Zasilacz galwaniczny. Do galwanizowania, jako zasilacz laboratoryjny lub prostownik do ładowania akumulatorów. Wartości nie znam.
Jeśli zasilacze mają galwaniczne połączenie sieci z akumulatorami, żadne rozwiązanie tego typu nie będzie dopuszczalne.
Akurat do 5V są tanie zasilacze USB (chyba najsłabsze mogą dawać prąd do 500mA) i zapewne kombinowanie w jakikolwiek inny sposób będzie droższe - chyba, że brak miejsca na taki zasilacz.
Zastanawiam się czy jest sens zastosowanie w tym układzie optotriaka, do izolacji galwanicznej układu, skoro do zasilania użyto beztransformatorowego zasilacza? W tym układzie prostownika mostkowego żaden z przewodów sieci nie jest połączony stale z przewodem sieci zasilającej - eliminacja optotriaka wymagałaby przekonstruowania zasilacza. Optotriak...
Kolejna sprawa - nie wiem czy finalnie impuls wysokiego napięcia nie będzie zajmował 1% lub mniej czasu wypełnienia i całość nie będzie pracowała z częstotliwością kilkudziesięciu Hz, a wtedy bootstrap to chyba proszenie się o kłopoty. Dla tego typu układów kilkadziesiąt herców to właściwie nic. Kilkaset kiloherców byłoby łatwe do zrealizowania ale...
Nie, do niczego się nie przyda. W dodatku jest to zasilacz bez izolacji galwanicznej. A to oznacza, że jego napięcie wyjściowe względem ziemi jest "połączone" z zasilaniem sieciowym i śmiertelnie niebezpieczne w przypadku dotknięcia.
A to zapewne gitara elektryczna. Chyba w takiej prąd jest zjawiskiem normalnym? Możliwe, że ktoś chciał podkręcić napięcie wśród muzyków albo chciał, żeby jego muzyka była elektryzująca. Kolega może bez trudu usunąć ten efekt - stosując polecane tutaj zasilacze transformatorowe, które mają separację galwaniczną lub transformator separujący. Zasilacze...
Ja bym sprawdził czy zasilanie niskonapięciowe nie zanika i czy coś się nie przegrzewa, ale to wygląda na urządzenie z zasilaczem bez separacji galwanicznej, więc pomiary lub dotykanie mogą być niebezpieczne.
Jeżeli wszystkie zasilacze mają galwaniczną izolację sieci to tak. Wiem, że to różnie bywa z obecnymi zasilaczami.
F w trójkącie to symbol oznaczający, że zasilacz może być instalowany na elementach palnych. Symbol środkowy to oznaczenie, że zasilacz zapewnia separację galwaniczną od sieci energetycznej. Trzeci od lewej oznacza standard LED, czyli zasilacz do zasilania LED. Tego po prawej jeszcze nie znalazłem w sieci.
Nie masz szans by to działało. Zasilacze są izolowane galwaniczne wiec podciągniecie samego masowego na listwę led nic nie daje bo obwód tego zasilacza jest otwarty drugi zasilacz jest zbędny.. Jedyna opcja to z czujki poprowadzić inna drogą masowy innej możliwości nie masz.
Tam są jeszcze tańsze. Trafko z bardziej odpowiadającym napięciem wyjściowym: http://www.tme.eu/pl/katalog/?art=TEZ0.5... Można też wykorzystać przetwornicę z ładowarki do telefonu. Wystarczy dowinąć kilka zwojów do trnaformatorka i będzie stabilne 9V ;)
2. Zasilacz izolowany posiada separację galwaniczną pomiędzy wejściem, a wyjściem. Sprowadza się to do budowy opartej na transformatorze. Taniej jest oczywiście zrobić zasilacz nieizolowany.
To jest właśnie zasilacz bez izolacji galwanicznej wyjścia, wyjście powinieneś traktować jako połączone z siecią i nie łączyć z niczym więcej oprócz silnika. Choć na silniku możesz ustawić kilkadziesiąt woltów, wyjście względem ziemi będzie miało napięcie sieciowe.
Zależy co rozumiesz pod pojęciem zasilacz impulsowy. Jeśli jest to zasilacz obniżający napięcie przykładowo z 230Vac na 24Vdc to na pewno posiada transformator z izolowanymi uzwojeniami po stronie pierwotnej i wtórnej. Co innego w sytuacji gdy zasilacz obniża przykładowo z 48Vac/dc do 24Vdc bo wtedy może to być typowa przetwornica step-down (buck),...
Jest to zasilacz impulsowy z PPFC, więc napięcie na kondensatorze będzie mniejsze niż 320V i będzie ono zależało od obciążenia. W takim zasilaczu należy stosować konfigurację półmostkową, co umożliwia stosowanie zarówno tranzystorów bipolarnych, jak i Mosfet na napięcie 400-500V. Proponuję zastosować kostkę IR2153. Zapomniałeś też o separacji galwanicznej.
Naprawa tych modułów jest nad wyraz ciekawa. Zasilacz nie ma galwanicznej izolacji i razem z zasilaniem potrafi "odpłynąć" procesor. Naprawę należy zacząć od sprawdzenia czy właśnie procesor nie jest zwarty, jak nie jest zwarty - naprawiamy przetwornicę. Nawet w przypadku uszkodzenia kontrolera, moduł można postawić na nogi. Kontroler to Motorola z...
Zgadza się- ale banalna pomyłka przy budowie zasilacza sieciowego może mieć zupełnie nieciekawe skutki. Dlatego dowolne konstrukcje SMPSa sieciowego uruchamia się przez szeregową zarówkę... Uruchamianie takich zasilaczy wymaga pewnego doświadczenia i wiedzy, no ale zawsze jest kiedyś ten pierwszy raz. Znając chociaż szczątkowe zasady BHP nic nie ma...
Wymień zasilacz przede wszystkim. Nie zapewnia separacji galwanicznej od sieci, a powinien.
tak. Jak któraś z kamer jest prykręcona do metalowego elementu to odizoluj to. Jak wszystko jest np na drzewie to albo separator galwaniczny albo osobny zasilacz.
Proszę o sprawdzenie omomierzem czy strona wtórna zasilacza jest galwanicznie odseparowana od pierwotnej. Wiele zasilaczy do LED w prostszym wykonaniu takiej separacji nie posiada. Są przeznaczone do zasilania diod w zamkniętych plafonach często wieszanych pod sufitem lub na ścianie. Tutaj mamy akwarium i konieczne są najwyższe standardy bezpieczeństwa....
przekaźnik z cewką na 230vAC to koszt 13 zł (Relpol, allego, 2PDT) Taki przekaźnik można podłączyć do arduino w dowolny sposób. Pobiera niewiele prądu, zapewnia jakąś tam izolację galwaniczną i jest bardzo mały. Zresztą dowolny przekaźnik na 5V możesz podłączyć już teraz miedzy Arduino o ten zasilacz. Wtedy możesz przez jego styki przepuścić masę i...
Wypaliło by gdybyś do ładowania miał dwa odizolowane galwanicznie zasilacze.
Transformator 230V(kilka Wat)> ~7V do hmm ~12V mostek prostowniczy(może być złożony z 4 diod prostowniczych)--> kondenstatory 470uf, 100nF(na takie napiecie jakie wystepuje po mostku) --> stabilizator 78L05 --> kondensator 100uf/6,3V i już :)
nie chcę stosować gotowych stabilizatorów np: "LM" Z jakiego powodu nie chcesz? Przecież 7812 i 7912 z odpowiednim radiatorem to jest najprostsze możliwe rozwiązanie, nie da się prościej. Oczywiście wystarczy mi schemat jednego "kanału" powielę go sobie 4 razy, zależy mi na "separacji" galwanicznej każdego z nich:) Czy to znaczy, że masz cztery osobne...
A tak w ogóle - bo o tym nie wspomniałeś - izolacja galwaniczna od sieci jest wymagana?
Katoda do plusa zasilania. Tak właśnie działa zabezpieczenie DC, ma wykrywać napięcie ujemne i dodatnie. Wstaw jakikolwiek tranzystor i zobacz, co będzie. Może być zasilacz, byleby odseparowany galwanicznie od zasilacza zasilającego układ. Nie musisz dawać żadnych rezystorów do rozładowywania kondensatorów zasilacza.
Tego typu zasilacz korzysta separacja galwaniczna czy można ja dodać do zasilacza ? Szanowny kolego, zacznij nas poważnie traktować to w miarę możliwości pomożemy. Jak dotąd temat jest dziwny, niesatysfakcjonujące Cię odpowiedzi przechodzą bez echa itd. Może coś mi umknęło, ale "tego typu" zasilacz z separacją galwaniczną?... Pozdr.
Kiedyś też popełniłem błąd i swoim Tektronixem zacząłem sondować TV Sony jeszcze CRT. Jak się później okazało, zasilacz nie miał izolacji galwanicznej, czego wcześniej nie sprawdziłem. Wywaliłem bezpieczniki w domu, ale na szczęści nic się z oscyloskopem nie stało. Po tym incydencie kupiłem trafo separacyjne i Tobie mondo90 też to polecam.
Witam Zdecydowanie odradzam używanie takiego zasilacza do radyjka, ze względu na brak separacji galwanicznej od sieci. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PORAŻENIA PRĄDEM Z SIECI 220V Lepiej kupic zasilacz wtyczkowy za 30 zł albo kożystać z baterii. Pozdrawiam
Też odradzam bezpośredniego łączenia dwóch zasilaczy, minimalna różnica napięć może dać ciekawe efekty pracy FB. Ale myślę, że bezpiecznie będzie z tego mocniejszego zasilić płytę główną i wszystko co poprzez nią pobiera prąd z zasilacza (procek, grafa, złącza PCI). Natomiast dyski twarde, napędy CD, FDD (dodatkowe wentylatory i inne bajery odseparowane...
Ogólnie impulsowe zasilacze są separowane galwanicznie wiec raczej nic by się nie stało jeśli chodzi o jakieś zwarcia. A druga sprawa jakbyś spróbował wrzucić tam kondensator nie na 250v a np. 400v? Powinien dużo dłużej wytrzymać
jak wygląda ochrona przeciwporażeniowa w przypadku przebicia + lub – na uziemioną obudowę. Zasilacz bez separacji galwanicznej czyli powinna zadziałać ochronna przez samoczynne wyłączenie zasilania wyłącznikiem nadpradowym bądź ochrona uzupełniająca w postaci wyłączenia zasilania przez wyłącznik RCD.
Czyli jak rozumiem że bez zasilacza ... Musi być zasilacz z izolacją galwaniczną od sieci.
Wiedzialem, ze ci sie spodoba :D... Jednak bezpieczniej by bylo zastosowac zasilacz z transformatorem (z separacja galwaniczna) Napisz do czego ci to jest potrzebne - moze wystarczy wykorzystac juz dostepne napiecie (jesli ma to pracowac przy jakims urzadzeniu).
Dałbyś jakieś namiary na opis tego zasilacza. Ma izolację galwaniczną?
Zasilacze impulsowe czesto nie mają separacji galwanicznej jak to jest w klasycznym zasilaczu z transformatorem. Podobnie to wygląda w wielu ładowarkach do telefonów.
Zanim zaczniesz strzelać, spr.podłączyć żarzenie , do zewnętrznego zasilacza(musi być galwanicznie odzielone od odbiornika , czyli musisz odseparować żarzenie od masy również) i napisz czy coś się zmieniło.
Po co 2 zasilacze równolegle jakby jeden miał sobie nie poradzić? Wystarczy rozgałęzić sygnał przy antenie do mieszkania z zasilaczem galwaniczne połączenie a do mieszkania bez zasilacza z odizolowaną galwanicznie żyłą środkową kondensatorem np.100nF. Można też rozgałęzić na klatce z zachowaniem izolacji galwanicznej. Tak na marginesie jeżeli wszystko...
Okej, w takim razie jaki wybrać transformator? Chodzi mi o moc (Naprawiane będą głównie zasilacze impulsowe, systemy audio itp.) Z separacją galwaniczną.
Szybkość próbkowania to nie problem. uC i tak większość czasu nic nie robi :D . Problemem jest natomiast dołączenie miernika do dwóch zasilaczy na raz. Nie można przecież miernika na raz podłączyć pod dwie masy zasilacza bo wtedy nastąpi ich galwaniczne połączenie. Z kolei galwaniczne połączenie mas uniemożliwi połączenie wyjść "-" zasilaczy, a to chyba...
A dysponujesz może jakimkolwiek schematem zasilacza do galwanicznego miedziowania?
Spróbuj zrobić układ w oparciu o idee układu w załączniku. Jest to tzw układ nadążny (chyba tak to się nazywa)
Musisz sprawdzić, czy wyjście zasilacza jest separowane galwanicznie od sieci. Wygląda to tak, jakby miernik miał zwartego plusa z uziemieniem, nie koniecznie metalicznie. Czy obudowę komputera masz uziemioną, tzn. czy zasilany jest z gniazda z bolcem uziemiającym?
witam, jednym zdaniem imho mozesz przerwac petle i wpiac w nia drugi sterownik szeregowo. przerywasz petle np pomiedzy pinem 3-wyjscie czujnika a pinem 2 sterownika nr1. z pinu 3-wyjscie czujnika laczysz do pinu 2 sterownika nr 2 a z pinu 3 sterownika nr 2 do pinu 2 sterownika nr 1. sterownik 1 - aktywny zasila petle oraz mierzy prad, a 2. - pasywny...
czy taki zasilacz jest zabezpieczony przed ewentualnym przejściem napięcia sieciowego na stronę wyjścia? Oczywiście. Posiada separację galwaniczną i musi być podłączony przewód PEN.
Jeszcze jedno:czy zwierac minus baterii z minusem zasilacza? nie ; jak zewrzesz to popsujesz idee galwanicznego odseparowania obwodu mierniczka od zasilacza (jak tylko mozesz to doloz pomocniczy maly transformator (albo - jak trafo zasilacza pozwoli - to na jego rdzeniu dodatkowe uzwojenie cienkim drutem - niepodswietlany miernik potrzebuje niewielki...
Dzień dobry. Buduję zasilacz do efektów gitarowych, według założeń ma mieć dziesięć oczywiście odseparowanych galwaniczne wyjść, 9V (at) 0,5A maksymalnie na każdym z nich. Niestety budżet mam mocno ograniczony, w dodatku znalezienie transformatora z tyloma osobnymi uzwojeniami (większość ma tylko odczep) graniczy z cudem. Myślałem, aby zastosować jedno...
Skoro piszesz że po odpięciu anteny ustępuje mrowienie to podejrzewam że wina leży w zasilaczu. Ale tylko podejrzewam. Ja też tak podejrzewam. Pewnie jest to chińskie badziewie lub zasilacz jest uszkodzony. Wtedy pozostanie kupienie zasilacza transformatorowego. Każdy porządny zasilacz sieciowy musi zapewniać izolację galwaniczną wyjścia od wejścia!...
No i te małe transformatory w zasilaczach impulsowych zapewniają niezbędną separację galwaniczną.
Czy ten zasilacz ma izolację galwaniczną? Jak wygląda przebieg napięcia, jeśli chodzi o zakłócenia?
Jeżeli płytka drukowana tego zasilacza ma spełniać normy to istotne jest także jej zaprojektowanie, rozmieszczenie na niej elementów i ścieżek - odległości od ścieżek wysokonapięciowych, separacja galwaniczna i inne tego rodzaju zagadnienia.
Wyjścia obu zasilaczy należy połączyć szeregowo. Przed połączeniem, należy upewnić się że wyjście nie jest połączone galwanicznie z wejściem ani z masą zasilacza. Możesz zapytać o to sprzedawcę.
Zobacz scalaki TNY26X firmy Power Integrations. Jeśli zasilacz nie musi być galwanicznie odseparowany od sieci, to znajdziesz tam prosty układ, łatwy w uruchomieniu, bez transformatora, tylko z użyciem cewki.
Dodatkowo pamiętaj o odpowiedniej filtracji szyny SPI, jeśli korzystasz z przetwornic, ich zakłócenia mogą narobić Ci trochę kłopotu w komunikacji. I tak jak poprzednik mówił na pewno nie są potrzebne Tobie aż takie prędkości poszukaj przez np. digikey( niezła wyszukiwarka) interesującego Cię transoptora z wyjściem tranzystorowym i porównaj ich prędkości...
A czemu po prostu nie wpiąć po prostu 5V ? Arduino pracuje przecież na +5V.Podpinasz masę do masy a wyjście tego zasilacza do pinu 5V. Napięcie zasilające scalak jest bezpośrednio wyprowadzone na piny +5V. Separacji galwanicznej i tak nie uzyskasz więc po co komplikować sobie życie.
Transformator zapewnia dobrą izolację galwaniczną .
Miałem uniwersalne chassis ale było w nim już tyle nawiercone że wyrzuciłem. Jakoś do uniwersalnych płytek nie jestem przekonany a już przy napięciach rzędu 400V to całkowicie. Można wykorzystać starą obudowę 2U po jakimś sieciowym urządzeniu, zamontować podstawki, dużą listwę oczkową dwurzędową, zasilacz potencjometry itp. i składać sobie na tym różne...
Podejrzenie pada na zasilacz. Objawy takie: 1. Zasilacz impulsowy od zestawu: we. 230V - wy. 10 V i 3 A - sprawdzony i podaje takie właśnie sygnały pod obciążeniem, sprawdzony na oscyloskopie - wykres czysty. Pewnie (?) zasilacz 230 V/10 V jest uziemiony. Zasilacze mają separacje galwaniczną od sieci. Wzmacniacz może nie być uziemiony.
To zdjęcie przedstawia latarkę LED z funkcją ładowania telefonu w postaci gniazda USB. Zasilacz oparty o szeregowy kondensator bez jakiejkolwiek izolacji galwanicznej. Tak, dobrze przeczytaliście na obudowie gniazda USB występuje pełne napięcie sieciowe. Takie produkty są lub były sprowadzane przez naszych importerów. Kilka lat temu ostrzegałem przed...
Czy zastosowany zasilacz zapewnia izolację galwaniczną od napięcia sieci energetycznej?
Według mnie stawianie domoticza na windowsie to nieporozumienie. Jeśli już nie chcesz robić tego na RPi to polecam do tego jakiś mały terminal z HDD lub jakiś mini pc board z Debianem na pokładzie. Do tego można użyć przeróżnych urządzeń opartych na Esp8266 z softem typu ESPEasy, Tasmota lub Espurna. Mogą to być popularne płytki typu wemos lub gotowe...
Zasilacz za 20 złotych ma sporo wad ale najważniejsza to niepewna separacja galwaniczna lub nawet jej całkowity brak. Druga ważna wada to zakłócanie wszystkich urządzeń pracujących na falach radiowych. Jeśli ma być transformator to napięcie zmienne a zasilacz daje stałe. No i robienie zasilacza z zasilacza to chyba coś jest nie tak :D.
Bez problemu nada się oczywiście zasilanie LED musi być zgodne biegunowo. Nie wpływa to na pracę zasilacza. Co do zasilenia to do pracy zasilacza nie jest istotne podłączenie ale lepiej zgodnie z zaleceniem. Możliwe, że nie ma izolacji galwanicznej i podłączenie zasilania z sieci niezgodnie z oznaczeniem może spowodować fazę na wyjściu.
czyli sprawdzić ten zasilacz beztransformatorowy Na załączonej fotce - która sugeruje zasilacz szeregowy bez galwanicznej separacji sieci, zaproponuję jednak o dokładniejsze dokumentacje owego „naprawianego" urządzenia, które wygląda mi na jakiś timer/termostat. ;) To jakiś fragment sprzętu AGD?
Scalony, optoizolowany driver MOSFET i dowolny, malutki zasilacz oferujący izolację galwaniczną to wszystko, czego potrzebujesz dodać do tranzystorów aby stworzyć z nich moduł wykonawczy SSR. Do tego przyda się gasik RC. Na taki układ będziesz musiał jedynie podać sygnał włączający/wyłączający klucze. Kwestia funkcji takich jak przełączanie w zerze,...
Zasilacz posiada transformator więc posiada izolacje galwaniczną od sieci zasilającej. Po co chcesz podłączać ten pin?
W tym problem iż zasilacz komputerowy nie jest wykonany w 2 klasie ochronności. Po drugie nie podłącza się żadnych opasek pod kaloryfery - mogę nie mieć połączenia z ziemią. 90% przetwornic nie ma izolacji galwanicznej. Galwaniczną ochronę zapewnia tylko transformator. W zasilaczach impulsowych mimo iż jest transformator, to pomiędzy wejściem a wyjściem...
Jeżeli po włączeniu silnika odkurzacza uruchamia się on płynnie od niskich obrotów, to µC odpowiada za soft start. Na płytce widać też potencjometr, więc µC pełni też prawdopodobnie funkcję regulatora obrotów silnika. Może też być dołączony prosty czujnik zapełnienia pojemnika na śmieci i µC może to sygnalizować. W przypadku uszkodzenia...
trochę mnie dziwi ten ta Wasza demagogia, w Polsce było to dopuszczalne do któregoś tam roku. Zasilanie anteny było dostępne w telewizorach jak i tunerach DVB-T. Pojawił się swego czasu wysyp wzmacniaczy na przewód zasilanych napięciem +5V. Potem kiedy weszły nowe normy dotyczące produktów w tym normy regulujące ekranowanie odbiorników czy zasilacze...
Poszukaj w układach gdzie jest potrzebna separacja galwaniczna. Zasilacze impulsowe, telefony stacjonarne, monitory.
Jutro podeślę pewną fotkę, która powinna wyjaśnić zasadność zastosowania separatora ;)
Witam, jestem kompletnie zielony w tym temacie wiec liczę na wasza pomoc, potrzebuję jakiś prosty układ zasilacza transformatorowego z transoptorem po stronie wtórnej. Jakiś rysunek, jak to ma wyglądać, cokolwiek. Oraz w jaki sposób dobrać do niego elementy, żeby uzyskać na wyjściu pożądane paramenty. Zasilacz ten ma zasilać driver tranzystora. Druga...
Mamy minus zasilacza. I teraz czy ten minus ma jakies polaczenie z masa z gniazdka sieciowego? Bo jak tak to wtedy mozemy uzyskac petle z zasilaniem komputera w ktorym jest karta we/wy. Twoja masa to minus zasilacza. Jest ona galwanicznie odseparowana od karty, bo wyjście karty sterowane jest optokoplerem Chyba jednak nie możemy. pozdrawiam i słuchaj...
Potrzebne są dwa takie sztuczne obciążenia oraz należy spełnić warunki: -zasilacz sztucznego obciążenia musi być izolowane galwanicznie od sieci -sztuczne obciążenia - poza dołączeniem sond do badanego układu - nie mogą łączyć się inaczej ze sobą. Można zasilać sztuczne obciążenia wspólnym transformatorem, lecz z niezależnych uzwojeń, to da separację...
Witam Co to znaczy "pływające" napięcie? Jeśli masz dwa oddzielne zasilacze nie połączone ze sobą galwanicznie np. mały transformatorek zasilający miernik i duży zasilacz w którym chcesz tym miernikiem mierzyć napięcie, to napięcie między tymi zasilaczami będzie pływać. Pływanie będzie zależeć od upływu prądów w obu zasilaczach z sieci, rezystancji...
Oglądałem z ciekawości zasilacze produkowane - ich parametry izolacji galwanicznej. Wszyscy producenci piszą "jakiejś" izolacji galwanicznej. Jeden zasilacz - wytrzymałość 1500V Drugi zasilacz 2500V Trzeci zasilacz -4200V Tyle wyczytałem z danych producentów. Jak widać hasło "izolacja galwaniczna" niczego konkretnego nie reprezentuje. W podsumowaniu...
Witam Tego typu układy będą mieć zastosowanie głównie do zasilania systemów mikroprocesorowych w sprzęcie AGD, gdzie zasilacze bez separacji galwanicznej stosowane są od wielu lat np: pralki, lodówki, suszarki bębnowe, itp. Podobne układy już stosowane są w oświetleniu z diodami LED, wystarczy przytoczyć słynne filamenty.
Oscyloskopy zasilane z sieci zazwyczaj mają I klasę ochronności, więc jest tam połączenie masy sygnałowej z PE. Wiadomo że środki bezpieczeństwa zawsze pogarszają użyteczność, połączenie PE z masą sygnałową jest właśnie takim środkiem bezpieczeństwa, za który "płacimy" problemami z pętlą masy przez PE (przez inne przyrządy) oraz dodatkowymi zakłóceniami...
Tak, napięcie pracy izolacji jest podane dla modułu led i wynosi 60Vdc, natomiast napięcie pracy modułu wynosi ok. 20Vdc. Wyszło mi, że jeśli połączę np. 4 moduły szeregowo to na pierwszym module napięcie wyniesie 80V, na drugim 60V etc., więc teoretycznie pierwszy moduł pracuje pod największym obciążeniem i przekracza ono napięcie pracy izolacji....
Wystarczy zabezpieczenie różnicowo pradowe 10mA i zasilacz z separacją galwaniczną (transformator ) z tym, że powinno być 6V.
Jeśli zasilacz 24 V DC zapewnia galwaniczną izolację od sieci, można go użyć. Właściwie zastosowaliśmy to podejście podczas flashowania taśmy LED BL602, zastosowaliśmy zasilanie 12V DC: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v...
Możesz zasilić rejestrator z zasilacza buforowego, ale musisz dołożyć przetwornicę 12VDC-12VDC, najlepiej z izolacją galwaniczną.
Tylko mały zasilacz i to z separacją galwaniczną. Ale to armata na wróble
Ale jakie informacje Cię interesują? "Żarówki" te podłączone są w typowym układzie zasilacza beztranformatorowego. Niezbyt bezpieczne rozwiązanie jeśli chodzi o separację galwaniczną, niemniej jak wszystko jest zaizolowane nie ma większego zagrożenia. W układzie tym nie ma żadnej stabilizacji, ale ze względu na stałe parametry obciążenia jego obecność...
Istnieją pewne rozwiązania które umożliwiały by sterowanie poprzez arduino ale ze względu na to, że jest to bez transformatorowy zasilacz (bez izolacji galwanicznej) to wszelkie tego typu próby w ogóle odradzam.
Zasilanie ukladu scalonego mierzacego prad musi byc z innego ukladu zasilacza ( galwanicznie oddzielonego ), np.z bateri.
Spróbuj obrócić wtyczkę kabla zasilającego komputer o 180 stopni. Większość zasilaczy impulsowych nie ma galwanicznej separacji między wyjściem i wejściem i to co pojawia się na masie zależy od położenia wtyczki zasilającej(dotyczy instalacji dwuprzewodowej).
Nie wiem, czy pomogę, ale może coś znajdziesz w dyskusjach, w których uczestniczyłem - pisałem trochę o zasilaczach i ogniwach galwanicznych Czyli wejdź do opcji "Szukaj", podopcja "Szukaj Autora", klucz "kpodstawa" Przepraszam za łopatologię - jesteś już zaawansowanym użytkownikiem, ale chciałbym Tobie pomóc w miarę dokładnie
Czy zasilacz musi mieć izolację galwaniczną? Jesli nie to może beztransformatorowo?
Szeregowo sobie je podłącz. Plus z jednego do minusa drugiego. Dwa pozostałe są zasilające. —+_- ——— +_- — :) Jesteś pewien, że zwarcia nie będzie? Masy zasilaczy są galwanicznie połączone z obudową ? W linkowanym artykule w #7 jeden z zasilaczy miał małą przeróbkę. Na elektrodzie jest kilka tematów jak to należy zrobić poprawnie.
Jakim zasilaczem zasilasz moduł XD-42 ?, jeżeli ma separację galwaniczną to nie będzie problemu.
Dziękuję za sugestię, ale mam już te ogniwa. One przy 12V DC pobierają jakieś 12A i stąd te napięcia i prądy. No to radzę połączyć je po 4 w szereg i nabyć na portalu aukcyjnym zasilacz 48V od sprzętu telekomunikacyjnego, chocby "ZASILACZ SIECIOWY DO SERWEROW SWITCHY 48V 35A" oferowany za 399zł, albo zasilacze "ZASILACZ COMPAQ CELESTICA AP0997 1610W...
Co chcesz tym zasilić? Jest to zasilacz beztransformatorowy, bez izolacji galwanicznej od sieci energetycznej.
Sory, ślepy jestem czy jak ale niewidzę ni suowa o 220V... Zgadzam się w 100% że z sieci musi być separacja galwaniczna.
Gdzie (do czego) podłączony jest przewód ochronny z kabla sieciowego? Zasilacz podłączony do gniazdka z bolcem? Pętle masy można wykluczyć. Przewód zasilacza jest 2-żyłowy. Poza tym, trafo to separacja galwaniczna.
Połączenie występuje wewnątrz zasilacza, natomiast zasilacz przykręcony do metalowej obudowy komputera stanowi galwaniczne połącznie między obudową zasilacza a obudową.
W zasilaczach impulsowych, jak rozumiem, do PE przez kondensator podłączona jest strona pierwotna, a co z masą strony wtórnej? (Zakładam, że jest to zasilacz z separacją galwaniczną)
Słuszne stwierdzenie. Rozwiązaniem byłby zewnętrzny zasilacz stabilizowany - przetwornica 12-24V/ 5V o wydajności ok 2A z separacją galwaniczną obwodów pierwotnego i wtórnego (ważne dla bezpieczeńśtwa laptopa). Pozdrawiam.
Źródło napięcia badanego można obciążyć jakim prądem? Zdajesz sobie sprawę z tego, że jakikolwiek pomiar czynny (z użyciem elektroniki, która wymaga zasilania) po stronie napięcia badanego ( przed separacją galwaniczną) będzie wymagał zasilacza również odseparowanego galwanicznie?
zasilacz separacja galwaniczny izolacja galwaniczny zasilacz zasilacz przetwornica galwaniczny
diagnostyka przetwornic regulator solara zafira czujnik rozrząd
kolektor ssący volvo unitra m9115
Okap Neff nie włącza się - przyczyny i rozwiązania Seat Leon 1.6 16V BCB LPG - Przełączanie na gaz