Stukanie jest w pewnym stopniu powiązane z symetrią wzmocnień końcowego układu tranzystorów pnp-npn (dolna i górna gałąź, czy ma sparowane wzmocnieniem tranzystory w układzie Darlingtona - tak aby także wypadkowe wzmocnienia gałęzi npn v pnp nie różniły się więcej niż te 10%) oraz w pewnym stopniu z wejściowym wzmacniaczem różnicowym, który też może...
Nie podłączaj głośników do niego bo jeszcze je uszkodzisz.
Sprobuj podlaczyc w ten sposob-moze to pomoze ...
Tak, niebieski z radia podłączasz do gniazda REM we wzmacniaczu p.s. - widzę, że mamy tutaj mądrego moderatora, który lubi się czepiac do byle pierdół i kasowac posty. Zobaczymy - co będzie dalej??? A może sobie najpierw sprawdzisz, KTO usunął twój post, a dopiero potem zaczniesz rzucać oskarżenia!
PS. Czasem przy włączaniu/wyłączaniu wzmacniacza wywala korki. Nigdy się to nie dzieje podczas grania, tylko podczas włączania lub wyłączania. Czy to może mieć związek z trafo? Bardziej z dużym obciążeniem prądowym przy ładowaniu głównych kondensatorów. Soft-start by rozwiązał problem. Nie rozwiąże jednak problemu "buczenia" trafa.
Dołóż do wyłącznika kondensator sieciowy 220nF na 400V równolegle ze stykami. Oraz podobny równolegle do uzwojenia pierwotnego transformatora.
Jeśli chodzi o przetwornice lepiej nawijać trafo jak naj cięższym drutem. (efekt naskórkowości prądu) W profesjonalnych wykonaniach stosuje się tzw. lice (kilkanaście, kilkadziesiąt odizolowanych od siebie drucików). Czasami stosuje się taśmę miedzianą… W jeśli nie chcesz przewijać trafa jeszcze raz zmniejsz częstotliwość przetwornicy, ale to...
No niestety nic wiecej Ci przez neta nie poradze. No moze poza szukaniem w okolicach zasilania
Na początek główne przy zasilaczu a puźniej wzmacniacz i przedwzmacniacz.
Układ ma tą zaletę, że można go podpiąć pod dowolny transformator z odczepem 12-24V AC. http://obrazki.elektroda.net/73_12652367... Czas włączenia regulujesz poprzez zmianę wartości np, kondensatora C2. Układ łączy w sobie opóźnione włączanie kolumn i szybkie wyłączanie w razie wyłączenia wzmacniacza (czyli pozbywamy się stuków przy włączaniu...
Tv wyjście słuchawkowe Jack. Amplituner czincze. Na wszystkich wejściach we wzmacniaczu jest identyczna sytuacja. Na niskim poziomie gra. Dając głośniej... trzask i wyłączenie wzmacniacza. Wyłączam...włączam i gra spowrotem.
Ogólnie "remote" służy zawsze do włączania wyłączania wzmacniacza razem z włączaniem wyłączaniem radia.
Są układy elektroniczne, które włącza się na wejście suba, wyłapują one sygnał i same załączają suba, no i po zdjęciu sygnału wysterowania - wyłączają go. Poszukaj może pod hasłem " automatyczne właczanie subwoofera"
Proszę o wskazówki, co może być przyczyną wzbudzania do wzmacniacza podczas wyłączania lub włączania. Gramofon nie ma przycisku power, włącza się przez naciśnięcie przycisku opuszczania wkładki lub wyłączenie off. Gramofon uziemiony, nie buczy, tylko ta opisana przypadłość.
Po pierwsze czy w ogóle coś pomierzyłeś? Po drugie czy tranzystory wzmacniacza są spalone i w jaki sposób, bo jeśli tak to sama ich wymiana nic nie pomoże. I gdzie ci ten radiator zwierał?
Włączyć telewizor, niech głos leci sobie z głośnika z tv, a jak będę chciał posłuchać przez wzmacniacz to biorę pilot i włączam wzmacniacz, który jest podłączony przez hdmi arc. Póki co odpalam tv z pilota, leci głos ze wzmacniacza, wyłączam wzmacniacz, samoczynnie włącza się głos w tv.
GND-podłączasz masę czyli - +12v- podłączasz + od akumulatora REM-podłączasz kabel od radia <potrzebne do tego aby wzmacniacz się włączał/wyłączał razem z radiem> Nom i 2 chincz-e z radia i to wszystko ;) Wzmacniacz masz 2 kanałowy czyli możesz do niego podłączyć albo 2 głośniki albo tubę na mostku <BRIDGED> Mam nadzieje że teraz nie będziesz...
Prądów spoczynkowych nie ruszaj, owszem, z czasem może być niebezpieczne ale dla samych głośników. Jako ciekawostka - rodzime wzmacniacze rzadko kiedy posiadały opóźnione załączanie i stuk był przy włączaniu jaki i wyłączaniu.
Nie koniecznie rem musi być z radia, możesz sobie pociągnąć jakiś cienki kabelek od aku do rem wzmacniacza i na środku niego dać przełącznik (np pod siedzeniem) i w razie potrzeby wyłączać i włączać sobie wzmacniacz kiedy się chce. Jeśli chcesz aby wzmacniacz włączał się wraz z radiem to musisz dać kabel od tego niebiesko białego kabelka z tej kostki.
Odłączając preamp nie ma tego skoku napięcia. A jeśli preamp jest załączony i głośność na minimum, to jest ten skok czy nie? Przy włączaniu i wyłączaniu wzmacniacza przekaźnik nr 3 załącza się równolegle do załączania zasilania. Chwilkę później ale nie jest to zauważalne ponieważ ta chwilka jest krótka. To jest normalne zachowanie. Zmierz jakie jest...
Żeby uściślić, jak to działa: to nie jest tak, że jak jeden się wciska, to drugi wyskakuje i na przemian, tak jak np. guziki w radiu do wyboru zakresów. Tu jest tak, że białego nie można wcisnąć, jeżeli czerwony nie jest wciśnięty. Jak wciśnie się czerwony, potem biały, to nie można wcisnąć czerwonego, żeby wyłączyć, tylko trzeba najpierw biały wyłączyć. Celem...
A nie lepiej zamiast sterować zasilaniem zrobić coś w rodzaju "mute"? Przy wzmaku mosfet kluczujący sygnał audio do masy a sterujesz tylko sygnałem wycisz/dźwięk. Sam wzmacniacz pobiera niewielki prąd w spoczynku a dzięki temu nie masz "stuków" przy włączaniu/wyłączaniu.
Głównie zastanawiam się czy taki przekaźnik nie będzie będzie emitował jakiś zakłóceń do wzmacniacza. Dlatego, że przyszło ci do głowy takie pytanie powinieneś wybrać wariant gotowego rozwiązania. Agdybyś był mniej leniwy znalazłbyś podobne listwy u ciebie na miejscu za zbliżoną kwotę za przekaźnik, przewody, obudowę i gniazdo sieciowe niezbędne do...
Może nie jestem radiowcem, ale czym różni się wyłączenie wzmacniacza wyłącznikiem zabudowanym we wzmacniaczu, a wyłączeniem jego wtyczki z gniazda, bo tak to można nazwać? Moim zdaniem niczym.
Czy kiedyś tych trzasków nie było przy włączaniu/wyłączaniu Tone Bypass?
Dołączam się do tematu. Mam podobny problem. Sprzęt od klienta cały dzień gra poprawnie nagle po 12 godzinach oczywiście słuchać pstrykanie przekaźników jednak nie tak jak jest to opisane w temacie przełącza wejścia, a nie wyjścia. Jeszce go nie otworzyłem. Podejrzewam zimne luty na płycie. O rezultatach dam znać. Chyba, że ktoś miał już podobny problem...
Piszesz: W ramach szlifowania umiejętności znajomości elektroniki postanowiłem wyeliminować dość irytujący problem. Konieczność włączania i wyłączania wzmacniacza, który pracuje z telewizorem. Niby problem jak nie problem, ale jak to denerwuje jak Luba zapomni na dobranoc wyłączyć "wzmaczka" heh. Bądź konsekwentny - układ podpowiedziany w moim poście...
Jeśli przekaźnik się załącza pomimo tego, to uszkodzone są te tranzystory lub niepoprawnie wlutowane. Sam układ załączania pomijając tranzystory można sprawdzić wstawiając za opornikiem R10 diodę świecącą i obserwując czy załącza się ona i wyłącza w odpowiednich momentach
Jest to normalny objaw, rozładowuje się zasilacz , wzmacniacz przestaje pracować. Podobny stan nieustalony w trakcie załączenia. ewentualnie możesz sobie zmierzyć woltomierzem napięcie stałe na wyjściu.
Ja tak miałem z Carpowerem. Do dzisiaj nie doszedłem o co tam chodziło, bo sprzedałem wzmacniacz :)
Cóż, jeśli podczas słuchania następują wyłączenia i ponowne załączenia przekaźników, można przypuszczać zimne luty, pękniecie spoiw. Jednak jak wspomniałem "'przypuszczam" - bez otwarcia, wstępnej diagnozy trudno cokolwiek. Może to być banalne uszkodzenie.
załącz się włączać i wyłączać w równych odstępach Zmierz czy na REM jest stabilne napięcie czy "buja" się równo z włączaniem/wyłączaniem wzmacniacza.
Dziękuję za szybką odpowiedz, muszę to sprawdzić.
ale zastanawiem sie czy buczenie nie bedzie wina kondensatorow na wyjscu na glosniki... Przecież tam nie ma żadnych kondensatorów na wyjściu. To wzmacniacz zasilany napięciem symetrycznym - kondensator na wyjściu jest zbędny. Wymień kondensatory filtrujące zasilanie.
Odtwarzacz możesz podłączyć do gniazda sieciowego we wzmacniaczu czy amplitunerze. W takim układzie po wyłączeniu jednostki sterującej, także odtwarzacz CD zostanie wyłączony. A także włączony po włączeniu wzmacniacz/amplitunera.
To by wyjaśniało kolor tego przewodu. Możesz ten miedziany kabelek bez względu na to czy jest to separator, czy wzmacniacz bez obaw podłączyć do pin 5 radia. Jak będziesz miał zadowalające wyszukiwanie i odbiór stacji radiowych, to daj sobie spokój z pomiarami.
Jeżeli nie zostawisz włączonego przycisku to nie będzie. Kabel + do wzmacniacza zazwyczaj ma trochę grubości więc się nie podpina go do żadnego przełącznika. Zresztą to nie miało by sensu. Wystarcza remote które włącza wzmacniacz i go wyłącza rozumiem że nie masz tego kabla w radiu i dlatego ten przełącznik.
Problem wystepuje tylko, gdy wzmacniacz jest uruchomiony i włączam lub wyłączam "tone". Ok, ale chodzi mi o to czy problem polega tylko na tym że przy włączonym wzmacniaczu jest trzask podczas włączania /wyłączania tone, czy też oprócz tego nie gra dobrze. Np. przy wyłączonym tone włączamy wzmacniacz. Gra on dobrze. Natępnie nie wyłączając go włączamy...
Zamiast TDA7294 możesz zastosować TDA7293.Mają wyższe napięcie pracy i powinny działać bez problemowo.Tylko nie wiem czy Twoje PCB jest do nich przystosowane,trzeba by chyba zapytać sprzedającego.Jak nie manipulujesz kablami sygnałowymi przy włączonym wzmacniaczu to głośnik nie powinien ,,walić membraną".Może to się dziać przy włączaniu i wyłączaniu...
Ten układ z tranzystorem Q1 ma za zadanie "ciche" włączanie i wyłączanie wzmacniacza. Coś w stylu "mute". Może on być odpowiedzialny za tą usterkę o której pisałeś. Spróbuj odłączyć ten przewód od punktu CO6 i przyłączyć do masy i posłuchać czy wyciszanie nadal występuje.
Witam, posiadam wzmacniacz Yamaha DSP A1 i mam w nim następujący problem, otóż wyłącza i włącza się dźwięk, dopiero po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu wzmacniacza jest już normalnie, prosiłbym o pomoc.
Przenioslem...Prosze precyzowac pytanie w obrebie pierwszegop ostu.
Bazy Q11, Q14 do masy, czy nie lepiej do OUT? Sprobuje zastosować układ z transoptorami, sterowanie banalne, bo mutingiem i całym sterowaniem zajmuje się uP
BC547 ma maksymalny prąd kolektora równy 100mA, więc raczej nie użyłbym go w tym układzie, jako wtórnika napięcia (wzmacniacza prądu). Jeżeli zależy Ci tylko na włączaniu/wyłączaniu, to lepiej użyć tranzystor mosfet.
Witam ponownie. Tak jak mówiłeś tak zrobiłem. W ustawieniach HDMI w punkcie Control for HDMI przełączyłem na OFF i faktycznie nie włącza/wyłącza wzmacniacza ale też nie włącza/wylacza tv. Jestem pewien że w moim poprzednim wzmacniaczu Yamaha włączając AppleTV włączał się tv i miałem głos z tv, a jeśli chciałem to włączałem wzmacniacz i wtedy głos szedł...
Chodziło mi o to co jest dalej odbiornikiem dźwięku i czy posiada port USB ale sam zacząłeś do tego dochodzić ;) Możliwe, że urządzenie domyślnie powinno być podłączone do USB w sprzęcie z którym współpracuje? W sensie, włącza się i wyłącza razem ze wzmacniaczem z którego dostaje napięcie?
Wzmacniacz bez sygnału wej. zeruje nap. wyjściowe, jeżeli sprzężenie będzie otwarte to poda na wyjście napięcie bliskie nap. zasilania plus lub minus - a procek uzna to za usterkę. Konsekwencje raczej żadne.
Witam Nie wiedziałem na którym z forów umieścić ten temat, więc umieszczam go tutaj, bo to pokrewny temat. Jak jest skonstruowany układ, który włącza / wyłącza wzmacniacz subwoofera kiedy włączy / wyłącza się wzmacniacz ? Może moglibyście podesłać jakiś schemat ? Pozdrawiam Michał
Witam, Posiadam wzmacniacz NAD C370. Podczas włączania wzmacniacza midwoofery wychylają się do przodu po czym wracają na swoją pozycję, kiedy wyłączam wzmacniacz głośnik wychyla się jednorazowo do tyłu. Podczas "domówki" któryś z gości lekko ochlapał lewy kanał wzmacniacza cieczą. Na następny dzień uruchomiłem go i działał bez problemów. Wyłączyłem...
Obawiam się, że funkcji włączania/wyłączania nie obejdziesz, bo układ jest tak skonfigurowany programowo. Nie lepiej do tego celu wykorzystać gotowy moduł wzmacniacza z BT?
Można sprawdzić czy to wina przekaźnika zwierając kawałkiem przewodu te styki które są normalnie zwarte podczas pracy ale wówczas wyjścia głośnikowe będą przyłączone do wyjść końcówek mocy na stałe co spowoduje stuki w kolumnach podczas włączania i wyłączania wzmacniacza. Aby ich uniknąć, należy odłączyć głośniki, włączyć wzmacniacz, podłączyć głośniki...
Posiadam wieżę, podczas maksymalnej głośności włącza się zabezpieczenie wzmacniacza i się wyłącza, a po chwili znowu włącza
Z tego co ja wiem , to starsze wzmacniacze nie mialy jeszcze zalaczania bez " pukniecia" i czesto tak sie niestety dzieje. Ale jesli mowisz ze na pozostalych kanalach jest ok , to wskazuje to na to ze niestety wyjscie na sub jest uszkodzone. Pozdrawiam
U mnie też coś cyka na płycie głównej, zarówno przy włączaniu komputera mniej więcej w momencie logowania do systemu i podczas wyłączania komputera. Nie wiem czy to jakiś przekaźnik czy jaki czort. Podobnie się zachowuje wzmacniacz audio, tylko głośniej trochę :-)
Kolego, ja tutaj zaznaczę jedną ale jakże bardzo ważną kwestię i proponuję zapamiętać ją! 1. Pamiętaj że włączanie sprzętu zaczynamy od strony źródła dźwięku! Czyli, najpierw (u Ciebie jako Dj'a) konsola - cd + mikser, następnie crossover lub procesor i na samym końcu włączasz wzmacniacze. 2. Wyłączanie sprzętu przyjmuje zasadę całkowicie odwrotnie...
przy wyłączaniu i wyłączaniu na stand by w głóśnikach słychać uderzenie jak przy włączaniu starych wzmacniaczy
Panowie przepraszam bardzo, że nie opisałem sytuacji. Żaden wzmacniacz nie uległ uszkodzeniu po prostu chce się dowiedzieć czy włączając/wyłączając wzmacniacz, który nie posiada układu opóźniającego można uszkodzić kolumnę.
Jeśli nie musi być przestrajany jak ten DDS, to będzie dosyć prosto. Wspomniany generator z przesuwnikiem fazowym jest dosyć prosty i może pobierać małą moc. W kwestii nierobienia stuków w głośniku może się okazać, że większość generatorów nie spełnia tego warunku (prawdopodobnie jakiś LC spełnia) i trzeba będzie dorzucić coś, co "miękko" dołącza i...
Gdy go dostałem kondensatory były rozładowane i mimo wszystko nie wywaliło bezpieczników. Po dzisiejszej nocy i prawie całym dniu włączam wzmacniacz i wszystko jest ok. Bezpieczniki działają. Mam rozumieć że kondensatory były naładowane i przez te kilka godzin się nie rozładowały? Kolego! Przestań wierzyć w bajki i je rozpowszechniać. Wyjaśnienie jest...
Witam . No więc zrobiłem to i działa !!! Tak jak napisał " Gumisie " Podłączyłem się tak jak na schemacie Rys: Poz.2 i Poz.3 . Na zasilaniu dużego transformatora . Wyprowadziłem gniazdo sieciowe 220 v . Do niego podłączyłem korektor . Teraz włączając i wyłączając pilotem wzmacniacz włącza i wyłącza się również korektor . Super sprawa . Polecam to rozwiązanie...
To jest ładowanie i rozładowanie kondensatorów to samo mam ale w fonica pw3017 wzmacniacz nie ma opóźnienia załączenia kolumn
Normalny objaw włączanego wzmacniacza . Dodano po 43 Przypuszczam że jak będziesz wyłączał wzmacniacz też będzie słabe "puknięcie" w głośnikach .
teraz jest zasilacz traf 15.5 v 100 w 4 x 2.200milif
Ty absolutnie praw!!! Nie ważna metoda, jest ważny wynik!
jakiś czas temu wykonałem na podstawie artykułu z elktoniki praktycznej wzmacniaczna tda 1514a. pracuje on w układzie mostkowym ma moc 100w. Mam z tym wzmacniaczem następujący problem. Co jakiś czas przy załączniu lub wyłączniu układy tda1514a wybuchają lub ulegają zniszczeniu. Sprawdzałem czy punkt masy jest dobrze porowadzony wszystko ok. .Czy jest...
wzmacniacz działa Jeszcze pytanie : jak działa przy włączaniu i wyłączaniu ? Dźwięk powinien pojawiać się kilka sekund po włączeniu i zanikać natychmiast po wyłączeniu .
Witam dołożyłem do swojego wzmacniacza wentylator na 230 V włączany/wyłączany przyciskiem on/off podczas włączania i wyłączania wentylatora słychać trzask w głośnikach. Czy można ten problem jakoś zlikwidować ?
Rozumiem że niektóre elementy przy rozruchu/włączeniu sprzętu elektronicznego zużywają się bardziej. Może wspomniane kondensatory we wzmacniaczu czy tranzystory, bo nie ma w nim żadnych procesorow, skomplikowanych układów itd, ale zużywaja się one i tak raczej mniej niż jakby sprzęt miał działać ciągle. Chodziło mi raczej o roznice pomiędzy wyłącznikiem...
całkowicie zrobić tak że włączam go i wyłączam kablem ? Czy nic mu nie będzie ? Śmiało nic mu nie będzie.
Witam, problem mój polega na tym że wzmacniacz wyłącza i Włącza tube. Jest tyłko uderzenie i to na tyle. Jak coś się porusza przy ustawieniach na wzmacniaczu to pogra chwilę tak jak powinno i dalej nie działa Parę godzin temu działał super, świecić się świeci i jest dobrze Podłączony + masa ster. A jak odłącze czincze to słychać pstryk pstryk i jak...
Witam. Posiadam wzmacniacz JVC A-K200. Problem polega na tym, że na pewnym pułapie ustawienia nagłośnienia sam się wyłącza i włącza co kilka sekund. Dodatkowo zaobserwowałem, że na wejściu chinch phono okropnie trzeszczy. Wzmacniacz ma regulację nagłośnienia na potencjometrze i skalę na tymże potencjometrze od 1 do 10. Przy ustawieniu nagłośnienia na...
Dla mnie bez sensu montowac przester w obudowie wzmacniacza. Jak bedziesz go włączał i wyłączał?
C146 jest ok, przekaźniki obu kanałów załączają się równocześnie. - Prosze zauwazyc iz zestyki RL101 nie zalaczaja/odlaczaja glosnikow a aktywuja/deaktywuja prace stopnia roznicowego i pozostalych stopni wzmacniacza mocy Aktywacja stopnia mocy ( przejscie do stanu przewodzenia Q102 i Q103 ) odbywa sie poprzez zdjecie polaryzacji napiecia +15V_A z ujemnej...
Wymień wzmacniacz na symetryzator. Masz przesterowany tuner. Ja mam podobny problem z 25 kanałem w Krakowie. Do jego odbioru wyłączam antene i włączam kawałek drutu do gniazda antenowego, zeby oglądac programy z z tego kanału.
Wzmacniacz możesz pobudzać nie używając napięcia rem z radia;wystarczy podłączyć kabel Rem do +12V i dołożyć włącznik(trzeba pamiętać aby wyłączać i włączać piecyk) i powinno działać PS:Napięcie mniejsze od 1V(rem )to za mało.....
Tam trzeba zastosować się do tych uwag w "Important updates" Trzeba dodać zabezpieczenie; opóźnienie załączania/szybkie wyłączanie obciążenia przy włączaniu/ wyłączaniu wzmacniacza, zabezpieczenie przed składową stałą.
Proszę o pomoc w znalezieniu serwisu do AVC A1 SE, najlepiej na Śląsku. Wzmacniacz się włącza, robi przegląd wejść i się wyłącza, zaczyna mrugać czerwona dioda :(
Popełniasz zasadniczy błąd w interpretacji danych z dokumentacji. Zakres -0.5 - 5V to jest dopuszczalny zakres napięć, jaki _wolno_ podpiąć do wyprowadzenia Vpc. Natomiast potrzebny zakres regulacji masz w tabelce niższej, w pozycji "Power control" i wynosi on od 0.2V (minimalne napięcie dla power off) do 3.5V. Na dokładkę odnosze wrażenie, że wejsćie...
Wzmacniacz się włącza i wyłącza razem z radiem?
BC... możesz zastąpić dowolnymi tranzystorami n-p-n, byle tylko wytrzymały prąd cewki przekaźnika. Odnośnie radiatora to ON jest potrzebny do tranzystora dopałki a nie wzmacniacza odbiornika. Całość zawsze lepiej zaekranować . Tak jak pisałem, -podłączasz układ do radia, anteny i dajesz + zasilania (tranzystor BFR nie wlutowany) -Naciskasz PTT czyli...
Obecnie po włączeniu zasilania uruchamia się bluetooth. Tak jest po prostu zapisane w programie sterującym modułem BT i radiowym. Jedyne wyjście to zasilać sam moduł z indywidualnego zasilacza 5V (np. ładowarki telefonicznej). Niestety, ale wymaga to dość poważnej ingerencji w układ wzmacniacza, więc zrobić to może jedynie doświadczony elektronik....
Od "więc" się nie zaczyna więc napiszę tak: Zmontowałem ten układ i wychodzi na to, że to sprzężenie zwrotne eliminuje stuk przy włączaniu/wyłączaniu wzmacniacza. Przy wyłączaniu ( nawet ślamazarnym zwalnianiu wyłącznika ) nie słychać nic, natomiast przy włączaniu zaczyna się od jakby to określić cichym przydławieniu wzmacniacza ( takie ciche "buu"...
Przewody zasilające sa założone nowe miesiąc temu zakładałem nawet może nie miesiąc. A to chwile pogra i przestaje grac nawet nie 5 minut gra i sie zaczyna wyłączać i włączać.
Witam. Mam telewizor Sony KD-43XF7596 połączony przewodem HDMI przez złącze HDMI ARC ze wzmacniaczem Powernode. Jak włączam TV, włącza się też wzmacniacz, kiedy wyłączę, wyłącza się. Wszystko działa jak należy, dźwięk przesyła. Jednak problem pojawia się, kiedy na wyłączonym TV co jakiś czas wzmacniacz dostaje sygnał uruchomienia i się włącza. Odłączałem...
Witam Jeżeli robi to tylko jeden głośnik to jest uszkodzona cewka w głośniku przy małej mocy może grać ale przy większej cewka się przesuwa(pracuje nie centrycznie) i robi zwarcie i wzmacniacz się wyłącza żeby się nie spaliły tranzystory . Poszukaj o regeneracji głośników ale to nie takie proste . Pozdrawiam
Ten panel z włącznikami to rozumiem sterownik? Ma jakieś funkcje poza włączaniem i wyłączaniem konkretnych urządzeń?
Witam Mam wzmacniacz stereo NAD C300 z nastepujacym problemem. Przy właczaniu i wyłączaniu w jednym kanale, z głosnika słychać pyknięcie, dodatkowo w tym wlasnie głosniku i momencie membrana głosnika niskotonowego "idzie" do przodu lub tyłu (w zależnosci jak podłacze kable głośnikowe). Ten problem wystepuje odkąd mam ten wzmacniacz. Jakieś pół roku...
Witam mam problem we wzmacniaczu Kenwood Ka 828 z funkcją Loudnees a dokładnie z tym że nie ma reakcji na włączanie lub wyłączanie Loudnees a wzmacniacz gra jak by ta funkcja była włączona (słyszalne podbicie w basie i wyostrzona górą ) , sprawdzone napięcia zasilania płytki gdzie zrealizowany jest Loudnees i wszystko w zgodzie ze schematem nie mogę...
Mam pytanie odnośmie trzasków we wzmacniaczu spowodowanych przez włączanie i wyłączanie lutownicy, włączanie światła a niekiedy też dzwonka do drzwi. Wzmacniacz własnej konstrukcji na LM3886 , trafo 600W 2* 26 V kondensatory 12 * 4700uF , 2* 1uF , 2* 100nF . Na pewno to nie przedwzmacniacz. Nie wiem czy może dać jakiś kondensator przy uzwojeniu pierwotnym...
Witam. Kupiłem na aukcji uszkodzony amplituner, który miałbyć dawcą obudowy. Ale po podłączeniu kolumn zagrał jak trzeba. Jednak posiada 2 znaczące usterki. Pierwsza to taka, że amplituner wyłącza się i włącza po lekkim uderzeniu w obudowę a druga to deficyt tonów niskich, które wracają po lekkim naprężeniu dolnej części obudowy. (Na dolnej obudowie...
cześć, mam taki problem zrobiłem sobie wzmacniacz na TDA 7294 i filtr dolno przepustowy do niego. Sygnał na filtr idzie z wzmacniacza 70w, mianowicie chcę zrobić tak że jak idzie sygnał z wzmacniacza na filtr to się włącza i wyłącza jak to zrobić??
Przesunięcie napięcia masy na poziom -7V związane jest z działaniem wyciszania (pin 1 IC402 i C402). Takie podłączenie zapobiega nieprzewidzianemu działaniu przy włączaniu i wyłączaniu. Zasilania, jak pisałem powyżej, są rozdzielone: +15V do wzmacniacza IC402, a +5v do układu sterującego LEDy.
REM to remote wejście na wzmacniaczach wyjście w radiu na ISO powinno być - to do zdalnego włączania lub wyłączania wzmacniacz żeby prądu nie "żarł" rafu podłącz tak jak napisałem moc wyjściowa (radia) spadnie o ok. 0,5W czyli różnicy nie usłyszysz. Podłącz tak jak na rysunku i zero problemu. Pozdro! JESZCZE JEDNO! Jak chcesz żeby wzmacniacz cały czas...
To co opisałeś wygląda mi na tzw "stany nieustalone" . W wzmacniaczach stosuje się układy opóźnionego załączania głośników ale tu masz sytuację gdzie taki układ nie pomoże bo zakłócenia są "produkowane przez sprzęt podłączony do wejścia wzmacniacza. To nie jest żadna usterka a zachowanie takie wynika z "budżetowej" konstrukcji zestawu. Zastosuj się...
Witam. Mam taki problem z wzmacniaczem Sony TA-3650 . Od dłuższego czasu był problem z tym że wzmacniacz włączał się na parę minut a potem się wyłączał z biegiem czasu ten okres był coraz krótszy aż do teraz gdy wzmacniacz wcalę się już nie włącza. Przy włączaniu dioda "POWER" zapala się czyli wzmacniacz jeszcze żyje. Prosiłbym o jakąś pomoc
Przy uszkodzeniu tych tranzystorów trzaski w głośniku powinny być słyszalne przy włączaniu i wyłączaniu wzmacniacza. Najlepiej sprawdź cały obwód który odpowiada za ciche przyłączenie przedwzmacniacza, począwszy od kondensatora c532 i kończąc na diodzie d507. Tu masz link do filmiku jak można jeszcze sprawdzić jfet.https://youtu.be/-QXt-AFbNGE
Wykonałem wzmak na TDA7294. Gra bardzo fajnie. Podziękowania dla pida i rubensa. Mam kolejną prośbę. Chciałbym aby wzmacniacz (źródłem sygnału jest amplituner kina domowego) włączał się i wyłączał razem z amplitunerem. Chciałbym jakimś przekaźnikiem odcinać zasilanie wzmacniacza (ew włączać/wyłączać nogę MUTE TDA). Wolałbym nie ingerować do wnętrza...
Nic się nie świeci,muszę odczekać około 20 min i wtedy dopiero włącza.
Próbowałem to z mostkować i wzmacniacz z automatycznie się wyłączał i włączał tak jakby się robiło zwarcie.
Po tej operacji wzmacniacz przestał się włączać
wzmacniacz włącza wyłącza wzmacniacz magnat wyłącza włącza myszka wyłącza włącza
propan zawór bezpieczeństwa router uderzenie piorun bateria huawei
Wymiana serwera w Pioneer VSX-930: Problemy z vTuner Samsung lodówka - problem z przepustnicą sterowaną modułem