Naczynie postaraj się podpiąć bezpośrednio pod urządzenie. Ja stosuję sprawdzonego refleksa. NACZYNIE MA CHRONIĆ URZĄDZENIE A NIE INSTALACJĘ przed nadciśnieniem. Stara zasada, podpinamy bezpośrednio WRB (wznośną rurę bezpieczeństwa do źródła ciepła przed innymi zaworamy) pod kocioł.
Nie pospawasz tego. Naczynie mozna powiedziec, ze jest jednorazowe. Sprawdz jego wymiary i srednice gwintu. Moze przypasuje naczynie od kotlow firmy Termet. Tam montowano wloskie naczynia. Na pewno bedzie tansze lub zamontuj zewnetrzne o posobnej pojemnosci. pisane z tel.
Chodzi o naczynie przeponowe. Pęknięta przepona powoduje, iż naczynie nie kompensuje wzrostu ciśnienia w układzie. Wraz ze wzrostem temperatury ciśnienie w układzie gwałtownie rośnie i otwiera się zawór bezpieczeństwa. Po ostygnięciu, w układzie jest niedobór ciśnienia i mokro pod kotłem...
Powodem braku ciśnienia może być uszkodzone naczynie przeponowe. Wypadałoby sprawdzić czy jest właściwe ciśnienie powietrza.
Jak często musisz dopuszczać wody to prawdopodobnie masz puste/uszkodzone naczynie przeponowe lub wyciek w instalacji. Ale tu raczej potrzebny będzie serwisant.
Przyczyna leży zupełnie gdzie indziej. Prawdopodobnie nie masz założonego lub jest puste/uszkodzone naczynie przeponowe od zbiornika cwu. Przy prawidłowo działającej instalacji nic nie będzie wyciekać. Wstaw zdjęcia kotłowni z pokazanym zasobnikiem.
Witam,posiadam kociol Vaillant Vuw 202/3 i uszkodzony zbiornik przeponowy.Moje pytanie czy mozna zamontowac naczyne poza piecem a stare zostawic ?
Ciśnienie wody wzrasta w sytuacji kiedy ja podgrzewamy, lub dostaje się z innego źródła. Jeżeli twierdzisz , że manometr i zawór jest ok to może masz uszkodzony zbiornik przeponowy. To miejsce gdzie powietrze pod wyższym ciśnieniem może dostać się do instalacji.
Sprawdzić zawór napełniania instalacji, Drugi powód wzrostu ciśnienia to uszkodzenie wężownicy w wymienniku. Sprawdzić naczynie przeponowe może być uszkodzone przepona.
Witam. Po tygodniu ciężkiej walki udało mi się wyeliminować jedną z usterek - na płycie głównej opisanej w instrukcji kotła jako "regelungselektronik" padły dwa tranzystory smd odpowiedzialne za pracę przekaźnika zezwalającego na zapłon. Wstawiłem dwa BC546B i pojawiło się napięcie na płycie zapłonowej, zgasła dioda informująca o usterce. Jednak kocioł...
U mnie było podobnie, ciśnienie wzrastało podczas grzania, ale gdy piec nie pracował - spadało. Naczynie przeponowe było uszkodzone, po jego wymianie problem zniknął. W twoim przypadku może to być nieszczelny zawór.
Uszkodzone lub puste naczynie przeponowe jest przyczyną skaczącego ciśnienia. Jak puste to wystarczy napompować. Wymiana na nowe nie opłacalna z racji wieku kotła.
witam sprawdź ciśnienie na manometrze na kotle, możliwe że jest za duże - (powinno być 1,2 -1,5 atm na zimnym, chyba że inaczej pisze w instrukcji obsługi ), zawory bezpieczeństwa otwierają się gdy ciśnienie jest powyżej 3 atm. W którym momencie zaczyna kapać - może być tak że na zimnym masz 1,2 atm, ale że w przypadku uszkodzonego naczynia przeponowego...
Jeżeli masz takie skoki ciśnienia w instalacji c.o. to prawdopodobnie uszkodzone masz naczynie przeponowe, które jest w kotle.
Sprawdzić naczynie przeponowe. Najprawdopodobniej uszkodzona w nim membrana.
Czy ja się udzielam na temat tego o czym Ty masz pojęcie? Zachowaj swoje uwagi dla siebie i nie mierz wszystkich swoją miarą. Dzięki (at)krodag, z tego co mi się wydaje to masz rację, że uszkodzone naczynie przeponowe.
No tak zrozumiałe. Zapomniałem że przyczyną sączenia się wody z tego zaworu może też być uszkodzony zbiornik przeponowy. Pęknięta w nim przepona. Albo nieprawidłowe ciśnienie powietrza w nim.
Jak sprawdzasz to ciśnienie wstępne naczynia przeponowego? Opisz po kolei co robisz. Taka sytuacja jak w Twoim przypadku wygląda na uszkodzone naczynie przeponowe.
Witam. Zawór trójdrogowy "przelączający" nie jest tu winny, Ewentualnie: uszkodzone naczynie przeponowe, uszkodzony wymiennik spaliny-woda (wyciekającą wodą ucieka do syfonu kondensatu), wyciek z zaworu bezpieczeństwa który też może być odprowadzony do kanalizacji przez co nie widać fizycznie wycieku, nieszczelność na instalacji grzewczej (wyciek nie...
W takim razie wychodzi na, że uszkodzona jest membrana w naczyniu przeponowym i powietrze przechodzi na stronę wodną kotła. Zapowietrza się wymiennik co może być przyczyną awarii, o której piszesz.
W instrukcji jest napisane co to za błąd!! Zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie. Powinno być w zakresie 0.5 do 2.5 bar. Upuść wody z instalacji CO. Jak dalej będzie ciśnienie 3.7 bar to wskazuje to na uszkodzony przetwornik ciśnienia. Przy okazji naczynie przeponowe do sprawdzenia.
,czy to oznacza uszkodzone naczynie przeponowe Możliwe. Uszkodzone albo źle dobrane. Jakie naczynie posiadasz?
Jakie ciśnienie powinno być w naczyniu przeponowym w kotle Viessmann Vitopend 100 24 kW typ WH1B dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania, i kiedy się sprawdza, tzn. chodzi mi czy trzeba spuścić ciśnienie z kotła zaworem bezp. i jakie są objawy uszkodzonego ciśnienia przeponowego. Jakie są objawy gdy nie ma wogóle ciśnienia i jakie gdy jest za małe lub...
To co znalazłem w necie: "F.33 Zbiornik ciśnieniowy nie włącza się. Przyczyna - brak opisu" Nie jestem serwisantem Vaillanta ale po opisie tego błędu może być uszkodzone naczynie przeponowe w kotle - chodź mogę się mylić.
Jeżeli ciśnienie jest zero i bardzo szybko rośnie przy dobijaniu to uszkodzone jest naczynie przeponowe lub należy dobić do niego powietrza.
Prawdopodobnie masz uszkodzone naczynie przeponowe w kotle.
Cześć tak jak pozostali uszestnicy wszystcy krążymy wokół czyli naczynie przeponowe u mnie w Termecie miałem uszkodzone naczynie przeponowe które jest w piecu była dziurawa ta przepona a ciśnienie tak rosło , że upuszczał zawór bezpieczeństwa wymiana całego elementu poprawa 100% dzięki
z opisu wynika że masz uszkodzone naczynie przeponowe [reflex] spuść wodę z kotła i napompuj nacznie powietrzem do 0,8 bara
Prawdopodobnie uszkodzone masz naczynie przeponowe lub po prostu uciekło z niego powietrze.
Najprawdopodobniej może być uszkodzone naczynie przeponowe
Nie napisałeś ile lat ma kocioł. Przyczyn ubytku wody może być kilka - naczynie przeponowe niesprawne, wymiennik kotła uszkodzony, nieszczelna instalacja lub armatura. Stuki mogą być spowodowane zanieczyszczeniami w kotle. Czy masz zamontowany filtr przed kotłem na powrocie z instalacji grzewczej ?
Naczynie przeponowe uszkodzone- na przeponie od strony powietrza jest woda(zwykle uszkodzona membrana). Za małe naczynie przeponowe do pojemności instalacji. Dobijanie powietrza do naczynia przeponowego jak w instalacji jest ciśnienie. Bez ciśnienia na piecu 1,5 atm naczynia. Powodzenia w usunięciu usterki.
Ciśnienie wody w obiegu musi być od 0.5-1.5 bara, a Ty masz chyba 0 Pewnie uszkodzone naczynie przeponowe.
Uszkodzone naczynie przeponowe obsługujące bufor albo po prostu bez powietrza. Albo po prostu za małe, bufor nie napisałeś ile ma litrów, ale 18l naczynie może być za małe.
Tak jak pisałeś: Znalazłem w internecie opis: "Jednym z typowych i występujących podczas uruchomionego centralnego ogrzewania jest przyrost objętości wody wraz ze wzrostem temperatury. Brak kompensacji ciśnienia w naczyniu wzbiorczym powoduje wzrost wartości ciśnienia wskazywanej przez piec do 3 barów lub więcej. Wtedy dochodzi do wycieku wody z zaworu...
Zbiornik (naczynie) przeponowe do sprawdzenia, puste albo uszkodzone.
Masz uszkodzone naczynie przeponowe brak kompensacji ciśnienia skutek wyrzut nadmiaru ciśnienia przez zawór bezpieczeństwa
Ale nie, mi chodzi o wodę w naczyniu przeponowym. Wodę z grzejnika spuścić, to nic nie da, bo nawet nie zacząłem grzać w mieszkaniu. Ja mam dołączoną przeponę w postaci takiej bańki aluminiowej, uszkodzonego naczynia przeponowego nie wymieniałem na oryginalne.
(at)Gh0stt , czy wcześniej nie miałeś problemu ze spadkiem ciśnienia? Nie byłeś zmuszony często dobijać wody? Bo jeśli tak, to może masz uszkodzone naczynie przeponowe. Czy ciśnienie rośnie w momencie grzania?
Sprawa rozwiązana. Uszkodzone było naczynie przeponowe - pomimo tego , że kupione i zamontowane nowe. Jak sprawdzałem ciśnienie , z zaworu do dobijania pojawiła się woda z układu. Nauczka na przyszłość aby również rzeczy fabrycznie nowe traktować z dystansem. Podziękowania za porady. Dodano po 1 Uszkodzone było naczynie przeponowe - pomimo tego , że...
Uszkodzony zawór dopustowy. Nie napisałeś modelu kotła.
No widzisz i od tego trzeba było zacząć. Krótko, zwięźle i na temat. Jak kocioł stygnie to ciśnienie spada? Jeżeli tak to jest typowy objaw uszkodzonego naczynia przeponowego lub braku w nim powietrza. Naczynie jest wewnątrz kotła, ale te naczynia są dość drogie. Jeżeli będzie uszkodzone to zamiast wymiany tego naczynia po prostu załatw jakiegoś hydraulika,...
Musisz ustabilizować ciśnieni na poziomie ok. 1 bar. Przy tych objawach prawdopodobnie uszkodzone naczynie przeponowe, ten baniak z tyłu kotła.Pozdrawiam.
Tzn na zimnym bylo 0,6 bara a zamknol sie przy jakiej temperaturze ? Mozliwe ze masz uszkodzone naczynie przeponowe. Podaj na ile barow jest ten zawor.
Puszcza zaworek na naczyniu przeponowym i ucieka powietrze. Lub naczynie przeponowe uszkodzone.
Po czym poznałeś, że masz uszkodzone naczynie przeponowe? 1. Zimny kocioł ciśnienie 1,5 atm na gorącym 3 atm to normalne gdy ciśnienie powietrza w naczyniu jest nieprawidłowe. Woda pod wpływem temperatury rozszerza, rośnie ciśnienie. 2. Przeciek - mozna sprawdzić w jeden sposób wykręcając wentyl od strony powietrznej, jeśli pojawi się woda - przepona...
Kiedy ostatnio był serwis? Albo naczynie przeponowe, albo czujnik cisnienia uszkodzony np. przez wyciek z zakamieniałego wymiennika raz widziałem taki przypadek i dlatego wspominam
Jeśli jesteś pewny, że masz odpowietrzony układ to sprawdziłbym naczynie przeponowe od c.w.u., bo problemy z ciśnieniem i puszczający zawór bezpieczeństwa oznaczają zwykle uszkodzone naczynie przeponowe albo brak powietrza o odpowiednim ciśnieniu w tym naczyniu przeponowym. Zakładam, że kocioł nowy ale reszta instalacji stara, więc jeśli nie było odpowiedniego...
Uszkadzanie się zasobnika jest często powodowane brakiem odpowiedniego serwisu i nie wykonywaniem przeglądów. Nie napompowane lub uszkodzone naczynie przeponowe cwu powoduje znaczne wzrosty ciśnienia w zasobniku. I zgrzew puszcza. Wymiana jest dość upierdliwa bo trzeba zdjąć cały przód i dopiero wymienić zasobnik.
Albo niedokręcony/uszkodzony zawór do napuszczania wody do CO, albo uszkodzone/bez powietrza naczynie przeponowe.
Musisz wezwać serwis. Prawdopodobnie puste/uszkodzone jest naczynie przeponowe. Jakie masz ciśnienie na kotle? Zawór dopuszczania wody jest dobrze zakręcony?
Zrobiłem tak jak pisaliście i po dopompowaniu powietrza ciśnienie ponownie spadło do zera w ciągu 2 dniu. Czy to oznacza że mam uszkodzone naczynie przeponowe? Co można z tym zrobić? Czy da się to jakoś obejść czy tylko wymiana na nowe? Aby je wymienić chyba trzeba zdjąć cały piec?
Zadzwoń po serwisanta. Jest uszkodzone naczynie przeponowe lub po prostu rozszczelnione, trzeba dopompować powietrza lub wymienić naczynie i wyczyścić/wymienić zawór bezpieczeństwa. A nie działa z powodu braku wody/ciśnienia w układzie.
Leciała woda pewnie z zaworu bezpieczeństwa. Pewnie przesadziłeś z ciśnieniem lub jest uszkodzone naczynie przeponowe albo nie ma w nim ciśnienia.... Radzę wezwać serwis, bo z tym już sobie nie dasz rady. Można się też tylko domyślać, że o to chodzi nie będąc przed kotłem.
Witam. Tak naczynie jest uszkodzone. Podczas kontroli manometrem nie powinna się pokazywać woda spod wętyla. Kocioł ten jest udanym modelem. Warto więc zainwestować w nowy zbiornik przeponowy. Pozdrawiam.
1-Naczynie przeponowe uszkodzone ( powod spadajacego cisnienia) 2- roznica temperatury wody raz ciepla raz zimna ( zapchany wymiennik ciepla- kmien)
Dokładnie jak wyżej. Klasyczny objaw uszkodzonego naczynia. Tylko wymiana. Co do udrażniania ,,otworku", to był bym ostrożny. Awaria czujnika ciśnienia w tym modelu nie jest niczym dziwnym. Należy pamiętać, że kocioł pracował zapewne w ,,sztywnym układzie" z uszkodzonym naczyniem przeponowym.
Jeżeli chodzi o spadek ciśnienia w instalacji CO prawdopodobnie masz puste naczynie przeponowe [lub uszkodzone ] ciśnienie powietrza w naczyniu powinno wynosić około 1 bar. wyciek występuje prawdopodobnie przez zawór bezpieczeństwa. Przyczyna wyłączania kotła jest zakamieniony wymiennik CWU
Jeśli jesteś blisko kotłowni to przyczyną może być brak powietrza w naczyniu przeponowym, ew. uszkodzony zawór zwrotny przy zasobniku CWU. Podgrzewana woda się rozszerza, wzrasta ciśnienie i cofa się do instalacji wody zimnej.
Zgadza się ,ale przyczyn może być sporo od nieszczelnego naczynia przeponowego do uszkodzonego lub żle działającego zaworu trójdrogowego.
Ten trzpień zaworu trzeba odkręcić (w lewo do napełniania) https://obrazki.elektroda.pl/9516984300_... Trzeba widzieć jaki to powód że spada ciśnienie, czy to; - nieszczelność u układzie pieca lub C.O. - uszkodzone naczynie przeponowe w piecu - okresowy lub mały ciągły wyciek z zaworu bezpieczeństwa (kapanie) w piecu
No dobrze, ale to oznacza że to naczynie przeponowe jest uszkodzone/zatkane/rozszczelnione etc ?
Ja po ostatniej awarii wymieniłem zbiornik przeponowy na zupełnie nowy. Stary zbiornik uległ uszkodzeniu, co było najbardziej prawdopodobną przyczyną uszkodzenia korpusu tych filtrów. Uszkodzony zbiornik nie równoważył wzrostu ciśnienia w instalacji. O dziwo producent uznał reklamację uszkodzonego zbiornika. Dodatkowo zamontowałem przy zbiorniku przeponowym...
czy wystarczy po sprawdzeniu tam dobić ciśnienia czy coś trzeba będzie wymienić? Naczynie przeponowe w kotle trzeba dopompować kompresorem, jeżeli ciśnienie zmierzone będzie niższe niż nominalne lub upuścić gdy wyższe. Jak w kole roweru samochodu. Napełnianie wodą instalacji powinno się odbyć z sieci wodnej. Powinien być zawór do tego przeznaczony...
A mnie się wydaje, że twoja diagnoza mija się z faktyczną awarią. Zaworem bezpieczeństwa kotła nie odpowietrzysz. Dlaczego? Ano z prostego powodu- powietrze gromadzi się zawsze w najwyższych punktach a zawór jest na dole kotła. To tak abstrachując , bo jak wspomniałem, to nie jest przyczyną twoich kłopotów. Masz kolego uszkodzone naczynie przeponowe....
Witajcie Drodzy. Postanowiłem, że napiszę tu na forum, bo nie wiem co się dzieje, gdyż używam centralne od roku czasu i już drugi raz zostało uszkodzone naczynie wzbiorcze przeponowe. Pierwszym razem ponoć było za wysokie ciśnienie w instalacji, więc wymieniłem membranę i zamontowałem reduktor. Obecnie znów wywala wodę zaworem spustowym (który nawet...
Opcje są trzy: -wysokie ciśnienie sieci.... założyć reduktor -problemy z naczyniem przeponowym... uszkodzona membrana (poleci woda wentylem przy zrzuceniu powietrza) lub złe ciśnienie powietrza (napompowac bez ciśnienia wody i sprawdzić wentyl. przy malym cisnieniu powietrza można dać ciśnienie wody i się zmierzy jakie jest w sieci i takie powinno być...
Pierwszy raz widzę takie "ustrojstwo", ale biorąć pod uwagę jego umieszczenie jest to prawdopodobnie zwrotniak z zaworem bezpieczeństwa. Jeżeli kapie podczas podgrzewania wody w bojlerze to albo: - masz uszkodzone bądź pełne wody naczynie przeponowe na c.w.u - nie masz w ogóle takiego naczynia
Możliwe że jest za wysokie ciekawe jak ktoś napełnił instalację , na oko zrobił? Tam jest naczynie przeponowe może uszkodzona membrana i ciśnienie rośnie ponad normę.
Cześć Miałem problemy z ciągłym spadkiem ciśnienia w instalacjach. Różne kotły, różnych producentów. Przegląd całej instalacji ( na ile się dało ) i brak wycieków. Naczynie przeponowe c.o. też ok. W kilku przypadkach przyczyną był uszkodzony wymiennik ciepła w kotle. Korozja lub mikropęknięcie w środku - woda ta właśnie spływa potem z kondensatem. Do...
(at)pablowp1 - sensowna wypowiedź, zbiornik przeponowy łatwo sprawdzić, gdy jest uszkodzony- jest pełny wody. Jak pukniesz w baniak i jest głuchy dźwięk, to uszkodzona membrana lub brak gazu. Jak dzwoni puste w środku, - OK.
dopompowałem pompką samochodową powietrze do zbiorniczka wyrównawczego do 4 barów (od dołu czarna nakrętka) i ruszyło. To moze jest uszkodzony zawór od naczynia przeponowego. Jak działa naczynie przeponowe [url=https://www.youtube.com/watch?v=Jk0... przeponowe
Prawdopodobnie w naczyniu przeponowym będzie dziurawa membrana i powietrze przechodzi do układu wodnego zapowietrzając go. Taki efekt pojawia się właśnie po uzupełnieniu ciśnienia w uszkodzonym naczyniu.
Może być zrywanie lustra wody jeśli nie ma jej za dużo, zainwestuj w rozwiązanie chroniące przed suchobiegiem i skontroluj zawór zwrotny, który powinien być albo na wejściu pompy, albo przy koszyczku węża w studni. Zbiornik przeponowy posiadasz? Membrana nie uszkodzona, poduszka powietrzna ok?
Pierwsze pytanie Czy czytałeś kiedykolwiek instrukcje? Tam jest wszystko opisane co do kodów które podałeś Jeden E9 to zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie C.O przyczyny? -uszkodzony czujnik ciśnienia -uszkodzone lub puste naczynie przeponowe -zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie C.O. Co to znaczy naprawa opłacalna? 100 czy 500 złotych?
Masz kolego do sprawdzenia naczynie przeponowe lub jeżeli jest uszkodzone to do wymiany.
Jakiej firmy to naczynko i ile litrów? Kran z cw wodą odkręcony i pompujemy zwykle 3, 5-4bar. Najpierw z kranu płynie woda aż usuniemy wodę z naczynia. Dopiero jak usuniemy wodę uzupełnia się powietrze... Jeżeli nie da rady naczynie uszkodzone wewnątrz, do wymiany.
Naczynie przeponowe pewnie nie ma gazu, ewentualnie uszkodzona nagrzewnica.
A jak to sprawdzić jakie ciśnienie jest w tym zbiorniku wzbiorczym? Będzie trzeba zdjąć obudowę pieca tak? Dodano po 8 Dobra, już doczytałem na googlu, można manometrem samochodowym. Coś tam pisali ludzie że może być membrana uszkodzona w naczyniu przeponowym. Jak to sprawdzić?
wiesz ja dawno już nie serwisuje ale dziele sie wiedzą, i vitodensa 222 znam na pamięć a tego 333 już niestety nie, wiec uważam że mogą być takie przyczyny: - uszkodzona elektronika pompy. (lub złe kodowanie) - zawalony czujnik ciśnienia ( tak było często w 200 setkach trzeba fizycznie rozebrać i wyczyścić, działo się to dlatego że czujnik był zaraz...
A serwisant sprawdzał ciśnienie w naczyniu przeponowym ? uszkodzona membrana w naczyniu może powodować, że nie ma amortyzacji ciśnienia i przy przełączaniu grzania CWU na CO przez zawór trójdrożny czujnik ciśnienia odczuwa momentalnie wzrost ciśnienia i wyłącza palnik. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...
Dobrze kombinujesz z tym uszkodzonym zaworem do dobijania wody do zładu - ma prawo umrzeć po jakimś czasie... Naczynie przeponowe pewnie też już od dłuższego czasu jest do napełnienia lub wymiany... Elementy gdzie woda wodociągowa ma "styczność" z wodą w obiegu CO (poza zaworem do dobijania) to jeszcze wymiennik płytowy - ale sytuacja powinna wtedy...
Rzeczywiście okazuje się, że naczynie przeponowe musi być uszkodzone skoro po naciśnięciu na wentyl wydostaje się woda pod ciśnieniem (po podłaczeniu manometru pokazuje ok. 3,5 bara). Jutro kupuję nowe naczynie. Czy wobec tego mogę prosić o instrukcję w jakiej kolejności co zamknąć, spuścić, następnie otworzyć i ewentualnie odpowietrzyć by prawidłowo...
Ta srebrna bańka to naczynie przeponowe (amortyzator). Kiedy amortyzator jest pusty lub uszkodzony występują objawy jak u Ciebie. Jak znaleźć przyczynę: Na dole srebrnej bańki będzie zaślepka a pod nią nakrętka lub od razu wenty (jak w samochodzie). Naciskają na środek wentyla może polecieć woda (amortyzator uszkodzony i konieczna wy,miana) lub syknie...
Woda kapie z kotła ale to ciśnienie w obiegu pierwotnym a nie w obiegu CWU. Masz pewnie puste naczynie przeponowe (bez powietrza lub uszkodzone). 2 inne opcje to niedokręcone dolewanie wody do kotła lub walnięty wymiennik wtórny CWU. Sprawdź najpierw naczynie przeponowe. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic9...
Witam. Czy serwisant sprawdził ciśnienie w naczyniu przeponowym? Może być uszkodzona membrama i stąd mogą być kłopoty z ciśnieniem. Pozdrawiam.
Może też być uszkodzona przepona p przy zbiorniku przeponowym. Raczej ciśnienie powietrza przed przeponą samo z siebie nie wzrosło, jeśli poprzednio działał prawidłowo. Nie nawet nie mam zamiaru żeby ktoś mi płacił Ustawiłeś 1 pkt. za otworzenie.
Jeśli jest to silnik perkins to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie przeponowej pompki paliwa, lub wycieki z pompy wtryskowej po osi napędowej. W pompce paliwa warto sprawdzić szczelność membrany(brak dziur i mocowanie na osi) Dodano po 45 Jeśli jest to silnik perkins to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie przeponowej...
Witam Podejrzewam, że instalacja jest zrobiona niezgodnie z przepisami - tzn. kocioł węglowy, ekogroszek, zasilający instalację z obiegiem zamkniętym. Jeżeli tak jest to przyczyną wzrostu ciśnienia jest uszkodzone naczynie przeponowe lub zmniejszenie ciśnienia w jego poduszce powietrznej. Jeżeli mam rację co do układu zamkniętego z kotłem na paliwo...
Jak pisze serwisant73 oraz mirrzo, mozliwe sa tylko dwie przyczyny cieknacy zawor bezpieczenstwa, lub naczynie przeponowe nie ma cisnienia powietrza, albo jest uszkodzone. Dodano po 1 Przy napuszczaniu wody z sieci napuszczasz jednoczesnie sporo powietrza ktore jest w stacjach przepompowni tloczone sprezarkami do instalacji wodnej aby utrzymac jej swiezosc....
Witam, kiedy ostatnio była taka sama sytuacja?Jeśli damwo lub w ogóle to nie ma się czym martwić ,napełnij do 1bar i będzie ok.Sterowanie pieca wyłancza go w przypadku zbyt niskiego ciśnienia w instalacji ,i nie można temu zapobiec ,jest tam naczynie przeponowe -Powietrze/Woda czasami jest za małe ciśnienie w nim wtedy należy je napełnić sprężonym powietrzem...
Cieknie z zaworu bezpieczeństwa. Zbyt wysokie ciśnienie w instalacji. Po pierwsze, po co ci 1,5-2 bary, wystarczy 1-1,2bara na zimnym kotle. Po prostu jak woda się rozgrzewa to rośnie jej objętość. W zamkniętej przestrzeni CO rosnące ciśnienie powinno równoważyć naczynie przeponowe, które u ciebie tego nie robi. Wiec zawór upuszcza trochę wody, której...
dodatkowo jeszcze skacze mi ciśnienie wody na kotle, tzn. przy odpalonym rośnie aż do zrzutu wody przez zawór bezpieczeństwa, chyba że wcześniej ją spuszczę. to być może masz problem z brakiem powietrza w naczyniu przeponowym, bo nie było odpowiednio serwisowane, więc trzeba je uzupełnić po spuszczeniu wody z kotła i na otwartym zaworze spustowym albo...
Prawdopodobnie zbiornik przeponowy (uszkodzony zaworek lub membrana) lub wężyk do tegoż zbiornika zatkany. Udrożnienie wężyka lub wymiana zaworka (i uzupełnienie ciśnienia) jest dość proste, jedyne utrudnienia to nieco kłopotliwy dostęp Tymczasowo (do przyjazdu serwisanta, jeśli nie chcesz ryzykować samodzielnej próby naprawy) - możesz obniżyć temperaturę...
1.Sprawdź sitka w kranach każdy ma i prysznic też może masz po prostu zapchane. 2.Wyłącz pompę z prądu , otwórz kran z ciepła wodą , dopuść powietrza do naczynia przeponowego przynajmniej do 2-2,5 bara kran ma być cały czas otwarty, aż woda przestanie lecieć a w baniaku będzie ciśnienie. 3.Otwórz bajpasy na zmiękczaczu i odżelezniaczu, zamykając jednoczenie...
Witam. tzn. wcześniej leciało to jednostajnie, powolutku się kręciło, a teraz kręci się szybciej, zwalnia, przyspiesza, a nawet zauważyłem kręcenie w drugą stronę, jakby się cofał. A nie robi tych wahań zbiornik przeponowy? I brak albo uszkodzony zawór zwrotny? Pozdrawiam.
Jeżeli przy odpowietrzaniu jednego grzejnika spadło ciśnienie do zera to sprawdź naczynie przeponowe. Prawdopodobnie jest w nim zbyt mało powietrza lub jest uszkodzone.
Trochę mało informacji ale to może być: -Zapowietrzenie kotła -Zakamienienie kotła -Usterka związana z wypracowaniem podzespołów kotła: wentylator, pompa. -Uszkodzona bądź niepracująca membrana w naczyniu przeponowym
Niestety z dyskusji wynika, ze tracę wodę i tylko muszę znaleźć gdzie. Może być uszkodzona membrana w naczyniu przeponowym i woda przedostaje się do tej części, w której powinno się znajdować tylko powietrze. Ewentualnie po układzie błądzi trochę luftu i co pewien czas się okazuje, że ciśnienie spada.
Mam pytanie jak napełnić naczynie przeponowe powietrzem ? Mam naczynie przeponowe 12l podłączona do zasobnika c.w.u. 150l. Zauważyłem,że zbiornik naczynia jest pusty (ciśnienie wynosi 0, jak naciskam na zawór to nie ma syku powietrza). Próbowałem dopompować powietrza pompką ale nie daje się. Czuję opór pompując powietrze, nie mam wrażenia aby gdziekolwiek...
uszkodzone naczynie przeponowe naczynie przeponowe uszkodzone uszkodzone naczynie przeponowe junkers
połączenie szeregowy grzałka komuter samochód tyrystory zamienniki
słuchawki bluetooth słuchawka bluetooth
Renault Midlum DXi 270 2010 – biały dym po odpaleniu, przyczyny, diagnostyka, EGR, wtryski Opel Zafira B Z18XER brak sterowania wtryskiwaczem cylindra 3 – Simtec 71/75, P0203, diagnostyka