Napięcia w normie, wycieków brak, zasilacz sprawny - poskładać.
Witam. To nie wyciek elektrolitu tylko klej mocujący.Należy najpierw sprawdzić czy napięcia wychodzące z zasilacza są prawidłowe.
Nie widać na nich "spuchnięcia" ani wycieków. Pracują w zasilaczu transformatorowym więc nie jest to zbyt "wymagające" zastosowanie. Jeśli masz miernik, woltomierz, to zmierz napięcie na C2 - powinno być ≧ 12V i na C8 - powinno być ok. 5V (4,95 - 5,05V). Tylko uważaj na płytce masz ścieżki z napięciem 230VAC! I nie zewrzyj czegoś niechcący.
1. Proszę obejrzeć kondensatory na płycie głównej, czy nie mają wybrzuszeń i wycieków; 2. To samo dotyczy zasilacza; 3. Proszę podać model i producenta zasilacza; 4. Bardzo przydatny byłby pomiar napięć zasilających płytę pod obciążeniem. Pomiar wykonany MIERNIKEM.
Na początek trzeba przelutować płytę główną oraz moduły( sprawdzić czy nie ma zimnych lutów).Potem sprawdż kondensatory elektrolityczne w zasilaczu zwłaszcza pod kątem wycieków elektrolitu jak też filtracji napięcia.
Kondensatory płaskie jak stół. ero wycieków. Zasilacz Procomp ATX KY-400W. Aha. Jak wymieniałem wentylator to wymieniłem też w zasilaczu. Zasilanie wentylatora podpiąłem do płyty głównej żeby kontrolować temperaturę (Arctic cooling AF 12025 PWM).
Jaka by to nie była karta to spróbuj ją wymontować i zrobić test na zintegrowanej grafice. Czy do płyty jest podłączony głośniczek (PC Speaker)? Obejrzyj kondensatory na płycie, czy nie mają na wieczkach pęknięć, wybrzuszeń, wycieków. Zasilacz jest z kategorii niebezpiecznych, powinno się go dobrze sprawdzić (lub podmienić na inny dla testów).
podejrzane wycieki zdarzają się z chińskich zasilaczy od drukarek i laptopów. kolega nie trzymał tam zasilacza ?
Kable trochę przesadzone, ale do odcinka składającego się z 4 odcinków po 50 LED-ów, kable 2x4mm. A drugi odcinek to 3x 50 LED-ów, kabel 2x1.5mm. Nie robiłem pomiarów. Ustawiłem tylko napięcie na zasilaczu na 5.02V. Jutro zrobię pomiary, bo denerwuje mnie ten wyciek wiatraka w zasilaczu. Może on tak ma? Czy to nie jest normalne przy takim obciążeniu?
Mam wrażenie że za chwilę założysz temat, że komputer przestał się uruchamiać. Obejrzyj czy kondensatory elektrolityczne znajdujące się na płycie głównej oraz WEWNĄTRZ ZASILACZA nie mają napuchnięć i barwnych wycieków. PS. jak przepisujesz kilka liter nazwy układu chłodzenia to rób to dokładnie, a nie niechlujnie. Nazwy zasilacza też się nie domyślaj...
Obejrzyj kondensatory na płycie głównej i w zasilaczu: spuchnięcia, wycieki. Jaki masz zasilacz: model, producent?
Zasilacz to już tylko nazwa. Sprawdzenie kondensatorów na płycie głównej pod względem opuchlizny/wycieków. Może jakieś fotki na forum. Sprawdzenie dysku i pamięci ale po wymianie na pewny zasilacz.
Zasilacz - delikatnie mowiąc - nie zasługuje na nazwanie go zasilaczem. Objaw podany przez kolegę wydaje się wskazywać na niesprawne kondensatory elektrolityczne. Więc jeżeli na płycie głównej nie ma kondensatorów napuchniętych lub z wyciekami, to mogą znajdować się one właśnie w zasilaczu. Przypominam, że jedna płyta główna już "umarła", a powodem...
Sprawdź kondensatory na płycie głównej, może mają wycieki albo któryś jest wybrzuszony. Podmień też zasilacz na lepszy, choćby na próbę - może ten co masz nie wyrabia prądowo. Sprawdź też RAM programem Memtest. Pozdro
1. Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i wewnątrz zasilacza (spuchnięcia, wycieki); 2. Zmień zasilacz i sprawdź, czy dzieje się to samo; 3. Zmierz miernikiem napięcia podawane przez zasilacz;
1. Obejrzyj stan kondenstorów elektrolitycznych (spuchnęcia, wycieki) na płycie głównej; 2. To samo w odniesieniu do wnętrza zasilacza"; 3. Spróbuj uruchomić komputer z innym ZASILACZEM.
Zobacz czy kondensatory na płycie głównej i w zasilaczu nie są wybrzuszone i czy nie mają wycieku. Zmierz napięcia zasilacza lub go podmień na godzinę lub dwie.
Przeprowadziłem prubę i rozładowałem kondesatory w układzie do zera następnie podłączyłem zasilacz pod 230v bez jego uruchamiania napięcie ponownie się pojawiło. Normalne zjawisko, delikatny "wyciek" prądu z przetwornicy ST-BY poprzez układ kontroli napięć wyjściowych. Nie ma się czym przejmować.
. Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu (wybrzuszenia, wycieki). Przy okazji podaj jaki masz zasilacz. Już pisałem w pierwszym poście że nie ma żadnych wycieków ani wybrzuszeń. Zasilacz wymieniłem - nie na nowy ale na pewno na sprawny - PRO COMP ATX KY-400W Wiem, że to stary komputer i że nie jest wart pewnie 100zł,...
Jak zmierzyć bez włączania? Sprawdzałem miernikiem do zasilacza - ten do którego wpina się wtyczki i sprawdza napięcie. Tutaj było wszystko ok i odpalał od razu - zasilacz. Dodano po 49 Kondensatory miały drobne wycieki w zasilaczu. Z tym że zrobiłem stress test zasilacza i wszystko było stabilne a napięcia jak powyżej.
Gołym okiem widać, że kondensator po prawej (czwarte zdjęcie) ma rozerwaną obudowę co w połączeniu z wysoką temperaturą umożliwiło wyciek elektrolitu. Teoretycznie po wymianie tych 2 kondensatorów zasilacz powinien dalej działać. Ale niepokój budzi fakt przegrzania trafa impulsowego. Jak dla mnie: KOSZ.
Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu. Szukaj spuchnięć i barwnych wycieków.
Wymontuj zasilacz, otwórz jego obudowę, wyczyść z kurzu i sprawdź wygląd kondensatorów, czy nie mają wycieków elektrolitu lub napuchniętych górnych powierzchni. Dokonaj pomiaru napięć zasilacza miernikiem. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... Czy odinstalowałeś już stare sterowniki graficzne?...
Witam. Padł mi nagle zasilacz chieftec CFT 560 A12S tutaj schemat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/downloa... Postanowiłem że spróbuję go naprawić, ale że nie mam doświadczenia to nie wiem gdzie szukać usterki(ani w sumie jak). Do tej pory ustaliłem: -na kondensatorze za mostkiem jest 320V -nie widać żadnych oznak wybuchów, przepaleń, osmoleń...
Jeżeli podłączony jest głośniczek systemowy i nie słyszysz żadnego dźwięku, to nie uruchomila się płyta główna. Więc: 1. podaj konfigurację komputera wraz z modelem zasilacza; 2. obejrzyj kondensatory na płycie głównej, czy nie są wybrzuszone i czy nie ma z nich wycieków; 3. zmierz MIERNIKIEM napięcia podawane przez zasilacz (obciążony) a przynajmniej...
1. Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu (spuchnięcia, wycieki); 2. Spróbuj pożyczyć inny zasilacz i uruchomić komputer.
Jak wyglądają kondensatory na płycie: wybrzuszenia, wycieki? Jaki masz zasilacz: producent, oznaczenie?
Witam Oczywiście, że możesz wstawić kondensator na 250V i nawet ten na 105°C były lepszy od 85°C - możliwość pracy kondensatora przy wyższej temperaturze. W przypadku kondensatora na 250V musisz zwrócić uwagę na wymiary, żeby Ci się zmieścił w obudowie zasilacza. Pozdrawiam.
Jeśli jest sprawny, to tak. Jeśli ten zasilacz był już używany, to otwórz jego obudowę, wyczyść z kurzu i sprawdź wygląd kondensatorów pod kątem wycieków elektrolitu oraz czy nie ma wybrzuszeń kondensatorów. Warto też dokonać pomiarów napięć miernikiem. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11...
Hej. Raczej niemożliwe, aby były padnięte te grafiki - chodziły na innych sprzętach, a raczej nowszych płytach. Co do kondensatorów to raczej nie widać uszkodzeń typu wycieki, spuchnięcia. Zasilacz ma napięcia w porządku, sprawdzałem też na innych zasilaczach. Dziś wstawię PCI grafikę jak znajdę.
Hehe - no ciekawt temat ale zacznij od eloktrolotow w zasilaczu - wycieki, brzuchy. Po drugie eloktrolity w koncowce.
Tak pamięci spaliła mi się 2 razy przy użytkowaniu zasilacza Modecom. Oby ten zasilacz nie narobił Ci większej szkody niż tylko dwukrotne spalenie pamięci. Obejrzyj dokładnie kondensatory elektrolityczne płyty głównej i karty graficznej (spuchnięcia, barwne wycieki).
1. Obejrzyj dokładnie kondensatory elektrolityczne na płycie głównej oraz we wnętrzu zasilacza (spuchnięcia, barwne wycieki); 2. Spróbuj pożyczyć od kogoś zasilacz (markowy, najlepiej) i dokonaj proby uruchomienia z innym zasilaczem.
Proszę obejrzeć kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu: wybrzuszenia, wycieki.
UC3864 jak by był nie sprawny to pojawiło by się jakieś napięcie na wyjściu ? Kondensator na szczęście tylko spuchł bokiem, nie nastąpił wyciek na płytę.
A zasilacz jaki? (podaj markę i model). Dodatkowo całą konfigurację tego komputera by się przydało znać. Sprawdziłeś czy kondensatory na płycie głównej, karcie graficznej i w zasilaczu nie są napęczniałe lub może mają wycieki.
Na jakim zasilaczu ta płyta główna pracowała wczesniej? I czy kondensatory są wybrzuszone/mają wycieki? Najlepiej podaj zasilacz(moc + model) + resztę podzespołów które on zasilał(procesor, karta graficzna, ilość napędów optycznych, dysków twardych i itp).
Jeśli uda ci się odzyskać skądś złącze (bo tego które jest to raczej nie naprawisz), i nie ma zwarcia w druku (czyli płyta z wymontowanym złączem będzie startować) to można próbować... Musiałbyś sprawdzić które spośród padów zasilania są "na chodzie" - nie wypalone - i zmostkować do nich pozostałe. Ewentualnie pociągnąć +12V prosto z zasilacza. Z tego...
Poziomy na DP są niskonapięciowe, nieprawdopodobne aby coś niszczyło Może masz wyciek napięcia sieciowego (choćby przez pojemności) / elektrostatykę od niezależnie zasilanych urządzeń. Głupie 115V (połowa z sieciowego, z problematycznego zasilacza) wystarczy aby uwalić, choć to skrajnie mała wydajność prądu) Niektóre cyfrowe rzeczy źle się "uczą", są...
Zajrzyj koniecznie do urządzenia o szumnej nazwie zasilacz i obejrzyj stan kondensatorów elektrolitycznych (spuchnięcia, barwne wycieki). -Zasilacz Logic 400 albo 420W nie pamiętam dokładnie Kto Ci do Twojego zestawu wcisnął tez "zasilacz"?
Proszę obejrzeć kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu - czy nie są spuchnięte i czy nie ma z nich barwnych wycieków. proszę podać oznaczenie posiadanego zasilacza.
raz włączy się po 1 resecie a raz po 50-ciu, a czasami w ogóle nie ma takie problemu Objaw zbliżony do problemu uszkodzonych kondensatorów elektrolitycznych. Obejrzyj pod tym kątem płytę głóną i kartę grafiki (spuchnięcia, barwne wycieki). Ponieważ zasilacz masz jeszcze na gwarancji to pozycz inny markowy zasilacz i sprawdź na nim.
Posprawdzaj ten zasilacz dokładnie bo coś mi się wydaje że lepiej zrobisz kupując nowy (np. ModeComa). Kondek koło radiatora ma chyba wyciek?
Dzięki za zainteresowanie. Niestety nic nie grzebałem bardziej, wydaje mi się że ten play już rip niestety:/. Myśle nad wymiana kondensatorów na zasilaczu bo widziałem wycieki, dam znać jak coś:p
Witam Od dzisiaj permanentnie resetuje mi się komputer. Przyszedłem z pracy, i nie mogę uruchomić komputera, jeśli uda mi się zalogować na debianie to cud, ale i tak po kilkunastu sekundach zrobi się reset. Poczytałem i przyczyn może być klika: - zasilacz, ale nie wiem jak sprawdzić, a nie mam drugiego, aby podmienić, - wyciągać podzespoły i sprawdzać...
Sprawdź wygląd kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej oraz w zasilaczu (wybrzuszenie, wycieki). Opisany przez Ciebie objaw wydaje się wskazywać właśnie na nie.
Sprawdź zasilacz... jeśli jest to 4100EE to jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia kondensatorów elektrolitycznych... zwróć uwagę na wycieki elektrolitu, oczyść płytkę zasilacza i wymień kondensatory. Jeśli to sprawdzisz i nadal będzie źle to opisz dokładniej co dzieje się z napięciami wychodzącymi z zasilacza.
Czesto zdarza sie ze powodem zwieszek i problem z uruchamianiem kompa powoduja kondensatory (elekrtolity) w poblizu procesora i mierny zasilacz. Obejrzyj je czy nie sa napuchniete i nie maja wycieku elektrolitu Wymiana kilku kondziorow w szeregu moze juz dac znaczna poprawe i tchnac nowe zycie w twoj komputer pozdrawiam
1. proszę podać konfigurację sprzętu wraz z modelem i producentem zasilacza; 2. prosze obejrzeć kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu (spuchnięcia, wycieki).
Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu (spuchnięcia, barwne wycieki ).
Mam pytanie do Was. Nie chcę opisywać i dawać tych samych zdjęć. Więc, nie jest to łamanie regulaminu, dam link do tematu, w którym opisuję problem. I pytanie, jak mógł wylać zasilacz? Link do tematu: [url=https://forum.dobreprogramy.pl/t/za... Jeżeli uważacie, że jest to moje lenistwo, ponieważ nie chcę...
Jolu , również nieśmiało zaproponowałbym pomiar napięć wjściowych z zasilacza (miernikiem i pod obciążeniem). Poza tym przyjrzyj się kondensatorom na płycie głównej oraz w zasilaczu: wybrzuszenia, wycieki).
Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głównej oraz ew wnętrzu zasilacza i szukaj spuchnięć oraz barwnych wycieków. Najlepiej wklej wyraźne fotograie płyty i wnętrza zasilacza.
komputer nie chce się normalnie włączać dopiero po kilkunastu resetach Objaw wydaje się wskazywac na problem kondensatorów elektrolitycznych płyty głónej bądź zasilacza. Proszę obejrzeć ich stan szukając wybrzuszeń i wycieków (płyta głóna i zasilacz). Nie od rzeczy byłoby sprawdzenie jak zachowuje się komputer przy innym zasilaczu.
Konieczna wymiana wszystkich połączonych biegunem + z tymi wyciekami. Nadmienię że najczęstszą przyczyną takiego stanu jest kiepski zasilacz.
W tym typie magnetowidu Sanyo ( oraz także w 7100 i jeszcze innych) częstą usterką są "wylane" kondensatory elektrolityczne w zasilaczu , co powoduje różnego rodzaju usterki : przeżarte ścieżki , zwarcia w tranzystorach i diodach na płytce zasilacza. Wymontuj blok zasilacza z magnetowidu , zobacz czy nie ma widocznych wycieków elektrolitu z kondensatorów...
Jeżeli zasilacz jest już po gwarancji, to otwórz go i obejrzyj stan kondensatorów elektrolitycznych (wybrzuszenia, barwne wycieki).
Obejrzyj kondensatory elektrolityczne płyty głównej i zasilacza: wybrzuszenia, spuchnięcia, kolorowe wycieki.
to zasilacz ja jutro podmienie z innego kompa a na płycie głównej dokładnie mniej więcej w którym miejscu moga nastąpic wycieki?
Witam. Posiadam telewizor LCD Sharp, modelu nie znam ponieważ ma zdrapaną tabliczkę znamionową, ale jest identyczny jak TOSHIBA 40BV700. Problem polega na tym, że po podłączeniu zasilania miga biała dioda trybu stand-by. Napięcia pomierzone i wszystko się zgadza oprócz linii 12V na której miernik pokazuje 11.77V (nie wiem czy tak powinno być czy powinno...
Proszę dokładnie obejrzeć kondensatory elektrolityczne znajdujące się na płycie głównej oraz wewnątrz zasilacza: spuchnięcia, wycieki. Proszę podać pełną konfigurację komputera oraz jego nazwę, jeżeli jest to komputer jakiejś konkretnej marki.
baterie zostają i pracują do wyschnięcia A co się stanie ze sterownikiem gdy nastąpi "wyciek" z baterii ? :cry:
Obejrzyj kondensatory elektrolityczne płyty głównej czy nie ma spuchnięć, wybrzuszeń i wycieków; To samo dotyczy wnętrza zasilacza. Podaj markę zasilacza - dane
sedziak : 1. Podaj konfigurację komputera wraz z oznaczeniem modelu zasilacza; 2. Obejrzyj kondensatory elektrolityczne płyty głównej czy nie ma spuchnięć, wybrzuszeń i wycieków; 3. To samo dotyczy wnętrza zasilacza.
1. Proszę obejrzeć kondensatory elektrolityczne na płycie głónej, karcie graficznej oraz w zasilaczu pod kątem wybrzuszeń i wycieków; 2. Proszę podać konfigurację komputera z uwzględnieniem modelu zasilacza; 3. Napięcia mierzy się MIERNIKIEM a nie programem. Pomiary programowe są niewiarygodne.
Zatkany tranzystor w stanie wyłączenia to nie to samo co rozwarte styki wyłącznika czy przekaźnika. Tranzystor to nie problem, nie popłynie przez niego nawet 0,1uA, ale mikrokontroler który ma robić sto różnych innych rzeczy i przy okazji sterować załączaniem zasilania i odbierać sygnały z pilota, już trochę pobiera. Dawne telewizory były znane z tego...
Przede wszystkim obejrzeć kondensatory elektrolityczne na płycie głównej oraz w zasilaczu: spuchnięcia, kolorowe wycieki, itp.
W uzupełnieniu postu kolegi Logan : proszę obejrzeć kondensatory na płycie głównej, karcie graficznej i w zasilaczu (wybrzuszenie, wycieki).
Najprościej otwarcie obudowy zlokalizowanie sekcji zasilacza i weryfikacja kondensatorów. Najpierw wizualna (wycieki, spuchnięcia) , ewentualnie pomiary tętnień napięć na nich podczas pracy.
Proszę obejrzeć kondensatory elektrolityczne na płycie głónej, karcie graficznej i w zasilaczu zwracając uwagę na spuchnięcia i kolorowe wycieki. Czy płyta główna była "od zawsze" zasilana przy pomocy tego zasilacza?
Witaj. - Oceń stan kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej (czy są wypukłe, mają widoczne wycieki?) - Zmierz napięcia zasilacza, jeśli masz inny zasilacz podstaw go w zamian do testów - Wyklucz uszkodzenie RAM (przy uszkodzeniu pierwszych komórek pamięci taki komunikat również może występować). Masz dwie kości pamięci, wyjmij jedną z nich...
Kolego mwwd , zajrzyj wreszcie do tego swojego zasilacza, odkurz go i przyjrzyj się kondensatorom elektrolitycznym, czy nie spuchły i czy nie ma z nich jakichś wycieków.
Masz wyjątkowy talent do mętnego pisania. Ale na wszelki wypadek: 1. podaj konfigurację komputera z uwzględnieniem modelu i producenta zasilacza 2. czy kondensatory płyty głónej nie mają wybrzuszeń i wycieków? 3. jw tylko dotyczy wnętrza zasilacza. 4. podaj modele obu dysków twardych.
Kondensatory w stanie bardzo dobrym, nie ma żadnych wycieków ni nic. Zasilacz: Corsair VS 450 * testowane na drugim zasilaczu i to samo* Procek: AMD Phenom 8450 Płyta główna: GIGABYTE GA-M52L-S Dodano po 36 Ram: Good ram 2gb x2
Nie sądze, że ten zasilacz ma 9 lat ! W związku z tym raczej obstawiam uszkodzone kondensatory na płycie (spuchnięte, z wyciekami elektrolitu) !
1. Proszę spróbować zastąpić posiadany zasilacz innym - na próbę. Jaki kolega posiada aktualnie zasilacz? 2. Jak wygądają kondensatory elektrolityczne na płycie głónej: spuchnięcia, wycieki? 3. Jak wyglądają kondensatory elektrolityczne wewnątrz zasilacza?
O takim drobiazgu jak napęd optyczny kolega raczył zapomnieć? Podany objaw wydaje się wskazywać na problem z zasilaniem. Proponuję: 1. odłączyć napęd optyczny od komputera i sprawdzić, czy objaw również wystąpi; lub 2. sprawdzić zachowanie sie systemu na innym zasilaczu (mocniejszym). Nie od rzeczy byłoby otwarcie zasilacza i sprawdzenie, w jakim stanie...
dgk , otwórz zasilacz i obejrzyj kondensatory elektrolityczne (spuchnięcia, wycieki). A najlepiej zrób dobrą fotkę wnętrza i ją nam pokaż.
1. Podaj konfigurację komputera uwzględniając model zasilacza. 2. Obejrzyj stan kondensatorów elektrolitycznych płyty głównej (spuchnięcia, barwne wycieki). 3. J.w. ale w odniesieniu do zasilacza. Najlepiej będzie jak umieścisz dobrą fotografię płyty głównej i wnętrza zasilacza, to spróbujemy sami ocenić.
Cześć Chciałbym spróbować naprawić zasilacz LED'ów widoczny poniżej: https://obrazki.elektroda.pl/8854588500_... https://obrazki.elektroda.pl/4575846600_... https://obrazki.elektroda.pl/1687349800_... W urządzeniu do transformatora docierają 322V. Na elektrolitach za transformatorem są 52V. Podejrzewam...
No to może jakieś dalsze wskazówki gdzie i co dalej szukać? kondensatory po stronie zimnej myślę że są sprawne, bo nie widać na nich żadnych oznak wycieków ani wybrzuszeń. Pozdrawiam J.K.
1. Czy kondensatory elektrolityczne na płycie nie są spuchnięte i czy nie ma z nich wycieków? 2. To samo odnoście zasilacza. 3. Podaj oznaczenie zasilacza. 4. Czy jesteś pewien poprawności montażu chłodzenia procesora?
Wiadomo, zasilacz - pomiary napięć + kondensatory na płycie i w zasilaczu ("spuchnięcia", wycieki itp.). Było o tym w setkach postów. No i jak chcesz pomocy, to podaj pełną konfigurację komputera, niezaszkodzą też informacje o chłodzeniu, temperaturach, systemie, ustawieniach CPU i RAM.
Objaw wydaje się wskazywać na uszkodzone kondensatory. Proszę obejrzeć kondensatory na płycie głównej, czy nie są "spuchnięte" i czy nie ma barwnych wycieków. Proszę również podać nazwę zasilacza i jego producenta.
Dziękuję kazikowi za szybkką odpowiedź jednak dokładnie nie o to mi chodziło. Bateria i zasilacz do kamery są sprawne. Chodziło o dalszy tok postępowania bo kamera jest całkowicie martwa. Brak napięć na wyjściu płytki power (dd-80 p). Nie wiem jakie to mają być napięcia i czy w/w płytkę można sprawdzić osobno oddzielając od płyty głownej (vc-167p)....
W tych Amstradach były bardzo kiepskiej jakosci kondensatory elektrolityczne.Ten problem mogą robić kondensatory koło głowicy.Cena kondensatorów jest nieduża więc proponuje wymianę wszystkich , powinno to rozwiazać problemy z zakłóceniami wizji i fonii.W zasilaczu warto sprawdzić czy kondensatory nie mają wycieku elektrolitu.
1. Podaj konfigurację komputera wraz z modelem i producentem zasilacza. 2. Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głónej: spuchnięcia, wycieki. 3. Jak punkt 2 tylko dotyczy wnętrza zasilacza. 4. Sprawdź czy działa układ chłodxzenia procesora i czy radiator nie jest zakurzony.
Przeczytałem co koledzy doradzają w sprawie naprawy lampy. Z większością propozycji nie zgadzam się. Te kondensatory są połączone szeregowo po dwa w grupie. Sa to kondensatory gromadzące energię wyzwalaną przez palnik. Zasadą działania tej lampy jest zmiana mocy błysku poprzez zmianę napięcia na tych kondensatorach. Kondensatory te ( dwa połączone szeregowo,...
Zasilacz jest dobry Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Obejrzyj dokładnie stan kondensatorów elektrolitycznych (spuchnięcia, wycieki) na płycie głównej oraz w zasilaczu. Objaw wydaje się być charakterystyczny dla wadliwych kondensatorów.
Czy kondensatory elektrolityczne na płycie głównej nie są "spuchnięte" i czy nie ma z nich wycieków? Proszę podać producenta i model zasilacza. Czy możesz sprawdzić miernikiem napięcia wytwarzane przez zasilacz? Jaki Windows?
Kiedyś naprawiałem mikrofale zawodowo i w mojej karierze spotkałem się z takim zachowaniem w 2 przypadkach: 1. wyciek mikrofal tak duży, że po starcie magnetronu resetował się sterownik - rzadko 2. uszkodzenie/przeciążenie/brak obciążenia przetwornicy, która jest na bieżąco kontrolowana przez sterownik. Próbowałem przerobić taką przetwornicę na regulowany...
Obejrzyj kondensatory płyty głównej i zasilacza, czy nie mają wybrzuszeń oraz kolorowych wycieków.
W tym odbirniku bardzo często wycieka elektrolit w zasilaczu(ten najwiekszy na 385V)musi być na nim ok.300V,jeżeli będzie mniej-do wymiany.
dopiero po 3-4 wyłączeniu i włączeniu pojawia się normalny proces rozruchowy. Objaw charakterystyczny dla uszkodzonych kondensatorów elektrolitycznych, bądź na płycie głównej, bądź (a najprawdopodobniej przede wszystkim) w zasilaczu. Obejrzyj je pod kątem wybrzuszeń i wycieków. Co ze sprawdzeniem z innym zasilaczem? Nie masz żadnego kolegi w okolicy?
Z mojego doświadczenia chieftec 400w chyba już 12-13 letni, przez kilka lat z gtx 1070 podkręconym i i7 2600k(at)4.5ghz, po tych 13 latach padł kondensator i komputer uruchamiał się po minucie od włączenia listwy, albo się nie wyłączał sam do końca, winowajcą był ten jeden słynny kondek 1500uF 16v który rzeczywiście okazał się spuchnięty i z wyciekiem,...
Proponowałbym wymienić elektrolity w zasilaczu zwróć szczególną uwagę na wycieki elektrolitu ma płytkę.
czyli wez schemat i tam jest c1001 lub c919 obejrz czy nie ma przy nich "wycieku" a z kondensatorem w zasilaczu to jak zmierzysz napiecia pod obciazeniem to zobaczysz czy faluje lub spada jesli to ci nic nie mowi to ..... papa
Niektóre płyty tak mają, że nie gaszą diod Czytaj dokładnie: wczesniej zawsze gasnela a teraz nie 1 Podaj model zasilacza; 2. Obejrzyj stan kondensatorów elektrolitycznych na płycie głónej i w zasilaczu (spuchnięcia, wycieki); 3. Czy nie grzebałeś w BIOS-ie bezpośrednio przed pojawieniem się tego zjawiska?
Pisałem, że mnie przy takiej akcji, jak doszczętne rozładowanie baterii ponowny start był/jest możliwy dopiero po odłączeniu zasilacza od sieci i jednocześnie zasilacza od laptopa na kilka sekund (testowane na 2 oryginalnych zasilaczach.
1. Obejrzyj płyte główną szukając kondensatorów elektrolitycznych ze spuchnięciami lub z barwnymi wyciekami. 2. To samo dostyczy aktualnie używanego zasilacza. 3. Jaki był model zasilacza zamiennego? 4. Czy masz multimetr i czy potrafisz się nim posłużyć? 5. Dlaczego - nie mając pojęcia o naprawach komputerów PC - zabierasz się za grzebanie w nieswoim...
buderus wyciek delonghi wyciek nivona wyciek
radio grzać końcówka korpus palnika blaze sterowniki
zapchany odpływ skroplin adobe photoshop
Silvercrest SKMP 1300 D3 - demontaż modułu elektroniki sterującej silnikiem Gdzie kupić bezpiecznik do subwoofera Logitech Z-5500?