1) Osobny zasilacz do żarzenia bym kupił, tak jest dużo prościej. Zwłaszcza regulacja wysokiego napięcia nie przeszkadza żarzeniu. 2) Jeśli zrezygnujesz z regulacji 0-350 V na rzecz np 100-350 V będzie dużo prościej. Potem albo odczepy jak radzi (at)aksakal albo coś z potencjometrem w sprzężeniu zwrotnym, ale tu trzeba być ostrożnym, bo można zbudować...
Witam. Dla zasilacza impulsowego nie ma znaczenia częstotliwość napiecia zasilania. Napięcie na początku jest prostowane i wygładzane, następnie przetwarzane przez tranzystor przełaczajacy lub przetwornice, na końcu prostowane i stabilizowane. Pozdrawiam.
Na zamieszczonym schemacie widać, że przetwornica jest przeciwsobna, kierunek prądu będzie się zmieniał, jednak na wtórnym uzwojeniu powinna być możliwość wyboru kierunku dla każdego napięcia. Napisałem o tym. Moja wypowiedż dotyczyła problemów ogólnych w przetwornicach impulsowych. Nie każda jest w wykonaniu przeciwsobnym. Problem dość gruntownie...
Zasilacz buforowany, czy raczej buforowy, to inaczej UPS, czyli urządzenie, które podtrzymuje napięcie w wypadku zaniku napięcia w sieci. Zasilacz impulsowy to zasilacz wykorzystujący modulacje PWM do określenia napięcia wyjściowego.
przełączył selektor woltażu z 230v na 115v, po czym znowu powrócił na 230v. Konsola przestała działać, W tym czasie wtyczka była w gnieździe sieciowym 230V? Zasilacz jest impulsowy czy konwencjonalny? Do sprawdzenia przede wszystkim: - bezpiecznik - transformator sieciowy (zasilacz konwencjonalny) - kondensatory za mostkiem (zasilacz impulsowy)
ok nie 0 tylko 1, "1" brak "przejścia", opór o nieskończonej rezystancji. a dioda z zasilacza jedynie w pozycji 200 Ohm multimetr wskazuje 0,04 Nie wiem jak Ty wykonujesz ten pomiar, lecz moim zdaniem dioda ta jest uszkodzona. Jedyne sensowne rozwiązanie to jej wymiana na pełnosprawną (sprawdzoną).
muszę wykonać projekt zasilacza impulsowego, napięcia na wyjściu +/- 5;12 V moc na wyjściu 250W, ma ktoś jakieś pomysły co do wykonania??
Witam Potrzebny jest miernik True RMS do 50kHz, inne słabsze nic nie pokażą. Raczej nie kupisz bo są drogie, może uda Ci się pożyczyć.
Te dwa rezystory co poprzednio wylutowałem wsadzić z powrotem na miejsce? Jak najbardziej (mam nadzieję że po tym "zabiegu" z potencjometrem, w tym miejscu, transoptor nie uległ uszkodzeniu). :!: Zdejmij ten klej (zaznaczone czerwoną ramką), może łatwiej będzie wskazać którego rezystora wartość należy skorygować.
Może nie zachowałeś (pomyliłeś) kierunek nawijania którejś z cewek z jednym uzwojeniem w stosunku do pozostałych? Zwróć uwagę, że patrząc tak jak teraz na rysunek to transformator na górnych cewkach nad rdzeniem ma końce zwrócone na zewnątrz a w dolnych cewkach końce cewek są zwrócone do wewnątrz patrząc od środka rdzenia czyli tak jakby od jego pionowej...
... Dodatkowo układ miał 2 kondensatory elektrolityczne 470µ/6V na wyjściu... Jesteś pewny co do parametrów tych kondensatorów? Myślę, że to były 470µF/16 V. W miejsce uszkodzonych kondensatorów należy wstawić prawidłowe nowe. Koszty dojazdu do tego zasilacza przekroczą jego wartość po ewentualnej naprawie. Podaj model (regulamin).
Chciałbym zostawić istniejący zasilacz Jest to przetwornica która generalnie przystosowana jest do zasilania odbiorników czysto rezystancyjnych jakimi są halogeny. LEDy bez problemu świecą zasilane bez mostka prostowniczego i to nawet dosyć jasno Ale skończy się ich żywotność znacznie szybciej niż zakłada producent. Warto zmierzyć prąd jaki płynie...
Mam jeszcze jedno pytanie? Czy nie będzie zakłócało LTE? Ta antena nie będzie zakłócać LTE. Jest to antena odbiorcza a nie nadawcza a w zasilaczu jest normalny transformator (raczej) a nie impulsowa przetwornica napięcia. Nawet gdyby zasilacz był impulsową przetwornicą napięcie to taka niewielka moc (poniżej 1 W) nie wpłynie na LTE. Inna sprawa czy...
Zakładam, że pulsowanie jest spowodowane tym, że transoptor EL817 informuje stronę kluczowania, że czas przerwać pracę Jest trochę inaczej. Zmniejszanie napięcia to węższy impuls sterujący z kontrolera. Zmniejsza się także napięcie uzwojenia pomocniczego podtrzymującego pracę kontrolera i dlatego dochodzi do przerwania ciągłości. Kolego autorze. Masz...
Daj zdjęcie od strony druku i napisz co to za element?
Tak da się zwiększyć oporność r 19.
Nie analizowałem dokładnie, ale na str 4 pdf w prawym dolnym rogu masz układ odpowiedzialny za kontrolę napięcia. Zwiększając R498 prawdopodobnie uzyskasz większe napięcie, ale niestety pewnie w ograniczonym zakresie prądowym. (przy zwiększaniu obciążenia napięcie może przysiadać np. do 13V)
Napięcie za mostkiem? Jaki układ na przetwornicy?
To jest ładowarka typu flyback i nic tu nie zrobisz, napięcie wyjściowe zawsze będzie zależne od obciążenia. Regulować je można po pierwotnej, ale to ładowarka a nie zasilacz i o stabilizacji zapomnij.
Coś tam zmontowałem :) Zasilacz ma zasilać lodówkę turystyczną, raczej nie będę jednocześnie miał jej podłączonej pod 230v i pod zapalniczkę samochodową czy mogę bezpośrednio połączyć wyjście z zasilacza z wejściem 12v z samochodu i to spiąć do ogniwa peltiera ? Wydaje mi się że nic się nie stanie, tylko końcowe kondensatory w zasilaczu będą miały prąd,...
Witam Czasem modyfikowałem trochę takie proste układy w zal. od potrzeb. Ale tu, chcesz dość znacznie podnieść Uwy. Może próbuj dojść do tego U kilkoma krokami zmieniając Z1. Sprawdź, czy C5 ma odpowiedni zapas U i ew. wymień, warto by stosownie zwiększyć też R14.
Ten rysunek wszystko wyjaśnia.
Wytrzymałość napięciowa tranzystora w FLYBACKU jest zależna wyłącznie od konstrukcji - w większości aplikacji z sieci 230V tranzystory są na 650-800V, przy czym napięcie w sieci 230V może osiągnąć 265V ac czyli 370Vdc na kondensatorach. Forward wymaga minimum 2x napięcie szyny zasilającej, mostki i półmostki minimum napięcia zasilania szyny. Flyback...
Problem może powstać w moment włączenia, kiedy prąd maksymalny i znacznie więcej nominalnego, a zasilacz impulsowy ma obronę od dużego obciążenia, która zablokuje wyjściowe napięcie.
Ja mam podobną instalację i dla pewności wszystkie układy slave zasilam napięciem 12V i w każdym z nich mały zasilacz impulsowy. Wyższe napięcie zasilania to mniejsze prądy i mniejsze spadki napięcia i do tego 100% pewność, że układ będzie zasilany napięciem 5V. Dodatkowo stosuję przekaźniki na 12V i one wtedy też pobierają mniejszy prąd mniej obciążając...
Jest to zasilacz impulsowy z PPFC, więc napięcie na kondensatorze będzie mniejsze niż 320V i będzie ono zależało od obciążenia. W takim zasilaczu należy stosować konfigurację półmostkową, co umożliwia stosowanie zarówno tranzystorów bipolarnych, jak i Mosfet na napięcie 400-500V. Proponuję zastosować kostkę IR2153. Zapomniałeś też o separacji galwanicznej.
Myślałem o napięciu, zapomniałem o prądzie... Ogranicznik prądu też można dorobić, były takie tematy na forum. Czy zakup Step-up Boost Converter 30A załatwi problem tzn. podniesie napięcie i ograniczy prąd? Ewentualna przetwornica musi obsługiwać cały zakres napięć akumulatora, boost nie ogranicza prądu kiedy nacięcie wyjściowe jest niższe od wejściowego.
Można też wykorzystać pewną właściwość zasilaczy impulsowych, mianowicie tolerancję napięcia wejściowego. Zwykle zasilacze laptopowe mają napięcie wejściowe 100-250V. Szeregowo z zasilaczem można włączyć zestaw żarówek o mocy łącznej ok 300W i zasilać zasilacze laptopowe przez nie, ciągle. Teoretycznie powinny pracować poprawnie.
Dioda jest zbocznikowana gasikiem, bez kondensatora na wyjściu może się nie dać zmierzyć, na wyjściu będzie AC czego multimetr poprawnie nie zmierzy. Jeśli w układzie miało być drugie wyjście, kondensator musiał być na drugiej płytce.
No to teraz wniosek do twojego filmu? To napięcie lata a powinno być stałe. Obicąż sobie wyjście tak z 50 mA, i szukaj dlaczego takie skoki masz na tym pinie.
Kurde to jest transoptor PC817 normalnie wymiękam. To jest element ujemnego sprzężenia zwrotnego z separacją galwaniczną. A co steruje trafem?? Dodano po 3 Jak on jest to i pewnie jest TL431. I pewnie są ze 2 tranzystory po pierwotnej stronie przetwornicy. A elektrolity jakieś po pierwotnej stronie przetwornicy są OK oraz powinien być taki rezystor...
Biorąc pod uwagę niewielki pobór prądu , możesz użyć stabilizatora napięcia na diodzie Zenera o napięciu stabilizacji 3V, na przykład-BZX55C3V0. Schemat na zdjęciu. https://obrazki.elektroda.pl/9067973300_...
Mikser ma metalową obudowe i zasilacz w nim też. Podłączam go do prądu takim samym kablem jak do komputera. W zasilaczu jest gniazdko zaraz zrobię fotke .
Miałem układ, który w pewnym sensie działał tak jak to co potrzebujesz. Były tam aku, ale. Panele były ładowały aku. Aku było stosunkowo małe, tylko do stabilizacji pracy przetwornicy. Przetwornica brała prąd z aku. Na razie nic nowego nie napisałem. Ale, żeby uzyskać efekt taki jak Ty potrzebujesz do aku był podłączony zasilacz impulsowy z ustawionym...
Lepiej niz miałby sie uszkodzić. Aby obniżyć prąd ładowania zwłaszcza zaraz po podłączeniu można zastosować rezystor mocy wartości kilku Ω (dobrać doświadczalnie). Końcowe napięcie ładowania zbliży się do max czyli 29,6V po zmniejszeniu się prądu ładowania do bliskiego zera. Rozwiązanie takie będzie też "zdrowsze" dla akumulatorów.
Czy można je podłączyć akumulatorem? Z tego co widać nie można - bynajmniej bezpośrednio - bo zasilacz impulsowy daje na wyjściu napięcie symetryczne.
Dobrze kombinujesz. Zwykle o napięciu wyjściowym decydują 2 rezystory. Możesz kolejno dołączać do nich rezystor o wartości np 20 razy większej i obserwować: spada, czy rośnie.
Termistor na wejściu mierzyłeś ?, jeśli uszkodzeniu uległ mostek i tranzystory to pewnie i termistor, sprawdź elementy przy tranzystorach 13005. Stabilizacja jest na układzie 494.
Dobrze sformułowałeś pierwszy post, tylko ja faktycznie zrobiłem milion próbek z rozdzielczością stu milionów próbek na sekundę... Sprawdź, czy poniższe dane będą lepsze. Ponownie milion próbek, ale tym razem próbkowanie wynosi milion na sekundę. To jest przebieg napięcia w sieci elektrycznej, gdzie występuje >5 odbiorników z zasilaczami impulsowymi.
1. Tak, istnieje możliwość takiej regulacji, choć czasem budowa takiego zasilacza może to utrudniać i regulacja będzie w wąskich granicach. 2. Jeżeli napięcie z którego będzie zasilany LM317 będzie wyższe, niż 4,5V, a niższe niż 40V, to LM będzie mógł normalnie pracować. 3. Nie wiem, co chcesz zasilać napięciem 0V, zwykle dla takiego napięcia zasilacz...
Zależy jaki zasilacz. W impulsowych zazwyczaj prostuje się napięcie sieciowe, w transformatorowych mostek jest na uzwojeniu wtórnym (nie zawsze).
Sądząc po wyglądzie i po wymiarach ten rdzeń to http://obrazki.elektroda.pl/1202587400_1... Ten schemat narysowałem tylko tak dla ilustracji, Twój układ może być nieco inny, na przykład zamiast pojedynczego kondensatora C1 zapewniającego stabilność może być użyte szeregowe połączenie pojemności i oporności lub inne, jeszcze bardziej...
To moduł zasilacza impulsowego, w dodatku z pojedynczym napięciem wyjściowym. Jaka jest wartość kondensatorów od strony małego gniazda/ wtórnej? Osobiście zastąpił bym to "wnętrzem" z jakiegoś zasilacza do gniazdowego.. ;)
To normalne, bo zasilacze impulsowe mają pojemnościowe dzielniki napięcia sieciowego. Punkt środkowy połączony jest ze stykiem ochronnym oraz masą zasilacza. Gdyby podłączyć styk urządzenia do gniazda z czynnym stykiem ochronnym, to efekt ten ustąpi.
Ponieważ jest to przeróbka samochodu Smart a samochód ma instalację 12V wykorzystano zasilacz impulsowy by obniżyć napięcie z baterii (180V) do zasilania np. świateł. Wszystkie części wykorzystane do budowy zostały wymienione.
Trzeba określić rozwiązanie zasilania Zasilacz impulsowy. Napięcia trzeba zmierzyć. Trzeba określić rodzaj stopnia końcowego Wzmacniacz w klasie D sądząc po wielkości radiatora...
Zapomnij o naprawie tego zasilacza - w tym wzmacniaczu są zastosowane specjalne elementy sony które są dzisiaj nieosiągalne. Pozostaje ci podmiana na normalne trafo.
Gdyby zejść z progiem o 0,2V powinno być akurat. Pole manewru jest niewielkie. Dokumentacja przewiduje zmianę jednego parametru w pamięci związanego z "Batt low". W komórce 0F 04 domyślnie jest wartość 9A. Możesz się pobawić w zmiany i obserwację skutku. Osobiście nie spodziewam sie rewelacji. 0,2V to niedużo ale może wpłynąć na poprawne działanie...
Najpierw ogarnij jakie napięcie i prąd ci potrzebny. a zasilaczy impulsowych jest cała rodzina,na przeróżne prądy i napięcia. Mnie samemu zostało z 50 zasilaczy przeróżnego typu, można kupić np. w TME itp
Posiadam zasilacz impulsowy a właściwie ładowarkę do telefonu Panasonic. Jest ona zepsuta. Na wyjściu było zwarcie. Okazało się że na wyjściu jest równolegle do wyjścia dioda. miała ona przebicie. Po jej wymianie zmierzyłem napiećie na wyj wynosi ono minus 4,5V a powinno być ok plus 9V. Po podłączeniu rezystora na wyj napięcie spada prawie do zera....
Witam W tego typu zasilaczach o niedużej mocy w konfiguracji flyback, kontroler przetwornicy jest zasilany z uzwojenia napięcia pomocniczego znajdującego się w transformatorze. Tak więc w przypadku zmniejszenia się napięcia wyjściowego do bardzo małej wartości układ traci zasilanie i zasilacz przestaje prawidłowo działać.
Połączona była pod prąd lodówka i dwa wyłączone laptopy, 3 ładowarki od telefonów, Poza lodówką reszta to zasilacze impulsowe. Przy podaniu napięcia sieciowego chwilowy pobór prądu przez zasilacze+startujący kompresor lodówki i efekt jak u Autora. wyskakuje mi temperatorówka gdy idzie mikrofala i zmywarka. Nie ma czegoś takiego jak "temperatorówka",...
Czy to nie nazbyt naciągane? Dlaczego miałoby dojść do wzrostu napięcia po stronie wtórnej? Sterownik tranzystorów kluczujących pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego wykorzystującej napięcie wtórne jako sygnał. Indukcyjności po stronie wtórnej dobrane są tak, by z jednej strony odfiltrować wyższe harmoniczne prądu a z drugiej, by nie spowolnić pojawienia...
Prąd wejściowy zasilacza może być mocno odkształcony (mały współczynnik mocy) poza tym podawana jest wartość maksymalna która dla zasilaczy impulsowych występuje przy najniższym napięciu, z tego prądu mocy nie wyliczysz.
Zdarzają się tez przypadki w drugą stronę. Bywa, że mierzone napięcie nieobciążonego zasilacza impulsowego jest nieco wyższe niż znamionowe (zasilacz 12V miał napięcie nieraz ponad 14V na woltomierzu), mimo, że zasilacz jest nowy i sprawny. Napięcie tego samego zasilacza, ale już obciążonego jest poprawne Ale są takie zasilacze impulsowe i taki zasilacz...
Hej. Te tyknięcia, co słyszysz, to nie sa objawy "pracy" zasilacza. Zasilacz impulsowy pracuje bowiem z częstotliwością 30 do 150 (a czasem i więcej) kHz, a Ty słyszysz tykniecia 5-cio hertzowe. To co słyszysz, to prawdobodobnie jakieś powtarzające sie przebicie, być może w którym z kondensatorów. Kondensariory elektrolityczne nie mają zbyt długiego...
Po modyfikacjach sprawdzaj też parametry dynamiczne, stabilność, reakcję na zmianę prądu obciążenia. O ile rzeczy opisane przez przedmówców są dosyć proste, to jest tu też bardziej skomplikowana sprawa, kompensacja częstotliwościowa pętli sprzężenia zwrotnego i jedyny element który jej nie zmienia to R4, reszta niestety ma wpływ i łatwo zepsuć kompensację....
Jak zaprojektować zasilacz impulsowy, zwiększający napięcie z 12V do 24V
Jaki to jest model-typ i moc zasilacza ? Jedyne oznaczenie na tym zasilaczu to Canton Lite VW1230, w sieci nie ma kompletnie nic na jego temat. Pochodzi on z kuli ledowej Eurolite LED B-16. Moc pobierana przez urządzenie to 30W. Namierzyłem uszkodzony rezystor 10k. Podmien lm431 Kupiłem i jak przyjdą to podmienię i napiszę czy ożył.
Czy wystarczy zmiana R19A (3,3k) na potencjometr? Chciałbym uzyskać zakres napięć 6-18V. Dla zmian w górę i w dół nie wystarczy. W nocie katalogowej TL431 (U3 na płytce) są opisane zasady doboru dzielnika napięcia referencyjnego, lecz czy uda się uzyskać tak duży zakres zmian na wyjściu, bez innych, większych przeróbek, gwarancji nie ma.
W tym Denonie 1,6A to bezpiecznik zasilacza impulsowego napięcia Stand By. Main transformator jest chyba zabezpieczony wkładką 3,15A ?
Ten mocno zabezpieczony prostownik można wymienić na nowy. Podobne o różnych nazwach można kupić na Allegro. Kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ostatnio kupiłem z funkcją naprawy impulsemi. W rzeczywistości jest to regulowany zasilacz impulsowy o napięciu 12,7V, 14,3V i 16,6V.
Witam. Tak, to będą te rezystory. Separacja transoptorem. Pzdr.
czy może być zwykła? NIE! Elektrolit się nadaje? TAK! Jaki kondensator i pojemność? Minimum 470uF/35V Jaka? Impulsowa A np:SB340. Ps. Zanim podłączysz te LED_y sprawdź napięcie.
OK. Daj znać czy działa :))
Co to jest to PT431, sterowana dioda Zenera czy tyrystor? Po pierwsze, jest to niesamowicie znany układ, sama końcówka 431 wystarcza. Po drugie, przeglądarka. Myślę że trzeba skorygować rezystory R20A i R16 ale proszę o wskazówki. Dokładnie, jest to dzielnik napięcia dla diody. Napięcie Zennera = 2,5 * (1 + R20A / R16), więc w Twoim przypadku 2,5 *...
OCZYWIŚCIE !!! OBOWIĄZKOWO !!!
Najtaniej moim zdaniem, to byłoby zostawić akumulatory (o ile nie są w stanie agonalnym), dołożyć trafo toroidowe i diody i temat byś zamknął. Akumulator mimo że słaby pełniłby rolę kondensatora stabilizującego napięcie. Ten "zasilacz" zabuduj w maszynie, dzięki czemu nie będziesz musiał ciągnąć grubych przewodów po niskim napięciu, a tylko zwykły cienki...
Zapomniałeś wrzucić schematu.
Skoro potencjał kaloryfera wynosi 0(sprawdziłem próbówką, oraz multimetrem między nim a masą w gniazdku), napięcie sieci jest normalne, to skąd nagle bierze się między zasilaczem a kaloryferem 230V? umieściłem ten temat w dziale instalacje i sieci bo podejrzewałem że to może być problem z siecią. Dla mnie nielogiczne jest skąd bierze się taki wysoki...
Witam, Próbuję naprawić stary skaner. Padł w nim zasilacz - przywróciłem na nim kluczowanie na tranzystorze, po wylutowaniu transformatora na pierwotnej stronie mam 400V DC. i ładnie kluczuje, na wtórnym mam tylko ok. 6V, ale po jego polutowaniu na wtórnym do płytki - spada do 1V. Sprawdziłem wszystkie elementy, ale dalej nie działa. Czy mogę prosić...
Czyli to że uzwojenia przewodzą nie oznacza iż są sprawne. Niestety nie. Nie wychwycisz omomierzem istnienia zwarć międzyzwojowych. że na bazę tranzystora nie dociera prąd? W tak prostym układzie nietrudno sprawdzić wartość rezystora polaryzującego wstępnie bazę czy rzeczywiście ma 1M. Możesz też potwierdzić w/w pomiar mierząc napięcie Ube.
Zwykłe zasilacze impulsowe regulują napięcie wyjściowe, taki zasilacz ma na wejściu ujemną rezystancję wejściową, regulator MPPT reguluje napięcie wejściowe.
Może trzeba obciążyć linie trafa T102 ( dodatkowe napięcia ) by napięcia były prawidłowe Tak może być, próbuj obciążyć.
Jak dla mnie to transformator a nie zasilacz impulsowy, na jakie napięcie, jakie na wyjściu?
Jeszcze raz, wielkimi literami - większość tanich mierników cyfrowych nie nadaje się do mierzenie napięcia z zasilaczy AC/DC w stanie nieobciążonym. Niektóre nie nadają się w ogóle do mierzenia napięć z zasilaczy impulsowych.
Na początek zrób sprzężenie zwrotne tak jak pokazałem. Stabilizacja napięcia od - do + zasilania może doprowadzić do takiej sytuacji że będziesz miał po stronie ujemnej -12V a po dodatniej +18V. Odpada. Aby zmniejszyć tą niesymetrię, podłącz do każdej gałęzi zasilania po rezystorze 150Ω/2W. Porób próby i napisz czy coś pomogło.
witam, zazwyczaj zasilacze impulsowe mają na wyjściu napięcie stałe więc jeśli zastosujesz taki zasilacz nie będzie słyszalne wyraźnie znane brzęczenie elektrozaczepu podczas otwierania. Słyszalny będzie tylko klik w momencie załączenia i wyłączenia elektrozaczepu. Oczywiście można zastosować elektrozaczep z pamięcią itd. Podając parametry elektrozaczepu...
Myślę iż zastosowanie dobrych zasilaczy impulsowych załatwiło by sprawę optymalnie. Jeżeli spadek napięcie będzie się utrzymywał dłużej to i te kondensatory nie pomogą, natomiast w przypadku zasilaczy impulsowych napięcie wejściowe może wachać się już od 100V beż wpływu na npięcie wyjściowe zasilacza. pozdrawiam DANDA
Przede wszystkim powinieneś się zastanowić, czy na pewno potrzebujesz zasilacza impulsowego czy też regulowanego źródła prądowego.
Nie jestem pewien, czy to właściwy dział na taki temat, ale mam pewną sprawę. Czytałem ostatnio sporo postów na temat zasilaczy komputerowych i na podstawie tego dochodzę do wniosku, że przyczyną uszkodzeń części składowych komputera jest zawyżenie napięcia przez zasilacz impulsowy. Jestem niestety posiadaczem marnego, taniego zasilacza i szczerze powiem,...
To zasilacz impulsowy.
Mogą dawać napięcie niestabilizowane. I wypada sprawdzić te, z którymi są problemy - wiele zasilaczy impulsowych ma stabilizację napięcia, ale niektóre (i impulsowe, i tradycyjne) mogą jej nie mieć. Może też być tak, że w zasilaczu impulsowym jakieś elementy uległy uszkodzeniu, nie na tyle, by przestał działać, ale na tyle, że nie daje on takiego prądu,...
Myślę, że przerobienie układu na niskonapięciowy DC powinno pomóc. Daj jakiś przekaźnik 12V DC i zasilacz ale nie impulsowy. Stałe napięcie DC, niewielkie obciążenie w postacie cewki przekaźnika nie powinny wpłynąć na pomiar temperatury.
Ale jak zasilacz impulsowy może podać wyższe napięcie w czasie awarii czy nie? Oto mi jedno chodzi bo nie wiem czy budować zabezpieczenie przed wyższym napięciem.
Podstawowe pytanie: to ma być w całości zasilacz impulsowy czy tylko ta część która stabilizuje napięcie i ogranicza prąd? bo dałeś przykład z transformatorem 50Hz na wejściu.
Trzeba metodycznie według kart katalogowych zastosowanych elementów sprawdzić napięcia zasilania. Zasilacz w takim urządzeniu jest bardziej rozbudowany niż transformator/zasilacz impulsowy obniżający napięcie również znajduje się częsciowo w urządzeniu. Ogląd, ogląd z natury.
Przy zbyt małym obciązeniu zasilacza impulsowego napięcia mogą być obniżone, dopiero przy nominalnym obciązeniu układ się stabilizuje. Jeśli to nie obciązenie, to przepatrz wszystkie rezystory, bo raczej nie ma już uszkodzenia, tylko źle dobrany punkt pracy.
Akumulator jest najłatwiejszym sposobem na uzyskanie duzej wydajności prądowej przy małym napięciu, zasilacz transformatorowy miał by "miękką" charakterystykę - duży spadek napięcia pod obciążeniem. Zasilacz impulsowy (stabilizowany) o niskim napięciu 3,3V lub 5V na kilkadziesiąt amperów lub więcej możesz kupić, jak dopadniesz używany to może być nawet...
To duża dysproporcja kształtu. Sprawa trochę się komplikuje ale nie aż tak bardzo. Układ działa w pętli, co skutecznie ogranicza możliwości, ale nie do końca. Spróbuj zasilić tylko kontroler z zewnętrznego zasilacza (10-30V). Oczywiście nie podłączasz zasilacza do sieci. W takim stanie pracy możesz przeanalizować przebiegi odłączając obwody baz tranzystorów...
Ktoś naprawiał te lampki ? Jest tam układ Q1 Power MOSFETs 1NK60Z (STN1NK60Z) i, układ U1 MBAB 21-2 (nie zlazłem żadnych danych na temat tego układu), dwa kondensatory elektrolityczne i 4 diody zenera. Sama dioda sprawna świeci po podaniu małego napięci DC, więc wygląda na układ zasilacza impulsowego 230V… Jakiś pomysł? http://obrazki.elektroda.pl/4480474100_1...
Dla żarówki 12V 100W, wydzieli się 200W mocy przy 24V i 50% PWM. Jak to obliczyć? Moc rośnie z kwadratem napięcia P=U²R Ale ten wzór jest słuszny tylko dla elementów liniowych, żarówka takim nie jest. Przy zmianie napięcia rozgrzanej (święcącej) żarówki prąd zmienia się wolniej niż napięcie. Urządzenia grzejne (rezystancyjne) można tak zasilać,...
Dziwne - dwa napięcia... mój TP765 miał też dwa ale albo jedno albo drugie, zależnie od zasilacza. Co do przeróbki zasilacza AT - to każde napięcie w zasilaczu impulsowym jest dobierane poprzez zmianę wypełnienia impulsów, tak właśnie działa zasilacz impulsowy (obniżający napięcie).
Cześć. W ręce za grosze wpadł mi zasilacz od drukarki HP, z wyjściem znamionowym 32V 2,5A. Jeżeli to możliwe, chciałbym zmienić napięcie wyjściowe na okolice 37V. Oznaczenie zasilacza to ASTEC AA24450L, schematu nie znalazłem. Załączam zdjęcia z obu stron, z pierwszą próbą inżynierii wstecznej. Układ przetwornicy to NCP1230. Sygnał feedback do transoptora...
Nie. Podwajacz napięcia zniszczy zasilacz impulsowy w ,,świetlówce" LEDowej. Jeżeli zaś jest to zasilacz oparty o reaktancje pojemnościową, to zasilanie takiej lampy musi być prądem zmiennym 50Hz. Pytanie egzaminacyjne ? :D
Wymieniaj te kondensatory bezwzględnie bo są uszkodzone, na 99% po wymianie ich napięcie wróci do normy.
Witam. Większość zasilaczy do laptopów może pracować od 100V do 240 V . Sprawdź opisy. Możesz zasilić i napięciem stałym - praktycznie każdy zasilacz impulsowy ma na wejściu prostownik. Załatw jakiś stary zasilacz od laptopa , podłącz i zmierz napięcie na wyjściu. Oczywiście przy zasilaniu 100V Pozdrawiam. Dodając - oczywiście znajdź taki który daje...
Niestety tutaj jest dosc rozbudowany uklad sterowania dioda w transoptorze bo jest pare rezystorkow i dwa tranzystorki ( SMD :( ), jest tez potencjometr wieloobrotowy ale niestety zadnej reakcji nie ma przy kreceniu nim. No chyba ze wstawie szeregowo z dioda dodatkowy rezystor nie wglebiajac sie w reszte ukladu ale czy to nie bedzie mialo jakiegos negatywnego...
W takim razie możesz zastosować dowolny (analogowy lub impulsowy) zasilacz o podanych przez Ciebie parametrach. Zwróć tylko uwagę, aby nie zamienić polaryzacji napięcia.
To napięcie 24V jest z zasilacza impulsowego, którego transformatorek widać też na zdjęciu. Z kolei napięcie 12V służy do zasilania płytki z generatorem PWM. Przetwornica nie ruszy dopóki nie znajdziesz wszystkich uszkodzonych części i ich nie podmienisz.
impulsowy zasilacz wysoki napiąć zasilacz impulsowy zmniejszyć napiąć zasilacz impulsowy zmiana napiąć
pralka blokada polar vectra błędy komputera automatyczna skrzynia biegów naprawa
laptop gamingowy berges falownik
Peugeot - komunikat "wyrównaj poziom oleju" - przyczyny i rozwiązania Brak komunikacji z ECU - diagnostyka i rozwiązania