Prawdopodobnie brak poduszki powietrznej w hydroforze. Wyłącznik ciśnieniowy powinien ponownie włączyć pompę gdy ciśnienie w hydroforze spadnie do około 1.4 atmosfery.
Ja mam ten Lca-2 z 1973 roku No nieźle chyba już niema takich sprzętów żeby wytrzymały tle lat to praktycznie 53 lata pracy i to jeśli w domu to codziennie stuka.
Ze schematu "sterownika" pompy wynika, że to żaden sterownik. Tak jak podłączyłeś powinno działać. Sprawdź bezpiecznik i połączenia w presostacie.
Wyłącznik ciśnieniowy musi być tak zamontowany, żeby pomiędzy nim, a hydroforem nie znalazł się żaden zawór zwrotny, odcinający itp. Ale najlepiej było było, aby całe sterowanie pompy zrealizować w tym samym pomieszczeniu w którym będzie zamontowany hydrofor, a do pompy doprowadzić tylko przewód zasilający i ewentualnie czujnika poziomu. Hydrofor o...
To może być też spowodowane nieszczelnościami na wężu, lancy... albo zawór zwrotny nie szczelny. Pompa napompuje do powiedzmy 100 barów, wyłącznik ciśnieniowy wyłączy pompę, woda ucieka z układu, ciśnienie spada, wyłącznik ciśnieniowy załącza pompę i tak w kółko.
W głowicy zaworowej i zawór BY-Pass jeżeli występuje. Brak filtra piasek w pompie to nic dobrego do tego uszkodzony wyłącznik ciśnieniowy pompy do wymiany.
LCA2 nie ma stanów pośrednich, jeśli po jego wyłączeniu, na zaciskach A1 i A2 stycznika nie będzie napięcia, a na zacisku 2 stycznika będzie napięcie i pompa będzie nadal pracowała to stycznik do wymiany.
Trzeba założyć wyłącznik silnikowy z prądem ~3, 5 A na skali, do tego wyłącznik ciśnieniowy, a zależy jaki kupisz, droższy 3 fazowy , to można go podłączyć bezpośrednio, lub jednofazowy, t o do tego stycznik,( którego załączaniem, będzie sterował jednofazowy wyłącznik ciśnieniowy).
Podaj typ wyłącznika lub zdjęcie, może dostępne są części bo zapewne przepona w włączniku puściła.
Witam Przy silniku na 230V podłączamy; - fazowy L do powiedzmy nr 1 - neutralny N do 4 - miedzy 2 i 3 podłączamy przewody silnika powiedzmy czarny/brązowy do 2 ; niebieski do 3 A żółtozielony PE do listwy poniżej gdzie zaciski oznaczone są tak: http://obrazki.elektroda.pl/8059162500_1... Ochronny PE od sieci zasilającej też tam pod druga śrubę....
A dla czego nie zamontujesz choćby jednego z mniejszych zbiorników przeponowych ?Będziesz miał większy komfort użytkowania .
Zamontowany wyłącznik ciśnieniowy
Witam. Tradycyjny wyłącznik ciśnieniowy nie posiada L,N ,jedynie wejście ,wyjście ,o dwóch parach styków ,oraz zacisk ochronny(wyłącznik ciśnieniowy do silników jednofazowych)Możesz podać typ,lub zdjęcie tego wyłącznika.Jeżeli jest tak jak piszę ,to wyłącznik podłącz na przewodzie fazowym ,za termikiem.
Zwrotny niepotrzebny w twojej sytuacji. A co do zaworu to zwykły 3 bary do instalacji CO. Choć wg. mnie i tak lepszym rozwiązaniem byłby zbiornik przeponowy i wyłącznik ciśnieniowy.
Zastosujesz wyłącznik ciśnieniowy, taki od hydroforu, z regulowanym ciśnieniem. Pompa zaczyna pompować, ale trwa to krótko, bo nie ma odpływu wody - jest 50m węża, ale zatkanego na końcu pistoletem. Ciśnienie błyskawicznie wzrasta do nastawionego na wyłączniku ciśnieniowym, to i wyłączy pompę. Naciskasz spust pistoletu, ciśnienie spada więc wyłącznik...
Domyślam się, że to układ hydroforu ze zbiornikiem. Czy wyłącznik LCA jest podłączony bezpośrednio w zasilanie silnika pompy? Czy zbiornik hydroforowy posiada od góry jakiś korek? W których miejscach są zamontowane wyłączniki ciśnieniowe oraz zawór bezpieczeństwa?
pozostałe 2 fazowe obcinam ? I izoluję!
Gdybyś odpiął przewody od pompy, w wyłączniku ciśnieniowym, a w to miejsce podłączył żarówkę , to mógłbyś na 100% upewnić się, że za każdym załączeniem ciśnieniowego, pompa powinna mieć napięcie.
Układ jest elektrycznie i hydraulicznie skopany. Jeden wyłącznik ciśnieniowy, jedna pompa, jeden zbiornik - 2 nitki poboru wody : dom i zraszacze, 2 szt reduktorów i ustawione osobno ciśnienia robocze na dom i zraszacze. Jeśli za szybko uzupełnia spadek ciśnienia w zbiorniku = wymiana na większy zbiornik. Źle dobrana pojemność zbiornika do wydajności...
wyłącznik ciśnieniowy, umieszczony w korpusie.
Minimalnej. Napisz jaką masz na myśli. Może lepiej podłączyć do spłuczki i zastosować wyłącznik ciśnieniowy, który wyłączy pompę po napełnieniu spłuczki.
Panowie. Jeżeli można cos zrobić lepiej zerowym kosztem, to dlaczego tego nie robić ? Dlatego napisałem o zrównolegleniu styków, bo taki Kolega wyłącznik ciśnieniowy posiada.
No to w czym problem ? CZF jest niepotrzebny, termik już masz. Stycznik kup o parametrach zbliżonych do pierwszego z brzegu: http://www.relpol.pl/data/products/pl_PL... Styki główne złącz równolegle mostkami. Całe podłączenie jest banalnie proste. Proponuję powierzyć to komuś kto wie jak to zrobić...
Rozumiem że pompa działa bez wyłącznika ciśnieniowego. Ale pytanie jak długo jedna próba czy więcej ? Wyłącznik ciśnieniowy działa bez pompy.
Jak masz zestaw hydroforowy, to domyślam się, ze wyłącznik ciśnieniowy wiesz gdzie masz zamontować. Jeśli nie, to jest dość zdjęć w sieci jak się to montuje. Następnie podłączasz wyłącznik ciśnieniowy do pompy, a z wyłącznika prowadzisz przewód do gniazda .
witam od kilku dni mam problem z wyłącznikiem ciśnieniowym przy hydroforze wimest z Przasnysza, po spadku cienienia wody wyłącznik nie załącza pompy. Wystarczy jednak delikatnie go dotknąć a zworka spada i pompa pracuje. Prawdopodobnie winny jest kamień na membranie, jednak nie mam czasu teraz jeszcze go wymieniać i stad pytanie czy można jakoś "podkręcić"...
Zgadza sie tak ma być. Można jeszcze podpiąć przedów uziemiajacy z pompy pod to samo niebieski wyłącznika , ale to i tak się uziemia przez wode do ziemi.
Narysuj schemat, generalnie stycznik i wyłącznik ciśnieniowy może być zależy jakie masz sterowania stycznika , a termik pewnie inna wartość prądu trzeba sprawdzić.
Widzę, że znajomość działania i podstawowej obsługi hydroforu jest ci zupełnie obca. Na pompie jest zamontowany wyłącznik ciśnieniowy, który steruje włączaniem i wyłączaniem pompy, bo skąd by silnik/ pompa miała wiedzieć kiedy się uruchomić, abo zatrzymać.
Sprawdź, czy w zbiorniki przeponowym jest ciśnienie, po wyłączeniu pompy i spuszczeniu całkowicie wody.
Fotki, fotki, fotki. Wr Ciśnieniowy jest elementem sterowania z nie torem roboczym chociaż spotkałem u Ziutka sytuację, gdzie robił za wył/zał silnika 3f. A wiesz co ? Są i wyłączniki ciśnieniowe trójfazowe, nie widziałeś takiego ? Tam pewnie jest taki, ale bez fotografii nic nie wiadomo. (at)nemans Jezeli silnik sprawny (pomiary). to mozna zastosowac...
A jakie to obliczenia doprowadziły do napompowania membrany na 2bar (atmosfer) jak widać, że wyłącznik ciśnieniowy włącza pompę ok 1bar? Przy takich nastawach sytemu reakcja jest prawidłowa. Albo podnieś start pompy na 2 bar albo spuść powietrze z membrany (przy pustym zbiorniku - bez wody) do ok 1bar (najlepiej 0,1-0,2bar poniżej ciśnienia startu pompy)....
Jako dodatkowe zabezpieczenie można zastosować wyłącznik czasowy. Możemy zmierzyć jaki czas potrzebuje pompa na napełnienie instalacji i dołożyć kilkanaście sekund aby przy zastosowaniu np. wyłącznika pływakowego lub jednej krańcówki pompa nie pracowała zbyt długo bez wody. Przy takim rozwiązaniu konieczne jest częste sprawdzanie poziomu wody gdyż jak...
Wyłącznik ciśnieniowy bezpośrednio włącza pompę, czy jest jeszcze stycznik. Czy w skrzynce połączeniowej jest kondensator. Jeżeli jest należy go sprawdzić, bo właśnie kondesator jest częstą przyczyną awarii pomp jednofazowych.
Witam. Koryguję ostatni wpis, to nie jest zawór ciśnieniowy, to jest wyłącznik ciśnieniowy. Silnik pompy jest załączany stykami wyłącznika ciśnieniowego. Proponuję sprawdzić styki tego wyłącznika, ponieważ mogą być "podpalone", co może być powodem braku przewodzenia jednej fazy. W mojej praktyce kilkakrotnie potwierdziła się powyższa diagnoza. Pozdrawiam...
Nie wiem jak rozwiązana jest tam kwestia zasilania. Może nie być czujnika informującego CPU o ciśnieniu podawanego paliwa, być może jest tylko wyłącznik ciśnieniowy do pompy. Możesz rozebrać układ zasilania, wymienić filtr paliwa, wypłukać przewody benzyną, poskładać do kupy, odpowietrzyć, a potem pojechać do diagnosty zeby zmierzył ciśnienie i sprawdził...
Witam elektryków mam taki problem z wył. ciśnieniowym w pompie a mianowicie podczas podłączenia tego wył. silnik chodził zbiornik ciśnieniowy się napełnił i wył. sie wyłączył po odkręceniu kranu ten wył. wariował załączał i wyłączał i pytanie czy to jest kwestia ustawienia tego wył. i w jaki sposób i czemu tak się zachowuje ? Zgóry dzięki?
Zobacz: Wyłącznik ciśnieniowy OPC-59
Chodzi mi dokładnie jak to jest z tym całym bypassem. Zwyczajnie. Jest zawór w lancy, który otwiera i zamyka wypływ wody za pompą. Obejście pompy przy zamkniętym zaworze lancy zapewnia zawór nadmiarowy, ustawiony na maksymalne ciśnienie, jakie w stanie jest dostarczyć pompa, a przy czym cofaniu się wody do zasilania (kranu, wodociągu czy zbiornika)...
Bogaty czy nie żadnego to znaczenia nie ma to jest studnia tylko do nawadniania a ten wyłącznik skrzynkę chciałbym mieć w kotłowni i tyle, po to tutaj pisze ten post bo nie wiem czy jest możliwość innego podłączenia czarny (zasilanie)L(in)L(out)czarny (pompa) niebieski (zasilanie+pompa)N(in)N(out)(wolny) żółto-zielony (zasilanie)PE(in)PE(out)żółto-zielony...
Sprawdzałeś napięcie na tym ciśnieniowym przed nim i na wyjściu do pompy?
Witam . Sprawdź wyłącznik ciśnieniowy ,jeżeli pompa działa jako hydrofor. Wyłącznik ciśnieniowy zapewne steruje stycznikiem .
Witam Wyłącznik jest rozwarty do momentu włączenia pompy myjącej. Sprawdź poziom wody. Pozdrawiam
Po lekturze podobnych przypadków dochodzę do wniosku, że wyłącznik ciśnieniowy z racji umieszczenia blisko pompy głębinowej, jest narażony na skoki ciśnienia, które wyrównuje się dopiero w odległym o kilkanaście metrów zbiorniku hydroforowym w domu. Wniosek słuszny, umieść wyłącznik blisko zbiornika. Było: pompa głębinowa, zbiornik przeponowy 80l w...
... Przy zamkniętych zaworach odpływowych? Napompować do tych 1,5 bara potem włączyć pompę i niech dobije do tych np 4 barów (czyli aż wyłącznik ciśnieniowy ją wyłączy) i uwierz mi, że będzie to prawidłowo działać. Przerabiam to nie dalej jak 2 dni temu. Kolega ma rację. Najważniejsze aby przy pustym zbiorniku nabijając powietrze nie przekroczyć ciśnienia...
Wyłącznik ciśnieniowy LC2 ma trzy styki, dwa są wolne, można je wykorzystać.
Normalnie to się daje zbiornik z poduszką powietrzną ,wyłącznik ciśnieniowy. Pompa załącza się i przy mniejszym poborze ładuje w zbiornik jak dobije do zadanego ciśnienia wyłącza się. Jak ciśnienie spadnie (znowu pobór wody ) pompa załącza się i cykl się powtarza.
Witam Wyłącznik pływakowy to nie jest wyłącznik ciśnieniowy. Mógłbym wyłączać/włączać wyłącznikiem pływakowym od razu pompę, ale wytrzymałość takiego wyłącznika nie jest zadowalająca. Po drugie nie chce mieć w studni 230V. Mam też kłopot z tym, iż poziom wody opada pompa sie wyłącza a za krótki czas poziom wody się podnosi i pompa się załącza i za...
Ja cały czas mam wrażenie, że zasilanie trzech faz ze stycznika wchodzi na wyłącznik ciśnieniowy i odchodzi dalej na pompę, natomiast stycznik jest sterowany tylko i wyłącznie z CZF. Zastanawiają mnie te przewody połączone przez tą czarną kostkę, nie masz tam jakiegoś wyłącznika do tej pompy? Te przewody żółty i niebieski nie są w żadnym miejscu połączone...
Tak jak napisał Stanisław, nie ma chyba prostszego układu : pompa, zbiornik hydroforowy 20L, wyłącznik ciśnieniowy, bojler i normalna bateria. Pomiędzy pompę a zbiornik warto dorzucić filtr. https://obrazki.elektroda.pl/5579626000_...
W opisie pompy widac ze ma krociec przylaczeniowy 1 1/2" wiec 1" rura ja tlumi i zmniejsza to wydajnosc pompy, czyli na wylocie nie osiagnie tych 6 atm. Dodano po 5 Zgadza się. Jeśli pompa daje mi max. tylko 6 atmosfer to pomysł z wyłącznikiem jest optymalny. Obawiam się jednak sytuacji gdy wyłącznik ciśnieniowy będzie wyłączony a hydrant nie będzie...
Witam, nam pytanie dotyczące ustawienia wyłącznika ciśnieniowego pompy hydroforu ,bo wymieniałem złączkę bo cały czas chodził i myślałem że to pompa,ale nie wyłącza przy 2 bar, jak powinno tylko pompuje cały czas, i nie wiem jak mogę wyregulować wyłącznik , proszę o pomoc.
Ale po co takie kombinacje? Skoro jest wyłącznik ciśnieniowy to już wszystko masz. Jak włączy się nawodnienie to spadnie ciśnienie i co za tym idzie też i pompa.
Kupiłem dedykowany kondensator i maszyna odżyła! Potrzymałem w pracy 10min silnik chłodny! Teraz kolej na zakup lancy i manometru. Ciekawe czy można dokupić zestaw naprawczy do tej pompy? Jeśli nie ma wyłącznika ciśnieniowego na pompie rozumiem, że rolę redukcji ciśnienia przejmuje "bypass". Nic się nie stanie jak myjka tak pracuje? W Karcher 5.55 jubilee...
Witam wiem już co było powodem mojej usterki . Otóż po wyjęciu pompy i powtórnym napełnieniu olejem transformatorowym zaprosiłem znajomego elektryka do jej sprawdzenia. Dodam ,że do pompy Omnigena 1.1 kw wchodzi ok 350-400 ml. oleju trafo który odkupiłem z warsztatu przewijania silników. Silnik pompy podłączony do sterowania zaczął pracę więc ponownie...
Witam ale kombinujecie, wystarczy przed hydroforem z którego ma być spuszczana woda, zamontować zawór do odcinania.Zawór zwrotny razem z wyłącznikiem ciśnieniowym przenieść przed rozgałęzienie.pozdrawiam
Być może pomieszałem nazwy (nie jestem elektrykiem ani elektronikiem) Stycznik -miałem na myśli wyłącznik ciśnieniowy. Pompa jednofazowa w zestawie hydroforowym, o takie coś. http://pompysanok.pl/opis/1878283/hydrof...
Maszyna Taylor 8756. Pompa w maszynie nie zatrzymuje się, ciągle podaje mieszankę do góry. W czym może być problem? AI: Czy na panelu maszyny pojawiają się jakieś komunikaty błędów lub sygnały ostrzegawcze? Nie AI: Czy problem z pompą pojawił się nagle, czy może po jakiejś naprawie, czyszczeniu lub wymianie części? Nagle Dodano po 18 Wyłącznik ciśnieniowy...
Stycznik jest po to, aby wyłącznik ciśnieniowy nie włączył pompy (mimo spadku ciśnienia). Pompę włączy dopiero przycisk dzwonkowy po usunięciu przyczyny nadmiernego ciśnienia. Wyłącznik ciśnieniowy wyłącza pompę przy normalnym (ustawionym) ciśnieniu roboczym. O nadmiernym ciśnieniu możemy mówić dopiero w tedy, gdy zadziała zawór bezpieczeństwa. Zadaniem...
Cześć. Mam awarię zasilania pompy w studni. Elektryk rozkłada ręce, a hydraulik będzie w bliżej nieokreślonym terminie. Wymieniliśmy styczniki i wyłącznik ciśnieniowy na zbiorniku, zero efektu. Dalej jest brak zasilania wyłącznika ciśnieniowego i dalej pompy w studni. Na zdjęciu na czerwono zaznaczyłam miejsca, gdzie nie dochodzi prąd, na zielono prąd...
Witam, Mam pewien kłopot, mianowicie mam do podłączenia pompę głębinową, włącznik tej pompy, wyłącznik cisnieniowy i hydrofor. Problem jest w połączeniu elektrycznym, tj. jak podłączyć ten wyłącznik ciśnieniowy LCA trzy torowy do wyłącznika pompy. Instalacja jest jednofazowa a wyłącznik jest trzy torowy.
Jeśli wyłącznik ciśnieniowy ma styk przełączny, wystarczy zasilić drugą pompę z niego. Jeśli zaś nie ma, najprościej będzie użyć stycznika z przynajmniej jednym stykiem rozwiernym. https://obrazki.elektroda.pl/1625808100_...
Witam. Tak wygląda wyłącznik ciśnieniowy w tej pompie. Gdzie mogę takie coś kupić?
No to coś nie halo z wyłącznikiem ciśnieniowym przy pompie.
Masz za blisko pompy wyłącznik ciśnieniowy .Kilka lat było dobrze ale pompa też się zużywa.Pulsowanie pochodzi z pompy.Na zbiorniku w połowie wysokości powinno być wyjście pół cala tam zamontuj wyłącznik ciśnieniowy.
witam Prosiłbym o schemat podłączenia pompy jednofazowej z wyłącznikiem ciśnieniowym i stycznikiem. Problem polega na tym ze uszkodziła się pompa trójfazowa a w jej miejsce jest teraz jednofazowa i trzeba ja podpiąć żeby wszystko działało. dziękuje
Witam. W dawnych czasach stosowano hydrofory z poduszką powietrzną i zaworem ciśnieniowym. Obecnie stosuje się naczynie przeponowe (o różnych pojemnościach), czujnik stykowy poziomu wody w studni i wyłącznik ciśnieniowy. Całość załatwia tylko pompa głębinowa. Szczegółowy schemat doboru powinieneś uzyskać u sprzedawcy pomp głębinowych. Montowałem we...
Kolego to zwykły presostat silnika pompy. Regulacja jest na śrubie, ja jednak radziłbym wymianę na nowy. Pozdrawiam daro
Termik stosujesz przy sterowaniu stycznikiem,jeśli zalączasz silnik bezpośrednio wyłącznikiem ciśnieniowym to stosujesz wyłącznik silnikowy.Prąd nastawiasz w obu przypadkach taki sam.Osobiście polecam sterowanie stycznikiem.
No, to taka pompa nada się do zbiornika )Hydroforu) z wyłącznikiem ciśnieniowym.
(at)lukaszsz1988 A jakie masz ciśnienie w sieci? Może trzeba ustawić wyłącznik ciśnieniowy na załączanie pompy dwie"kreski" wyżej niż ciśnienie w sieci i sprawa załączania pompy będzie "ogarnięta". Pozostaje tylko czujnik poziomu wody w studni. Nie wchodzi pływak, pozostaje elektronika, który jest często w formie przewodu, lub niewiele grubsza od niego.
Wiem, że nikt tego nie sprawdzał, po prostu co jakiś czas tylko dobijało się powietrze do zbiornika. A ile było wody w zbiorniku w czasie "dobijania"? Masz rurkę wodowskazową? Do jakiego ciśnienia było "dobijane" To dobijać 2,5 bara przy tych 200l czy o 0,2 mniej to co pokaże przy załączeniu hydroforu? Obie wartości są z Internetu pewno z przypadkowych...
Czy jak dam zawór zwrotny przed pompą to da rade ona zassać wode ?? Zależy jaka jest różnica wysokości między lustrem wody i pompą. Zawór jednak troche przeszkadza. Nie wiem jak ma się ciśnienie otwarcia dla zaworu antyskażeniowego i zwykłego zwrotnego ale trzeba wybrać ten o mniejszym ciśnieniu otwarcia i mniejszym oporze hydraulicznym. Generalnie...
gdzie można coś takiego kupić tanio lub samemu zrobić ?
Może być, choć równie dobrze w tym zastosowaniu wystarczyłaby wersja bez styku wyłącznika ciśnieniowego. Montuje się to na wyjściu pompy a powrót wody do trójnika na jej wejściu, ale tak jak pisałem, należałoby upewnić się czy ta pompa z linku nie ma czegoś takiego w sobie, gdyż równie dobrze bypass może być częścią głowicy.
Nie zapomnij że silnik potrzebuje ochrony czyli ten przewód Żź na obudowę silnika . Zakres termika zawsze w granicy 1.0 - 1,1 In .Silnik ma dużo obrotów uważaj na obroty pompy . Jako wyłącznik ciśnieniowy można zastosować Condor MDR 3 spełnia on rolę wyłącznika i ciśnieniowego. http://kompresory-sprezarki.eu/index.php...
Teraz hydrofor również ma zostać przeniesiony do budynku To i wyłącznik ciśnieniowy będzie w budynku, wiec nie widzę problemu. Problem w tym, że wyłącznik w domu trzeba jakoś z resztą połączyć. Do rozdzielnicy przewodem wewnątrz nijak nie po drodze. Skoro kable od rozdzielnicy i od pompy schodzą się w tej mini rozdzielnicy przy studni, to tam bym też...
Wystarczy dodać zbiornik hydroforowy z wyłącznikiem ciśnieniowym.
Przypominam sobie teraz, że faktycznie do korpusu pompy był przymocowany wyłącznik, Presostat, wyłącznik - wyłącznik ciśnieniowy. Ten silnik mimo, że jednofazowy, ciągle pracuje na trzech fazach- przesunięcie realizowane przez kondensatory.
Pralka Whirlpool błąd F18 – ten błąd sygnalizuje, że podczas cyklu prania wykryto pianę. Przyczyn takiego stanu może być kilka, m.in.: zbyt duża ilość środków piorących, problem z wężem pompy, wężem wyłącznika ciśnieniowego, syfonem albo z opornością elektryczną pompy
Oczywiście, że jest. Wystarczy założyć (regulowany lub stały) wyłącznik ciśnieniowy.
https://www.manualslib.com/manual/120934... https://www.manualslib.com/manual/120934... Zaworek zwrotny jest potrzebny do działania wyłącznika ciśnieniowego załączającego pompę. Ciśnienie Ci ucieka przez zawór zwrotny, następnie spada do wartości ustawionej na regulatorze...
Otóż niedawno hydraulik podłączył mi pompę głębionową do zbiornika przeponowego w sposób pokazany na załączonym obrazku. Te zygzaki z rur niepowtarzalne - duszę artystyczną to on miał ;) Czy taki zestaw ma prawo działać poprawnie? Tak (na oko). Według mnie włącznik ciśnieniowy jest w złym miejscu bo nie mierzy on ciśnienia z zbiorniku tylko chyba ciśnienie...
na bańce hydrofora nic nie pisze , jest napisane coś na tym wyłączniku ciśnieniowym od pompy 1517Kpa ale to chyba tylko do tego wylacznika jaką ma skale ..Mam troche obawy ze ta bańka z hydrofora może strzelić :(
Witam. Masz prawdopodobnie uszkodzony zawór w lancy, ciśnienie spada i wyłącznik ciśnieniowy uruchamia pompę.
Sprawdź śrubę na zaworze ciśnieniowym (mocowanie elementu łączącego pompę z wyłącznikiem ciśnieniowym - taką czarną puszką z kabelkiem)
takie podłączenie można wykonać tylko stosując hydrofor (chyba że każdy kran wyposażysz a włącznik pompy) a można go wykonać nawet samemu, pytanie czy pompa którą posiadasz się do tego nadaje, jeśli tak to poza pompą potrzebujesz tylko zawór zwrotny, wyłącznik ciśnieniowy, i trochę elementów do podłączenia wszystkiego do kupy. Strzelam że masz jakąś...
Mianowicie chodzi mi o takie coś jak zawór ciśnieniowy który sam wyłączy pompę jeżeli woda nie będzie pobierana. Jak się z tym uporać? Proszę o odpowiedź Kupujesz wyłącznik ciśnieniowy i jeśli pompa nabije ciśnienie w hydroforze do nastawionego ciśnienia to wyłącznik ten wyłączy pompę. Jeśli ciśnienie opadnie o nastawioną wartość pompa ponownie się...
Co to znaczy "gdy uruchamiam ją ręcznie"? Masz dodatkowy wyłącznik? Jeśli zasilanie pompy idzie przez wyłącznik ciśnieniowy, to prawdopodobnie on wyłącza pompę i dlatego ciśnienie nie rośnie.
Wbudowany czy dodatkowy?Wbudowane często nie trzymają... Z jaką częstotliwością załącza się pompa?
Jeśli istnieje taka możliwość, to spróbuj obniżyć ciśnienie załączania na presostacie ( wyłączniku ciśnieniowym pompy) do minimalnego akceptowalnego Powinno to nieco ułatwić start silnika pompy. Inne rozwiązania są względnie kosztowne lub nieskuteczne. Napisanie że przetwornica jaką zastosowałeś daje na wyjściu sinusoidę to żart, jest to kombinacja...
Wygląda to na uszkodzoną sprężynę wyłącznika ciśnieniowego, w głowiczce pompy.
Nie znam twojego modelu, ale w Karcherach były dwa wyłączniki ciśnieniowe. Jeden uruchamiał pompę przy zbyt niskim ciśnienie (wciśniecie spustu) drugi wyłączał przy za wysokim (zamknięcie lancy) a całość była tak dobrana, żeby przy normalnym przepływie wody ciśnienie utrzymywało się między jednym a drugim.
Masz wyłącznik ciśnieniowy? bo stycznik jest. U ciebie wyłącznik ciśnieniowy steruje stycznikiem i on załącza pompę. A po modernizacji Wyłącznik ciśnieniowy załącza przekaźnik czasowy a dopiero on cewkę stycznika. W efekcie po przekroczeniu czasu pracy mimo załączonego wyłącznika ciśnieniowego stycznik nie załączy się bo przekaźnik czasowy przerwie...
Pompą steruje wyłącznik ciśnieniowy LC2. Czyli sugerujecie żeby za nim dołożyć jeszcze przekaźnik czasowy?
Poszukaj na Alledrogo pompy głębinowej 4" - ok 250zł. Zawór zwrotny do wody - ok 25zł. Wyłącznik ciśnieniowy BRIO SK-13 - ok 130zł. Wyłącznik może być inny i tańszy. Zależy jak chcesz podłączyć elektrycznie pompę.
Witaj. To dwa różne tematy. Praca na sucho to pompa obracająca się bez czynnika ( czyli wody ) w pompie. Standardowo przytrafia się po załączeniu pompy bez zalania korpusu pompy. Brak przepływu - to praca pompy na zamknięty zawór tłoczny. Oba stany są szkodliwe. Ale - po mojemu - robią Cię w bambuko. Stan suchobiegu nie miał prawa się przytrafić z definicji....
A na sterowaniu ręcznym co się dzieje ? Jak głęboko pompa pod ziemią ?
Witam . Głowicę Masz tam gdzie regulujesz ciśnienie. Zwiększ ciśnienie na lancę pokrętłem na pompie jak się nie wyłączy to padł wyłącznik ciśnieniowy karchera
Przy wymianie mogłeś uszkodzić membranę, lub sam "ciśnieniowy" może być fabrycznym bublem.Z tego co wyczytałem to masz sprężarkę. Podłącz go do sprężarki i wtedy zrób próbę tego wyłącznika. (Szkoda marnować wodę i nie potrzebnie eksploatować pompę).
wyłącznik ciśnieniowy pompy wodnej wyłącznik ciśnieniowy pompy głębinowej wyłącznik ciśnieniowy pompy paliwa
amplituner pioneer kolumna alpine wyłącza pendrive odczyt linux
samsung ue50au8002k samsung ue50au8002k
Kodowanie licznika w Skodzie Fabii 1: VCDS i OBDeleven Model TDA1022 w Eagle - Tworzenie i Alternatywy