Niestety muszę cię zmartwić ale za dużo nie zrobisz. Ściągnij sobie schemat telefonu znajdź układ odpowiedzialny za radio. Następnie ściągnij sobie specyfikację układu i tam zobaczysz że układ pracuje na następujących częstotliwościach i tego nie przeskoczysz 76-MHz to 108-MHz.
7.1 to zmienione menu, plynne zapalanie / wygaszanie LEDow, opcje wibracji, invert, mruganie, intro, pokaz slajdow. W sumie to niewiele sie rozni w uzytkowaniu od standardowego softu z 5510. Jedynie do ukladu menu trzeba sie przyzwyczaic bo jest troche inne, wygodniejsze dla mnie.
witam mam pytanko (bo na roznych stronka jest roznie podawane) jaki jest zakres czestotliwosci pasma "podstawowego" cb 26.960-27.400 czy 26.965-27.405 chodzi mi czy koncowka czestotliwosci kanalu jest 0 czy 5 Witam! W Polsce czestotliwosci CB koncza sie na "0". "Piatki" stosuje sie w innych panstwach.
Kolego gerlach38 zajrzyj tu:http://www.elektroda.pl/rtvforum/view...
Jest jedno ale o którym nikt nie wspomniał: układy mierzące częstotliwość sygnału wejściowego każdego radia nie mierzą sygnału z wejścia (np. jeśli żadna stacja nie jest odbierana, to co by miało być mierzone?) tylko mierzą częstotliwość sygnału heterodyny (który ma prawie stałą amplitudę w całym zakresie strojenie radia) czyli częstotliwość wyższą...
QT60 Pro podobne jest do CRT 9900 V4, tylko że CRT nie ma odbiornika na częstotliwości 136-174 MHz. Znowu QT80 na pierwszy rzut oka jest podobne do AT-6666 PRO, ta sama moc i pasma 10/12/15 m, lub CRT 9900 V. Znalazłem, że podobno produkuje to jeden producent dla tych firm. Jednak rozszerzenie zakresu częstotliwości radia nie zmienia się tak samo jak...
No albo pasma lotniczego, ale to chyba na tym Baofengu nie do zrobienia. Niestety samolotów nie posłucha. Zakres częstotliwości radia posiadanego przez autora: 136-174 MHz oraz 400-520 MHz.
Podaj zakres częstotliwości radia. Chociaż jakieś zdjęcia płytek znamionowych. Jaki model? Firma ?
Nie da się. TYT TH-UV98 obsługuje częstotliwości z zakresów: 136-174 MHz oraz 400-480 MHz. Częstotliwości z zakresu radia CB to 26,960 MHz do 27,400 MHz, a więc nijak nie pasuje. Do używania TYT TH-UV98 na którejkolwiek częstotliwości wymagane jest posiadanie pozwolenia radiowego.
Może być 38 i 36 i 42 byle częstotliwość, którą chcesz odbierać. 137,500MHz - częstotliwość kwarcu = częstotliwość z zakresu radia FM (czyli od 88 do 108MHz) Konwerter zaprojektowany w EdW też służy do odbioru satelitów meteo.
Z tego co pamiętam to ostatnie cztery pozycje przełącznika kanałów to kanały konwencjonalne . Zakres częstotliwości tego radia to 407-433MHz . Ne da się tego przeciągnąć ani na pasmo amatorskie , ani na PMR .
Ciekawe jest dlaczego autor tego radia nazwal go "TRANSEIVER"
Witam, czy jest możliwość zwiększenia zakresu częstotliwości radia samochodowego? Przerobienia radia na skaner. normalnie jest to 87.5 - 108Mhz a ja bym chciał łapać fale CB i fale XXX-174Mhz te co nadają na nich służby ratunkowe itp.
czy będzie ono odbierało stacje typu Radio Zet i inne? Safari ma stary zakres częstotliwości na zakresie UKF wiec nic nie złapiesz. Może na falach średnich coś zagra .
Chyba chodziło o Transceiver? Ogólnie w technice określenie urządzenia które zawiera w sobie odbiornik i nadajnik dla określonego zakresu częstotliwości. Bardzo popularne określenie radia w krótkofalarstwie. SFP Transceivers - określenie funkcjonujące też w sieciach komputerowych dla określenia wkładek G-BIC czyli faktycznie konwerterów światło->prąd...
Szukam zakresu częstotliwość cb radia tti tcb 881 po odblokowaniu band
Jest to radio do użytku w żegludze morskiej, w zakresie częstotliwości 156.050 MHz - 162.025MHz.
Am Fm - opcjonalnie SSB Jaki zakres częstotliwości?
Nie czytałem tego artykułu o przestrajaniu, ale dobrze też dopasować czułość wejścia odwijając jeden zwój z cewki wejściowej i dostrojenie rdzeniem na wymaganą czułość. Przypomnę, że czułość w górnym zakresie częstotliwości stroimy pojemnością, czyli kondensatorem strojeniowym, a w dolnym zakresie częstotliwości stroimy indukcyjnością czyli cewką.
(at)gumisie A Sluzby to tylko Policja ? Mase innych pracuje w analogu FM w tym zakresie i niech sobie slucha na zdrowie.
Witaj Foxtrott . Nie, znalazłem , że radia się wczoraj. Ale będę miał schemat . Françis .
Przeglądając pobieżnie instrukcję do tego radia wywnioskowałem, że jest w nim synteza częstotliwości. Ciebie interesowałoby radio strojone pokrętłem z cyfrowym odczytem częstotliwości. Za parę dolarów na aliexpress możesz nabyć częstościomierz PLJ-8LED mierzący w zakresach 0.1Hz-60MHz i 20MHz-2,4 GHz. Sam go kupiłem i używałem przy przestrajaniu. Działa...
Po pierwsze www.radio.org.pl po drugie: Wstęgi: typ modulacji, Ogólnie określana jako SSB (podział na USB- górna i LSB- dolna) Boki: bandy czyli boczne zakresy radia w stosunku do podstawowej 40stki Dziury zwiększenie częstotliwości radia o 10khz działa na 3, 7, 11, 15, 19 kanale Dodatkowe 40-ki to właśnie w/w boki czyli dodatkowe bandy.
Raczej większego pożytku z tego radia nie będzie . Zakres częstotliwości pracy tego radia to 300-345 MHz .
A czytałeś parametry tego miernika? Jakie jest minimalne napięcie wejściowe? Jak chcesz mierzyć tym miernikiem odbiornik?
Witam Stałem się posiadaczem CB radia President Barry 2 i mam problem ze zmianą zakresu częstotliwości na PL. Po przytrzymaniu F i włączeniu nie mogę zmienić zakresu. Czy radio mimo to działa na PL, skoro nie ma takiej zmiany?
Można jak najbardziej następnym razem użyj wyszukiwarki. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10...
Według mnie pomysł może się udać. Z pewnością bardzo ważne jest na zwrócenie uwagi na zakres obsługiwanych częstotliwości poszczególnych elementów układu czyli rozdzielacza,anteny i radia tak aby nie stłumić poszczególnych zakresów częstotliwości.
Nie, nie pomyliłem się, wszystko było spisane wprost z radia. I sprawdziłem też częstotliwości. I to się zgadza. Tam, gdzie radio pokazuje, tam stoi.
Jest i droge. Tam jest napisane 14846 ale to nie jest czestotliwosc,sprawdzalem.
Tam już jest powielacz częstotliwości
Kolego te radia produkowane są w trzech zakresach. Pasmo 2m czyli od 136-174Mhz, 403-440MHz oraz 438-470MHz. Ty masz drugą wersję i trzeba by mechanicznie przestroić generatory odbiornika, nadajnika oraz obwody wejściowe odbiornika. Sprawa nie jest taka prosta, bo wszystko bardzo małe (SMD). Generalnie trzeba by zmienić indukcyjności i pojemności w...
Witam Chciałbym zapytać, czy jest w ogóle w sprzedaży, gażet usb typu radio, który zbiera fale w zakresie częstotliwości OIRT lub i oraz CCIR. Lub jakiś inny przyrząd, który w pewnym paśmie częstotliwości, pozwala ich słuchać, choćby na słuchawkach. Ogólnie dostępne radia usb, mają zawężony zakres częstotliwości. Nie można słuchać na paśmie tym dawnym,...
nie trzeba będzie pracowało w zakresie częstotliwości jak wszystkie inne radia 88 - 108 Mhz
Jeszcze raz napiszę: to jest radio amatorskie, a nie radio CB bez licencji. Tak samo jak 5-watowy Baofeng na PMR. Normalnie pracuje w częstotliwości 28,0—29,7 MHz, a kanały są ustawione co 5 kHz na kilku zakresach. Po odblokowaniu pracuje w trybie eksportowym 25—30 MHz z siatką częstotliwości zbliżoną do radia CB, z czego tylko jeden z zakresów formalnie...
Tak, dobry pomysł jeśli będzie używany zgodnie z prawem - czyli tylko i wyłącznie w paśmie PMR z oryginalną anteną z zestawu. W innym przypadku szkoda zachodu z wyrabianiem licencji taksówkarskiej :D Jak chcecie w tych okolicach to trunking poza zakresem częstotliwości tego radia.
ale cały zakres czy tylko część zakresu ? właśnie nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji
Trzeba wylutować te kondensatory i w ich miejsce wstawić trymery 3-15pF.Trymerem wstawionym za C18=12pF i cewką L4-2 regulujemy górę zakresu 108Mhz.Trymerem wstawionym za C13=15pFi cewką L3-1 regulujemy dolny zakres częstotliwości 88Mhz.
... z przykrością to powiem, ale to tak, jakbyś chciał zrobić wzmacniacz m.cz, i nie miał słuchawek ani głośnika, żeby go posłuchać... Nawet jak zrobisz taki prosty generator, to trzeba mu jeszcze ustawić częstotliwość, żeby generował w zakresie który Cię interesuje - a bez miernika częstotliwości tego nie zrobisz... Schemat prostego generatora który...
Motki chodza wyjatkowo szeroko (moja XTS3500 zjechala i 20MHz), wiec i w tym przypadku jest to kwestia wylacznie softu. W edycje codeplug'a mozesz sie pobawic - nie powinienes uwalic radia. Jezeli cos pojdzie nie tak, to radio nie powinno lyknac uszkodzonego codeplug'a.
Na moje problem z odczytem częstotliwości. Należałoby sprawdzić czy częstotliwość heterodyny mieści się w prawidłowym zakresie. Gdyby naprawdę doszło do rozstrojenia, to odbiornik miałby znikomą czułość i problem z odbiorem. Te radia mają tragicznej jakości płyty PCB, w podobnym ale opartym na innym IC miałem przypadek wytrawienia ścieżki przez klej...
Tam nie ma czego przestrajać, ten odbiornik nie ma zakresu UKF-FM. Ma tylko długie i średnie, a oba te zakresy są w Europie jak najbardziej używane na częstotliwościach, jakie to radio odbiera.
Niestety ani ani drugi nie obejmuje częstotliwości CB radia więc nic nie posłuchasz w tym zakresie.
Proponuję taką opcję przestrojenia do FM, zgodnie z punktami! - odlutować C2 I C10 - wykręcamy mosiężny rdzeń z cewki wejściowej L1, L2. - wykręcamy rdzeń ferrytowy z cewki heterodynowej L5, L6. - wkręcamy mosiężny rdzeń w cewkę heterodynową, a ferrytowy w cewke wejściowa - wymieniamy C4 I C5 w obwodzie wejściowym na odlutowane wcześniej kondensatory...
Robicie częstotliwościomierze na starych smieciech a tu w tym temacie nijaki Krisnewton natrafił na bardzo ciekawą aplikacje układu SC3610, jest to następca LC7286 i LB3500. Układ jest samowystarczalny, wystarczy podpiąć wejście i wyświetlacz. Mierzy 11-150MHz oraz 0,5-30MHz. Najważniejsza zaleta jest taka, że można mu uswawić aby wyświetlał częstotliwość...
Mogę podłączyć np. do starego radia i do anteny zbiorczej i wtedy bez przestrajania głowicy w radio, mogę odbierać stacje na współczesnych częstotliwościach? Dokładnie tak. A czy są jeszcze nieprzestrojone radia z zakresem 66- 74 MHz ? Jak ktoś ma jakieś stare, nieużywane na strychu to zapewne jeszcze nie przestrojone.
Ten modem nie posiada zakresu radia obsługującego częstotliwości UMTS900. Pozostaje wymiana na taki z UMTS900.
Ale pewno kolega chciał mieć amatora z nowym zakresem.
Prawdopodobne, że radio zostało przestrojone na pasmo 66-73mHz. W tym przypadku częstotliwość heterodyny jest wyższa niż częstotliwość sygnału o 10.7 mHz i zmienia się w zakresie 76.7-83.7 mHz. Pozwala to na odbiór radia z zakresu 87.9-108mHz na odcinku 87.4-94.4 mHz w kanale lustrzanym.
Hmm, czyli to (tak mi się wydaje) radio pewnie z UKF ale z starym zakresem częstotliwości...
A czy nie dałoby się tych cewek nawinąć na karkasach od radia lub telewizora? Takich z wkręcanym rdzeniem. Podobnie jak w przypadku przestrajanego kondensatora parametry cewek, ich indukcyjności, muszą być przestrajane jednocześnie. Nie mogą być nawinięte na jednej rurce z powodu sprzężenia elektromagnetycznego, jakie by powstało dla tego zakresu częstotliwości....
Jak kupowalem to radio to w opisie bylo napisane ze jest rozblokowane W jakim sensie rozblokowane? Dystrybutor podaje: https://www.wasserman.eu/pl/p/radiotelef... Fabryczny zakres częstotliwości: 4W 144-146 / 430-440 MHz. Ale UWAGA tu sprzedajemy wersję rozblokowaną z częstotliwościami, których można...
witam,możesz zastosować kwarc,zgodnie z tym co sam wyliczyłeś,aby częstotliwość z NOAA np.137.500 minus częstotliwość kwarcu mieściła się w zakresie Twojego radia UKF,obojętnie czy ze starym czy nowym zakresem,pozdr.
No i zrobione. Udało się. Trzeba znaleźć program w wersji beta, w nim zmienić zakres radia, a dokładnie poszerzyć go. Ustawić częstotliwości, pchnąć do radia i gotowe. Tu jest film: https://youtu.be/yVQc5yFib8Q?si=EMS92B7P... A tu program: https://www.radioscanner.ru/files/hyt/fi... Teraz mam zaprogramowane wszystkie 16 częstotliwości, odpowiednio...
Sprawdzilem ten numer i dodam do tego co juz napisalem, ze to radio faktycznie ma moc do 25W i przystosowane jest do pracy waskim FMem (w rastrze 12.5 kHz). To radio jest calkowicie programowalne z komputera i to osoba programujaca ustala wszystkie parametry, wlacznie z opcjami skanera. Co zrobic z tym radiem? Jesli nie posiadasz uprawnien do pracy...
Dzięki za link. Wg różnych opisów 189.6 jest wyświetlane, kiedy do scalaka nie jest podawany sygnał. Natomiast 27.6 ma się nijak do jakiegokolwiek zakresu (chyba że krótkie). I dlaczego nie reaguje na heterodynę.
Posłużę się opisem pochodzącym ze strony ...Najpierw generujemy falę prostokątną (sygnał nośny) za pomocą układu bramki SN7413 NAND (pokazanego na pierwszym rysunku powyżej), a następnie zmieniamy częstotliwość tego sygnału nośnego zgodnie z falą dźwiękową (jest to nazywane modulacją). Zmodulowany sygnał jest następnie przesyłany...
czy wie ktoś może na jakich częstotliwościach są poszczególne kanały na radiach CP -040 w zależności od modelu?? bo są różna modele i różna zakresy częstotliwości. Pozdrawiam jumpds.
Na twoim miejscu psiknąłbym jakimś preparatem typu kontakt do przełącznika zakresów. Potem bym nim kilkukrotnie poprzełączał zakresy. Być może to już wystarczy, a jak nie to sprawdzić trzeba cewki na pręcie ferrytowym. Dodano po 6 Na twoim miejscu psiknąłbym jakimś preparatem typu kontakt do przełącznika zakresów. Potem bym nim kilkukrotnie poprzełączał...
A w jakim zakresie częstotliwości aktualnie chodzi Ci nadajnik i odbiornik?
Generator standardowych sygnałów G4-18A. Film przedstawia Przygotowanie urządzenia do pracy. Standardowy generator sygnału „G4-18” jest produkowany od początku 1965 r. Przez Frunze Gorky Plant, a generator „G4-18A” produkowany jest od 1971 r. Przez Kaunas Research Institute of Radio Measurement Equipment. Standardowy generator...
Filtr górnoprzepustowy (HPF) jak sama nazwa wskazuje przepuszcza tylko częstotliwości powyżej ustawionego zakresu. Zazwyczaj radio które ma wyjście RCA dedykowane pod subwoofer ma możliwość ustawienia takiego filtra na pozostałe głośniki. Ja w swoim DEH-P5600 mam właśnie zrobione tak jak ty chcesz, czyli na fabryczne głośniki puszczone pasmo od około...
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2... Jeszcze to. Kondensator strojeniowy to żaden problem. Można kupić dwu/trzy sekcyjny za parę-paręnaście zł bez problemu. Ja ze 35 lat temu :) Ale wtedy na UKF-ie grały cztery stacje, a komórka była kojarzona ze składzikiem na węgiel, a nie telefonem :) Dziś jest elektrosmog jakiego nigdy dotąd nie było...
Witam panie inżynierze.Proszę więcej informacji technicznych,rodzaj modulacji,zakres odbieranych częstotliwości,forma informacji poprawek?Pomogę Panu go zbudować za friko.Mail: andrzejr1955(at)wp.pl . Pozdrawiam R.A.
A jak z doborem elementów? Kwestię tę opisano w poście wyżej :) Ze swojej strony dodam, że zbudowanie takiego odbiornika jest jak najbardziej możliwe na jednej PFL200. Przy użyciu pręta ferrytowego - bez żadnej anteny dodatkowej - wyraźnie słyszalna jest Jedynka na falach długich. Ponieważ Ciebie interesują wyższe częstotliwości, taka sztuczka nie...
Witam jeszcze raz. Proszę o rozszyfrowanie dwuch symboli których brakuje na powyższej liście. Mianowicie chodzi mi o model 3011/1 i 3011/3. Proszę napisać jaki zakres częstotliwości obsługują te radia. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.
Wystarczy zdjąć tą część obudowy z głośnikiem. Reset zauważysz na 100 %. http://obrazki.elektroda.net/37_12698910... Tu masz całą dokumentację do tego radia: http://www.cbtricks.com/radios/rci/rci_2...
Witam, jak poszerzyć zakres zakres częstotliwości w JVC CA-E23L? Aktualnie mam zakres na FM 64 - 74 i nie mogę słuchać na takich częstotliwościach żadnego radia. Proszę o prostą instrukcje, ponieważ jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam, wafal
polska płyta jest nieoryginalna dlatego nie czyta. Zakres radia jest pewnie w częstotliwościach USA, czyli w połowie czestotliwości dziesiątych częsci zakresu. Przeróbka być może miżliwa, ale trzeba najpierw zajrzeć i zobaczyc co siedzi w tym radyjku.
Witam czy jest radio z większym zakresem częstotliwości MHz od CB i jednocześnie obejmujące tą częstotliwość ?. Gdyby była jeszcze płynna regulacja częstotliwości :?: Tak są takie radia. ]Proszę o odpowiedzi na forum. Przyda się to innym użytkownikom.
Witam Jak w temacie poszukuję programu KPG-101D dla radia TK3170E. Posiadam oprogramowanie tylko dla wersji K (większy zakres częstotliwości) i przy próbie odczytu radia wyświetla komunikat CHECK MODEL NAME AND MARKET CODE
Witam! Tu masz schemat radia: http://radio.elektroda.net/pdf/klaudia80... przestrojenie polega głównie na usunięciu lub zmianie niektórych kondensatorów: C302 z 82pf na 47pF, C305 - usunąć, C316 - usunąć, może się okazać, że trzeba będzie też zmienić C313 na 4,7pF. Ustawienie zakresu częstotliwości odbieranych - tutaj tylko rdzenien w cewce L305....
W stanach zakres częstotliwości jest taki sam ale raster kanałowy 200kHz a nie 50-100kHz jak w europie. Jeśli ten model radia był budowany w myślą o używaniu w europie to może ale nie musi mieć możliwość przełączenia, czasem w menu, czasem w ukrytych opcjach procesora a czasem wcale. Czasem jest to opisane w instrukcji serwisowej a często musimy na...
Musisz mieć wybitnie doskonały słuch w dodatku o zakresie częstotliwości niespotykanych u ludzi skoro tak twierdzisz
reasumując, taniej i szybciej będzie jeżeli zakupisz sobie skaner częstotliwosci z odpowiednim zakresem.
Co oczywiście nie zmienia faktu że odbiornik i nadajnik trzeba będzie zestroić do pracy w nowych częstotliwościach . Program służy tylko do programowania najważniejszych funkcji radia oraz częstotliwości kanałów w zakresie pracy radia , czyli 450-470 MHz . Jak wiadomo pasmo amatorskie zawiera się między 430-440 MHz więc do nowego pasma trzeba radio...
Witaj Marcin, masz rację w 100% - to nic nie daje, ale jak można ją rozszerzyć tak można też ją zawęzić np. do jednej częstotliwości (może być pomocny w pracy gdzie się używa radia w tym zakresie częstotliwości).Chciałem pokazać ,że jest taka możliwość i tylko to.
Częstotliwość pośrednia radia to różnica częstotliwości sygnału i heterodyny! Co ma wspólnego z przesunięciem rezonansowa częstotliwośc pierwszego filtra?
Fotonn ma rację, szukaj z demobilu lub na aukcji. Twój schemat: nie dość tego, że ma błędy, które uniemożliwiają jego działanie, to na dodatek nie zapewnia czułości niebędnej do odbioru czegokolwiek poza lokalną radiostacją średnio- lub długofalową, ani nie zapewnia niezbędnej selektywności. Dla komunikacji FM na zakresach częstotliwości ok. 150MHz...
Mówię o tym generatorze zaprezentowanym przez Pana w dziale "wnętrza urządzeń". To nie generator tylko miernik częstotliwości :D Zakres częstotliwości musi być taki bym mógł nastroić radio AM i FM, czyli 120MHz starczy. Cokolwiek byś budował to i tak musisz zrobić/dobudować tzw. prescaler (wstępny dzielnik częstotliwości) gdyż same technologie TTL/CMOS...
Chciałem dowiedzieć się czy są to legalne radia... Nie, bo do ich używania wymagana jest licencja lub pozwolenie radiowe. ...i na jakich falach mogę spokojnie nadawać? "Spokojnie", to tylko tak jak wskazano wyżej. Czyli legalna będzie jedynie łączność za pomocą urządzeń pracujących w pasmach PMR. "Wolne" pasmo PMR 446 podzielone jest na 16 kanałów...
Witam chciałbym zrobić skaner częstotliwości lub przerobić jakieś radio,CB Radio,telefon cokolwiek. Chciałbym żeby skaner miał dobry zasięg. Takie zapytanie sugeruje że nie masz pojęcia o nasłuchach, a co dopiero o własnej konstrukcji takiego sprzętu. By jakakolwiek podpowiedź miała sens musimy wiedzieć czego oczekujesz i nie chodzi o zasięg jak pisałeś....
Dodam, że najtańszym rozwiązaniem może być kupno nowego radia. Takie czasy. Ostatnio naprawiałem znajomej Kino Domowe Sony , przed dwoma laty kosztujące ok 5000zł (radio, DVD/CD, 5 wzmacniaczy po 50W, bas 100W - wszystkie wzmacniacze cyfrowe) Prawie wszystko działało, tylko CD było słychać, kiedy chciało. Autoryzowane serwisy powiedziły: albo płyt nie...
Za ręczniakiem przemawia tylko jeden argument: mobilność. Jest on słuszny w przypadku gdy potrzebujesz wsparcia przy manewrowaniu ciężarówką, robisz jakieś leśne biwaki, lub jako hakowy komunikujesz się z operatorem żurawia, (chociaż w tym ostatnim przypadku preferowane są inne częstotliwości). Jeżeli radyjko ma być zamontowane na stałe w pojeździe...
Sprawdziłem, czy z tym dławikiem będzie poprawna częstotliwość, i okazało się że zakres będzie troszkę mniejszy niż zakres średniofalowy na AM.
Nie, gałka na zdjęciu to pokrętło zmiany zakresów - od zmiany częstotliwości jest frontowa gałka po stronie prawej ręki...
Witam Czy ktoś kto dysponuje jakąś starą ulotką reklamową tych radiotelefonów mógłby podać w jakich wersjach różniących się zakresem częstotliwości pracy były wykonywane te radia? Niestety, Google milczą na ten temat. Sprawa o tyle istotna, że mam możliwość zakupu 2 szt. pracujących w okolicach 460 MHz. No i tu powstaje pytanie - czy ta wersja pójdzie...
Ze swej strony mogę powiedzieć, że prawdopodobnie Semco SHT-312 trzeba tak samo odblokować jak Cybercom H112. Procedura rozszerzania zakresu dla radia Cybercom H112 wg 1. Wyłącz radio; 2. Wciśnij i przytrzymaj przyciski "Function" + "CALL"; 3. Włącz zasilanie, przytrzymując przycisk "ON", aż wyświetlacz LCD pokaże "88 88,88", wtedy zwolnij przyciski....
a radiowe ??? Czy to ma być zakres 1-5 ? Nie, dla radia FM ma odbierać zakres częstotliwości 88...108MHz. Czyli musiałbyś szukać anteny pracującej w zakresach częstotliwości: 88...108 / 470...860MHz. To w zasadzie tylko anteny wewnętrzne, mało nadające się zwykle do odbioru naszej DVB-T, nie mówiąc o odbiorze radia. Rozwiązaniem są dwie anteny - do...
Tak jak zauważył Futrzaczek: mamy do czynienia z mieszaczem samodrgającym. Heterodyna pracuje na triodzie utworzonej z lampy 1R5T, przy czym rolę elektrody wyjściowej pełni zastępcza anoda utworzona z połączonych siatek drugiej i czwartej, oraz zwartej z nimi poprzez obwód 465kHz anody heptody. Tak więc na anodzie lampy 1R5T występuje silny sygnał o...
Dzięki za zaznaczenie obwodów. Jaki to jest rodzaj odbiornika? Bo to nie wygląda na superheterodynowy. To będzie homodynowy? Bo tu nie ma toru pośredniej częstotliwości 10,7MHz? Jaką rolę pełnią te dwa tranzystory. Ten 1 to wzmacniacz a drugi?
Cześć. Ten radiotelefon pracuje w paśmie 160-174MHz. CB to 27 MHz. To podstawowa różnica. Uprzedzę pytanie, które pewnie by padło. Nie da się przestroić na CB, a praca w oryginalnym dla tego radia zakresie częstotliwości nie wchodzi w rachubę, ze względu na ewentualne konsekwencje..
Cieszę się , że masz właściwe przemyślenia na temat wykonalności eksperymentów z nieznanym efektem końcowym! Pierwsze dotknięcie rozgrzanej lutownicy do karkasu cewki spowoduje jej nieodwracalne uszkodzenie! Prosiłem o podanie zakresu UKF twojego egzemplarza radia, ponieważ zmierzona przez Ciebie częstotliwość heterodyny rodzi pytania.
Skoro jest możliwość zbudowania radia na taki zakres, to i przestrojenie musi być możliwe.
Witam. Najpierw zacznijmy od kabla a mianowicie czysto teoretycznie to różnica pomiędzy kablami rg7 a h155 jest taka, że h155 jest gorszy czyli jego tłumienie na odcinku 15m dla częstotliwości 100MHz jest większe o 0,45dB. Pozostał bym przy rg7 oczywiście w jak najlepszym wykonaniu. Antenę bez problemu możesz zamontować na 2 metrowej rurce a na pewno...
potrzebny bedzie częstościomierz i mały karkas. Nawiń jakieś 20 zwoi na karkasie z filtra 7x7 drutem 0,1 mm. Wlutuj w szereg z jedną końcówką kwarcu koło syntezera. podłącz sztuczne obciążenie i częstosciomierz do radia , włącz nadawanie na kanale 1 i ustaw rdzeniem w tej cewce częstotliwość 26,960 MHz. Powodzenia.
S1E jest (o ile dobrze pamietam) bez klawiatury, natomiast F1E takowa posiada. 40 komorek pamieci, CTCSS itp. Raczej proste radia, ale dobre... Kiedys mialem i chwalilem sobie. Niestety nie pamietam jaka jest czulosc, ale nie gorsza niz w innych radiach tej klasy - da sie zupelnie przyzwoicie posluchac. Proponuje F1E. jednak klawiatura znacznie ulatwia...
Sprawdzeniem wzmacniacza zajmę się później. Teraz walczę z heterodyną, która nie pokrywa całego zakresu. Mam moduł wyświetlający częstotliwość od radia samochodowego. Problem w tym, że bardzo trudno go sprzęgnąć z heterodyną. Zbliżam widoczną na fotce ceweczkę do cewki heterodyny i raz działa, a 15 razy nie. Poza tym bardzo mocno odstraja heterodynę....
Radio to Sunker Elite Five. W instrukcji obsługi dołączonej do radia znalazłem informację, cytuję: Radio posiada szeroki zakres obsługiwanych częstotliwości: 24,265 - 30,105 MHz. Aby ustawić radio na europejski standard częstotliwości 26,965 - 27,405 MHz: - wyłącz radio, - wciśnij jednocześnie DW + NB + włącz zasilanie, - przyciskiem DW wybierz podgrupę...
Zapewne była przerobiona tzn. przerobiony był poprzedni CPS którym była zaprogramowana. jest wpisana inna częstotliwość niż obecny CPS pozwala i stąd ten efekt. Tj. Teraz masz radio z zakresu 146-174MHz.....Twoje radio pracuje na 145MHz na jednym z kanałów na przykład. Właśnie ten efekt będziesz miał. Po prostu Twój CPS musi obejmować zakresem częstotliwości...
zmienić zakres częstotliwości radia zakres częstotliwości anteny poszerzyć zakres radia
lexmark czarny wydruk zwiększenie zasiegu ilosc oleju
krups napełnianie krups napełnianie
Kod błędu 21 w pralce Bosch Kids - przyczyny i rozwiązania Ekspres Bosch Vero - komunikat "wyczyść zaparzacz"