http://obrazki.elektroda.net/21_12294556... Po co chcesz wzmacniać konstrukcje to oczywiste ze jak ściągniesz górny panel konstrukcja jest niestabilna. Idź na złom jak ktoś już wcześniej napisał. Tylko po co Ci to? Możesz też rurki wykorzystać PCV lub metalowe tyle ze do metalowych to spawarka potrzebna :D
Jeśli to możliwe to daj też tą nakrętkę, nawet jeden zwój gwintu wzmocni połączenie.
Samsung XCover. Wodoodporny, wzmocniona obudowa (odporniejszy na wstrząsy i upadki), wyjmowalna bateria, fizyczne przyciski.
Odpowiedź już dostałeś. Odnośnie wytłumienia, to najlepiej zastosować poroso (filc prasowany). Nie zapomnij też o wzmocnieniach obudowy, które przy takiej konstrukcji MUSZĄ być.
Przyznaj się, pierwszy raz składasz obudowę głośnikową? :) Litraż obudowy liczy się z wewnętrznych wymiarów tej obudowy, czyli odejmujesz z każdej strony grubość płyty. Szerokość portu też masz źle. A wzmocnienia? wzmocnienia obudowy muszą być, które też trzeba odjąć.
Mam już wszystko co mi potrzebne do zbudowania subbasu na Beymie SM 118 N ale nie wiem gdzie to powzmacniać żeby było naprawdę sztywne.Materiał na jaki się zdecydowałem to sklejka 18 mm. Złożyłem to na sucho i pościskałem stolarskimi zaciskami. dla testów dałem wzmaka ok 100W i już na tej mocy stwierdzam że obudowa potrzebuje żeberek albo czegoś innego.Ja...
W celu wzmocnienia konstrukcji. Obudowa musi być jak najbardziej sztywna, aby to głośnik grał a nie kolumna.
RF 300 FA-12350 będzie pasował. Talerzyk umocowany na silniczku jest troszkę wyższy od oryginału, i może w czasie wys/wsuwania tacki zahaczać o górne wzmocnienie obudowy tacki.
ad. 1. Dobrze jest dac uszczelke, ja osobiscie u siebie zrobilem taka z detki rowerowej. Podwojna warstwa, sprawuje sie bardzo dobrze. ad. 2. Jak najbardziej tak, mozna sie troche poswiecic i wyrownac wszystko ladnie palcem aby powchodzilo w szczelinki. ad. 3. Wzmocnienia do obudowy zamknietej powinny byc solidne z racji wytwarzanego wewnatrz cisnienia....
Jeżeli słychać rezonanse, to cała obudowa jest źle wzmocniona. Czy zastosowałeś w środku jakieś poprzeczne wzmocnienia? Bez tego zapomnij, że obudowa będzie stabilna.
Głównym celem tłumienia w obudowie zamkniętej jest zwiększenie gęstości ośrodka akustycznego co pozwala na bardzo istotne zmniejszenie wielkości obudowy. Mówimy o tym samym. Można zmniejszyć obudowę, bo z punktu widzenia głośnika duza obudowa nietłumiona i mniejsza tłumiona będą tym samym.
sub to wkoncu zwykła obudowa basreflex. ja bym potraktował ją standardowo czyli wytłumił wszystkie scianki gąbką albo tą szorstką watą co się tłumi kolumny. 2-6cm grubosci. Nie zapimnij o wzmocnieniach poprzecznych obudowy.
Ceny całej płyty z pleksiglasu PMMA (2500mm*2000mm) to 150zl netto za 8mm gr i 185zł netto za 10mm gr.
Hej, Czy to niebieski chiński wzmacniacz, czy wzmacniacz od Rohde & Schwarz - w środku siedzą te same wzmacniacze RF MMIC. Mogę się założyć że z wylistowanych przez Ciebie wzmacniaczy, same scalaki obgonią od DC, tyle że pasmo ograniczają kondensatory na in/out i ewentualnie filtr na zasilaniu. Co do maksymalnych poziomów na wyjściu/wejściu to ciężko...
A ja świeżo kupiłem Dell Precision M4300 Core2Duo T7700 2,4GHz - używany parę lat (pewnie w biurze), stan (5-) - ekran 15,4", +FullHD 1920x1200 - grafika GeForce Quadro Fx360 - dysk 160 GB - RAM 4GB - dołączona karta Bluetooth i WiFi - 3xUSB, 1xRS232 - oczywiście DVD-RW - czujnik oświetlania (automatyczna regulacja podświetlania ekranu) - bateria starcza...
pomijając materiał z którego wykonałeś tą obudowe,problem też może tkwić w tym że do środka nie wkleiłeś wzmocnień łączących przeciwległe ściany obudowy.
Mam juz od jakiegos czasu kolumny jak w temacie. Otatnio dopiero zauważyłem że przy głośniejszym graniu jedna z kolumn wydaje nieporządane odłosy. Wydaje mi się że obudowa jest za słaba. Kolumna trzeszy, a druga gra OK. Moje pytanie: czy należy wzmocnic obudowę tej kolumny, a jeśli tak to czym i jak to najlepiej zrobić?
Kolumny zostaw w spokoju a jedynie możesz je wzmocnić na łączeniach w środku klejem do drewna oraz drewnianymi klocuszkami i belką w poprzeg od lewej ścianki do prawej co znacznie wzmocni obudowę.
A więc tak gąbka tylko na tylnią ściankę do przegrody, obudowa znaczy litraż jest dobry ale trzeba posymulowac BR (strojenie), wzmocnienia usztywniają konstrukcje i + dla Ciebie że je dałeś Pozdrawiam. Gucio.
Takie pomoce na odleglosc czasami sa dobre ale nie wiem czy w tym przypadku sie tak da, wymiana przetwornikow wyglada na prosta jak wymiana kol w samochodzie. Nie mam pewnosci czy nie bedzie tam potrzebny zabieg wzmocnienia obudowy, wsparcia drivera bo ciezki a horn z cienkiego plastiku, oraz lutowania kabli tak to akurat latwe. Ten mw od stx i d500...
Obudowy wzmocnię od środka kantówkami bo wiem że obudowa osłabnie ale to chciałem wiedzieć czy nie zmieni się pasmo przenoszenia tak że w wolnej chwili biorę się za przebudowę dzięki
Potwierdzam, że 2T oznacza tranzystor MMBT4403 (pnp, 40V, 800mA, 200mW, wzmocnienie 100..300, >200MHz, obudowa SOT-23, prod. Vishay).
Polecam rozwagę z tanim zamiennikiem. Czy lampka ma metalową obudowę? Zasilacze LED Ikei miewają oznaczenie SELV tzn. wzmocnioną izolację transformatora przez co obudowa nie wymaga ochrony przez połączenie z PE. Zrób zdjęcia wnętrza lampki i oryginalnego zasilacza przed wrzuceniem taniego zamiennika.
...czy ten też będzie dobry ? Te kolumny obsłuży każdy typowy (czytaj: tani) wzmacniacz streofoniczny lub amplituner stereofoniczny. Unikaj jedynie systemów kina domowego i amplitunerów wielokanałowych (5.1, 7.1, itp.). Twoje kolumny mają 8 Ohm, więc jeśli chodzi o poszukiwanie wzmacniacza są bardzo uniwersalne pod tym względem, bo da się je podłączyć...
Weź 30 litrową beczkę i zrób laminatową ściankę (ok. 1cm gruba) z włókna szklanego i żywicy epoksydowej od wewnątrz. Potem dorobisz denka, wzmocnienia i masz obudowę jak znalazł.
Te kondensatory to właśnie "zwrotnica" o ile tak było fabrycznie. Najprostrza i najbardziej budżetowa, zresztą tak jak i cała konstrukcja, nawet sam to przyznałeś, Spróbuj dać wzmocnienia poprzeczne w obudowie, lepsze wytłumienie, może to coś poprawić choć nie musi.
Teraz jest zamontowany 1000uF/16V z zepsutej płytki innego radia To nie stać cię na nowy kondensator?
Możesz dac listwy w narożnikach i wzdłuż łączeń ścianek. Możesz spróbować dać jakąś poprzeczkę nad i pod głośnikiem, która spinałaby ściany. Możliwości jest dużo - możesz spiąć obudowę stalową klamrą z zewnątrz... Najlepiej jest dać wzmocnienia wzdłuż ścianek i wrogach - w ostateczności dawałbym t poprzeczki przez całą skrzynkę. Z jakiej płyty zrobiłeś...
To wzmocnienia łączeń. Daj więcej ich, to na pewno pójdzie na plus.
Czym odizolować ? bo jeśli dechą o całej szerokości kolumny to dobrym pomysł wzmocni to obudowę dodatkowo.
Też zrobiłem symulację z ciekawości i w zamkniętej wygląda korzystniej. To głośnik raczej do nadstawki. Ja robię obudowy z płyty wiórowej 18mm, a wzmocnienia ze sklejki. W tym przypadku dobrze jest zachować odpowiednie proporcje wymiarów np. 0,8 x 1,0 x 1,25. Pozdrawiam.
No to będzie dosyć duża skrzynia ja myślałem że będzie trochę większa niż w aktivie 100 . A np. jeżeli ścianki miały by grubość 1cm to bardzo pogorszy się jakość? Dużo mam takich płyt w domu a 1.8cm płyty to musiałbym nakupić. a jakie to płyty są te 1cm ? może sklejka ? mogą być płyty 1cm ale musisz zastosować wzmocnienia wewnątrz obudowy i podwójny...
Jak mam podaną zalecaną obdudowę na stronie stx do tego głośnika to jest to obudowa sama w sobie czy jest w to wliczony głośnik, tunel br itd? Chodzi Ci o pojemność? Zawsze podawana jest pojemność NETTO - należy więc pamiętać, że głośnik, wzmocnienia czy nawet tunel BR zajmuje pojemność czynną obudowy.
Witam, jeśli nie ma dokładnie schematu twojego modelu, to posłuż się albo podobnymi modelami, albo typowymi konstrukcjami z tego okresu. b911 = 2SB911, pnp 30V/2A, zależy gdzie pracuje, może BD136 podejdzie, ale inna obudowa, podobnie BC313, inne wzmocnienie. Pozdrawiam
Jak trochę lepiej na słuch grają, niż przed tą przeróbką(trochę gąbki wyglusząjacej, wzmocnienie obudowy kolumny i te głośniki wysokotonowe to jest ok.🙂) Można było też zrobić nowe obudowy do tych głośników, z obliczeń.🙂
Wystarczy wytłumić jedną sciane - w tym wypadku tylną, można wcale nie wytłumiać. Czy zastosowałeś w skrzyni jakieś wzmocnienia poprzeczne? Bez wzmocnień obudowa "zacznie pracować". Jesli chodzi o strojenie w domowych warunkach - JIG + preamp +speaker workshop. Wówczas mozna wykonać pomiary. W przeciwnym wypadku pozostaje strojenie na słuch.
Do kompletu modyfikacji brakuje jedynie usztywnienia/wzmocnienia obudowy. Pudła w Altusach są zdecydowanie za cienkie.
hej No widze ze nie jest to temat prosty bo nikt iiny nie che ci pomóc. Obudowa zrobiaona z MDF grubość 18mm. Obudowa jest w srodku wzmacniana wklejanymi wzmocnieniami. Wiec objetość sobie wyliczysz. Bas refleks srednica 100 mm długosc całkowica 30 mm.
Gdn-y są do BR - nie należy przesadzać z wytłumieniem. Mile za to widziane są solidne wzmocnienia, zwłaszcza przy tej wielkości obudowie. Pozdro.
Może ktoś doradzi gdzie dać wzmocnienia obudowy, tak żeby nie pogorszyć charakterystyki....:)
Nie dziw się, że bez obudowy głośnik gra cicho i "inaczej". W ten sposób możesz go jedynie uszkodzić. Jeśli głośnik ma faktyczne taką oporność jak piszesz to z zakupem zamiennika nie powinno być problemu. Aktywny subwoofer musi być zasilany z sygnału "niskiego" tzn. nie wzmocnionego, np podawanego bezpośrednio z komputera.
wloz do obudowy wzmocnienia, aby usztywnic i jednoczesnie troche zmniejszyc litraz i wloz gdn-22-120-x-Sx. moze byc zamknieta, ale w BR duzo wiecej bedzie umial pokazac... wloz rure o srednicy 8cm i dlugosci okolo 30cm i bedzie dobrze.
Najbezpieczniej - ten sam typ, ta sama obudowa, ta sama grupa wzmocnienia. Dzięki temu amator nie musi za bardzo myśleć. Przy regulacji prądu spoczynkowego napięcie mierzysz na opornikach emiterowych - od emiterów tranzystorów mocy do wyjścia wzmacniacza. Wartość prądu ustala się według instrukcji serwisowej. Możesz poczytać wątki o naprawie i regulacji...
Wytłumienie nie zwiększa objętości obudowy Następny mądry. Skąd taka teoria ? Jesteś jakimś uczonym który odkrył że wytłumienie zmniejsza objętość obudowy ? Ono działa jak tłumik drgań, tzn. obudowa nie będzie ci się trzęsła. Aha. Czyli jak wzmocni/usztywni wszystkie ścianki to obudowa będzie się mu "trzęsła" ? A jak da wytłumienie to obudowa nie będzie...
Przeróbka wiąże się z przeróbka zasilacza, przedwzmacniacza i końcówek mocy. No, ale OK, do roboty z grubsza: -Transformator minimum 1kVA, napięcie takie jak w oryginale (zakładam że to cudo ma te 250W na kanał, choć pewnie to pobożne życzenie). -soft start dla transformatora -przystosowanie zasilacza do zwiększonej wydajności prądowej -filtr DP dla...
A gdzie wzmocnienia obudowy?
ja bym kupil altusy z uszkodzonymi glosnikami z ladnymi obudowami bo to wiecej kombinacji niz to warte lub samemu rozebrac skrzynie pojechac kupic plyte i niech dotna i zaplacisz tyle co za plyte u mnie w słupsku za free docinaja jak bierze plyte;)
Skleić, skręcić, wstawić wewnątrz jakieś kątowniki do nich umocować ścianki... A najlepiej to wykonać obudowę od nowa z płyty wiórowej lub lepiej z mdf. Kwestia zdjęcia wymiarów.
Tłumi się przeważnie tylna ściankę tylko przy takich subwooferach w obudowie BR. a o wzmocnieniach jakichś pomyślałeś?
Aktualnie używam ich w dwudrożnej konstrukcji w obudowie 22 litry z usher t9930 ale myślę o rozbudowaniu do 3 drożnej i wzmocnionej obudowy o takim litrazu jaki ma być. Wszystko napędzane jest NAD T763 z wyzerowanymi ustawieniami dźwięku. Wcześniej był Harman hk980 jednak szczegółowość NADa mnie powaliła. Monacor jeżeli chodzi o bas to do tej pory nie...
O, nie zauważyłem odpowiedzi. Co o tym myślicie czy warto zrobić sporo większy band pass dla różnicy 5 dB na 90 Hz bo na początku różnica jest mała. Myślę, że nie warto. Zrobisz tylko buczydło. Co innego jakby ten wyskok był poza zakresem użytecznym. Zobacz sobie na te obudowy http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Polecam...
W obudowie brakuje czści plastiku i czymś by to było trzeba uzupełnić, wiec klejenie raczej odpada, w mojej opoini zostaje tylko spawanie i wzmocnienie drutrm i ewenrualnie wzmocnienie włóknem szklanym. Obudowa już nosi próby naprawy lutownicą. Jeżeli to ABS to ładnie się klei agresywnym klejem do twardych plastików. Ubytki można uzupełnić szpachlą...
Nie wiem o jakie piszczenie chodzi. Ja tam słyszę przede wszystkim buczenie, czyli zakłócenia od sieci. Jeśli ekranowanie całości nic nie daje (metalowa obudowa oczywiście podłączona do masy) to masz problem gdzieś indziej. Prawdopodobną przyczyną jest gitara. Przestery mają spore wzmocnienie i złe ekranowanie gitary odbije się na dźwięku. Kabel też...
Bass reflex 10cm, dł. 21cm, na ile to jest zestrojone, czy to wgle ma najmniejszy sens? Zestrojone jest na 35Hz, ale średnica portu jest zbyt mała jak i obudowa za duża. Resztę policzysz w WinISD Nie takiej odpowiedzi autor oczekiwał. buda wys.73cm szer.39.5cm głęb.30cm ogólnie 65L. Do takiej obudowy dajesz dwie rury o średnicy 9cm (co daje ciut poniżej...
Witam. Poszukuję telefonu z klawiszami dla seniora. Jedyne wymagania to dobra bateria i dobry zasięg oraz jakość połączeń telefonicznych. Fajnie jakby miał wzmocnioną obudowę, lecz nie jest to warunek konieczny.
Nie doszukales sie informacji w temacie 'Tuba niskotonowa - niezobowiazujacy eksperyment' ?? - cos slabo szukales. Nie jest to udana konstrukcja - pisza , ze efektywnosc jest bardzo duza i podaja 90 - 95dB z wata....to nieporozumienie wobec tego. Tym bardziej, ze wielkosc nie jest atutem....Poczytaj jednak proponowany temat.
ale nurtuje mnie jedna z funkcji tranzystora czyli wzmocnienie napięciowe Sam tranzystor, jako pojedynczy element elektroniczny, nie wzmacnia napięcia. Wzmacnia dopiero wzmacniacz, czyli tranzystor pracujący w pewnym układzie elektrycznym (tranzystor musi być obudowany innymi elementami elektronicznymi - w najprostszej wersji: źródło napięcia i rezystory)...
Ja w swoim nie miałem żadnego ale musisz porządnie wzmocnić tylną ściankę i jeśli chcesz to na niej możesz dać troszkę wytłumienia.
Wg mnie szafka jeżeli będzie wykonaniu EX de (ognioszczelna i obudowa wzmocniona) to w szafie mogą być już urządzenia nie EX np. tak wygląda kasetka sterownia ręcznego. Oczywiście cała szafka musi mieć certyfikat jako już produkt gotowy czyli nie możesz sam zamontować dławików czy zrobić otworowania. Jeszcze jedna sprawa co do urządzeń zamontowanych...
No to się cieszę. Dodam tylko, że stary to "Berg" (dawna firma z Gdańska). W nowym unifonie (Wekta TK6) z boku obudowy masz regulację wzmocnienia sygnału wywołania. Na zdjęciu widać, że nie masz ustawionej maksymalnej głośności. Kręcąc w górę zwiększamy siłę wywołania.
cirrostrato, takie wibratory są stosowane w przemyśle ale mają łożyska nie wiele mniejsze od średnicy wirnika i wzmocnione obudowy, w każdym razie pomysł godny rozważenia.
Na głośnik wyliczasz kilka litrów, nie ma co sprawdzać dokładnie bo i tak wytłumienia nie policzysz, które to zwiększy pozornie litraż obudowy. Skup się lepiej na wzmocnieniach obudowy, które w tym przypadku muszą być konkretne.
Wygląda sensownie. Pamiętaj tylko o odpowiedniej długości tunelu BR, i żeby miał on odpowiedni kształt. Najlepsze byłoby koło, kwadrat też jest ok, szeroka ale wąska szczelina jest zła. Pamiętaj że pojemność obudowy nie uwzględnia tego co zajmuje głośnik, wzmocnienia i tunel BR. Trzeba to uwzględnić i zrobić odpowiednio większą obudowę. Sama obudowa...
Chcę słuchać w pokoju około 10m2 ale po cichu, natomiast czasem wyciągnę sobie na ogród, do salonu do grania w tle. To trzy skrajnie różne sytuacje i trudno będzie wybrać kolumny na tyle uniwersalne, żeby dobrze sprawdziły się w tak wielu zastosowaniach. Ponadto, takie noszenie i ciągłe przepinanie sprzętu nie wspiera jego bezawaryjności ;-). Do zastosowań...
Aby pomoc była konkretniejsza, przydałoby się trochę zdjęć. Podaj też dokładne dane odnośnie typu. Ten odbiornik był produkowany w kilku odmianach. W PRL-u premiowano tzw "nowe uruchomienia". Po prostu dodawano parę dupereli niekoniecznie potrzebnych i był "nowy typ", no i premia. Odbiornik jest trochę wiekowy, więc mógł być naprawiany tranzystorami,...
2SA i 2SB to tranzystory PNP. Ten twój ma odpowiednik 2SB1482 i w obudowie TO 92 bedzie raczej nie do znalezienia. Zastosuj jakiś 5A-owy lub więcej tranzystor PNP w obudowie TO 220 o stosunkowo duzym wzmocnieniu jakieś BD lub np MJE 253 ( ma 4 A 100V w obudowie TO126)
Obudowa jest za duża !Jeśli wewnętrzne to 40x40x40 to będziesz miał 64 litry. A Vas wynosi 62... Musisz zmniejszyć objęość do jakiegoś 75% * Vas czyli z 40 litrów. Wtedy możesz wsadzić tam rurę 10cm średnicy długa na 20 cm głęboką. Co da jakieś 40-45 Hz strojenia. Do obudowy najprościej wsadzić worki na śmieci z piaskiem. Da to stateczność i zmniejszy...
Dodać wzmocnienia w obudowie?? Jak tak to gdzie i jak by miały wyglądać??
Obudowa ma około 160 L. Po odliczeniu pojemności zabieranej przez głośnik, BR, rączki wzmocnienia?
Witam serdecznie czy istnieje takie rozwiązanie wzmocnienia radmorka tak jak to narysowałem na obrazku?.Mój pomysł polega dokładnie na tym by włożyć radmorka, (który gra po prostu przepięknie jako wzmaczek) do nowej obudowy chyba Z10 o ile pamiętam i dodać pare bajerów a wywalić z niego to, co jest niepotrzebne (tuner i inne płytki lub części, które...
https://stx.pl/w-38-500-4-mc.html Producent podaje optymalną pojemność obudowy. Pamiętaj, że pojemność NETTO - czyli bez pojemności "zabieranej" przez np. tunel BR, sam głośnik, wzmocnienia obudowy itp.
Stary model Altusa : Głośnik GDN 30/100/8, Obudowa wew była wzmocniona dość dobrze,Grubość ścianek 18 mm, w przodzie boczek drewniany, waga kolumny 28 Kg, podział 600Hz - 6000 Hz Wytłumienie jakaś mata kolorowa, Nowa Seria z Pro Tonsila Głośnik GDN 30/100/11, Obudowa wew nie jest jakoś specjalnie wzmocniona,Grubość 18 mm, w Przodzie boczek Plastikowy...
Będę pamiętał, materiał był przymocowany spinaczem tapicerskim + klej i tak też zrobię gdy skończę poprawiać wzmocnienia obudowy. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Nie ma za co :) Jesli moge to podpowiem jescze zebys dal wewnatrz obudowy wzmocnienia - z tych arn jest sporo basu, a trzesaca sie obudowa nie jest tym do czego nalezy dazyc. Mozesz je zrobic albo jako listewki laczace naprzeciwlegle sciany, albo jako wewnetrzna przegrode, tylko z duzymi otworami, jak tu: http://www.highfidelity.pl/artykuly/0605...
wzmacniacz antenowy z zasilaczem, regulowane wzmocnienie w obudowie z gniazdami we,wy.
Zdecydowanie lepszy jest MDF z dwóch powodów: po pierwsze jego sprężystość jest mniejsza, a po drugie większe jest jego tarcie wewnętrzne. Sztywna i bardzo sprężysta sklejka powoduje tylko tyle, że nie tłumi tak dobrze jak MDF fal rozchodzących się wewnątrz obudowy, a tym samym podbarwia dźwięk. Założeniem jakie czyni się budując zestaw głośnikowy jest...
Jeżeli nie ma filtru to jedynym sensownym miejscem podłączenia przewodu PE jest metalowa obudowa. Jeżeli urządzenie nie posiada przewodzącej obudowy albo jego izolacja jest wzmocniona lub podwójna czyli wg. normy (nie pamiętam jaki nr.) spełnia wymagania izolacji II klasy ochronności, przewód PE nie jest potrzebny.
Teraz idź do zakładu napraw AGD. Do Zelmera powinny być dostępne części zamienne, więc powinien się dać naprawić za niezbyt duże pieniądze. Mam w domu taką maszynkę, ale jeszcze jej nie rozbierałem. Części są plastikowe, więc ma prawo się połamać w jakimś określonym miejscu, robiąc za bezpiecznik. Tak jak np. w krajalnicy do chleba, zębatka napędowa...
Jeśli chcesz fotografować dziecko i podróże to może warto zastanowić się nad nowinką od panasonica fz300? Nie jest za duży i ciężki, ma wzmocnioną obudowę i jest na tyle uniwersalny że sprawdzi się w każdych warunkach
Możesz 18mm, ale powinieneś wtedy wzmocnić wewnętrznie listwami. Najlepiej 22mm i nie trzeba wzmocnień. hmm ale to jest obudowa 75l, więc lepiej zastosój pare "żeberek".
Urwane pole to wzmocnienie mocowania obudowy gniazda USB - łaczy się z główną masą na PCB przez kondensator i dławik po prawej stronie . Nie ma się specjalnie czym przejmować, wlutowac nowe gniazdo i cieszyć się sprzętem.
W tym modelu nie padają zawiasy - tylko ich umocowanie w dolnej części obudowy (co widać na zdjęciach autora wątku). Niestety w tych modelach obudowa jest dość kiepska. Więc radzę odesłać na gwarancję - możliwe , że teraz serwisy montują już poprawione obudowy. Samodzielna naprawa zakończy się klejeniem gwintów pod zawiasy i wzmocnieniem obudowy.
W obudowach są jakieś wzmocnienia ? W obudowie z STX 32.500.8.MC są wzmocnienia ścianek bocznych i przedniej z tylną. W mniejszym subie niestety nie ma, ale podczas odsłuchu nie słyszałem, żeby sama obudowa rezonowała.
Spokojnie zamiast tych tranzystorów można wstawić 2sc5200 i 2sa1943. Kiedyś w jakimś wzmacniaczu były podobne i te wspomniane tranzystory wstawiłem. Sprzęt działał bez zarzutu potem.🙂Uruchamiaj przez żarówkę w szeregu z zasilaniem. I koniecznie sprawdź przy uruchomieniu prąd spoczynkowy czy się zgadza z serwisówką. Otwórz też ten drugi tranzystor...
Musisz dać w obudowy jakieś wzmocnienia bo obudowa tej wielkości musi być bardzo sztywna a co do głośników to możesz stx-y zobaczyć jakieś 30-tki minimum.
http://obrazki.elektroda.pl/5625896900_1... http://obrazki.elektroda.pl/3629950000_1... http://obrazki.elektroda.pl/7898100800_1... Reszta wymiarów w załączniku. Rączki umieściłem na środku bocznej płyty. Ale najlepiej byłoby dobrać sobie samemu, już po złożeniu obudowy i zamontowaniu głośnika. Wzmocnienia...
Witam pewnie temat już był ale nie do końca rozumiem więc napiszę o co chodzi. W końcu pozbierałem się do zrobienia kapitalki moich NW 200. Więc sprawa ma się tak : w kolumnach muszę zaszpachlować rogi i położyć nowy formir oraz zrobić nowe wzmocnienia i uszczelnić budę . Jak najlepiej zrobić wzmocnienia budy ? Myślałem o listewkach od góry w rogach...
Miałem podobnie w Punto I - uszkodzony był alternator - pęknięta obudowa, ściśnięte przez to łożyska - wymieniłem alternator na regenerowany z wzmocnioną obudową - rezultat pozytywny cztery lata działa bezawaryjnie - to jest ok!, teraz mam inne problemy :)
Witam, pokaż o jakie wzmocnienia chodzi. Zasadniczo im sztywniejsza obudowa tym lepiej, ale też bez przesady. Ja swoje kity odbierałem osobiście bo mieszkam w Lublinie. Każdy był zapakowany w osobny woreczek z dołaczoną instrukcją. Pozdrawiam, Jacek Zieliński P.S. nic nie piszesz na temat obudowy dla tego przetwornika. Rozumiem, że wiesz co robisz/masz...
Każdy głośnik dynamiczny promieniuje falę dźwiękową tylną stroną membrany, tak naprawdę dźwięk to nic innego jak zmiana ciśnienia z określoną częstotliwością. Przy okazji pracujący głośnik pobudza do drgań obudowę, która również gra!. Niestety nie jest to pożądane, "grająca obudowa" wprowadza zniekształcenia. Aby zmniejszyć to zjawisko stosujemy wytłumienie...
Głośna praca to dla mnie jest takie tyrkotanie słychac poprostu łożyska wzmocnione obudową urządzenia. A jak rozpoznać dobry kabel, cena??
Nie chcę poprawiać fabryki, nie sprecyzowałem. Tak jak cj90 mówił, chcę wzmocnić obudowy rozpórkami i uszczelnić łączenia bo są gdzieniegdzie przerwy.
Tranzystory BUYP16A_D były produkowane przez CEMI. Litery oznaczały grupy współczynnika wzmocnienia h21E. Obudowa CE19 , a nie TO3. W katalogu CEMI podany jest odpowiednik zachodniej produkcji BDY25 produkcji SESCOSEM. Dla zainteresowanych karty katalogu w załącznikach.
To już lepiej wzmocnić obudowę i dać takie głośniki jak w PA600 STX ,masz gotowy schemat zwrotnicy ,a to najważniejsze w tym wszystkim.Głośniki same nie grają dobrze ,muszą być odpowiednio zaaplikowane.
Ja mam C607 i jestem zadowolony, gada to całkiem ciekawie. Dźwięk porównywalny do SM58. Polecam C608, bo ma wzmocnioną obudowę i do szkoły jest w sam raz.
Witam. Swego czasu testowałem podobny mikrofon stołowy z FT 897. Ale wzmocnienie w mikrofonie zewnętrznym musiałem zredukować do 10% poprzez dzielnik oporowy na wyjściu sygnału m.cz. W tym przypadku suwak od wzmocnienia działał w całym zakresie . W obudowie wzmacniacza zamontowałem gniazdo RJ-8 do wpięcia oryginalnego kabla mikrofonowego. Natomiast...
Co u Ciebie jest obciążeniem? Jeśli nie jest to duży prąd to użyj mniejszy tranzystor. Jeśli prąd wynosi kilka A to pozostań przy tranzystorze mocy, ale wywal tego 2N3055. To przestarzałe i obecnie nigdzie nie stosowane tranzystory. Po co uczyć się na czymś takim? Tym bardziej, że obudowa TO3 wyszła z użytku. Daj jakiś MOSFET np. popularny IRFZ44N w...
WD specjalizuje się w dyskach . Wzmocniona obudowa ? Lepszym rozwiązaniem by było kupno jakiegoś etui na dysk lub po prostu ostrożność , jak dysk spadnie z wysokości to na pewno zostanie w jakimś stopniu uszkodzony.
Do "smolinskid" nie ma takowych tabel .Antenę powinno sie zestroić korzystając z reflektometru.Reflektometr powinien pracować w paśmie takim jak nadajnik (150-180MHz ) wiec taki od CB (27MHz) nie będzie przydatny.Ogólnie trudno jest wypracować jakiś dobry współczynnik WFS dla pionowego druta (czasem bez przeciwwagi,przeciwwag - nie wszyscy tu wiedzą...
Czy używanie okapu z metalową obudową, który nie posiada wtyczki z uziemieniem jest bezpieczne w takiej instalacji? W tym przypadku tak. Oczywiście pod warunkiem, że urządzenie zostało zainstalowane zgodnie z instrukcją, i nie dokonano w nim żadnych zmian mogących osłabić środek ochrony, jakim jest izolacja wzmocniona. To nie rodzaj materiału obudowy...
metalowy wzmocni wzmocni radio telefon wzmocni
monitoring parkingu współczynnik stabilizacji prądowej oporność grzałka electrolux
barracuda 2000i wisniowski satel
Jak odblokować iPhone bez utraty danych? Jak odkręcić mocno trzymającą śrubę?