Używane, ew.jakies refubrished u skośnych braci.
Procesor jest 4x1,5GHz wraz z wbudowaną weń kartą graficzną i to on jest powodem zacinania się komputera. O Linuksie wspomniałem tylko w ramach testu. Uruchamiasz mało wymagającą jeśli idzie o sprzęt dystrybucję Linuksa w trybie live czyli bez instalacji na twardym dysku i sprawdzasz czy komputer działa w miarę płynnie. Taki Linux w całości uruchamia...
Przy włożonym procesorze będą takie rezystancje , bo to z serii Haswell (i5/i7). Zazwyczaj o ile pamietam problem był w przetwornicy DC-DC na tym układzie jak piszesz ISL95812. Jest o nim niewiele mobilny HM97 Express Dlatego na MB czasem brakuje pewnych elementów? Na ów ISL95812 jest dokładny schemat pracy w SM od platformy Quanta BDBE Toshiba P75-A7200...
Witaj. Może być uszkodzona płyta, uszkodzony BIOS na niej, uszkodzony procesor. Można spróbować wyczyścić ustawienia BIOS.
Więc nie nowa, tylko z outletu. Często mają uszkodzone części tam.
Po co kupować procesor skoro nie wiadomo czy płyta główna działa. Najlepiej zanieść płytę główną do serwisu niech sprawdza, zawsze to mniejszy koszt niż zakup procesora, skoro może się okazać że płyta główna jest uszkodzona.
Gdzieś jest zwarcie. Sprawdź z wymontowaną kartą graficzną jeżeli będzie tak samo to uszkodzona płyta główna/procesor/zasilacz. Jaka jest konfiguracja tego komputera?
Czyli w momencie, gdy podpięte jest 4+4 nie startuje, jak odpinasz 4+4, to płyta reaguje na włącznik (tylko niczego nie wyświetla)? Jeśli tak, to spróbuj uruchomić płytę z wyjętym procesorem, ale podłączonym 4+4. Jeśli też się nie uruchomi - uszkodzona płyta główna. Jeśli się uruchomi - możliwe uszkodzenie procesora lub płyty głównej.
Jak rzadkie? np. % i odwrotnie tzn. uszkodzony procesor czy może spalić płytę % ?
Gdy przyjrzałem się testowi w okienku wyświetlającym aktualną częstotliwość ta się zwiększała aż do 18000MHZ i w tych momentach następował wspomniany problem z kursorem oraz następnie zawieszenie. No chyba lekko przesadziłeś z tą częstotliwością (nie wiadomo zresztą czego ?) -> 18GHz :cry: !
Nie, bez procesora lub z uszkodzonym nie uruchomi się.
Czy wcześniej zestaw działał poprawnie czy płyta i procesor są nowe? Sprawdź gniazdo procesora czy nie ma wygiętych pinów, wygląda to tak jakby sama płyta główna była uszkodzona, ale trzeba jeszcze sprawdzić tą pamięć i procesor osobno.
To raczej nie będzie wina procesora. Objawy opisane wskazuję na uszkodzoną płytę. Podłącz płytę w minimalnej konfiguracji tzn płyta,procesor,pamięć, wentylator na procesorze . Jeżeli będzie działać to uszkodzony jest inny podzespół.
A tej strony "alo" nie znałem godna jest i wiarygodna z wysyłką co do produktu jako nowy i nie jakis uszkodzony ?
Przede wszystkim to zasilacz może uszkodzić podzespoły, ale wróżki mają tu wolne i nikt nie będzie zgadywał jakie podzespoły masz w komputerze.
Prawdopodobnie uszkodzona płyta główna, wymienilem procesor na jakąś i5 i te same skoki prędkości wentylatorów... dalej nie brnąłem, postanowiłem że kupię inną płytę główną i wsadzę w tą obudowę ponieważ wygląda nieźle. Dziękuję za pomoc
tak zasilacz ok , włącza się wszystko normalnie zasila kartę graficzna itd
Uszkodzona płyta główna, uszkodzony procesor, niekompatybilność pamięci z płytą główną. Niepotrzebne skreślić...
Na płycie na którymś napięciu jest zwarcie,dlatego zasilacz nie uruchamia się.
Uszkodzona płyta główna/procesor.
TV wrocił do klienta bez naprawy- uszkodzona płyta główna-procesor
Prawdopodobnie uszkodzona płyta główna/procesor.
Jest zwarcie na linii zasilania procesora. z wyciągniętym procesorem ale podłączonym zasilaniem procesora również jest tylko pstrykniecie? Czy startują wentylatory? Jeśli nie startuje to uszkodzona płyta główna i reklamuj, no chyba że piny w socketie pogięte i one powodują zwarcie. Analogicznie jeśli płyta by wystartowała to uszkodzony procesor, ale...
Soft do wgrania Pheonixem z deda ( wątpię czy pomoże ) ale najlepiej wgrać f-busem. Sadzę, że uszkodzona płyta główna ( procesor ).
Nie chcę Cię martwić, ale miałem dwie sztuki tego modelu ostatnio i w obu była uszkodzona płyta główna, a konkretnie procesor. Objawy podobne, jak podał klient i też miałem problem ze startem, choć za którymś razem lub po dłuższym czasie startował. Z tego co wiem, płyta nie do zdobycia, również u producenta. Popatrz: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic20...
Uszkodzony zasilacz, uszkodzona płyta główna, uszkodzony procesor...
Spróbuj zaktualizować FlashPlayera. Miałem podobny problem, okazało się, że płyta główna była uszkodzona. Pomagało podkręcenie procesora - wystarczyło zmienić mnożnik na minimalnie wyższy. Pozdrawiam
Uszkodzona płyta główna - procesor ( wiele razy opisywane na forum ).
Temat zamykam, uszkodzona płyta główna (prawdopodobnie procesor).
Opisywane na forum wiele razy. Uszkodzona płyta główna - procesor.
Odłącz wszystko od płyty, pozostaw TYLKO procesor i sprawdź, czy usłyszysz piski z głośniczka systemowego. Jeżeli nie - to uszkodzona jest płyta główna lub procesor. Jeżeli dźwięki (odpowiednią ilość) usłyszysz, to zainstaluj najpierw pamięć a następnie kartę graficzną. W ten sposób zlokalizujesz uszkodzony podzespół. Z podanego przez Ciebie opisu można...
Wątpię czy soft pomoże - ale zawsze warto go zrobić. Raczej uszkodzona płyta główna ( procesor ).
Mógł się przegrzać o ile miałeś wyłączone zabezpieczenie w biosie, spróbuj lekko wyczyścić to zaciemnienie oraz piny w gniezdzie procesora może się uda :-)
Szanowny kolego .Masz uszkodzony procesor , płyta do wymiany.
To jest już na zasilaczu "Mode Com" i dalej jest to samo :( obroty wentylator na najwyższe dałem i dalej nic nie pomaga. Czyli może być uszkodzona płyta główna? Procesor już był wymieniany.
Standardowa usterka tego modelu. Uszkodzona płyta główna ( procesor ). Ewentualnie zmień SW ale nie sądzę, że to pomoże.
Uszkodzony RAM, procesor czy płyta główna mają trochę inne objawy. Objawy wskazują na przegrzewanie się czegoś bądź lub słaby zasilacz. Obstawiałbym jednak to drugie.
Jeśli bez procesora załącza się to nie byłbym taki pewien, że procesor nie jest uszkodzony. Sprawdź go na innej płycie głównej lub swoją płytę z innym procesorem. Bez sprawdzenia procesora nie dowiesz się co jest uszkodzone, i dalsza dyskusja nie ma sensu.
Uszkodzona płyta główna.
Klient odebrał TV. W TV uszkodzona płyta główna - procesor więc naprawa nieopłacalna. Ale wcześniej za sugestią LISKA sprawdziłem stabilizatory na płycie głównej. Napięcia za nimi były OK ale profilaktycznie je podmieniłem. Niestety bez zmian. Temat zamykam.
Kolego jak już zdiagnozowałeś wszystko poza prockiem i płytą jest ok - to na twoim miejscu dołożyłbym te pare złotych i kupił używane ale sprawne płytę z procesorem bo z tym socketem a - bywa tak że jeśli uszkodzona jest płyta główna to procesor też. A przekładanie procka do innej płyty może mieć fatalne skutki - sam miałem kiedyś taką sytuację że przełożony...
Problem w tym że innej nie posiadam jak swoją i trochę się boję ją podłączyć bo jak coś z zasilaniem na płycie, a tak w ogóle to czy przy spalonym procesorze nie powinien się wyświetlić jakiś komunikat chyba że padła grafika to oczywiste czemu się nic nie wyświetla :) A i jak podłącze inną grafikę to czy ją sam bios wykryje i uaktywni bo nie ma dostępu...
Przyczyn może być kilka takiego działania jak np.: pamięci, uszkodzona płyta główna, procesor itd. Trzeba wyeliminować te najbardziej prawdopodobne potem miernik i sprawdzenie płyty głównej.
Zazwyczaj uszkodzona płyta główna. Polecił bym jeszcze podłączyć zestaw płyta+procesor i ew. pamięć pod inny zasilacz. To że zasilacz wydaje się być sprawny nie znaczy, że tak jest.
Spytam jeszcze tylko, czy taki wynik w CrystalDiskInfo mogła by dać uszkodzona płyta główna, procesor lub coś innego? Jeśli chodzi o objawy to bardzooo często się zawiesza, szczególnie w sieci, jak już pisałem. Czy jednak ewidentnie to wina HDD?
Kolego,to że napędy startują po włączeniu o niczym nie świadczy-uszkodzona płyta główna,procesor lub pamięci.Zacznij od rozłożenia komputera na części pierwsze,wyczyść dokładnie wszystkie gniazda i dokładaj po kolei urządzenia by dowiedzieć się które jest uszkodzone.
Scalak główny czyli procesor? To raczej nie jest już do naprawy. Zrób dobrą fotografię tego modułu.
Witam. Siedzę trochę w hardware przy kompach stacjonarnych, ale w laptopach jestem praktycznie zielony... Mam kadłub z Fujitsu Siemens Amilo Pro Ef6, sprawna klawiatura, matryca... Niestety uszkodzona płyta główna, procesor, układ zasilania. Moje pytanie jest takie: czy jest taka możliwość, aby dopasować do tego procek na poziomie Intel i3, płytę z...
Płyt NF7 jest osiem typów. Proszę bazując na stronie producenta ustalić jaką kolega ma płytę i postępować zgodnie z jego wskazówkami. Ponadto proszę podać jakie polecenie w pliku startowym wpisał kolega.np. A:\>awdflash bios.bin /cc /cd /cp /py /sn /cks /r /f . Bootblock może wywołać również przetaktowany lub uszkodzony procesor.
I jaki lepszy wybór procesor sprawdzić z inną płyta czy płytę z innym prockiem ? Procesor w innej płycie o ile masz dostęp.
Jeżeli chłodzenie jest odpowiednio założone to albo uszkodzona płyta główna, albo procesor.
Jeżeli bez modułów pamięci RAM nie ma dźwięku to albo uszkodzona płyta główna. albo procesor.
Uszkodzona płyta główna lub procesor. (Proporcje 99%/1%)
Uszkodzona płyta główna lub procesor ewentualnie ram .Bateria do ładowania potrzebuje tylko prądu .
Zawsze jest taka szansa, procesory też się psują. Może płyta ma nieaktualny BIOS? Możesz podać jaka to plyta i jaki procesor?
Zamień zasilacz od kogoś innego jak to nie pomoże to uszkodzona płyta główna lub procesor w skutek tego twojego "zasilacza".
Przy takim objawie mogą być uszkodzone: płyta główna, pamięć RAM, procesor (ale to wykluczyłeś podstawiając inny), karta graficzna, zasilacz.
Taka była diagnoza w serwisie komputerowym- uszkodzona płyta główna i procesor. Nie mam niestety skąd wziąć kości RAM, żeby sprawdzić.
Na 99% padła płyta. Na wszystkie zestawy s.754, które miałem na serwisie tylko raz spotkałem uszkodzonego "sempa".
Może poprostu procesor ci się przegrzewa spróbuj także inną wersję systemu. Jest też opcja że uszkodzona jest płyta główna procesor lub zasilacz.
Jeśli procesor jest uszkodzony to nie wyświetli Ci obrazu. Z tego co opisujesz wynika, że uszkodzeniu uległa płyta główna, dla pewności jednak podstaw inny procesor.
A czy jest taka możliwość , zeby przed to procesor mógł ulec uszkodzeniu ? Tak. Przy tych objawach to albo uszkodzona płyta główna, albo procesor - 99%, że uszkodzeniu uległa płyta, 1%, ze to wina CPU.
Podmieniłem dysk do innego laptopa - działa. Pamięci nie mogę podmienic bo nie mam takiej... W serwisie powiedzieli, ze koszt naprawy raczej przerośnie koszt kupna takiego lapka używanego wiec się nie opłaci - prawdopodobnie płyta główna lub karta graficzna.
Wygląda na uszkodzoną płytę główną i procesor. Płytę sobie sam załatwiłeś.
Jaki problem wymienić zasilacz do sprawdzenia. Ale niekoniecznie musi to być zasilacz. Ja miałem to samo, wentylator ruszał i po sekundzie zatrzymał się. Wymieniłem wszystko łącznie z zasilaczem, na końcu wymieniłem procesor, dalej tak samo, sprawdziłem inny procesor i to samo. Więc zabrałem się za wymianę płyty głównej, to samo. Okazało się że wkładane...
Jak coś się nie włącza, a powinno, to warto podmienić do testów zasilacz. Jeśli nie masz takich możliwości to zostaje Ci serwis, bo tak naprawdę trzeba wytypować elementy, które mogą być uszkodzone (a może to być zasilacz, płyta główna, procesor, pamięć, karta graficzna) i po kolei podmieniać i testować. Bez zaplecza serwisowego ciężko diagnozować,...
Dziwi mnie też fakt, że komputer nie jest ani kręcony, nie działa pod obciążeniem, podzespoły są nowy a tu takie problemy Nic nie jest niezniszczalne i nawet nowe podzespoły potrafią wyzionąć ducha. Jeśli na sprawnym zasilaczu dzieją się takie problemy, to uszkodzona jest płyta główna, bądź procesor. Jeśli nie masz podzespołów na podmianę, to musisz...
Jeśli jest wpięty do karty graficznej, a nie omyłkowo do płyty głównej to: - karta może być nieprawidłowo osadzona w slocie - może mieć niedociśnięte zasilanie - może być uszkodzona - procesor może być nieobsługiwany w obecnej wersji BIOSu - przewód może być uszkodzony - płyta główna może być uszkodzona - procesor może być uszkodzony - gniazdo procesora...
Warto jeszcze odpiąć pozostałe rzeczy (napęd optyczny, dysk twardy, przedni panel USB, wyjąć urządzenia USB) - najprościej mówiąc pozostawić gołą płytę z procesorem, jedną kostką RAMu i grafiką i sprawdzić jeszcze raz.
Niedawno zepsuł się mi komputer. Jeśli uruchamiam komputer uruchamia się wszystko co powinno(dysk twardy napęd cd-rom i wszystkie diody)z wyjątkiem braku sygnału czyli że komputer się włączył i nie nawiązuje połączenia z monitorem. (wszystkie części są podpięte). Jestem pewien że zasilacz jest dobry ale mam wątpliwości czy jest uszkodzona płyta główna...
Witam, Komputer z wykorzystywaną grafiką GTX650Ti nie przechodzi w pełni POST. Komputer wyświetla prawidłowo logo i pierwsze informację POST, wykrywa prawidłowo dyski twarde, zawiesza się na wyświetleniu informacji o kontrolerze SATA i o podłączonych dyskach. Brak możliwości wejścia do Biosu z uwagi na nie zakończoną procedurę POST. Po włożeniu karty...
Witam, Po wymianie płyty głównej komputer normalnie startuje (wiatraczki, grafika, diody itd. bez pisków speekera). Nie startuje monitor, brak obrazu (czuwanie). Po przełożeniu z powrotem do starej płyty wszystko gra. Wnioskuje że grafika ok procesor ok ram ok. Pytanie: Czy problem dotyczy kompatybilności procesora do płyty głównej? Procesor: Dual Core...
Jeden kanał pamięci jest uszkodzony - albo płyta główna, albo procesor. Sprawdź jak obsadzisz dwoma modułami raz jeden kolor slotów RAM, a później drugi. Dlatego także CPU-Z wykrywa tryb pracy modułów jako Single Channel.
Mam ustawiony na IDE. :/ Dodano: Sytuacja jest coraz gorsza, wymieniłem dysk na SSD i wstawiłem nową kartę graficzną. Niestety z nowym dyskiem jest jeszcze gorzej, ciężko nawet zainstalować Windowsa. Bluescreeny są coraz częstsze. Miałem podejrzenie, że może być uszkodzony któryś ram, ale wstawiłem komplet z innego komputera, sprawnego i dalej to samo....
Po zmianie chłodzenia wszystko było tak jak wcześniej To znaczy działa czy nie działa? Jak nie działa to jak już coś uszkodzone to bardziej płyta główna niż procesor.
To może być wina sterowników, ja kiedyś przy swoim athlonie 1700+ też tak miałem, ale częściej. Wyłącz sobie automatyczne restartowanie komputera: Mój komputer PPM Właściwości/Zaawansowane--> Uruchamianie i odzyskiwanie i wejdź w ustawienia i odznacz "automatycznie uruchom ponownie" i kolejnym razem zamiast uruchomienia pokarze Ci się niebieski ekran...
Uszkodzona płyta główna czy procesor także to trzeba sprawdzić. zasilacz colors 650W Co to za firma? Colors-It?
Czasami uszkodzony jest zasilacz - podmień na sprawny i wtedy przetestuj. Jeśli ciągle będzie nic to zostaw w konfiguracji: sprawny zasilacz, płyta główna, procesor, pamięć i karta graficzna. Jeśli ciągle nic: zostaw sprawny zasilacz, płyta główna, procesor i zwróć uwagę na wydawany będzie jakiś dźwięk - jeśli brak to uszkodzona płyta główna lub procesor...
Z tego co pamiętam to tuż przy procesorze z prawej strony. Najłatwiej rozpoznać po symbolu. Tak z ciekawości możesz wrzucić zdjęcie tej płytki z dziurą?
Zdemontuj procesor i włóż go ponownie w swój slot - przy okazji slot przedmuchaj. Sprawdź także poprawność ustawienia zworek na płycie głównej dotyczących procesora. Jeśli w takiej konfiguracji jaką opisujesz BIOS nadal nie wydaje sygnałów można przypuszczać,że uszkodzony jest procesor lub uwalony BIOS - ewentualnie pozostaje także sama płyta główna....
Ok dzisiaj, może dzisiaj kupię tą pamięć RAM i oddam tą, która nie działa z tą płytą, a jak inną pamięć ram nie będzie działać to znaczy, że jest uszkodzona płyta główna, bo procesor testowałem na płycie u kolegi.
Jeśli po LVDS i HDMI nie ma obrazu to najprawdopodobniej usterka jest na płycie Matrycę można sprawdzić na innym laptopie Zanim wymienisz płytę podmień jeszcze kości RAM i procesor
Zostaw tylko płytę z procesorem i sprawdź. Jeżeli będzie to samo to: uszkodzona płyta główna, zasilacz lub procesor.
Jeżeli wiatraczki się kręcą a komputer nie daje żadnego oznaku życia to jest oznaką że płyta główna jest uszkodzona :( Sprawdź płyte na innym procesorze
Mogę sprawdzić, ale to będę musiał odpiąć wszystko z obecnego komputera. Podłącz tylko zasilacz do nowej płyty z procesorem, no i oczywiście głośnik systemowy. Jeśli po uruchomieniu nie będzie pisku sygnalizującego brak pamięci, oznacza to że nie ma komunikacji CPU-MB, a więc: 1. Płyta nie obsługuje tego procesora (stary BIOS). 2. Uszkodzona płyta...
Moim zdaniem najszybciej poszła płyta, raz że ASRock to firma z którą w sklepie miałem trochę złych wspomnień, objawy też na to wskazują, jeśli uszkodzona byłaby grafika komputer by ruszył tak zostają trzy elementy procesor, płyta główna i ram. Procesor o ile go nie przegrzałeś raczej zepsuć się nie powinien przynajmniej ja przez lata już zepsutego...
Dobrze jest. Jeżeli procesor osiąga 100 stopni to nie jest dobrze - chyba, że uszkodzona jest płyta główna/procesor. Zdejmij chłodzenie, nałóż mowa warstwę pasty termoprzewodzącej i po tych zabiegach poinformuj o temperaturze.
Kupiłeś płytę pod 6 i 7 generację a chcesz na niej odpalić 8100? Potrzebujesz płyty z chipsetem serii 300 albo innego procesora.
Sądząc po objawach to z doświadczenia z wieloma laptopami lenovo to uszkodzona jest płyta główna, a dokładniej połączenia bga pod procesorem. Da się naprawić i laptop będzie działać. Mogę naprawić.
Po tym BSOD widać ze system nie jest w stanie zidentyfikować problemu, możliwe że przepuszczenie pliku dump przez debugger coś da ale wątpię, błąd ten może być np spowodowany uszkodzona płytą główną, procesorem itd. Trzeba by testować lapka na innych podzespołach np zamieniając dysk, ramy, procesor
Może płyta główna jest uszkodzona i dlatego te restarty wystepują . Ja bym sprawdził bardzo dokładnie właśnie płytę lub wyjąć wszystko od nowa i bardzo dokładnie złożyć ponownie i dobrze docisnął chłodzenie do procesora .
Nie sprawdziłeś 3,3V ale pewnie też jest w normie. Podłącz zasilacz do płyty - dwie wtyczki 24 pin i 4 pin - i spróbuj ją włączyć. Wyjmij wcześniej wszystko łącznie z procesorem. Jak nie odpali to jest uszkodzona.
Jak to wszystko zawiedzie to uszkodzona płyta główna ( a raczej procesor ). Te płyty miały właśnie taką wadę.
Rozwiązaniem była uszkodzona płyta główna bądź też procesor. Poszło na reklamację. Ram najprawdopodobniej sprawny aczkolwiek również poszedł do reklamacji.
Uszkodzona jest płyta główna. Ewentualnie procesor ale to się prawie nigdy nie zdarza. W tej teorii zakładam że zasilacz jest sprawny.
Jednak uszkodzona byłem w kilku serwisach i miałem okazję zobaczyć na dobrze powiększonej lupie tylko co teraz...?
Z opisu kolegi wynika, że uszkodzona może być płyta główna lub procesor. Ja również tak myślę i stawiam 50% na 50%. O płycie i CPU nic mi nie jest wiadomo bo kula do wróżenia straciła swoje właściwości i jest w regeneracji.
Udało mi się wreszcie zrobić flash telefonu w phoenixie,nowy sofcik się wgrał elgancko, ale telefon jak wolno chodził tak dalej jest to samo. Zrobiłem mu też hard format i nic nie dało, jesto cały czas to samo, przed chwilą słyszałem dźwięk uruchamiania się telefonu (strasznie zmulony dźwięk tak jakby grał po 1 tonie na minute) widać że telefon jest...
Jeśli telefon jest w środku czysty, zmiana oprogramowanie nie pomaga oraz podmiana czytnika SIM to uszkodzona jest płyta główna lub procesor.
Prawdopodobnie uszkodzona płyta główna. Efekt taki towarzyszy uszkodzeniu procesora.
uszkodzona płyta główna tablet uszkodzona płyta główna laptop uszkodzona płyta główna pieca
czujnik skręt koło zamiana pojemność kondensator łożysko skrzyni
samsung quickdrive miekki start silnika
Czujniki parkowania Mazda 6 nie działają po kolizji Uszkodzone gniazdo haka holowniczego a czujniki parkowania Mazda