Dlatego moja pracowała na 25A topikach. Pewnie na C 32A może zadziałać. Można zamontować Sofstart, były takie rozwiązania na forum.
Musiało dojść do zwarcia przewodu ochronnego z neutralnym, zabezpieczenie różnicowoprądowe zadziałało prawidłowo.
No to masz OK wszystko.
Jak już Ci się udało zrobić że wyzwala na jałowo, podłącz go szeregowo przez grzejnik lub czajnik (z wodą) i może coś się łaskawie upali, nagrzeje, albo coś wtedy zmierzysz więcej.
Witam. Bardzo możliwe że styczniki / przekaźniki przełączające obroty mają wysłużone styki i nie zdążą wyłączyć sterowania do dołu i równocześnie tyrystory dostają sterowanie do góry, a to są już inne fazy. Druga możliwość źle lub niedokładnie ustawione krańcówki. Krańcówka wyłączająca napęd jest zbyt blisko krańcówki suwu do góry. Trzecia możliwość...
Jakie "bezpieczniki na hali"? Może wyłącznik różnicowoprądowy? Da się - wyjście z falownika to 3 fazy - zamienić 2 z nich i wrzeciono będzie się kręcić w drugą stronę. Dodatkowo zamienić sygnały na wejściach "FWD-forward" i "REV-reverse" czy jak je tam nazwali, i efekt będzie odwrotny, czyli wszystko kręci się znowu w dobrą stronę. I okaże się, czy...
Czyli to wylacznik termiczny. Sprawdzic prąd przy pracy, jezeli ponad 15A to szukac czy sprawne łożyska, silnik sie grzeje? Lub uszkodzony termik.
Skoro załączenie tego bezpiecznika powoduje zadziałanie bezpiecznika od światła, to wygląda na to, że elektryk podłączył zasilanie rolet pod obwód światła.
Prąd min.16 A (może być większy) . Przełącza się,gdy silnik wejdzie w obroty znamionowe.Trudno określić tu dokładny czas. Dla cyrkularki, będzie to chwila. Natomiast np.dla młockarni może to być do kilku minut--aż maszyna się dobrze "rozbiega"
Pokaż te żarówki i oprawki. I zmierz napięcie w sieci. Poza tym, kto wymienia żarówki przy włączonym zasilaniu?
Temat zamykam. Do autorki tematu: Po konsultacji z elektrykiem proszę zgłosić do moderatora prośbę o odblokowanie tematu i wtedy. kol. będzie mogła dopisać rozwiązanie tej sytuacji bądź kolejne zapytania.
Obecnie szukam problemu w instalacji .Dodam że przy próbie podłączenia mocniejszego sprzętu np młota udarowego bądź myjki ciśnieniowej ,wywala RCD Nie ważne na którym obwodzie to podłącze ,czy strona lewa domu czy strona prawa ,czy pod gniazdo bojlera. Stwiałbym na zwarcie N-PE w obwodzie jakiegoś odbiornika. Dlatego RCD wyzwala przy mocniejszym sprzęcie.
Witam. Z czytanego tematu wychodzi że autor ma zwykła podstawę BI 25A i do tego wkręcany "automat". Wymień go autorze na inny albo na bezpiecznik instalacyjny odpowiedni prądowo dla danego obwodu. Te automaty wkręcane zapewne są starsze niż nie jeden tu na grupie. One zazwyczaj psują się mechanicznie. Dlatego ich zadzianie jest po czasie- drgania wewnętrzne....
Wygląda, że jest to kabel z węglową żyłą grzejną plus żyła powrotna. Nie jest samomodyfikująca, więc może gdzieś blisko połączenia z kablem jest przegrzany. I tak jest uszkodzony, więc rozebrałbym pomału stronę z kablem przyłączeniowym i sprawdził czy nie ma problemów. Kwestia, czy potem będziesz w stanie tak samo przywrócić izolację... Jak się zdecydujesz...
Prawdopodobnie coś się zalało wodą i nastąpiło zwarcie dlatego następuje zadziałanie bezpieczników.
RCD wyzwala, bo wykrywa upływ w instalacji. Bez schematu tej instalacji ciężko określić czemu. Ja bym obstawił, że coś masz namieszane z N, stąd ten kłopot. Od "nowego domu" powinna iść instalacja do starej rozdzielni i tu powinno być to podpięte przez bezpiecznik 3-fazowy (bo pieron wie, jak dalej idzie wszystko). Zaraz za licznikiem N-ki się nie odłącza,...
Czy może ktoś potwierdzić, że gdy wyświetla Potwierdzam. Pokaż cały miernik, jak podłączyłeś przewody! Raczej jedyna opcja, inne podłączenie spowodowałoby zadziałanie bezpiecznika.
Skutek zwarcia zadziałanie bezpiecznika, żarówki nie powinny się spalić
A ja dalej twierdzę, że nie można przekraczać napięcia znamionowego bezpiecznika. Zadziałanie bezpiecznika nie ma tu nic do rzeczy.
Żadne spięcie. Spięcie kabli powoduje zadziałanie bezpiecznika. Popalone zasilacze to zbyt wysokie napięcie wejściowe Warystor to pryszcz przy popalonych półprzewodnikach, na co wskazuje eksplozja bezpiecznika. Oddaj ten zasilacz do naprawy lbo kup nowy. Nowy bezpiecznik teź eksploduje po włączeniu zasilacza do sieci.
Podejrzewam, że winowajcą jest tutaj w jakiś sposób komputer. Nie. Winowajcą jest instalacja. I nie da się zdiagnozować tego problemu zdalnie.
Kolega pisał wcześniej żebyś podpięła ten żółto zielony przewód do obudowy grzałki. Bez podpiętego tego przewodu nie wykryjesz czy jest przebicie do obudowy, co powoduje zadziałanie bezpiecznika.
Zauważyłem że po włączeniu do czerwoności grzeją się 2 na zdjęciu zaznaczone rezystory w sekcji zasilania, po czym następuje wybucha bezpiecznika Co może być tego powodem? https://obrazki.elektroda.pl/3109434300_... https://obrazki.elektroda.pl/8300806100_... https://obrazki.elektroda.pl/6520011600_...
Sprawdzić bezpiecznik w aucie? Zwierając kabelek do obudowy prawdopodobnie zrobiłeś zwarcie a to powinno spowodować zadziałanie bezpiecznika.
U mnie lubią to robić żarówki żarowe przy kończeniu swej służby - jakoś teraz takie robią "żarówki wstrząsoodporne do użytku przemysłowego" - że przy przepalaniu się drucika robią zwarcie - i powodują zadziałanie bezpiecznika obwodu oświetlenia i przedlicznikowego...
Witam Wymieniałem ostatnio komputery w pracowni komputerowej w szkole - 17 stanowisk i mam problem z zadziałaniem bezpieczników Instalacja elektryczna wygląda tak: w rozdzielni głównej jest S 303 C 25A, w rozdzielni na korytarzu S 303 B 20A, a w rozdzielni w pracowni jest 3-fazowa różnicówka i 5 szt. S B 16A zabezpieczających obwody gniazd W pracowni...
Popsuty masz regulator temperatury, który spowodował zadziałanie bezpiecznika termicznego. Ten ostatni wstanie, po ochłodzeniu się wnętrza piekarnika.
Kiedy szczotka bardzo iskrzyła bo była za krótka, bezpiecznik mógł zadziałać nie wiemy czy wirnik jest sprawny. Jeżeli jest uszkodzony to duży prąd mógł spowodować zadziałanie bezpiecznika.
Takich przypadków na forum było omawianych wiele wystarczy poszukać ,LNK304GN to układ przetwornicy jego uszkodzenie powoduje zadziałanie bezpiecznika w tym przypadku jest nim rezystor R70 dla tego nie ma on rezystancji bo jest przepalony.
Jeżeli pracował wtedy komputer, a zadziałanie bezpieczników wyłączyło mu zasilanie, to trzeba sprawdzić zapisy w dzienniku zdarzeń. Pozwoli to na odczyt z dokładnością do kilku minut przy dobrych wiatrach.
Witam. Przecież to oczywiste: brak obwodu zamkniętego po stronie uzwojenia pierwotnego. Są trzy możliwości: 1) zadziałanie bezpiecznika topikowego w tym obwodzie (jeśli taki był) -> wymiana 2) zadziałanie bezpiecznika termicznego umieszczonego w obwodzie uzwojenia pierwotnego -> odszukanie wyprowadzeń bezpiecznika i zwarcie ich drutem o średnicy takiej...
Dławik musiałby być spory oraz mógłby być źródłem przepięć na obciążeniu... Sugerowałbym raczej termistor rozruchowy NTC. Lub prosty układ soft start w formie dużej mocy rezystora zwieranego przekaźnikiem - tu mamy tę zaletę, że w trakcie pracy nic się nie nagrzewa. Przykład: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2...
Jeżeli bezpiecznik termiczny zadziałał to był jakiś powód i my o nim nie wiemy, dlatego pytanie do kolegi, czy wszystko sprawdził i nie ma jakiś uszkodzeń które spowodowały przegrzanie frytkownicy i w efekcie zadziałanie bezpiecznika. Założenie większego bezpiecznika może spowodować nieodwracalne uszkodzenie grzałki a to zapewne nie będzie opłacalne...
Problem jest taki że zdarzyło się zadziałanie bezpiecznika 20A. Zadziałanie tego zabezpieczenia było właściwe. Agreguje on obwody 16 A. Czas zadziałania jest zależny od obciążenia, ponieważ zapewne nie zadziałał człon zwarciowy, tylko przeciążeniowy. Jak na taką instalację to jest bardzo dużo odbiorników o dużej mocy.
Skoro otwierałeś stację to zrób to jeszcze raz i na odłączonej rękojeści sprawdź po przewodach gdzie idą do płytki i czy tam nie ma zdwojenia połączenia celem podniesienia obciążalności prądowej. Nie wiem jakie masz zabezpieczenie w domu? To są bezpieczniki nadprądowe czy bezpieczniki nadprądowe i bezpiecznik różnicowoprądowy? Kolba HA ma w tym przypadku...
Pewno elektromagnes zaworu się przegrzał, spowodował zwarcie i jest do wymiany. Możliwe, ze zwarcie na elektromagnesie uszkodziło tylko bezpiecznik w pralce albo z uwagi na zadziałanie bezpiecznika (NIE KORKA!!!) cały układ wykonawczy się spalił. Bez rozkręcenia i oględzin nie można postawić diagnozy.
DOOR - wymień blokadę drzwi, blokada mogła spowodować zadziałanie bezpiecznika. Nie katuj za nadto pralki bo i moduł uszkodzisz. Na razie rokowania są dobre. F01 - ten błąd olej i na razie się nim nie przejmuj.
A cóż to za zasilacz, i dlaczego jesteś pewien że to on? A inny przewód sprawdzałeś? Czy da się wogóle włączyć PC? może za duży pobór a za słabe zabezpieczenie i powoduje zadziałanie zabezpieczenia.
Sprawdź ile mocy pobiera mikrofalówka podczas pracy. Być może gdzieś jest zwarcie.
Więc jak można rozwiązać ten problem?
Jakie to było zwarcie? L-L, L-N, L-PE ? Które zabezpieczenia dokładnie zadziałały? Jak podłączona była płyta indukcyjna? Gdzie znajduje się podział PEN? Jakie przekroje przewodów/kabli zasilających obiekty? Te BM-y również zadziałały?
Możliwe, że akurat trafiłeś w maksimum sinusoidy i zadziałały bezpieczniki. (poczytaj o załączaniu obciążeń indukcyjnych do sieci). Najlepiej zaopatrzyć się w miękki start transformatora. Pozdrawiam.
Jak na moje oko to kolega mierzy co popadnie. Nam wrażenie, że m. in szuka napięcia stałego przy regulatorze w okolicy zasilania. I wreszcie skoro pomiar napięć niereprezentatywny to właśnie jak już podpowiedziano pomiary ciągłości obwodów. Jakoś trudno uwierzyć aby uszkodzenie/zadziałanie bezpiecznika 1 A nie zapobiegło dewastacji. A zatem spokojnie...
Do sprawdzenia silnik i grzałka. Również pod kątem upłynności Pralka ta została kupiona bardzo tanio na olx i sprzedajacy uprzedzał, że nie domyka się klapa. Okazało się, ze mechanizm łaczący uchwyt w klapie z blokadą był połamany. Wyjąłem go i teraz aby zamknąc lub otworzyć klapę trzeba naciskać wkrętakiem dzwignię wystającą z blokady. A doczytałem...
zadziałanie bezpiecznika podczas przepalanie się włókna żarówki żarowej to jest zjawisko normalne Przy "starych dobrych żarówkach" bezpiecznik nie był potrzebny. Żarówka była tak skonstruowana, że bezpiecznik wybijał raz na 100 przepalonych żarówek lub rzadziej. Gdy kupiłem jakieś współczesne (chyba z Ukrainy) to nie dość, że ich żywotność była zdecydowanie...
Jeśli chcesz zasygnalizować zadziałanie bezpiecznika możesz użyć styków pomocniczych: https://www.tim.pl/styk-pomocniczy-1z-1r... Ale może wystarczy zamiast B16, dać C16? Poczytaj tutaj jaka jest różnica: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic82...
Bo gdzieś jest przebicie ale wcześniej było bliżej L a teraz jest bliżej N a jest ono na tyle niewielkie że jest ono obecnie poniżej progu zadziałania RCD. RCD nigdy nie pełniło roli zabezpieczenia głównego
Ja mam MMA/TIG Discovery 200 A. Spawam nim na zabezpieczeniu 10 A . Tak w minimalnym jak i maksymalnym zakresie prądowym ale na TIG w m metodzie MMA nie próbowałem . Jednak bezpieczniki wymieniłem z typu B na typ C , tak mi zalecił elektronik . Na typie B to nawet odkurzacz lub duży transformatorowy prostownik powodował zadziałanie bezpiecznika a na...
Policja rozkłada ręce, spółdzielnia rozkłada ręce, że w dzień on może. S Zwracasz się do instytucji które nie do końca mogą zareagować . A wystarczy przeczytać regulamin twojej spółdzielni . A po drugie policja ma obowiązek sporządzić notatkę z twojego wezwania. Np. Wzywasz policje ona odnotowuje że jest halas ( można zmierzyc decybele - ty ) i to...
Czy coś to zmienia? Znamy schemat instalacji elektrycznej? Skąd pewność, że w tej gałęzi zasilania nie ma jeszcze jednego lub kilku gniazdek, do których ktoś może włączyć dowolne urządzenie? A może oświetlenie jest na tej samej fazie i zabezpieczone tym samym bezpiecznikiem? Dlaczego pomijać pobór prądu przez inne urządzenia - mikser, odtwarzacze, oświetlenie...
moje pytanie jest takie czy można podłączyć szeregowo, równolegle bezpieczniki aby nie wywalało ich ? W złym kierunku kolega dąży. Winy nie należy doszukiwać się w zabezpieczeniach, tylko w podłączeniu urządzenia. Jeżeli stwierdził kolega zadziałanie bezpiecznika 20A ( chyba mowa o bezpieczniku topikowym ) to jest ewidentne zwarcie w instalacji elektrycznej...
Czasami przepalająca się żarówka może spowodować zadziałanie bezpiecznika(wadliwe wykonanie).
Wyczuwam sugestię zbyt dużego prądu rozruchowego Dokładnie. Czyli lepiej jakbym sprawdzał gdzie jest instalacja z bezpiecznikami typu C? Dobrze by było.
Nie powiem, ze piszecie głupoty, bo poniekąd macie rację. Ale tylko poniekąd. A wszystko przed "ale" nie ma znaczenia. W sprzęcie elektronicznym/elektrycznym, warystory stosuje się celem zabezpieczenia urządzenia przed zbyt wysokim napięciem w sieci zasilającej. Na wejściu zasilania 230 V~, na jednej z żył znajduje się szeregowo bezpiecznik, a za bezpiecznikiem...
pory po włożeniu wtyczki słychać brzęczenie jakieś przez ok 2 sekundy i też wybija. Zdjąłem obudowę i znalazłem jeden rozsadzony tranzystor, jednak nie mogę znaleźć odpowiednika aby móc go podmienić i wypróbować. Nie radze, tez sie uszkodzi. Wygląda jak triak 1A/600V np. .....sterujący elektrozaworem. (at)zumik998 Najpierw odłącz cewkę elektrozaworu,...
Po tej wymianie skrzyni przełącznik sygnalizacji położenia wybieraka gdzieś zwarł do masy i spowodował zadziałanie bezpiecznika.
Ten układ który chcesz pominąć to tak zwany softstart do transformatora toroidalnego. Jego zadaniem jest zmniejszenie prądu pobieranego przez transformator w momencie jego włączenia. Po włączeniu prąd płynie do transformatora przez rezystor, który ogranicza pobór prądu. Po kilku sekundach przekaźnik zwiera ten rezystor lub przełącza transformator wprost...
Zajrzyj tu: [url=http://www.etipolam.com.pl/files/us...
Symetryczne, znaczy że między każdą linią (L, czy N) a PE (ochrona) mierzysz zawsze tę samą impedancję względnie pojemność. Są różne konstrukcje filtrów EMI. Jak pisał Panda02, niektóre filtry mają kondensatory odkłócające połączone z masą. Według norm bezpieczeństwa wszystkie urządzenia elektryczne z obudowami metalowymi muszą mieć obudowy połączone...
Bezpiecznik zasilacza nie zadziałał, natomiast zadziałał instalacyjny 16A. Okazało się, że padnięte są dwa tranzystory półmostka (czyste zwarcia kolektor-emiter). Dostęp b. trudny, poszukiwanie odpowiednich tranzystorów i ich wymiana kłopotliwe (ze względu na ciasną zabudowę), nie gwarantujące wymaganej niezawodności. Wniosek: trzeba mieć trochę szczęścia...
powoduje zadziałanie bezpieczników Pytane co to za bezpieczniki. Może "S" z nieodpowiednim mnożnikiem pradu?
Jeżeli możesz włączać grzałki niezależnie, to ustal, czy to górna, czy dolna powoduje zadziałanie bezpiecznika. Nie jest też powiedziane, że to napewno grzałka.
Najpierw musisz sprawdzić prawidłowość instalacji i neonówką wykryć czy rzeczywiście w Twojej siłowej instalacji siwy, czarny i brązowy to przewody fazowe. Jeśli tak to musisz sprawdzić jeszcze zadziałanie bezpiecznika różnicowoprądowego, bo jak mniemam przy tej pięciożyłowej instalacji jest on obecny. Jeśli nie czujesz się na siłach to zleć fachowemu...
Możesz zrobić kuku inwertorowi takimi kombinacjami. W magnum masz soft-start, ale ograniczony do momentu załączenia zasilania maszyny. Po ok 0,5 s następuje zwarcie obwodu przekaźnikiem i układ pracuje na ful. W trakcie spawania w procesie mig/mag dochodzi do częstych zwarć i skoków prądu tłumionych przez elektronikę inwertera. Stad ,,wybijanie'' impulsów...
Jeżeli nie był regenerowany to zadziała prawidłowo. Oczko pokazuje zadziałanie bezpiecznika i całkowicie oddziela się od bezpiecznika (jest na niej sprężynka).
Nie masz racji BHenryk ! Właśnie tak wykonuje się zabezpieczenie przed porażeniem przy instalacji dwuprzewodowej !!!!! Bo : jeśli pojawi się napięcie na obudowie jakiegoś urządzenia(które podłączone jest do zera roboczego) to popłynie prąd zwarcia , który spowoduje zadziałanie bezpiecznika i natychmiastowe odłączenie zasilania !!!!! Radzę trochę poczytać...
Opiszę pewne zdarzenie. Używałem wiertarki z regulatorem obrotów. Wiertarka ok 30 lat więc na napięcie 220V. Wierciłem na wolnych obrotach w drewnie dość ciężkie stałe obciążenie otwornica fi67mm. Napięcie u mnie w gniazdku to 240V może kilka volt ponad. W pewnym momencie wybuch w rączce regulator obrotów powodując zwarcie i zadziałanie zabezpieczenia....
http://obrazki.elektroda.pl/9081618200_1... http://obrazki.elektroda.pl/9081618200_1...
ja tylko chciałem coś napisać do "kackersa"... chyba nie zabardzo znasz zasadę działania różnicówki!!! nie wprowadzaj innych w błąd twierdząc że różnicówki trójfazowej nie można obciążyć tylko jedna fazą !!!, bo przekładnik Ferantiego sumuje geometryczną wartość prądów faz L1,L2,L3 i przewodu N ( neutralnego) , który to przewód w tym przypadku służy...
Monter zakładający licznik nie m nic do instalacji odbiorczej , jego dobra wola , żeby sprawdzić czy napięcie " dochodzi " do rozdzielnicy A powinien mieć. Miałem już dwa przypadki gdzie po wymianie licznika na klatce schodowej nie było zasilania w mieszkaniu. Po mojej interwencji telefonicznej przyjechał ponownie instalator z sieci i okazało się że...
Witam spotkałem się wielokrotnie z terminem shunt trip. Przeważnie jako wyposażenia dodatkowego wyłączników kompaktowych. Czy ktoś mógłby sprecyzować to pojęcie? Wygląda na to, że jest to układ awaryjnego natychmiastowego wyłączania obwodu poprzez powodowanie w nim kontrolowanego zwarcia (dławik ogranicza prąd). Wyzwalanie może być manualne lub zdalne....
Czemu nie poczytasz? Tam pisze: "Jeśli bezpiecznik dobezpieczający jest wymagany, nie musi być on umieszczony w gałęzi ochrony; równie dobrze rolę dobezpieczenia może pełnić bezpiecznik w torze zasilania, np. bezpiecznik w złączu, jeśli jego prąd znamionowy nie jest większy niż wskazana przez producenta największa dopuszczalna wartość Inmax. Zadziałanie...
Cześć, wtyczki pasowały do nowego chińczyka czy przerabiałeś instalację? Wygląda na to, że albo zrobiłeś zwarcie albo nowe radio jest uszkodzone i spowodowało zadziałanie bezpiecznika. By to zweryfikować uruchom je z zewnętrznego zasilania i sprawdź jak działa. Pozdrawiam
To dlaczego uzwojenie pierwotne fabryczne nie robi zwarcia ,a to o 6-10 zwojach robi zwarcie ? Powiem trochę nienaukowo, ale może łatwiej będzie ci zrozumieć: 1. mało zwojów grubego drutu - duży prąd (na pewno bezpieczniki się przepalą w domu - nawet te 32 A). 2. dużo zwojów cienkiego drutu - mały prąd i bezpieczniki nie przepalą się, gdyż ten prąd...
Przepięcie w sieci spowodowało "zadziałanie" warystorów, uszkodziło bezpiecznik bo zwarło warystory. Wymieniłeś bezpiecznik ale nie wymieniłeś zwartych warystorów, więc te nie wytrzymały kolejnego impulsu prądowego i wyleciały w powietrze. Wszystko na temat.
Oficjalnymi kanałami tego bezpiecznika nie kupisz, gdyż producent wymiennika (Sermeta) nie sprzedaje go jako cześć zamienna. Stoją na stanowisku ze zadziałanie bezpiecznika = wymiana wymiennika. Można kupić gdzieś „zamienniki”, ale jako serwisant który sie pod tym podpisuje, masz świadomość ze taka naprawa jest niezgodna z zaleceniami producenta wymiennika...
To nie jest termik tylko rezystor rozruchowy :) Tzn taki rezystor który początkowo ma większą rezystancję a pod wpływem przepływającego prądu rozgrzewa się i zmniejsza swoja rezystancję. Dzięki niemu nie będzie udaru rozruchowego powodującego zadziałanie bezpiecznika oraz silnego iskrzenia przy włączaniu.
Co powoduje zadziałanie bezpieczników? Włączenie rejestratora, zasilacza do kamer czy monitora?
Jednoczesne dotknięcie trzech faz, np palcem spowoduje zwęglenie palca duży przepływ prądu przez węgiel, powstanie łuku elektrycznego już między fazami topienie końcówek przewodu i zadziałanie bezpieczników.
Kontynuujmy historię: wymieniam bezpiecznik na nowo zakupiony, wkładam go do kuchenki, kuchenka zaczyna działać. Jakiś tydzień później nowy bezpiecznik się przepala. Znów wymiana. Kuchenka działa, ale po kilku dniach — znów przestaje. W poprawnie skonstruowanym urzadzeniu taka sytuacja nie ma miejsca - przegrzanie które powoduje zadziałanie bezpiecznika...
Po pierwsze w puszce masz 5 przewodów, jak można się tylko domyślać w układzie TN-S. Zatem kuchenkę powinienieś w takim układzie podłączać używając odcinek przewodu 5-żyłowego, zamiast próbować ją podłączyć wygrzebanym gdzieś ze śmietnika starym przewodem 4-żyłowym. Po drugie końce przewodów linkowych powinny być zatulejkowane https://youtu.be/O5dWxccsvsc?t=676...
Sprawdź wartość rezystancji czujników temperatury , złącza masz opisane na schemacie i pcb , 20 lat pracy przekaźnika sprężarki i pozostałych to sporo cykli więc może warto wymienić ten od sprężarki, ten największy na pcb. zanim wykończy sprężarkę bo te wyłączanie może być generowane przez wypalone styki przekaźnika i generuje zadziałanie bezpiecznika...
No to chyba najprostsze rozwiązanie - wkręć żarówkę. Żarówkę patentu p. Edisona nie źródło światła "żarówka LED". :-) A tak w ogóle - prąd zabija - zastanów się nad swoimi operacjami bo zadziałanie bezpieczników i "palenie listwy" to wskazuje na jakieś zwarcie... Być może losowo robione przy wkręcaniu żarówki czy wkładaniu wtyczki do gniazdka? A jak...
Nominalny prąd to prąd przy jakim bezpiecznik może pracować przez dłuższy czas, do przepalenia potrzeba co najmniej 1,5x więcej i przy tak niewielkim przeciążeniu może być potrzeba kilku sekund zanim się przepali, do szybkiego przerwania obwodu potrzeba znacznie większych przeciążeń. zadziałanie bezpiecznika ma tylko związek z płynącym prądem czy może...
Zrób tak jak radzi Tobie "stanisław1954". Następnie napisz co wykonywała pralka podczas tego jak nastąpiło zadziałanie bezpiecznika
Wprawdzie moja specjalizacja to RTV ale córka prosiła mnie o naprawę Tefal IT8490E0/AM0 parownica do ubrań. Uszkodzenie polegało na tym, że urządzenie spowodowało zadziałanie bezpieczników instalacji domowej. Stwierdziłem, że dolnej części obudowy przez obecne tam kratki kapie woda. Parownicę osuszyłem, włączyłem i stwierdziłem, że tzw. bojler jest...
Witam. Mam problem z suszarką Electrolux EW8H358PSP. Suszarka nie włącza się. Nie wiem, czy bezpośrednim wpływem na to było zwarcie instalacji w domu w tym dniu, co spowodowało zadziałanie bezpieczników. W tym czasie suszarka była w trakcie suszenia odzieży. Po załączeniu bezpieczników suszarka już nie ożyła. Czy uszkodzeniu przez to mogła ulec elektronika...
Włączona jest blokada rodzicielska.
zdjęciu 1. uszkodzony bezpiecznik termiczny - przyczyna awarii. Nie. Przyczyną było przegrzanie transformatora i zadziałanie bezpiecznika termicznego (prawidłowe zresztą). Poza tym napięcie 14,5V jest zdecydowanie zbyt wysokie. Miernik mierzy napięcie średnie, a akumulator ładuje się do szczytowego.
Na programie wirowanie też powoduje zadziałanie bezpiecznika?
Rozumiem że zadziałanie bezpiecznika następuje dopiero po włączeniu sterownika włącznikiem?Możesz rozkręcić i wrzucić tutaj zdjęcia.Sterownik ma w środku bezpiecznik,2,5A w jakim jest stanie?Może przewód zasilający uszkodzony?
A to zakładając, że jest pociągnięty przewód z prądem dopływającym do bezpiecznika, ale odłączony jest wypływający "Prąd" i "napięcie" to zupełnie inne pojęcia. I zasadnicza różnica w tym wypadku. Skoro do bezpiecznika coś "dopływa", to może to być jedynie napięcie. A więc taki bezpiecznik jest pod napięciem, ale do przepływu prądu, koniecznie byłoby...
To jak kiedyś tego nie robiła to używaj tej pralki kiedyś, nie teraz. A jeżeli chcesz używać teraz to mam nadzieję że jest to pralka firmy perpetum mobile która absolutnie nie ma prawa przez tysiąclecia się popsuć. Diagnoza jest jasna masz za duży pobór prądu w praktyce ta pralka wyczerpuje ci pobór prądu w całym domu łączenie czegokolwiek innego typu...
W pierwszej kolejności do sprawdzenia grzałka na tak zwaną upływność prądowa, która powoduje zadziałanie zabezpieczeń prądowych. U Ciebie wyzwala bezpiecznik różnicowy prądowy?
Objaw wskazuje na uszkodzony(spalony) silnik. Zwiększony pobór prądu powoduje zadziałanie bezpiecznika.
Ja to załatwiałem multimetrem ustawionym na zakres mA - tak resetowałem fuser w Oki C511dn. Z fusera wyprowadziłem dwa przewody na zewnątrz drukarki. Po włączeniu drukarki multimetr wskazywał prąd ok. 15 mA, potem był chwilowy skok do 290 mA i powrót do 15 mA. Należy jak najszybciej rozewrzeć sondy multimetru w momencie tego impulsu, by zasymulować...
Ta spawarka to inverter. Usterka wygląda na sklejony przekaźnik w obwodzie miękkiego startu, opornik rozruchowy jest wtedy cały czas zwarty i może to powodować zadziałanie bezpiecznika przy włączaniu spawarki.
Spróbuj wpuścić parę kropel oliwy do smarowania maszyn do szycia na panewki silnika .Prawdopodobnie zaciera się silnik i zwalnia obroty a to powoduje wzrost temperatury i w konsekwencji zadziałanie bezpiecznika termicznego.
Czy nie jest tak że w czasie startu jednym z kroków jest to że inwerter sprawdza czy nie ma doziemienia DC z paneli? Jeśli obudowa panela byłaby odizolowana od ziemi to inwerter nie ma możliwości wykrycia takiego uszkodzenia. Dodatkowo, to już bardziej śliskie i niepewne bo są różne RCD i czasem nie ma ich wcale, poprzez inwerter bez izolacji galwanicznej...
0.7ohm jak byś uwzględnił kalibrację multimetru i rezystancję przewodów oznacza że bezpiecznik jest sprawny. Może masz zwarcie które powoduje jego zadziałanie?
zadziałanie styczników zadziałanie przekaźnika zadziałanie pompy
schemat matrix silnik krokowy civic komponentu label
sprzedam stację lutowniczą weller dobra stacja lutownicza
Jak wyjść z PXE ROM na komputerze Dell? Jak uszczelnić zakończenie kabla elektrycznego - metody i porady