Generalnie tylko dedykowane regulatory oparte na autotransformatorze działają poprawnie, ale są duże i ciężkie. Wszystkie układy fazowe i grupowe w konsekwencji dają nieprawidłowa prace silnika, czyli buczenie.
Jeśli okaże się, że problem wynika z zaniku napięcia na wentylatorze, zaleciłbym od razu wyśledzenie regulatora napięcia wentylatora i sprawdzenie, czy napięcie zanika na jego wejściu.
No to zrób tak, Ustaw potencjometrem 3.8K i wtedy podłącz wentylator i zmierz napięcie na wentylatorze, powiano wynosić ok 9V
To na pewno jest sterownik PWM? Mnie to wygląda na zwykły fazowy regulator napięcia, a to jednak coś innego. Wentylator buczy, bo żaden silnik czy transformator (ogólnie - odbiornik indukcyjny) "nie lubi" dostawać zasilania o "poszarpanym" regulatorem fazowym napięciu.
Do jednego panela słonecznego posiadam regulator napięci 30A pytanie,jaki zakupić inverter 12V 230V za 300zl lub 350zł ma takie trzy do wyboru,lub jaki inny polecacie Inwerter będziesz montować w mieszkaniu czy też w pomieszczeniu gospodarczym/piwnicy, gdzie szum wentylatorów nie będzie przeszkadzać?
Cześć, Chciałbym zamontować indukcyjny regulator napięcia w wentylatorze ProfiCare PC‑VL 3067 WM – działa na 3 biegach, ale nawet na najniższym zbyt hałasuje. Silnik jest jednofazowy, 120 W, 220–240 V AC. Moglibyście mi doradzić, jaki regulator kupić i jak go podłączyć, żeby nie zepsuć wentylatora? Dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam
Cin jest konieczny, gdyż zasilanie jest doprowadzane przewodem (notki pod schematem !) - powinien być zamontowany tuż przy nodze IN. Cout musi być zamontowany - tantal min. 22 mikroF/16V - na nodze OUT. Potencjometr 4,7k od nogi OUT + szeregowo z nim opornik 2,7k do nogi ADJ, R1=910 Ohm, noga ON/OFF do masy. To da regulację 5V - 11,6V w całym zakresie...
Spróbuj zrobić ten ostatni :D
Żeby wymienić prądnice na alternator, należy wymienić osłonę wentylatora, i usunąć regulator napięcia. W alternatorze do malucha regulator napięcia jest zamontowany na alternatorze. Nie jestem pewien czy koło pasowe z prądnicy pasuje do alternatora, ale to jest szczegół. Swego czasu jak nie można było dostać osłony wentylatora pod alternator to montowano...
To zrób 4 potenjometry i osobno sterój każdym wentylatorem.
Witam czy może ktoś polecić regulator prędkości obrotowej wentylatora który zasilany jest napięciem 110v. Nie mogę nic takiego znaleźć na internecie są regulatory ale do wentylatorów zasilanych napięciem 230v. Dziękuję za pomoc
Wentylator samochodowy zasilaj przez mostek prostowniczy. Żeby obniżyć obroty zastosuj lepiej regulator napięcia, bo ten rezystor nic nie pomoże.
Potrzebuję regulatora obrotów wentylatora trzystopniowego. Czyli podaję jako przykład. W zakresie temperatur 30-50 stopni regulator podaje napięcie 230V na pin nr 1 wentylatora - brązowy kabel. W zakresie temperatur 51-75 stopni regulator podaje napięcie 230V na pin nr 2 wentylatora - zielony kabel. W zakresie temperatur 76-120 stopni regulator podaje...
Witam Może jest inny sposób rozwiązania problemu? Po co chcesz regulować obroty i w jakich wentylatorach?
Przepraszam że jestem natrętny ale myślę że to jest osobliwy przypadek. Wszystko sprawdzałem jest ok ładowanie czyli 14,3 V po kilku minutach po uruchomieniu silnika, regulator, akumulator, napięty pasek, przewody tylko mam problem po włączeniu świateł i wentylatora ładowanie spada do 12,8 V czy to poprawne?
Ładowanie testuje się na światłach i przy włączonym wentylatorze. Napięciem steruje regulator napięcia ale wpływ na ładowanie może też mieć czujnik ustawienia wału i komputer pokładowy.
Odpal silnik i powinieneś mieć napięcie.Jeżeli po zapaleniu silnika pojawi się napięcie to masz uszkodzony sterownik silnika wentylatora nagrzewnicy .
Sprawdź przy wentylatorze regulator jest tam (nieraz 2) tranzystor który lubi nawalać pomierz napięcia czy sterujące wariuje czy ten tranzystor.
Dam radę. Dziś po godz 16 postaram się - tylko co znaczy "od tyłu"? Od strony paska klinowego czy od strony wentylatora?
Mi to wygląda na NCP59152 - regulator napięcia.
Witam - jak w tytule tematu . Regulator buczy w momencie zmniejszenia napięcia - gdy pokrętłem zwiększam napięcie to regulator przestaje buczeć ale wtedy wentylator za mocno wieje. Czy wentylator może działać na niskich obrotach a regulator nie buczeć? Proszę o jakąś radę. Wentylator to blupop bfn 5445w Regulator obrotów wentylatora 230v 2kW ac Regulator...
Będzie regulacja od 5V bo występuje rezystor 1kΩ, zrobić zworę. Najniższe napięcie będzie wynosiło 1,25V do prawie napięcia zasilania. Rezystor 1kΩ jest potrzebny, ponieważ przy niższym napięciu nie będzie wogule możliwość ponownego uruchomienia wentylatora po włączeniu napięcia zasilającego.
Nie działa, to znaczy, że jakie są napięcia?
LDO to nie są układy bezstratne (nie ma że się nie grzeją), a jedynie nie potrzebują dużej różnicy pomiędzy napięciem zasilającym a stabilizowanym. Co do ne555 to przecież kosztuje grosze. Ale nie wiem jak wentylator zniesie taki czoper.
Zastosować dyskryminator progowy lub okienkowy. Zrobić napięcie odniesienia. Wzrost temperatury będzie powodował, że napięcie będzie rosło. Po przekroczeniu pewnego ustalonego napięcia, dyskryminator poda napięcie.
hmm ja widze ze jedna dioda (z dwóch) jest połaczona bezposrednio do 12V wiec powinien byc tam jakis rezystor 1k ohm. a do drugiej diody na 5V rezystor 220 ohm... http://obrazki.elektroda.net/1_117007906...
Mam problem z zasilaniem wentylatora w domowym piecu do CO. Wentylator na 230V Silnik indukcyjny jednofazowy? Po zasileniu z sieci działa OK? niestety coś się zepsuło na płytce z elektroniką i zamiast 230 napięcie waha się w granicach do 60V. Naprawić - na czym to jest zrobione? Typ sterownika? Pytanie więc następujące: czy da się zrobić układ składający...
Problem rozwiązany. Odpowiedź z chiefteca: To normalny objaw - tak się zachowuje termoregulacja zasilacza aby "odpalic" wentylator. Bardzo czesto regulator zasila wentylator napięciem na tyle małym że nie wystartowałby on.
Witam, Czy wentylator (np: http://www.tme.eu/pl/Document/e94d78a40c... bez problem poleci na LiPo 1S (np. 500mAh, chociaż tutaj mam dużą swobodę)? Jeżeli tak, to jak długo? Na co najlepiej zwracać uwagę przy zakupie wentylatora oraz akumulatora? Po drodze będzie potencjometr oraz włącznik.
Witam czy posiada ktos jakies schemat regulatora napiecia aby sterowac plynnie wentylatorwem nawiewu w aucie ?? a moze istnieja juz gdzies kompletne zestawy ?? z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam
Musi. Sprawdź omomierzem może przekaźnik nie łączy, możliwe że jest uszkodzony ale stawiam że źle połączyłeś jednak. A co podłączasz tymi białymi kablami? wentylator?
Hej No w końcu i u mnie się wyjaśnił powód dość losowego działania wentylatora nawiewu. Jak u kolegi wyżej winnym okazał się regulator napięcia wentylatora. droga oryginalna częśćale już działa. pozdrawiam
Czyli ta najtańsza opcja wystarczy. A teraz takie pytanie czy za takim regulatorem mogę dać przekaznik ? Tz. jesz regulator kotła a za nim wentylator i potrzebuję podłączyć drugi wentylator z osobną regulacją. Myślałem wpiąć przekaznik 230V pod pierwszy wentylator czy ma to sens ? Czy jesli regulator obniży napięcie to przekaznik nie zadziała ?
Witam. Bo 12V wentylator by wystartować powinien dostać minimum połowę napięcia pracy..:)
Tak na marginesie, gdzie jest ten przekaźnik? Ten przekaźnik to BD135. Jeżeli LM podaje napięcie niższe niz 4.3V tranzystor jest nie aktywyny(4.3V -3.5V spadek na diodzie). Przy wyższym napięciu przechodzi w stan aktywny co powoduje pojawienie się napięcia na wentylatorze.
Ale w tym wypadku regulator tyrystorowy się nie sprawdzi. Taki regulator działa tak że jak masz stałe obciążenie (np wentylator) to regulator obniża napięcie, zmniejsza moc i przez to spadaja obroty. U Ciebie jest zmienne obciążenie i to się nie uda. Urzyj przekładni z kołem dwustopniowym albo silnika 2 biegowego.
Trzeba było napisać program na PC i regulować prędkość wentylatorów z poziomu apki umieszczonej w trayu. Da się sterować wentylatorami połączonym bezpośrednio do płyty głównej, to tym bardziej da się sterować wentylatorami połączonym do układów wejścia/wyjścia. Bardziej analogowo i staromodnie można było umieścić opornik w szereg z zasilaniem wentylatorów.
Podłącz silnik od wentylatora bezpośrednio, tylko sprawdź na jakie napięcie jest, ewentualnie jakiś regulator fazowy albo pwm.
Chodziłem dzisiaj po mieście Gorzowie Wlkp. i nie znalazłem sklepu w którym mógłbym kupić regulator napiecie do 12V (żeby sterowac wentylatorami w kompie) ale mam nadzieję ze jednak gdzieś moza je dostać (w gorzowie)
Do zmiany prędkości obrotowej tego wentylatora wystarczy regulator napięcia ze sterowaniem fazowym, lub autotransformator. 10% to chyba błąd... Regulatory o podobnej konstrukcji wykorzystywane są do regulacji oświetlenia. Potoczna nazwa ściemniacz... :) Bardzo ważne!!! minimalne napięcie zasilania silnika 100V Od typowego silnika klatkowego różni się...
Dzieki za odpowiedz, mowisz o czyms takim? http://allegro.pl/dioda-zenera-3-3v-5w-1... Wpiecie takiego czegos w linie 12v na przedluzaczu molexa miedzy pierwszy wentylator a zasilacz by zalatwilo sprawe? Znalazlem jeszcze zdjecie ktore w zasadzie oddaje sytuacje jak to u mnie wyglada, wentylatory sa wpiete tak, z tym ze...
Wentylator ma moc max 243W i rozumiem że zasilanie ciągnę do regulatora L1 pod zacisk 1 i N pod zacisk N następnie z regulatora do wentylatora napięcie z zacisku 3 i N z zacisku N.
Prześledź ścieżki od gniazda wentylatora, może natrafisz na jakiś tranzystor, który przydałoby się sprawdzić.
Odłącz tranzystor i wentylator i sprawdź jak wyglądają napięcia na nóżce 7 LM podczas regulacji, lub zmian temperatury.
W jednym pokoju mam dekoder a w drugim TV który nie daje zasilania 5V do anteny, a mam podejrzenie że Opticum PS-1 ze swoim stałym (zbyt wysokim) napięciem 12V przesterowuje mi sygnał. Czy mogę do niego zastosować regulator napięcia dla wentylatorów Zalman ? Leży mi Fan mate 2 w domu i mógłbym zrobić przejściówkę by móc regulować napięcie w zakresie...
Ok. Ale jakiej wartości? I co to da? Czy przypadkiem mi nie obniży jeszcze dodatkowo napięcia wyjściowego?
Dla takiej mocy masz do dyspozycji regulator natężenia oświetlenia. Możliwe, że droższy od wentylatora.
W grupie VW, w samochodach które mają skrzynkę bezpieczników blaszkowych na akumulatorze kabel od alternatora potrafi grzać się tak, że śruba mocująca wytapia się z obudowy skrzynki W tym rzecz że w Sharanie 00 nie mam przy aku tej skrzynki https://autobezpieczniki.pl/wp-content/u...
Witam serdecznie, Jako iż topik: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic20... został już zamknięty pomimo iż nie został rozwiązany, chciałbym raz jeszcze wrócić do tematu. Posiadam konsolę jak w temacie, około 2 miesięcy po reballingu konsola chodziła w miarę cicho, ale od kilku tygodni wiatrak wchodzi w maksymalne obroty co można przyrównać do...
Zasilacz steruje napięciowo wentylatorem więc tylko 2 piny wystarczą. Zastosujesz jakiś dzielnik napięcia lub regulator obrotów możesz przegrzać komponenty zasilacza.
Budowałem kiedyś regulator do wentylatorów, kondensator zapewniał zwiększone napięcie na starcie, wentylator ruszał, a dalej był sterowany zależnie od temperatury. Napisałeś algorytm dla komputera, więc przy tak postawionym zadaniu jedynie komputer będzie zdolny to zrealizować. W praktyce mikrokontroler albo od razu kup gotową płytkę z mikrokontrolerem,...
Transformator daję napięcie zmienne a ty potrzebujesz napięcia stałego do zasilania tego wentylatora. Zastosuj prostownik plus kondensator i ewentualnie jakiś regulator napięcia.
Kupiłem na potrzeby lata weaco tropicool bez płyty sterującej. Wszystko podłączyłem na krótko i po wymianie past ładnie chłodzi ale hałasuje zewnętrzny wentylator .To wyklucza pracę nocą Mam zamiar zrobić regulacje mocy. Czy wystarczy zrobić prosty regulator wentylatorów aby obniżyć hałas ? Czy należy również obniżyć napięcie na ogniwie ? Czy pozostaje...
Jeśli tą metodą regulować obroty to nie jest to stabilizator napięcia tylko regulator mocy, a tranzystor robi tu za klucz. Wypełnienie impulsów będzie zależało od tego jak bardzo potrzebna jest praca wentylatora.
Znalazłem podobne zasilacze (podobna koncepcja), tylko trochę inaczej zrealizowane. Jeden na MOSFETcie a drugi na BJT. Co sądzicie o nich? Czy dało by się przerobić je na 8-10A 24V? Dodałbym jeszcze układ włączający wentylator.
Chcę poczynić przetwornik sygnału przychodzącego za pomocą PWM sterownika wentylatora na regulator napięcia. Napięcie wejściowe 24V wraz z sygnałem PWM Napięcie pracy wiatraka 12 - 24V (zakres w którym chciałbym regulować) - wystarczy nawet 23V max (biorę pod uwagę spadek na tranzystorze), Znalazłem taki schemat: https://obrazki.elektroda.pl/4765240200_...
Wystarczy opornik ale nie tylko (o czym niżej) - wszelkie tranzystory czy układy scalone są tu najzupełniej zbędne (a nawet szkodliwe). Opornik o odpowiedniej wartości i mocy (ale mam nadzieję że to kolega potrafi policzyć/dobrać) i równolegle do niego kondensator elektrolityczny o pojemności rzędu 470-1000 mikroF/16V (zwykle wystarcza 220-470 mikroF...
W zamian AVT1813 można wykorzystać regulator na triaku. Triak można sterować tak, by uzyskać grupową regulację mocy, jaka jest w AVT1813. Jednak regulator fazowy, który zmienia kąt załączenia triaka nadaje się do oświetlenia (nie każdego), grzałek i silników komutatorowych . Ten akurat do nich nie należy. Zmiana kąta zmieni skuteczną wartość napięcia....
Serwisówka do GSXR600 K8/K9: http://servicemanualsgsxr.com/suzuki-gsx... Tak jak wyżej, z plusem (pomarańczowym) jest ok, problem jest z masą na przewodzie czarno-białym. Posprawdzaj napięcia na przewodzie masowym (czarno-białym) względem masy na kilku ważniejszych zaciskach masowych odbiorników - np. żarówek, pompy paliwa, wentylatora...
I nie da się tego jakoś obejść? Przecież w zależności od temperatury regulator na pewno przekazuje odpowiednie napięcie na dany styk, jak przekaźnik. Wentylator dostaje różne napięcie i kręci w zależności co dostanie. Jeśli nawet regulator nie działa jak przekaźnik to może wystarczy dołożyć przekaźniki tak żeby zawsze wentylator dostawał napięcie z...
Kontrolka pali się mocno, normalnie, wszystko działa normalnie, żadnych skoków napięcia, nie widać żeby światła przygasały albo wentylator nierówno pracował. a ten regulator napięcia to jest gdzieś w alternatorze? czy osobna część? (wybaczcie pytanie ale nie jestem ekspertem:))
Czyli wentylator ma wbudowany w sobie regulator napięciowy i sterowanie jest 10v. Najlepiej zrobić to na dzielniku napięcia
Witam Ad 1. Kosztowny i mało funkcjonalny to układ. Na dzień dobry to typowy klimatyzator może sobie pracować albo z czujnikiem własnym (w parowniku) albo wyniesionym (np. pilot przewodowy) ale aby zmieniać co ustalowny czas źródło sygnału to trzeba będzie oszukiwać elektronikę fabryczną. A wszystko to w jakim celu? Bo jeśli jeden z czujników będzie...
Za przekaźnikiem F18 w module z bezpiecznikami w przedziale silnikowym jest też przekaźnik R3 podający napięcie na regulator wentylatora, co steruje tym przekaźnikiem czy mógł zostać awaryjnie rozłączony.
Możesz znajść sobie wentylator na 5V, możesz zainstalować wentylator na 12V starszych typów bez elektroniki w środku, możesz do normalnie oryginalnie podłączonego wentylatora zamontować na zasilaniu regulator napięcia i ustawić takie napięcie przy którym będzie normalnie pracował.
Przełączenie sześciu kanałów jednym przełącznikiem wymagało by rozbudowania układu np. o sześć przekaźników. Tak czy inaczej układ i tak będzie rozbudowany. Dioda Schottky'ego ma niższy bo o około połowę spadek napięcia niż dioda krzemowa. A może lepiej zmienić koncepcję układu regulatora i zamiast regulować prędkość wentylatorów napięciem zastosować...
Wygląda na to, ze słusznie stwierdziłeś, że potencjometr jest uszkodzony. Ze schematu wynika, że zworę na pinach włącznika też słusznie zrobiłeś. Wartość rezystancji potencjometru też nie spowodowała by że układ przestałby działać. Podaj napięcia z nóg LM317.
Choćby napięciem "obsługiwanym". Pierwszy stosuje się do urządzeń zasilanych z sieci energetycznej napięcia przemiennego 230VAC. Np. Grzałka zasilana domowego gniazdka. Drugi dla urządzeń zasilanych napięciem stałym max 35VDC. Np. wentylator w samochodzie.
...Z tego co wiem to styczniki są tak skonstruowane że najpierw działają styki pomocnicze, potem dopiero styki główne? Chyba że się mylę? Jeżeli tnie mylę się to mam zagwarantowane, że najpierw rozłączy się pierwszy bieg, a potem załączy się drugi. Niestety w większości przypadków jest to nieprawda i takie połączenie uszkodzi regulator. Musisz zrobić...
Możesz sło zastosować ten tegulator. Bedziesz mial regulację praktycznie od zera. Zastosuj tylko odpowiedni tyrystor. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic43...
układ " LM317" wpisz w okienku szukaj :), ewewntłalmie w www.google.pl
Ewidentnie uszkodzony wentylator, a właściwie regulator obrotów wentylatora
Nie. To regulator dający stałe napięcie. Poszukaj. Było wiele tematów o regulatorach wentylatorów komputerowych.
Witam, skoro już mnie tu "wywołałeś do tablicy' ... :lol: ... to odpowiem. Witam! Otóż instaluje w pewnym urządzeniu chłodzenie (wentylator 12V, 0,15A). Potrzebowałem dobrego regulatora obrotów i natknąłem się w sklepie na ten właśnie kit W związku z tym czy mogę użyć zasilacza 14 lub 15V aby w/w spadek napięcia w układzie zniwelować? Czy zostanie zachowana...
Szanowny, kolega przemx23 ! Ci nie należy zapominać, że każdy wentylator ma dolną granicę napięcia, przy którym on jeszcze obraca się . Przy późniejszym obniżeniu napięcia wentylator zatrzyma się i z jego pójdzie dym . Toż regulator musi zabezpieczyć regulację napięcia od minimalnie potrzebnego dla obiegu wentylatora do maksymalnego dla tego wentylatora.
Trochę mało danych jaki to ma być wentylator na jakie napięcie . W załączniku masz przykład takiego regulatora na 12 V
Przy konstruowaniu regulatora obrotów dla wentylatora nie należy zapominać o minimalnym napięciu przy którym wentylator jeszcze będzie obracał się. Zazwyczaj to napięcie składa 6-7V. Toż ci jest potrzebny regulator napięcia z zasięgami regulacji 6-12V. Minimalne napięcie dobierz eksperymentalny tak, żeby wentylator pewnie obracał się przy minimalnych...
Zaczynając od najtańszych, zobacz, czy nie skorodował bezpiecznik Maxi pod BSM, sprawdź, czy na regulator obrotów silnika dmuchawy dochodzi napięcie po uruchomieniu silnika, lubi się wypalać złącze i płytka regulatora.
Zmniejszenie napięcia wentylatora PC
Wentylator 40/10 i teraz napięcie na przewody są 2 (wtyczka 2 pin) jeden kolor czarny, drugi szary. Natomiast na nalepce widnieje DC 12V.... Szary jeśli dobrze pamiętam to było 6 V.... Dziwna sprawa. Hahahha, to dobre :D kolory to kolory, w ogromnej ilości przypadków nie mają kompletnie znaczenia, przyjęło się że czarny to masa a inny kolor +, ale...
potencjometry tam mają 5k. Pamiętaj że zasilasz z 16V, a FAN ma nominalnie 12 napiecie spadlo mi do zaledwie 3,5V A do ilu powinno spaść? Na 3,5V wentylatory będą stały jak wryte :)
i tą diodę podpiąć na wejściu wentylatora czy na wejściu napięcia do układu?
Witam Najprostszym sposobem będzie przeniesienie lodówki do innego pomieszczenia np. kuchni. Można ją tez wyciszyć przez oklejenie styropianem , który nieźle tłumi dźwięki. Pozdrawiam Dodano po 3 Witam Myślałem nad wymianą wentylatora na super cichy. Co o tym myślisz? Tylko nie wiem jaki wentylator wybrać i jakie musi mieć napięcie. Trzeba zobaczyć...
Aaa faktycznie. W takim razie pomierz napięcia miernikiem najpierw na zasilaczu, później na wyjściu regulatora.
Wentylator od laptopa ma w sobie elektronikę i ona prawdopodobnie źle reaguje na zasilanie pocięte modulacją szerokości impulsów. Niby sprawdzałem, co dzieje się z napięciem na wyjściu regulatora przy podłączonym wentylatorze, i płynnie się zmienia Sprawdzałeś oscyloskopem? Ile kabelków ma twój wentylator? W niektórych jest opcja zadawania obrotów dodatkowym...
Może zastosować regulator grupowy. Np. przez 5 okresów sieci podawać pełne napięcie na wentylator, a następnie przez odpowiednią liczbę okresów wyłączyć napięcie. Bezwładność wirnika spowoduje uśrednienie obrotów. Oczywiście napięcie trzeba włączać i wyłączać w "zerze".
Możesz jakiś schemat zapodać? Jak pisałem powyżej jestem zielony w temacie. Jak do tej pory na koncie mam jedynie regulator obrotów wentylatorów w kompie.
Miernik uniwersalny na zakresie napięcia stałego i mierzysz napięcia na wentylatorze i regulatorze.
Witam, Reanimuje wózek inwalidzki Booster Trophy 5. Silnik jest sprawny, ale niestety nie ma oryginalnej elektroniki dlatego nie mogę sterować płynnie mocą (prędkością jazdy poprzez oryginalny potencjometr). Jazdę przód/tył można zmieniać przez zamianę przewodów na silniku. Pomyślałem o zastosowaniu regulatora napięcia podobnego do sterowania wentylatorami....
Jeśli sterujesz tym wentylatorem np za pomocą regulatora fazowego, to jest on zasilany odkształconym napięciem sinusoidalnym. Dlatego różne mierniki różnie mogą je przetwarzać na pokazywaną wartość. To tylko jedna z możliwości. Aby się o tym przekonać zmierz napięcie na uzwojeniu wtórnym jakiegoś transformatora i sprawdź moją teorię. Możliwe też, że...
Z kawałka pleksi, rurki pcv do kanalizacji i 4 śrub M4x75 zrobiłem platformę dla wentylatora 120mm (i profilaktycznie 140mm) który podłączyłem do regulatora napięcia. Wentylator pracuje pod kątem mniej więcej 30-40* i po przykręceniu obrotów w ogóle go nie słychać. Rurkę po prostu wkładam w otwór wyrzutu pary, tam gdzie była biała czapeczka którą zdjąłem....
Witam Daj (od masy) w szeregu z potencjometrem rezystor np. 820Ω i zobacz jak teraz możesz regulować napięcie wyjściowe. PozdrawiaM.
Wyjaśnij: bez regulatora napięcia moduł zapłonu pracuje? , czy ten schemat jest na pewno od tego motorku? , do czego służy / co to jest / żółty przewód pomiędzy reg.napięcia a mod.zapłonowym? , czy bez regulatora żarówki się nie palą / nie mylić z "świecą"/?. Jak oświetlenie tego wynalazku jest zbędne , to z drugiego odczepu cewki mostek grezta i po...
A po drugie nie wiem czy to, że w instalacji elektrycznej auta napięcie z reguły wynosi 13,5-14 V, a nie 12 V coś wielce zmienia. Musi wypowiedzieć się ktoś mądrzejszy ode mnie, nie wiem czy wentylatory w tym aucie mają jakiś regulator napięcia w sobie. Pewnie regulatorem jest sam sterownik który zapodaje różne napięcia i dzięki temu są różne prędkości...
No ale to jest regulator obrotów do wentylatora, a tam mam stałe napięcie 12V a go się chyba zwiększyć nieda :P
A na regulatorze zmienia się napięcie sterowania miałem coś takiego u siebie pod obciążeniem zanikało sterowanie uszkodzony był tranzystor i dioda w panelu sterującym
W lecie naprawiałem taki wentylator, w środku jest przekładnia i przyciski zmieniały przełożenie. Poproszę o zdjęcie lub link do takiego - chętnie poznałbym budowę skrzyni biegów w takim wentylatorze ze zmiana obrotów poprzez zmianę przełożenia i jakąś przekładnie... :) W tych wentylatorach z jakimi ja miałem do czynienia zmiana obrotów realizowana...
W regulatorze, prawdopodobnie Vr to napięcie referencyjne 10V, połącz ten zacisk bezpośrednio do wejścia AI. Wentylator będzie pracował z maksymalnymi obrotami. Lub miedzy zaciski AI, G0 i Vr podłącz potencjometr około 2,2 do 4,7 kOhm (do AI suwak potencjometru), będziesz miał wówczas ręczne zadawanie obrotów. Rada: przed uruchomieniem sprawdź woltomierzem...
Wentylator był zablokowany więc regulator na płycie głównej będzie uszkodzony.
Sprawdz kostkę wentylatora i regulatora.
regulator napiąć wentylator regulator napiąć silnik wentylator płytka regulator napiąć napiąć
nissan primera rozrusznik świateł focus mercedes lusterko prawa
ciągnik przedni napęd ciągnik przedni napęd
Schemat układu wspomagania kierownicy Toyota Corolla 2003 Schemat ładowarki Parkside PABS 20-LI A1