)Kabel YKY firmy nkt. I mam pytanie bo mnie to trochę zaciekawiło. Ta osłona pod czarną izolacją z polwinitu schodziła bardzo bardzo łatwo można ją było zdjąć bez użycia noża. Czy tak powinno być czy może kabel jest felerny Tak powinno być
Nie powinno wyzwalać zabezpieczenia może masz jakiś lichy wyłącznik nadprądowy? Podłącz jakiś markowy np. Legrand. Edytowałem.
Zasilanie na ten aparat może przychodzić z dołu lub z góry. Kierunek przepływu prądu musi być zachowany dlatego dla obu sposobów podłączenia jest podana polaryzacja. Wiąże się to wygaszaniem łuku przy rozłączeniu a w zasadzie kierowania go do komory gaszącej.
To ci powinno wyjaśnić sprawę: https://obrazki.elektroda.pl/7642368600_...
Pytanie o wpływ kolejności podłączania zacisków wyłącznika nadprądowego w rozdzielnicy AC powtarza się dość często. Wyłączniki nadprądowe są zazwyczaj podłączane w następujący sposób: -do zacisku dolnego podłączony jest przewód fazowy, -do zacisku górnego podłączamy przewód prowadzący do odbiornika. Niektóre modele wyłączników mogą mieć oznaczony inny...
Tu nic nie jest normalne. Na przykład gniazdo podłączone pod trójfazowy wyłącznik nadprądowy C20 a PE tego gniazda podłączone pod powietrze.
Przy wejściu od strony regulatora po lewej stronie jest minus, a po prawej plus. A czy znasz może inny wyłącznik nadprądowy?
Bezpieczniki DC mają takie "dziwne" oznaczenia zacisków ponieważ w ich skutecznym gaszeniu łuku ma znaczenie gdzie podamy plus i minus zasilania. Jeśli panele czyli źródło zasilania wejdą od góry to z lewej strony podłączamy ich dodatni biegun. Trzeba rozróżnić że rozłącznik izolacyjny w inwerterze to nie to samo co wyłącznik nadprądowy.
Suma esów to 26A czyli praktycznie tyle co B25A. Na 99,9% nie da się przeciążyć B25. Przy C32 przed licznikiem pewnie przy zawarciu 3 zabezpieczenia "polecą" łącznie z C32 i nastanie wszędzie ciemność.
Tak, jest tam mała skrzyneczka z dwoma bezpiecznikami. To wygląda po prostu jak wyłącznik nadprądowy.
Czyli może być coś takiego RX3 1P B 16A - wyłącznik nadprądowy?
Przewód AsXSn podłącza się do wyłączników nadprądowych bez tulejek kablowych.
Cześć. 1. Zabezpieczenie obwodu oświetleniowego - wyłącznik nadprądowy B10 2. Zabezpieczenie obwodu gniazd - wyłącznik nadprądowy B16 3. Instalację 3 przewodową warto zabezpieczyć dodatkowo wyłącznikiem różnicowo - prądowym 1F (gniazda osobny, oświetlenie osobny) 4. Zasilanie nowych obwodów warto zrobić rozpoznanie jak obciążone są poszczególne fazy...
Sprężarka powietrza, wyłącznik nadprądowy z kondensatorem, jak podłączyć?
Koledzy tak z ciekawości do rozdzielni w którym miejscu? Od przyłącza mam w rozdzielni: - rozłącznik - wyłącznik nadprądowy - przeciwprzepięciówka . . .
Bierz jeszcze pod uwagę że licznik włączony ZA RCD a przed wyłącznikami nadprądowymi, nie jest w żaden sposób chroniony, czyli też trzeba dołożyć jakiś mały wyłącznik nadprądowy. Ale to chyba rozumiesz skoro dotarłeś aż tutaj.
Panowie mam wyłącznik nadprądowy DC nie jestem pewny jak to podłączyć z uwagi na dziwne oznaczenie biegunowości . Od góry rozumie wejście Plus i minus od falownika a od dołu + i minus magazyn energii , tylko na dole mam odwrotną biegunowość niż u góry . Czy może mi ktoś narysować jak to podłączyć ?
Zasilanie najpierw idzie na wyłącznik nadprądowy ?? Czy zasilanie będzie podłączone pod dół wyłącznika różnicowo prądowego ?? najlepiej jak namalujesz schemat jak chcesz to podłączyć Bo sprawa jest prosta ale nie wiem czy jest podłączony odbiór czy zasilanie. Jak na razie jak na to patrze, to jest to skopane. P.S. Czy kolega ma uprawnienia do prac eksploatacyjnych...
Jak to wszystko działa i funkcjonuje to ja wiem Pytanie jest następujące Ile maksymalnie można podłączyć do RCD( 40A ) wyłączników B16 A w jednej sekcji tak aby mieć spokojną głowę że nie bedzię nam wyrzucać RCD ??
Jak rozumiem minusem z bezpiecznika wychodzę do plusa na regulatorze? Tak
Obecnie nie stosuje się bezpieczników na przewodzie neutralnym, wystarczy na fazie.
Oczywiście PE i N byłby połączone na złączce szynowej takiej jak do rozdziału PEN więc nie będzie dwóch żył pod jednym zaciskiem. W złączu za licznikiem jest tylko wyłącznik nadprądowy trzypolowy.
Tak, to jest właściwe podłączenie oczywiście zakładając, że po drodze jest jeszcze wyłącznik/bezpiecznik nadprądowy i różnicowoprądowy.
Niby nic się nie stanie ale na ogół zasilanie daje się od góry a resztę instalacji od dołu.
Z tego co widać na zdjęciu, lewy bezpiecznik jest od gniazdek (16A) a prawy od oświetlenia (10A). Lepiej jak podłączysz ten dodatkowy bezpiecznik do brązowego z lewej strony. Nie wiem czy masz tam niezależne fazy, czy mimo wszystko wszystko jest z tej samej jednej fazy. W każdym razie jak już brać to z tego lewego bezpiecznika. Pozostałe kable tak jak...
Jakie korki? Te od wina, czy takie do gry w piłkę nożną? Pewnie miałeś na myśli zabezpieczenia instalacji. Tylko jakie? Wyłącznik nadprądowy, czy wyłącznik różnicowoprądowy? Pokaż zdjęcie podłączenia lampki oraz pokaż palcem, co w rozdzielnicy reaguje.
Można kilka przewodów zaprasować (podobnie jak linkę).
Witam. Hager posiada takie aparaty typu MBS, z tym że od strony zasilania jest połączenie śrubowe, od strony wyjścia - zatrzask z możliwością podłączenia dwóch żył przewodów.
Nie potrafię zrozumieć, że ktoś chce "zabłysnąć" w dziedzinie w której ma iluzoryczne pojęcie, a dziedzina ta ma szczególny wpływ na zdrowie i życie najbliższych. Rozumiem, gdy ktoś chce "zaprojektować" jakiś prosty obwód- można pomóc, doradzić, ale czy zawsze i w każdym, przypadku? Chcąc osiągnąć kunszt inżynierów, wiedzę i doświadczenie zdobywane...
(at)sztyga201 możesz wejść bezpośrednio na zacisk wyłącznika. Możesz też użyć złączki z zaciskiem sprężynowym jako pośrednika. Aluminium wchodzisz na zacisk sprężynowy a potem wychodzisz już miedzią. Zacisk sprężynowy ma tutaj przewagę nad śrubowym.
Prościej już być nie może - jeden przewód do jednego zacisku łącznika a drugi do drugiego. Nad czym tu się zastanawiać - przewody zwarte światło świeci, przewody rozwarte nie świeci - ot cała filozofia. ;) Przed robotą wyłącz zasilanie obwodu - wykręć bezpiecznik lub wyłącz wyłącznik nadprądowy zależnie co masz.
Witam Czy jest możliwość podłączenia przetwornicy do wyłącznika nadprądowego WIFI? Jak to połączyć oznaczenia po lewej stronie N i po prawej L? A czy ktoś stosował podobny wyłącznik nadprądowy jako zabezpieczenie fotowoltaniki. Proszę o pomoc i doradzenie https://obrazki.elektroda.pl/3851085700_... Dodano po 58 Wstępna ocena dostępnych...
Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w połączeniu elementów skrzynki instalacyjnej ze zdjęcia. Przewód zasilający to 5x6. Jest to zasilanie kontenera mieszkalnego ustawionego w oddali, więc podłączyć muszę sam. Głównie chodzi mi o podłączenie wyłącznika nadprądowego, różnicówki i wskaźnika faz.
Witam planuję zrobić małą instalacje na 2 wyłączniki nadprądowe lub 3. Sprawa wygląda tak że umiejscowiona jest jedna puszka fazowa. I gdybym chciał zrobić rozdzielnię czy mogę rozgałęzić puszkę złączkami na 2 wył. Nadprądowe? Jeden od oświetlenia drugi od ok. 4 gniazdek. Nie wiem czy w tym miejscu nie robi się połączenie równoległe z tej puszki na...
Podczas jednoczesnego korzystania z obydwu gniazd nic się nie stanie. Wszystko będzie pracowało normalnie. Taka sytuacja może się zdarzyć w każdym domu z przyłączem trójfazowym, gdy jednocześnie działa odbiornik trójfazowy i jednorazowy. Ewentualnie może zadziałać wyłącznik nadprądowy przy zbyt dużej mocy urządzeń podłączonych.
To jest połączenie równoległe. Nie powinno się mieszać obwodu oświetlenia i obwodu gniazdek, niedopuszczalne jest też podłączenia bez wyłącznika nadprądowego.
Tak, choć nie podałeś jaki zależy od typu odpowiednio podłączyć, starszy z wyłącznikiem rozruchowym (nadprądowym).
Eska- to wyłącznik nadprądowy- ten z dźwigienką i napisem C6. Kondensator- to ta aluminiowa puszka.
Zabezpieczenia w Złączu mam 32A to ten w domu powinien być chyba 20A. A co to jest wyłącznik nadprądowy selektywny?
a tzw. "es" nie jest zabezpieczeniem przeciwporażeniowym, różnicówka to zupełnie co innego To jest wyłącznik nadprądowy.
Obwód Test znajduje się między środkowymi torami więc możesz N połączyć albo z lewej albo z prawej strony. W zasadzie jeżeli producent nie określił konkretnie miejsca przyłączenia N to nie ma to znaczenia dla działania aparatu. To jest wyłącznik 4p nie nadaje się do zasilania obwodów jednofazowych.
Hmm jak patrzę na tą fotkę to tam nie widzę wyłącznika silnikowego z możliwościami nastaw wymaganego prądu silnika ,jedynie co widać to wyłącznik nadprądowy B16 , stycznik i czujnik zaniku fazy CZF310.
Był lekki miszmasz w kablach bo pod jeden wyłącznik nadprądowy było podłączone aż cztery kable ale nie w tym rzecz. Okazało się że kabel minusowy był niedokręcone w skrzynce rozdzielczej w domu 🤔😁. Po dokręceniu wszystko ożyło - mam na myśli obieg z oświetleniem. Może kiedyś komuś ten wpis pomoże. Dzięki i pozdrawiam tych "specjalistów" którzy radzili...
Kupiłem pompresor z silnikiem jednofazowym o mocy 2.2kw. 16A. Po włączeniu wybija mi esa B16A. Pytanie jaki bezpiecznik powinien być zastosowany ? Wyłącznik nadprądowy dobiera się pod parametry zabezpieczanego obwodu a nie podłączonego urządzenia. Bo wyłącznik nadprądowy/bezpiecznik przede wszystkim zabezpiecza instalację a nie urządzenie zasilane....
Zbich70 dał tobie wyczerpującą odpowiedź. Producent wie najlepiej jak jego urządzenie podłączać. Chcesz dodatkowej podpowiedzi? Co tobie da wyłącznik nadprądowy i różnicówka na wyjściu przetwornicy jak nie ma zasilania? Jak taka różnicówka ciebie chroni albo czy przetwornica ma wystarczającą moc aby zadziałał wyłącznik nadprądowy?
Po pierwsze kolego przeanalizuj sobie warunki SWZ i podłącz to przewodem o odpowiednim do tego prądu przekroju. Do tego weź pod uwagę, że w tym przypadku nie wchodzi w grę użycie gniazda jednofazowego o In=16A gdyż przy ewentualnym przeciążeniu człon nadprądowy nie zadziała odpowiednio . To jakie przekroje przewodów i sposób podłączenia, to zadanie...
chyba będę musiał dać sobie spokój z grzaniem wody Wcale nie musisz już rezygnować z grzania wody. Wystarczy, że elektryk doprowadzi instalację do właściwego stanu, bo jeśli masz naprawdę przewody dwużyłowe, to wyłącznik różnicowoprądowy nie ma tam racji bytu. Ale w takiej sytuacji, na pewno nie może być to ten sam elektryk, który go tam montował. Chyba,...
Przewód odpiąłem bezpośrednio od grzałki. Różnicówki nie mam podłączonej, tylko wyłącznik nadprądowy Legrand 1 V IP20 16 A.
A może pod "Load" (obciążenie) podłączyć wyjście?
Może narysuj, w którym miejscu chcesz się podłączyć przewodem 3x2,5.
Witam Przeszukałem tematy na Elektrodzie, ale nic nie znalazłem w temacie o który mi chodzi. Gdzie w schemacie przełącznika gwiazda trójkąt powinien być termik? Spotkałem się ze schematami gdzie jest różna kolejność podłączenia. Wersja 1 - Wyłącznik nadprądowy, stycznik główny, termik i podłączenie do styczników gwiazda trójką i zacisków silnika. Wersja...
Nie zapomnij go zabezpieczyć RCD i wyłącznikiem nadprądowym.
Witam. Posiadam przetwornicę 1400W i akumulator 12V 80Ah. Przetwornica ta ma iść na razie na zasilanie dwóch gniazdek. Czy można - zamiast użycia bezpieczników topikowych - podłączyć przetwornicę pod zwykły wyłącznik nadprądowy? Jeśli tak, to czy B16 byłby odpowiedni do tego celu?
Ja bym to zrobił tak: Położyłbym przewód 5x2,5mm2, na końcu kabla za szafkami w miejscu montażu płyty dałbym kwadratową puszkę podtynkową do której podłączyłbym płytę. Jako zabezpieczenie dałbym różnicówkę 3-fazowa i wyłącznik nadprądowy B16. Tymczasowo do puki instalacji nie zostanie zmieniona na 3-fazową podłączyłbym 1-fazę na zasilanie kuchenki....
Czy można podłączać dwa obwody do jednego wyłącznika? Zajrzałem do rozdzielnicy budowanego domu i zauważyłem, że elektryk do jednego wyłącznika nadprądowego podłączył dwa obwody - jak na zdjęciu? Pomijając to, co jest podłączone na tym obwodzie - czy tak może być? Czy coś (akty prawne, dokumentacje DTR wyłączników itp.) reguluje tego typu podłączenia?...
Zastosuj zintegrowany 2-polowy, nie dwa pojedyncze czy potrójny. https://www.tim.pl/wylacznik-nadpradowy-...
Witam. Różnicówka musi być typu 302 (bez zabezpieczenia nadprądowego). Reszta OK. Schemat masz poniżej.
PE podłączony pod eske?
Jeśli chodzi o RCD mam jedną na wszystkie obwody gniazd, a na oświetlenie wyłącznik różnicowo nadprądowy b10.
To jest z opisu twojego urządzenia: Uwaga! Przekaźnik musi pracować w sieci elektrycznej zabezpieczonej przez wyłącznik nadprądowy i wyłącznik różnicowo-prądowy. A niestety u ciebie brak RCD. Dodatkowo: Co tam robi mostek żółto-zielony na ostatniej pozycji? Gdzie jest zabezpieczenie oświetlenia wyłącznikiem nadprądowym B10?
Powiedz mi, dlaczego się za to zabierasz? Kilka tematów już założyłeś z tym problemem, nawet conajmniej jeden w koszu wylądował. Dostałeś już wystarczająco dużo wskazówek w tych tematach. Na chwilę obecną widzę 2 poważne błędy które są od samego początku. W ogóle wniosków nie wyciągasz. Czy każdy musi zajmować się elektryką bez podstawowej wiedzy? Od...
Witam. Posiadam w moim warsztacie dość nie codzienny problem. Mianowicie czasem zdarza się tak że zrobi się jakieś małe zwarcie, przeciążenie i wyłącza się główny wyłącznik prądu w całym mieszkaniu. Postanowiłem to zmienić i zainstalować wyłączniki nadprądowe bezpośrednio w warsztacie. Jednakże najlepsze i najbardziej mi odpowiadające gniazdko jest...
Nie wiem, czy jest sens nadprądowego 1f, skoro przed nim jest 3f, No właśnie. (at)mawerix123, możesz napisać w jakim celu dałeś dwukrotnie wyłącznik nadprądowy lub RCBO? Przecież obwód jest chroniony przeciążeniowo i zwarciowo przez 3-f.
Dwa akumulatory ładujesz tak samo jak jeden. Za akumulatory przepłaciłeś - ale mniejsza z tym. Upewnij się czy akumulatory są sprawne - to, że są nowe, o niczym nie świadczy. Termik czy wyłącznik nadprądowy/przeciążeniowy?
Na zasilaniu RB założone są bezpieczniki topikowe gG 25 A . Zabezpieczenie w RB to wyłącznik nadprądowy C20 . Moje pytanie to czy bedzie zachowana selektywność i czy to jest wlaściwe podłączenie .
Dlaczego wybiły oba? Bo prąd przeciążenia był wystarczający żeby wyzwolić oba. Charakterystyka B nie oznacza innych parametrów czasowych, tylko że wyzwalacz elektromagnetyczny zadziała przy 3-5 In Istnieje coś takiego jak wyłącznik nadprądowy selektywny
Mam pewien problem z podłączeniem przełącznika faz. Mogę prosić o zweryfikowanie mojego pomysłu? Chciałbym przed wyłącznikiem faz zamontować wyłącznik nadprądowy, ale nie mam już miejsca w rozdzielni. Wpadłem więc na pomysł, aby podłączyć go do wyłącznika nadprądowego siłowego. Problemem są jednak wyłączniki różnicowoprądowe zarówno siłowy jak i jednofazowy....
Czy szybkość zadziałania bezpieczników o rożnych charakterystykach jest identyczna? [url=https://pomiarywelektryce.pl/instal... Niezależnie od charakterystyki B, C, D wyłączniki nadprądowe powinny wyłączyć się w maksymalnym czasie przewidzianym przez normy i maksymalny czas jest ten...
Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia j.w. przepływowego podgrzewacza wody o mocy 7,5kW zasilanego napięciem międzyfazowym z trzy przewodowego kabla L1, L2, PE. Czy podłączenie pod zacisk przeznaczony pod PE przewodu N zamiast PE stwarza jakieś niebezpieczeństwo jeśli chodzi o ochronę przeciwporażeniową? L1 i L2 oczywiście idą przez różnicówkę i wyłącznik...
Tak zasialanie do Tunera i TV jest z jednego gniazdka - podwójnego.
No ok, ale nadal nie wiem, czy to jest właściwe podłączenie? Czy jest bezpieczne, itp.
Co się może zdarzyć jeżeli nieświadomy użytkownik zakupi przedłużacz o obciążalności 10A i podłączy do niego np. przenośny piekarnik o mocy 3kW? Podłączenie przenośnego piekarnika o mocy 3 kW do przedłużacza o maksymalnej obciążalności 10A może prowadzić do kilku niebezpiecznych sytuacji i uszkodzeń. Aby dokładnie zrozumieć konsekwencje takiego działania,...
Warto dodać, że każdy odbiornik powyżej 2kW,a takim zazwyczaj jest czajnik, powinien mieć osobny obwód wuprowadzony z rozdzielnicy o zabezpieczony osobnym wyłącznikiem nadprądowym😉
Czyli normalnie najpierw b16 a później RCD. Boiler oraz pralka powinnny mieć osobne obwody zabezpieczone osobnymi zabezpieczeniami nadprądowym adekwatnymi do przekroju zasilającego je przewodu aby spełniały wymagania SWZ. RCD -> wyłącznik nadprądowy, bądź ( w jednym aparacie ) RCD z członem nadprądowym.
Kuchenka podłączona do puszki nie wymaga RCD. Kuchenkę podłączyć przed RCD. RCD zbędny - więc problem rozwiązany.
A ten "wyskakujący korek" to wyłącznik nadprądowy czy różnicowoprądowy?
Witam serdecznie. Mam problem z cyklu jak to podłączyć a mianowicie chodzi mi o wyłącznik nadprądowy s302 b16 którego zdjęcie zamieszczam powyżej. Kupiłem dwubiegunowy bo chcę żeby odłączał też zero a będzie on zabezpieczał tylko linię gniazdek w piwniczce. Jeżeli ktoś by mógł narysować mi schemat z której strony ma wchodzić napięcie(od góry czy od...
A może RCD, wyłącznik nadmiarowoprądowy, przełącznik lewo-prawo i gniazdo? Nie sądzisz?
Witam, potrzebuję porady w kwestii podłączenia klimatyzatora typu split to istniejącej rozdzielnicy elektrycznej (foto poniżej). Pytanie zasadnicze czy klimatyzator powinien być zabezpieczony wyłącznikiem różnicowoprądowym z członem nadprądowym czy tylko wyłącznikiem nadprądowym? I drugie pytanie, czy takie podłączenie wyłącznika nadprądowego (jak na...
Panowie gniazd 230V będzie gdzieś około 13, wszystkie chciałbym podłączyć na dwa obwody lecz pod jeden wyłącznik nadprądowy. Czy takie łączenie może być w rozdzielni na wyłączniku nadprądowym podłączając pod wyłącznik dwa przewody fazowe? Czy może lepiej w rozdzielni połączyć na wago po czym jeden przewód wyprowadzić na nadprądowy? Chciałbym uniknąć...
Opowieści o warystorach i wynianie zabezpieczenia na charakterystykę D możesz sobie między bajki włożyć. Możesz zacząć od wyłączania na noc kolejnych obwodów (wyłączników nadprądowych), może rozkręcenie rozdzielnicy coś pomoże, a może sąsiad ma lewe podłączenie?
L In na dole L i N Out na górze A kabelek do szyny N Ten na zdjęciu to nawet jest różnicowo-nadprądowy.
Edit: Więc należałoby zasilanie garażu podłączyć w domu pod osobny wyłącznik nadprądowy bez różnicówki. Czwartą żyłę z garażu podłączyć pod tą czwartą (PEN) od licznika. W przypadku wspólnych wyłączników do garażu i do płyty indukcyjnej nie można tak zrobić.
Ciekawe. Z wyłącznika na różnicówki a zza każdej różnicówki na nadprądowe do poszczególnych obwodów. W czym jest problem?
C16 + 3x2,5mm wystarczy. Do gniazda oczywiście możesz podłączyć, natomiast uważaj żeby nie podać sprężarkom na zasilanie napięcia międzyfazowego.
Najrozsądniejszym podejściem jest założenie, że NIE WIEMY jaki jest układ sieciowy gniazda zasilającego na polu. Styk ochronny w gnieździe wykorzystujemy tylko do ochrony kabla zasilającego. Instalację w pojeździe budujemy jako wyspę TT z własnym uziomem i kaskadą dwóch różnicówek. Wyłączniki nadprądowe dwubiegunowe.
Witam. Należy sprawdzić, czy zabezpieczenia są prawidłowo dobrane do przekrojów przewodów. Należy sprawdzić, dlaczego instalacja nie ma ochrony uzupełniającej w postaci wysoko czułych RCD. Należy sprawdzić, czy prawidłowo podłączono wyłączniki samoczynne do przewodów, bo może się okazać, że zaciski tych "esów" nie trzymają żył oprzewodowania. Itd, itd.
Tak jak napisał (at)bartekfigura problemem może być przeciążenie, a wówczas zadziała zabezpieczenie przedlicznikowe. Sytuacja jest niestandardowa i jeżeli ta płyta musi być podłączona, to wyłącznik nadprądowy 2P, gdzie w obu torach jest zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe, o czym informuje odpowiedni symbol na aparacie w odróżnieniu od 1P+N lub...
PIR nie potrzebuje przewodu PE, natomiast potrzebuje N. No chyba, że jest zacisk pod PE, w co wątpię. Zadziałała ci RCD (róźnicówka), czy wyłącznik nadprądowy, czyli tzw. "S"?
Witam, czy w malej rozdzielnicy składającej sie z 4 wyłączników nadprądowych Czemu są zastosowane tylko wyłączniki nadprądowe? Innych aparatów nie znasz czy nie umiesz podłączyć?
Dziwna sytuacja. Przepaliło rezystory ograniczające udar prądowy, mimo, że wcześniej napięcie na kondach było ok 320V, po podłączeniu zasilania płytki strzeliły :/ oraz wywala wyłącznik nadprądowy sieci. Rezystor R39 przepalony, dałem mocniejszy, grzeje się strasznie, R38 w porządku. Coś z T9 ?
Gdybym już ogarnął sytuację z podłączeniem to w rozdzielnicy w garażu mogą być te same wyłączniki czy trzeba inne (mniejsze)? Mam: Legrand Wyłącznik Różnicowy P-304/40A 30mA i Wyłącznik nadprądowy S303 C20 20A LEGRAND.
Tymczasem oświetlenie LED u producentów potrafi mieć w specyfikacji prąd rozruchowy 10A dla jednej 13W żarówki. Tak! Tylko zachodzi to zjawisko w tak krótkim czasie, że wyłącznik nadprądowy "nie dąży" zadziałać! Na zabezpieczeniu 10 A, do pracy ciągłej może być ok. 2300 W!
Myślę że powinien być wyłącznik nadprądowy 3F jeszcze Powinien być FR Stycznik jest dla potrzeb nagrzewnicy, a bezpiecznik 16A dla potrzeb wentylatorów Nagrzewnica nie będzie zabezpieczona?
to jest podłączone pod jeden topik 16A?
Domownik to ma umieć tylko dwie rzeczy - Wcisnąć przycisk Test w RCD i wiedzieć który to jest rozłącznik izolacyjny. Nic więcej. Jak zacznie wyzwalać RCD, albo wyłącznik nadprądowy to wzywa się elektryka.
Zasilanie przychodzi czarnym kablem z dołu, fazy idą na rozłącznik a przewód żółto-zielony na szybę PEN. Gdzie podłączono również część przewodów niebieskich. Po co? Przecież chyba wszystkie obwody są zabezpieczone wyłącznikiem różnicowo prądowym. Z listwy PEN idziemy przewodem N na wyłącznik różnicowo-prądowy, a dalej na listwę N. gdzie podłączono...
Witam . Zabezpieczenie nadprądowe silnika wystarczy C6A ,termik silnika (wyłącznik silnikowy )wystarczy w zakresie 2.5-4A.
Witam Wiem iż się powtarzam pisząc któryś już raz iż RCD to nie tylko prąd różnicowy ale też charakterystyki i prąd znamionowy łączenia. Dobry projektant powinien bez problemu dobrać aparat do potrzeb wynikających z instalacji oraz odbiornika. Niestety mam wrażenie, że minie jeszcze trochę czasu nim środowisko zacznie rozróżniać charakterystyki RCD...
Ciągłość nie znaczy zwarcie, multimetr pokaże/zapiszczy ciągłość nawet przy kilkuset Ω. Wystarczy, że do innego gniazda na tym obwodzie jest coś podłączone i multimetr wskaże ciągłość.
legrand podłączyć wyłącznik nadprądowy wyłącznik nadprądowy nadprądowy podłączyć
elektryczna sprężarka klimatyzacji oblodzony agregat kalibracja lustro laser
podgrzewacz bosch suszarka samsung dv90n62632w
Klasyczny telefon z klawiaturą – CAT B40, Hammer 5 Smart, Nokia 8210 4G – wysoka głośność i zasięg SSC9512S – funkcja kontrolera LLC w zasilaczu telewizora, objawy uszkodzenia, Sanken