W modemie nie tylko może uszkodzić sie separator sieciowy, ale również (co zdarza się bardzo często) chip główny i niekiedy jego uszkodzenie powoduje zwarcie, które uniemożliwia poprawny rozruch komputera z taką kartą w środku(brak jakichkolwiek reakcji na wciśnięcie klawisza power lub w innym przypadku start kompa i brak reakcji ze strony płyty po...
Mało prawdopodobne, by się to w wersji "pico" pendrive zmieściło. Jeszcze mniej prawdopodobne, że ktoś by takie urządzenie zamiast pena sprzedawał.
Zrobiłeś zwarycho do blachy obudowy na całej długości i szerokości płyty i pytasz czy jest szansa że się płyta uszkodziła?
Jest to twój pierwszy samodzielnie składany PC?? Jeśli tak to jest duża szansa że coś się mogło wydarzyć w trakcie składania, chociaż złe włożenie procesora albo uszkodzenie pinu w sockecie i to wystarczy... Rzadko się zdarza ale mogło też być tak, że zwyczajnie dostałeś uszkodzoną płytę główną...
Wszystko wskazuje na uszkodzoną płytę główną.
Może zrobiłeś zwarcie i uszkodziłeś płytę główną
Na grafice zintegrowanej to samo? Choć wszystko wskazuje na uszkodzoną płytę główną.
Obawiam się, że masz uszkodzoną płytę główną.
Na 99% twój "pseudozasilac" (zobacz czarną listę zasilaczy) uszkodził Ci płytę główną. Jak kondensatory ?
po chwili w słuchawkach słychać dźwięk powitalny z Windows XP :D Jeżeli tak jest na obu k.graficznych, a monitor oraz kabel sprawny to wszystko wskazuje na uszkodzoną płytę główną.
Pudło z kablami uszkodziło płytę główną.
Czy to możliwe, że uszkodzona karta graficzna pci express uszkodziła płytę główną komputera? Na razie nie podaję jaki sprzęt bo nie widzę jakieś znaczności w tym. Sytuacja wygląda tak, że przestaje działać komputer PC z kartą graficzną PCI. Diagnoza: wygląda na problem z płytą główną. Cooler kręci ale nie ładuje się bios, procedura POST nie startuje....
Wygląda na uszkodzoną płytę główną.
stawiam raczej na uszkodzoną płytę główną...
To masz uszkodzoną płytę główną.
To wygląda na uszkodzoną płytę główną.
Prawdopodobnie uszkodziłeś płytę główną komputera.
Witam Stawiam na uszkodzoną płytę główną.
Kartę diagnostyczną w dłoń i niech kolega sprawdza. Wygląda to na uszkodzoną płytę główną.
Po pierwsze pisz po polsku.Po drugie to masz uszkodzoną płytę główną.
Proszę podłączyć wszystko (prawie wszystko) na pająka, to znaczy na stole, poza obudową, choć ja tutaj wyczuwam uszkodzoną płytę główną.
Napięcia +5VSB i POWER_GOOD mierzyłeś? Co to jest za zasilacz? Całkiem możliwe, że uszkodził płytę główną.
Jako ciekawostkę dodam, że na Athlonie II X3 450 też nie działa. Jak wykonać aktualizację biosu skoro się nie uruchamia? Więc masz uszkodzoną płytę główną!
Duże prawdopodobieństwo że twój znajomy ma : uszkodzony włącznik sieciowy, zimne luty na włączniku lub uszkodzoną płytę główną.
Zrobiłem programator według tego schematu: http://obrazki.elektroda.net/82_12174126... I właśnie z nim wiąże się moje pytanie: Czy można nim uszkodzić płytę główną komputera lub port RS-232?
Zaciekawiło mnie to jak oddadzą z serwisu to powiedz co się mu działo tak od siebie dodam ze stawiałbym na uszkodzoną płytę główną .
Podłączyłem W jedną i w drugą stronę? Sprawdź jak wyjmiesz moduły pamięci/kartę graficzną - jeżeli nie będzie żadnego sygnału to uszkodzona płyta główna.
Nie uszkodzisz płyty.Najwyżej komputer nie wystartuje z uszkodzoną kartą.
Po włączeniu komputera zmierz miernikiem napięcia zasilacza na poszczególnych liniach i napisz jak się kształtują. Jeśli masz możliwość to podmień zasilacz na inny ale firmowy. W tym wypadku obstawiał bym uszkodzoną płytę główną.
Jak masz możliwość to podmień RAM.
U mnie padł zasilacz (CHIEFTEC 400W) i pociągnął za sobą płytę (ASUS M2N4-SLI). Po wymianie zasilacza objawy takie jak u Ciebie. Płyta aktualnie leży w serwisie. Stawiam na uszkodzoną płytę główną.
Czyli w komputerze nie działają ci 2 różne karty graficzne. Więc albo obydwie są uszkodzone albo masz uszkodzoną płytę główną.
Podaj pełną konfigurację komputera. Prawdopodobnie masz uszkodzoną płytę główną.
Sprawdź dokładnie podłączenie przewodów i podzespołów. W jaki sposób czyściłeś wentylator w komputerze, pędzelkiem czy odkurzaczem? Wentylator i radiator były zdemontowane na czas czyszczenia, czy były czyszczone na płycie głównej? Nie wykluczone iż przy nieodpowiednim czyszczeniu ładunki elektrostatyczne mogły uszkodzić płytę główną komputera.
Być może ten Modecom uszkodził płytę główną.
Nie Zatrzymuj tego Wentylatora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... Ani śrubowkrętem ani Palcem i niczym innym Dlatego iż Gdy go zatrzymasz Napięcie Spali Wentylator a co za tym idzie nastąpi zwarcie i Następstwem tego Będzie uszkodzenie Elementów Elektronicznych Zasilacza Czyli Zasilacz Się Uszkodzi a nawet może Uszkodzić Płytę Główną...
Czy coś się mogło stać się z komputerem, ponieważ na komputer spadła lampa nocna i spadła na górna budowę komputera czy mogła uszkodzić wentylatory lub płytę główną
Nie radzę podłączać silniczka do 5V. Praca silnika (cewka) powoduje zakłócenia i powstawanie wysokich pików napięć, które przenoszą się na szynę zasilania USB i mogą uszkodzić płytę główną komputera/inne podłączone do USB urządzenia. Dobre minimum to filtracja zakłóceń powstających w silniku przez przylutowanie równolegle do jego zacisków kondensatora...
Wygląda na uszkodzoną płytę główną.
To jak się stykał z kartą to mogła się uszkodzić. Musisz sprawdzić kartę w innym komputerze żeby stwierdzić czy karta jest uszkodzona czy płyta główna.
Jeśli na prawdę to były ddr800 oznacza to że były to DDR2 czyli na 90% uszkodziłeś płytę główną ponieważ gniazda na niej są na DDR3 !
Przez krzywe piny i założony procesor mogłeś go uszkodzić i/lub nawet płytę główną.
Wygląda na uszkodzoną płytę główną lub procesor.
1. Odłącz wszystkie przednie porty USB od płyty. 2. Odłącz zbędne urządzenia USB. 3. klawiaturę i mysz przełącz do innych portów USB z tyłu, najlepiej tych, których nie używałeś 4. Sprawdź jakie obciążenie procesora powoduje proces "system interrupts". Jeśli dość wysokie, to winny może być sterownik do jednego z urządzeń lub uszkodzona płyta główna.
Mierzył bez obciążenia bo nie ma PC Mierzył miernikiem skoro nie ma płyty głównej. Mało wnosi ten pomiar jednak poważnie zasilacz gniazdo uszkodził? Już prędzej płyty padają od w efekcie jakiś błędów przy składaniu.
Zrób test programem diagnostycznym (tak jak radzi Leszcz72), możliwe, że się przegrzewa któryś z podzespołów komputera i płyta to wykrywa i wyłącza (lub restartuje komputer), albo też sama płyta główna może się psuć. Miałem podobny problem tylko, że komputer mi się restartował co jakiś czas (nie tylko podczas grania), z upływem paru dni już się nawet...
Podłóż procesor. Ja obstawiam uszkodzoną płytę główną.
To nie ma sensu. Zajmiesz tylko sobie 1 slot, bardzo niską pojemnością pamięci RAM. Czyli - nie wkładaj jej bo to nie ma sensu. Nie, że nie ma sensu. Tylko taki moduł nie istnieje i próba jego montażu może uszkodzić płytę główną.
... a istnieje taka możliwość, że zepsuta karta graficzna może uszkodzić płytę główną, lub że zepsuta płyta główna może uszkodzić kartę graficzną ??
Wygląda na uszkodzoną płytę główną i procesor. Płytę sobie sam załatwiłeś.
Tak, zasilacz do sprawdzenia, ale czy to możliwe, że druga płyta tak po prostu padła jak pierwsza? dwa miesiące temu wymieniałem w moim 7-letnim komputerze płytę główną Wymieniłeś na nową? Raczej wątpię, więc tak, mogło się zdarzyć, że druga płyta się uszkodziła.
Jeżeli na dwóch zasilaczach jest taka sytuacja to uszkodzona płyta główna!!!
Nawet z odłączonymi dyskami, bez pamięci i grafiki? bez procesora też nic nie startuje? jeśli tak to wygląda to na uszkodzoną płytę główną, oczywiście nie wykluczam również uszkodzenia reszty podzespołów.
Wymiana slotu raczej nieopłacalna, taniej i szybciej wyjdzie wymienić płytę główną. Bo nie wiesz czy to wina styków czy sterowania.
Podaj dokładny model laptopa. Zmień tryb pracy dysku w biosie, sprawdź dysk na zewnętrznym stacjonarnym komputerze. Możliwe, że masz uszkodzoną płytę główną dokładnie mostek południowy do reballingu (ale to zależy od modelu laptopa). Uruchom jakąś dystrybucję systemu z płyty np. MiniXp lub LiveCD i przetestuj laptopa np. orthosem, odczytaj temperatury.
Spróbuj aktualizacji UEFI (BIOS), pobierz plik ze strony i zaktualizuj go narzędziem wbudowanym w konfigurację UEFI. Możliwe że uszkodzona jest płyta główna.
Mam szczęście ;) udało mi się zdobyć dużo gotówki a dokładnie 15 000 zł i mam pytanie czy ten komputer jest wart swojej ceny https://www.x-kom.pl/p/1122165-desktop-g... i jaki monitor do tego max 2500-3000 zł - stary komputer chyba sprzedam bo coś popsuło mi się na płycie głównej Dodano po 2 mam uszkodzoną...
Niestety wszystko wskazuje na płytę główną.. niestety bo jest to jeden z droższych elementów komputera.
Podstawa - odłączyć napędy, potem RAM i sprawdzać reakcję płyty. Jeżeli nie ma rożnicy to uszkodzona płyta główna.
Postaraj się sprawdzić wszystkie części w innym komputerze. Jeśli wszystko oprócz płyty głównej jest sprawne oznacza to, że płyta główna jest uszkodzona. Miałem kiedyś podobny przypadek i u mnie zachowanie komputera było takie same. Okazało się, że uszkodziła się płyta główna.
Spalenie tego procesora nie uszkodziło ram , tylko płytę główną.
Bardziej trzeba obstawić uszkodzoną płytę główną (slot PCI-E).
Na pewno nie procek po spaleniu zasilacza - masz uszkodzoną płytę główną - poszukaj wysadzonych elek.
Mam uszkodzoną płytę główną. Miałem dokupioną kartę SB LIVE 5.1, ale raz chodziła raz nie. Wyskakiwał mi komunikat, że znaleziono nowy sprzęt ale nie mogłem tego zainstalować. Pozostała mi na płycie zintegrowana karta. Bardzo potrzebuje dzwięk bo to jest związane z moją pracą, ale wszyscy twierdzą, że muszę wymienić płytę. Może jest na to jakiś sposób...
A ja z innej beczki do kolegi badboy84. Jeżeli mówimy o podłączaniu urządzeń na PS2, to niech kolega przyjmie do wiadomości fakt, że zdarzyło mi się podłączyć PS'ki odwrotnie, ale nie można tego robić pod napięciem. To nie jest USB. A piszę to nie dlatego, że nie mam co robić, tylko z faktu wieloletniej praktyki serwisowej. A jak pójdzie Ci przepięcie...
Wygląda na uszkodzoną kartę/płytę główną. Trzeba sprawdzić komputer na innej karcie graficznej.
Czytać umiem i widzę gdzie reset a gdzie power. I po to pytam zanim popodłączam żeby na pewno zrobić to dobrze. Niestety jednak, chyba mam uszkodzoną płytę główną bo komputer się nie włącza. Jak odłączę kabel P8 to zasilacz rusza i wentylator nad procesorem pracuje ale jak (przy wyłączonym zasilaniu oczywiście) podłączę P8 to nie rusza ani zasilacz...
Z braku lepszych rozwiązań może być, tylko proszę napisać jaki to jest zasilacz. Jeśli na nowym zasilaczu będzie to samo, to ma kolega uszkodzoną płytę główną i/lub procesor.
Odpowiedź jest prosta. Możesz ich opr za to, że zasilacz jest niemarkowy i komputer przez niego nie działa i prawdopodobnie uszkodził płytę główną. Nie wiadomo co jeszcze.
Nie rozumiem. Powiedziałeś, że bez kości DDR3 komputer się uruchamia. Nie ma wtedy nic na ekranie ? Wcześniej jakie miałeś pamięci ? Mogłeś uszkodzić płytę główną podczas włożenia obu rodzajów.
Dodatkowo namierzyłem prawdopodobnie uszkodzoną kość, która w memtest86 już na starcie miała 6500+ błędów:/ Jeżeli pracujesz na takiej kości włożonej w płytę główną, to sam sobie jesteś winien problemów. Najprawdopodobniej kupiłeś uszkodzone kości.
nie, nie poradze, grafika w 100% dobra i na pewno dobrze podlaczona, beep code 1 dlugi i chyba 12 krotkich(za szybko leca :/) Skąd ta pewność ? Mnie coś właśnie mówi, że masz uszkodzoną płytę główną ( mostek północny. Spróbuj go docisnąć palcem i uruchomić komputer. Jeżeli ekran się pojawi to płyta nadaje się do reballingu ( czyli raczej do kosza,...
Proste, przyjacielu. Jeżeli wszystkie swoje podzespoły przetestujesz w innych komputerach i będą sprawne, ale w Twojej płycie głównej niestety nie działają to płyta zachorowała nieuleczalnie.
A czy sprawdzałeś napięcia w momencie włączenia zasilacza pod kątem skoku napięcia? Wiem to może być trudne lub nawet niezauważalne. Te zasilacze nie należą do bezpiecznych i ja jeśli siedzi w dość dobrym i drogim sprzęcie od razu polecam jego wymianę. Piszesz, że najpierw podłączyłeś swój zasilacz do komputera dziewczyny - i słusznie ale po tym jak...
Czy odwrotne włożenie kośći BIOS w gniazdo mogło ją/płytę główną uszkodzić. Komputer po włączeniu nie może włączyć monitora, wentylatory i DVD pracują, co za tym idzie nie ma z nim kontaktu. płyta gł. K7VT2.ASRock,BIOS AMI 1.3
Czyli fakt "przetestowania" bądź "nie przetestowania" zasilacza tym testerem nie ma żadnego wpływu na to, że zasilacz może uszkodzić płytę główną? To po co wprowadzać zamieszanie?
To nie będzie wina SW. Uszkodzoną masz płytę główną. Jak masz na gwarancji to ją oddaj. Podstaw jeszcze baterię i wtedy zobacz czy się włączy. Powodzenia.
Zapewne uszkodzoną masz płytę główną. Pewnie chipset. Reszta raczej nie powinna się uszkodzić ale płyta główna do wymiany.
Jeśli chodzi o ten dysk i to że podpięty pod płytę nie działa... Miałem podobny problem z jakimś bardzo starym komputerem. Dysk gdy był podłączony do płyty głównej wogóle nie startował, gdy tylko odłączyłem taśmę (nawet przy włączonym zasilaniu) od razu startował. Okazało się że płyta główna, a konkretnie kontroler dysków był uszkodzony. W tym wypadku...
Uszkodzona płyta główna
Wygląda na uszkodzoną płytę główną. Sprawdź kartę na innym komputerze.
Czy możliwe że przez podłączenie wieży cos uszkodziłem? Tak samo możliwe, jak że przy parkowaniu samochodem złapiesz gumę. Czasami pewnie się zdarza... Zapewne masz uszkodzoną płytę główną niezależnie czy to miało jakikolwiek związek z podłączaniem wieży.
Z tego co mówisz wygląda mi to na uszkodzoną płytę główną.
Prawdopodobnie uszkodziłeś płytę główną i/lub pamięć. Oddaj komputer do serwisu lub poproś kogoś kto ma choć blade pojęcie.
Po pierwsze wyrzuć ten produkt zasilaczopodobny,bo to też może być problemem, a podejrzewam że uszkodziło płytę główną. Wg. mnie to też płyta główna. Dla pewności,jeżeli masz znajomego z płytą dobrą na Twój procesor, to możesz sprawdzić czy on jest dobry,
Czyli to na 100% wina zasilacza? A na co bym mógł wymienic żeby było ok? Co do powodu to nie wiem, kompa oddałem informatykowi, powiedział że to płyta główna. Zdjęcia starej czy nowej zrobi? Zdjęcia starej i nowej (przede wszystkim nowej) jeśli zasilacz jest uszkodzony to prawdopodobne jest, że uszkodziłeś już nową płytę główną.
Najbardziej prawdopodobne masz uszkodzoną płytę główną sprawdz ją na innym komputerze.
Sloty RAM-u i karty graficznej są czyste. Oczywiście kabel od zasilania przy robocie był odłączony. Zmiana na stary RAM nic nie dała. Czy jest opcja, że winowajca jest uszkodzona płyta główna?
wibruje mi chłodzenie od procesora Prawdopodobnie łożyska w wentylatorze dokonały żywota. Czy może to uszkodzić płytę główną/procesor/inne podzespoły? Nie. coś w komputerze piszczy Albo cewki przy obciążeniu albo któryś wentylator przy najwyższych obrotach. Musisz to sam sprawdzić, bo zdalnie tego nikt nie powie. Jaki masz zasilacz do tego sprzętu?...
Czy te z padniętego nadal działają na innym komputerze? Jeśli nie to możliwe, że karta grafiki była uszkodzona i uszkodziła płytę główną. Podaj jaki dokładnie masz sprzęt.
Ale po wyjęciu tunera TV na PCI, dalej komputer nie odpala , czy tylko jest problem z uruchomieniem jak jest tuner TV, jak miałem uszkodzoną płytę główną to mi pipczał komputer, a uszkodzony procesor to właśnie jak kolega opisał , nic nie odpalało komputer chodził, i migało światełko a na monitorze czarno Pozdrawiam
Procek zdejmowałem i wymieniałem pastę natomiast płyty nie ruszałem Do wymiany pasty nie trzeba wyjmować procesora, wystarczy zdjąć chłodzenie. Czy podczas demontażu CPU nie uszkodziłeś pinów w sockecie płyty głównej? P.S. Masz podpięty do płyty głośniczek systemowy? Jeśli nie, to podepnij i sprawdź czy po włączeniu płyta wydaje jakieś dźwięki.
A można to jakoś "wypróbować" ale jeszcze nie lutować ? Można jakoś poważnie uszkodzić płytę główną lub inne elementy ?
Najlepiej będzie jeśli zainstalujesz sysytem na nowo, jednak najpierw przeskanuj go dobrym antywirusem. Polecam avasta. Wirus raczej nie uszkodzi zasilacza czy baterii, ale może już uszkodzić dysk twardy lub płytę główną.
Miałem podobne objawy i była to niestety uszkodzona płyta główna.
czy uszkodziłem sobie płytę główną? Prawdopodobnie nie uszkodziłeś, ale powinieneś używać nieco mniejszej siły przy dokręcaniu śrub. Podkładek izolacyjnych między śrubę a płytę w nowych komputerach się nie stosuje.
Ciężko podać jakieś panaceum - dlaczego? chociażby kondensatory elektrolityczne w wersji SMD są wykonywane w różnych obudowach (cylindryczne, prostopadłościenne), niektóre są klejone, a niektóre nie (zależy od producenta) - ale obowiązuje jedna zasada: zarówno w przypadku elementów demontowanych jak i w przypadku nowo montowanych - nie należy ich przegrzewać...
Pomysł to może dobry dla ciebie, w ten sposób można uszkodzić płytę główną. Wygląda na to, że karta uszkodzona.
Wygląda na to że ten zasilacz Tracer uszkodził płytę główną lub inny podzespół komputera. Możesz sprawdzić resztę jak dysk twardy pamięć RAM na innym komputerze. Uważam że to najgorsze zasilacze w historii.
Kiedyś w początkach lat 90-tych kolega (grafik) uszkodził sobie płytę główną komputera PC (spory wydatek) ponieważ nie czytał instrukcji. Wtedy też ukuł polską wersję terminologii skrótu CPI - "Czytaj Pieprzoną Instrukcję". Znowu zadajesz pytanie zamiast przeczytać instrukcję PicKita. "Kombinowanie na szybko", to proszenie się o kłopoty Dostałeś wszystko...
włączać komputer uszkodzić płyta główny philips uszkodzić płyta główny uszkodzić mosfet płyta główny
dioda selenowa amplituner instrukcja step7 manager
ciągnik przedni napęd ciągnik przedni napęd
Waga zestawu Schneider SPP 95 - 95 kg Jak sprawdzić układ CR6853 - procedura diagnostyczna