Wydaje się że jest to wyłącznik ręczny termostatu. Wiadomo że załączenie termostatu powoduje załączenie pracy agregatu gdy przełącznik będzie wciśnięty pomimo załączenia styku przez termostat lodówka nie będzie pracować. Wyłącznik ten może być w postaci wciskanego guzika lub na pokrętle termostatu w krańcowym położeniu. Zwarcie mostkiem styku wyłącznika...
witam jeśli temperatura pomieszczenia gdzie stoi lodówka jest zbyt niska to termostat może nie załączyć kompresora, bo w zależności od termostatu załączenie następuje przy plus 3,5 lub 5 st. Celsiusza( temp. w chłodziarce)
Poszukaj na serwisach aukcyjnych pod hasłem Cyfrowy termostat W1209 regulowany 12V -50C +110C
Termostat Salus załącz przekaźnik słychać działanie nadajnik odbiornik sparowany. Masz inny rodzaj termostatu trzeba go podłączyć pod 1-2.
Z tego co napisałeś to masz zwarcie w termostacie i zmieniła się charakterystyka termostatu i przez to nie działa poprawnie. Jedynie co mi przychodzi do głowy to sprawdź ten termostat czy faktycznie nie ma zwarcia. Wymontuj go z samochodu podłącz mu zasilanie ogrzej czujnik i zobacz czy się załączy termostat. Jak się okaże uszkodzony to albo go napraw...
Jeśli w lodówce jest temperatura pokojowa,agregat się nie załącza I dopiero po dwóch dniach pisania podałeś istotną informację. Od razu to podejrzewałem ale czekałem na potwierdzenie. Dlatego Opisz co się dzieje bez ingerowania w jej pracę. Czy opis na samym początku nie powinien wyglądać tak: "Chłodziarka pracuje, po osiągnięciu temperatury wyłączy...
daje nieskończoność (jest rozwarty), czyli termostat nie żyje. 10stC trochę mało włóż do komory chłodziarki suszarkę ogrzej tylną ścianę kilka kilka naście minut zobaczysz wtedy czy termostat załączy .
Niech kolega spróbuje puknąć w termostat. Jeżeli załączy to prawdopodobnie termostat uszkodzony. Ale nim zabierze się za wymianę termostatu. Zobacz czy działa na krotko termostat (eliminując go z układu), jeżeli tak to masz odpowiedz. Jest tez opcja przekaźnika,cewki,termika które są tak samo realne. Ale zacznijmy od termostatu później napisz co się...
Ma być wspólny i NO Termostat ma zewrzeć styk po osiągnięciu temperatury zadanej. Podłączasz 1 i 3. Obniżasz temperaturę na Auratonie do 15 stopni aby się nie załączył. Ustawiasz termostat 5-10 stopni wyżej niż temperatura pieca. Pompka powinna stać. Podnosisz temperaturę na piecu. Kiedy temperatury się wyrównają termostat powinien załączyć pompkę....
Strona 38 w załączonej instrukcji.
Dobra, co się dowiedziałem to wiem. Jeżeli w momencie załączenia termostatu słyszysz cyknięcie, to jest on na przekaźniku (co obstawiam, patrząc na 10A obciążalności). Problemem będzie więc układ gasikowy na stykach przekaźnika. By wyeliminować problem, podłącz równolegle z odbiornikiem kondensator. 250V minimum, typu niespolaryzowanego w zasadzie dowolny,...
W jaki sposób można sprawdzić czy jest uszkodzony czy sprawny ? po za tym że kontrolka się świeci. Przy urządzeniu odłączonym od sieci zewrzeć konektory termostatu. Załączyć do sieci. Jeżeli się podniesie - wiadomo że termik poległ.
Salusa nie można podłączać do zacisków 7-8-9. Jest to Vaillantowska "szyna danych". Salus jest zwykłym termostatem załącz/wyłącz. Gdy się załączył, czyli zwarł swoje styki, to do kotła doszła informacja o zwarciu w tej "szynie danych" - czyli błąd i kocioł się wyłączył. Gdy Salus rozwarł swoje styki to usterka zniknęła i kocioł przeszedł do normalnej...
Można zamiast wentylatora dać kondensator, a raczej układ RC, ale najpierw musiałbyś ustalić jak prąd pobiera termostat oczywiście z załączony kiedy LED świeci. Żeby to sprawdzić trzeba zasilić napięciem przy którym dioda Zenera jeszcze nie przewodzi.
A jaka woda jest pomiędzy górna nagrzaną w 50l a górna nagrzaną w 140l 🤔 Taka, że od marca do października nie uruchomi termostatu grzałki sieciowej w 50l zbiorniku. Będzie nieco chłodniejsza niż na górze ale zasilanie będzie mieć gorącą wodę ze 140l zbiornika także dalej w 50l się nie schłodzi na tyle by załączyć termostat grzalki sieciowej.
Każdą grzałkę masz zasilaną inną fazą., Co Ci da odłączenie jednej. Pozostałe przewody będą dalej przeciążone. Prąd znamionowy rzędu 26 A. Przy każdym załączeniu termostatów chwilowo jeszcze większy.
grabster Jak ktoś chce to dlaczego nie ? Termostat zależy co by miała nagrzewać jest przełącznik 0,5 mocy. Zawsze musi się schłodzić . Załączać przekaźnik wielostykowy przełączający lub kilka przekaźników. Są termostaty gdzie samemu reguluje się temperaturę wyłączenia i włączenia np od 1 do kilku stopni. Tak elektromagnes trzeba odłączyć wentylator...
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
To że za długa kapilara to może być aby nie była za krótka. To jest termostat typu ,,płaczek" po wyłączeniu np. przy -22*C musi się ogrzać aż do +4*C aby załączył się ponownie.
Trzeba sprawdzić połączenia lutowane w szczególności kwarc a jak nie to kupić nowy termostat ON-OFF. Jak sie robi załącz wyłącz grzanie przekaźnik słychać jak jego styki przełączają?
W czym problem nastawić max temperaturę w której wyłącza a min na tyle nisko żeby termostat nie załączył?
Termostat to włącznik. Masz grzałkę uszkodzona.
Wziął kasę i nic nie zrobił - to reklamacja Może też nie ma problemu - jest dość ciepło i może piec nie musi się załączyć bo termostat mu nie "każe". Może na kotle jest wyłączone ogrzewanie CO Może głowiczki termostatyczne nie wpuszczają wody w grzejniki Wiele może być tego "może"
Mi się udało upchać wszystko w obudowie po ATX. No może prawie wszystko, poza wentylatorem. Aczkolwiek nigdy jeszcze się nie załączył (termostat 50°C wewnątrz uzwojenia), więc można z niego zrezygnować i dać grilla. Witam, Podoba mi się konstrukcja. Jest zwarta i elegancka:) Chyba skorzystam z pomysłu i włożę swój transformator też do obudowy po zasilaczu...
Niestety ! Perpetum mobile nikt jeszcze nie wymyślił i moc pobrana nie przekracza mocy straconej . Jedyna zmiana jaka mogła nastąpić to zmiana histerezy czyli czasu wymiany ciepła z otoczeniem powodowana np. malowaniem grzejnika lub jego zabrudzeniem .Wydłuży się wtedy czas pomiędzy załączeniami termostatu co może mieć znaczenie przy małym grzejniku...
Pewnie jest uszkodzony termostat , jest to termostat mechaniczny , więc załączony - opór na stykach 0Ω , wyłączony -∞Ω . Masz tu schemat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14... .
Sterowanie czyli termostat jest cały czas załączony. jego sprawdzić.
Ok czyli generalnie po regulacji będzie grzało z mniejszą temperatura gdy termostat załączony i gdy wyłączony także z mniejszą ale tak czy inaczej woda będzie płynąć. Dobrze rozumiem?
Ja bym na twoim miejscu zamontował oba. Zawsze później można z któregoś zrezygnować. W przypadku podłogówki to bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniej krzywej grzewczej. Znam przypadki gdzie pogodówka się nie sprawdziła (albo użytkownik nie chciał poświęcić czasu na znalezienie odpowiednich ustawień) i znam przypadki gdzie pokojowy termostat (załącz/wyłącz)...
Witam Wszystkich. Mam pewien problem z piekarnikiem. Otóż po uruchomieniu piekarnika (żadne inne sprzęty na tym obwodzie nie są podłączone) i ustawieniu dowolnej temperatury, po około 3 minutach rozłączyła "różnicówka". Sprawdziłem więc instalację piekarnika począwszy od wtyczki przewodu zasilającego, izolację żył, którymi rozprowadzona jest instalacja...
Videofilmy , musisz kontrolować sprawność elementu grzejnego podczas załączonego termostatu, jest to najmniej skomplikowana opcja.
(at)mariann Rewelacja, ale odkrycie. I to zadziała przy ? załączeniu termostatu? A gdzie go włączyć?
Mostek n usunąć. A1-A2 puste. Prawidłowo powinna być i różnicówka i bezpiecznik. Każdy z tych elementów pełni inną rolę. Upraszczając różnicówka zabezpiecza przed porażeniem, bezpiecznik przed przeciążeniem obwodu i skutkami zwać. Jeżeli różnicówkę wyrzuca to może to być wina samej różnicówki - uszkodzona, błędnego podłączenia różnicówki, uszkodzenia...
Ale czy jak doleje płynu do zbiorniczka to się załączy termostat i ruszy z tym płynem żeby załączyć wiatrak? I czy poprzez zapowietrzenie układu jest możliwe że termostat nie reaguje prawidłowo?
Może źle opisałem Źle. Czyli co? Ma problem z rozruchem gdy termostat chce ją załączyć? Czy wtedy gdy Ty ją wyłączysz recznie lub wyrwiesz wttyczkę nie odczekując pięciu minut?
Czy dobrze rozumiem te zakresy podane na pudełku? na max ustawieniu -22 wyłączy, a przy -6 załączy sprężarkę. Analogicznie pozostałe parametry. Wstaw ten "zdobyczny" termostat :)
Cytat z instrukcji obsługi: Dźwięki, które mogą być słyszalne podczas prawidłowej eksploatacji wynikają z pracy termostatu, sprężarki (załączenie), układu chłodniczego (kurczenie i rozszerzanie materiału pod wpływem różnic temperatur oraz przepływu czynnika chłodzącego).
Pompkę powinno podłączyć się przez termostat, ustawić na ok. 45 stopni i wtedy się dopiero powinna załączyć. Mam starą instalację,grube rury, dużo w nich wody, a grzejniki ruszają już po 15 min. Na piecach zasypowych jest montowany sterownik z sondami i na nim ustawia się parametry.Jeżeli go nie ma, można zastosować inny termostat, który ma styki zdolne...
Z każdej lodówki wyraźne są odgłosy :kliknięcie załączenie termostatu,trzaski zmiany temperatur wewnątrz komory , bulgotanie oraz praca sprężarki.
Szybciej rozmrozisz wyłączając ją z prądu niż tym guzikiem to nic innego jak wyłącznik agregatu połączony z termostatem jak wzrośnie temperatura to się załączy z powrotem.
Chcę, przerwać obwód do nawilżacza w chwili uruchomienia wentylatora, a teraz jest chyba na odwrót - przy założeniu, że L pojawia się w chwili załączenia termostatu. Wg mojej koncepcji brakuje fazy, która doprowadzona byłaby z pominięciem termostatu/wentylatora. Jak inaczej i prościej zrealizować zamierzony scenariusz?
Przydało by się jakieś zdjęcie. Jaki bojler, poziomy/pionowy? Bojler kupiłeś już z zamontowaną grzałką, czy była montowana? Jak pobierasz ciepłą wodę, to termostat załączy grzałkę?
Na pewno nie chcę użyć mikrokontrolera, raczej płytka drukowana z odpowiednio połączonymi układami scalonymi, jak w dawnej automatyce przemysłowej, ale im mniej tych układów tym lepiej, zwłaszcza że urządzenie, do którego ma to być zawiera już 6 układów scalonych, na szczęście tutaj wszystko działa powtarzalnie i dobrze. Tylko kłopot z takim rozwiązaniem...
Wszystkie termostaty bezprzewodowe mają jedną wadę -zasilanie (będzie wyświetlacz działał ale będzie brak komunikacji i po regulacji) . Najlepszy przewodowy. Podchodzić będą wszystkie - dają opóźnienie załączenia kotła.
Ostatnio taki montowałem, działa fajnie. Nie załączyłem nazwy: TERMOSTATY DOTYKOWY T2 WIFI - APLIKACJA MOBILNA Natomiast do takiej grzałki należałoby dać stycznik sterowany z tego termostatu. Niby w karcie tego termostatu jest, że max obciążenie 3600W, ale ja bym dał dla bezpieczeństwa stycznik
Cwu jest niezależna. Mam fw100 z pogodowka i junkersa zab14c. Mozesz sterować grzaniem przez styki chyba nadrzędne. Czyli jeżeli sterownik chce załączyć kociak i termostat to kocioł się załączy. Jeśli termostat nie chce załączyć to nie. Jeśli sterownik wyłącza kocioł to termostat tez nie załączy . Mam głowice inteligentne i sterownik właśnie podłączone...
Załączenie pomarańczowego przycisku, powoduje pominięcie termostatu - jeżeli w tym momencie nie działa sprężarka, to właśnie ona jest uszkodzona. Czy aby na pewno ten przycisk pomija termostat w Whirpoolu ? Jeżeli masz włączony sprzęt do sieci to sprawdź czy silnik jest gorący.
Dzień dobry. Szukam pomocy ,a raczej porady w kwestii ilości i czasu włączania się lodówki w ciągu doby. Otóż mam taki problem że lodówko-zamrażarka na działce przy temperaturze 4 stopnie na zewnątrz nie włącza się , a co za tym idzie wszystko w zamrażarce się rozmraża. Bardzo zależy mi żeby lodówko zamrażarka pracowała bez nadzoru od jesieni do wiosny...
Zibies z takimi czasówkami nie ma problemu, ale pomyślałeś że czasem może być taka sytuacja że pokojowy załączy a termostat pieca wstrzyma na np 15min lub palnik wejdzie w awarię i co wtedy, ja mam grzałkę na drążku załączoną cały czas jak jest zezwolenie na pracę i nie ma problemu, może sprawdź do jakiej temperatury grzeje ten glut bo może nie potrzebnie...
Nie wykonałem jeszcze pomiarów o których pisałeś. Ale dzisiaj rano zauważyłem że termostat załączył się dopiero między 95-100 stopniami i zaraz potem uruchomił się wentylator i pracował aż do schłodzenia poniżej 90 stopni. Ale kiedy temperatura wody znowu osiągnęła 100 stopni to już wentylator się nie załączył. Czy nie jest to przypadkiem wina wadliwego...
Można skierować pytanie do działu technicznego Vaillant czy i która bramka internetowa będzie kompatybilna z twoimi regulatorami i modułami. Jeśli któraś z nowych bramek to można zakupić. Jeśli żadna to albo kupić nowe regulatory i mieć już podstawę do ewentualnej przyszłej wymiany starego kotła na nowy Vaillant, albo szukać jakiegoś sterownika internetowego...
Może przełączać w nocy więc niema łuku:). Zastanawiam się od dłuższego czasu jak obejść problem łuku elektrycznego . Zauważyłem, że pod czas podłączania halogenu 600W do instalacji DC, niema iskry. Więc jeżeli przed zadziałaniem termostatu, załączyć do obiegu halogen to przy rozłączaniu termostatu nie będzie iskry. W samochodzie na przykład gdy sterowałem...
Zegar nie będzie brał pod uwagę temperatury otoczenia. Podłącz go przez zegar i termostat, na którym ustawisz temperaturę, przy której ma się załączyć. Termostat nie pozwoli włączyć pieca, gdy temperatura otoczenia będzie wyższa niż oczekiwana. Weż pod uwagę bezwładność termiczną pieca. pozdrawiam
Zaczął bym właśnie od termostatu przegrzania numer 34 na załączonym schemacie. Termostat ten powinien albo po wystudzeniu sam się zresetować albo trzeba go ręcznie zresetować jeżeli ręcznie to na środku jego obudowy powinien być mały "guziczek". Jeżeli nie ma guziczka to najlepiej odłączyć przewody i sprawdzić miernikiem przejście jeżeli go nie ma to...
Witam mam podobny problem model arc 5714, po przewiezieniu jest taki objaw ze głośniej chodzi jakby rurka sie przytkała. a problem polega na tym że wydaje mi sie ze za szybko mrozi. a jak zamrozi to sie rozmrozi i nie załączy. termostat załącza ale ze sprezarki słychać coś takiego jakby silnik nie mógł ruszyć brzeczenie. kilka sekund i sie wyłącza....
Odladzaniem steruje termostat. Został tak skonstruowany , że temperatura załączenia jest ciągle taka sama plusowa (na czujniku)czyli kręcąc termostatem masz wpływ tylko na wyłączenie . Czyli jak wyłączy, to nie załączy ,do czasu jak na czujniku będzie plus (czujnik zamontowany na parowniku w chłodziarce). Ten przycisk to jest chyba szybkie chłodzenie...
Zamontuj termostat Ranco K59 1312 i po problemie. I nie szukaj już innych zamienników. Kapilara pod tą blaszką z załączonego foto jest poprawnie zamontowana.
Zobaczcie co robią lodówki... Patrzyłem: moja nic nie robi. Biernie czeka, aż mechaniczny termostat załączy agregat.
Ale jak w kuchni mam 24 to od dawna się nie załączy termostat kotła nastawiony na 20 bo gotuje makaron. Kolega nie rozumie że to UK i termostat załączający kocioł jest z boku kotła. Proszę o konwersację na temat mojego problemu a koledze dziękuje. Mam na myśli coś takiego: http://www.tanie-ogrzewanie.pl/danfoss-l...
Witam. Według schematu do 1 zacisku nic nie podpinasz , podpinasz tylko L i N a urządzenie grzewcze podpinasz pod N i ostatni zacisk regulatora PT14 oznaczony kółeczkiem ze strzałką. Ten zacisk jest to wyjście przekaźnika i na nim będzie się pojawiać faza (L) gdy regulator załączy urządzenie. Pozdrawiam.
Witam. Pralka zaczęła gotować wodę. Podejrzewam termostat. Przy wyłączonej z sieci sprawdziłem próg przełączania (ok. 30 C). Wykonałem próbę podgrzania z zewnątrz czujnika ale nie zmieniło to punktu załączenie termostatu. I teraz pytanie do szanownych kolegów czy moja diagnostyka była prawidłowa, czy jeszcze coś powinienem sprawdzić (a może w ogóle...
Przewidział możliwość podłączenia różnych zabezpieczeń. Są nawet dwa "wejścia na termostat": 1) RT24 - czyli podłączenie termostatu pokojowego (styk załącz/wyłącz) lub innego elementu który ma włączać/wyłączać potrzebę grzania - ale tylko dla CO - CWU pracuje normalnie. Fabrycznie jest tu zwora. Ja też pod to złącze podłączam czasami termostat zabezpieczenia...
grzeje wodę przez Centralne Ogrzewanie I podczas tego grzania została przekroczona temperatura, więc zadziałał ogranicznik temperatury, który sam się z powrotem nie załączy. Trzeba to zrobić ręcznie. Albo uszkodzony termostat.
- jaką pokazuje temperature mierzoną bez załączonej pracy agregatu? - tak, da się naprawić
Wyłącz z prądu, poczekaj trochę załącz z powrotem. Ustaw na programatorze czas i załącz piekarnik.
Ten ewentualny impuls jest tak krótki że nie zdąży załączyć przekaźnika.
Jeśli chcesz to robić na piechotę, to nie ten przekaźnik, bo prezentowany przez ciebie realizuje załączenie na określony czas po otrzymaniu sterowania, bez zwłoki. A ty chcesz ze zwłoką. I ten przekaźnik powinien załączać na stałe układ reagujący na temperaturę, czyli jakiś termostat, który załączy grzanie. Więc potrzebujesz np taki: http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p62,...
W takim zastosowaniu lepszy byłby prosty komparator, który po przekroczeniu zadanego progu załączyłby przekaźnik. Sam układ "termostatu" na LM317 wygląda dla mnie niedorzecznie. Można się pokusić o zbudowanie układu ze wzmacniaczem operacyjnym, który przetwarzałby sygnał z czujnika np. LM35. W tym temacie rozwiązano ten problem, może nie sterowało to...
FORON dkk 70 stara dobra zamrażarka produkcji DDR.Przełącznik jest od szybkiego zamrażania jego załączenie powoduje pominięcie termostatu i ciągłą pracę sprężarki,wyłączenie-zamrażarka pracuje przez termostat. czerwona kontrolka-jest załączana przez termostat- jeśli świeci-nie ma temp.-18 w zamrażarce,zielona-wskazuje -zamrażarka jest podłączona do...
Wygląda na usterkę termostatu. W tej pralce jest termostat mechaniczny. Jak pralka jest zimna i delikatnie pokręcimy pokrętłem regulacji temperatury to w granicach temperatury pokojowej powinniśmy usłyszeć "pyknięcie" rozłączenia lub załączenia styków termostatu. Można to zweryfikować też omomierzem przyłączonym do styków wyjściowych termostatu. Grzałkę...
Na częstość włączania może mieć wpływ histereza termostatu. Kiedy jest zbyt mała to włączenia agregatu mogą być właśnie krótkie, "nerwowe". A krótka praca agregatu spowoduje nieznaczne schłodzenie, co powoduje szybszy powrót do temperatury ponownego załączenia agregatu. W prostej lodówce termostat pewnie jest mechaniczny.
W termostacie. To on jest odpowiedzialny za podanie fazy na zacisk A1 (w Twoim przypadku). Czyli po nitce do kłębka-do termostatu musi dochodzić skądś przewód fazowy i w sytuacji, kiedy temperatura zadana będzie wyższa od tej w pomieszczeniu termostat pod fazę na stycznik powodując jego załączenie. Ten z kolei poda zasilanie na wyłącznik nadprądowy...
https://obrazki.elektroda.pl/3158609900_... Zakupiłem Termostat ZWT100 16A i mam problem bo nie działa właściwie. (INTERNAL SENSOR) - Termostat pokazuje poprawnie do momentu, gdy załączy się grzanie i wtedy temperatura na termostacie cały czas spada . Termostat nie jest podpięty do niczego (niczym nie steruje), a tylko podane jest...
To jest dla mnie zrozumiałem i logiczne. Ale ja pytałem o system warunkowania informacji. Konkretnie (jeśli dobrze rozumiem). Jest kilka termostatów i masz możliwość oprócz wybrania który ma załączyć kocioł, to jeszcze możesz zadać warunki - priorytety. W danfoss link niestety możesz wybrać tylko który termostat załączy piec jako pierwszy.
Jest pokazana ikona grzania ale piec sie nie załącza , pokazuje 22 stopnie w pomieszczeniu a grzanie na 25 wiec powinien sie załączyć .
Z tego co wiem to innego niż oryginalny - nie da się. Bo proponowane sterowniki pokojowe wpływają na przesunięcie krzywej grzania i powodują zmianę pracy samego kotła i palnika którym steruje kotłowy regulator pogodowy. Więc DC50, DC70 to nie są to tylko proste termostaty pomieszczenia typu załącz/wyłącz. A zwykłej "zwory" gdzie można by taki byle jaki...
No dalej to już gdybanie. Nie wiadomo, czy termostat daje sygnał załącz, może widzi temperature osiągniętą-to w trybie auto. Obejrz tą płytę, może woda się dostała. Będziesz musiał podjechać do TK.
A jak zasobnik jest grzany przez kocioł 1 funkcyjny, to nie jest grzany przepływowo? Czy pobranie jednej szklanki wody z zasobnika spowoduje załączenie dodatkowego termostatu?
Dokładnie, mam termostat elektromechaniczny. Czyli nic już więcej nie da się wymyśleć. Konieczna jest wymiana. Termostat elektromechaniczny ma stałą histerezę zbudowaną w oparciu o charakterystykę sprężyny. Normalnie tak się nie powinien zachowywać. Sprawny ma dwa stany stabilne załączony i wyłączony. Kłapanie stykami oznaczać może wadę. Proponuję...
Mozna ominąć całą płytkę . Ja tak robie, tylko wstawiam kontrolke (neonówke) sygnalizującą grzanie grzałki. Bo tamta jest pewnie zamontowana na płytce. Nie pamiętam podłączenia ale jak bym widział zdjęcie tyłu żelazka bez osłony to podpowiem jak. O ile dobrze pamietam to na skrajne zaciski (powinny byc od grzałki) dajesz neonówke a przewód zasilający...
Sprężarka nie ruszy od razu. Trzeba odczekać ok. 3 min. To całkiem normalne. Sprawdź czy przypadkiem nie jest załączona praca super. Polega na zwarciu termostatu na krótko. Termostat włożony do zamrażaki powinien się wyłączyć i wykryjesz to omomierzem. Urzyj termometru. Twoja zamrażarka powinna uzyskiwać - 18-22C Mniej więcej. Jeśli jest zdecydowanie...
Jeżeli spadnie śnieg przy np + 2-3 stopnie i napada go dużo a potem temperatura spadnie od np - 5-6 stopni to grzałka załączona termostatem stopi śnieg i już jako woda spłynie do deszczówki . Ale skoro już śniegu w rynnie nie ma bo stopiony odpłynął jednak termostat nadal grzeje rynnę . Jak zrobić aby po stopieniu śniegu grzałka nie grzała pustej rynny...
Zasada działania tej płyty w lodówce polega na zamrażaniu się całej do temp. zależnie od nastawy termostatu od ok -13 do -26. Gdy ta temperatura zostanie osiągnięta to termostat wyłącza. Załączy dopiero gdy cały lód czy tam szron się roztopi czyli gdy osiągnie temp. ok +4,5.To jest normalna praca lodówki.Prawdopodobnie masz uszkodzony termostat. Kup...
Witajcie forumowicze, Znów pomęczę Was pytaniami😉 W domu została zrobiona podłogówka oddzielnie na dole i na górze – nie pamiętam po ile pętli, ale chyba 6 dół i 6 góra. W każdej szafie zamontowali rozdzielacz z pompą i zaworem mieszającym (jak na zdjęciu). Ogrzewanie prawdopodobnie za pomocą kotła gazowego, który też ma swoją pompę. I teraz pytanie:...
Czy musi to być czujnik Vaillant DCF? Tak - tylko Vaillant. Możesz poszukać na OLX lub Allegro. Co do rozdzielaczy: Na dole masz rozdzielacz typowo do podłogówki i zasilany z obiegu mieszaczowego z kotłowni - OK (no może poza tym zaworem z niebieskim kapturkiem - nie wiem po co taki typ zaworu, no ale powiedzmy że OK). Na górze jest rozdzielacz zasilany...
Dzień dobry, mam następujący problem, muszę zrobić prosty układ automatyki polegający na tym iż kiedy temperatura w danym miejscu spadnie poniżej 15 stopni Celsjusza załączy się dmuchawa, temperatura się podniesie o kilka stopni (może być nawet jeden stopień) dmuchawa ma przestać pracować. Wiem jak to zrobić ale nie wiem jaki termostat zastosować ;-(...
Witam. Uszkodzony może być termostat. Aby to sprawdzić zmostkuj przewody termostatu i załącz piekarnik.
To że masz 70 stopni po przejechaniu 10-15km to uważam za ok.Sam mam golfika III i jest tak samo.Je Dodano po 2 To że masz 70 stopni po przejechaniu 10-15km to uważam za ok.Sam mam golfika III i jest tak samo.Jeśli chodzi o termostat to załącz sie po przekroczeniu 90-100 stopni i zwiera styk który podaje 12V na wentylator.Żadnego sterowania niema.
Masz miernik jakiś ? Zmierz napięcie a później przejście omomierzem z wypiętymi przewodami na złączu Ls i Lr, przed załączeniem przekaźnika i po załączeniu. Może być uszkodzony przekaźnik.
Czyli termostat załącz/wyłącz nie będzie dzialał z tym kotłem?
Wyłącz lodówkę z sieci, otwórz i niech się rozmraża ze trzy, cztery dni aż wyschnie wszystko, łącznie z tym czego nie widać; potem sprawdź czy kapilara termostatu nie wejdzie głębiej i dopiero załącz.
Kable zasilające od skrzynek do pomp, do kotła Dwa przekaźniki 2 parowe ja używam finderów z podstawkami (idealnie się mieszczą w puszce szarej pod kotłem gdzie wszystko spinasz )2 termostaty pokojowe po jednym na piętro .Każdy termostat(on-off) załącza cewkę przekaźnika swojej pompy (puszczasz fazę na pompę) drugi styk podłączasz równolegle z wolnym...
Z prostego rozrachunku wynika, że bojler jest cały czas załączony. Zacząłbym od wymiany termostatu...
Wystarczy każdy termostat załącz/wyłącz - przewodowy lub bezprzewodowy. Ale zwykły termostat on/off na złączu 7-8-9 normalnie pracuje, wiem bo sam tak steruję kotłem.
schemat jest prosty, powinieneś szukać prawidłowości po stronie załączania styczników w kolejności /załącznik w1 - termostat t1,t2 - cewka załączająca stycznik k1na a1,a2 i k2 na a1,a2 / chyba że masz inny układ. Bazuję na tym co załączyłem. Pamiętaj że w stycznikach i termostatach bywają też styki odwrotne. Ponadto termostat który zamontowałeś na 450stC...
Powinno pomóc, wg mojej karty katalogowej to jest jak na załączonym obrazku http://obrazki.elektroda.net/23_12295848...
Potrzeba wykonać pomiary rezystancji pomiędzy punktami 1 i 2 następnie 3 i 2; 4 i 2; 5 i 2. Dla każdego pomiaru wynik powinien być powyżej 0,5Mohm albo przynajmniej porównywalnie wysoka. Jeżeli zmierzysz rezystancję pomiędzy punktami 4 i 5 otrzymasz rezystancję grzałki, powinno być kilkadziesiąt omów. Jeśli będzie dużo większa to uszkodzona jest grzałka....
P3 Czas działania przekaźnika To znaczy, że po tym czasie wyłącza przekaźnik nie zwracając uwagi na temperaturę a później się nie załączy? Czy oczekuje taki sam czas na załączenie?
Termostat założyłem na kotle co. Jego zadaniem jest wyłączanie kotła, gdy temperatura spalin spadnie poniżej progu tj. w kotle wygaśnie. No to temat się rozwija - nie można było od początku tego opisać tylko trzeba wyciągać z Ciebie szczegóły. Czy ten termostat ma styk NC, NO czy przełączany? Normalnie w piekarniku termostat jest zwarty (przewodzi)...
Dzieki za odpowiedz. Z ciepła wodą użytkową rozumie. A w kwestii ogrzewania to termostat nie steruje mocy pieca? Np jak ustawie pokrętło na 4 a termostat załączył piec to będzie grzał krótko i mocno. A jak na 2 to będzie grzał długo ale słabo .
załączenie tyrystora licznik załączenie opóźniający załączenie
felgi malowanie cieńkie paski ekranie antena telefunken
schemat instalacji elektrycznej subaru legacy
Wpływ niskich temperatur na akumulatory żelowe Jak rozpoznać moc rezystora? Oznaczenia i rozmiary