- przedwzmacniacz - C109/C209 - 0,47u daj nowy i identycznych parametrach (od większej pojemności przedwzmacniacz może się przesterowywać od zbyt silnego sygnału na wejściu) ogólnie nie wiem jak się zachowa przedwzmacniacz po zmianie kondensatorów na większe. Możesz spróbować zmienić poniższe na 3,3u/16v i posłuchać jak gra po zmianach. Jeśli będzie...
Ale wracając do tematu Jeżeli masa jest wspólna tych dużych kondensatorów to skąd ta różnica w napięciach. a na pewno mierzę dobrze. ( wystarczy przenieś minus multimetru z jednego kondensator na drugi dotykając tego samego bezpiecznika). W poście #7 napisałem gdzie jest masa (i jest wspólna). Czytałeś? Zerknąłeś na schemat? Zwróć uwagę, że 1 z tych...
Obwód sterowania wentylatorem do kontroli (wymiana elektrolitów).
Dobrym rozwiązaniem byłaby wymiana wszystkich elektrolitów w przetwornicy. Może dlatego nie startuje.
Napięcie zasilania zostało podniesione o ponad 17%. To dużo. Sprawa elektrolitów to błahostka (wymiana i już), a co z zasilaniem wzmacniacza mocy? Zmienią się też punkty pracy elementów dyskretnych.
Witam A czy nie lepiej przy pomocy jakiegoś laptopa z dzielnikiem napięcia w programie analizującym charakterystykę sprawdzić gdzie jest zjadany ten dół generując szum różowy ewentualnie gdzie dochodzą duże zniekształcenia posługując się jakimś programem oscyloskop przy puszczeniu czystej sinusoidy?
Witaj! Trzeba sprawdzić zasilania, również przedwzmacniacza i tranzystory w końcówkach mocy. Dobrze podłączyłeś źródło sygnału i przełączyłeś wejścia? Jeśli się nie znasz to idź do specjalisty bo to porządny sprzęt. Pozdrawiam. Dodano po 1 Jeśli sprzęt długo leżał to może być konieczna wymiana niektórych elektrolitów.
Poza tym dym z tego rezystora poszedł prawie natychmiast. To jest dwójnik RC tłumiący sygnał wyższych częstotliwości, które powstają gdy wzmacniacz zamienia się w generator, krótko pisząc - kiedy się wzbudza. Zwany również obwodem Zobla. Skoro rezystor się pali to znaczy, że albo kondensator jest zwarty albo wzmacniacz się ostro wzbudza.
Witam! Wymana kondensatorów elektrolitycznych ma sens tylko wtedy, gdy są uszkodzone lub niesprawne, a nie "na wszelki wypadek". Zamiast 100uF/25V możesz wstawić 220uF/50V, nie zauważysz różnicy! W tym miejscu (płytka z filtrami) te kondensatory tylko fitrują zasilanie, ich "nie słychać"! Kondensatory elektrolityczne do sprzętu powszechnego użytku miały...
Można szukać gdzieś braku masy, np. przy potencjometrach lub zimny lut na którymś z kondensatorów. Obejrzeć druk dokładnie. Czasem jakiś ceramiczny jest uszkodzony i warto od strony druku przyłożyć drugi i słuchać czy coś się zmienia. Oczywiście chodzi o te, które idą do masy. W podobnych sytuacjach zawsze oddzielałem wzmacniacz końcowy od reszty, aby...
Witaj, naprawiłem trochę sprzętów grających typu wzmacniacz, amplituner, radiomagnetofon, radio przenośne, zazwyczaj do wymiany były typowane niektóre kondensatory elektrolityczne, foliowych nie wymieniałem, chyba że były uszkodzone mechanicznie to tak, zdarzały się uszkodzone elektrycznie ale bardzo rzadko.
Ja miałem przypadek z klikaniem przekaźnika ale w innym wzmacniaczu, jaki to był już nie pamiętam . Pomogła wymiana elektrolitów w zasilaniu.
witam spalone masz tranzystory sterujace na płytkach wzmacniacza mocy sa tam albo BD139/140 albo w starszych wersjach BC211/313 Pozdrawiam P.S. wymiana elektrolitów tez byłą by wskazana, moze nie poprawi to słyszalnie brzmienia wzmacniacza ale po latach te kondensatory robia sie bezuzyteczne
Posprawdzaj dokładnie zasilacz - może diody prostownicze niedomagają. U każdego buczy SUB jak się ściszy. Możesz spróbować dołożyć dodatkowe elektrolity filtrujące.
Nie możliwym jest by kondensatory Elna for audio się wylały i to dopiero po 20 latach. Wymiana zupełnie bez celowa.
Wg mnie dopóki działa i nie wykazuje żadnych cech uszkodzenia/nieprawidłowego działania, wymiana jakiegokolwiek (poza ewentualnie elektrolitami jak wspomniał jeden z Kolegów) elementu jest niekonieczna.
Jeśli już o tuningu mowa to polecam dla własnej satysfakcji zamontować diodę sygnalizującą o załączeniu przekaźnika kolumn i gotowości wzmacniacza do pracy - jest na nią oryginalne miejsce pomiędzy wskaźnikami wysterowania kanałów. Wiem, że to drobiazg i nie wpływa na pracę wzmacniacza, ale czasami mała rzecz potrafi cieszyć.
To wskazuje że oprócz wymiany elektrolitów coś jeszcze zostało zrobione (popsute), intencjonalnie lub nie albo wymiana tych elektrolitów została przeprowadzona nieprawidłowo ale tak to już jest kiedy się coś wymienia bez potrzeby.
Znając życie sama wymiana tranzystorów na radiatorze nic nie da, spalą się zaraz po ponownym włączeniu wzmacniacza. Wymiana elektrolitów dla samej wymiany też jest niepotrzebna i może narobić więcej szkody niż pożytku. Fajny motor
Nie piszesz czy to się dzieje w obydwuch kanałach. Prawdopodobnie coś się wzbudza i odświerzenie pojemności może pomóc, w każdym razie wymiana elektrolitów w wzmacniaczu mocy i przedwzmacniaczu na pewno nie zaszkodzi.
Na szybko zostaje wymiana elektrolitów w przed wzmacniaczach , wymień po prostu je wszystkie.
Serwsuję sporo tego sprzętu i mogę stwierdzić ze w wiekszości przypadków Twuj werdykt jest trafny. Na początek zamień miejscami końcówki mocy, jeżeli uszkodzenie nie powędruje za końcówką to wymiana elektrolitów we wzmacniaczu wstepnym. Życzę sukcesów Czesław.
Jakie elektrolity zastosować w starym wzmacniaczu? Czy droższy Nichicon jest rzeczywiście lepszy niż jakiś chińczyk? Chińskie "Chengx" się nie nadadzą?
Pokaż płytę wzmacniacza. Miałem podobny to końcówka mocy była Quasi Komplementarna i pomogła wymiana tranzystorów sterujących + pobliskie elektrolity.
Irytowała mnie konieczność składania za każdym razem źródła zasilania o wartości kilkuset woltów i zabawa dwoma miernikami i autotrafem aby uformować stary kondensator elektrolityczny, więc stwierdziłem, że warto wykorzystać nowoczesną technikę, aby stworzyć coś co uformuje kondensatory samo, na zasadzie odpal i zapomnij. I tak powstało to urządzenie,...
Jeżeli do TV jest podłączona antena ze wzmacniaczem,to często podobny efekt daje wyschnięty elektrolit w zasilaczu anteny.
Identyfikacja diod po kolorach jest mało wiarygodna. 1N16 - niski numer wskazuje bardzo starą diodę z lat 50-60 ub.w, co w tym wzm. nie mogło mieć miejsca. Chcę je wymienić, bo płytka dookoła wygląda na przypaloną, może po tym (plus wymiana elektrolitów) wzmacniacz przypomni sobie czasy dawnej świetności ;) Z góry dziękuję. Tak więc nie wiesz czy uszkodzone...
Na końcówkę wzmacniacza tranzystorowego jest tylko jeden dobry sposób - wymiana wszystkich półprzewodników i elektrolitów. Po ich wylutowaniu sprawdź wszystkie oporniki. Tranzystory i diody koniecznie sprawdź przed wlutowaniem. Rzuć okiem na wątek: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic61... Jest tam opisany podobny problem.
Hmm, ja na początek zabrał bym na tapetę płytkę kineskopu, poprawa zimnych lutowań wymiana elektrolitów w zasilaniach wzmacniacza RGB i preampa ( nie mam schematu więc nie wiem czy wzmacniacz zrobiony jest dyskretnie czy na tranzystorach), wymiana pojemności sprzęgających i innych w torach RGB. Pozdro.
Niestety, wymiana elektrolitów nie pomogła, wymiana tl494 i tranzystorów kluczujących też nie :(
Przy sprzęcie za 30 tyś nie odczuje różnicy w mojej opinii i po testach przeprowadzonych osobiście uważam że kable to spora ściema. Założę się że jeśli zamienię gościowi kable nie pozna różnicy które są lepsze. Sprawdzałem na 4 rodzajach kabli i cambrigeaudio wzmacniaczu osoby nie wiedzące które kable są wpięte nie potrafiły wyczuć różnicy.Testowałem...
Wymiana elektrolitów w obwodzie wzmacniacza nie pomogła. Poprawienie lutowania wszystkich elementów w układzie mute i mute 2 rozwiązało problem ale do tego żeby usunąć usterkę potrzebowałem schematu. Za pomoc dziękuję mini wieża naprawiona.
Czy ten wzmacniacz działa normalnie?
Wiesz było już sporo dyskusji na temat wymiany elektrolitów. Owszem wymiana podeschniętych jak najbardziej ale w takim wzmacniaczu jak znajdziesz jeden to będziesz miał wielkie szczęście.
wymien wszystkie elektrolity a zaoszczedzisz sobie przykrych nie spodzianek.po20 latach az sie prosi o zmiane.a bedzie drugie 20 pracowal b.problemu.zwlaszaccza ze elektrolity owczesne z przed 20 lat byly nie najleprzej jakoscii!!Powodzenia!!
Witam! jest to chasis GA200 schemat masz tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Wzmacniacz małej czestotliwości jest zbudowany na TDA 7480, na poczatek sprawdź zasilanie na 14 nóżce powinno być +16V. Możesz dla próby zamienić wejścia jednego wzmacniacza z drugim , schemat jest rewelacyjny to nie powinieneś mieć problemu....
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Wzmacniacz naprawiony, pomogła wymiana elektrolitów na płytce zasilacza. Co ciekawe, zaczęło działać również zdalne sterowanie, które od jakiegoś czasu było martwe.
Z problemem poradziłem sobie już dawno. Układ protect wariował gdyż po odłączeniu zabezpieczenia nadprądowego problem zniknął, do końca nie wiem co z nim było nie tak, wymiana elektrolitów nie pomogła. Wzmacniacz sprzedany, temat zamykam. Pozdr
Wymiana elektrolitów napewno nie pomoże :).Ten wzmacniacz ma słabe pasmo i nic tego nie zmieni. Pozdrawiam.
Witam. WujekWszystkoZlo Ja nie mówię że wymiana kondensatorów/isostatów/potencjometrów/k... itp nic nie da. Czasem tak, ale do tego muszą być spełnione jakieś warunki.... Chodzi mi o to że coraz częściej na elektrodzie wymiana elektrolitów w zasilaczu wzmacniacza jest lekarstwem na wszystko... Pozdrawiam.
Widzę że ten wzmacniacz to zabytek z lat '70. Japonia miała spore trudności z jakością i awaryjnością półprzewodników na początku ery tranzystorowej. Radziłbym jednak sprawdzić stan kondensatorów elektrolitycznych, zwłaszcza pod względem impedancji i ESR. Wygląda jakby któryś kondensator w zasilaniu przerywał pod wpływem większego prądu. Trochę dziwne...
Witam! Jaki jest cel tej wymiany? Czy potrafisz pomierzyć charakterystyki wzmacniacza (przed wymianą i po wymianie)? Czy masz odpowiednie przyrządy? Czy masz świadomość, że im doskonalszy wzmacniacz, tym "mniej zauważalny"?
dziekuje za informacje, mam tylko pytanie, bo z tego co widzialem tylko ten jeden elektrolit wylal , czy wymiana i czyszczenie w serwisie to droga sprawa?
- Czyli według twojej teorii wraz ze wzrostem ESR maleje nachylenie zbocza filtra bo rośnie stała RC ale w rzeczywistości w kondensatorach elektrolitycznych nigdy nie mamy do czynienia z samym wzrostem ESR przy stałej pojemności. Nie ma tu żadnej mojej teorii, nie napisałem nic takiego, bo to by była nieprawda ESR jest główną przyczyną stratności,...
Witam Wymiana elektrolitów w zasilaczu jest wskazana, a pojemność im większa(w granicach rozsądku i wytrzymałości prostownika) tym lepiej. Miejsce na inne elektrolity jest. Jeśli coś strzeliło ale dalej gra to może odpalił 0,1uF na wyjściu głośnikowym -jego brak nie wpływa na funkcjonowanie a poprawia parametry przy obciążeniu indukcyjnym. Marek WS503
I gratuluję sukcesu. Co prawda te kable 2,5mm2 to spora przesada, ale ... kto bogatemu zabroni? I nie pisze tego ironicznie - kabel 2,5mm2 jest ciężki. Dużo cięższy od 0,75mm2 a konektory na głośnikach stosunkowo delikatne... Dziękuje :) wiem że chyba trochę przesadziłem z tymi kablami, zacisnąłem na konektory plus pocynowałem na zaciśnięciu więc solidnie...
Nie wiem jaki wpływ na dźwięk ma wymiana elektrolitów w odtwarzaczu CD skora za brzmienie odpowiedzialny jest wzmacniacz. No ale kto bogatemu zabroni. Co do kondensatora to o ile ścieżki na jego padach są grube to można spróbować poszerzyć/rozwiercić otwory. Wrzuć zdjęcie od spodu PCB, ale bezpieczniej moim zdaniem będzie dolutowanie dłuższych wyprowadzeń...
Witam, skoro kondensatory "wylaly" to obejzyj dokladnie plytke i okolice, w sarszych elektrolitach przekladki byly nasaczane dosc silnymi roztworami kwasow, mozesz miec korozje okolic. Skoro to 40 letni wzmacniacz z takimi objawami to zanim go wlaczysz dokladnie posprawdzaj wszystko. Pozdrawiam
Mam pytanie odnośnie dużego kondensatora 2x4700uF we wzmacniaczu, czy wymiana jego na dwa nowe elektrolity da jakiś pozytywny efekt? Wzmacniacz czasami podczas dłuższej pracy cichnie i włączenie go ponownie czasami pomaga.
sprawa załatwiona, zimny lut na układzie wzmacniacza
Tranzystory do pomiaru trzeba wylutować z płyty, diody - jedną z nóżek. Po ich wylutowaniu można mierzyć rezystory - nie będzie wpływało na wynik jakieś złącze tranzystora czy dioda (tym bardziej uszkodzone). Kilka elektrolitów zawsze warto wymienić - pomiar ich nic nie daje (pod napięciem mogą zachowywać się inaczej), a wymiana poprawi parametry (głównie...
Wymiana elektrolitów na większe pojemności teoretycznie wnosi poprawę w parametry wzmacniacza... w praktyce ciężko zauwazyć różnice między 4700 a 6800uF. Wymiana elektrolitów ma sens tylko w przypadku wysuszenia poprzedników (z racji czasu).
Wymiana wszystkich elektrolitów przyniosła poprawę.
Czyli - jeśli skorupka - to nic nie wylane, a kondensatory już na pewno nie. Zaschnięty klej i nic więcej. Kolega jak widzę z tych, co to braki doświadczenia i podstawowej wiedzy usiłują nadrobić zaangażowaniem. Zapamiętaj więc na całe życie : Zanim ocenisz coś że należy wymienić pomyśl i użyj miernika. To że coś jest stare nie musi oznaczać od razu...
Jak na akumulator to wzmacniacz samochodowy. Jaki chcesz, bo im głośniej bedziesz grał tym krócej będziesz grał :P No niestety twoje wymagania są dość duże niestety alkumulator żelowy ba kwasowego samochodowego nie polecam ryzyko rozlania elektrolitu .... Może jak kilku z was weźmie akumulatory do plecaka i jak jeden się rozładuje to wymiana. Kombinuj...
skup się na wzmacniaczu wizji, ta wymiana elektrolitów to jakaś opsesja u niektórych naprawiaczy.
Natrafiłem na programik RMAA czy domowym sposobem z "grubsza" przetestuje wzmacniacz? Czy szkoda czasu?
Mam takie pytanko czy w calym wzmacniczu powimieniac elektrolity na zwykle czy zastosowac tantalowe ?? I czy rezystory metalizowane poprawia barwe dzwieku ?? dzieki za wszelkie odpowiedzi pozdrowionka
ok. działa pomogła wymiana elektrolitów
BDP282 to za słaby tranzystor aby tam był. Jak masz BDP284/283 (lub BDP286/285) to wymień na takie lub BD911/912 ale może być problem z wzbudzaniem się wzmacniacza.
Najlepiej wziąć słuchawkę wysokoomową do ręki i śledzić kolejne stopnie wzmacniacza. Metoda prosta i skuteczna.Skłaniam się ku opinii bemo1-kondensatory elektrolityczne-wepnij się słuchawką przed i po elektrolitach, jeśli różnice poziomu sygnałów będą duże to odpowiedź jasna
Jaka antena , jeżeli ze wzmacniaczem to w zasilaczu wymiana elektrolitu . Sprawdź jak idzie przez AV .
W kondensatorach elektrolitycznych jest aluminium przewleczone wartwą papieru nasączanego m.in. boraxem. Opornik zostaw, bo jak nie jest brązowy, znaczy, że utrzymał opór. W koncu powstanie wodór, elektrolit wyparuje jak chcesz zmierzyc mozesz do kondensatora podpiąc opornik np 1000ohm i źródło napiecia np 10V i policzyc stoperem po jakim czasie napiecie...
po pierwsze to sprawdzałem napięcie i się zgadzały jest -34 i +34 a gniazda na pewno mają być w ten sposób jak napisałem podłączone bo było na schemacie , a wzmacniacz ma minimalną impedancje bo może działać albo 1x60W 4ohm lub 2x30W 8ohm jest tak napisane przy samych gniazda wzmacniacza więc wszystko się zgadza co napisałem
witam po zakupie takiego wzmacniacza może nawet nic nie będziesz musiał robić za ruskie tranzystorki można zastosować np bd249c (i 250c jeśli komplementarny) - ruscy stosują często kd502/3 które mają lepsze parametry od 2n3055 ew wymiana elektrolitów to niewielki koszt pozdrawiam
robie wzmacniacz wc Trochę biedny ten układ jak na wzmacniacz w.cz. A zwłaszcza tranzystor. Nie ma sensu wymieniać kondensatora na inny niż elektrolityczny. Można z nim dać równolegle jakieś >100nF. Ten układ wnosi większe zniekształcenia niż elektrolit ma ułomności.
Mam 3 i w zależności od typu miernika i pojemności baterii pokazują każdy coś innego. I nic ci to nie mówi? Kupisz 4 i będziesz miał 4 różne odczyty, taka specyfika pomiarów. A i tak ci pomiar nic nie da, bo np. kondensatory w falowniku silnikowym 3F nie będą działać dobrze, dopiero wymiana na nowe uzdrowi falownik. Rzuciłem okiem na falowniki i jakie...
A sprawdzałeś symetrię napięć? Spróbuj zasilić układ z innego zasilacza. Kiedyś miałem problem z elektrolitem w filtrze.
"Wydajność" czyli w praktyce - moc wyjsciowa zależy (przy prawidłowej konstrukcji) tylko od 2 parametrów: napięcia zasilania i oporności obciążenia. Wzór (przy założeniu, że tranzystory wyjściowe dadzą się wysterować do 1V na C-E) jest taki: Pwy= (Uzasil - 2V)^2/8*Robc (znaczek ^2 oznacza "do kwadratu"). Drugie wyjście: zastosowanie wzmacniacza w układzie...
Witam! Na początek zimne luty w torze fonii. Sprawdź zasilanie wzmacniacza i sam wzmacniacz (końcówka). Nie zaszkodzi wymiana elektrolitów. Pozdrawiam.
Elektrolity do wymiany wyschły nie mają pojemności.
Czyli najlepszym wyjściem była by wymiana wszystkich (na zaś) elektrolitów? I chyba tak zrobię dla spokoju na dłuższy czas.
Jeśli chodzi o wymianę czegokolwiek to sensowna jest wymiana elementów które są uszkodzone a nie dlatego że stare. Jeśli trzeszczy potencjometr to należy go oczywiście wymienić lub próbować wyczyścić. Czasem to pomaga a czasem nie. Jest to zależne od tego czy trzeszczy w wyniku zabrudzenia czy w wyniku wytarcia scieżki oporowej.
Zarówno ELNA jak i Matsushita (Panasonic) są jednymi z najlepszych producentów kondensatorów na świecie, tak więc ich jakość jest na wysokim poziomie. Nic tutaj nie zmieniaj. w takim razie OK. Dzięki za porady. Wzmacniacz gra naprawdę wyśmienicie.
Dobra to może jaśniej się wypowiem: wymiana elektrolitów nie jest jednoznacznym (jedynym) antidotum na naprawę sprzętu mcz ale nikt tu nie jest w stanie definitywnie rozsądzić kiedy dany wzmacniacz (przedwzmacniacz) wymiany elektrolitów wymaga-nie mając sprzętu u siebie na warsztacie.
Dziękuję za pomoc;) Wymiana tranzystorów załatwiła sprawe, zastosowałem BD911/BD912 produkcji Philips. Dodatkowo wymieniłem równierz część elektrolitów. Niedługo wezmę się za resztę+ elektrolit w zasilaniu. Pozdrawiam Mariusz.
Ciężko cokolwiek powiedzieć nie widząc maszyny ale na wstępie: 1. czy enkoder jest na silniku, czy może sprzęgnięte z silnikiem w inny sposób? (sprawdziłbym sprzęgło) 2. sprawdziłbym przewody podłączeniowe, zdemontował, delikatnie naciągnął i pomierzył (w celu sprawdzenia ewentualnych przełamań) 3. posprawdzałbym wszelkie elektrolity w układzie sterowania...
Schemat np. tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Na początek luty na płycie do poprawki - im dokładniej (więcej), tym lepiej. Warto zwrócić uwagę na obwód żarzenia kineskopu. Następnie - oba małe elektrolity po stronie pierwotnej zasilacza do wymiany. Dalej - pomiar napięć na wyjściach z zasilacza i trafopowielacza. Wskazana...
Wymien kondensatory w wzmacniaczu - elektrolity (sprawdz przed wymiana).Najpierw sprawdz czy glosniki nie maja podartych membran -tzn resorow oraz sprawdz ich dzialanie na innym sprzecie .
wymiana wszystkich elektrolitów, potencjometru głośności, czyszczenie ogólne oraz dokładne selektora źródła, dobór rezystorów do ustawienia prądu spoczynkowego, soundtrack Django ;)
Witam. Jeżeli w tej antenie siatkowej masz podłączony wzmacniacz, to właśnie on jest winien, ponieważ jest przesterowany na wejściu. Czasami również zasilacz (do wzmacniacza) wprowadza pasy na ekranie. Wymiana elektrolitów w zasilaczu. Pozdrawiam.
Jeśli zamiast 8 ohmów dasz 4 ohmy, to masz moc 2 razy większą, więc też trzeba dać transformator o 2 razy większej mocy i 2 razy większy radiator. Sama wymiana tranzystorów na mocniejsze nic nie da, tranzystory w końcówce "zniosą" najwyżej 12W mocy wydzielonej w 1 tranzystorze przy 100cm2 radiatora dla 1 tranzystora (bez wentylatora). Jeśli musisz wydzielić...
Witam ! Jeżeli masz antenę siatkową ze wzmacniaczem to wymiana elektrolitu w zasilaczu . Jeżeli nie antena to jak masz to podstaw moduł P.Cz. Jak nie masz to spróbuj pokręcić delikatnie filtr F 104 1/4 obrotu w lewo potem 1/4 obrotu w prawo jeżeli nie pomorze to wróć do pozycji pierwotnej .
To nie potencjometry, stawiam na tranzystory , jeśli masz to wstaw nowe w tym kanale. Jeśli wzmacniacz jest b.stary to wymień i elektrolity bo wysychają często i wtedy wzmacniacz nie gra równo w obu kanałach.
Witam ! Otóż zastanawiam się nad zmianą sprzętu. Chciałem się zapytać czy warto. Posiadaczem w/w kolumn będę pod wieczór dnia 24 grudnia. :) Mam na razie Tosce i ZG30C115 i chciałem się dowiedzieć czy lepiej inwestować w lepszy amplituner/wzmacniacz czy odszykować Tosce (wymiana tranzystorów i elektrolitów w przedwzmacniaczu). Jakby co w najgorszym...
mozliwe ze jeden elektrolit sie nadwerezyl i sieje zaklocenia????
Ja swojego czasu dostałem wzmacniacz Dynamic Speaker DA4140 i z racji że w zasilaniu elektrolity całkowicie wyschły,postanowiłem wymienić od razu wszystkie jakie były możliwe...po kilku godzinach roboty powstał całkowicie nie ten wzmacniacz,dzwięk diametralnie się zmienił i wzmacniacz zaczął po prostu grać a nie dudnić i skwierczeć.
Mam wzmacniacz i przedwzmacniacz ale poprawek już nie mam. Więc mam prośbe : jeśli ktoś może opisać poprawki do tych schematów byłbym wdzięczny
To tylko teoria i mało prawdopodobna. Gdy radio upadnie, lub długi czas pracuje w mobilu to może zdarzyć się, że ferryty w kubeczkach zmieniają połorzenie. Ktoś musiałby nimi wcześniej namiętnie kręcić żeby gwint się wyrobił i latały, ale już się z tym spotkałem. PS. A to "ściszanie" ma charakter zanikania samego przekazu względem szumu czy ściszanie...
doszedłem, że wina musi leżeć w zestrojeniu lub czymś koło tego, podłączając zewnętrzne źródło dźwięku radio gra głośno jak szalone, czy to może być za słaba moc wzmacniacza w. cz? Prosze o podpowiedzi i poprawienie wrazie co
Jedyne wyjście było takie aby znaleźć dostęp do innego, sprawnego urządzenia i porównać elementy. Może komuś na przyszłość się przyda taka rada: wystrzelone elektrolity w zasilaczu powodują awarię stabilizatora (oddzielna płytka na radiatorze uzbrojona w BD911) Bez stabilizacji napięcia zasilania, podgrzewają się rezystory szeregowe w wzmacniaczu sterującym....
Spróbuj wyczyścić przekaźniki Jeśli przekaźnik nie jest załączany i z napięć wynika że cewka nie otrzymuje napięcie to czyszczenie według Ciebie pomoże? kup nowe Co wskazuje na to że są uszkodzone? wymień elektrolity może pomoże. Najbardziej pomoże jeśli przestaniesz wypisywać bzdury. Wymienia się te elementy które są uszkodzone, wówczas taka wymiana...
Na podglądzie jest czysty lub zupelnie brak treści? -sprawadź jeszcze trafo wirowe pod dyskiem- przynajmniej przejścia a lepiej obejrzyj sygnał oscyloskopem na wy. wzmacniacza odczytu. Prawdopodobnie zobaczysz co drugi "pęczek".
Witam! To nie jest w cale takie proste, wiąże się to z podniesieniem napięcia, wiadomo, i z wymiana transformatora i elektrolitów, z wymianą końcówek i ich dołożeniem, to jest minimum, a jeszcze nie wiadomo, czy tranzystory na płytce, nie są wyżyłowane napięciowo, to i one też trzeba wymienić. Ale w twoim wypadku, jeżeli jest to końcówka 8 Ohm, to wystarczy...
Mialem kiedys podobny problem lecz w nieco innym wzmacniaczu choc sterownik mial ten sam w przetwornicy i pomogla wymiana elektrolitow w jego okolicy oraz kondensator przy transformatorze(nie elektrolit) nie pamietam wartosci ale bylo to pare nano.
Witam! Mam wzmacniacz diora ws-502, jak go nabyłem miał uszkodzonych kilka elementów, tj stabilizator TDA8138S (IC402) układ UCY7407N (UC702). układ TDA8138S wymieniłem na TDA8138, ponieważ z S nie mogłem zdobyć. Układ UCY7407N wymontowałem i jeszcze nic nie wstawiłem w to miejsce. Ponadto odłączyłem układ NE542 poprzez wylutowanie opornika R145, odłączyłem...
Jeżeli ktoś z odpowiadający napisze wymień kondensatory na stare to dziękuję proszę w ogóle nie pisać. Wymień kondensatory na stare. Skąd w ogóle to durne przekonanie że wymieniając od pały kondensatory cokolwiek się ulepszy? A teraz pokaż co było tam oryginalnie, a co wlutowałeś. Musiałbyś wymontować płytkę z przedniego panelu. Tam jest scalak odszyfrowujący...
Ja nie hejtuję. Szanuję że ogarniasz takie sprawy związane ze wzmacniaczami bo dla mnie to raczej obcy teren. Fajnie gdybyś robił pomiary przed i po wymianie elektrolitów. W sensie jak bardzo to wpływa na brzmienie oraz ogólne parametry techniczne wzmacniacza.
wzmacniacz dzialal przez chwile na napieciu ok 50v lub troche ponad moze kondensatory padly? No i tu zapewne mamy Twój powód usterki. Jeśli kondensatory były na niższe napięcie to oczywiście że mogły "paść" zalecał bym wymianę elektrolitów.
Sprawa ma się tak... Powiem tak... Co we wzmacniaczu zrobiłem: wymiana elektrolitów, wymiana pasty i 2 podkładek mikowych, wymiana diod LED w przedwzmacniaczu, poprawa lutów( wydawało mi się, że jest kilka zimnych lutów i ogólnie przeleciałem trochę płytkę lutownicą), wymiana przycisku. Niestety wzmacniacz nie ruszył. Zamiast bezpiecznika dałem żarówkę...
akumulator wymiana elektrolit panasonic wymiana elektrolit ferguson wymiana elektrolit
elektroniczna regulacja obrotów mondeo wtyczka drzwi zmywarka domyka
gramofon daniel obroty gramofon daniel
Ładowarka ZD-68(G)F Verto 50G144-14: Opis i Funkcje Chrysler Voyager 3.3 benzyna - regulacja luzu zaworowego