wykorzystanych układów). Gotowe moduły są są od 4V ? Jeśli tak to znaczy, że tam jużjest jakiś układ obniżający napięcie z 4V do 3.3V.
Czyli akumulator w uproszczeniu wystarczy na godzinę, może trochę więcej. Chodzi mi oto ze przy zmianie napięcia 12V>10V i przy zabezpieczeniu go do 9,5V fizycznie do wykożystania będzie tylko 0,5V czy dobrze rozumie? Nie do końca się zgodzę, bedziesz miał układ: Aku12V=zapezpieczenie przed spadkiem poniżej 9,5V=uklad obniżający napięcie do 10V. Po...
Zaraz dam Koledze schemat układu obniżającego napięcie, nie jest to de facto stabilizator, bo po co? - +5V i tak już jest stabilizowane.
Diody Led przeważnie pobierają 15mA. 15*80 = 1200mA Musiałbyś do tego zastosować jakiś układ obniżający napięcie do ok. 3V, lub szeregowo z diodami odpowiedni rezystor.
Jeśli chcesz z 4 to proponuje z 3 i "dummy cell". Buck to układ obniżający napięcie, boost podnoszący. Przy czterech ogniwach najlepszym rozwiązaniem jet założenie zaślepki zamiast czwartego ogniwa i zrobienie DD Michał
Statecznik w układzie obniża napięcie i co za tym idzie prąd. 250 a 400W to spora różnica. Zniszczy szyblo lampę (żarówkę). W najgorszym wypadku wybuchnie jażnik wewnąrz. Pozdrawiam.
Jest to prosty wzmacniacz mikrofonowy przeznaczony głównie dla radiamatorów oraz użytkownika CB radia. Pozwala na wzmocnienie sygnału mowy do dosyć wysokiego poziomu porównywalnego z stacjonarnymi mikrofonami. Zasilanie może być bateryjne od 1,5V do 2V lub przy zbudowaniu prostego układu obniżającego napięcie widocznego po lewej stronie może być podłączony...
Ale napisałeś: Nie powiedział bym że układ podwyższa napięcie od strony sieci, raczej obniża za tym układem
Ja takie mierniki wykorzystałem w prostownikach do ładowania akumulatorów. Wcześniej też, zwykłym multimetrem cyfrowym, sprawdziłem dokładność wskazań - wyniki podobnie podobne jak u autora tematu. Natomiast w porównaniu wskazań mierników analogowych z zakresem prądowym 10A i napięciowym 30V, różnice praktycznie są niezauważalne. Należy mieć na uwadze,...
W czujniku NIE ma transformatora. Rezystor jest częścią bez transformatorowego układu obniżającego napięcie. Po wielkości był to rezystor 3W, tylko nie wiem czy 10R czy 100R. PS. Elektronika czujnika działa. Sprawdziłem to zasilając ją z osobnego zasilacza.
Dość dziwna ta wtyczka; płytka PCB i rezystor? Rozetnij ją do końca bo prawdopodobnie cały moduł wymaga także niższego napięcia np. 3 V a układ obniżający napięcie jest w tej wtyczce. To by tłumaczyło 3 przewody jednym idzie 3 V drugim 5 V.
Jeśli dysponujesz zasilaniem sieciowym na działce , to lepiej zrobić zasilacz sieciowy 3,7V i nie zawracać sobie głowy dodatkowymi akumulatorami . Jeśli nie , to wykorzystać akumulator żelowy z dorobionym układem obniżającym napięcie do 3,7V i bezpośrednio z takiego układu zasilić telefon.
czy jest mozliwość by przerobić przetwornice podwyższającą napięcie na obniżającą? w załączniku jest układ podwyzszajacy ujemne napięcie, czy zmianiając połozenie cewki można zmienic jego tryb pracy bez wiekszych konsekwencji? Nie można.
Kolego nie napisałeś jaki prąd chciałbyś pobierać z wyjścia tego układu obniżającego napięcie. jeśli do 1A to najprościej jest wziąć stabilizator 7809 i na wyściu dać dwie diody typu 1N4001 , wtedy będziesz miał stabilizowane 7,5V
Witam wszystkich. Posiadam pralkę Amica awp510l. Pierwszym objawem było sporadyczne wyłączanie się pralki przy programie 60 stopni. Natomiast od kilku dni pralka wyłącza się i włącza po kilku sekundach kontynuując pranie. Dzieje się to kilkanaście razy podczas pracy. W pierwszej kolejności wymieniłem wszystkie elektrolity i układ obniżający napięcie....
Stabilizator może się grzać, lepiej będzie, jak dasz gotowy moduł stabilizatora impulsowego - np. z układem LM2596 - i ustawisz potencjometrem żądane napięcie. Jego cena nie przekracza 10zł. Jest to układ obniżający napięcie, więc musisz zasilić go z 12V. (jak rozumiem, takie właśnie masz) Dodatkowe radiatory nie będą potrzebne.
Układy z serii CD40xx działają przy napięciu od 3 do 16V. Ale np. kondensator na 6,3V trzeba wymienić na taki na 16V. Chociaż... tam jest układ obniżający napięcie do 6V (dioda Zenera, tranzystor BC547B... ten kondensator od emitera do masy już może być na 6,3V). Zauważyłem opornik koło napisu "20 sek" bez podania oporu - można użyć np. 10k (i spokojnie...
W związku z obowiązkową jazdą na światłach całą dobę(od kwietnia), chciałbym zastosować jakiś układ obniżający napięcie na światłach mijania o 1-2,5V włączany by był do jazdy dziennej. Szkoda mi dosyć drogich żarówek a obciążenie alternatora i sam akumulator też ma znaczenie ! Czy może ktoś coś takiego zaprojektować , żeby było w miarę proste i tanie...
To nie wiem czy będzie - mam lapka na 19V i nie wiem, na płycie sa układy, które obniżają napięcia do 12V do 5V, jak podasz 12 to raczej nie zadziała.
Witam. Przejrzałem trochę postów na forum ,ale nie znalazłem projektu , który pasowałby do moich oczekiwań. Potrzebuję z akumulatora 12V (od łodzi) uzyskać chwilowo duży prąd dlatego pomyślałem o przetwornicy obniżającej napięcie. Czy ktoś dysponuje może sprawdzonym układem obniżającym napięcie do ok 2,3 V ?
Witam Mam dziwny pasek led. Są to diody RGB "mrugające" szybko. Każda w swoim rytmie więc epilepsji idzie dostać. 4 szt połączone równolegle bez żadnych oporników i złączka do tego. Żadnych oznaczeń oprócz +/- To nie jest układ jak w sterowanych RGB 4 żyłowy. Tu są tylko 2 żyły zasilające. Chciałem to wymienić na jednolity kolor ale niczego nie mogę...
Dla regulacji napięcia i prądu w zasilaczu wykorzystuje się uklad LM324 . Przy użyciu napięcia 24V uklad otrzymuje napięcie zasilania 32-34V. Przy napięciu 12V napięcie zasilania obniża się do 15-16V. Zmieniły się reżimy ukladu, to i jest przyczyna naruszenia funkcji regulacji.
kupię prosty układ do roweru silnik 250W 24V nie regulowany tylko po prostu obniżający o 2-5V Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy? Proszę to poprawić. Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie! Nie kasować wpisów moderacyjnych!
można ten mój wskaźnik jakoś przerobić? Można zasilać go z akumulatora poprzez układ obniżający napięcie - na przykład użyć LM4041 (występuje w wersji -1.2 i -ADJ), podłączyć go szeregowo z tym wskaźnikiem (katodą do +akumulatora, anodą do +wskaźnika; jeśli to -ADJ, to REF połączyć z anodą). To spowoduje, że napięcie wskazywane będzie o 1.2V niższe.
Witam prawdopodobnie masz sterownik z płynną regulacją prędkości dmuchawy. Powolny start jest po to aby nie "strzelało" w komorze zasypowej, a to że buczy to masz ustawione za niskie minimalne obroty a druga sprawa to że urządzenie nie ma falownika tylko prosty układ obniżający napięcie i przy za niskich nastawach dmuchawy buczeć będzie. Pozdrawiam
Sam transformator tu nie zadziała z przyczyn opisywanych na przyrodzie w szkole podstawowej, na fizyce w gimnazjum i liceum. Należało by wykonać elektroniczny układ obniżający napięcie ( w najprostszym wypadku taki sam jak jest w gotowych ładowarkach USB do samochodu). Polecam zapoznać się z zasadą działania zasilaczy stabilizowanych, oraz scalonych...
jeśli do 1,5A to LM 7812 http://elenota.iele.polsl.gliwice.pl/pdf...
Mam lampę na podobnych układach .Jakie masz napięcie na przekaźniku?U mnie za prostownikiem jest 17V.Na płytce z czujnikami jest 5V bo jest tam stabilizator. 17 V chyba jest to za mało na przekaźnik 24V bo działa tylko jak go puknę :).Nie wiem teraz czy padło cos w układzie obniżania napięcia z 230V, czy może przekaźnik jest juz zajechany i nie daje...
A gdzie chcesz zmieścić układ obniżający napięcie? Daj spokój, kup sobie jeszcze 2 akku i masz spokój. Ja w moim mp3-też noname z allegro-mam akumulatorki 1,2 V 1200mAh i działa na nich odpowiednio. 750 to za mało do odtwarzacza, tak samo jak za mało jest 1200 do cyfrówki.
(at)dakonox Jeszcze jeden mały komentarz -- diody jako stabilizator nie zawsze działają -- przy minimalnym prądzie (np. silnik wyłączony, elektronika w stanie oczekiwania na sygnał) spadek napięcia na diodach może być tak mały, że elektronika może działać nieprawidłowo. A rezystor równoległy za diodami czerpałby baterie. Co do "specjalnego plastiku":...
Dzięki za schemat :!: W jaki sposób dobrać ten opornik, może być to rezystor nastawczy? Przy obecnym zasilaczu zasilaczu mam po podaniu napięcia prąd na USB, zasilacz wymieniam na lepszy. Jakiś układ obniżający napięcie byś mi mógł dostosować do tego termostatu? Na jaki port jest ten układ?
https://obrazki.elektroda.pl/4469953500_... Ten układ może tylko obniżać napięcie, dlatego na wejście trzeba podać o kilka V więcej niż maksimum jakie chcesz mieć na wyjściu. Podobnych układów scalonych są setki
Witam - czy ta lampa jest zasilana bezpośrednio z sieci ,czy przez jakiś układ obniżający napięcie ( jeżeli tak to jakie ) bo tranzystory w przetwornicy mają takie parametry ; https://www.semicon-data.com/transistor/... Parametry mostka są właściwe ; https://www.tme.eu/pl/details/br36/mostk...
Witam, pomysł dość fajny lecz z oszczędnością nie będzie miał nic wspólnego, nie licząc wykorzystania własnej (darmowej) energii. Ja swojego czasu testowałem układ obniżający napięcie zasilania agregatu, aż do delikatnego słyszalnego spowolnienia pracy. Udało się zejść do napięcia poniżej 160V, co znacząco zmniejszyło pobór prądu, lecz nie jest to takie...
Witam, jako, że do chłodzenia power ledów potrzebny jest mi wentylator musiałem zmontować układ obniżający napięcie z 12V na 5V, ponieważ przy tak wysokim napięciu wentylator był stanowcza za głośny. Czy do układu 7805 do wentylatora potrzebne są kondensatory? Złożyłem układzik na samym stabilizatorze i oczywiście sporym radiator bo wentylator chodzi...
Mam problem w piwnicy mam instalacje na 24V (prąd zmienny) mam zamiar przerobić ją na 12V (prąd stały) A czy dysponujesz wystarczającą wiedzą aby na przykład zrobić transformator obniżający napięcie z 24 na 12V lub zrobić układ obniżający napięcie?? Wydaje mi się,że skoro w piwnicy masz 24V to musisz mieć transformator.W związku z tym nie lepiej by...
niestety, układy obniżające napięcie z 24 na 12v na układach 7812 i LM317 nie pracują poprawnie jedyne co usłyszysz po włączeniu to kwakanie :) oczywiście na minimalnej głośności jest wszystko OK ale tylko deko głośniej i lipa. Ja swoją wiedzę czerpię z praktyki, nieźle się przy tym temacie wypociłem, to musi być zasilacz o bardzo małej rezystancji...
(at)kamil3211 Każdy układ można uprościć, ale kiedyś straci to sens, kiedy układ przestanie poprawnie działać. Zmień napięcie wejściowe i zobacz, jak zmienia się napięcie wyjściowe, zmień rezystancję obciążenia i zobacz, jak zmienia się napięcie. Zobacz, jak tętnienia zależą od napięcia i obciążenia. Zobacz, jaki pik napięcia powstanie po załączeniu...
Zmierzone napięcie jest za wysokie. Pytanie, czy jest takie rzeczywiście, czy miernik oszukuje. Producenci telewizorów zazwyczaj podają zakres dopuszczalnych napięć 220÷240 V. Proponuję dokonać pomiaru innym miernikiem. Jeśli potwierdzi się wynik 250 V, można pokusić się o wykonanie układu obniżającego napięcie. Mimo, że jest on bardzo prosty i tani,...
Większość dostępnych na rynku kamer przemysłowych zasilanych jest napięciem +12 V. Czy fakt ten wynika z uniwersalności tegoż napięcia czy każda z nich naprawdę takiego napięcia potrzebuje? Kamery nie mają w środku jakichś układów obniżania napięcia?? 12 V akurat trochę nie pasuje mi do projektu, a małe kamery przemysłowe nie wydają mi się urządzeniami...
Jeśli będzie to napięcie dodatnie. A ujemne przebiłoby T5, gdyby nie C10, który przy odwrotnym znaku napięcia będzie miał dużą upływność. Ale jest tu trochę racji: dla napięcia ujemnego R7 ograniczy prąd do paru mA i moc tracona w tranzystorze przy jego przebiciu byłaby niewielka, nawet bez C10; dla dodatniego R7 ograniczy prąd bazy T5, ale T7 dostanie...
Witam interesuje mnie zrobienie układu obniżającego napięcie, bezpośrednio na wyjściu przewodu synchro. Chciałbym obniżyć napięcie z dwóch przewodów kabla pc. Obecnie jest tam napięcie około 140-200v a chciałbym, żeby było max 5v, jest to napięcie zmienne. Myślałem może nad jakimś transformatorkiem, ale niewiem czy on nie będzie miał za dużego opóżnienia....
Poskładałem układ w wersji prototypowej i sterowanie działa. Układem tym steruję z Atmega328P, na której mam też uruchomione generowanie zewnętrznych przerwań i czasem podczas przełączania przekaźnikami dostaję dodatkowe przerwania, zastanawiam się skąd mogą pochodzić te zakłócenia? Z ciekawości zerknąłem na sterownik radiowy który mam wpięty w obwód...
Obydwa układy maja jedną wspólną cechę, jako wskaźnik kolejności faz - nie maja sensu. Pierwszy przedstawia prostownik, z impulsowym układem obniżającym napięcie, może się przydać do różnych zastosowań, ale prostowanie i obniżanie napięcie nie jest istotą działania wskaźnika kolejności faz. W drugim masz trzy LEDy podłączone bezpośrednio do faz będą...
Tłumaczyłem w poście 7 - prąd na wejściu będzie zależał od prądu wyjściowego i rodzaju zasilacza. Skoro zasilacz komputerowy pozwala na obciążenie 20A to maksymalny prąd wyjściowy może być podobny a faktycznie będzie równy temu jaki pobierają "specyficzne urządzenia muzyczne" Może odezwie się ktoś kto potrafi przerobić ten zasilacz komputerowy z 12...
Zazwyczaj GPS jest zasilany 5V , więc musi być w ładowarce układ obniżający z napięcia akumulatora do 5V .
Jeśli chcesz aby układ obniżał napięcie, wtedy musi mieć wzmocnienie mniejsze od 1, a co za tym idzie wartość R1 powinna być większa od R2 Spróbuj zamiast R1 wstawić potencjometr lub PR-kę i dobierz rezystancję tak aby osiągnąć to co potrzebujesz... Nie jestem pewien czy zdołasz osiągnąć płynną regulację w zakresie 0 - 5V... Pamiętaj o tym że diody...
Kluczowe elementy takiego testera to:1. Napięcie wejściowe 230 V AC → mostek prostowniczy → filtr (kondensator). 2. Przetwornica DC-DC typu step-down/step-up (buck/boost) z możliwością regulacji napięcia wyjściowego w zakresie 5–150 V. Jeszcze po drodze albo transformator separujący, albo przetwornica powinna zawierać transformator. Układ zasilacza...
Ten wzmacniacz jest zapewne zbudowany na układzie TDA2822N. Nie musisz obniżać napięcia. Jego maksymalne napięcie pracy to 15V. Jeśli zasilanie było 9V to przy 12 głośniki będą grały trochę głośniej. Sam takie głośniki przerabiałem na 12V i działają do dziś. Akumulator podłącz po prostu w miejsce oznaczone AC IN. Na zdjęciu to te niebieskie przewody....
Witam Do wentylatorka najlepsze będzie dodatkowe małe trafko dające odpowiednie napięcie, mostek prostowniczy i kondensator filtrujący. Bezpośrednie podłączenie wiatraka do zasilacza wzmacniacza z odpowiednim układem obniżającym napięcie jest możliwe, ale silnik będzie wnosił zakłócenia do toru m.cz. Ps Nie wiem jaki jest sens stosowania wentylatora...
Ja proponowałbym zastosowanie dla VCC1 układu (np NE555), który steruje tranzystorem na zasadzie zmiany PWM ( współczynnika wypałnienia ). Sterowanie takie daje możliwość regulacji obrotów w silnikach prądu stałego, np opis układu www.elportal.pl/forum/download.php?id=23... Obniżanie napięcia do 8V spowoduje że przy prądzie (I=P/U=90/14≈6,5A) na...
TELEWIZOREK52 Lampa jest na 100% ECL86. Jeszcze z tym rezystorem R37 może być tak ,że na płytce jest inne oznaczenie jak na schemacie. Więc jeszcze raz przejrzę płytkę i może po ścieżkach dojdę. Jaką funkcję pełni rezystor R37 w układzie? Obniża napięcie czy powoduje szybsze rozładowanie kondensatorów? Pytam się bo na układach lampowych nie znam się...
To jest najwyraźniej układ obniżający napięcie na silniku do 9V. W nocie technicznej znajdziesz schemat połączeń (strona 16, Fig. 13: Fixed Output Regulator). Zółte pastylki to kondensatory z powyższego schematu. Dodatkowa dioda w układzie koguta (element oznaczony 1N4... na fotografii) zabezpiecza ten regulator przed przebiciem, a prawdopodobnie druga...
transformator obniżać napiąć obniżać napiąć zasilacz przetwornica obniżać napiąć
sterownik regulator temperatura onkyo podłączyć bluetooth płyta główna głośnik piszczy
napęd bramy radmor5412 przestrojenie
Optoma HD 40 - przyczyny piszczenia projektora Jak podłączyć obrotomierz w Simson S51?