To bezznaczenia, liczy się pojemność i napięcie.
deltech - koleżanka napisała, że kocioł generalnie pracuje, także woda jest, pompa chodzi, czujniki same sie nie pozamieniały, także faktycznie wina leży raczej po stronie instalacji elektrycznej. Nie wiem, może pomogłoby podłączenie kotła przez komputerowy UPS, napięcie przynajmniej będzie stabilne.
Czy aby na pewno na stykach 3-4 w kotłe Vaillant pojawia się napięcie ~230V :?: Czy jest to tylko styk zwierny/rozwierny? Z tego co pamiętam to Vaillant zabrania tam podawać napięcie ~230V
Czy jest jakaś zasada co do podłączenia do styków 3, 4? Mam na myśli 3-COM, 4-NO? W styku 3 jest napięcie 230 V.
Polaryzacja jest ważna w VR71 ponieważ na ebus podane jest napięcie
Problemem jest brak połączenia radiowego nadajnika z piecem. Sprawdziłem napięcie bateryjki 3 V po odlutowaniu panela solarnego i jest 2,8 V. Napięcie panela solarnego po oświetleniu dochodzi do 4,4 V a po podłączeniu do płytki ponad 3 V. Z tyłu po naciśnięciu przycisku ON zaświeca się mała dioda na zielono na chwilę. Zastanawiam się dlaczego na baterię...
A co ma wykryć to napięcie ?
Proszę o pomoc w doborze stabilizatora napięcia do kotła gazowego - Vaillant VCI 32CS/1-5 ecoTEC plus Gazowy, wiszący kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny o mocy 3,9-27kW
tak jak najbardziej będzie działać , odłącza się trzy przewody z sterownika wyjścia pozostają niepodłączone do niczego nowy sterownik wpina się w miejsce zwory tylko uwaga o ile 3 przewodowy sterownik to niskie napięcie to na zworze jest 220V.
Dodam, że złącze BUS służy do podłączania oryginalnych regulatorów Vaillant, które dodatkowo komunikują się z kotłem i pozwalają na bardziej wyrafinowane sterowanie kotłem. Stare kotły, które nie miały złącza BUS używały złącza 7-8-9 do podłączenia oryginalnych regulatorów. Natomiast dla wszystkich uniwersalnych regulatorów ON/OFF to przewidziane są...
To zawór . Szykuj się na wydatek i to spory . Vaillant jest czuły na skoki napięcia .
Są różne wersje, ja tez miałem podobne napięcie, więc się tym nie przejmuj, ważniejsze jest czy napięcie ci pulsuje czy nie? przełącz miernik na napięcie zmienne i zmierz.
To będzie odgłos ze ścieżki gazowej. Tak pracuje kocioł pulsacyjny firmy Auer. Kocioł trzeba otworzyć i zobaczyć co się dzieje w tym momencie na palniku. Dysze mogą być przytkane, obce ciało w komorach palnika (jak po sąsiedzku są robione docieplenia to styropian w kotłach nie jest czymś dziwnym aczkolwiek kotły turbo chętniej wciągają). Zespół gazowy...
Pacjent: piec Vaillant VSC INT 244 - C 170 Objawy: coraz częściej blokuje się i wyświetla błąd F.28, do tej pory robił to sporadycznie, po uruchomieniu CO kilka razy dziennie. Podjęte działania: piec wyczyszczony, elektrody również - brak poprawy. Sprawdzono także filtr gazu na przyłączu. Ciśnienie gazu w instalacji raczej się nie zmieniło (palniki...
u mnie na stykach zaworu pojawia się napięcie cały czas kiedy klimakonwektor dmucha i jest w trybie grzewczym, kiedy osiagnie temperaturę i wyłączą się wentylatory wtedy na stykach zaworu nie ma napięcia Dodano po 10 Pamiętaj że ten klimakonwektor ma zabezpieczenie przed niską temperaturą medium, czyli jak jest chyba temp medium poniżej 28 stopni to...
Może bateria się rozladowała, zmierz napięcie albo wymień.
Temat się rozwiązał, zostawiam info dla potomnych :) Do wersji naściennej sensoNet (0020260962) dedykowany jest zasilacz Vaillanta o nr 0020262679. Zakres napięcia stałego tolerowanego przez sterownik to 5-24V DC z polaryzacją plus na bolcu, minus na około.
może jakieś przebicie na przewodach wysokiego napięcia do obudowy?
Czy w układzie jest jeszcze moduł VR71? To o czym piszesz to problem z zasilaniem, a w szczególności z włączaniem urządzeń Vaillant: kotła i modułu VR71. One muszą załączać się razem, tzn. muszą dostać napięcie równocześnie. Często jak jest załączany kocioł a potem VR71 to następuje błąd komunikacji/zasilania szyny EBUS. Najlepiej obie wtyczki od kotła...
wygląda na to, że padł mi programator VRT-PZA orginalny Vaillanta. Napięcie dochodzi, ale niestety wyświetlacz nie świeci. Mam piec VCW PL18-10X i zastanawiam się jaki prog teraz kupić. A może ktoś wie gdzie mogę naprawić sam programator? Interesuje mnie Warszwa i najbliższa okolica.
Jakie powinno być napięcie na stykach 3 i 4 w starym kotle Vaillant 240 vuw/2-3?Czytałem, że sieciowe 230v, u mnie jest około 125 voltow. Czy to może być przyczyną usterki, że kocioł uruchamia c. o. nawet bez zworki pomiedzy statkami 3 i 4 i pustymi 7,8,9?
Widać, że na pompę jest podawane napięcie, ale być może jest ona zablokowana lub instalacja jest zapowietrzona. Co do pierwszego zdjęcia, tam nic nie wskazuje na to, że pompa cyrkulacyjna jest skonfigurowana, ale to szczegół :)
Turbinka dobra i czujnik d.4 też. Tryb c.w. W d.3 jest czujnik o którym pisałem. Porównaj odczyty i ręczną temp. rury z tym czujnikiem -jest na wyjściu z wymiennika c.w do zasobnika. Jeśli czujnik dobry i pompa ład. dostaje ciągłe lub cykliczne napięcie 230 V, to potrzebny serwisant z pompą i korpusem.
musiało działać, bo było robione wg instrukcji :) Tutaj nie ma wielkiej filozofii, idea podłączenia jest uniwersalna, więc jeśli zrozumiałeś moje powyższe tłumaczenia to dasz sobie radę z każdym innym regulatorem ON/OFF przy tym kotle. Trzeba tylko zwracać uwagę, aby w innych regulatorach styki sterujące kotłem były bez potencjału, czyli bez napięcia.
Czy może ktoś z Was ma dokładny schemat płyty głównej pieca Vaillant VC PL 186 lub dowolny z rodziny VC PL? Byłbym wdzięczny za podesłanie lub wskazanie miejsca gdzie można to dostać. Remscheid, Niemcy
Do termostatu pokojowego jest zworka 3-4. Tylko uważaj, bo tam jest napięcie 230V, ale możesz to puścić przez zwykły termostat pokojowy.
W starszych kotłach Vaillant zawsze zaciski 3-4 służyły do blokady/wyzwalania pracy kotła na CO. Jak jest mostek (fabrycznie) założony to praca na CO jest odblokowana, czyli albo palnik i pompa na CO pracuje cały czas bez żadnego regulatora pokojowego (oryginalnego Vaillant) i sterujemy tylko termostatem kotłowym (czyli nastawą temperatury wody w kotle),...
Chyba faktycznie nie rozumiecie ;) Ja wywnioskowałem z tego,że po przywróceniu napięcia kocioł nie grzeje wody. Jeśli tak, to w takim razie md77, co robisz, żeby kocioł jednak tą wodę grzał? JAkie masz sterowanie kotłem? Jakie są kody S (po przyciśnięciu przycisku "i") po przywróceniu napięcia?
Czy mogę jakoś ustawić przekaźnik wewnętrzny tak aby dawał sygnał działania palnika Można ustawić przekaźnik dodatkowy jako: Przepustnica spalin/ wyciąg oparów https://obrazki.elektroda.pl/2238112400_... Jest jeszcze Zewnętrzny zawór gazowy - więc też powinno dawać napięcie ~230V do otwarcia zaworu gazowego.
Chcę, by sprawdził, czy jest napięcie sieciowe za włącznikiem sieciowym. Na razie sprawdził, że dochodzi zasilanie z kabla. pozdrawiam
To już sprawdziłem. Mechanicznie jest Ok.
To znaczy? Gdzie ten zasilacz się znajduje? Napięcia na kablach 7,8,9 są ok i dochodzą do sterownika, co jeszcze powinienem sprawdzić?
Po chwilowym zaniku napięcia kocioł nie działa. Calormatic ma całkiem ciemny wyświetlacz a na wyświetlaczu funkcji świeci się 0. Po naciśnięciu kominiarza miga SF.h. O co chodzi?
X12 to po prostu napięcie ~230V. Jedną płytkę zasilasz z płyty głównej wpinając kabelek pod X12A na pierwszej płytce, a z płytki pierwszej z X12B przenosisz zasilanie na drugą płytkę na X12A.
Błąd F33 można wytłumaczyć tak że wentylator musi być wyłączany równocześnie z wyłączeniem pracy grzewczej kotła. Jak wysterowałeś wentylator na stałe to elektronika wykrywa niesprawność presostatu który pozostaje zwarty a normalnie powinien się otworzyć. 40V to za mało. Może to świadczyć o uszkodzeniu elementu wykonawczego na płycie głównej odpowiedzialnego...
Tu masz schemat połączeń.Jeżeli czujniki są sprawne to albo elektronika nie podaje napięcia albo uwalony serwomotor. Cewka serwomotoru ma mieć opór 6.6Ω. Oczywiście, że można to dokupić ale tylko w serwisie.
Jak już sam sobie kolego odpisałeś definicją błędów to w pierwszej kolejności do sprawdzenia stan wymienika wewnątrz, elektrody, skład mieszanki, ciśnienie dynamiczne gazu (filtr gazowy), póżniej można się przyjrzeć zespołowi gazowemu i płycie. do sprawdzenia również polaryzacja w gniazdku , napięcia i uziemienie.
W Vaillancie mostek (zwora) jest na stykach 3-4 i po wyjęciu zwory wpina się styk beznapięciowy z termostatu. Na zaciskach 3-4 może być napięcie 230V. Można sprawdzić jakimś próbnikiem (fazerem). Połączenia wykonywać przy wyłączonym z gniazdka kotle.
Sprawdź czy pompy dostają napięcie. Jeśli tak, to rozruszaj je śrubokrętem przez korek na frontach. Podobnie z mieszaczem. Czy dostaje napięcie i czy przełącza.
Dołączam coś co może pomóc.
W twoim przypadku to jest inny kocioł z inną płytą i innymi przyłączami. Ty musisz połączyć wyjścia z listew Salus z opisem "Boiler" i wpiąć je razem do złącz 3 i 4 na płycie kotła - tam gdzie jest fabryczna czerwona zworka - wyjmujesz zworkę i podpinasz kable z listew. Tylko musisz wiedzieć że na złączach 3 i 4 w kotle może być napięcie ~230V!!!
No to w układzie sterownika nie ma styku. Sprawdz napięcie na wejściu na serwomotor, czujniki spalinowy i. przegrzania
Robiłem tak w zasobniku Vaillant - podobna konstrukcja. Są jednak problemy: 1 nie do każdego zasobnika dało się wsadzić grzałkę - była kolizja z wężownicą 2 w jednym się udało, zamontowałem przedłużkę 1/2" (musiałem ją rozwiercić żeby grzałka przeszła) potem trójnik 1/2 taki od grzałki żeby z boku zamontować zawór spustowy. Na początku niby wszystko...
Błąd f.28 dotyczy problemu z zapłonem i kontrolą płomienia na palniku (brak gazu), prawdopodobnie automatyka nie widzi płomienia, a przynajmniej serwisant wyczyścił elektrodę jonizacyjna, pomierzył napięcia/prąd jonizacji.
Nawet bez kotła można sprawdzić pracę przetwornicy, obciąż wyjście w przetwornicy... Po stronie wtórnej ile masz tam napięć, kondensatory elektrolityczne?
ja bym zmierzyła napięcia i od drugiego biegu zostawil niepodlaczone
Technik elektronik jestem niby, nawet SEPa mam (albo miałem), ale na dzień dzisiejszy elektronik/elektryk ze mnie żaden. Można mostkiem oporowym uzyskać mniejsze napięcia ale każda zmiana natężenia pobieranego prądu ( w fazie iskrzenia pobierany jest większy prąd niż w czasie pracy palnika, czy czuwania w gotowości ) powoduje zmianę napięcia. Orientowałeś...
Prawdopodobnie elektronika chociaż należy sprawdzić wszystko. Zacznij od tego czy jest prawidłowy przepływ wody (ile litrów na minutę) Sprawdź również elektrody nad palnikiem powinny być czyściutkie i dobrze podgrzewane przez płomień. Tyle jeżeli chodzi o piecyk. Napisz jaką baterię kupiłeś, jeżeli to panel natryskowy to zdarzały się problemy, napisz...
No ale co mi to da? Kocioł już teraz zachowuje się jakby zworka była cały czas. Jeśli ja zrobię, to będzie dalej tak samo. Coś powoduje, że kociol nie rozpoznaje, że nie ma zwarcia na stylach 3 i 4. Czy mogła się uszkodzić elektronika? Dodano po 1 Zrobiłem dzisiaj test i kocioł załącza grzanie c.o. Nawet bez zadnej zworki pomiędzy 3 i 4. Czy to normalne?...
Taki rezystor jest zabezpieczeniem przed krótkotrwałym wzrostem prądu w obwodzie zasilania. Wtedy odkłada się na nim większe napięcie co chroni resztę. Ze względu na dużą moc nie robi to na nim wrażenia pod warunkiem że nie trwa to wiecznie. Procesor też nie powinien się grzać bo to nie karta graficzna.
Witam, mam następujące pytanie: Piec pracuje na 2 bateriach o napięciu 1, 5 V, po obniżeniu do jakiego napięcia należy baterię wymienić?
A nie spadł przepływ wody?Wtedy turbinka nie poda właściwego napięcia!!!Może wyczyścić perlatory?
Sam Vaillant też nie produkuje swojego firmowego mieszacza - chyba jest to Honeywell. Nie ma żadnych przeciwwskazań do podłączenia innego siłownika. Dla modułu Vaillant VR70 to jest tylko "wysyłanie" odpowiedniego sygnału, czyli napięcia ~230V do zamykania lub otwierania zaworu. Możesz śmiało zastosować ten siłownik.
Witam. Mam uszkodzoną pompę wody Vaillant "VPMI-2/DC E" z pieca "auroCOMPACT VSC S INT 196/2-C 200". Szukam namiarów (oprócz oryginalnego serwisu Vaillant / Duval), kto naprawa takie pompy?. Pompa nie reaguje na żadne sygnały sterujące z pieca. - Jednym kablem z płyty głównej do pompy wychodzi napięcie 230V – Ok!. - Drugim kablem zapewniona jest...
A napięcie z płyty wychodzi?
Trzeba sprawdzić czy napięcie dochodzi do elektroniki. Jeśli tak, to padła elektronika.
Dziękuję za pomoc jutro w pracy sprawdzę napięcia i zrobię foto płyty głównej.
Witam Czy poradziłeś sobie z tym problemem? Mam u znajomego na piecu tą samą sytuację jednak gdy grzebałem przy płycie elektronicznej piec nagle wystartował i chodził prawidłowo do czasu aż go wyłączyłem na zasilaniu aby sprawdzić czy odpali. Niestety już ponownie się nie włączył ale podejrzewam że to nie jest usterka jakaś poważna a raczej pierdoła...
1. Wymieniłem dziś elektronikę, niestety bez zmian. Jedynie mam pewność, że to nie wina elektroniki :D 2.Co do zielonego przewodu, to faktycznie idzie gdzieś do tyłu ale nie wiem do czego i jakie jest na nim napięcie. Wieczorem będę widział coś więcej.
Ok. A jeśli zdejmiesz napięcie to zawór sam wraca na pozycję NO?
Witam. Posiadam piec dwufunkcyjny Vaillant 236 ecoTEC pro. Chcę podłączyć do niego zdalny włącznik Wi-Fi, posiada w zestawie oczywiście puszkę zasilaną napięciem ~230 V (L, N), oraz 3 wyjścia NC, NO i COM, gdzie w płycie głównej pieca wpiąć przewody wychodzące z tej puszki sterującej? https://obrazki.elektroda.pl/1138914900_... https://obrazki.elektroda.pl/7089801300_...
z regulatorem VRT-390 Pamiętaj, że VRT-390 podłączasz do 7-8-9, czyli do sekcji 24V, a złącza 3-4 to sekcja 230V, więc wszelkie podłączenia, czy odłączenia dokonuj przy kotle odłączonym od sieci 230V. Jak chcesz robić testy na złączach 3-4 to na upartego nie jest do tego potrzebny żaden regulator ale wystarczy zwykły łącznik, taki sam jak do włączania...
Montaż grzałki z termostatem jest zbędny, on jest do pomieszczeń, szukajcie grzałek bez termostatu o wiele tańszych. Zamontowałem grzałkę firmy Proecosolar.pl specjalna do zbiorników i całe szczęście krótka bo miałem tylko 40 cm miejsca w zbiorniku. https://proecosolar.eu/pl/grzalki-elektr...
Coś takiego mam i jeszcze specyfikacja z instrukcji https://obrazki.elektroda.pl/8058399000_... https://obrazki.elektroda.pl/1628877100_... Dodano po 1 To jest modul do Vaillant vr921
Czy 7-8-9 na mogę usunąć czy trzeba tam coś mostkowac? Tak jak piszesz pod 3-4 jest tam teraz mostek pod napięciem. Możesz mi napisać które dokładnie wyjście z listwy na kocioł bo na listwie są trzy.
U mnie kocioł EcoTEC plus (VCW 26CS/1-5) drugi sezon współpracuje z Sinus Pro 800W bez żadnych problemów. Do tego akumulator 100 Ah - liczyłem kiedyś jak długo powinien podtrzymać zasilanie i wychodziło coś koło doby. Nie sprawdzałem tego czasu doświadczalnie, ale kiedyś po 12 godzinach braku prądu zasilacz wciąż pokazywał pełne napięcie akumulatora.
Na jak długo chcesz mieć podtrzymanie napięcia? Na wszystkie urządzenia czy tylko to z zegarem?
Witam. To z napisem "man - auto" faktycznie jest zaworem trójdrogowym, ale nie ma tam silnika krokowego. Jest to tzw. "sprężyna" i jest to zwykły silnik 230V. Jak ma napięcie to otwiera CWU a jak nie ma napięcia to jest przełączony na CO. Tam usterki bym nie szukał. Migająca klepsydra oznacza brak wody w kotle albo brak jej przepływu przez pompę. Tak...
Polecam Vaillant - Mag Premium 19/2 RXI (bez generatora napięcia tylko na baterię). Bardzo ładnie grzeją wodę... mało awaryjne, przede wszystkim nie ma problemu z serwisem, który jest przez 25 m-cy gwarancyjny.
Przy błędzie f.61 trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie 22V DC do zespołu gazowego z płyty głównej. Następnie trzeba sprawdzić w zespole gazowym oporność cewek. Często powodem błędu f.61 jest awaria płyty głownej.
Dioda w szklanej obudowie to pewnie dioda zenera i stabilizuje zasilanie dla LM-a, więc masz maksymalne napięcie układu i tym samym dla diody, jak sprawdzisz jaki to typ diody, to w tym układzie każda z popularnych diód może podejść, pytanie co diodę uszkodziło, bo jeśli uszkodzona jest mechanicznie to prawdopodobnie LM jest sprawny, a jeśli została...
Z wypowiedzi oznacza że masz MM700 w wersji bezprzewodowej? Data i czas są zapisywane nie w sterowniku z bateriami tylko w "bazie" która jest zamontowana w kotle, a sterownik tylko sczytuje dane z tej "bazy". Zawsze data i godzina ("pamięć ulotna" według Vaillanta) resetuje się przy wyłączeniu zasilania lub skokach napięcia - może coś się dzieje już...
podpinałem ona mi tylko zamyka zawór lub otwiera w zależności którą kombinacje przewodów podepnę pod wtyczkę muszę podpiąć conajmniej trzy przewody (niebieski neutralny, i zależności otwieranie zaworu napięcie czarny, zamykanie napięcie pomarańczowy) zawór po odłączeniu zasilania zostaje opozycji jaką miał
kolego sprawdz na kotle napięcie zasilania oraz napięcie między fazą a obudową . Sprawdz też czy faza jest podawana w odpowiednie miejsce
Vaillant Mag premium 19/2 RXI nie odpala. A nie odpala bo nie dostaje gazu. Zawór membranowy elektromagnetyczny nie otwiera się pomimo, że dostaje napięcie 1.5V Dostaje napięcie czyli obwód czujników jest sprawny. Po demontażu grzybka zaworu piec działa bezproblemowo. Oczywiście tak nie może być na dłuższą metę bo nie zadziałają zabezpieczenia. Po zdemontowaniu...
Dlaczego elektryczny ma w czasie postoju zawór ustawiony na co? Piec cały czas podaje napięcie na jeden z przewodów zaworu, jeżeli przekaźnik jest aktywny, to mamy CWU, jeżeli przekaźnik się wyłączy (normalnie zamknięty), to podaje napięcie na wysterowanie CO https://obrazki.elektroda.pl/1354830600_...
Tylko tak szczerze powiedziawszy nie widzę żeby było gdzieś podane przez autora jaki to sterownik i do czego :). Jeżeli zakładamy, że piec CO gazowy to zdarzają się nagminne przypadki problemów przy skokach częstotliwości sieci lub napięcia. A pieców przeznaczonych np na 60Hz często nie da się uruchomić u nas na 50Hz. Ostatnio u znajomego do Vaillanta...
Boczne diody może podswietlać środkowa. Przyczyna jak poprzednio w p. 2. Jeśli serwozawór gazowy, podczas zapłonu (i pracy) dostaje napięcie >1,3 V i nie otwiera gazu do palnika, to uszkodzony. Jeśli brak takiego napięcia, to niesprawne połączenia el., lub uszkodzona elektronika.
Zawór 3d a raczej jego siłownik potrzebuje napięcia by utrzymać się w odpowiedniej dla potrzeb pozycji.
A co to za obcy regulator? Przewodowy? Bezprzewodowy? Pod jakie styki w nim jest podpięty przewód? Najprościej możesz sprawdzić działanie kotła i zacisków 3-4 robiąc zwykłą zworkę drutem (tylko izolowanym bo tam może być napięcie). Jak jest zwora to kocioł pracuje na CO, jak nie ma zwory to kocioł wyłącza palnik i przestaje pracować na CO.
Co ciekawe, znajomy "spec" handlujący pompami Vaillanta na w swej ofercie taki układ podtrzymania obiegu w razie zaniku napięcia podczas mrozów- pompka na 12VDC, akumulator z UPSem, trochę armatury o małym przekroju (chyba to robi jako jakiś by-pass pompki obiegowej)- nie miałem okazji tego dokładniej obejrzeć na sklepie. Jak z nim swego czasu gadałem...
Nie siadł czujnik tylko styk się pogorszył na złączu śrubowym pewnie... Sam termistor się nie uszkodzi chyba że dostanie 230V na klatę tylko pytanie jak i skąd miałoby to napięcie na nim wystąpić w układzie w jakim pracuje?
Produkowane od co najmniej kilku lat kotły Vaillant i Immergas działają poprawnie po zamianie L i N w gniazdku lub wtyczce. Sprawdzałem to osobiście wiele razy. W obu przypadkach między sondą jonizacyjną a PE jest napięcie i nie wyświetlają się żadne błędy. Problemy o których piszecie dotyczyły starszych konstrukcji produkowanych głównie w Czechach....
Często właśnie w Turbo miałem problemy z brakiem iskry po założeniu pokrywy. Pomagało zaizolowanie przewodów wysokiego napięcia ( zwykła izolacją ) i ułożenie ich tak aby nie dotykały do palnika ( od dołu ). Poza tym podegnij trochę lub zaizoluj przyłącze do elektrody jonizacyjnej - dotyka do obudowy blaszanej. Zawory gazowe też padały ale rzadko.
Więc diagnoza już jest - uszkodzona płyta główna, Myśłę że raczej nie przekaźnik a jego sterowanie. Możesz sprawdzic jakie napięcia przychodzą na przekaźnik, zawsze możńa wylutować i podłączyc do zasilacza. Sugerowałbym posprawdzać kondensatory elektrolity, wysuszaja sie i bywają problemy. Może któryś spec z elektroniki podpowie co jeszcze i gdzie jeszcze....
Witam. Posiadam podgrzewacz przepływowy Vaillant VED 18-24. Zasilanie 3 fazy. Ostatnio po dłuższym przestoju przestał grzać. https://obrazki.elektroda.pl/1825296400_... Napięcie Znajduje się na zaciskach elektroniki, trzy pomarańczowe kable. Gdy puszczam wodę słychać przekaźnik w środku, więc zasilanie sterowania jest, oraz przepływomierz...
Warystory w układzie włącza się równolegle. Z charakterystyki warystora wynika, że po przekroczeniu napięcia znamionowego gwałtownie wzrasta prąd co powoduje zadziałanie innych zabezpieczeń np. bezpiecznika. W twoim przypadku jeżeli jesteś w stanie sprawdzić czy inne elementy w okolicach warystora nie są uszkodzone np. diody to możesz po prostu warystor...
Problem udało się rozwiązać. Narysowałem sobie schemat płytki i sprawdziłem napięcia w różnych stanach pracy kotła. Okazało się, że jumper powinien być na pozycji A. Może komuś się kiedyś przyda.
Co do Vaillanta Kocioł ecoTEC plus VC 15CS/1-5 to bardzo dobra opcja - szczególnie do nowej instalacji. Niemniej jednak trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. W takim układzie jak u ciebie (łączonym) grzejniki + podłogówka niezbędne jest zastosowanie sprzęgła hydraulicznego i dwóch osobnych grup pompowych: pierwsza tzw. bezpośrednia na grzejniki...
Po kilkunastu latach użytkowania, kocił może być zakamieniony. Niemniej na pilną potrzebę odkamieniania wskazuje nadmierny hałas nagrzewnicy w wyższych temperaturach lub wyniki uzyskane przy analizie spalin, po zewn. oczyszczeniu nagrzewnicy. Natomiast z zależności między temp. podgrzewacza c.w. i kotła można wnioskować o kondycji wężownicy podgrzewacza...
Koledzy, takie pytanie odnośnie sterowania tego klimakonwektora jako 0-10v- czy przy przechodzeniu przez kolejne biegi wydaje on jakieś dźwięki? Pika? Zależy mi na ciszy, choć wiem że buzzer można zawsze wykurować 😉 No i jeszcze jedna sprawa- czy sterując 0-10 przy 0 on się wyłącza całkowicie? (Zamyka kierownice, gasi wyświetlacz itd) czy jest to tylko...
Witam Mam u siebie w domku zamontowany zestaw kotłowni Firmy Vaillant VC 146/5-5 ecoTec z modułem do sterowania podłogówką VR 61, chciałem dołożyć regulatory do sterowania temp w pomieszczeniach innej firmy Ferro Listwa do ogrzewania podłogowego FT6. Teraz mam problem jak podłączyć te listwę Ferro do modułu Vaillanta . Na schemacie Ferro jest zaznaczony...
Mam do tego kotła podłączony sterownik Vaillant VRT 390. Przełączony na tryb "noc" pokazuje że niby nie grzeje, pokrętło temperatury ustawione na minimum, jednak przy 22 stopniach Celsjusza nadal piec chodzi non stop. Kiedy zdejmuję przedni panel ze sterownika - wychodzą szpilki i automatycznie trzy przewody prowadzące do pieca rozłączają się. Rozumiałem,...
nie znam tych systemów to Ci nie pomogę ale jeśli w Vaillancie wystarczy zmostkować styki 3-4 na kotle to musisz tak to sobie skonstruować, abyś miał mechanizm, który będzie w razie potrzeby zamykał obwód stykami bez napięcia. Jeśli nie będzie czegoś fabrycznego to można próbować złożyć coś samemu w oparciu o jakiś przekaźnik.
pytam żeby czegoś nie spieprzyć , a nie potrzebny jest jakiś nie wiem ? przekaźnik czy coś w tym stylu, żeby nie spalić tego auratona bo nie wiem jakie napięcie jest na tych stykach 3 i 4? pozdr.
Dzięki bardzo.Rozumiem,że poza dyskusją jest wykorzystanie zworek 3 i 4 ?.Może to trywialne pytanie,ale naprawdę się nie znam na elektronice.Wygląda na to ,że Euroster zastępuje tą zworkę w ten sposób,że w momencie osiągnięcia zadanej temperatury grzania rozłącza napięcie na zworce a gdy temperatura spada do poziomu zadanej temp.włączenia układu to...
Potwierdzam kondensatory wysychają w zasilaczu,szczególnie impulsowych ...dalej się nie wypowiadam bo posty takie są usuwane ,wymiana kondensatorów elektrolitycznych przywraca sprawność płyt - nie raz sprawdzone....OSTRZEGAM niebezpieczne napięcie i trzeba to umieć i czym naprawić (zasymulować pracę pieca). (nawet dla serwisantów ). Najprościej naprawić...
Zastosowaliśmy dodatkowy termostat (taki typowy do sterowania pompą c.o.), który po rozpoznaniu w zasobniku temperatury wyższej od np. 40 stopni daje napięcie na przekaźnik, który rozłącza obwód czujnika przepływu wody, zatem problem został rozwiązany :)
Mam kocioł gazowy dwufunkcyjny Vaillant turboTec plus VUW 202/2-5 . Zatem ten model nie posiada złącza magistrali eBus. Do tego dokupiłem regulator Vaillant Calormatic VRT 330 . Podłączony on jest na zaciskach 7-8-9 (nie jest to eBus). Powiedzmy, że wyliczone zapotrzebowanie na moc w moim mieszkaniu wynosi ok 4-5 kW (65 m kwadratowych w bloku). Kocioł...
W termach gazowych do zapłonu zalecane są baterie R20 na 1,5 Volta. Wg Vaillanta: Najlepiej sprawdzają się baterie R20 alkaliczne. Dlaczego nie sprawdzają się akumulatory R20, kwestia napięcia 1,2 V? Wg Vaillanta: Nie dopuszczone jest stosowanie zasilacza 230 V. Czy są jakieś przeciwwskazania oprócz estetycznych np. techniczne lub przepisy prawne, aby...
vaillant napięcie zaworu vaillant opinie vaillant komunikacja
zmywarka drzwiczki schemat podłączenia włącznika światła bezpiecznik termiczny schemat
odkurzacz xiaomi zmywarka wirpool
Błąd uwierzytelnienia Outlook w GNOME Evolution Świecenie próbówki na obudowie silnika - przyczyny