Witam. A próbowałeś pomierzyć napięcie na poszczególnych ogniwach ? Może któreś ogniwo jest uszkodzone i działa zabezpieczenie?
Są dedykowane ogniwa o rozmiarze 18650 dedykowane do elektronarzędzi. Zwykle mają pojemność 1800-2200mAh. Te co masz, raczej nie wybuchną, ale może "wystrzelić" w nich zabezpieczenie.
To teraz użyj swojej telekinezy i powiedz jak przy zastosowaniu 5A ogniw je zabezpieczyć skoro wkretarka dobije do 15A-20A. Przecież napisałem. Zabezpieczenie podnapięciowe.
Ten szeregowy element nie był sprawny. Po wymontowaniu akumul. grzał się pewnie z powodu tego R.
No i jest tak jak sądziłem. Top jest [url=https://www.ebay.com/itm/2S-13A-7-4... (zabezpieczenie), a nie żadna ładowarka :)
Kolego Adammmm111 masz zastosować zabezpieczenie do wkrętarki a nie dla akumulatora, co byś nie zastosował ma to uchronić wkrętarkę przed zniszczeniem w razie przeciążenia.
Co się dzieje gdy zablokuje się wrzeciono wkrętarki? Czy jest zabezpieczenie nadprądowe silnika?
(at)skoczon to nie jest ładowarka tylko zabezpieczenie ogniw
Przystaw sondy miernika do baterii, podłącz żarówkę i obserwuj czy spada napięcie. Jest też szansa na to, że producent urządzenia zabezpieczył baterię przed przypadkowym rozładowaniem gdy jest ona poza ładowarką lub wkrętarką. W takim razie będziesz musiał oszukać baterię, że jest przyłączona do wkrętarki. Może to proste zabezpieczenie, może nie. Możesz...
wystarczy zwykły zasilacz oparty o transformator o mocy odpowiedniej do zapotrzebowania elektronarzędzia,mostek prostowniczy i kondensator.Niepotrzebne są komplikacje typu "zabezpieczenie przeciwzwarciowe".
Przypuszczam, że TH1 to termistor o skokowej rezystancji, który wyłącza układ, jak jest za ciepło - takie zabezpieczenie.
Adapter do baterii - druk 3D, plik z Makerworld.com Zabezpieczenie przed rozładowaniem ze starej wkrętarki Parkside Przetwornica: https://allegro.pl/oferta/przetwornica-s... Radio: https://allegro.pl/oferta/radio-samochod...
Jeśli fabryczny akumulator miał 12V to możesz, jeśli akumulator z wkrętarki ma zabezpieczenie elektroniczne przed nadmiernym rozładowaniem to nic mu się nie stanie, chociaż podejrzewam że ten akumulator pochodzi z chińskiej wkrętarki i nie ma zabezpieczenia :)
Fakt jest to możliwe, ale nie zauważyłem tego u siebie. Przed użyciem zasilacza do wkrętarki wlutowałem na linii +5V rezystor dużej mocy dla obciążenia zasilacza. Przez to napięcie na linii 12V jest stabilne. Jeśli naprawdę byłby to problem to takie zabezpieczenie można łatwo usunąć.
4.6V na ogniwie Li-Ion jest realne... choć nominalnie naładowane ogniwo ma 4.2V. Odłącz ogniwa od elektroniki i dopiero mierz. Zapewne w którymś "strzeliło" zabezpieczenie nadciśnieniowe.
Jeżeli elektronika nie ma licznika (a często jest to zwykły balanser i zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem) to większa pojemność zwiększy jedynie czas ładowania i co ważniejsze czas pracy.
Zasilanie wkrętarki zasilaczem impulsowym może się skończyć klapą ze względu na zabezpieczenie zwarciowe, a taka wkrętarka podczas rozruchu to prawie zwarcie i zasilacz może reagować różnie.
ale miał irytujące zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe i czasami się wyłączał Ciekawe dlaczego to zabezpieczenie się włączało...?
Wkrętarka na 24V zazwyczaj jest dużej mocy więc musisz zastosować aku LiFePO4 o dużej wydajności prądowej. Napięciem roboczym się nie przejmuj, silniki mają spory zakres pracy np silnik wkrętarki 12V ma zakres 8-16V, to przykład,trzeba sczytać numery na silniku i zbadać jego kartę katalogową. Zabezpieczenie pokazane przez Ciebie może być za słabe, wkrętarka...
Ja z powodzeniem stosuję zasilacz ATX do wkrętarki. Usunąłem tylko zabezpieczenie przeciwzwarciowe w zasilaczu. Krótkotrwałe udary prądowe nie uszkadzają zasilacza.
Wpisz na A....o "3s1p" , ewentualnie dodając słowo pakiet, wkład lub akumulator. Elektronika akumulatora PABS ma zabezpieczenie przeciążeniowe, więc nie uszkodzisz ani ogniw ani wkrętarki - tylko ten sprzęt jest tak malutki że rzadko jest w ogóle okazja do jego przeciążenia - nikt go nie używa w ciężkich pracach jak dorosłą wkrętarkę.... Za to w identycznych...
Sprawdź ogniwa osobno w zwykłej ładowarce może są dobre a padła elektronika czy zabezpieczenie.
zasilacz się wyłączy(w każdym razie powinien), po pewnym czasie może ulec uszkodzeniu. Mimo wszystko transformator byłby lepszy, gdyż nic mu się nie stanie podczas rozruchu wkrętarki (plynie paokrotnie wyższy prąd), a w zasilaczu atx mogłoby zadziałać zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Cenowo różnica jest niewielka - chyba tylko w kosztach wysyłki. Szczególnie,...
Cześć. Proszę powiedzcie mi czy warto kupić tą wkrętarkę? Mam okazję dostać nówkę z dwiema bateriami i ładowarką za 375zł... Czytałem kiedyś że niektóre wkrętarki mają elektroniczne zabezpieczenie baterii i jak kiedyś w przyszłości się zużyją to wymiana ogniw nie pomoże bo jest tam chip który mierzy ilość ładowań i on i tak nie pozwoli ładować wymienionych...
Czy może ktoś dać jakiś link na Ali czy ebay do elektroniki pcm bms 3S do wkrętarki? Chodzi o kontrolowane ładowanie oraz zabezpieczenie przed zbyt dużym prądem. Chce przerobić wkrętarke 12V. Zmontuje pakiet 3s2p. Ktoś coś doradzi?
Najprawdopodobniej jest to zabezpieczenie na wypadek zakleszczonego wiertła, tak by ci wkrętarki z rąk nie wyrwało.
Sprawdzałeś transformatory, diody, itd? Z jakiegoś powodu zadziałało zabezpieczenie.
Przepraszam - mój układ jest tylko ładowarką - używam go go ładowania ogniw wkrętarki, która posiada zabezpieczenie przed zbyt niski napięciem zasilania, a którego wzmacniacz autora raczej nie posiada - czyli układem PCM, który poleca KAZUK.
Ogniwa litowe nie tolerują rozładowania do "zera", dlatego muszą być przed tym zabezpieczone. Ominąłeś takie zabezpieczenie i doprowadziłeś do kompletnego rozładowania akumulatora co mogło spowodować jego trwałe uszkodzenie. Te akumulatorki to nie zabawki, przy nieumiejętnej "obsłudze" mogą eksplodować lub zapalić się.
Najprawdopodobniej jest to zabezpieczenie termiczne.
Bezpiecznik znajdziesz po delikatnym zdjęciu wierzchniej izolacji uzwojenia pierwotnego. Ale uwaga! Tego się nie mostkuje tylko wymienia! Tutaj bynajmniej nie chodzi o zabezpieczenie transformatora lecz najbardziej o ochronę ludzi i mienia by palący się trafok nie doprowadził do pożaru! Taki bezpiecznik znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym...
Dzięki właśnie zrobiłem z tą żarówką -tak jak radziłeś i jak napisałem mam prąd ładowania 0,25A . To chyba może tak zostać? -najwyżej się dłużej będzie ładować bateria.Czy to za mało? Moze tak być? I jeszcze jedno pytanie -bateria ma oprócz pinów plus i minus -pin T -chyba czujnik temperatury-mogę to jakoś wykorzystać jako zabezpieczenie czy dać sobie...
trzeba zewrzeć wejście z baterii z wyjściem na silnik, pomijając zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem baterii. Uważam, że to zły pomysł. 😅 To zależy, do intensywnej pracy tak. Do sporadycznej niekoniecznie, gdy czujemy, że spada moc wkrętarki, mamy wskaźnik i przestajemy jej używać. Do sprawdzenia, czy wkrętarka nie blokuje, odłączenie blokady...
Chcę podłączyć zasilacz do wkrętarki, przy starcie wkrętarki i chwilowym obciążeniu zasilacz się automatycznie wyłącza. Proszę o info jak wyłączyć zabezpieczenie przeciwzwarciowe.
Panowie kupiłem baterie 5Ah DeWalta Power Stock i wszystkie urządzenia działają ale dmuchawa, podróbka z chin, która ma tylko 2 piny nie działa tylko na 1 zakresie . Macie pomysł jak to obejść . To chyba wewnętrzne zabezpieczenie Aku. Pomijam fakt że inna tradycyjna bateria 5h DeWalt idzie ok i działa z tą dmuchawą
Bo autor ma sprawny zasilacz DC który nie ma ograniczenia prądowego tylko przy przekroczeniu 1,5A wyłącza się wykrywając przeciążenie. Gdyby to był transformatorowy to by się spalił. Kontroler ładowania w aku przyjmie przynajmniej 10A. Dodatkowo autor i tak chcąc ładować zasilaczem który obecnie ma potrzebuje przetwornicy step down bo strach taki akumulator...
Prąd zabezpieczenia wynika z Rdson mosfeta w zabezpieczeniu, przyjmując 25mΩ dla tego 8205A, zabezpieczenie zadziała już przy 3A co dla pakietu wykorzystywanego we wkrętarce jest wartością za niską.
Praktycznie źaden impulsowy bo ma zabezpieczenie nadprądowe i przy starcie zadziała.
karolark napisał: Podłącz silnik i zobacz co się stanie :-) nie pomogłeś. A co ma się stać? Kiedyś bardzo długo używałem zas. komp. do zasilenia wkrętarki i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem. A to że musiało być uszkodzone/przerobione zabezpieczenie przeciązeniowe lub wkrętarka małej mocy i tu nie ma cudów :-)
Bms nie stosowałem a podczas pracy wkrętarki jako zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem służy dwu kolorowy led włączany włącznikiem na czas pracy .Poziom niskiego stanu naładowania ustaliłem na 2,9V pomimo iż prod .ogniw dał w datashecie 2,7 V.Działa elegancko . Bardzo fajny pomysł. Wymaga jednak pewnej uwagi i dyscypliny, ale nie ma strat...
Nie mogłem całkiem tak jak było bo zastępuję Ni-cd li-ion i muszę założyć zabezpieczenie przed rozładowaniem i przeładowaniem wspomniany "BMS Protection PCB Board PCM"
Witam - ogniwa muszą być o dużej wydajności prądowej ( wysokoprądowe ) , przykładowo INR 18650 25R . Takie od laptopa podczas obciążenia siadają i zabezpieczenie wyłącza .
teraz pytanie do kolegów czy da radę dorzucić jakieś zabezpieczenie ogniw do narzedzia i żeby to się zmieściło . Pewnie że da radę, niedawno przerobiłem baterię starej wkrętarki 18V z ogniwami NiCD na 5x18650 z odzysku z baterii laptopowej, zastosowałem taki BMS https://pl.aliexpress.com/item/328899597... , teraz wkrętarka działa na 21V.
Wystarczy zmierzyć rezystancję silnika. I z prawa oma wyliczyć prąd. Dokładnie taki zostanie pobrany w momencie startu i taki wykryje zabezpieczenie baterii. Obawiam się że przez te kilka milisekund będzie ze 20A
https://obrazki.elektroda.pl/4335780100_... Obrazek kradziony z fejsbukowej grupki, rezystor THT w miejscu termistora SMD.
Możesz to podzielić na odbiorniki 2F i 3F. Od tego zależą obliczenia i musi to być zrobione precyzyjnie i docelowo. Uważaj z tą precyzją i docelowością, bo jak za cienki przewod dasz oraz adekwatne zabezpieczenia do tego przewodu to może się okazać że jak betoniarka będzie kręcić i w tym czasie włączy ktoś ładowarkę do wkrętarki i światło to może zabezpieczenie...
Ciekawi mnie jeszcze zabezpieczenie przeciążeniowe/nadprądowe silnika. Ja miałem wkrętarki tej firmy już sporo i dalej mam kilka. Stare wkrętarki nie mają takiego zabezpieczenia, a o nowej bezszczotkowej chyba nie rozmawiamy. Mam też parę sprzętów Boscha (i nie tylko) do których wsadziłem duże, a nawet potężne akumulatory przystosowując samo gniazdo,...
Jeśli dobrze wszystko przejrzałem to termistor był przytulony do ogniw akumulatora i połączony z zaciskiem - i dodatkowym trzecim Zabezpieczenie akumulatora przed przegrzaniem. Trzeci zacisk natomiast po włożeniu baterii do zasilacza łączył się na układzie z czymś podobnym do przekaźnika (elektromagnes i styk zwierny). Do tego styku zwiernego podłączony...
Ja przez kilka lat napędzałem bramę 3,5 m silniczkiem wycieraczek od auta. Otwierała się dość wolno - ok.40 s. Teraz zastosowałem silniczek z przekładnią planetarną z wkrętarki akumulatorowej 12V i pracuje o wiele żwawiej. Zastosowałem zabezpieczenie nadprądowe w sterowniku - po przekroczeniu ustalonego prądu brama zmienia kierunek. Teraz mam dodatkowo...
Trudno powiedzieć jakie tam były oryginalne, z zewnątrz papier, brak opisów. Zastosowałem ogniwa HG2 18650 3000mAh 30A, myślę że gorsze nie są niż oryginalne. Jakie inne mogą być, tak że zabezpieczenie rozłącza przy rozruchu? 3,6V napięcie na każdym ogniwie.
Podłączyłem ja tylko na chwilkę. Zdjęcia wyśle dopiero w piątek bo wcześniej mnie nie ma. I nie wiem czy niema sposobu by ja jakoś zabezpieczyć
Powinien teoretycznie pasować. Zabezpieczenie jest i tak wewnątrz baterii. Ciekawe czy modele wkrętarek do baterii Li-ion mają jakieś połączenie baterii z wyłącznikiem większą ilością pinów niż + i - ? P.S. Akumulator pasuje również z wkrętarki Practyl ML-CD49-120 sprawdzałem osobiście w sklepie , podobno jakiś Nutool też
Za nic nie dam rady tego usunąć. Przy okazji dowiedziałem się że źle używałem wkrętarki.... Dawałem od razu krótki bit na te "łapacze" zamiast stosować najpierw końcówkę w którą się wkłada bity :) Chyba będzie trzeba kupić jakiś nowy chwyt. Polecicie coś? Wszystkie te wasze odpowiedzi są albo nie kompletne , albo błędne. Być może w pośpiechu niesienia...
Wkrętarka Parkside Performance PABSP 20 Li-C3 rok 2023 – wkrętarka staje, gdy się ją przytrzyma ręką na szybkim biegu, a na wolnym nie można jej utrzymać. Czy jest to wada, którą trzeba reklamować, czy jest to jakieś zabezpieczenie przed spaleniem? Wywierciłem kilka otworów w drewnianej belce wiertłem do metalu 12 mm i pod większym obciążeniem wkrętarka...
rozebrałem wkrętarkę, nie widać żadnych przepaleń, uszkodzonych elementów oraz naprawy. Mogę zrobić zdjęcie jeśli trzeba. bardzo proszę o pomoc. Dodano po 24 napięcie na baterii 20,94 V myślę ze wkrętarka ma jeszcze zabezpieczenie np jednej celi lub środkowe kable łączą się z jakąś elektroniką która znajduje się w baterii. A wkrętarka ani drgnie
Drogi Kolego kup zasilacz do laptopa z prądem min 4 ampery i odpowiednim napięciem za 20 zł i będzie ok.Ja tak zrobiłem ze swoją i wszystko działa nawet jak ją przeciążysz to i tak zadziała zabezpieczenie w zasilaczu.Pozdr artur
Akumulatory w baterii DAO Long wymieniłem na Sanyo L, UR18650RX R500 2Ah. Tam też były jakieś wynalazki 1,3 Ah. Da się do tego kupić płytkę z zabezpieczeniem i stykami do narzędzia. Popatrz, czy Twoja bateria będzie podobna. Nowe zabezpieczenie kpiłem z termistorami, stare tego nie miało. Firmy sprzedające akumulatory (potocznie nazywane ogniwami i...
Jak można pisać o przeciążeniu nie znając modelu wkrętarki, to nie jest stara maszyna z wyłącznikiem 0/1. O tej o której mowa ma Zabezpieczenie prądowe narzędzia Zabezpieczenie prądowe aku Zabezpieczenie temperaturowe aku Wirnik z uzwojeniem falistym praktycznie nie do spalenia przy zasilaniu z aku
Dokładnie tak myślałem, dziwiło mnie tylko to, że zachowuje się inaczej niż nowszy ATX. Na nim wkrętarki nie ruszy, bo wybija zabezpieczenie, a ten mnie zaskoczył, bo nic takiego nie ma, potrzebuje jednak właśnie obciążenia i to pewnie na wszystkich szynach naraz bo podłączają tylko pod 12 V nie rusza. Mądre to a w sumie nic takiego w środku tam nie...
Witam ,mierzyłeś napięcia więc 230V jest a wychodzi na wtórnym napięcie? Jeżeli nie ma napięcia to zmierz miernikiem ciągłość uzwojeń pierwotnych i wtórnych,może jest założony w transformatorze zabezpieczenie termiczne i ono mogło nawalić.Jak pomierzysz daj znać.
Tak jak pisałem wyżej, zasilacz jest sprawny i wystarczający. Napięcie jest prawidłowe i nie waha się. Wydajność prądowa też wystarczająca. Nie ma znaczenia czy ruszam wkrętarką szybko, czy wolno. Objaw jest ten sam. Przy 12V wkrętarka nawet nie ruszy. Zaczyna dopiero od około 15-16V, a akumulatory powinny być 18-20V i takie napięcie jest teraz na nią...
Witam. Powiem tak ja przeważnie wiercę w miękkich materiałach w twardych bardzo rzadko bo przeważnie więcej używam do wkręcania, ale ty jak wiercisz w twardych to bierz z udarem, ja przegapiłem bo po zakupie pojawiła się z udarem. Zapomniałbym dodać że ta wkrętarka co mam ( MACALLISTER) to ma zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem i jak bateria...
Zacznij sprawdzanie od miejsca gdzie wlutowany jest kabel zasilający. Z drugiej strony płytki są jakieś większe elementy. Być może jest tam rezystor, który jest swego rodzaju bezpiecznikiem lub nawet bezpiecznik. Jak nic takiego nie ma, to sprawdź mostek prostowniczy. Rób to na razie bez podłączania napięcia. Ten jakby "iskrownik", to swego rodzaju...
Trochę odświeżę bo widzę, że nikt nie odpowiedział. Obecnie robię powerbank z bajerami w stylu LCD wyświetlający napięcie na gniazdach USB i prąd jaki dostarczają i poziom naładowania ogniw + latarka power led i natknąłem się na podobny problem jak powyżej. Rozwiązanie jest bardzo proste. Kupujesz ogniwa litowo-jonowe o dowolnej pojemności, łączysz...
Mogą się różnić termistorem, jeśli jest wyprowadzony na krawędzie. Jeśli jest podłączony tylko do płytki, to jeszcze ewentualnie trzeba popatrzeć czy są wykorzystane wszystkie styki i co do nich jest podłączone. Woltomierz może być jako dodatek/wskaźnik naładowania. Nie może zastąpić płytki zabezpieczeń. Płytka najlepiej, żeby była oryginalna. Robiłem...
Skoro padło Ci zabezpieczenie w transformatorze i przegrzał się rezystor szeregowy w ładowarce to masz jak w banku, że pakiet akumulatorów jest uszkodzony.
WITAM naprawa juz zakonczona ?? w ładowarce DeWALTA jest ona na wyjsciu zacisków jako zabezpieczenie szukałem dzis tej diody i jest w kilku skepach gogle ci pokaża
Panowie wiem że jest to chyba już milionowe zapytanie w tym temacie ale nie mam wyjścia i muszę się Was poradzić bo przeczytałem milion stron i poradników ale nadal nie mogę dojść gdzie jest problem (być może za dużo informacji i coś mi umknęło) Wkrętarka to Hitachi DS 14DVF3 14,4V -próbuję ją zasilić 12V ale wkrętarka będzie do innych celów i ma się...
Akumulatorki gołe, bez zabezpieczeń. ... Inna sprawa że te stacje wolą mieć w większości goły pakiet bez zabezpieczeń, inaczej głupieją i go nie obśłużą. Dokładnie i ładowarki (gotowe IC) też niechętnie obsługuja takie pakiety No i szewc bez butów chodzi ;) . Jak sami robimy pakiet to przy prostych zabezpieczeniach można je obejść od ładowania i wyprowadzić...
Ten trzeci przewód skąd się tam wziął? Na schemacie są zaciski P- i C-, osobno biegun ujemny dla ładowania i obciążenia. Nie jestem pewien, czy to ten sam punkt na płytce PCB, czy może do ładowarki i wkrętarki należy pociągnąć osobny przewód. w opisie jest uwaga, aby nie stosować do wkrętarek... Zgadza się, ale prąd znamionowy 16A i zabezpieczenie...
Co do zabezpieczenia przed wysterowaniem obu gałęzi wystarczy inwerter w układzie logiki. Zabezpieczenie zwarciowe uniemożliwi szybki start silnika. Mam silnik od wkrętarki 12V, zasilam go przez prostownik sam. 12/6V ( na wyjściu 8,4V). W momencie startu brakuje skali dla 10 A, potem 3-3,5A :idea: Teraz przyszło mi do głowy że może miałem dać 12V
Witam. Chcę zamienić w swojej wkrętarce baterię, a właściwie wkład z NI-Ca na Li-po. Podobno mają znacznie lepsze osiągi. Chciałem się dowiedzieć od szanownych ekspertów czy pojedyncze ogniwa mają zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem. Jak je ładować, czy BMS od baterii Li-jon wystarczy. Jaką ładowarkę stosować?
Trafo z UPS 300W spokojnie bez większego gotowania da i 15A - spadek napięcia jest ale wkrętarka to nie komputer jej to wszystko jedno (upraszczam- nie chce naukowych polemik tylko praktyka). Stosowanie jakiegokolwiek stabilizatora do wkrętarki :idea: :D ....Sam mostek jakiś kondensator ze 220uf Co do napięcia 15V to te trafa mają grube wtórne , wystarczy...
Tak, możliwe ten model B2 ma zabezpieczenie Od 4°< nie uruchomisz.
Makita to koszt niecałych 250 złotych. Yato to około 110. Zwykły NITEOTOOLS który będzie poręczniejszy i pewniejszy to koszt 69 złotych. Warto się bawić w takie cuda? Ja rozumiem, zasilanie tym czegoś w warsztacie, jak ładowarki mikroprocesorowej albo czegoś takiego to tak... ale wkrętarka? Pomijając, że zasilacz lepszy ma zabezpieczenie przed przeciążeniem...
Witam Na szybko potrzebuję diodę zabezpieczającą układ przed odwrotnym podłączeniem układziku z dużym kondensatorem 10mF. Parametry diody 15A 50V. Diodę będę miał dopiero za kilka dni. Prostownik mostkowy (kostka) też nie bardzo. Czy jeżeli połączę kolektor i bazę tranzystora (2N3055) to Czy mogę to zastosować jako diodę zabezpieczającą prostowniczą....
na podtrzymanie napięcia powinna być ładowarka od wkrętarki 12V do rozruchu prostownik transformatorowy z rdzenia chińskich spawarek - można kupić za grosze bo aluminiowe palą się cacy zwłaszcza jak się zablokuje zabezpieczenie termiczne , mogę policzyć uzwojenia ale trzeba pamiętać że jest do rozruchu a nie do ciągłej pracy
ok masz racje spojrzałem na zabezpieczenie nisko prądowe na 14v. Zabawa z aku li-ipm z innej wkrętarki to oszczędność czasu i kasy na wykonaniu. Oryginalne aku ma już elektronikę! Ta wkrętarka nie będzie ciężko pracowała na swoje utrzymanie, przyda się raz na ruski rok. Ogniwa z baterii laptopa to juz super tuning i osiągi. Szkoda ją wyrzucić bo o nią...
Witam Trochę faktów: -wkrętarka Black&Decker 14,4V Ni-Cd -ogniwa 18650 z innej wkrętarki która jeszcze działała, użyte 8szt, po dwie sztuki równolegle. Daje to w sumie koło 16,8V. -zabezpieczenie ogniw 18650 zamówione z chin CF-4S30A-A, posiadające w sobie ładowarkę, balanser i różne zabezpieczenia. Prąd ciągły niby 30A, chwilowy niby 70A. 870579 Sprawa...
Fajna obudowa, ale regulator liniowy jak już zauważono to nieporozumienie, osobiście zrobiłem podobny układ też z aku od wkrętarki z tym że z przetwornicą na LM2576, sprawność lepsza, nie grzeje się, a do tego 3 rezystory + zenerka + tranzystor i mamy zabezpieczenie przed nadmiernym (szkodliwym) rozładowaniem akumulatora.
Schemat jest bardzo dobry z tego chciałem robić ale niestety nikt nie doradził co trzeba zmienić lub jak kolega napisał przeskalować aby regulacja była do 24v A kupno chińskiej myśli technicznej odpada zaraz bedzie popsute. Do kolegi Olkus no wydaje mi się ze jeżeli to działa w takim zestawie z regulatorem obrotów od wkrętarki to chyba powinno zadziałać...
Adi-mistrzu - bateria jest jedna i składa się z akumulatorów litowo jonowych. Akumulatory czasem mają, ale najczęściej nie mają wbudowanego zabezpieczania (PCM), więc na zewnątrz akumulatorów, w obudowie baterii jest tzw. BMS. Autor chce wykorzystać baterie z elektronarzędzi, a one mają na ogół swoje zabezpieczenia i zabezpieczenie z oryginalnej baterii...
Prawdopodobnie używasz zasilaczy , które mają zabezpieczenie nadprądowe . Taka wkrętarka przy rozruchu potrafi pobrać o wiele więcej , niż wydajność każdego z tych zasilaczy . Przewody są tak cienkie, że ograniczają prąd , dlatego wkrętarka pracuje . Ja stosuję akumulator żelowy z podłączonym ładowaniem , takie rozwiązanie jest OK .
Akumulator nominalnie powinien mieć 12V. Teraz jest rozładowany to ma 2,5V. Na wyjściu z ładowarki jest teraz bez obciążenia ok. 14,6V. Mam w komplecie dwa akumulatory i oba wskazują podobnie. Drugi był w trakcie ładowania więc ma większe napięcie. Chyba przy zwarciu nie dawałby takiego napięcia. Poza tym obie baterie uruchamiają wkrętarkę. Obawiałem...
Witam. Czy może ktoś mi polecić sprawdzony BMS żeby chodził długo i nie rozłączał napięcia pod obciążeniem i na startem wkrętarki. Poprzednie BMS które zamontowałem chodziły jakiś czas ale pod większym obciążeniem odcinały napięcie, ostatnio to wystarczało na 15min pracy wkrętarką, a teraz to wkrętarka nie chce wystartować na naładowanej baterii, bo...
Trzeci styk może odpowiadać za pomiar temperatury, albo za identyfikację pojemności akku (rezystor określa prąd ładowania). Spotkałem się z tanią wkrętarką, gdzie trzeci styk jedynie "wykrywał"akumulator. To miało być chyba zabezpieczenie przed używaniem innych akku bez tego styku. W skrócie bez sprawnego akku (napięcie na stykach roboczych + sprawny...
Witam, czy baterie makita mogą działać w elektronarzedziach dewalt i na odwrót. Nowe baterie makita mają chyba 5 przewodów, oprócz - i + są jeszcze temperatura i inne. Jest jeszcze zabezpieczenie które nie pozwala używać wkrętarki gdy bateria jest już prawie rozładowana.
.....mam sporo zasilaczy od laptopów i komputerów i wiele innych elementów elektroniki i liczyłem pobożnie że może to się da wykorzystać To weź dwa zasilacze atx, z jednego wykorzystaj napięcie 5V, z drugiego 12V i połącz te źródła szeregowo i przetestuj wkrętarkę. ATX nie.nadaję sie do zasilania silnika, zadzala zabezpieczenie.
Czujka optyczna jest najlepsza do napędu bram. W zimie zabezpieczenie w postaci paska nie zda egzaminu bo gdy sypnie śniegiem brama go nie przepchnie i trzeba wyjść odśnieżyć a jak wiadomo człowiekowi się nie chce... Pomyśl też nad silnikiem od wkrętarki akumulatorowej. Aha jaka ma być ta brama?
Zamontowanie czegoś takiego we wkrętarce to zły pomysł. Płytka ogranicza prąd do 5A. Wkrętarka pobiera ponad 5A na biegu jałowym, a z obciążeniem może być to nawet 20A. Ja robiłem akumulator li ion (5 ogniw, 18V) do wkrętarki z używanych baterii do lapków. Dałem tam mosfet (Chyba IRF1407) i diodę zenera 15V jako zabezpieczenie przed rozładowaniem. Dzięki...
To będą tak zwane rezystory "zerowe" które mogą służyć jako zabezpieczenie. Po przepływie nadmiernego prądu przepalają się. Na przykład takie jak tutaj. https://www.elfadistrelec.pl/pl/rezystor... Ten na którym widzisz te dwa jakby srebrne jest przepalony. Jak dasz mostek z drutu to on raczej się nie przepali chyba,...
A skąd ktoś ma wiedzieć, co to było? Być może jakieś zabezpieczenie (niestety nie zadziałało), albo układ wolnego startu... Układ wolnego startu to może być termistor: włączasz zasilanie, termistor ma spory opór, ogranicza prąd silniczka; jak termistor się nagrzeje, to ma mały opór i prawie nie przeszkadza. Tylko... jak się wyłączy silniczek i prawie...
Czy nikt nie wie co to za dioda i jaki jest zmiennik? A to taki problem ocenić jaką rolę pełni w układzie? Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją?
Witam Również walczyłem z tym układem i aby pominąć zabezpieczenia trzeba: 1. tak jak wspominał kolega wcześniej podać odpowiednie napięcia na nóżki: 3-->3,3V,4--->5V,6--->12V. Np przez diody zenera i rezystory. 2. i drugie zabezpieczenie odpowiedzialne jest właśnie za wyłączanie zasilacza gdy jest "ciężki" rozruch, taki jak żarówki czy wkrętarki, to...
Moim zdaniem rezystor R1 (posłużę się tu oznaczeniami ze schematu) nie służy do ograniczenia prądu ładowania, a jest jedynie częścią sygnalizatora ładowania wraz z R3 i D4. Dioda D2 służy zaś jako zabezpieczenie odwrotnej polaryzacji, pomimo, że teoretycznie nie możemy włożyć akumulatora odwrotnie, być może był to układ uniwersalny i płytka była stosowana...
Wybaczcie, że trochę późno odpisuję, ale widziałem dwa takie problemy(tzn 2 posty dot. problemów z ładowaniem Wkrętarki Parkside PASS 3,6V) szukając opisu wkrętarki a nigdzie rozwiązania, więc podpowiadam. U mnie był ten sam problem - winne jest sterowanie ładowaniem tego ogniwa. Fakt, dziwne jest że zasilacz do ładowania pojedynczego ogniwa 18650 ma...
To jest dobre co się komu podoba. Ten projekt jest dla bardziej ambitnych , a koszt na rynku podobnych to kilkaset zł. :D Jestem już po wielu testach i z nieukrywana duma chciałbym się pochwalić. Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem klem. Płynna regulacja prądu od 0 do 100% (możliwe ładowanie prawie każdego akumulatora)z powodzeniem ładowałem...
Dzień dobry Posiadam wkrętarkę Metabo z akumulatorami 3INR19/65. Wkrętarka używana amatorsko. Akumulatorki ładowane może z 10 razy... Wczoraj zapomniałem, że sprzęgło jest ustawione na wiercenie i dokręciłem nakrętkę tak, że wkrętarka zatrzymała się. Nie chciała się uruchomić, ale po wymianie akumulatora działa normalnie. Akumulator za to po wsadzeniu...
Witam!!! Wiem, że temat był już wałkowany z akumulatorkami pochodzącymi z laptopów. Mój problem jest nieco inny. Padły oryginalne aku Ni-Cd od taniej wkrętarki 18V. Sama wkrętarka jest ok., dlatego jak wpadła mi w ręce bateria 18V Li-ion 1,5Ah firmy Hitachi (typ BCL 1815), to pomyślałem, żeby ją wykorzystać. Bateria ma w środku elektronikę. I tu moje...
Witam, posiadam wkrętarkę Black&Decker BDCHD18 z dwoma bateriami BL1518 H5 18v 27Wh 1.5Ah, 5 ogniw połączonych szeregowo. Z racji, iż ostatnio rzadko z niej korzystam, a jest lato, chciałbym wykorzystać te baterie do zasilenia w plenerze radioodtwarzacza Panasonic RX-ES27, aby baterie wkrętarki się nie marnowały. Owy boombox można zasilać napięciem...
włącznik wkrętarki wkrętarki wrzeciono wkrętarki głowica wkrętarki
paliwo vectra zbiornik wygłuszanie pomieszczeń nawigacja skoda octavia
Konfiguracja modemu ADSL jako routera - krok po kroku RISCO GTI: Komunikat "linia 04 alarm" i włączający się alarm