Będzie OK. Mógłby być nawet na 40 V w tym układzie.
Hej, Szukaj przetwornicy STEP UP/DOWN dla uzyskania napięcia 12V. Zabezpieczyć akumulator możesz osobnym układem. W necie jest dużo gotowców. Natomiast układu stabilizacji i ochrony przed zbyt głębokim rozładowaniem w jednym module (gotowca) nie widziałem.
Obciąż układ nawet opornikiem 10k i wtedy mierz. Aby nastąpiła stabilizacja, stabilizator musi być obciążony.
Witam. Proszę bardzo ściągaj. Pozdrawiam.
Tutaj opisany jest serwokontroler z pidem (co prawda na pozycję): [url=http://www.microchip.com/stellent/i... Niestety, ale bez nauki i programowania chyba się nie obejdzie...
Qwet Testowałeś Twoje nowe rozwiązanie czy działa w praktyce, czy to tylko teoria na papierze? Te pierwsze rozwiązanie z wykorzystaniem 16 nóżki jest wielokrotnie przeze mnie sprawdzone, to drugie z wykorzystaniem nóżki 4 to tylko teoria, w dodatku nie wiem czy to zadziała. TDA7294 to max 150W w mostku. I to tylko przy głośniku 8 ohm. Przy 4 ohm po...
To chyba nie tak. To, o czym piszesz, nie zadziałałoby tak, jak myślisz. A to, co widzisz na rysunku, to po prostu użycie linii GPIO (która alternatywnie może być linią RESET) do sterowania LED'em. Z dokumentacji podobnego układu z tej rodziny: 2.3.1 Reset pin RST/P3.4 pin defaut to I/O port, and can be configured RESET pin in STC-ISP Writer/Programmer....
Egzemplarz oryginalny ma niejednoznaczne oznaczenia. Możesz zamieścić zdjęcia samej lampy? Chodzi o to, czy są tam same diody czy może jest układ stabilizacji prądu.
Ten tranzystor będzie się grzać bo to jest liniowy układ stabilizacji napięcia, cechą liniowych stabilizatorów są straty na elemencie stabilizującym.
Proponuję zacząć od sprawdzenia zasilacza i układów stabilizacji.
Na 99% TL431
Nie lepiej zrobić prosty układ stabilizacji temperatury?
A to nie siedzi w układzie stabilizacji napięcia dla procesora i pamięci? Jeśli tak to 5,1V.
To jest układ który ogranicza prąd silnika do 150mA ponieważ jest to układ który zmienia polaryzację napięcia silnika DC w celu zmiany obrotów układ działa tak że w zależności od polaryzacji działa jeden lub drugi stabilizator i dioda szeregowa . Stabilizator działa w układzie stabilizacji prądu . Proste i przemyślane , działać będzie wpinasz w szereg...
Proponuję sprawdzić układ stabilizacji +B jak i sterowanie 2SC3886
To nie jest taka zwykła prądnica, zawiera w sobie układ stabilizacji napięcia, trzeba ją rozebrać i sprawdzić.
Wymień elektrolity przy układzie stabilizacji ,układzie wzm impulsów H , przy filtracjach napięć , w tym tv są prawie wszystkie do wymiany , w zasilaczu też(wiem że nic nowego ale tak jest) , regulacja napięciem przetwornicy zmienia coś ?
Czyli trochę lepsza wersja 2N3055/MJ2955, bo wyższe dopuszczalne napięcia pracy i moc. Trzeba sprawdzić koniecznie obecne napięcie zasilania oraz uważać na układ stabilizacji termicznej- wykonanie według starej szkoły ;). Warto przed wstawieniem zamiennych tranzystorów sterujących sprawdzić i dobrać ich wzmocnienie.
Oczywiście że możesz , jak i inne telefony także. Telefony mają wbudowane układy stabilizacji ładowania i pobiorą tyle prądu ile im potrzeba do naładowania akumulatora. Napięcie jest jak najbardziej prawidłowe.
sprawdż po zasilaniu +12V po stacyjce tam może być tranzystor załączjący oraz układ stabilizacji moze tam tkwi problem
Czy ten tranzystor nie stoi w układzie stabilizacji napięcia +5V? Sprawdź czy nie jest uszkodzona dioda zenera, oraz czy nie jest zbyt duży pobór prądu an tym układzie.
Diagnostyka komputerowa naprowadziła by na usterkę.
Sprawdż układ stabilizacji 5V zrobiony jest na dwóch tranzystorkach umieszczonych obok procka. Jak to nie pomoże, wymień panel, może obciążać.
To układ stabilizacji napięcia (ACC) 5V zasilającego panel. Dioda ZD3 = ZD5V6 Tranzystor Q15 = 2N2222A lub odwrócony BC337 Warto też sprawdzić stan kondensatora EC20
Najczęściej komutatorowe. Często z wbudowanym układem stabilizacji obrotów. Wyjątkowo są również stosowane i inne - np. w MDS 601 MARCIN był silnik trójfazowy starowany z wewnętrznego układu sterującego.
Naprawa płyty głównej w takiej kamerze jest nieprzewidywalna, szczególnie po zwarciu układu stabilizacji gdzie zamiast 3,3V idzie na scalaki 7V.
Zastanawiam się tylko jak możemy Ci pomóc? W takich przypadkach proponuję abyś podłączył zewnętrzne zasilanie pod układ stabilizacji, sprawdził czy zasilany jest procesor, czy pracuje kwarc - to na początek.
zasilacz w tej postaci nie może współpracować z monitorem... Należy dolożyć mostek prostowniczy, kondensator oraz układ stabilizacji napięcia.
To brakujące napięcie na pinie 3 złącza CS2 idzie pierwotnie z CP51, pin 1 (J28) płytki stabilizatora. Czyli tego układu stabilizacji który teraz naprawiałeś. Tyle że idzie przez przełącznik zakresów i funkcji. Jeśli teraz na pinie 1 złącza CP51 masz już poprawne napięcie 11,7V to być może właśnie na stykach tego przełącznika zakresów/funkcji jest ono...
To układ stabilizacji - dioda zenera (5,1V), tranzystor, rezystor. Tranzystor możesz zastąpić innym, nawet nie musi być SMD. Jaki jest pobór prądu po zasileniu z zewnętrznego zasilacza?
Zbudowałem jak na schemacie i działa. A jaki byś zastosował rezystor B-E 1K czy mniejszy, a tak w ogóle jest on potrzebny i jaką rolę spełnia w tym układzie ? Bez tego rezystora 2N2222 przy stabilizacji napięcia może nie wyłączyć całkowicie układu stabilizacji prądu. Uważam, że lepszy jest układ z 2N2222. Regulacja prądu powinna mieć dwa zakresy: 0,1Ω...
Czy Q303 był czy wyglądał na spalony? Ten tranzystor wraz diodą ZD301 są układem stabilizacji zasilania dla Fan7314. Jeśli nie zostanie podane napięcie na ten układ inwerter nie zadziała. Po obciążeniu zasilacza przez inwerter napięcie spadnie.
Jak dostałeś sprzęt do ręki jakie były uszkodzenia na -12V ?Czy oryginalny BD242 był uszkodzony? Wyeliminuj problem z tym zasilaniem , rozlutuj/przetnij ścieżkę za 7910 by sprawdzić działanie samego układu stabilizacji.
Uszkodzony jest układ stabilizacji obrotów. Najprawdopodobniej spalona żaróweczka. Zdejmij talerz i wyjmij żarówkę która jest pod czarną tarczą z wycięciami. Jeśli jest sprawna, to może być uszkodzony tranzystor sterujący silnikiem.
Witaj. Tutaj spokojnie można by zastosować arduino. Sygnał obrotów pobrać z czujnika Halla, jako element wykonawczy dać serwomechanizm o udźwigu 1 kg spokojnie wystarczy. Wystarczy zrobić zasilanie do serwomechanizmu z 12V na 5V, Na arduino są gotowe biblioteki, można wykorzystać Bibliotekę PID. Pomysł do zrealizowania w jedno popołudnie. Koszt nie...
Witam. Do sprawdzenia Diody zenera D15 , D18 oraz tranzystor Q15. jest to układ stabilizacji napięcia . Pozdrawiam Bas. http://obrazki.elektroda.net/32_12912218...
gdzie ten rysunek??
Tak możesz zamienić. Bardziej zwróć uwagę na rozmieszczenie kondensatorów układu zasilania STM-a blisko jego nóżek. Tam najlepiej dać kondensatory ceramiczne. Można użyć ceramicznych 10uF, 4.7uF, 1uF są w obudowie 0603. Nie wiem czym chcesz obciążyć ale dla samego procesora 100uF tantalowego wydaje się grubą przesadą. Skoro zmniejszasz ESR to i zmniejsz...
Ten układ na zdjęciu to jest mostek południowy, jeśli to on sie grzeje to płyta do wymiany. Przegrzany mosfet pewnie jest w układzie stabilizacji napięcia zasilania do tego układu. Zdjęcie jest niewyraźne, ale mam podejrzenie, że kondensator elektrolityczny jest lekko podniesiony. Nie znam dokładnej topografii tego modelu płyty, może być zasilanie SB...
Przeoczyłeś to że w miejsce sieciowego bezpiecznika trzeba włączyć żarówę 150 watt która w przypadku braku stabilizacji zasilacza zabezpiecza telewizor przed efektami pirotechnicznymi. A tak na początek trzeba wymieniać elektrolity po pierwotnej stronie zasilacza i szukać uszkodzenia w układzie stabilizacji.
-> speedy9 Przetwornice nie zawsze maja wiekszą sprawność od stabilizatorów liniowych. Stosując dwa akumulatory "12V" połączone szeregowo a za nimi stabilizator LDO spadek napieca na stabilizatorze może być mały co da sprawność >90% tylko ze nie wykorzystamy całej pojemności akumulatora zanim napiecie spadnie poniżej 24V. Nie należy zakładać że każda...
Witam! Jest taka kość LM324 z przeznaczeniem do zasilaczy, robią na niej od 0 do 30V, ale do ilu ona pociągnie to trudno powiedzieć, jest tania, można zrobić i dać więcej na próbę, może akurat pociągnie. Masz tu linka do wszelkiej maści zasilaczy, może coś z tego po wybierzesz, a jak nie, to niestety, trzeba będzie przeprosić tranzystory. pozdrawiam...
Od sposobu stabilizacji amplitudy zależą zniekształcenia, dlatego wymyślono wiele sposobów: z żarówką, z termistorem, z diodami, z fotorezystorem, z JFET'em. Jak chcesz prostego rozwiązania zastosuj diody, osiągi będą przeciętne. Jak komuś zależy na bardzo niskich zniekształceniach, to ten generator z dobrym układem stabilizacji, daje bardzo duże możliwości.
Jeżeli mam być szczery to ja bym nic nie zmieniał. Ja tam wsadzałem i pary 2N3055, i KD 503 jak i BD 249 właśnie. Wzmacniacz kapryśny w pracy i uruchomieniu, błędnie rozwiązany układ stabilizacji prądu baz tranzystorów wyjściowych.
Pasek - oryginalny był za luźny (rozciągnięty)? Jak się ma nowy (stare zapasy? zamiennik?) do starego? Czy talerz po zdjęciu paska obraca się bez oporów - rozkręcony wiruje długo? Czy silnik hamowany delikatnie palcami przestaje się kręcić? Możliwa awaria fotorezystora w układzie stabilizacji obrotów (ze starości traci właściwości).
Dobrałeś już śmigła? Masz wytrzymałą ramę? GPS nie jest potrzebny do tego by latać QCopterem. Bezwzględnie będzie potrzebny układ stabilizacji czyli np. ardupilot multiplatform (APM) wersja 2.8 , regulatory i silniki oraz to na czym będzie się całość trzymać czyli rama oraz moduł transmisji, "aparatura" do ręcznego sterowania.
Raczej uszkodzenie silnika jest powodem takiego zachowania. Stawiam na wytarte lub zaśniedziałe szczotki, komutator. Wzrost rezystancji styku szczotek z komutatorem ogranicza prąd rozruchowy, oraz fałszuje pracę układu stabilizacji obrotów, przez niedostateczną wartość siły przeciwelektromotorycznej.
Chcę, żeby napięcie było stabilne w momencie, kiedy ciągnik będzie już włączony, i żeby podczas rozruchu spadek napięcia nie uszkodził "mojego" układu zasilania/stabilizacji. OK, czyli wiemy, że potrzeba przetwornicy podwyższającej. A jakie są wymagania zasilanego układu?
Zasilacz na trafo zrobiony trzeba sprawdzić napięcie po układzie stabilizacji.
-jeśli obciążenie na zasilaniu 12V jest mniejsze niż 1A to można włożyć stabilizator ( o ile jest to tylko napięcie "pojedyńcze" ) Sprtawdż czy gdzieś z tego oryginalnego układu stabilizacji nie jest brane jakieś napięcie odniesienia dla innych stabilizatorów ( jeśli nie to można śmiało wstawiać 7812).
Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie przetwornicy. Taką przetwornicę można pozyskać np. z ładowarki samochodowej tej wkładanej w gniazdo zapalniczki. Należy pamiętać aby przy montażu takiej przetwornicy zastosować na jej wejściu wyłącznik oraz bezpiecznik. W ładowarce bezpiecznik jest ale nie ma wyłącznika bo ładowarkę po wykorzystaniu wyjmuje...
Tak, problem ten sam - ograniczenie prądu - ale inny projekt. Prąd ograniczenia na poziomie 150 mA przy R = 0,7 om. https://obrazki.elektroda.pl/9981339800_... [/quote]Nie ten sam i nie wolno tak zrobić jak na powyższym rysunku, bo to nie będzie działać poprawnie. Spadek napięcia na LM317 jest duży i nie jest dokładnie znany, więc...
Mam podobny problem - jednak silnik agregatu chodzi na maksymalnych obrotach - nie ma możliwości zwiększenia obrotów. Też stosuję spore obciążenie aby światło nie migało. Jest na to jakieś wyjście?
Wrzuć to co masz, zobaczymy co jeszcze można dodać.
Witam .Kondensatory połączone w trójkąt mają wartość 4uF/400V . Poniżej schemat układu stabilizacji i spis elementów . https://obrazki.elektroda.pl/8401061900_... https://obrazki.elektroda.pl/8010737900_...
....wymaga tylko przystosowania do zasilania ( ma 5 V a potrzeba 14,5 V ) oraz brak opisow opornikow i kondensatorow... Najprościej będzie dostawić stabilizator 5 Voltowy . Ja miałem właśnie tak zrobione . Na płytce oprócz tegoż układu był układ stabilizacji napięcia potrzebnego do zasilania wzmacniacza operacyjnego . Układ pierwotnie był stosowany...
Jak dokładne mają być te napięcia, jak duże zmiany z temperaturą są dopuszczalne? Zmiany obciążenia nie będzie? Jeśli, tak jak na schemacie, zasilasz tylko potencjometry, to 317-tka nie jest potrzebna. Najmniej stabilnymi elementami w tym układzie są potencjometry, im mniejszy zakres regulacji pozostawisz, tym mniej będą mogły zepsuć.
Dobór kondensatorów przeciwwzbudzeniowych masz w karcie katalogowej na rysunku 9. Rozważania nt. dużego kondensatora filtrującego na wejściu nie mają sensu, bo - jak zrozumiałem - zamierzasz zasilać całość z zasilacza stabilizowanego. Gdybyś "na piechotę" budował cały zasilacz (transformator, prostownik, filtr przeciw tętnieniom na wyjściu prostownika),...
Bardzo ładnie poradziłeś sobie z naprawą i uruchomieniem wzmacniacza. Podpowiem, że tranzystor T108(T208) pracuje jako czujnik w układzie stabilizacji prądu spoczynkowego tranzystorów mocy. Zatem... P.S. Napięcie między emiterami tranzystorów mocy proponuję ustawić na 20÷25 mV, po dłuższym wygrzaniu wzmacniacza.
skąd szlifierka wie, jakie ma obroty na silniku, oraz jak je reguluje? Szlifierka nic nie musi wiedzieć, bo nigdzie nie ma podanej prędkości stosownie do oznaczeń przy regulatorze/ potencjometrze (jeśli występują), a jeśli już, to są one orientacyjne, zależne od "otwarcia" triaka. Jeśli zgłębisz zasadę działania oraz zastosowania triaka, zrozumiesz...
Podobne objawy może dawać fotorezystor w układzie stabilizacji obrotów. Żarówka oświetlająca ten fotorezystor zasilana jest z napięcia niestabilizowanego i gdy jest to na granicy czułości fotorezystora, to chwilowe zmiany napięcia w sieci mają wpływ na obroty, impulsy sprawdzałem oscyloskopem. Przetestowałem to na gramofonie kolegi, po podniesieniu...
Jeszcze pozostała dioda co daje napięcie na C 10uF do wymiany no i zimne luty, układ stabilizacji czyli BC 547 i Zenerka chyba 8,2V w emiterze i sprawdzenie czy wszystkie elementy zamontowane prawidłowo( sprawdzenie czy EBC są prawidłowo włożone).. No i próba samej przetwornicy z odłączonym BU 2508 . Oryginalnie był 2SB?
A LEDy mają już układ stabilizacji prądu?
W amatorskich urządzeniach nie musisz optymalizować kosztów na każdym elemencie, możesz zastosować najlepsze, jakie uda ci się dostać, mogą mieć szczelną obudowę, cermetową ścieżkę oporową, wieloobrotowe - co tylko przyjdzie ci do głowy. Dobra zasada przy stosowaniu potencjometrów jest taka aby rezystorami stałymi ograniczyć zakres regulacji do niezbędnego...
Poszukuję zamiennika tranzystora Tego? http://www.fairchildsemi.com/ds/D4/D45H2... Szukałem na necie, ale znalazłem tylko dane katalogowe PNP 10A, 30V. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=d45h...
Witam, ostatnio zaciekawiła mnie jedna rzecz, mianowicie jak robiona jest stabilizacja napięcia w e papierosach? Wiele z nich pracuje pod obciążeniem sięgającym 10 A lub więcej, a mimo to na wyjściu mają stabilne 3,7 V. Jak to jest zrobione? Ma ktoś może informacje o tym lub pomysł? Pozdrawiam.
Wynika to z faktu, że na wyjściu zasilacza zamontowany jest kondensator, poprawia on redukcję tętnień i poprawia stabilizację, ale niestety takie ma skutki uboczne. Tak zwany złoty środek, coś za coś. A taki drobny skok napięcia niczemu nie zagrozi. Dodano po 5 Inna sprawa, że zaraz po włączeniu, regulacja napięcia musi się ustabilizować, to też wpływ...
Co o tym sądzicie? To zupełnie zbędny i nienaturalny gadżet. Ptaki i tak przystępują do lęgów dopiero wtedy, kiedy warunki są optymalne i nie trzeba ich do tego zachęcać centralnym ogrzewaniem w chałupie. Natomiast jest ryzyko sporego niebezpieczeństwa przegrzania jaj lub młodych, które jako pisklęta nie mają jeszcze wykształconego układu stabilizacji...
Domyślam się, że sam programator spełnia tu tylko rolę włącznika, który działa przy zasilaniu od 12V do 24V - a jak się połączy LED-y, to już osobna sprawa. Taśmy LED zwykle są robione tak, że można je zasilać określonym napięciem, najczęściej 12V; ale same LED-y należy zasilać ograniczając im prąd. Wypada je połączyć po kilka szeregowo, do każdego...
Prawdę mówiąc do Twojej aplikacji Chciałbym ładować 60 równolegle połączonych Li-Ion 18650 to zastosowałbym impulsową przetwornicę typu "multiphase buck" z odpowiednim sterowaniem żeby uzyskać pożądane ładowanie w trybie CC oraz CV. Liniowy regulator układ stabilizacji prądu na LM358 i tranzystorze Irfz44 będzie się okropnie grzał.
Na pewno nie, bo do takich celów służy scalak 7912 .:)
Ok, KD502 to "mocny" tranzystor i faktycznie bardzo trudno go ubić, szybciej przepaliłby się tu bezpiecznik. Spróbuj w takim razie odciąć zasilanie 18V idące w kierunku układów UL1481 i wówczas jeszcze raz zmierz napięcia z zasilacza. Ten stabilizator ma trochę nietypowy układ, dioda Zenera jest "zasilana" napięciem wyjściowym, już po stabilizacji i...
Witam! Znalazlem taki układ scalony SLA 5038 w monitorze NEC JC-1745UMB-1, z którym od dłuższego czasu walcze :? podejżewam iż ma on coś wspólnego z układem stabilizacji obrazu, który spalił mi już dwa tranzystory 2SC 5244a. Czy ktoś wie czy moje podejżenia są prawidłowe?
prawdopodobnie jest padniety scalak bo wskaznik warjuje, a jak podlacze sygnalowy z baku bezposrednio na wskaznik to nie mam rezerwy i stabilizacji wskazania a ta plama to kiepska fotka i resztka kalafoni bo sprawdzałem diode
na scalaku : L9190D 1990C9940
Przyglądnąłem sią schematowi jeszcze raz i coś tu jednak nie gra. Ten układ różnicowy psuje stabilizację. W punkcie gdzie łączą się emitery T1 i T2 powinno być napięcie ok. 5V sztywne jak drut. Przypuszczam, że napięcie tam może wzrastać i układ traci stabilizację. Nie jestem specjalistą od stabilizatorów z układem różnicowym, zaproponuję wyrzucić tranzystor...
100 MΩ i pojemność 220 nF ma stałą czasową 22 sekundy. Większa rezystancja to jeszcze większa stała czasowa. Wzmacniacz moim zdaniem trochę przekombinowany, ale powinien działać dobrze po wywaleniu, albo radykalnym zmniejszeniu tej pojemności. Przypuszczam że dało by się na jednym wzmacniaczu pełniącym jednocześnie rolę filtra, wzmacniacza i układu...
Wiem że jest w nim prądniczka tachometryczna, czy za pomocą niej można płynnie regulować obroty ? \ Można, z tym że prądniczka to tylko czujnik służący do układu stabilizacji obrotów i zwiększenia momentu obrotowego. W praktyce ściemniacz na triaku - układ wielokrotnie opisywany na forum. Z tym że o regulacji od "0" obrotów możesz zapomnieć - silnik...
Wylany kondensator elektrolityczny uszkodził układ stabilizacji 15V, nie można odczytać wartości rezystorów. Proszę o schemat.
Czy muszę stabilizować napięcie 5V? Jeśli tak, to czy 78m05 się nadaje? Tak. 78M05 nadaje się.
Teoretycznie układ ze stabilizacji napięcia powinien przejść do stabilizacji prądu na wartości ustawionej jako graniczna (tj. tak będzie majdrował napięciem by prąd był stały).
Uszanowanie! w trakcie adaptacji taniej ledowej latarki udało mi się ja spalić gdy przez nieuwagę podłączyłem ją pod ok 10 zamiast 4-5v jak dotąd. Układ stabilizacji prądu w niej wygląda jak na obrazku http://obrazki.elektroda.pl/1706820800_1... Ma ktoś może pomysł, co to może być za układ? Ledy w niej są małej mocy, całość w normalnych...
Coś tu jest pokopane z układem stabilizacji zasilacza. Napięcie na kondensatorach wynosi +- 39V . Na wzmacniacz po stabilizacji mamy +-28V. Spadek napięcia na układzie stabilizatora wynosi 11V. Grzanie jest spowodowane zbyt dużym prądem zerowym, który trudno zmierzyć ( ryzyko uszkodzenia ). Na radiatorze znajdują się jeszcze tranzystory BD140, które...
Witam Mam problem z aparatem fujifilm, który niefortunnie upadł na ziemie. Podczas włączania terkocze, a na wyświetlaczu pojawia się czarny półokrągły cień, pomimo to aparat robi zdjęcia i to całkiem dobre. Własnie wrócił z serwisu gdzie dowiedziałam się, ze uszkodzonego układu stabilizacji nie można zablokować, wyjąć, ani wymienić, a aparat nadaje...
To jest projekt na zaliczenie, który nigdy nie doczeka się praktycznej realizacji. Qacqa: Cibie powinny interesować następujace tematy: 1.Czujnik temperatury: jakiś DS ,PT100 + przetwornik lub LM +przetwornik. 2. Klawiatura. 3. wyświetlacz (siedmiosegmentowy lub ze sterownikiem HITACHI HD447... lub coś z komórki). 4. sterowanie triakami to będziesz...
Dokładnie to powinno się stroić zero detektora i tą drugą cewką poziom zniekształceń. Może ktoś wcześniej już z tym walczył i obie cewki są do strojenia - ustawienie jednej wpływa na drugą. Sprawdź jeszcze napięcia na układzie od p.cz. bo miałem przypadek, że nasiedziałem się nad dziwnie zachowującym się ST-610L i okazało się, że przyczyną był tranzystor...
Dokładnie, scalak należy wymienić (ewentualnie skorzystać z jego PDF'a - jest tam aplikacja do testowania tego układu). Razem z LNK i R93 wskazana też wymiana diody prostowniczej SMD (u mnie brak oznaczenia-to dioda zaraz za R93) i kondensatora C31 (10uF/400V). Dodatkowo sprawdzić gasik (R94+D6+C32), układ stabilizacji i regulacji (podłączony do 3 i...
Chyba najprostsza konstrukcja z możliwych, niestety stabilizacja prądu przy pomocy samych rezystorów często okazuje się nie wystarczająca. A tam jezt na 100% MOSFET czy może tranzystor NPN? Patent z rezystorami od strony masy sugerowałby to. BTW - po co ta stabilizacja?
Jest to rezonator kwarcowy, służy w układach elektronicznych do stabilizacji częstotliwości.
Rezystor musi być, bo napięcie w instalacji samochodowej znacznie się waha. Jeśli są duże wahania napięcia, a i LED-y są trochę nieprzewidywalne, to należy zastosować układ stabilizacji prądu (2 tranzystory - do 20mA np. BC157, albo BC147, w zależności od tego, czy na '+', czy na '-', 2 oporniki, minimalny spadek napięcia około 1V). Dobrze byłoby wiedzieć,...
Jeżeli ten silnik ma w środku układ stabilizacji obrotów, to jest szansa na naprawę. Zakładajmy, że nie spaliły się uzwojenia silniczka. Ten silnik chyba jest za mały że by wśrodku miał układ stabilizacji
Co "chodzi", co próbuje grać itd.? Pokaż jak to podłączasz. Sam transformator nie wystarczy, trzeba dodać układ stabilizacji napięcia.
Z tego transformatora nie zasilasz diody tak aby świeciła pełną mocą. Moc transformatora powinna być większa od mocy diody, Twój ma 20W a Ty potrzebujeśz przynajmniej 30W + zapas dla przetwornic. Przetwornica podniesie Ci napięcie ale nie zwiększy mocy transformatora i dodatkowo wniesie straty do układu. Przetwornica którą zakupiłeś ma też nieco za...
Zostałem poproszony o zbudowanie układu, który z akumulatora litowo-polimerowego będzie zasilał radiostacje lotniczą i nawigacje, a wszystko będzie wykorzystane podczas lotów szybowcem. Zleceniodawca zakupił bez konsultacji sam akumulatory, niestety trochę się przeliczył i zakupił 4 celowe, które mają nominalne napięcie 14.8V. Nie było by z tym większego...
Ten wzmacniacz pracuje raczej w klasie AB, dlatego źródło prądowe do stabilizacji prądu anodowego się nie nadaje, bo w klasie AB średni prąd anodowy (katodowy) rośnie z wysterowaniem. Źródło prądowe można stosować w układach w klasie A, oczywiście dla składowych zmiennych musi być ono zwarte kondensatorem. Jeśli stabilizator 7824 ma za niskie napięcie...
220n
Od 9 do 16V diodę Zenera na 16V możesz wstawić później lecz podejrzewam że jest tam układ stabilizacji napięcia i jeżeli jest niesprawny to może nadal powodować uszkodzenie układu. Sprawdź czy nie jest on realizowany poprzez tranzystor Q6.
co mnie jeszcze tak nie zaniepokoiło jak to, że po chwili się wyłącza, a wymieniony rezystor R22J 5W X2 dochodzi do bardzo wysokich temperatur, To, że się wyłącza, w tej sytuacji nie powinno niepokoić. Po prostu jest detekcja uszkodzenia, pewnie masz składową stałą na tym wyjściu i układ ochrony wyłącza urządzenie, aby nie uszkodziło się bardziej....
Objawy wskazują na ewidentny brak symetrii w tym kanale wzmacniacza. Najczęściej spotykane (możliwe) przyczyny: przepalony jeden z dwóch bezpieczników zasilania stopnia, uszkodzony jeden z tranzystorów stopnia końcowego i/lub jego stopień sterujący (driver), przerwa (zimny lut) w obwodzie rezystorów emiterowych. Drugorzędna sprawa, to poprawne działający...
ciekawy pomysl, sam kiedys zainteresowalem sie pojazdem o nazwie Segway, ktory tez ma system zyroskopowy:) chcialem zrobic cos podobnego ale jakos nigdy sie za to nie zabralem... moze wiesz gdzie i w jakich cenach dostac mozna te czujniki zyroskopowe? Pozdrawiam
układ stabilizacji prądu układ stabilizacji napięcia układ stabilizacji punktu pracy
punto falują obroty czujnik halla pinów światła przeciwmgłowe
czarna lista gitara akustyczna
Jak wymienić plastikową obręcz w wodomierzu? Migające kontrolki i czerwony wykrzyknik w DeLonghi Magnifica Evo