O widzisz, teraz wiemy o czym rozmawiamy. Poprawiłem temat. W tym sprzęcie jest bardzo prosty układ, sterowany jest takim termostatem: https://obrazki.elektroda.pl/8623770600_... jego nr. to D077B6958 Zacznij od sprawdzenia termostatu, oczywiście zakładam że napięcie w gniazdku już sprawdziłeś.
Sadząc po opisie tego przekaźnika/przetwornika i tym jak działają przekaźniki, to wnioskuję, że bez podania napięcia na "cewkę" on nie zadziała. Także na stałe można by podać mu L (cewka i zacisk 6 na przetworniku), a sterować nim za pomocą N. Choć niekoniecznie musi przez przekaźnik termostatu przechodzić N, a nie L, bo prąd jaki pobiera przetwornik...
jiwaniuk napisał: Czym kierowałeś się rozdzielając układ na dwa styczniki sterowane z jednego termostatu? Układ został rozdzielony na dwa styczniki ze względu na moc elementów grzejnych. Całość sterowana jest z jednego termostatu. Układ jak najbardziej poprawny.
Zawór działa na zasadzie odwróconej polaryzacji. Czyli zależnie jak podłącze plus i minus to zawór się zamyka albo otwiera. A jakie jest na to potrzebne napięcie, jaki czas? Jakim napięciem możesz zasilać układ, z którego chcesz go sterować?
To raczej nie termostat skoro gazu nie podaje ciepłego spowrotem na układ. Elektrozawór, sterowanie?
Modyfikacja taka jest możliwa. Zamiast triaka można zastosować przekaźnik sterowany poprzez tranzystor. Takie układy są dość znane - wystarczy poszukać.
Czujnik ciśnienia i zawór zwrotny. I tak uważam, że takie sterowanie jest kiepskim pomysłem. Normalne "cywilizowane" układy mają sterowanie termostatem pokojowym (umieszczonym w najszybciej tracącym ciepło pomieszczeniu) kotła i pompy. Każde inne sterowanie jest ...... gorsze gdyż ....... (tu każdy może sam pomyśleć dlaczego).
Spróbuj tu: https://sklep.avt.pl/category/kity-avt-b...
czyli termostat jest pominięty, czyli kapilara nie powinna mieć tutaj wpływu. Nie chodzi o kapilarę termostatu tylko tą w układzie chłodniczym. Nie ma dostępu bez wypuszczenia czynnika. Niestety usterki inne niż elektryczne (termostat/sterowanie, aparat rozruchowy, przewody) są nie do usunięcia w domowych warunkach.
Przecież ten układ to zwykły termostat bimetaliczny. Nie da się nim sterować obrotami silnika - do tego potrzebny jest układ elektroniczny.
Przewód 2x1mm stosuje się do układu sterowania(termostat)
U mnie w układzie solarnym z zaworem 3d pracuje sterownik plum ecoSol301 chyba się nazywa i jest ok. Ja mam jako drugi odbiornik ciepła bufor, którym całą wiosnę-jesień grzeję podłogi w łazience z nadmiaru słońca. Ma też dodatkowe wyjście ze sterowaniem harmonogramem, w domyśle do sterowania cyrkulacją, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby przez przekaźnik...
I tu prawdopodobnie jest problem. Ten podgrzewacz jest potrzebny do sterowania samym termostatem.
Masz oddzielny przekaźnik od każdego progu, sterowany wprost z komparatorów?
Tak tylko dla przypomnienia , silnik ten posiada termostat z grzałką sterowaną elektrycznie (byle nie montować wynalazków typu np. maxgear ) . Układ powinien być odpowietrzony (odpowietrznik na górze chłodnicy cieczy ) ....
Można zastosować termostat czy regulator temperatury i sterować zaworem kulowym z siłownikiem (np na 230V). Można nawet cały układ zrobić na 12V zastosować akumulator i zasilacz buforowy.
Tylko taki komputer musiałby działać przez cały czas, a to trochę prądu pobiera. Lepiej wykorzystać do tego mikrokontroler albo zbudować osobno termostat i timer na układach niewymagających programowania.
Nie za bardzo rozumiem jak sposób z układem RC na wygenerować pojednyczy impuls po włączeniu - bo jak rozumiem RC spowoduje załączenie przekaźnika z opóźnieniem po włączeniu zasilania. Opornik dalej równilegle kondensator następnie w szereg drugi kondensator i dalej cewka zbocznikowana opornikiem. Manipilując rezystancjami i pojemnościami uzyskujemy...
Nie. Potrzebny jest dość zaawansowany układ elektroniczny.
Możesz zastosować dwa takie układy 555 i na jednym ustawiasz ile chcesz np 25° na drugim tak samo np 35° a ich wyjścia nie sterują od razu triakiem tylko idą do układu logicznego który steruje triakiem.
Dokładnie tak, triak musi mieć wspólną masę z układem, który nim steruje. Pzdr.
A nie prościej od razu pobawić się w trzy grzałki i układ trójazowy ? Tylko termostat bym wolał zewnętrzny, bo raz że będzie porządny, a dwa że sterować można sobie na dowolną temperaturę.
otworzenia takiego układu lub wykonania tego samodzielnie? Odtworzenie chyba nierealne. Lecz suszarka to nie skomplikowana " maszyna " , można sklecić sterowanie przy użyciu układu z wykorzystaniem termostatu i czasówki.
No ok może się nie znam ale simson,komar,ogar,wsk,jawa, itd latały i było ok. Można zastosować : siłownik, przekaznik ,2 krańcówki. Całość raptem z 20zł. Pilot do sterowania całości ręcznie też może być.
A ten wiatraczek to też jest z jakiegos zasilacza komputerowego czy nowy? Jaki to jest konkretnie wiatrak? Czy jest sterowany termostatem? Czy z jakiegoś układu płynnej regulacji obrotów?
Rób drugi układ, w pierwszym będzie sytuacja gdzie jeśli jeden przekaźnik zdąży podać prąd zanim drugi się przełączy - zrobisz zwarcie. Dobra rada: daj tam jakiś bezpiecznik rzędu 6-10A Możesz też doczepić krańcówki do swojego siłownika i nie sterować czasowo, a do skutku ;) zresztą tzw. mastery mają takie krańcówki w sobie. Robiłem kiedyś rygiel bramy...
https://obrazki.elektroda.pl/6666213400_... Ktoś tu leniwy, prawda ? Masz schemat. Silnik chłodzony częściowo powietrzem, a częściowo olejem. No i to bardzo autor ma silnik chłodzony olejem a ty wstawiasz silnik chłodzony powietrzem. Do tego pokazujesz sterowanie wentylatora termostatem w układzie wydechowym. Co było tylko w mocniejszych...
daro31ie , na jednym ze zdjęć widać że są zamontowane dwa termostaty. Oczywiście termostat jest widoczny. Ja jednak sugeruję wymianę całego układu sterowania. Układ bardzo stary i archaiczny. Pozdrawiam daro http://dk-automatyka.pl
Zmiana przetwornicy na pełen sinus, lub sterowania grzałki, albo całości. Albo zasilacza termostatu. Układ nie rozpoznaje modulacji prostokątem.
Dobra zabezpieczenie dodatkowe na drugim styczniku mogło by wyglądać tak: Symbole mogą się nie zgadzać i paintjob poglądowy: https://obrazki.elektroda.pl/2077769300_... Prosty układ sterowania stycznikiem z dodanym termostatem.
Proszę mi pomóc dobrać te rezystory, bo jestem początkujący i się jeszcze na tyle nie znam. Termostat ma sterować grzałką akwarystyczną zastosowaną w wytrawiarce, więc zakres do 40°C. Pozdrawiam:)
Raz w tygodniu woda w obiegu jest wymieniana wiec jej poziom zostanie skorygowany. Bilans wodny potrzebyje do utrzymania temperatury wody. Za ciepła jest wypuszczana a zimna jest dolewana. I tum wszystkim ma sterować termostat
Witam Nowe piecyki gazowe posiadają w układzie sterowania termostat, który ustala temp. wody na wyjściu. Jeśli ten piecyk jest już leciwy i nie ma do niego oryginalnych części, to proponuję (ze względów bezpieczeństwa) nie dokonywać w nim przeróbek. W zamian, aby dobrać bezpieczną temp. np. dla dzieci proponuje zainstalować baterię z głowicą termostatyczną,...
Chciałbym mieć możliwość sterowania nim z poziomu smartfona chodzi głównie i ustawianie temperatury na nim Tym termostatem nie ustawisz temperatury na kotle (zadanej temperatury wody w układzie CO). Ten termostat jak kolega (at)damian5602 napisał steruje temperaturą w pomieszczeniu. Jak do tej pory sterowałeś kotłem? Jakie temperatury na nim ustawiałeś?
Dobra, co się dowiedziałem to wiem. Jeżeli w momencie załączenia termostatu słyszysz cyknięcie, to jest on na przekaźniku (co obstawiam, patrząc na 10A obciążalności). Problemem będzie więc układ gasikowy na stykach przekaźnika. By wyeliminować problem, podłącz równolegle z odbiornikiem kondensator. 250V minimum, typu niespolaryzowanego w zasadzie dowolny,...
Wnioskuje z tego co opisujesz że ginie napięcie sterownicze z akumulatorów (jesli to nie był przypadek że agregat chodził z sieci i termostat w kabinie nie chciał się załączyć z prądnicy) bo tam jest taki myk że jeżeli agregat chodzi z sieci to zasilanie sterowania jest z trafo żeby nie rozładowywały się akumulatory i oczywiście odcinane jest wzbudzenie...
Rozwiąż problem czujnika poziomu płynu, to powinno zmienić "strategię" sterowania termostatu. Zalej układ dobrej jakości płynem i nie odkręcaj korka, jeśli nie ma takiej potrzeby. Jeśli potrzebujesz dolać płynu (po wymianie i jeździe testowej zapewne będzie taka potrzeba), odczekaj aż silnik wystygnie.
Coś mi się wydaje, że nie tędy droga. Czy chodzi o bojler wpięty w układ CO? Jeżeli tak, to trzeba zabudować zawór sterowany termostatem na dopływie lub odpływie wody do ogrzewania bojlera.
Dj.Kisiel a masz pewność że to grzałka ? z moich pomiarów wychodzi że to opornik sterowany termostatem , chyba rozkminiłem ten układ.
Nie jest to czujnik tylko układ wykonawczy tzn. termostat sterowany przez ECU/PCM. W środku jest wosk który zmienia swoją objętość pod wpływem elementu grzewczego którym to właśnie zarządza komputer. A tu klarowny filmik jak to działa. [youtube]https://youtu.be/A2AfMX1PcwU[/y...
Witam, no opis troszke nie spojny, moze napisz skad masz te 240 czy 270 ohm? Bo jak uklad ma widziec ten opor? jak go podasz na uklad. W uporoszczeniu potrzebujesz cos jak z linku, sa termostaty gdzie sonda to element typu NTC jaki PTC czyli rezystancja spada lub rosnie z temperatura. Pozdrawiam
:arrow: Wally50 Brzmi to bardzo ciekawie. Co steruje całym tym układem ? Czy kolega sam wykonał całe to sterowanie ?
Naczynie na powrocie , króćcem wodnym do dołu. Brakuje naczynie przeponowego dla CWU zaworu bezp. Nie rozumie dlaczego 2 zawory i termostat? Podłogówka powinna działać cały czas więc albo zawór termostatyczny albo sterowanie pompą , tak to masz zdublowanie układu.
No tak ale co w przypadku zawieszenia się twojego programu/układu?
Planowałem by termostat przerywał mi obwód cewki przekaźnika próżniowego, ktoś na forum stosował takie rozwiązanie. Wydaje się to proste i tanie. Ja miałem tego typu zabezpieczenie. W układzie sterowania przekaźnikiem (u mnie to był MOSFET sterowany sygnałem PWM) wystarczy wstawić termostat bimetaliczny (za 4 zł), który po nagrzaniu wody np. do 70C...
Czyli jeśli mam w układzie termostat pokojowy, to autoadaptacja powinna być na OFF, bo funkcję tą pełni permostat, który ma sterowanie PI, czy jak się to nazywa ?
Chyba trochę kombinujesz jak koń pod górkę. Jeśli te grzałki będą podłączone pod sieć 230V to raczej 3 KW uciągnie na raz i wystarczy je wysterować jakimiś termostatem, który wyłączy grzanie po osiągnięciu zadanej temperatury (jak nie dasz termostatu to możesz przypadkiem zagotować bojler, a tego raczej byśmy nie chcieli). Jak koniecznie chcesz sterować...
Niedawno kupiłem kolejny przekaźnik do sterowania termostatem. Okazało się, że są one na układzie BK7231, co uniemożliwia użycie czujnika DS18B20.
rozumiem iż piny tego rysunku to piny przełącznika a czy mogą być pniami przekaźnika którego cewką będzie sterował inny układ np. termostat ? i czy na przemianowanych pniach można zastosowań krańcówki ? tego typu układ chciał bym zastosować w rolecie panelu solarnego ;)
Cześć. Spotkał mnie pewien problem z instalacją CO u mnie w domu. Przez 5 lat mam piec Kospel EKCO LN2 podłączony do grzejników w układzie otwartym. Układ otwarty został po usunięciu kominka z płaszczem wodnym. Piec znajduje się na poziomie -1 czyli w piwnicy w środku domu, z niego rury zasilania i powrotu dochodzą do grzejników na poziomie -1 (mieszkanie...
Jest zawór trójdrożny, który przełącza obieg czynnika. Bez ingerencji w układ chłodniczy ciężko będzie wyregulować układ tak aby był dobrze sterowany przez termostat. Pozdrawiam Lechu
Czyli układ taki: piec gazowy z pompą sterowany termostatem pokojowym +zawory termostatyczne na każdym grzejniku nie da się optymalnie wysterować?
Witam Termostaty sa zasilane 230V ? Jakie to modele ? Jak jest skrętka to można zrobić to wszystko skrętką a co jest sterowane przez termostaty zawory czy jakiś układ . Opisz więcej co masz jakie termostaty przewód skretka jaka i co dalej masz . Pozdrawiam
Sprawdzić bezpieczniki i przekaźniki. A jak tak nie znajdziesz usterki, trzeba sprawdzać kolejno wszystkie odcinki obwodu od zasilania aż do grzałki. Oczywiście należy także zmierzyć samą grzałkę - może po prostu uległa uszkodzeniu? W układzie jest także termostat lub manualna regulacja - należy sprawdzić jakie jest sterowanie u Ciebie i ewentualnie...
Upewnij się czy w ogóle woda przepływa swobodnie przez podgrzewacz czy nie zatkał się jakiś filtr, może się tak dziać że wybija zabezpieczenie termiczne bo od grzałek jest nieodbierana odpowiednia moc. Na zbiorniku w którym znajduje się woda powinien być wyłącznik termiczny należało by go sprawdzić bo może szwankować. Dodano po 4 Jeśli wszystkie grzałki...
{...} Mieszkanie na piętrze ma odrębne ogrzewanie. W takim układzie to tekst o wyższości sterowania pogodowego nie dotyczy Ciebie. W zupełności wystarczy Ci termostat pokojowy, Wybacz. :please: :sm9:
Dlatego że Januszy nie brakuje w nowych autach jest to nieporozumienie przy sprawnym układzie chłodzenia. Niekoniecznie, czasem chłodzenie komory silnika jest na tyle duże, że spowalnia proces nagrzewania silnika. W moim aucie, przy sprawnym układzie chłodzenia, gdy wyjadę na obwodnicę i mnie żadne światła nie zatrzymają, 90 stopni mam dopiero pod...
.... Ale ja mam tą pompę od podłogówki kompletnie na zewnętrznym zasilaniu obecnie, wolałbym nie brać zasilania z pieca jeśli nie ma takiej potrzeby. Kocioł po nagrzaniu wody w obiegu do żądanej temperatury schodzi z mocy. Gdy już będzie na minimalnej a temperatura w układzie nadal będzie rosła to się wyłączy (odcinając tym samym pierwszą pompę). Potocznie...
Po pierwsze to układ porządnie odpowietrzony? Po drugie czy włącza się wentylator? Po trzecie kiedy temp jest wysoka ? Na postoju podczas jazdy czy nie ważne? Jak jest grzałka w termostacie to jest to układ wysokotemperaturowy. Grzałką steruje ECM. Ale bym dawał tak 120 to max,130 za dużo.
Czy układ bedzie działał do pomp 230V ?
Termostat pokojowy
Na pisz coś więcej o układzie: ile rozdzielaczy na podłogówkę lub inne np. grzejnikowe sterowane przez termostaty pomieszczeniowe, czy rozdzielacze na podłogówkę mają swoją pompę i jakieś mieszanie, czy woda płynie bezpośrednio z kotła, czy są jeszcze grzejniki w układzie?
Witam, Czy w grzałkach do bojlera 100l (nie elektryczny) do ok 300 zł można zarządzać histerezą temperaturową? Chodzi mi o przypadek w którym mam na termostacie grzałki temp. zadaną 50 st. Grzanie wody do tej temperatury. Woda w bojlerze ma 30 st. Chodzi o to aby grzałka włączała się tylko gdy temp. wody spadnie do 30 st. Grzanie do 50 st. ... Histereza...
Wygląda na to, że R2, to grzałka, ale tranzystor T6 też będzie wydzielał ciepło. Nie wiem, czy on jest również wykorzystany jako grzałka, ale widzę na schemacie prostokąt linią przerywaną wokół niego, więc chyba tak. Termistor R1 służy do pomiaru temperatury, zgadza się. Nie wiem co się kryje pod oznaczeniem MC1, ale na pewno jest to układ sterujący...
Bezpośrednio z podgrzewacza woda jest kierowana do bojlera i z bojlera do kranu. Bojler jest równocześnie podgrzewany elektrycznie, sterowanie z termostatu. Wada: ograniczony przepływ do parametrów podgrzewacza. W sposób pośredni tzn. pompa wymusza obieg w układzie podgrzewacz-bojler. Sterowanie pompy z termostatu. Dogrzewanie elektryczne sterowane...
Ciekawi mnie też jak ta dodatkowa pompa poradzi sobie z przepchaniem cieczy przez zatrzymaną pompę cieczy w PC??? W zasadzie tylko ta kwestia jest ważna wg mnie bo można ustawić "układ" na zasadzie nie termostatu a pchania wody od razu po przerwie prądu z przerwami sterowanymi czasomierzem. Natomiast termostat może być jako dodatkowa kontrola układu....
hej, czy w tym układzie tranzystor działa jako klucz ? jakie wartości rezystorów polaryzujących go ? w jaki sposob zmodyfikowac ten schemat aby moc sterowac tak: - włączam przy zadanej temperaturze (np 70st) i wyłączam przy zadanej temp. (np 25st) ? Do tego tak by tranzystor można sterować z dzielnika z termistorem by była dodatkowa regulacja w zależności...
W twoim przypadku rozwiązanie nr 1 daje najwyższy komfort korzystania z pomieszczeń, szczególnie gdy chciałbyś w różnych pomieszczeniach utrzymywać różne temp. o różnej porze dnia. Indywidualne termostaty w tych pomieszczeniach dają możliwość takiego sterowania bez ciągłego dłubania w rozdzielaczu z przepływami w pętlach o.p. Należy tylko pamiętać że...
Efektywnie to się nie da :idea: Można tylko i wyłącznie metodą prób i błędów znaleźć jakąś krzywą grzewczą, która najbardziej będzie odpowiadała użytkownikom. Oczywiście potrzebny jest regulator pogodowy z czujnikiem temp. zewnętrznej. Trzeba ustawiać krzywą grzewczą pod grzejniki, tak by zapewnić odpowiednią temp. na grzejniki ponieważ na podłogówkę...
:arrow: jmk Napiecie spada o polowe gdy podlączysz sam miernik bez obciążenia, tym nie można się sugerować. Z obciążeniem spada do zera, to typowe przy sterowaniu triakiem. Poza tym ja nie widzę zastosowania zwykłego termostatu w no-frost. Oczywiście bez prostego chociaż układu z timerem.
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie układu z termostatem który miałby sterować wentylatorem 12V w zależności od temperatury. Chciałbym jednak osiągnąć efekt że wraz ze wzrostem temperatury rośnie napięcie na wentylatorze. Czyli powiedzmy, ze wentylator pracuje cały czas ale na mniejszym napięciu i im cieplej ty mocniej dmucha. W temacie elektroniki jestem...
Najprościej jest wykonać to na komparatorze (wzmacniaczu operacyjnym) i dzielniku napięciowym, gdzie jednym ramienniem jest termistor. Należy tak dobrać próg zadziałania, aby odpowiadał temperaturze wyłączenia. Układ może sterować jakimś małym przekaźnikiem, który ewentualnie sterował by bezpośrednio grzałką lub stycznikiem (zależy od mocy grzałki).
Plumpi: regulacja ciepłem dostarczonym z elektrociepłowni robi ogromną różnicę, tyle, że obecnie jest to ciągłe skręcanie/odkręcanie manualne zaworu, gdy się robi cieplej/zimniej). Węzeł pewnie odbiorcy sadząc po opisie. Jak by był dostawcy to by miał automatykę i nikt by nie chodził sobie kręcić :D Dużo się takich na domkach naoglądałem, budowane w...
Myślisz, że pompka w piecu ogarnie taką powierzchnie? Dodano po 1 A co w przypadku kiedy nagrzeje w kominku temp. w salonie wzrośnie i mi RC310 rozłaczy calą podłoge? U góry bedzie lodówka Dodano po 3 Myślę, ze najlepsza opcja to ta, która napisał kolega u góry czyli odseparować górę od dołu (już dać sobie spokój z termostatami w pokojach) ale niech...
A nie masz opcji do tego pelletowca założyć po prostu sterowanie pogodowe? Do mieszkań programator pokojowy zwykle się sprawdza (programator zwykle w przedpokoju), ale w domach lepszym rozwiązaniem jest pogodówka (szczególnie jak są z 2 kondygnacje). Czyli kocioł grzeje do temperatury np 40 stopni jak jest plus 5, 45 jak jest w okolicach 0 stopni na...
Wymiennik ma być o 50% większy niż moc kotła gazowego, bo on będzie odbornikiem ciepła z kotła gazowego. Instalacja ok, na wyjściu węglowego zamontuj termostat przylgowy, ustawiony np. na 40°C( a może 50?). Połącz go szeregowo z termostatem pokojowym. Wepnij układ szeregowo połącznych termostatów do kotła gaz zamiast zwory. Zapewni to: -unieruchomienie...
Uszczegółowienie rozwiązania problemu: Jest to termostat, który odcina górną połowę piekarnika, analogicznie zabezpieczona jest dolna część (obydwa zainstalowane są pod obudową na tylnej ścianie piekarnika), na górze znajduje się trzeci termostat który zabezpiecza układy sterowania. A tak szczegółowo - to część oznaczona jako PW-3V dostępna jest jako:...
Gwoli wyjaśnienia. Termostat to urządzenie czuwające nad tym, aby zadana temperatura była utrzymywana przez układ. Układem wykonawczym są grzałki, Termostat steruje, aby grzałki włączyły się i wyłączyły w odpowiedniej chwilij gdy temperatura osiągnie zadaną - oczekiwaną. Jeśli jest kilka grzałek, a niektóre przypalone lub nieodpowiednio zasilane z powodu...
Candle :arrow: znasz może jakieś specjalizowane układy sterowane procesorem do tego celu.
Zależy mi też żeby nie obciążać asymetrycznie instalacji. To zostaje Ci tylko sterowanie kątem zapłonu, PWM o niskiej częstotliwości (nawet coś w stylu minuta grzania, minuta przerwy będzie wystarczające, ale na SSRach można zejść niżej). Największy problem to odpowiednie sterowanie. Możesz w domu pomontować bezprzewodowe termostaty (Zigbee, tuya),...
ED7 – OTWORZONY TERMOSTAT UKŁADU WDM EWX11, EWX13 Nowa konfiguracja sprzętowa układu elektronicznego umożliwia mikrokontrolerowi wykrywanie działania obu termostatów (sterowanego ręcznie i automatycznego). W celu wykrycia tych warunków zdefiniowano dwie różne wartości graniczne: H_thrs= 3 * (VBULK_READ/4) – (VBULK_READ/16) L_thrs = VBULK_READ/2...
No pewnie. Grzejniki elektryczne w mieszkaniu, 100% sprawność, nawet kabel do niego grzeje pomieszc zenie. Banalna regulacja-zwykły termostat. A piec CO??? zależy jaki, jak sterowany i jaki ma układ. Odziedziczone po przodkach instalacje o ogromnej bezwładnośći cieplnej, sterowanie termostatem na piecu a nie w pomieszczeniu , nie czyszczone palniki....
Znalazłem na Elektrodzie termostat oparty na układzie TL431. Niestety nie działa tak jak powinien. Załącza się kiedy temperatura rośnie (czyli tak jakby miał sterować wentylatorem), a miał się załączać kiedy spada (czy sterowanie grzałką). Pytanie jak zmienić ten układ żeby działał jako kontroler grzałki. Proszę o pomoc. https://obrazki.elektroda.pl/7933940500_...
czy jest może cos takiego jak prosta bramka and na 230v? (pomogło by mi to przy sterowaniu termostatem) Dwa przekaźniki z pojedynczymi zestykami :P Wieczorkiem Ci narysuję, chyba, że ktoś inny pomoże wcześniej. V.
Witam. To raczej robota dla automatyka. Centarlami takimi sterują zwykle układy automatyki. Jest tam kilka presostatów, termostat , pomiar temperatury. To większa robota. Pozdrawiam
Konstrukcja pomysłowa. Dziwi mnie trochę rozwiązanie układu termostatu. Jak kiedyś robiłem laminator z części do ksero to przede wszystkim wykorzystałem oryginalny termistor oraz przekaźnik elektroniczny SSR, który sterował żarnikiem halogenowym. Pomiędzy wpięty był prosty układ termostaty elektronicznego na jednym wzmacniaczu operacyjnym. Obracanie...
Pytanie czy grzałka w bojlerze sterowana jest jakimikolwiek układami przekształtnikowymi, być może jest tam bimetalowy termostat włącz/wyłącz i wtedy jako odbiornik rezystancyjny nie powinna generować mocy biernej? (at)WojcikW Co to oznacza że "...Liczniki rozliczeniowe w dzisiejszych czasach rzadko kiedy "widzą" prąd sinusoidalny..." ?
Ja dałem dwa przekaźniki napięciowe nadzorcze. Z jednym był problem że załączenie grzałki powodowało spadek wyłączenie przekaźnika i układ oscylował. Dopiero dwa przekaźniki (jeden od progu załączenia ,drugi o od progu wyłączenia) dały stabilnie pracujący układ. Układ bardzo przypominał sterowanie przyciskami monostabilnymi stycznikiem. Jeden działał...
Problem polega na podwyższonym ciśnieniu (?) w układzie chłodzenia. Audi A3 1.6 o oznaczeniu silnika BFQ. Problem polegający na zbyt wysokiej temp. układu chłodzenia, oscylującej w granicach 110 st. Temperatura otwarcia tego termostatu wynosi 105 stopni. Termostat nie otwiera się mimo zadanej temp. otwarcia. Jest on w tym silniku sterowany elektronicznie....
Witam Potrzebuje prosty schemat sterownika albo jak kto woli termostat, który załączałby mi pompe CO przy temperaturze 35C i wyłączał kiedy temperatura spadnie poniżej tej temperatury. Zrobiłem na podstawie tego schematu, oczywiście chciałem sterować pompą przez przekaźnik, ale układ w ogóle nie reaguje na temperaturę.
Witam. Pracuję w prywatnej firmie która produkuje płytki gipsowe. Mamy suszarnię. Potrzebuję pomysłu lub gotowca do takiego schematu załączania: Temperatura rośnie = włącza się wentylator nr 1 Temperatura maleje = wyłącza się wentylator nr 1 (piec nagrzewa znowu suszarnię) Temperatura rośnie = włącza się wentylator nr 2 Temperatura maleje = wyłącza...
Faktycznie jest tam termostat sterowany przez ECU. W grupie VAG te równe 90 na zegarze to ściema dla lepszego samopoczucia kierowcy - nawet przy spotych odchyłkach stoi równo na środku. Podejrzyj temperaturę z poziomu komputera. Te wynalazki z tymi termostatami potrafią pracować nawet na temperaturze bliskiej 110 st C. Dopiero jak zaczniesz dawać ostro...
Witam Ad.1. Można oczywiście wykorzystać przetwornik przepływu ale raczej z przyczyn ekonomicznych bardziej popularny jest presostat montowany na kanale przy nagrzewnicy - rozwiązanie takie może być równoważne gdy na układzie nie ma przepustnic które mogą gdzieś zamknąć przepływ powietrza. Ad.2. A nie wystarczą termostaty montowane w samej nagrzewnicy?...
Witam. Tym układem nie zrobisz, bo masz układ wykonawczy w tym urządzeniu, to jest tylko sterowanie przez wifi. Musisz mieć sterownik i osobno wykonawczy, ale gdzie chcesz umieścić ten układ? https://allegro.pl/oferta/regulator-term...
https://obrazki.elektroda.pl/2412971200_... Termostat W1209 może sterować urządzeniem grzejnym lub chłodzącym. Na wyświetlaczu LED prezentowana jest aktualna temperatura z rozdzielczością 0.1C, mierzona czujnikiem opartym o element NTC. Proste menu układu pozwala m.in na określenie rodzaju sterowanego urządzenia, kalibrację wskazań...
O ile dobrze udało mi się zrozumieć pytanie, to chcesz układ z rysunku sterować sygnałem z Aruino zamiast potencjometrem? Można, ale Aruino musiałoby mierzyć temperaturę. Jak się pobawisz z pogram, to możesz uzyskać bardzo dużą stabilność temperatury. Ale napisałeś wcześniej, że chcesz utrzymywać temperaturę 30-40 C. Przy tak szerokim zakresie wystarczy...
Termostat odpada bo układ chlod,enia pracuje prawidłowo. Jeżeli jest prosty termostat, to tak, ale jeżeli jest z dodatkowym 'talerzykiem' na końcu, to już nie jest tak prosto - przy zamkniętym termostacie jednocześnie jest otwarty 'skrót', czyli powrót płynu do pompy, omijający nagrzewnicę (łączy we i wy nie tylko nagrzewnicy, ale też chłodniczki oleju,...
Kocioł kondensacyjny ( najlepiej niedrogi i dobry termet, który można sterować zwykłym stykiem, bez drogich super sterowników jak w wiekszości u konkurencji )+ zasobnik CWU+ podłogówka w każdym pomieszczeniu (z założeniem, że nie będzie desek, tylko płytki i panele podłogowe). W każdym pokoju/łazience regulator tygodniowy, prosta automatyka sterująca...
Na początek przydało by się jeszcze kilka informacji - jaka jest izolacja budynku, technologia wykonania układu CO, jakie ma być sterowanie (termostat pokojowy, pogodówka itp). Czy ważniejsza jest niska cena czy funkcjonalność kotła?. Przy okazji przyjrzyj się cenom tego kotła o którym piszesz w necie - można go wyrwać jakieś 15-20% taniej od ceny jaką...
jest do zrobienia, wystarczy żeby ten twój układzik sterował dmuchawą, a zrób to tak; przewód zasilający włącznik dmuchawy przetnij i wstaw przekaznik, a przekaznikiem niech steruje termostat, (do przełącznika idzie masa)
termostat pokojowy sterować termostat sterować wentylator sterować termostat peugeot
buczeć sterownik silnik obroty silnika renault czujnik obwodu mazda
master klima sterownik silnika bezszczotkowego
Schemat baterii do wkrętarki Bawaria - szczegóły i wskazówki Piekarnik Amica - Niedziałający Sensor Dotykowy: Przyczyny i Rozwiązania