Technicznie nie i bez sensu jeżeli chodzi tylko o grzałkę...
Nie podałeś typu kuchenki lub mocy zainstalowanych grzałek.Przypuszczalnie wystarczy zabezpieczenie 3x16A.
Wymienia się na nową grzałkę - gdzieś coś tańszego widziałem.
Do sprawdzenia grzałka, zabezpieczenie termiczne grzałki oraz sonda parownika. Wszystkie wymienione elementy są przy parowniku zamrażarki.
2 dodatkowe przewody to prawdopodobnie czujnik temperatury wewnątrz grzejnika, takie zabezpieczenie grzałki. Mozesz podać typ i producenta grzejnika?
A przypadkiem za temperaturę nie odpowiada czujnik poniżej napisu a strzałka pokazuje dodatkowe zabezpieczenie grzałki (po przekroczeniu 95 stopni odłącza grzałkę)?
To jest bezpiecznik termiczny samo resetujący (zwany tez jako wyłącznik termiczny), raczej nie można obejść bo spali się grzałkę lub narobi większych szkód... ---- Wydzielono z tematu: [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... point - Zabezpieczenie grzałki przez Topolski Mirosław dnia 21 Lis 2020 22:41
Witam Np. https://obrazki.elektroda.pl/8674109000_... Przeznaczony do bojlera. Lub taki który przerywa obwód tylko na jednym przewodzie. https://obrazki.elektroda.pl/8034295200_... Ale ten pierwszy jest lepszy, bo przerywa obwód na obydwóch przewodach. PozdrawiaM.
Grzałki też mają swoją indukcyjność, szczególnie te wykonane w formie spirali. Przestań pisać głupoty.
Mam zestaw grzałek 4,2kW, zasilane 3f, dałem wyłącznik B10, a po tym stycznik załączajacy grzalki. Problem teraz jest taki czy powinno być jakieś zabezpieczenie przed obciążeniem - tutaj termik? Jak to jest przy grzałkach? W obwód sterowania grzałek powinien być włączony termostat
Jak sprawdzic czujnik temperatury i zabezpieczenie grzalki czy sa dobre. Możesz zmierzyć wszystkie czujniki przy module, ale najlepiej dostać się za parownik zamrażarki i tam odpiąć i zmierzyć każdy z osobna.
Większość lepszych marek ma wbudowane rcd. Przykladowo dla 9kW pompy panasonica jest to rdc typu ac 40A dla elektroniki i taki sam dla grzałki. W schematach zalecają rcd typ A 25A dla elektroniki i typ AC 25A dla grzałki. Pytanie jaka odległość dom-pompa? Jeśli większa i przewód leci ziemią, warto wsadzić rcd
Z pewnością nie posiadasz induktora by pomierzyć w sposób profesjonalny grzałek więc musisz dokonać pomiaru upływności zaraz po wystąpieniu zjawiska przebicia czyli gdy zadziała zabezpieczenie prądowe i gdy grzałki będą jeszcze gorące.
Ale ta przyczyna mogła nie zniknąć. W takim przypadku (po wymianie grzałki) zabezpieczenie termiczne znów zadziała i następna grzałka do wymiany. Dlatego trzeba sprawdzić pompę myjącą przed podłączeniem grzałki.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie grzałki? Na grubość gumy zaciskowej i możliwość zaimplantowania starego/oryginalnego czujnika NTC. Oczywiście nowa grzałka musi mieć zintegrowane zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem, raczej wszystkie nowe grzałki takowe zabezpieczenie posiadają.
Odłącz przewody od grzałki, zaizoluj końce,włącz pokrętłem grzanie i czekaj. Jak się nic nie dzieje, tzn. nie zadziała zabezpieczenie, to zmień grzałkę na nową. Jeśli na jakimś innym ustawieniu wyrzuca zabezpieczenie, to napisz na jakiej pozycji.
Czy widziałeś jak są takie e-papierosy mechaniczne użytkowane? To są sprzęty dla świadomych użytkowników, wszystkie elektroniczne mają automatyczne blokady na 10 sekund. Niezależnie od rezystancji grzałki.
Do grzałek nie stosuje się termików, możesz zastosować zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem temperatury grzałek.
Masz 1 czujnik NTC oznaczony żółtą strzałką i 2 wyłączniki termiczne które działają jako zabezpieczenie przed przegrzaniem. Powinny mieć opisaną temperaturę wyłączenia lub włączenia w zależności od funkcji. Jeden z nich będzie typu NC i będzie otwierał obwód grzałki po osiągnięciu określonej temperatury. Drugi może być także NC jako dodatkowe zabezpieczenie...
Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu. Grzałka pracowała prawdopodobne bez wody. Trzeba by zacząć od przekaźnika, czy się nie skleja, bo drugą grzałkę zajedziesz.
Chodzi o to aby grzałka załączała się pomimo braku sygnału z pompy? Czy jesteś pewien, że grzałka może pracować bez zapewnionego przepływu wody? Ale sygnał z pompy teoretycznie będzie. Między termostatem, a zabezpieczeniem temperaturowym znajduje się czujnik przepływu. Także "power supply motor" to raczej zdublowane zabezpieczenie.
Może działa zabezpieczenie_anty_zapominalskie_o_włąc... Jeżeli żelazko się nie porusza to zabezpieczenie odłącza grzałkę żelazka (o ile ZAZoWŻ w tym żelazku jest zainstalowane). Spróbuj nim potrząsnąć, może wdał się reumatyzm w czujniku ruchu. Czy słychać pstryknięcie termostatu jak kręcisz pokrętłem temperatury?
myślę że RCD do kamery która jest wysoko na słupie nie ma potrzeby starczy PE ale jak co to sprawdź czy ten obwód do którego sie podpinasz nie posiada zabezpieczenia RCD
Ten mikrowyłącznik to podstawa . Załącza grzałkę w momencie kiedy pompa zaczyna działać. To jest podstawowe zabezpieczenie przed załączeniem grzałki bez wody ! A w przypadku "sklejenia" się przekaźnika to może się tak stać i pożar gotowy. :cry:
Nie może Ci chłodzić dobrze bo zamarzają kanały, sprawdź grzałkę i zabezpieczenie termiczne
(at)pkolodziej Kolego, pomyśl raczej o termostacie, żeby się nie ,,przewędziło". Zasilanie musi być trójprzewodowe gdzie PE musi być podłączone do obudowy tej wędzarni. Możesz zastosować oczywiście zabezpieczenie nadprądowe dwupolowe tylko po co? Wystarczy w jednym przewodzie, a jeszcze lepiej zasil ta machinę przez RCD, będzie bezpieczniejsza przy...
Nie wiem czy jest taki w sprzedaży ale można zastosować dwa równolegle: Pierwszy dogrzewa wodę do 45°C Drugi załącza grzałkę po przekroczeniu napięcia 252V a wyłącza przy spadku do np. 250V. Potrzebne jest też zabezpieczenie, które wyłączy grzałkę po nagrzaniu wody do temp. 95°C aby nie doszło do zagotowania wody w bojlerze.
O czym mowa... Przecież Ty zasilasz ogólnie układ wewnątrz kamery, z którego jest zasilana indywidualnie kamera i poprzez termostat grzałka. Nie ma mowy o żadnych indywidualnych zabezpieczeniach.
ten czujnik to znaczy który masz na myśli bo się pogubiłem. Wyżej dokładnie opisałem oba czujniki i nie popełniłem błędu chyba, że coś niejasno opisałem. Dodano po 19 układ będzie działał zimą będzie podgrzewał mocznik ale nie będzie kontroli nad grzałką mocznika tam właśnie jest ten czujnik który nawala Nie jestem taki pewny czy grzałka będzie podgrzewała...
Widziałem takie cuda co się później ładnie paliło. Moc grzałek zbliżona do mocy rozrusznika.
Mimo wszystko do sprawdzenia grzałka, przewody do niej( może któryś się upalił). Bywa też w niektórych bojlerach dodatkowe zabezpieczenie przed niezadziałaniem termostatu, które wyłącza grzałkę.
Jeden pływak to zabezpieczenie grzałki w przypadku braku oleju. To ten do góry nogami. niby jest hermetyczny drugi steruje napełnianie m zbiornika . Ssanie z powrotu bo nie mam za bardo miejsca żeby na wysokości palnika zbiornik zamontować. A takim sposobem dysza zasysa i lepszą cyrkulacja ciepła zeasysacasysa zbiornika. Co do odpalania podniósł temperature...
Czy ona ma czujnik temperatury bo w dokumentacji do niej takie coś nie występuje. Pozostaje podejrzane zabezpieczenie grzałki, które robi przerwę w jej zasilaniu, ale co z kontrolą temperatury?
Jest to zabezpieczenie termiczne, zapewne z jakiejś grzałki.
Czy ktoś sprawdził zabezpieczenie termiczne grzałki czy jest sprawne , bo opis jej zachowania działania po "naprawie sugreruje że problem leży w odszranianiu parownika w zamrażarce !
Czyli to jest takie dodatkowe zabezpieczenie które wyłącza grzałkę tak?
Przecież autor wyraźnie napisał: Przewód zasilający jest pociągnięty 5x4mm i zabezpieczenie na tablicy B20A. Zabezpieczenie można zmienić. Przewód pewnie też. Tylko po co?
Dziękuję.W których miejscach mogę znaleźć zabezpieczenie grzałki oraz przekaźnik od grzałki? Może ktoś posiada jakiś schemat? Pozdrawiam Jarek.
Grzałka spieniacza ma zabezpieczenie na 316 stopni, tolerancji mają one 10 procent więc szukać docelowo około 320 stopni. Często nie padają same z siebie, skontrolował bym pracę elektrozaworów.
Faktycznie grzałka przepalona czy otwarte zabezpieczenie termiczne grzałki? Czy ułożenie węza odpływowego nie powoduje ubytku wody ze zmywarki, co może skutkować pracą grzałki bez należytego odbioru ciepła od niej? Podwieś wąż maksymalnie wysoko pod blatem i zabezpiecz go przed samoistnym jego obniżeniem się .
Albo grzałka albo termistor albo zabezpieczenie termiczne...
Trzeba rozkręcić podstawę aby dostać się do grzałki , sprawdzić grzałkę czy czy nie jest przepalona i ewentualnie poszukać bezpiecznika termicznego może być wielokrotny lub jednorazowy jako zabezpieczenie grzałki przed włączeniem czajnika bez wody .
Bezpiecznik termiczny odpowiada za zabezpieczenie grzałki w czasie rozmrażania - wg pomiarów jest ok. Lodówka jest z systemem NF, także parownik znajduje się wyłącznie w zamrażarce. Sprawdź tunel powietrzny pomiędzy chłodziarką i zamrażarka.
Na stronie nr 8 jest pokazana grzałka defrosta oraz jej zabezpieczenie.
Jeśli zabezpieczenie termiczne zadziałało, to kupuj nową grzałkę - dla swojego bezpieczeństwa.
Wymień zabezpieczenie termiczne grzałki (na 1005% przepalone), przy okazji czujnik temperatury parownika i wszystko będzie git.
Koledzy, grzałka jest na dole zmywarki, uszkodzeniu mógł ulec termostat krańcowy (zabezpieczenie grzałki) moduł lub sama grzałka. Raczej polecam wezwać kogoś kto na tym się zna i nie kombinować skoro nie macie bladego pojęcia o zmywarkach.
Czy po odłączeniu wszystkich przewodów od grzałki nadal pralka wyzwala zabezpieczenie różnicowo- prądowe?
Grzałaka może i sprawna, ale czy zabezpieczenie termiczne grzałki jest sprawne?
też mi się tak wydaje ale nie jestem pewien na 100% czy wymiana pomoże:|
Doprecyzuję: Nie włącza się grzałka, choć grzałka i zabezpieczenie termiczne sprawdzone, podłączone bezpośrednio do zasilania działają.
Witam. Czy nie ma wycieków na łączeniach świeżo zamontowanej grzałki. Skoro pompa spustowa pracuje cały czas to mogło się uruchomić zabezpieczenie przeciw zalaniu.
Nie musi być uszkodzona grzałka jest jeszcze czujnik parownika i zabezpieczenie termiczne grzałki. Jak czujnik padnięty to nie wyczuwa lodu na parowniku jak zabezpieczenie to nie załączy grzałki.
Pociągając. I to jest wtyczka od grzałki, pewnie lewe zabezpieczenie się rozłączyło i grzałka nie grzeje, lub przewody pod drzwiami się upier......pękły.
Uszkodzona grzałka rozmrażania parownika lub zabezpieczenie termiczne przed nadmiernym wzrostem temperatury rozmrażania parownika lub uszkodzony wentylator parownika. Jakiś nieteges serwisant to był jeśli tego nie sprawdził.
Witajcie. Kilka dni temu wylała mi się woda na kuchenkę elektryczną ok odp 2520w. Kuchenka wyschła. Teraz gdy chce włączyć lewą grzałkę, wywala zabezpieczenie. Prawa działa bez problemu. Rozkręciłem ją ale ciężko mi się stwierdzić gdzie może dochodzić do jakiegoś zwarcia. Może jakieś pomysły ? http://obrazki.elektroda.pl/2992328600_1...
Witam. Mam lodówkę Hotpoint-Ariston EBYH 18242 F. Co około 14 dni jest bryła lodu w zamrażarce, parownik oblodzony i przestaje chłodzić chłodziarka. Jak rozmrożę to jest ok przez 14 dni. Uszczelki dolegają grzałka i zabezpieczenie grzałki ok . Podejrzewam uszkodzenie czujnika parownika zamrażarki. Nie umiem nigdzie go znaleźć. Proszę o kod części.
"Zaoxiny np 858d 868d maja zabezpieczenie termiczne !!! pod grzałką Yihua ma podobne grzałki bez zabezpieczenia" Gdzie tam takowe zabezpieczenie jest? I po co tyle wykrzykników? Każdy Twój post maz9 ma błędy w interpunkcji, ortografii i składni. Może należało by to poprawić? Pierwsze Twoje zdanie w ostatnim poście i już nie wiadomo o co chodzi...
Witam! Kupiłem pralkę jak w temacie i nie grzeje wody, sprawdziłem grzałkę-jest sprawna, zabezpieczenie grzałki też OK, program przechodzi do końca bez problemu. Za wszystkie sugestie z góry dziekuję.
Namagnesowanie rdzenia? Raczej obecność harmonicznych podczas załączenia trafa. Mieliśmy to na labolatorium na Politechnice Pozn. A układ typowy zabezpieczenie->trafo->ssr->zabezpieczen... dla atuomatów pakujących przy zastosowaniu grzałek. Drugi układ jaki możesz wykorzystać to zabezpieczenie->ssr crydom->zabezpieczenie->grzałka badz tez drut...
Ja zazwyczaj robię w ten sposób: - cewki przekaźników/styczników zostawiam zasilaczowi - sam zasilacz zabezpieczam wyłącznikiem nadprądowym - każdy element odbiorczy który jest załączany przez stycznik ma swoje zabezpieczenie jeżeli jest to grzałka, to wyłącznik nadprądowy, jeżeli silnik bez falownika to "termik", jak z falownikiem to tylko nadprądówka...
Być może parownik ( zamrażalnik) jest za bardzo zalodzony i nie ma przepływu powietrza. Może być uszkodzona grzałka do rozmrażania lub zabezpieczenie grzałki.
Witam Nie wpadłeś na to, że może grzałka ma przebicie i to na pewno jak się rozgrzeje. Pomiar na zimno to może i dobry pomiar aby sprawdzić czy nie ma przerwy. Napisz jakie zabezpieczenie zadziałało?
Witam, Chodzi o zabezpieczenie grzałki przemysłowej, jest tam eS B25A a grzałka ma ma 4kW, ma też wbudowany termik 90C który rozłącza stycznik w razie przekroczenia temperatury.. Czy potrzeba do tego jeszcze precyzyjny przekaźnik termiczny (coś jak TF42 z ABB)? Co mówią normy?
Siemanko . Na początek standardowe pytanie ,, ile powietrza ogrzanego tobie potrzeba''. [czy wystarczy ,, zwykła'' suszarka ] .A może wystarczy po prostu :regulacja i zabezpieczenie grzałki oraz regulacja obrotów i zabezpieczenie braku obrotów silnika ?
Możesz zastosować 3 takie grzałki - cena ok 25 PLN https://obrazki.elektroda.pl/7962274000_... https://obrazki.elektroda.pl/7698232400_... Długość pierwszej ok. 46 cm, drugiej ok. 28 cm. Teoretycznie dowolny przełącznik o możliwości przełączania prądu do 16A 230V - dla 2 grzałek, styczniki w przypadku podłączenia 3...
Może być też uszkodzona instalacja przy grzałce, zabezpieczenie termicze na grzałce.
Czy ewentualnie można założyć zamiennik grzałki 1000 W zamiast 900 W? Jakie dokładnie parametry mają te grzałki? Czy kuchenka ma jakieś zabezpieczenie nadprądowe?
czy to oznacza że wymiana tej grzałki uruchomi wyświetlacz i cały piekarnik? Bardzo wątpliwe . Raczej zadziałało zabezpieczenie - bezpiecznik (wersja optymistyczna ) lub uszkodzeniu uległ np zasilacz lub coś więcej (wersja pesymistyczna )
Uszkodzony któryś z podzespołów generatora pary. Najprawdopodobniej grzałka, ale również może to być czujnik temperatury lub zabezpieczenie termiczne grzałki.
Co jeszcze sprawdzić? Obwód wyjściowy sterowania grzałką i zabezpieczenie przed przegrzewem.
Podczas pomiaru rezystancji izolacji pokrętło potencjometru powinno być w pozycji 20M (Ohm). Jeśli tak robiłeś to powinno być dobrze. Sprawdź jeszcze przewód zasilający - rezystancję pomiędzy żyłami. Jeśli jest bardzo wysoka (rzędu Mohm) to: gołe końce przewodów zaizolój tak aby się nie stykały i Ciebie nie poraziły. Wetknij wtyczkę do gniazda zabezpieczonego...
Jedno jest pewnie grzałkami można hamować do pewnego stopnia, a potem musi zadziałać dodatkowe zabezpieczenie. Ewentualnie na zwarcie, ale to zanim wiatrak się rozpędzi i przeczekać silne wiatry.
Sprawdź zabezpieczenie termiczne, grzałkę i elektrozawory.
Poglądowy schemat sterowania grzałką bojlera. Funkcje: Przekaźnik nadprądowy: -załączenie grzałki, gdy napięcie w sieci jest podwyższone poprzez produkcję z fotowoltaiki Termostat elektroniczny: -zabezpieczenie grzałki przed wysoką temperaturą. Shelly: -ustawienie sceny, gdy napięcie nie będzie podwyższone; brak wystarczającego nasłonecznienia -pomiar...
Witam, sprawdź zabezpieczenie termiczne, bezpiecznik grzałki.
Niestety masz zakamienioną grzałkę co zmniejszyło przepływ wody a po wyłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu zabezpieczenie termiczne wyłączyło zasilanie grzałki. I właśnie dlatego leci tylko zimna woda. Demontaż Cię nie ominie a odkamienianie wykonaj w/g instrukcji umieszczonej powyżej. Pozdrawiam - Mirek.
Jeżeli nie jest to czujnk przepływu to może być tylko dodatkowe zabezpieczenie grzałki przed nadmierną (90 stopni) temperaturą, płynie tam pewnie spory (około 9A) prąd, nie każdy ogranicznik to wytrzyma.
Na pewno sprężyny są to amortyzatory masz do bani koszt około 40 zeta, a to jest termik dodatkowe zabezpieczenie grzałki widzę, że łożyska też poszły.
No, a przy odpiętej grzałce też wyzwala zabezpieczenie i jakie "esy" czy różnicówkę?
Sprawdź w instrukcji jakie powinno być poprawne zabezpieczenie? Przy wartości zabezpieczenie 10A wychodzi że maksymalna moc to 2,3kW, w sprzęcie masz grzałkę 2kW oraz silnik który też ma swoją moc i czy aby ten bezpiecznik nie pracuje na granicy zadziałania.
Nastąpiło "sklejenie" styków termostatu, grzałka pracowała non stop i się przegrzała w tym momencie zadziałało zabezpieczenie termiczne. Wygląda na to że jest to zabezpieczenie jednorazowe i należy je wymienić na nowe, również termostat do wymiany i grzałka do sprawdzenia.
Ja wymyśliłem, że podłączę je kablem 3x4mm2 do jednej fazy i dam zabezpieczenie 25A. Co wy na to? Wymyśliłeś? Zawsze mi się wydalwło że takie rzeczy się dobiera na podstawie wiedzy, obliczeń, tabel itp, a okazuje się że jest to jakaś forma sztuki. Na podstawie czego to wymyśliłeś?
Witam. Błąd 15 wskazuje że coś nie halo z grzałką pary. Wywalone zabezpieczenie termiczne na grzałce lub walnięty czujnik temperatury. Bez rozkrecenia ani rusz.
Prawdopodobnie padło zabezpieczenie (bezpiecznik na grzałce) nie koniecznie uszkodziła się grzałaka
Tak tak, przepraszam. Ogólnie jest on uszkodzony, nie reaguje ani na temperaturę ani na przycisk. Widać też nadtopienia zaraz pod pierścieniem mocującym. Uszkodził się on + jednorazowe zabezpieczenie termiczne przy grzałce. :) Obecnie zabezpieczenie wymieniłem i sprawdziłem czy urządzenie działa i wszystko jest ok poza tym właśnie bezpiecznikiem bimetalicznym
Dzięki wielkie za rady i za link 😉 Dodano po 11 Czyli podłączyć te grzałki normalnie pod 230 oczywiście jakieś zabezpieczenie i tez dać SSR? Dodano po 4 Czyli podłączyć te grzałki normalnie pod 230 oczywiście jakieś zabezpieczenie i tez dać SSR?
Istotny jest jeszcze dobór częstotliwości i zapewnienie odpowiednio szybkiego przełączania, może też zabezpieczenie przez przepięciami...
To prawda, kolego odpal sobie jakiś symulatorek i dobierz rezystor do ceramika największego jakiego masz. I znowu źle, kondensatory ceramiczne osiągają po kilkadziesiąt-set mikrofaradów ale stabilność pojemności takiego kondensatora jest gorsza niz elektrolitycznego, symulator nie pokaże zależności pojemności od temperatury i napiecia, jaką mają kondensatory...
Dlaczego dla grzałek i być może dla elektroniki jest zabezpieczenie o charakterystyce C? Nie wiem natomiast jak (i czy) zabezpieczyć grzałki przed przebiciem na obudowę, co może w teorii spowodować wystąpienie napięcia międzyfazowego. Możesz to rozwinąć? W jaki sposób powstanie to napięcie międzyfazowe?
Co do schematu wszystko poprawnie, tyle że zabezpieczenie do grzałek musi być adekwatne do mocy . Zero w grzałkach nie ma znaczenia.
Sprawdź zabezpieczenie termiczne grzałki.
Jest to dodatkowe zabezpieczenie gdyby termostat nastawny nie odłączył grzałki. Rozłącza on zasilanie po osiągnięciu temperatury 85°C ±5°C. Jest on konieczny ze względów bezpieczeństwa. Po jego zadziałaniu trzeba ręcznie go przywrócić do pierwotnego stanu wciskając ten przycisk na środku.
To chyba kolega nie wie o czym rozmawiamy. A może kolega Dobromir wskaże, gdzie jest zabezpieczenie grzałki w pralce PA5580A520? Pozdrawiam.
miernik pokazuje 0. Czyli przyczyna tkwi w zasilaniu, a nie w grzałkach. Ponieważ ten układ jest dość skomplikowany, to trzeba jednak do tego elektryka. Dodano po 13 A nie ma tam w układzie zabezpieczenia przed nadmiernym grzaniem? Gdy nie zadziała termostat pracy( ustawiony na konkretną temp.) wyłącza termostat bezpieczeństwa, gdy woda jest nadmiernie...
Lodówka Samsung model: RB31FERNCSS compressor: MSV488AL1R/TT1 model code: RB31FERNCSS/EF Witajcie. Problemy występujące to hałasujący wentylator (łopatki całe), do wymiany OK. Problem nr. 2 to lodówka nie uruchamia grzałki. Grzałkę sprawdziłem 350Ω, zabezpieczenie termiczne grzałki ma przejście (0 Ω, piszczyk piszczy ;) ) chłodzić chłodzi,...
Koledzy jakie zabezpieczenie zastosować pomiędzy panelami a grzałką. 6 paneli po 120w
Zabezpieczenie działa momentalnie, gdy programator przeskoczy na odpowiedni "ząbek". Jeżeli np. silnik juz pobiera duży prąd, a programator włączy zimną grzałkę to zabezpieczenie nadpradowe zadziała natychmiast. Zimna grzałka ma bardzo małą rezystancję.
Witam, sprawdź zabezpieczenie na grzałce i połączenia grzałki. Może rozłącza grzałkę przy niższej temperaturze niż zadana i nie mogąc jej osiągnąć nie kończy cyklu.
Chodziło o to że Twoja pralka jest sprawna i nie wymaga naprawy ;) A dwa hydrostaty? Zazwyczaj jeden na poziomy wody (niski, średni, wysoki) a drugi na zabezpieczenia (zabezpieczenie grzałki, przed przelaniem, przed pienieniem, itp.)
zabezpieczenie grzałek mastercook kalkulator grzałek wyginanie grzałek
akumulator izolować wartość skuteczna napięcia tętnień router talktalk
import użytkowników integra unitra junior
Migająca dioda gwiazdka w lodówce Ariston - co oznacza? Przekaźnik pompy paliwa w VW Polo 6N2 1.0 MPI - lokalizacja i numer