Tak w ogóle to ten kondensator 470 uF na bazie jest zbędny. Możesz wstawić na wejściu wzmacniacza (pomiędzy sygnałem audio a wejściem nieodwracającym) filtr górnoprzepustowy z kondensatorem 1-10 uF i rezystorem 100 kom, ale to też nie jest niezbędne. Ten kondensator 470 uF zamień na rezystor o wartości np. 4,7 kom. Wzmocnienie regulujesz dzielnikiem...
Według datasheetu typowa rezystancja wejściowa wynosi 35 kΩ chociaż jest wymieniona jest też wartość impedancji wejściowej kiedy source selector jest odłączony (150 kΩ). Interesuje mnie w takim razie suma tych rezystancji? Jak na jej podstawie dobrać kondensator? Czy po prostu go nie dobierać i dać większy? Jeśli chcesz wejść na wewnętrzny...
Te są dobre do audio: MKP, MKSE, MKT
Jeśli nie masz tego kondensatora to nie łącz wcale styku 2 i 3. Do potencjometru patrząc od góry: do lewej nóżki masa, do środkowej wejście wzmacniacza czyli nóżka 3 układu, a do prawej wejście sygnału audio czyli np sygnał gniazdka cinch.
Światełka na dyskotekę -cztery kolory .Na czeskich triakach. I w dodatku jakieś rękodzieło... Wejście sygnału poprzez wejście głośnikowe (na trafko separujące wewnątrz usrojstwa), a wyjścia na żarówki (rampy) z tych wielo-pinowych gniazd.
Czy kondensator wystarczy? O jakiej pojemności? Przecież tam na wyjściu już jest kondensator. Na wejściu też. M
Tak, możesz wykorzystać masę modułu. PR - jest to potencjometr montażowy, w tym przypadku służy do regulacji poziomu sygnału wideo. Kondensator łączysz minusem do bazy. Masę czincza podłączasz do masy TV. Pozdrawiam
A na wejście TDA dać elektrolit, czy moze tantal? Tantali nie stosuje się w torze przesyłu sygnału audio. To kondensatory (bardzo dobre) raczej do blokowania zasilania - np. na wejściach/wyjściach LM78**.
Ja się tam nie znam za bardzo, ale zastanawiają mnie dwie rzeczy. 1. kondensator na wejściu audio. Czy w wzmacniaczach zasilanych pojedynczym napięciem też musi być kondensator odcinający składową stałą? 2. wzmocnienie 200 Czy to nie jest bardzo duża wartość? Czy problem nie polega na tym, że wzmacniacz na wyjściu ma na przemian napięcie zbliżone do...
Witam. Będzie trzeszczało bo sygnał jest przesterowany, prościej mówiąc za silny typowo jak wejście MIC. Aby poprawnie działało trzeba zastosować konwersję sygnału. Wiąże się to z dołożeniem rezystora na kanał o wartości 1MΩ + kondensator 100nF oczywiście szeregowo lub zastosować potencjometry montażowe gdzie środek to wejście a pozostałe to masa...
Często pełnią role "buforów" izolując wejścia układów od składowej stałej, jednocześnie przenosząc cale pasmo, które później jest wzmacniane.
Napiszę dla potomności, jak to zwykle bywa w nowożytnej elektronice, tak i w tym radiu są słabej jakości kondensatory elektrolityczne i na wejściu audio wzmacniacza TDA2003 jest kondensator 47uF 25V, traci on pojemność, przez co odbiór jest coraz cichszy. Wystarczy go wymienić i będzie git.
Nic nie poprawiałem, a faktycznie się myliłem, ale to chyba oczywiste, że chodziło mi o kondensator do audio o pojemności min. 1,2 F, a nie mikro... Chyba weszła jakaś autokorekta 🤔 Taki rozwiąże ten problem na pewno.
Po odłączeniu nóżki nr. 1 Zmierz napięcie nie!!! na nóżce nr. 1 układu scalonego, tylko na odłączonej końcówce rezystora co do niej był przylutowany! Rezystory, które polaryzują wejście to te , które Zaznaczyłeś (na czerwono) i kondensator wejściowy to ten co Piszesz.
Jeśli ma to być wejście uniwersalne, to warto dać kondensator elektrolityczny 1-10uF (plusem do AUX, minusem do wzmacniacza) na wejściu każdego kanału. Usunie on ewentualną składową stałą sygnału audio. Usunięcie rezystorów zaznaczonych na czerwono nie pomogłoby. Funkcja MUTE nadal by działała. Są one częścią dzielnika napięcia sygnału wychodzącego...
W obrębie tego złącza nic nie wskórasz. Musisz odszukać w audio procesorze wejście sygnałów analogowych R i L z przetwornika C/A odtwarzacza i tam (przez dobrane kondensatory) zainstalować przełączane gniazdo jack 3,5 stereo. Bez schematu radia lub dużej wiedzy, ani rusz.
Popraw kolego tego "śruba", a poza tym jeżeli buczenie występuje gdy nie są podłączone przewody do wejścia audio, może to być wina uszkodzonego zasilacza (np. kondensatorów).
A więc tak kondensator elektrolityczny wstaw 220µF, ten drugi daj 100nF, a jeżeli niemasz potencjometru to go pomiń i wepnij się bezpośrednio w 4 pin układu.
Wejście sygnału to co zaznaczyłeś na czerwono, wyjście: jeden głośnik żółty i niebieski, drugi głośnik drugi żółty i niebieski. Zasilanie tam gdzie AC. Tylko, że tam gdzie jest opisane jack było gniazdo na słuchawki z wyłącznikiem, jak go ma nie być to trzeba połączyć żółty z minusem kondensatora 220/16. Powodzenia.
Audio na skrajne nóżki a środkową do wejścia układu. Jeszcze kondensator szeregowo, ale pewnie już jest na płytce. Masy oczywiście połącz.
Witam, tak jak w temacie; znalazłem schemat tego miksera na forum elektroda.pl i w związku z tym chciałem zapytać o kilka rzeczy. Przeprowadziłem symulację tego układu w LTSpice'ie (http://www.micro.md4.pl/admin/mixer.rar... (poniżej szybki zrzut ekranu: wejścia/wyjście). http://obrazki.elektroda.net/62_11992025... To co pokazuje symulacja wygląda...
Tak chodzi o kabel ekranowany z dwoma żyłami w środku. Ten zewnętrzny oplot miedziany łączysz do masy tylko z jednej strony. Do kondensatorów łączysz żyły wewnętrzne, a ekran (oplot) pozostawiasz niepodłaczony, możesz go obciąć równo z izolacją zewnętrzną kabla.
Dodaj dwa rezystory 22kΩ (lub większe) w połączeniu szeregowym, między 9V a masę a połączenia środkowe tych rezystorów to te 4,5V; dołączasz do R5. Dodatkowo można dodać kondensator z 22µF, do rezystora 22kΩ; ten między 4,5V a masa. IN - wejście sygnału audio, OUT - wyjście
(at)reyz Jeżeli podłączysz zgodnie z rysunkiem drugim na wejście mostka Graetza, a środek (czarny z czerwonym) do masy, to uzyskasz zasilanie symetryczne 2 × 30 V= teoretycznie. Praktycznie za kondensatorami filtrującymi ok. 2 × 50 V=.
Ściągnij sobie aplikacje końcówki mocy (tych układów przykręconych do obudowy), zobacz gdzie mają wejście sygnału i podłącz się przed kondensatorami wejściowymi jak opisałem u siebie na stronie (pod moim postem kliknij domek to się otworzy a potem zakładka Car Audio i znajdziesz opisy przeróbek).
Kolego, nie przesadzaj, po co ma budować jakieś skomplikowane układy generujące sygnał wideo? Równie dobrze mógłby kupić jakiś serwisowy generator obrazu i podpiąć, tylko po co? Pisałem już, że wystarczy umiejętna ingerencja w układ załączający zestaw audio - wystarczy kropla cyny, rezystor, a może tylko kondensator pomiędzy wejściem Video, a wejściem...
A tak na chłopski rozum to jak to powinno być poprawnie zrobione? Do kolektorów doprowadzić zasilanie przez opornik, aby Ic rzędu 0,1mA. Tyle, że wtedy tym opornikiem polaryzowałbyś wejście wzm. więc trzeba dać drugi kondensator szeregowy, i obydwa te kondensatory (pracujące szeregowo) trzeba dać o ok. podwójnej pojemności.
W zasadzie można zewrzeć sygnał niskopoziomowy. Ja u siebie na przykład puściłem sygnał audio z PC na dwa wzmacniacze i wszystko działa. Można założyć, że wejścia wzmacniaczy są odseparowane kondensatorami, a to wystarczy. Zaryzykuj, uszkodzenia nie będzie.
Nie, to wejście mikrofonu... może zworki ci zdjęli, bo jeśli nie masz podłączonych gniazd audio na front panelu obudowy to w większości starszych płyt z AC97 na złączu FP_AUDIO powinny być założone 2 zworki.
Włącz radio na AM i sprawdż oscyloskopem do których nóżek ("input") TEA6320 doprowadzony jest sygnał audio z tunera. Jeżeli do pin 14,to masz pecha bo to wejście mono.Jeśli do wejść "input left" i "input right", to odlutuj nóżki kondensatorów od strony sygnałów AM i podaj do nich sygnały z ipod'a.
Zobacz na schematy do 335 może być podobnie zrobiony. Wejście audio jest prosto do wyjścia, a sygnał z klawisza jest przez panel sterowania (volume i balans) dokładany do toru audio.
To wlutuj ten kondensator w wejście audio odbiornika i podziel się efektami. Zewnętrzny może nic nie dać.
Ten układ jest zły z kilku powodów 1 Prehistoryczny wzmacniacz operacyjny, nie na daje się do układów audio 2 brak kondensatora na wejściu i rezystora za kondensatorem itd. A wartość R1 powinna wynosić 10* 600 A tu masz odpowieć gdzie w jacku jest "minus' http://serwis-tv.com/scart.html
Np tak: W układzie jaki podałeś wyżej: Napięcie chcemy mieć na wyjściu 5,5V ((Ucc-Usat)/2 +Usat ) bez sygnału, więc opór: 4,5V/2mA =2,2k Wejście podłączasz przez opór do zasilania (tego przed transoptorem) a opór szacunkowy to: (Ucc -Vf)/Ic*CTR czyli np : (10V - 1,2)/2mA*5 - około 22k. Potem go dobrać tak aby faktycznie na wyjściu było 5,5V Wejście...
Co do dodatkowego kondensatora elektrolitycznego 220u przy scalaku, to nigdy ich za wiele. Co do kondensatorów 100n, to mogą być typowe ceramiczne jak i MKT. Co do kondensatora C4 na wejściu AUDIO to jeżeli tam masz 47u, to tylko elektrolit. Oczywiście płytkę którą pokazałem jest tylko przykładem, na podstawie której możesz tworzyć Swoje wersje. Nie...
tak właśnie zrobiłem i działa tylko jakoś nie reaguje na potencjometr, dałem go bezpośrednio do wejścia audio
Nie wzmacniacza różnicowego a czegoś odwrotnego jak już. Ale pewnie nie będzie to konieczne. Wejście oznaczone jako 1N podłącz za pomocą kondensatora 1uF do masy. Na wejście 1P za pomocą kondensatora też z 1uF podaj sygnał audio. I ewentualnie jeszcze pomiędzy piny 1N i 1P daj rezystor z 1...10k.
a probowales moze dawac kondensator 1uF ale cermamiczny nie elektrolityczny?? Kiedys budowalem nadajnik i na schemacie taki byl zastosowany i generator calkiem ładnie pracował, nawet zazdrosnym kolegom podobalo sie to. Oczywiscie nie mam tutaj zamiaru chwalic sie lecz pomoc.Zycze powodzenia
W układach lampowych nie spotyka się takich zabezpieczeń bo: 1. na starych schematach ich nie było 2. audio-voodoo-file będą narzekali że zepsuło brzmienie. Kondensator 0,1uF przed R4 będzie ok Kondensator odetnie składową stałą ale przepuści impuls w chwili powstania zwarcia więc transil się przyda.
Można mierzyć sygnał za pomocą dwóch sond jeden na wejściu drugi na wyjściu . Wzmacniacz a przynajmniej ich część pozwala na pracę z jednym zasilaniem. W zależności od typu układu w dokumentacji możesz spotkać się ze schematami konfiguracji i metod wykonania pomiarów . Na początek do zabawy wykorzystaj prosty układ mogący działać z niesymetrycznym zasilaniem...
Nie znam się za dobrze na audio, ale domyślam się iż by bezpiecznie podpiąć telefon nie powinno być tam żadnego napięcia Gdybyś się dokładnie przyjrzał schematowi, to zauważyłbyś że każde wejście selektora ( TDA7468D ) ma szeregowy kondensator separujący składową stałą. Dołóż kondensatory 470nF w szereg między wejścia TDA, a przewód sygnałowy.
To są cały czas bardzo małe zniekształcenia i w porównaniu do tych z laptopa bez znaczenia. Na wejściach zasilania można dać kondensatory ceramiczne 100nF.
A ja myślę że problem jest programowy, gdyż serwa zwykle akceptują poziomy napięć 3.3V albo nawet 2.5V. Niestety bez oscyloskopu będzie bardzo ciężko określić co tutaj jest nie tak. Choć można próbować wykorzystać wejście audio w komputerze. Możesz na nie podać przebieg za pomocą szeregowego układu rezystor i kondensator (10k + 100nF) a dźwięk nagrać...
Można przecież zastosować klasyczny układ 4066 lub trochę wygodniej 4051. Oczywiście potrzeba tu zastosować polaryzację wejść za pomocą dzielników i kondensatory sprzęgające na wejściu i wyjściu. Do tego za pomocą licznika, mikrokontrolera, przełączników itp. należy wybierać poszczególne kanały.
Napięcia nie są równe różnica 2V. Czy może być to przyczyną uszkodzonej lampy? Kondensatory sprawne. Prześledziłem tor audio słuchawką z kondensatorem - wejście odpada, tylko na jednym z wyjść jest dźwięk. Na wyjściu bez sygnału jest niższe napięcie o 2V. Tylko skąd jest zaniżone napięcie na wyjściu - lampa ?
Poszukaj noty układu wzmacniacza audio, znajdź wejście układu, przylutuj kondensator 100nF i podłącz gniazdo 3.5mm. Na tej samej nocie znajdź zasilanie układu i masę i tam przyłącz zasilanie z zasilacza oddzielnego np. 12V
Witam znajdź TDA1591 i nóżki 12 oraz 9,zlokalizuj R310 (10k) R361 (10k) od strony HCF4066M i przylutuj przewody L i R do nich z masą nie będziesz miał problemu.Jeżeli będzie za cicho wepniemy się bezpośrednio pod nózki 11 oraz 10 nie patrząc na stary tor audio,jeżeli dźwięk będzie przesterowany to dodamy rezystor i kondensator żeby odciąć składową stałą.Pamiętaj...
Doczepie się i dorzucę od siebie że fajnie w torach audio szuka się usterki szukaczem sygnału ale ja to tak nazywam jak ma to profesjonalna nazwę to nie wiem. Jest to po prostu wzmacniacz m.cz z głośnikiem i " sonda " i podpinasz się do masy i sonda szukasz gdzie masz sygnał. Oczywiście w torze sondy musi być kondensator by odciąć składową stałą. Czasem...
Zapewne koledze powyżej chodzi o podanie sygnału z MP3 na wejście końcówki mocy. Właśnie o to chodzi. To radio nie ma portu słuchawkowego to straszny staroć. Gdzie miał bym się wpiąć Mp3 i jak ? Zrób sobie taką sondę i po problemie z podaniem sygnału na naprawiane urządzenie audio jak i z podsłuchaniem sygnału w naprawianym urządzeniu audio.
Na niektórych kondensatorach nadruk szedł ciężko odczytać .A lepiej się upewnić niż zrobić małe bum. Kondensatory c54 i c70 wymieniłem na nowe i nic Pod wejście gramofonowe podłączyłem zewnęczone źródło, audio cicho gra. Dotykając wejścia próbnikiem czy potencjometru vol... cichy przydźwięk Jakieś pomysły koledzy. POTENCJOMERT ROZKRECONY NA MAX
Linijka świeci po podłączeniu sygnału? Jeżeli podajesz na wejście moc ze wzmacniacza audio, to musisz stłumić sygnał i zrobić tak jak na schemacie w aplikacji, czyli dodać kondensator np. 1µF i rezystor nastawny (potencjometr) około 10kΩ. Nóżka siódma, to wyjście sygnału po wewnętrznym wzmacniaczu i w sumie zamianą wartości elementów sprzęgających...
Nie zawsze można zastąpić ceramiki, pasożytnicza indukcyjność kondensatorów styrofleksowych może np. zmniejszyć skuteczność filtru w.cz. na wejściu wzmacniacza. Nie bardzo nadają się też jako kompensacja przeciw wzbudzeniom, lepsze są do tego ceramiki. Ale na pewno wszystkie filtry dolno- i górnoprzepustowe o częstotliwości granicznej mniejszej niż...
Proponuje podać sygnał audio na wejście dekodera stereo przez kondensator sprzęgający z wymontowanym oryginalnym kondensatorem, wówczas będzie jaśniej. http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-r...
Podaj na jedno wejście wzmacniacza róznicowego sygnał DAC przez kondensator i rezystor. Do drugiego wejścia wzmacniacza daj kondensator i rezystor (o takich samych wartościach co przy pierwszym we róznicowym) i dołącz to do masy. Powinno zadziałać, bo tak sam robiłem.
Arti 245 a co tam pisze na tym kondensatorze?
Nie trzyma tzn, że są niesymetryczne i nie gra jak powinien. Nie wiem dokładnie ile. Kondy są wylane, bo strużki zardzewiałe były. Problem dostać to na cywilizowanej stronie. Na Ebay są, ale wyższe 35 mm. Nie wejdą.
Można na próbę zamienić kondensatory na 100nF częstotliwość wrośnie 1000x i będzie można ocenić na ucho podłączając membranę piezo, albo wejście wzmacniacza audio przez potencjometr osłabiający sygnał. Kondensatory 100nF nie są kondensatorami elektrolitycznymi, nie wysychają, nie mają dużych upływności i nie są wrażliwe na polaryzację, na dodatek są...
Proponuję odsłuchać poszczególne stopnie lewego kanału za pomocą innego wzmacniacza audio. Jego wejście podłączasz przez kondensator 100nF - 1µF do badanego punktu. Wzorcem będzie ten sam punkt prawego kanału. GM
Widzę,że nawet o jakimś schemacie nie ma co marzyć . Można by było skorzystać z byle generatorka i przez mały kondensator podawać sygnał . Musisz posiedzieć i rozkminić ścieżki audio , gdzie i jak wędruje sygnał . Zazwyczaj podpowiedzią są takie same elementy na obu prowadzonych ścieżkach . Skup się na sekcji tunera radiowego . Można by było zrobić...
Zdegradowane kondensatory powodują, że we wzmacniaczu prawie nie działa lewy kanał dźwięku, a tunera nie da się zestroić Kto dał taką diagnozę i na jakiej podstawie? Jakieś pomiary zostały zrobione czy to tylko takie voodoo, wróżenie z fusów lub szklanej kuli? Wymienia się tylko to co jest niesprawne i potwierdzone pomiarami. Skoro jeden kanał działa,...
A co to jest to uzwojenia pierwotne i ten odczep? Jak możesz to opisz mi kolory przewodów które są na zdjęciu :) A czy mostek i kondensatory mogą być wspólne dla 1 i 2 uzwojenia czy musze 2 osobne układy zbudować? Pierwotne to te, na które "podajesz" :D prąd. Tak jakby wejście. Czyli tu te 230V. A z tym odczep chodziło mi o przewód który prowadzi do...
Lepiej pod IC421 dla wejść na AM (pin 37,38) - odpiąć to co tam jest , dać kondensatorki 1uF/16V i ocenić jak zagra gdy przełączysz na długie fale :)
Jeśli chcesz dorobić dodatkowe gniazdo AUX to najprościej dać dodatkowy kondensator rzędu 4,7µF, jedną końcówką do styku 2 gniazda G1 a drugą końcówką do wejścia AUX (przewód sygnałowy). Masę wejścia AUX łączysz z masa wzmacniacza. Połączenie pomiędzy wejściem AUX koniecznie przewodem ekranowanym (audio), a ekran połączony z masą. Tyle, że ten...
Zewrzyj do masy (przez kondensator 1uF) wejście sygnału audio do STK 465. Jeśli szum pozostanie tzn. że powstaje on w układzie i jest on do wymiany. Jesli zniknie to trzeba sprawdzić inne elementy.
Przy takim podłączeniu zwierasz końcówkę radia do masy i w końcu się spali. Podepnij pod Hi input. Ewentualnie możesz podpiąć tylko jeden przewód głośnikowy do bolca RCA, bez podpięcia masy RCA, w zależności od czułości wejścia tuby możesz dać rezystor szeregowo, i kondensator aby nie pchać +6VDC na wejście tuby - ale taki układ to czyste druciarstwo....
Napięcie bias, nie phantom! Schemat masz nie do końca poprawny. Zasilanie do mikrofonu jest brane na kapsule z punktu połączenia kondensatora i czerwonego kabla. W punkcie podłączenia niebieskiego jest wyjście audio. To kapsuła 3-pinowa. Taki detal. Nieoznaczone elementy to kondensatory. W ten sposób ten górny kondensator separuje składową stałą od...
Aby się upewnić czy to wina końcówki czy przedwzmacniacza to podaj sygnał audio na wejście tej końcówki czyli na kondensator 2µF jeśli dobrze pamiętam.
Witam! We wzmacniaczach operacyjnych, przy zasilaniu symetrycznym, nie ma potrzeby stosowania kondensatorów, ponieważ nie występuje tam składowa stała, a poza tym to tak jak powiedziałeś są różne opinie, na pewno zależne jest to od najniższej granicznej częstotliwości jaką chcemy uzyskać, większości stosuje sie 1uF, natomiast na samym wejściu ma to...
Masz poczwórne wzmacniacze operacyjne (2060) i elektroniczny volume na układach r2s15201. Prawdopodobnie układy r2s będą tuż przed końcówkami mocy. Także musisz prześledzić tor audio skąd trafia sygnał na końcówki mocy. Zazwyczaj na wejściu końcówki jest kondensator odsprzęgający, po wylutowaniu jednej nogi dołączysz sygnał z końcówki. Można się sugerować...
Ja bym sprawdził kondensatory separujące w torze audio. Sprawdź czy z czasem, gdy zaczyna przycichać, nie pojawia się gdzieś napięcie stałe w torze sygnałowym które "zatyka" wzmacniacz. Dysponujesz schematem?
Fakt - tak nazwana końcówka też jest ( nr 4 ) - podłączasz tam kondensator filtrujący zasilanie ( pewnie polaryzacja wejścia ). A parametr określa odporność scalaczka na niestabilne zasilanie. ( przenoszenie śmieci z zasilania do toru audio) Pozdro.
Kabel (opisałem jaki) mam, ale to nie zmienia faktu dziwnego modulowania dźwięku (prawdopodobnie przez moduł Bluetooth). Trzeba ominąć tę modulację i wejść z sygnałem audio z jakiegoś miejsca (nie wiem jakiego) w miejsce wejścia na wzmacniacz (prawdopodobnie przed kondensatorami C202 i C204, ale tego nie jestem pewien). Generalnie chodzi o to, aby...
CYRUS2 - dzięki za schemacik, jak inne rozwiązania nie dadzą rady, to spróbuję. Nie ma innych układów sumujących bez strat na sygnale wejściowym. Uwy = L+P Możesz jako opama użyć 1/4 TL074. W tym układzie (post #7) tracisz 50% zarówno sygnału L jaki P. Uwy = 1/2L + 1/2P https://obrazki.elektroda.pl/1371870600_... Post #7. Nieprawidłowy...
trafił mi się w ręce leciwy interfejs audio, który nie ma wejścia instrumentalnego, dlatego chciałbym je jakoś zamontować wg schematu niżej: Takie rozwiązanie (R1,R2) umożliwi przedostawanie się tętnień z zasilania. Jeśli ma to znaczenie lepiej stosować schemat taki https://obrazki.elektroda.pl/9711770800_... Gdzie napięcie polaryzujące...
A takie ło A takie "ło" to są KONDENSATORY. czy to normalne że po wyprostowaniu napięcie jest mocniejsze o 3V? A jak się ma wartość skuteczna do maksymalnej w wypadku sinusoidy a jak w wypadku napięcia "po zasilaczu" (stałe i "wygładzone" kondensatorami)? miernik wskazał mi napięcie 0,26V AC I to jest właśnie napięcie zmienne - ten "brum" który słyszysz....
Mówisz o tym układzie? : Wypróbuję. https://obrazki.elektroda.pl/58_11724018... Ten układ nie nadaje się żeby podłączyć do wejścia(wyjścia)miksera. Za mała rezystancja wejściowa. Do tego układu należy dołożyć przedwzmacniacz na scalaku. Np. na LM741 lub MAA 741. Z wyjścia scalaka wejść na kondensator C2. Wzmocnieniem przedwzmacniacza na scalaku...
Odlutuj przewód od gniazda Center i dołącz go przez kondensator np. 470nF. Do wejścia podłącz przewód Cinch z sygnałem Center a do drugiego wyprowadzenia kondensatora dołącz napięcie, które załącza urządzenie. Ten "zabieg" odseparuje napięcie stałe sterujące załączaniem od sygnału audio Center ze źródła.
Kolega wylutuje R451 i R452. W ich miejsce konkretnie do padów połączonych z procesorem audio LC przylutuje kodensator 1uF do 4.7uF. Do wolnych nóg kondensatorów podłącz gniazdo lub kabelek aux. Tryb aux włączy się razem z przełączeniem tunera na Am
Udało mi się przerobić układ bazując na schematach kitów AVT-759 (bardziej) i AVT-2132 i oddzieliłem wirtualną masę od masy sygnału audio. Na wejściu sygnału audio dodałem kondensator 1uF, na wyjściu elektrolityczny 10uF i rezystor 47k do masy. Oczywiście zasilacz impulsowy siał zakłóceniami więc zastosowałem stabilizator LM317 co pomogło na zakłócenia,...
Ech, patrz http://pl.wikibooks.org/wiki/Wzmacniacze... na wzmacniacz nieodwracający, dajesz R1 i R2 takie same jak napisałem, na wyjście i wejście nie musisz już chyba dawać kondensatorów (ok 1-2,2uF), zasilanie powiedzmy +/-9.....+/-15V i tyle całej konstrukcji. Tu jest karta http://www.elenota.pl/d.php?pid=136907&p... i rozkład wyprowadzeń....
Czy prąd stały też? Nie, to jest wzmacniacz audio. Kondensatory 10nF C1 na wejściu i 100nF C2 na wyjściu. Schemat jest w sieci.
Witam, porownaj ze schematem, sugeruje jej przeglad przed uzyciem, jest wiekowa i moze sprawiac problemy, jak zly kontakt potencjometrow, uszkodzone kondensatory elektrolityczne, zimne luty itd. Pozdrawiam
Witam. Kondensator któryś w płycie był niesprawny.
Dziwny ten schemat... Popatrz sobie to: http://www.fivefish.net/diy/balanced/def... https://lh3.googleusercontent.com/proxy/... https://www.ranecommercial.com/legacy/pn... https://lh3.googleusercontent.com/proxy/...
Witam 1. Antena to zwykły drut. 2. Można dać kondensator stały, ale utracisz możliwość strojenia układu. Schemat z przełącznikiem: http://obrazki.elektroda.pl/5583380600_1...
W takim razie w jakim celu, do podłączenia do jakich urządzeń stosuje się tam kondensator i rezystor? (obrazek w pierwszym poście) Tak można podłączyć mikrofon do wejścia Line-In. Albo do dowolnego urządzenia z klasycznym wejściem audio (nie mikrofonowym). Komputer na wejściu mikrofonowym ma ten rezystor i kondensator w środku.
Po pierwsze to popraw ortografię. 1.Czy masę zasilania łączymy z masą audio? Tak, z tym że odpowiednie wytyczne mogą być zawarte w datasheecie. Co do ogólnej zasady unika się sytuacji w której zasilanie i sygnał z wejścia do końcówki signal-ground płyną tą samą ścieżką. 2.Jaką rolę pełnią kondensatory na ścieżce wejścia sygnału audio Separują składową...
Witam! Z tego co opisujesz to pierwsze co bym teraz zrobił to właśnie wymiana TDA1905, najprawdopodobniej ma uszkodzony wzm. AF. Oczywiście rozumiem,że kondensatory "wokół" niego sprawdzałes? Sprawdż jeszcze sygnał na jego wejściu czy jest "czysty" tzn bez jakichś tam charczeń? Podłącz do jakiegokolwiek wzmacniacza audio sygn. z wejścia tda1905 i jeśli...
1) Najlepiej z noty katalogowej danego wzmacniacza 2) Na wyjściu nie ma sygnału, na ogół. 3) Żeby odfiltrować napięcie stałe od zmiennego. 4) Jaki jest najprostszy sposób zmierzenia impedancji wyjściowej? 5) Impedancja wyjściową przedwzmacniacza i impedancją wejściową wzmacniacza, a także ich zastosowaniem, szumami itp. 6) Na oscyloskopie, poprzez podanie...
Rezystorki, które polaryzują połową V+ opampy przy dużej ich ilości (opampów :D) powinny być trochę mniejsze ze względu na płynący przez nie prąd. Można jeszcze wprowadzić coś takiego jak aktywna sztuczna masa z wykorzystaniem dodatkowego opampa, ale w praktyce przewaznie wystarczają oporniki :) Przy wzmacniaczu odwracającym (czyli taki na jakim zbudowany...
Witam, mam zasilacz z zestawu głośników Trust Yuri 2.1 i chciałbym go naprawić. To był początek mojej przygody z elektroniką. Wiem, że brakuje tu ze 2 kondensatorów, które urwałem, nie mam ich, nie wiem jakich i skąd. Jest ktoś w stanie mi pomóc? Wejście i wyjście audio już spokojnie ogarnę :P https://obrazki.elektroda.pl/3921876400_...
W tym pioneerze możesz jeszcze ustawić szczegółową chrakterystykę wysokich częstotliwości 12K-10K-8K-3K. Wejście do funkcji następuje poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku audio. Możesz tam też zmniejszyć ich nasycenie: 2W-1W-1N-2N. W ten sam sposób regulujesz tam również średnie i niskie częstotliwości. Chyba, że już to robiłeś i dalej jest nie tak...
W pierwszym schemacie bierzesz zasilanie tylko z pinu 3. Rozdziel je na pin 2 i 3. Zwiększysz wydajność prądową. Tak jak to robisz w drugim schemacie. Wydaje się być też rozsądne zwiększyć napięcie na zenerach z 15V do 24V. W drugim schemacie brakuje ci połączenia pinu pierwszego z masą opampów. Czym się kierować dobierając pojemność kondensatora na...
Przy napięciu symetrycznym na wszelki wypadek dałbym kondensatory na wejście i wyjście, chyba że ma to być wbudowane w konkretny sprzęt i te kondensatory juz są.
Słuchać czy nagrywać to przecież to samo. Ważne ze sygnał z wyjścia słuchawkowego chcesz wpuścić na wejście Line-in. Wskazany post opisuje problemy jakie mogą przy tym wystąpić i jak im zaradzić. A lekarstwem jest dodanie rezystorów np 33ohm pod każdy kanał. Czasem trzeba jeszcze dodać kondensator by oddzielić składową stała ale to rzadki przypadek.
Tak, teraz OK. Dla pewności warto na wejściu dać jeszcze szeregowy kondensator, a za nim (czyli nieodwracające wejście wzmacniacza) rezystorem dociągnąć do masy - ograniczy to wprawdzie najniższe częstotliwości (zależnie od wartości RC), ale skutecznie wytnie składową stałą. Oczywiście pamiętaj, że w tym układzie potrzebujesz symetrycznego zasilania....
Nie ma potrzeby stabilizowania napięcia dla wzmacniaczy, a już na pewno nie tda2004. Wystarczy dać jeszcze kondensator 100nF równolegle do 6800uF. Buczy z innego powodu. daj kondensator 22nF na wejście sygnału audio i na wyjście. Powinno pomóc. Na komputerowym też powinno działać poprawnie.
Witam. A może tak: sygnał audio podać na wejście bufora (np. wzmacniacz operacyjny) z jego wyjścia sygnał doprowadzić do prostownika jednopołówkowego i kondensatora na którym odłoży się wyprostowane napięcie audio. Napięcie z kondensatora wzmocnić i wykorzystać np. do przełączenia przekaźnika.
Jaki sygnał - zakres częstotliwości, czy jest potrzebne przenoszenie składowej stałej, albo dużych częstotliwości? Jakie wymagania co do dokładności (napięcie niezrównoważenia, liniowość, stabilność parametrów)? Jakie wymagania co do amplitudy sygnału na wyjściu - ile napięcia zasilającego można stracić? Można tak: bierzesz dwa typowe wzmacniacze scalone...
Witam, można na ten układ spojrzeć jako dzielnik napięcia, ale spójrz na stosunek rezystancji - praktycznie zaniedbywalny. R2 to wstępna polaryzacja wejścia nieodwracającego, bez niego wzmacniacz miałby nieokreślony punkt pracy, polaryzowany sygnałem wejściowym. Kondensator to element filtru w.cz., zapobiega wzbudzaniu na wysokich częstotliwościach...
wejście audio wejscie audio zepsuty wejście audio wejście audio video
kierunkowskazów citroen berlingo antena tapicerką funkcja excel adres
parkside mlotowiertarka joniozator spawarka
Jak połączyć ogniwa 3,6V 3500mAh, aby uzyskać 24V 70Ah? Balansowanie i ładowanie pakietów ogniw elektrycznych