Cytat: Ograniczniki mocy dobiera się do mocy umownej, dlatego zmiana zabezpieczenia przedlicznikowego na większe niż określa to umowa jest niemożliwe bez wystąpienia o zwiększenie mocy umownej. Jeżeli nie chce Pan zwiększać mocy umownej, można zmodernizować instalacje za licznikiem zakładając ogranicznik mocy przed członem nadprądowo-zwarciowym. Przecież...
To wygląda na zabezpieczenie termiczne (termik) Jeśli na nim nic nie pisze to odczytaj z tabliczki znamionowej na silniku prąd pobierany podany w Amperach i kup termik o trochę większym prądzie ok 10 procent większy . Tu np można kupić https://www.piekarz.pl/33929-wylacznik-n... Wartość bezpiecznika musi być dobrana do prądu znamionowego...
Pokombinuj z 47µF z jednym i drugim wentylatorem
Parametry pasują. Ale to B przy zabezpieczeniu może być za słabe.
Te twoje wkręcane automaty to najgorsze dziadostwo i nie dziwię się monterowi z zakładu energetycznego. Chcesz mieć automaty? To pismo do zakładu i wymiana na zabezpieczenie nadpradowe typu S. W odpowiedzi od zakładu powinieneś dostać wytyczne kto ma to zrobić i jakich dokładnie zabezpieczeń trzeba użyć i koniec tematu.
Trzeba rozpołowic silnik. Rozkręcić śruby i wyjąć zabezpieczenie.
Układ pomiarowy w domu. Czyli moja rada z tymi dodatkowymi ogranicznikami odpada bo kabel jest Twój ale jest obwodem niemierzonym. Jedynym rozwiązaniem jest odcinkowa lub całościowa wymiana kabla.
Daj 10A zabezpieczenie.
Tylko to co zaznaczyłeś na zdjęciu to nie jest zabezpieczenie tylko przekaźnik impulsowy.
Sprawdź, czy na tych krytycznych parametrach nie przysiada ci napięcie zasilania, skoro na jednym kanale działa i nie wywala zabezpieczenie. Podepnij miernik pod zasilanie i obserwuj co się będzie działo.
Jest nierozbieralny. Aby sprawdzić czy to rzeczywiście woda, podepnij przewody z jego pominięciem. Jak przestanie wyłączać zabezpieczenie, to pływak do wymiany.
U mnie dość skutecznym zabezpieczeniem była fabryczna listwa zasilająca z dwoma bezpiecznikami rurkowymi WTA Prosta i skuteczna metoda, minus to wymiana bezpieczników.
To jest Twoje główne zabezpieczenie, więc wymiana będzie po Twojej stronie Skrzynka też jest po Twojej stronie, ewentualnie możesz się dogadać z pogotowiem, żeby Ci to zrobili za przysłowiową "flachę" jak przyjadą. Możesz zgłosić, że coś jest nie halo z instalacją to przyjada na oględziny. Wtedy grzecznie poprosić, aby to ogarnęli. 76.00 to głębokość...
No tak wymiana zabezpieczenia na zabezpieczenie o stopień większe rozwiązała sprawę. Szkoda tylko, że nikt nie zapytał o zdanie przewodów przez to zabezpieczenie chronionych. A szkoda, bo wtedy dowiedziałby się co one myślą o takim (najgłupszym z głupich) rozwiązaniu. Gratuluję krótkotrwałego zadowolenia z doskonale spieprzonej roboty.
Nie da się - tylko wymiana.
Zabezpieczenia niemal na pewno są na płytce maszynki, a akumulator Sanyo będzie jak najbardziej o.k. https://www.youtube.com/watch?v=D6H3KeWK...
Wymiana kondensatora oraz zabezpieczenie przepalonego miejsca pomogło . Tig działa.
Panowie po co te kłótnie,przecież autor napisał wyrażnie,że ściana się grzeje i tam tkwi problem. Wymiana instalacji z pewnością sprawę zakończy.
Zawór wystarczy wymienić na zwykły i po immo. Problemem jest tylko się do niego dostać, bo zasłania go kawał grubej niedemontowalnej blachy jako zabezpieczenie antykradzieżowe.
Wymiana czujnika temperatury nie jest zbyt skomplikowana. Należy spuścić nieco płynu chłodniczego. Czujnik ten znajduje się w króćcu wylotowym z głowicy silnika do chłodnicy. Wymiana czujnika: wyjmij zabezpieczenie, wyjmij czujnik, wstaw nowy, zabezpiecz. Uważaj by nie uszkodzić uszczelki. Napewno sobie poradzisz :D Pozdrawiam
Napięcie na IC-5 (lewy kanał) 14,3V a na IC-6 (prawy kanał uszkodzony) ponad 50V. Na czym? Ten układ scalony ma 8 nóżek. Wklej wycinek schematu i zaznacz na nim napięcia na poszczególnych nóżkach. Po co wymieniałeś tranzystory? Były uszkodzone, czy tak na wszelki wypadek? Dodano po 20 Przekaźnik dostaje napięcie 2x53,4 (więc się nie załączy) działa...
Usterka przekaźnika objawia się zanikaniem sygnału zwłaszcza podczas cichego słuchania a nie głośnego, więc wątpię żeby ta wymiana miała sens.
Wymieniłem zabezpieczenie przedlicznikowe z B20 na C20. Podczas wymiany, okazało się, że styki na dotychczasowym B20 były mocno pordzeewiałe. Odnośnie samej wymiany - w moim przypakdu ENEA kazała mi zrobić to na własną rękę.
czy to oznacza że wymiana tej grzałki uruchomi wyświetlacz i cały piekarnik? Bardzo wątpliwe . Raczej zadziałało zabezpieczenie - bezpiecznik (wersja optymistyczna ) lub uszkodzeniu uległ np zasilacz lub coś więcej (wersja pesymistyczna )
Nic, jedyne trwałe wyjście to wymiana wtyku na wiązce i wkładu lampy + zabezpieczenie połączenia chemią. Pomoże też zadbanie o to, żeby w aucie było sucho.
To jest zabezpieczenie, przed nadmiernym obciążeniem. Jak to zwiększysz, możesz uszkodzić silnik.
Kolego da sie na pewno tylko z prawej strony trzeba zdjac zabezpieczenie wlozyc reke przytrzyac widelki
Wymiana na B20A nie tak szybko. Jakie zabezpieczenie przed licznikiem?
Natomiast gniazdo bezpieczników do wymiany jest całe nie tylko środek. Popatrz na stan śrub - szukaj "podstawa bezpiecznikowa DII" Całość tylko do wymiany. Wszystko przypalone lub zardzewiałe. Wygląda to na zabezpieczenie 3f. Sama oprawa niewiele kosztuje.
Pompa CO spiętrza na 6 metrów - da radę załączyć. Problemem może być utrzymanie małego obiegu pod ciśnieniem - trzeba by dostarczać wodę z sieci lub dodać naczynie kompensacyjne i okresowo uzupełniać ubytki. Jeśli chodzi o grzanie ciepłej wody użytkowej, to wężownica tylko komplikuje sprawę - lepiej byłoby zrobić wejście i wyjście wprost ze zbiornika...
elektryk z pogotowia powiedział, że nie można tego podłączyć, (mimo, że kabla jest na tyle) bo ponoć wszystko tam jest przepalone i to nie ma sensu. Czego kolega oczekuje - że forum będzie kwestionowało decyzje elektryka -fachowca - z uprawnieniami ??? Nie! Oczekiwałem odpowiedzi na dwa pytania. Czy widzisz tu gdzieś kwestionowanie czyjegokolwiek zdania?...
zabezpieczenie sie pali??? masz zwalony okład od sterowania lampkami.. zawaloną lewą końcówkę.. wywalone zabezpieczenie..
Jaki powinien być przekrój przewodu łączący starą instalację a nową rozdzielnicę (między licznikiem a rozdzielnicą, ja założyłem, że 3x6mm²)? Instalację chcę mieć przygotowaną na trzyfazową To raczej nie trzyma się kupy, jeśli już to połóż pięć żył. Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę żeby nic nie przeoczyć jak już robiona jest wymiana całości? Ciężko...
To jest wysokie napięcie tylko wymiana.
Te zdjęcia niepotrzebne. Wyłącznik, a w zasadzie przełącznik odpowiedni, tylko że prąd rozruchu jest większy niż prąd znamionowy zabezpieczenia. Być może wystarczy wymiana na zabezpieczenie 16A z charakterystyką "C", jeśli na tym obwodzie jest tylko ten silnik.
W ENEA wielokrotnie zrywałem plombę po zgłoszeniu telefonicznym takiej potrzeby (awaria). Prosili tylko o telefon kiedy będzie można ponownie oplombować zabezpieczenie. Wychodzi ok. 50 PLN (Bydgoszcz)
Co nas obchodzi reszta mieszkań czy mieszkanie sąsiada. Puszka piętrowa to ta z dwoma listwami a obok niej zabezpieczenie trójtorowe we wnęce nad licznikiem. Tylko zabezpieczenie powinno być w obudowie przystosowanej do plombowania.
Tylko żeby wymienić zabezpieczenie przedlicznikowe trzeba mieć zgodę ZE.
Nie chodzi o korek który masz w starym skraplaczu tylko o zabezpieczenie nowego osuszacz. W tym starym masz wkład który jest sprzedawany w szczelnym wypróżnianym opakowaniu. Azot jest gazem tylko do prób szczelności i w nowych elementach jako zabezpieczenie.
Takie zabezpieczenie jest na końcu każdego wałka/ośki, na którym jest odpowiedni rowek. Musisz sam znaleźć.
640-0689-Z_REV05 może być też jakiś podobny aby można było zorientować się nad zasadą bo to pewnie jakieś zabezpieczenie.
Zadziałało zabezpieczenie przeciw-przepięciowe. Wymiana spalonych elementów może przynieść skutek jak mikro-kontroler przeżył.
Nie, nie wywalaj tego bezpiecznika. Taki właśnie należy stosować do obwodów gniazd. Nie, nic nie da zamiana na mniejszy. Wynika to z ich charakterystyki. Pomogłaby wymiana na odpowiednie bezpieczniki topikowe.
Jest też taka opcja, że najzwyczajniej w świecie, przeciążona instalacja zaczęła kończyć swój żywot. Ot coś się gdzieś zaczęło topić/palić. Wszak patrząc na charakterystykę zintegrowanych wyłączników, zobaczymy że prąd jakim mogłeś traktować instalację jest zbyt duży w stosunku do przekroju przewodu. To wszystko hipotezy. Na początek wymiana zabezpieczenia...
Witam, Tak należy zdjąć osłonę wału po nim znajduje się zabezpieczenie wału, zdjąć je następnie wysunąć wirnik .
Rozmawiałem ze znajomym elektrykiem i mówi żeby założyć takie coś Ogranicznik mocy ETIMAT T 3P 25A i problem raz na zawsze będzie rozwiązany. Jedynie Enerdze muszę zgłosić awarię i rozplombowanie i ponieść koszt ponownego plombowania licznika. Nie do końca. W warunkach technicznych przyłączenia i ewentualnie w umowie przyłączeniowej jest zapis odnośnie...
A sprawdz impedacje kolumn i impedacje pracy wzmacniacza. Mozliwe ze ci sie zabezpieczenie włącza od złych kolumn.
Patrzę po tych tłokach i cylindrach to widzę duże zużycie, więc po co wymieniać jeden tłok. Tu wchodzi w grę kapitalka. Wymiana tłoka to pikuś, wyciągasz zabezpieczenie wysuwasz stworzeń i wkładasz drugi w odwrotnej kolejności. Powinieneś mieć trzy przyrządy do wkładania tłoków, jeżeli nie masz to wypinasz wszystkie tłoki wkładasz do cylindra i wysuwasz...
... :> Brak wiedzy powoduje niemoznosc naprawienia tego starego sprzetu. Skoro zabezpieczenie dziala to masz jeszcze uszkodzony tranzystor (stale napiecie na wyjsciu). Odlacz wejscia kanalow.
zastanawiam się nad założeniem zabezpieczania B32 lecz do zastosowania w przemyśle np. Eaton PLHT-B32/3 W jakim celu taka wymiana? Dalej będzie charakterystyka B, która dla silnika się nie nadaje.
Skoro są 2 silniczki po 45W i jeden od skrętu jakiś mniejszy to przyjmuję 120W/12V=10A i taki jest bezpiecznik za aku. Moduł 10A znalazłem gorzej z płytką sterownika nie chcę czegoś wymieniać na oślep bo mogę być w plecy.
Witam! 1.Tylko wymiana instalacji! 2. Zabezpieczenie zabezpiecza instalację, a więc wymiana zabezpieczeń na większe grozi poważnymi skutkami (pożar, porażenie prądem). 3. Przepływowy ogrzewacz wody (duży 24kW) to całkowite obciążenie tej instalacji. Pozdrawiam
Może mało pralek widziałem. Na pewno nie zobaczysz sprawnej pralki, która wyzwala zabezpieczenie już podczas wkładania wtyczki. ;)
Najprościej podstawić nowe listwy bez rozbierania matrycy. Jeśli nie masz, to możesz spróbować na jakiś "innych", byle liczba i napięcie diod w stringu były odpowiednie. kiedy listwy są podłączone do zasilacza TV to podświetlenie nie uruchamia się. Zabezpieczenie działa szybko.
Co ma oplombowanie licznika do zmniejszenia mocy umownej. Zabezpieczenie przedlicznikowe.
Jest, coś takiego ale to czapka pieniędzy https://camtrade.com.pl/pl/p/LINCE-Zabez...
Czy widzicie jakieś przeciwskazania? W zasadzie to żadnych przeciwskazań. Jeżeli tylko jest zabezpieczenie przed rozładowaniem i przeładowaniem.
Częstym uszkodzeniem w tych TV jest sam powielacz odłączenie jego od transformatora nie załatwia sprawy bo załącza się zabezpieczenie; następnie sam blok cyfrowy "Future-box" wymiana kondensatorów 220µF i 100µF i pytanie czy słychać pion w cewkach?.
Wkładasz kawał sznurka przez otwór świecy dopychasz tłokiem do zaworów. Zdejmujesz zabezpieczenie,sprężynę, uszczelniacz.Wyciągasz sznurek .
Czyli powinno pokazać zwarcie do obudowy jeżeli grzałka uwalona, tak? I wymiana samego termika nie pomoze?
Ciekawe jakie zabezpieczenie przedlicznikowe.
Jeśli w gniazdku przewody są przykręcane na śrubki, to na końcach zarobionych przewodów zrób oczka i wtedy przykręć w zaciskach. Będzie solidny styk. Przyjrzyj się też wtyczce. Może być nadtopiona, lub jeśli jest rozbieralna, to sprawdź, czy wszystko jest dokręcone. A jakie jest zabezpieczenie dla tych gniazdek?
17kW uzyska z zabezpieczenia przedlicznikowego 25A. Takie autor obecnie posiada. Tylko przy obciążeniu rezystancyjnym. Realnie trzeba przyjąć tg fi do 0,4. czyli cos fi = 0,93, a to daje 16 kW. I dlatego w standardach PGE przy 17 kW musi być zabezpieczenie 32A.
Ja dałem razy 12 tylko kartę sieciową, instalacja i konfiguracja programu, wykonanie specyfikacji podzespołu, wymiana podzespołu, zabezpieczenie danych, konfiguracja systemu. Reszcie w ilości napisałem 0. Dobrze zrobiłem czy źle?
Witam wszystkich zabezpieczenie tablicowe C20 (wymiana z B20) okazała się dobrym wyborem, zabezpieczenie główne jest C25. Silnik obsługuje młot resorowy MR80, po wymianie bezpiecznika, obyło się więc bez większych kosztów na "softstart". Pozdrawiam wszystkich Maciej
A czy wymieniono termik po pierwszym spaleniu . Zapewne nie, więc tu jest problem następnych awarii . Druga sprawa to taki termik należy dać do sprawdzenia nawet jak jest nowy. Dobrym rozwiązaniem jest wymiana na zabezpieczenie elektroniczne np. MiniMuz czy Micom
Wymiana na zabezpieczenie 16A ale dla napięcia nominalnego 250V w charakterystyce C lub wyżej tak? Dodano po 1 A tak przy okazji, to z tego co się orientuję to zabezpieczenie typu RCD nie jest stosowane w sieciach tego typu.
Uszkodzona grzałka rozmrażania parownika lub zabezpieczenie termiczne przed nadmiernym wzrostem temperatury rozmrażania parownika lub uszkodzony wentylator parownika. Jakiś nieteges serwisant to był jeśli tego nie sprawdził.
Wymiana modułu głównego rozwiązała problem.
Ten piekarnik chyba ma zabydowany bezpiecznik termiczny i stąd może pochodzić brak zasilania funkcji wybieraka ,jest nierestowalny,pozostaje wymiana bezpiecznika ,przymocowany jest do tylnej ściany piekarnika ,dostęp po zdjęciu oslony. jest to zabezpieczenie ppoż.
Jak napisałem, że zabezpieczenie powinno być 25A to też można to uznać za odpowiedź prawidłową? Jeżeli napisałeś,że obecne 10A jest za małe i trzeba zamienić na większy np. 25A, to powinni uznać. Jeśli nie, to odwołuj się, bo to poprawne ( wymiana na większe zabezpieczenie)
Zabezpieczenia przedlicznikowego nie wymienia się od tak sobie bo wybija. Trzeba znaleźć przyczynę tego wybijania a nie wymieniać na większy. Jeśli nie ma selektywności to wymiana nic nie pomoże. Zapewne owe zabezpieczenie limituje także moc dla twojego lokalu i wymiana na większy bez wiedzy ZE nie wchodzi w gre.
To akurat ma być instalacja na dachu, więc kabel AC w ogóle nie będzie w ziemi. Konieczna jest zatem wymiana na zabezpieczenie 63A? Mógłbyś proszę podpowiedzieć jaką obciążalność prądową tutaj przyjąłeś, że tak Ci wyszło? Ja sugerowałem się danymi z karty katalogowej kabla YKY/YKXS z Timu. https://obrazki.elektroda.pl/6796160500_...
N1480 wymienić - to jest przetwornica błysku flasha. Co d0 gniazda USB to zmienić/sprawdzić zabezpieczenie szyn danych Z3300 cewkę Z3301 , jak dalej tak samo to wymiana D3300.
Masz próbnik? Sprawdź czy dochodzi prąd do mieszkania w gnieździe korka. Może na korytarzu wywaliło zabezpieczenie jak zrobiłeś zwarcie.
Zabezpieczenie termiczne na 120°C i obciążeniu 7.5 A. W każdym sklepie z częściami AGD
w orginale jest 1506 mozna wstawić 1507 - od strony druku wlutuj DIP8 TEA1507..popatrz tylko datasheet (bez problemów i powinno hulać) p.s 1506 rózni sie od 1507 ,ze ma wbudowany licznik > ile x zaprcowało zabezpieczenie po przeciazeniu ... wtedy blokuje 1506
Wszystkie skutery mają takie zabezpieczenie.
Tak było to podłączone do śrubek w środku, ale po co są te złączki na tym przewodzie? Czy sam przewód wychodzący z transformatora do śrubki by nie wystarczył? Kurcze, czy to jest jakieś zabezpieczenie?
Jeżeli elektronika nie ma licznika (a często jest to zwykły balanser i zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem) to większa pojemność zwiększy jedynie czas ładowania i co ważniejsze czas pracy.
Zostaw je niepodłączone , obetnij i zaizoluj . Będziesz musiał zwrócić uwagę na potencjały sterujące obrotami w Bramsterze , nie pamiętam , czy oprócz krańcówek masz jeszcze możliwość ustawienia czasu podtrzymania przekaźnika , jako drugie zabezpieczenie pracy silnika .
Ale ja nie chcę zwiększać mocy umownej, ani zabezpieczeń na większe. Chcę by ogranicznik mocy nie miał członu zwarciowego. Czyli duże topiki jako zabezpieczenie WLZ, oraz ogranicznik 32A jako... Nie zgadniesz. Ogranicznik ;) Bo teraz przy każdym zwarciu w domu wyzwala i wyłącznik od danego obwodu, i zabezpieczenie przedlicznikowe właśnie.
Nie brałem tego kompletnie pod uwagę, gdyż raz pralka działała poprawnie, raz wybijało zabezpieczenie. Okazało się, że podczas włączenia pralki coś powoduje skok prądu i gasiło zabezpieczenie które było na pograniczu, jego wymiana na poziom wyżej (B16A) rozwiązała temat, wszystko działa idealnie.
Chyba widać tam zabezpieczenie (zrób zdjęcie samej końcówki wału). To coś to na pewno nie nazywa się "blacha" . To pewnie piasta.
Jak zdefiniujesz gniazdka i przypisane im bezpieczniki, zamien bezpiecznik na "Bezpiecznik automatyczny wkręcany S101S L 25A " np. z Allegro. Oczywiście znasz przekroje przewodów oraz zabezpieczenie poprzedzające?
Jaki masz przydział mocy, jakie zabezpieczenie przedlicznikowe :?:
CDNA ma wbudowany generator, który na 99% steruje napięciowo wbudowanym w RWT brzęczykiem. Ale jeśli autor postu chce mieć 100% zabezpieczenie może kupić unifon z wbudowanym generatorem, ponieważ prawie zawsze można tego generatora nie wykorzystywać i podłączyć bez.
Rozdzielnice czeka wymiana dogadujemy temat
Powinien pasować. W razie problem (zabezpieczenie PCB) daj znać.
Dodaj zdjęcie tabliczki znamionowej bojlera. Może tam jest jakieś zabezpieczenie termiczne które są uszkodziło.
Nikłe szanse trzeba szukać, założyć nowy post, to samo robią z bateriami firmowymi do rowerów np.
Umowę z energetyką mają zarządczy działek . A my mamy poprostu pod liczniki. Tylko dodam że zabezpieczenie pod licznikowe 25a
Lubisz pisać, to widać. Wnioski wyciągasz dobre, dodatkowy pin7 mozesz zmostkować do masy ekran również do masy TCO to zabezpieczenie, nie wpływa na jakość obrazu. Podłącz, jak możesz. Myślę, że wymiana kabela roziąże wszystkie problemy.
Witaj, trafko -transformatorek wysokiego napięcia zasilający świetlówkę , układ scalony ma wyprowadzenie przy pomocy którego dokonuje pomiaru z transformatorka i wtedy wie czy jest świetlówka czy jej nie ma , reguluje prąd w obwodzie - jak coś jest nieprawidłowo to wyłącza zasilanie - zajmuje mu to dosłownie pół sekundy tak że nawet nie zauważysz że...
Caly uklad zabezpieczony jest bezpiecznikami 160A, to zabezpieczenie jest zaprojektowane tylko do zabezpieczenia silnika.
Przy takim rozwiązaniu ładowania w komplecie musiała być ładowarka. Zapewniała ona zabezpieczenie przed nadmiernym prądem , po prostu była na tyle elastyczna że spadało jej napięcie na wyjściu przy większym prądzie. Ładowanie tego z zasilacza stabilizowanego bez ograniczenia prądowego uszkodzi ogniwo.
Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu. Grzałka pracowała prawdopodobne bez wody. Trzeba by zacząć od przekaźnika, czy się nie skleja, bo drugą grzałkę zajedziesz.
zabezpieczenie na torze prądowym I=20A . Pewnie chodzi o zabezpieczanie przed licznikem (WLZ) a limit mocy jest za za nim.
Zabezpieczenie jest wymienialne tylko czy jest gdzieś dostępne. Tylko jeśli jest uszkodzony silnik to wymiana zabezpieczenia nic nie pomoże. Sprawdź jak napisał poprzednik czy prawidłowo działa wyłącznik rozruchowy. Może jest zawieszony i ciągle pracują oba uzwojenia i przez to jest zwiększony pobór prądu który powoduje zadziałanie zabezpieczenie przeciążeniowego.
Witam, poszukuję sposobu na zabezpieczenie rezystorów przed hot airem w momencie kiedy będę wymieniał gniazdo micro usb.
wymiana zabezpieczenie licznik zabezpieczenie przedlicznikowy wymiana zabezpieczenie przedlicznikowe wymiana
kasowanie renault laguna firefox przekierowuje podgląd rejestrator
Zworki na dyskach SATA 3,5" w RAID1 – konfiguracja RAID1 na HDD Seagate, WD, Toshiba Schemat podłączenia syreny alarmu Kia Cee'd ED JD CD – kolory przewodów, lokalizacja, pinout